#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
06/07/2010 21:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Χειρότερα και από την ΥΕΝΕΔ επί χούντας



Τέτοια απροκάλυπτη στήριξη μιας  παραπαίουσας κυβέρνησης και των αντιλαϊκών μέτρων της δεν έχουμε ξαναδεί ούτε επί χούντας.

Και τότε ήξερες τουλάχιστον ότι θα ανοίξεις την τηλεόραση για να ακούσεις κυβερνητική προπαγάνδα.

Σήμερα ανοίγεις την τηλεόραση για να ακούσεις τι έγινε στην Βουλή για το Ασφαλιστικό  και βλέπεις τους φίλους και συνομιλητές του Χριστοφοράκου να στηρίζουν αδιάντροπα την κυβέρνηση που υποδούλωσε τη χώρα στο ΔΝΤ ασχολούμενοι στα 2/3 του δελτίου με την …ΑΓΡΟΓΗ και τον Χατζηγάκη . Τον οποίο βέβαια όταν εμείς επικρίναμε επί κυβέρνησης Καραμανλή (κι αυτόν και τον γνωστό μεγαλοδημοσιογράφο – συνεργάτη του) οι ίδιοι λιβάνιζαν.

Το επίμαχο θέμα του Ασφαλιστικού απασχόλησε το δελτίο ούτε  στο 1/3



Την ατμόσφαιρα μέσα στην οποία διεξάγεται η συζήτηση στη Βουλή για το πιο κρίσιμο νομοσχέδιο των τελευταίων δεκαετιών την περιέγραψε με τον καλύτερο τρόπο ο κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος της ΝΔ Κώστας Μαρκόπουλος από το βήμα της Βουλής:

«Η συζήτηση διεξάγεται μέσα σε κλίμα απόλυτου αποπροσανατολισμού της κοινής γνώμης. Με τον αντιπρόεδρο της κυβέρνησης να στέλνει μισαλλόδοξα μηνύματα στην αριστερά, με την οποία διαφωνούμε αλλά έχουμε αφαιρέσει από την σκέψη μας όσα στιγμάτισαν τον τόπο. Έτσι για δημιουργία εντυπώσεων με παίγνια πιθανών νεκρών στις διαμαρτυρίες των πόλεων, ώστε να φοβηθούν και να σιωπήσουν.. με το ίδιο πρόσωπο να προσπαθεί να καλύψει το ασφαλιστικό με φύλλο συκής την ΑΓΡΟΓΗ ώστε να φτιάξουμε προπέτασμα καπνού πίσω από το οποίο να γκρεμίσουμε το κοινωνικό κράτος, να παραβιάσουμε το Σύνταγμα, να γονατίσουμε τους φτωχούς αυτού του κράτους, να στρέψουμε την μια κοινωνική τάξη ενάντια της άλλης….

Ποιοι; Οι βολεμένοι;

Ποιοι; Οι απολογητές ενός αποτυχημένου μεταπολιτευτικού μοντέλου. Χωρίς καν αυτοκριτική.

Σεις που μοιράζατε προνόμια με δανεικά. Σεις που σε κάθε αλλαγή λέγατε ΟΧΙ πιο δυνατά και απ΄τον Μεταξά στους Ιταλούς. Είπατε ΝΑΙ όμως στους Γερμανούς.

Σεις που εμφανίζεστε σαν κυβέρνηση, ο έναν να καρφώνει τον άλλον, που κάνετε ότι δεν ξέρετε τι ψηφίσατε στο μνημόνιο και εσείς και τα εξαπτέρυγά σας.

Σεις που καταπιέζετε τους Βουλευτές σας, όχι να ψηφίσουν αλλά να απολογηθούν για εσάς, χωρίς εσάς….

Σεις που για λόγους μικροπολιτικούς τα κάνετε όλα! Και το ψηφίζετε και καρφώνετε τον Υπουργό Οικονομικών σας, και δεν κάνετε το χρέος σας προς τους ασφαλιστικούς φορείς. Όπως ο κος Ρέππας. Έπαιξε διαφωνώντας για να είναι καλός στην κοινωνία. Θα ψηφίσει για να είναι καλός στην κυβέρνηση. Τα 30 εκ ευρώ που η ΕΘΕΛ εδώ και 4 μήνες τα χρωστάει στο ΙΚΑ…

Και όλα αυτά μέσα από ένα επικοινωνισμό θυμού, κλάψας, απειλών και ηρωικής εξόδου κύριε Λοβέρδο.

