#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
04/04/2011 16:42
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Χατζηνικολάου …for President !!!






Του κ. Χατζηνικολάου του έχει μείνει …απωθημένο η πολιτική!

Με το δίκιο του, μιας και ο πατέρας του ήταν πολλά χρόνια βουλευτής, ενώ διετέλεσε και Υπουργός του κ. Μητσοτάκη! (Εξ ού και οι στενές σχέσεις με τη θυγατέρα)

Από τον καιρό ακόμα που ήταν στο MEGA, παρουσίαζε κάτι δημοσκοπήσεις που τον έφερναν ως φαβορί για τη θέση του …Δημάρχου Αθηναίων!

Έμεινε με τον τίτλο του φαβορί!

Καθότι …σιγουρατζής,  ήθελε να κατέλθει ως υπερκομματικός υποψήφιος των δύο μεγάλων κομμάτων!

Από τότε ο κ. Χατζηνικολάου, Δημοσιογράφος, (παρακαλώ το Δ κεφαλαίο),   αρθρογράφος, παρουσιαστής, επιχειρηματίας και συνεταίρος του κ. Κουρή,  νουθετεί  από καθέδρας,  τους πολιτικούς όλων των κομμάτων! Και το πολιτικό σύστημα συλλήβδην!

Έχει αυτοδιοριστεί στον προστάτη του πολιτικού συστήματος της χώρας!

Διαβάστε το χθεσινό άρθρο του στη Real News, όπου λέει απευθυνόμενος στους πολιτικούς: «…..αν δεν συνεργασθούν στενά για την έξοδο της χώρας από το τούνελ της ύφεσης και την παλινόρθωσή της, αν δεν σκύψουν ταπεινά και με ευλαβική προσήλωση πάνω από τα προβλήματα των πολιτών, αν δεν διαπραγματευθούν ενωμένοι σαν μια γροθιά με τους δανειστές μας, τότε σύντομα η κοινωνία και η ιστορία θα τους παραμερίσουν... Και θα αναζητήσουν νέα πρόσωπα και νέα σχήματα...»

Καταρχήν, ο κ. Χατζηνικολάου προετοιμάζει το έδαφος για μια μελλοντική συγκυβέρνηση!

Και , ύστερα, τι είδους εξίσωση είναι αυτή; Όλοι τις ίδιες ευθύνες έχουν; Γιατί δεν λέει τίποτα για τον φίλο σας τον κ. Παπανδρέου που οδήγησε τη χώρα εδώ;

Όμως, ο κ. Χατζηνικολάου, που αποτελεί τον κατ΄ εξοχήν εκπρόσωπο της καθεστωτικής δημοσιογραφίας, δεν μένει στις προειδοποιήσεις. Προχωρεί και στις ….απειλές!

Οι πολίτες, προφανώς γράφει ως εντολοδόχος όλων μας (εγώ πάντως δεν θυμάμαι να του έδωσα καμιά εντολή) θα «αναζητήσουν νέα πρόσωπα και νέα σχήματα»!

Κύριε Χατζηνικολάου, αν και είστε στο προσκήνιο για παραπάνω από 20 χρόνια, εγώ σας θεωρώ νέο πρόσωπο. Διότι ως συνομήλικος με συμφέρει.

Τολμήστε επιτέλους να βγείτε μπροστά!

Κάντε το νέο σχήμα!

Πάρτε δίπλα σας νέους ανθρώπους, εκεί από τα Βόρεια Προάστια,  με τους οποίους παίζετε τένις  στα γνωστά κλάμπς, και εμπρός να σώσετε τη χώρα!

Αδέξιος Δεξιός

ΣΧΟΛΙΑ

  1. kiki avatar
    kiki 04/04/2011 16:50:09

    Ναι, και ποιοι θα ηγουνται του νεου κομματος ?
    και τι θα εκπροσωπει ? τους εκδοτες? που δεν εχουν πληρωσει μια σε εργαζομενους ταμεια ΙΚΑ και βαλε οτι θελεις.
    Και οι ψηφοφοροι θα πρεπει να ξερουν τενις? να συχναζουν σε σουσι , με γκλαμουρατους κενοδοξους πολιτες που δηθεν ταχαμ ειναι κατι.
    Σαν τον Πετρο, λαιφ-σταιλ , και απ εξω μπελλα μπελλα και απο μεσα κατσιβελα , μου λεγανε μικρη.
    Αχ, Νικολακη οταν ερθει η ωρα, οταν ερθει η ωρα , το τσουναμι θαναι τεοιο, που θα σου χαλασουμε το ασανσερ που παρκαρεις το τουοτυ σου.