Δεν είστε καλή κυβέρνηση για τον τόπο. Είστε παραδομένοι και υποτακτικοί. Δεν δίνετε ελπίδα. Κάνετε αποτρόπαιο έγκλημα εναντίον της κοινωνίας, των πολιτών και μάλιστα των παιδιών μας. Δεν τους δίνετε. Τους παίρνετε. Κάνετε ριφιφί ελπίδων….»

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 06/07/2010 21:14:07

    Εμετικό το μέγκα σήμερα. Εκπέμπει από την Ιπποκράτους?

  2. ataktos avatar
    ataktos 06/07/2010 21:16:27

    άλλο χούντα ..και άλλο ελληναδικη οικογενειακή μαφία ..εχουν διαφορά

  3. man8os avatar
    man8os 06/07/2010 21:23:13

    Συνεδριαζει το συμβουλιο του ΓΑΠ στο Μεγκα?

  4. Γιωργος avatar
    Γιωργος 06/07/2010 21:23:16

    Οι ευθύνες Χατζηγάκη είναι δεδομένες, την αβάντα όμως του μέγκα στην κυβέρνηση ούτε το κρατικό κανάλι της Βόρειας Κορέας δεν την κάνει στον Κιμ Ιλ Σουνγκ. Είναι δυνατόν ένα ολόκληρο δελτίο ειδήσεων να μην ασχολείται με το κορυφαίο γεγονός, την συζήτηση για το ασφαλιστικό, που θα επηρρεάσει τις ζωές όλων μας για τουλάχιστον 20 χρόνια ;

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ Γιωργος 07/07/2010 02:32:39

      και φυσικά στο τέλος του δελτίου σχεδόν κάθε βράδυ το γνωστό λιβανιστήρι στην γνωστή γιαγιά που είναι πρέσβειρα απο δώ, καλή άνθρωπος απο κεί, μεγάλη και τρανή με τα ανθρώπινα δικαιώματα (και ίσως είναι δεν αντιλέγω) αλλά.. έλεος...
      βάλτε ρε σείς (στο μέγκα) ένα εικονίδιο πάνω δεξιά κάθε βράδυ να φάινεται σε όλο το δελτίο να μή χρειάζετε το κυριε ελέησον στο τέλος.
      ΒΡΕ ΤΙ ΚΑΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΠΛΟΥΣΙΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΚΑΝΑΛΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ...

  5. nbechr avatar
    nbechr 06/07/2010 21:23:29

    Το MEGA προστατεύει τα συμφέροντα των ιδιοκτητών του και είναι φυσικό. Η Κυβερνηση της ΝΔ όμως επιχείρησε να συνομιλεί με αυτούς πού θα την εριχναν και οχι να τούς αποκαλύψει. Να δούμε ο Σαμαράς θα ξεκαθαρίσει τίς απόψεις του γύρω από τα ΜΜΕ ;

    Οσο για την ομιλία Μαρκόπουλου στην Βουλή ήταν καλή αλλά μέσα στο κλίμα των ΜΜΕ οχι ανατρεπτική.

  6. Γιωργος avatar
    Γιωργος 06/07/2010 21:29:25

    Μα είναι δυνατόν ο Σαμαράς να κάνει την ανατροπή με τον...Μαρκόπουλο; θου κυριε φυλακή τω στοματι μου...

    • Έλεος, φτάνει πια, ας σιχτίρ! avatar
      Έλεος, φτάνει πια, ας σιχτίρ! @ Γιωργος 06/07/2010 22:01:59

      εδώ και πολύ καιρό περιμένουμε κάποιον καινούργιο να αναλάβει τα ινία της χώρας, κάποιον που να μην έχει αναμειχθεί με τους Αλυ Μπάμπηδες και τους 300 κλέφτες.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Γιωργος 06/07/2010 23:59:28

      Είδαμε τί ανατροπές κάνει το GAP, με όλα τα λαμόγια της μεταπολίτευσης.

  7. spiros avatar
    spiros 06/07/2010 21:34:36

    Πράγματι οι κονδυλοφόροι της δεκάρας έγιναν βαθυστόχαστοι σχολιαστές και αναλυτές του αποπροσανατολισμου, της κατασυκοφάντησης και της υποδούλωσης του Ελληνικού Λαού. Αίσχος

  8. χελιδόνι avatar
    χελιδόνι 06/07/2010 21:42:27

    Το δελτίο των 8.00 του ΜΕΓΚΑ ευθέως ανταγωνίζεται τα μεσημεριανάδικα!