  2. Panagiotis anagnostopoulos avatar
    Panagiotis anagnostopoulos 04/04/2011 16:52:56

    Μπράβο! Εξαιρετικό και χωρίς πολλά λόγια.

  3. kiki avatar
    kiki 04/04/2011 16:53:35

    Το ερωτημα που τιθεται ειναι, σαν γραμμη μου φαινεται εμενα, ο Νικολακης μας λεει, ο αλλος απο την Καθημερινη μας λεει, ο τριτος απο το συγκροτημα μας λεει, καλα αυτη η προπαγανδα, νομιζουν οτι απευθυνονται σε ηλιθιους, σαν να βγαινει δελτιο τυπου απο την Υπατη Αρμοστεια, και δεν τους κοβει να το αλλαξουν λιγο.

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ kiki 04/04/2011 16:59:45

      κ ο περιπτερας μου ετσι μου τα λεει !!! αφου τις διαβασει ολες και του λεω.. δωσε περιληψη !!! χαχαχαχααααααα

      ΠΠ

  4. Stripper avatar
    Stripper 04/04/2011 16:55:13

    Υπάρχει δημοσιογράφος στην Real News που είχε αναλάβει τις επικοινωνίες του Λιάπη; Έτσι για να ξέρουμε τις ....γραμμές

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 04/04/2011 16:58:07

    Γουσταρω Κωνστα στο ΥΠΟΙΚ...! θ αλλαξει και την ταμπελα " Υπουργειο Αγορων και Τοκων"..
    Φουσκωσαν τα μυαλα του απ τις πρωτιες... η Πορσε δεν κυκλοφορει πια... θελω να μου μεταφερει την Σοφία και τη Γνώση του.. εστω και σε υπογλωσσιο.

    Δημοσιογραφους σε ντιμπειτ ποτε θα δουμε?? με πολιτες απο κατω να κανουν τις ερωτησεις????????????????????????????? γιατι του εχω μια λιστα !!

    ΠΠ

  6. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 04/04/2011 17:19:43

    Καλα αυτος ο Ψωμιαδης ο Ζορο,, το χει χασει τελειως πλεον...
    λετε να μπει στην ομαδα "Nick for President" ??
    λετε να θελει να μας κυβερνησει μονος του??
    λετε να στραωσε διοτι δεν ασχολειται κανεις μαζι του ΟΥΤΕ με το δικαστηριο που ειχε σημερα??
    γνωριζει κανεις τι ζορι τραβαει? που το παει? τι θελει? ποσο κανει?? τι χαπια του λειπουν να παω να του ατ αγορασω αν δε βγαινει.. ή δεν του τα δινει ο φαρμακοποιος του...?

    Βρε Παναγωτη καλε μου ανθρωπε.. τι αρρωστια σας εχει βαρεσει ομαδικα? ολοι θετε να μας σωσετε? ολοι μαζι? αντρες / γυναικες / παιδια..?

    θα βελαξω στο τελος !!!

    ΠΠ

    • vel avatar
      vel @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 04/04/2011 19:28:34

      ο Χάρρυ Κλύν το χει πεί απο παλιά: "αυτή η χώρα δεν σώζεται με τίποτα να 'ούμε.."

  7. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 04/04/2011 17:21:23

    Και σε ποιά περιφέρεια θα θέσει υποψηφιότητα ο φίλτατος ΝΧ? Στο Γουίμπλετον ή στο Ρολάν Γκαρός?

  8. Kώστας Ροδινός avatar
    Kώστας Ροδινός 04/04/2011 17:24:26

    Πάντως όλες αυτές οι ...προτροπές προς συγκυβέρνηση, που εσχάτως πληθαίνουν, δεν είναι τυχαίες...

    • azof1234 avatar
      azof1234 @ Kώστας Ροδινός 04/04/2011 20:46:34

      Kαι πως να είναι τυχαίες αγαπητέ μου,όταν οι προτροπές λειτουργούν σαν συνιστώσες παραπολιτικής πηγής.

  9. Aggelos avatar
    Aggelos 04/04/2011 17:27:04

    παντως να δουμε,,οτι το λατερ κινδυνευει με κλεισιμο ,,γιατι δεν ειναι τοσο φιλοκυβερνητικο και λεει και αντιμνημονιακες αποψεις,,οπως του Τραγκα πχ..τυχαιο ειναι?

    εγω το βραδυ μονο αλτερ ειδησεις εβλεπα,,ο Χατζηνικολαου τουλαχιστον διατηρει μια ισορροπια,,δεν εγινε γραφειο του πασοκ,,οπως το μεγκα,,που δεν μπορω να το δω πια,,χωρις αλτερ,,βλεπω αντεννα ειδησεις,,που ειναι πιο ουδετερες..

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Aggelos 04/04/2011 18:28:57

      Φαινομενικά αυτό. Ο Χατζηνικολάου είναι πιο επικίνδυνος, ακριβώς επειδή φαίνεται πιο "ουδέτερος" και "αντικειμενικός", σε αντίθεση με το καθαρά πασοκικό Μέγκα. Ο Χατζηνκολάου είναι κανονικός Δούρειος Ίππος του συστήματος.

    • Greece Pleading avatar
      Greece Pleading @ Aggelos 04/04/2011 20:16:06

      Δεν εγινε γραφειο του ΠΑΣΟΚ εγινε γραφειο του Σορου.
      Αν τι κανει αυτη η χρεωκοπια...
      Να το αγορασει το καναλι και να διαφημιζει τις ΜΚΟ του απο κει μεσα και ρεπορταζ 27/7 ποσο καλος ειναι ο ΓΑΠ κι ο ΓΑΠ της Αμερικης ο Ομπαμιας.

  10. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ avatar
    ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ 04/04/2011 17:27:40

    "Έχει αυτοδιοριστεί στον προστάτη του πολιτικού συστήματος της χώρας!"

    Εδώ χρειάζεται επειγόντως μια εξέταση προστάτη (με τον παραδοσιακό τρόπο εννοείται)...

  11. Striker avatar
    Striker 04/04/2011 17:27:46

    Το νέο κόμμα θα είναι ανοιχτό σε συνεργασίες με τη Ντόρα. Στο τέλος θα κάνουν κοινή κάθοδο με τον Κουβέλη για πιάσουν το 3% και να μπουν στη βουλή με τίτλο Η.Κ.Ε (Ηνωμένα Κομματικά Εμιράτα).

    • EtsiMareSei avatar
      EtsiMareSei @ Striker 04/04/2011 18:51:04

      Καλοοοό..!!!

  12. Αλέξανδρος Δελάρζ avatar
    Αλέξανδρος Δελάρζ 04/04/2011 17:27:59

    Μπααα, δεν πιστεύω να εκτεθεί! Τώρα που θα πάρει και τον Αλτερ κοψοχρονιά...

  13. http://chomatery.blogspot.com avatar
    http://chomatery.blogspot.com 04/04/2011 17:42:59

    ¨...Και , ύστερα, τι είδους εξίσωση είναι αυτή; Όλοι τις ίδιες ευθύνες έχουν; Γιατί δεν λέει τίποτα για τον φίλο σας τον κ. Παπανδρέου που οδήγησε τη χώρα εδώ;"
    Όχι, σαφώς ο ΓΑΠ δεν έχει ευθύνη ότι έφθασε το χρέος σε δυσθεώρητο ύψος. Η ευθύνη του έγκειται ότι με άστοχες ενέργειες, για να μη πούμε μεθοδευμένες, οδήγησε σ' αυτό το αποτέλεσμα. Για να μη πούμε τη λαϊκή ρήση: "αμαρτίες γονέων...". Διότι μήπως ήταν ο μπαμπάς του, ο οποίος ξεκίνησε το χρέος για το διάστημα?

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ http://chomatery.blogspot.com 04/04/2011 17:56:30

      μα μμονο με εξισωσεις "ολοι φταινε και ολοι ειναι ιδιοι" ανεβαζεις νουμερα!!!! σε βλεπουν ολοι να δουν που το πας...!!
      Οποιος επιλεγει χρωμα.. τον τρωει το σκοταδι (αν δεν ειναι ΤρεμοΤεντερης).
      Ετσι δεν μιλα και η Θοδωρα, ο Φερης, ο κουβελης, Ο Αλιεξις, η Αλεκα... ΟΛΟΙ/ΕΣ
      Ολοι για τα ψηφαλατσια. Ολοι για την τηλεθεαση.