  9. lpap avatar
    lpap 06/07/2010 21:48:39

    Αν ο Σαμαράς πορευτεί με άτομα του στυλ Χατζηγάκη, όπως είναι πολλοί από τους γυροφέρνοντες στα ΜΜΕ, την πάτησε. Το ΠΑΣΟΚ κάνει την πολιτική του, πατά σε πραγματικά δεδομένα και μπορεί να καλύπτει τα δικά του όχι απλά ανομήματα αλλά τερατουργήματα!!! Οι άλλοι τι κάνουν και τι έκαναν. Τέρατα και σημεία υπήρχαν από το ΠΑΣΟΚ και τα κάλυψαν και τα αποσιώπησαν. Κι ο λογαριασμός σε μας. Αυτό είναι μια μίνι απόδοση δικαιοσύνης. Όσο για το χρόνο αποκάλυψης και τους σκοπούς που υπηρετεί είναι γνωστοί. Το αισθητήριο των ανθρώπων δεν λανθάνει πάντα.

  10. perastikos avatar
    perastikos 06/07/2010 22:32:23

    ανεξάρτητα τι λέει το ΜΕΓΑ, η Τρέμη και οι άλλοι, αξιος ο μισθός τους, εγω διαπιστώνω οτι εκει που τρομάξανε να μαζέψουνε τον Πακη απο τα παράθυρα νάσου ο Χατζηγάκης να εμφανίζεται απο το πουθενά και να προσπαθει να ψελλίσει κατι! Καλά ο ανθρωπος γέρασε στην πολιτική και δεν έχει επίγνωση οτι αποδεχόμενος την πρόσκληση των γκεμπελίσκων θα βάλει βούτυρο στο ψωμί τους να αναπαράγουν τα ασήμαντα μπροστά στα σοβαρότατα που τρέχουν το διάστημα αυτο? Τι διάολο ακόμα και γι' αυτό θα πρέπει να τρέχει ο Σαμαράς να εκδίδει δελτίο υποψήφιων ομιλητών προκειμένου να συνετιστούν κάποιοι γελοίοι? Οσο για την ομιλία του Μαρκόπουλου εγω την βρίσκω πολύ καλή σε σχέση με το θέμα. Αλλα να λουφάζουν οι υπουργοί του ΠΑΣΟΚ το καταλαβαίνω. Να λουφάζει ομως και η Ν.Δ. συνολικά δεν το καταλαβαίνω καθόλου. Οσο για το ΜΕΓΑ μην αυταπατάστε οτι θα αλλάξει στάση. Ο Μπόμπολας παίζει τα ρέστα του. Οι αλλοι ειναι απλώς φερέφωνα. Απο 1-2 emails με κοσμητικά επίθετα να στείλει ο καθένας μας, είναι τόσο θρασύδειλοι που θα δείτε πως θα βάλουν την ουρά στα σκέλια τους...

  11. ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ 06/07/2010 22:32:26

    Είμαι σίγουρος πως ο Σαμαράς δεν θα χαριστεί στο σύστημα που τον είχε στην απ' έξω τόσα χρόνια. Είμαι σίγουρος πως γνωρίζει πολύ καλά. Αν δεν πέσει το σύστημα ΠΑΣΟΚ δεν πέφτει το ο ΠΑΣΟΚ. Το MEGA είναι η φωνή του συστήματος και αν αυτή η φωνή δεν αποκτήσει τη... βραχνάδα που πρέπει να έχουν τα δημοκρατικά μέσα, τότε η ΝΔ θα γίνει ανάμνηση κι όχι κυβέρνηση!

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ 06/07/2010 23:47:02

      Τα στηρίγματα του ΠΑΣΟΚ είναι οι δημόσιοι υπάλληλοι και τα ΜΜΕ. Τους πρώτους τους ξεζουμίζουν. Στο χέρι μας να ξεδοντιάσουμε και τα μίντια της χούντας του 2010.

  12. Orestios avatar
    Orestios 06/07/2010 22:39:25

    Μέγκα: Τα νέα της χοντρής.

  13. ΕΜΜ.ΑΡΚΑΣ avatar
    ΕΜΜ.ΑΡΚΑΣ 06/07/2010 23:10:34

    Ο Απατεωναs ΜΠΟΜΠΟΛΑΣ δεν εχει το καναλι, τη περιμενατε να μην στηριξει τα συνεταιρακια του,και αυτοι του δινουν εργα που τα χρεωνει 5 και 6 φορεs παραπανω απο οσο χρεωνονται σε αλλεs χωρεs τηs Eυρωπηs, αν και εκει θα τον ειχαν χωσει απο χρονια μεσα στην μπουρζου.Οσο για τα κοπροσκυλα που εχει μαζεψει στο κολοκαναλο του που εχει γινει χειροτερο και απο το STAR νομιζουν οτι οποιοs γλυψει ποιο πολυ θα την γλυτωσει απο αυτον,κουνια που τουs κουναγε τουs ξεφτυλεs.