      ολοι ανακατα στον ΠΡΑΣΙΝΟ κουβα.. και η επιβιωση της μουτζουρας.

      ΠΠ

  14. spiros avatar
    spiros 04/04/2011 17:58:10

    Υπάρχει μια παροιμία . Όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια με πολλές ερμηνείες.

  15. neotera avatar
    neotera 04/04/2011 18:28:54

    Και ο Κύρτσος νουθετεί και αφ' υψηλού δίνει οδηγίες στο πολιτικό προσωπικό της Αλήτ και ο Ψυχάρης απο παλιά και οι εκδότες σχεδόν όλοι, αλλά σε σπάνιες περιπτώσεις. Σε καλό να τους έβγει η δράση τους ολουνών, αλλά δεν το βλέπω...

  16. Ivy avatar
    Ivy 04/04/2011 18:48:19

    Μα τι λετε.Ο κυριος Χατζηνικολαου ειναι ο καλυτερος δημοσιογραφος της ΤV.Μακραν αυτου ολοι οι αλλοι.Ειναι αμεροληπτος και λεει τα πραγματα με το Ονομα τους.Αληθεια τι σας ενοχλησε και αρχισατε να ριχνετε βελη εναντιον του?Τελος παντων μας ελλειψε απο την TV.Ευτυχως τον ακουμε το πρωινο στο ραδιοφωνο. Για κανετε μια βολτα τα πρωινα απο τα καταστηματα που δυστυχως οι κατοχοι τους καθονται και η μονη τους διεξοδος για να μην αγχωνονται συνεχως ακουνε ραδιοφωνο.Ολοι ακουνε Χατζηνικολαου.Να ειναι καλα και να μας ενημερωνει,

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Ivy 04/04/2011 19:17:33

      Μονο ο Χουδαλακης και ο Καλαμητσης αξιζουν..!
      Οι αλλοι εχουν την παντιερα και τα κατα καιρους συμφεροντα τους.
      Ο Νικ με τον Ακη τωρα ειναι δικαστηρια.
      Η Μακρη και ο αλλος ειναι για γελια ειδικα στο ραδιο!

      εεε και να να κανεις preview στο επομενο Κρας ακους Τραγκα.. να τα χωνει ολο το μηνα ασχημααααα σε οσους μετα θα απρει συνεντευξη αχαχαχα να πουλησει φυλλα!! ΕΛΕΟΣ.. τι δεν εχει πει για ΚΚ/Παγκαλο/Μιμη/Θοδωρα?Τσουκρατο!!! αψαψαα και μετα πουλαει δημοσιογραφικη επιτυχια..........

      ΠΠ

    • kiki avatar
      kiki @ Ivy 04/04/2011 20:02:05

      Ιβη, ασε μην το ψαχνεις, μην το ψαχνεις.
      Οι υπολοιποι νεοελληνες και αυτον και ολους τους αλλους , τους δηθεν , τους ξερουμε καλα, ακουγε τον δεν μπορει κανεις να σου το απαγορευση, θεωρητικα ελευθεροι ειμαστε. Και αυτος ειναι τελειως δηθεν.

  17. Sofie avatar
    Sofie 04/04/2011 19:09:33

    Πάντως εγω θα τον ψηφίσω γιατι είναι κούκλος!!

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Sofie 04/04/2011 19:14:28

      Με τρελλαινιιιεεεες...

      ΠΠ

      • Kώστας Ροδινός avatar
        Kώστας Ροδινός @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 04/04/2011 19:17:03

        Προς τι η έκπληξη ΠΠ;

        • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
          ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Kώστας Ροδινός 04/04/2011 19:18:16

          καπως μου ρθε βρε Κωστα... για τα ματια του μονο..??

          ΠΠ

          • Kώστας Ροδινός avatar
            Kώστας Ροδινός @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 04/04/2011 19:21:12

            Ακόμα και για αυτό!

        • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
          ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Kώστας Ροδινός 04/04/2011 19:20:40

          να μου πεις... τον Αρη και τον Αβραμοπουλο για ωραιους ΑΝΤΡΕΣ του ψηφιζαν χροοοονια τα θυληκα... !! χαχαχααα δεν μπορω..!!