  14. ΣΥΣ avatar
    ΣΥΣ 06/07/2010 23:31:28

    ψαξτε να δείτε τα ανταλάγματα της αβάντας απο το εθνοσωτήριο πασοκ

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΣΥΣ 07/07/2010 00:00:07

      Δεν πληρώνουν φόρους τα κανάλια?

      • gasparinos avatar
        gasparinos @ Orestios 10/07/2010 00:27:38

        giati plironoun eisfores se tamia???

  15. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 06/07/2010 23:45:54

    Ο ανεκδιήγητος Χατζηγάκης πρέπει να εξαφανιστεί από τα παράθυρα. Ο τύπος κάνει μεγάλη ζημιά. όσο για τα χουντο-πασοκικά ΜΜΕ τα ξέρουμε. Ο Αντώνης ας βγάλει τον κόσμο στον δρόμο και ας βρει άλλες μεθόδους να περνά τα μηνύματά του στο λαό. Το ίντερνετ είναι ένα σημαντικό εργαλείο που όμως η ΝΔ ανακαλύπτει με πολύ αργό ρυθμό..

  16. nick avatar
    nick 06/07/2010 23:48:16

    Ο Γκέμπελς μπροστά τους είναι αστείος...

  17. Σπύρος avatar
    Σπύρος 06/07/2010 23:51:39

    Νά βάλουν και τόν ΕΣΑ τζή τόν Καμπαφλή πού τίς Κυριακές επί χούντας τραγουδούσε ΄δημώδη΄στήν ΥΕΝΕΔ..
    Νά χαρούμε ολόκληρο τό replay βρέ παιδί μου.

  18. laiki vasi avatar
    laiki vasi 07/07/2010 00:14:36

    Να βγει η ΝΔ και να καταγγείλει το MEGA, να μην ξαναβγει κανένας στο κανάλι αυτό!

  19. Κικη avatar
    Κικη 07/07/2010 00:16:15

    Οταν ο μεγαλος τραγουδιστης Παγκαλος ηταν υπουργος εξωτερικων,για να μην μουρμουριζει η κυρια του,επαιρνε το φαλκον,και κοβανε βολτες ανα τον κοσμο,για να υποστηριξουν την θεση της Ελλαδας στο συμβουλιο ασφαλειας.Και για να μην βαριεται μαζι του επαιρναν και το ζευγος Ψυχαρη,που και αυτον τον ειχε διορισει στο Αγιο Ορος.Και επειδη φαινεται ξανα βαρεθηκε η κυρια του την εχρισε υποψηφια δημαρχο.Τα διαπλεκομενα ειναι ισχυροτατα στην χωρα μας,εχει και αλλα η ιστορια Παγκαλου πολλα και βρωμικα αλλα ενα ενα.

    • LEWNIDAS avatar
      LEWNIDAS @ Κικη 07/07/2010 00:40:47

      τελικα στο πασοκ ο ανδρεας εμπνει ακομα. ο θεοχοντρος, ο ακης και κανα 2 ακομα ο ποδογυρος τους εφαγε.

      παντως καταντια της μεταπολιτευτικης ελλαδας ειναι το πασοκ. ο θεοχοντρος καποτε ειναι εξεχων προσωπο της αλλαγης-αντιδρασης-προοδευτικων δυναμεων και εχουν καταντησει 40 χρονια μετα ποιο καθεστωτικοι και απο την ΕΣΑ της χουντας. θα αναφερονται στην ιστορια σαν παραδειγματα προς αποφυγη.

  20. tiramola avatar
    tiramola 07/07/2010 00:23:47

    Και που να δεις τι έχει να γίνει με τα πορίσματα για την παραποίηση των οικονομικών στοιχείων και τις προμήθιες των νοσοκομείων που ακολουθούν...
    Προβλέπω να επαναληφθεί η ιστορία όπου επί Ανδρέα Παπανδρέου μιά ομάδα νεοδημοκρατών έσπαγε ασπρόμαυρες τηλεοράσεις στην Ομόνοια
    χαχαχα

    • Orestios avatar
      Orestios @ tiramola 07/07/2010 00:39:52

      Της εποχής ΠΑΣΟΚ?
      Πράγματι, έγινε μεγάλο φαγοπότι.

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Orestios 07/07/2010 00:43:27

        Αν τους ρωτησεις για τον Τσουκρατο και τα μαυρα στα ταμεια του ΠΑΣΟΚ θα πεσει το ρευμα !!!! Κουφαλες.. πληρωμενες.

        Αλλα αφου δεν ασχολειται κανεις γιατι ν ασχοληθουν αυτοι??

        ΠΠ

      • Orestios avatar
        Orestios @ Orestios 07/07/2010 00:47:55

        Ο Τσουκάτος της Πόπης? Πόσα πήγε στο ΠΑΣΟΚ?
        Πόσα έφαγε το ΠΑΣΟΚ από μιζες?

      • Alex avatar
        Alex @ Orestios 07/07/2010 00:51:56

        Ελαααα δεν το πιστευω εφαγε το ΠΑΣΟΚ λεφτα......ααα για αυτο λεει ο ΓΑΠ λεφτα υπαρχουν!!!!

  21. Petros avatar
    Petros 07/07/2010 01:23:07

    Νομίζω ότι η εξέγερση του λαού κατά των εκδοτικών και μεγαλοδημοσιογραφικών -γκαιμπελικών εκπομπών και ειδήσεων θα είναι τέτοιας έκτασης, που ούτε οι ίδιοι δεν θα το πιστεύουν... Αλλά τι τους νοιάζει; Με ελικόπτερα και κότερα θα μετακινούνται πια και αυτοί ! Και στο παιχνίδι μπήκαν και ορισμένα μπλογκ, που δήθεν ασκούν κριτική στην εξουσία, αλλά δεν δημοσιεύουν πια όλα τα οργισμένα σχόλια κατά του ΔΝΤ και των εξόντωσης του ελληνικού λαού.
    ( http://taxalia.blogspot.com/2010/07/blog-post_8883.html )

    • Γιάννης avatar
      Γιάννης @ Petros 07/07/2010 01:30:51

      Nαι, ο λαός θα πάρει μολότοφ και θα τις πετάει στη Μιχαλακοπούλου και στη Μεσογείων, στην Κηφισίας και τον Ταύρο. Άλλη δουλειά δεν έχει να κάνει...Απλώς θα πάψει τελείως να αγοράζει εφημερίδες.

  22. stroumfaki avatar
    stroumfaki 07/07/2010 01:48:25

    Είναι πολύ απλό ρε παιδιά.... ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ: Μην βλέπετε το κανάλι. Ούτε για πλάκα. Ειδικά στις ειδήσεις μην ανοίγετε καθόλου την τηλεόραση. Αλλα όμως θα πρέπει να το λέτε και δεξιά και αριστερά ότι ποτέ δεν βάζω το κανάλι , ειδικά στις ειδησιογραφικές εκπομπές. Είναι τηλε-κατευθυνόμενο απο το ΔΝΤ και κάτι τέτοια.

    Θα μου πείτε, γιατί τα άλλα κανάλια είναι καλύτερα. ΟΧΙ, απαντάω αλλά αν δούν και τα άλλα κανάλια ότι ο κόσμος τιμωρεί με το τρόπο του τον "ηγέτη" της προπαγάνδας τότε μπορεί να βάλουν λιγάκι νερό στο κρασί τους.

    Το ποτάμι λοιπόν έχει πολλά κανάλια...!

  23. Greco avatar
    Greco 07/07/2010 02:59:11

    ετσι και την πετυχω πουθενα αυτη τη τρεμη ή κανεναν της παρεας,θα τη γιαουρτωσω--σημερα θα εσπαγα την tv απτα νευρα μου

    πραγματικα αυτο το χουντοκαναλο πρεπει να φαει κλεισμο,οπως και τα περισσοτερα δλδ,λογω αδειας που συνεχως παρατεινεται αντισυνταγματικως

    κατεβασμα τον διακοπτη και ασε το μπομπολα τη γρια να σκουζει

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ Greco 07/07/2010 03:02:10

      γιώργο εσύ;

  24. hellas-orthodoxy avatar
    hellas-orthodoxy 07/07/2010 03:15:19

    Θα μου λυσει κανεις την απορια γιατι ενω ολοι βριζουν τα καναλια,αν κανεις μια βολτα στη γειτονια 8-9 ακους μονο ειδησεις;

    Τα συκα-συκα και η σκαφη-σκαφη.

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ hellas-orthodoxy 07/07/2010 15:38:55

      ελα μου ντέ και γώ την ίδια απορία έχω...

    • stroumfaki avatar
      stroumfaki @ hellas-orthodoxy 08/07/2010 01:07:51

      Γι' αυτό προτείνουμε την προπαγάνδα απο το μέρος των πολιτών. ΟΦΘΑΛΜΟΣ ΑΝΤΙ ΟΦΘΑΛΜΟΥ.

  25. MAN avatar
    MAN 07/07/2010 09:11:24

    ΟΣΟ ΠΕΦΤΟΥΝ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΤΟΥ ΔΕΛΤΙΟΥ ΤΟΥ ΜΕΓΚΑ ...

  26. Aggelos avatar
    Aggelos 07/07/2010 09:36:58

    " Μην βλέπετε το κανάλι. Ούτε για πλάκα. Ειδικά στις ειδήσεις μην ανοίγετε καθόλου την τηλεόραση. "

    εγω με την οικογενεια μου εχουμε σταματησει ηδη να το βλεπουμε ειδησεις μεγκα,,των οκτω κυριως..απλα δεν αντεχουμε να δουμε..
    βλεπουμε κυριως αλτερ..που τουλαχιστον ο χατζηνικολαου εχει και κατι αλλο περα απο την προπαγανδα..κανει και αυτος τη δικη του βεβαια..

  27. Aggelos avatar
    Aggelos 07/07/2010 09:37:37

    αλλα εχει και τον τραγκα,και την μακρη..εχει απο όλα

    • ΙΩΝΑΣ avatar
      ΙΩΝΑΣ @ Aggelos 07/07/2010 14:00:48

      Και το Χρήστο Κώνστα βεβαίως βεβαίως. Τον λάτρη του ΔΝΤ ντε...

      • Ευθύμης avatar
        Ευθύμης @ ΙΩΝΑΣ 07/07/2010 15:40:01

        καλά αυτός είναι λάτρης οτιδήποτε του δώσει μερικά δευτερόλεπτα ακόμα περισσότερα για να μιλάει...

  28. Γιώργος avatar
    Γιώργος 07/07/2010 09:44:07

    Eίναι προφανές ότι η ειδησεογραφία καταρτίζεται από δημοσιγράφους και πολιτικούς της κυβέρνησης από κοινού.

    Οποιαδήποτε άλλη είδηση που δεν προβλέπεται από την καταρτιθείσα ειδησεογραφία εξαφανίζεται.

  29. conan o anargyros avatar
    conan o anargyros 07/07/2010 10:33:31

    προσεχτε δε και το ειδικο του μεγκα και των μμε ελλαδας.εδω εμπλεκεται στο μεταπρατικο τμημα και η μεταπρατηση της αμερικανικης-σιωνιστικης πλανητικης οραματικης για την παγκοσμια διακυβερνηση.μονιμως το μεγκα οπως και τα αλλα αμερικανοκρατουμενα μμε της ευρωπης χτυπουν τον σαρκοζυ και τον μπερλουσκονι.το εχετε προσεξει?δεν περναει εβδομαδα που η cia να μην τους χτυπαει και να μην δινει θεμα στο καθε μεγκα.ανεξαρτητα αν συμφωνει κανεις με τα προσωπα δεν ειναι αφελης να μην καταλαβει οτι σκανδαλα δεν κανουν αυτη οι δυο στην ευρωπη και ολοι οι αλλοι ειναι αγιοι.τι συμβαινει λοιπον?

    ΟΙ ηπα τους χτυπουν γιατι δεν ειναι ελεγχομενοι.ο σαρκοζυ μιλαει για την αναγκη ελεγχουν των σινιστων γκαγκστα της πλανητικης χρηματοοικονομιας που παραγει χρημα και πλουτο χωρις εκδοτικο δικαιωμα και απο πληθωρισμο λογιστικων εγγραφων σε οθονες?να σου το καθε μεγκα αν τον χτυπα.

    Κανουν ανοιγματα οι δυο στη ρωσια και στον αξονα συνεργιας με την ευρωπη?να σου καθε μεγκα να τους χτυπα καθε βραδυ με τους εργοληπτες παρουσιαστες.

    Μιλανε εναντιον της λαθρομεταναστευσης και του νεοφιλελευθερου εποικισμου με σκοπο την διαλυση των εθνων κρατων και των συνορων και την δημιουργια κοινοβιων της κοινωνιας της αγορας?νασου το καθε μεγκα να τους ανεβοκατεβαζει φασιστες και ρατσιστες.ΛΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΙ ΤΩΝ ΕΘΝΩΝ ΟΡΚΙΣΤΗΚΑΝ ΣΤΟ ΜΕΓΚΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΟΡΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΥΝ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΡΑΤΣΑ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ ΤΟΥΣ!να προστατευουν τη τιμη ζωη και περιουσια των λαων τουσ και οχι τα θελω της πλανητικης εξουσιας.

  30. conan o anargyros avatar
    conan o anargyros 07/07/2010 10:49:40

    Παμε παρακατω.Παιρνουν το σ/κ οι σοσιαληστες ,ακροδεξιοι της παγκοσμιου σκιωδους διακυβερνησης μεταπραττες, του πασοκ τα αποτελεσματα των μυστικων δημοσκοπησεων του κομματος.ΧΑΛΙΑ ΜΑΥΡΑ!ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΔΙΑΡΡΟΕΣ ΠΡΟΣ ΝΔ ΚΑΙ ΚΚΕ-ΑΝΑΡΧΟΣΥΡΙΖΑ.
    Τι κανουν?Τους λενε τα γλοντεν μποις ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΟΙ,ΔΗΛΑΔΗ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΙΣΤΕΣ,που βλεπουν τον λαο ως αγοραστη σερβιετων.Διμετωπη επιθεση κατα των δυο να μαζεψουμε την πελατεια μας και να ενεργοποιησουμε τα κτηνωδη κομματικα ενστικτα του οχλου.

    Βγαινει το πρωι δευτερα ΣΤΟ ΜΕΓΚΑ ο αντιπροεδρος της ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ σημαιας καραβοπανο στον ανεμο και ανοιγει μετωπο.ΠΑΡΕ ΝΔ ΣΚΑΝΔΑΛΑ(ΛΕΣ ΚΑΙ Η ΔΕΞΙΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΧΙΛΙΑΔΩΝ ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΩΝ ΠΟΥ ΑΛΩΣΑΝ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ 81),ΠΑΡΕ ΚΚΕ-ΣΥΡΙΖΑ ΚΑΙ ΛΟΙΠΕΣ ΑΚΡΟΑΡΙΣΤΕΡΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΜΙΑ ΕΠΙΘΕΣΗ ΕΠΙ ΑΝΟΙΧΤΩΝ ΘΥΡΩΝ ΓΙΑ ΓΝΩΣΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΟΝ ΑΝΤΙΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΑ ΑΝΤΙΣΥΣΤΗΜΙΚΟ ΡΟΛΟ ΤΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ ΑΠΟ ΤΟ 1918 ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΥ ΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΥ ΗΔΗ.

    ΤΟ ΜΕΓΚΑ ΑΦΗΝΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΒΑΖΕΙ ΠΛΑΤΗ ΝΑ ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΤΗΣ ΠΛΑΝΗΤΙΚΗΣ ΧΟΥΝΤΑΣ ΑΚΡΟΔΕΞΙΟΣ ΜΕΤΑΠΡΑΤΤΗΣ,ΝΑΣΟΥ ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΜΑΝΑ ΤΟ ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΑΝΔΑΛΟ.ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΔΕΞΙΑ ,ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΜΟΥΓΚΑ ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΗ.Ο ΛΟΓΟΣ ΑΠΛΟΣ.ΤΑ ΠΛΑΝΗΤΙΚΑ ΕΚΩΘΕΣΜΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ(ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΙ ΗΠΑ) ΚΑΠΟΤΕ 1945-1991 ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑΝ ΤΗΝ ΔΕΞΙΑ ΩΣ ΘΕΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑ ΤΩΝ ΠΛΑΝΗΤΙΚΩΝ ΣΤΟΧΟΘΕΣΙΩΝ ΤΟΥΣ.ΦΥΤΕΥΑΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΜΜΙΣΘΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΠΑΡΙΣΤΑΝΑΝ ΣΥΚΟΦΑΝΤΩΝΤΑΣ ΤΟΝ ΤΟΥΣ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ.ΣΗΜΕΡΑ 1991-... ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΑΛΛΑΞΕ.ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΔΙΕΘΝΙΣΤΕΣ,ΕΘΝΟΜΗΔΕΝΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΑΡΙΣΤΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΤΟΧΟΘΕΣΙΑ ΤΟΥΣ!ΕΤΣΙ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΑ ΤΥΠΟΥ ΠΑΣΟΚ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΩΣ ΥΠΟΤΑΚΤΙΚΑ.ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΣΥΓΧΡΟΝΑ ΕΛΙΤΟΔΟΥΛΑ ΚΟΜΜΑΤΑ ΤΗΣ ΣΟΣΙΑΛΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΤΟΥ ΝΕΟΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΟΥ ΑΠΑΤΡΙΔΟΣ ΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΥ!ΠΡΩΤΑ ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΟΥΝ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΣΒΕΥΑΝ(ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕ ΓΙΩΡΓΑΚΗΣ ΚΑΙ ΜΠΛΕΡ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΕΙΣ ΠΟΥ ΣΩΖΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΥ ΣΟΡΟΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΓΚΟΛΝΤΜΑΝ) ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΠΑΤΟΥΝ ΣΤΗΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΝΟΚΤΟΝΗΣΟΥΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΑ ΤΑ ΕΘΝΗ,ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΝΑ ΕΞΟΝΤΩΣΟΥΝ.

  31. MAN avatar
    MAN 07/07/2010 10:54:45

    ΜΕΙΟΝ 6,8 ΧΘΕΣ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΛΤΕΡ..

    ΛΕΤΕ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕ Ο ΚΟΣΜΟΣ ..

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ MAN 07/07/2010 11:11:11

      πολύ ενδιαφέρον

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ MAN 07/07/2010 15:40:43

      ίσως κάποιος που έχει μηχανάκι agb πήγε διακοπές...

  32. conan o anargyros avatar
    conan o anargyros 07/07/2010 11:10:51

    η θα διαφοριζεις αντιφασκοντας η θα ολοκληρωνεις καταφασκωντας λογικη.

    Τελος για το μεγκα ειδικα σας παραπεμπω σε αυτο το κειμενο τροφη για σκεψη σχετικη.

    To Αμερικάνικο menu του MEGA για τις επόμενες ημέρες:

    http://macedonia-greece.blogspot.com/2010/07/to-menu-mega.html

  33. ΚΥΡΑ avatar
    ΚΥΡΑ 07/07/2010 11:28:39

    ΝΑ ΜΑΣ ΒΑΛΟΥΝ ΝΑ ΞΑΝΑΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΡΕΜΗ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΤΗ ΓΡΙΠΠΗ ΚΑΙ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΠΟΥ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΕΘΑΙΝΕ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΧΩΡΙΣ ΟΝΟΜΑ
    ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΒΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΦΥΜΑΤΙΩΣΗ....ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ

    • ΙΩΝΑΣ avatar
      ΙΩΝΑΣ @ ΚΥΡΑ 07/07/2010 14:06:40

      Παρεμπιπτόντως,εκείνη την αλήστου μνήμης κυρία Γιαμαρέλου,που λύσαξε να μας τρομοκρατεί με την γρίπη και να μας παροτρύνει να κάνουμε το εμβόλιο,την θυμάστε? Μπορεί το κράτος να ελέγξει το πόθεν έσχες της και τους τραπεζικούς της λογαριασμούς μετά την περυσινή ...πανδημία γρίπης με τις χιλιάδες νεκρούς?

  34. Aggelos avatar
    Aggelos 07/07/2010 12:25:00

    "ΜΕΙΟΝ 6,8 ΧΘΕΣ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΛΤΕΡ..

    ΛΕΤΕ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕ Ο ΚΟΣΜΟΣ .."

    ωω..καλο..

    • takis avatar
      takis @ Aggelos 07/07/2010 15:18:37

      Ξύπνησε και βλέπει Χατζηνικολάου, που κριτικάρει συνέχεια τον Αντώνη? Ελεος!

  35. Greg avatar
    Greg 07/07/2010 15:34:50

    Η πτώση του μεγκάλου δελτίου οφείλεται στο τέλος των σίριαλ και του θηριώδους λιντ ιν.

  36. Greg avatar
    Greg 07/07/2010 15:40:34

    Χθες το μέγκα πήρε 23,3 από το τέταρτο 19:45-20:00 και στο τέταρτο 20:00-20:15 έπεσε στο 20,9. Πάνε τα 40άρια και τα 60άρια των δημοφιλών(και πανάθλιων) σίριαλ.

  37. Greg avatar
    Greg 07/07/2010 15:44:49

    Μιας και αναφερθήκατε στα εμβόλια, γιατί ξεχνάτε την εντολή(;) Καραμανλή να εμβολιαστεί το σύνολο του πληθυσμού; Ανατριχιαστικό! Πρωθυπουργός χώρας έδωσε εντολή μαζικού εμβολιασμού!!! Ντίλερ φαρμακευτικών;

  38. Γιωργης avatar
    Γιωργης 17/07/2010 17:01:00

    αψογο το αρθρο

  39. dimitris avatar
    dimitris 02/02/2011 21:49:28

    Σιχαίνομαι το κανάλι ΜΕΓΑ και ποτέ σχεδόν δεν το ανοίγω ειδικά στις ειδήσεις.
    ΄Ολοι οι δημοσιογράφοι είναι οι πρασινοφρουροί, είναι καλοπληρωμένοι του πασοκ και συμφωνώ απόλυτα ότι είναι χειρότερο και από το χουντικό ΥΕΝΕΔ. Αίσχος σας. Κάποτε θα βγούν τα άπλητα πολλά...................