          ΠΠ

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Sofie 04/04/2011 19:18:51

      Εσυ παντρευεσαι... τωρα που σε θυμηθηκα !!! ααααααααααααααα
      Σεμναααααααααααααααααα

      ΠΠ

      • Kώστας Ροδινός avatar
        Kώστας Ροδινός @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 04/04/2011 19:22:41

        Τον ωραίο....Μπρούμελ τον ξέχασες;
        Δεκαετίες εκλεγόταν!

        • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
          ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Kώστας Ροδινός 04/04/2011 19:27:55

          ναι οι ΠΑΣΟΚΟΙ καλα το επαιζαν.. εμεις τους μπερδευαμε ανεκαθεν !! χαχαχαααααααααα θα με κραξει ο Φξ.. δε λεω αλλα...

          ΠΠ

      • Sofie avatar
        Sofie @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 04/04/2011 19:23:49

        ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ και τι σημαίνει ότι δεν έχουμε μάτια να βλέπουμε???!!

        • Sofie avatar
          Sofie @ Sofie 04/04/2011 19:24:39

          Αφήστε που θα ψήφισα και Τράγκα για να τον βλέπω στη Βουλή να φωνάζει "ΜΠΑΝΑΝΙΑ"!!!!

        • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
          ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Sofie 04/04/2011 19:27:05

          απαπαπα συνεχιζεις?? ματια για τον αντρα σου μονο να εχεις !!!
          ο Τραγκας θα ηταν κωμωδια... αχαχχαα με bowie με Μερκελ.... με Σοσιαλιστες...

          ΠΠ

          • Sofie avatar
            Sofie @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 04/04/2011 19:30:37

            Λέω του πατέρα μου τις προάλλες που έχει έρθει για λίγο καιρό από εξωτερικό....
            - "Μπαμπά το πρωι βάλε Τράγκα ν'ακους "
            Μου απαντάει την επόμενη μέρα:
            -"Παιδάκι μου τον έβαλα τον άκουσα, αλλά συνέχεια χαιρετίσματα έστελνε σε όλο την υφήλιο"

          • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
            ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Sofie 04/04/2011 19:41:26

            τον εριξες στα βαρια... δωστου και μια δοση Πανουση...!

            ΠΠ

        • fantomas avatar
          fantomas @ Sofie 04/04/2011 21:01:31

          Σεμναααααααααα!!!!!

          • Sofie avatar
            Sofie @ fantomas 04/04/2011 21:02:45

            Yes Master :)

  18. Greece Pleading avatar
    Greece Pleading 04/04/2011 20:12:14

    Εντελως για president!
    Μα εντελως!
    Στηριζεται στα λογια του Σορου τωρα ο κος Χατζηνικολαου...
    Ο Σορος βγηκε να μας πει οτι μπορει να τα παμε καλα και να μη χρειαστει αναδιαρθρωση...γιατι καιγεται ο κω.. του τωρα, χανει και ποσοστα ο Ομπαμα, ο ΓΑΠ της Αμερικης..και με την Ελληνικη αναδιαρθρωση στην Ευρωπη θα φανει η φουσκα της που 2 χροπνια τωρα εχει βαλεις τις πρεσσες στο φουλ και τυπωνει τσαμπα χρημα χωρις πραγματικο αντικρυσμα.

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ Greece Pleading 04/04/2011 20:17:24

      τυπώνει fiat money και αγοράζει δικά της ομόλογα
      φέτος μόνο έχει τυπώσει 500 δις δολ. τους 3 πρωτους μήνες, ενώ όλο το 2008 είχε τυπώσει 1 τρις

      το ίδιο κάνει και η ΕΚΤ, μαζεύει τα τοξικά από δω κι από κει για να μην είναι εκτεθειμένα στην απανωτή κερδοσκοπία

      δεν βγαίνει το σύστημα έτσι

      • Greece Pleading avatar
        Greece Pleading @ αλλενάκι 04/04/2011 20:19:01

        τωρα ειδικα και με την Ιαπωνια η πρεσσα κοντευει να λιωσει...
        ρε λαχταρα που παθαν οι ανθρωποι....

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ αλλενάκι 04/04/2011 20:19:48

        είναι και ένας παίκτης λιγότερος αυτή τη στιγμή στο παιχνίδι αγοράς αμερικανικών ομολόγων, η Ιαπωνία που έχει βγει εκτός, και οι ΗΠΑ καίγονται...

        • αλλενάκι avatar
          αλλενάκι @ αλλενάκι 04/04/2011 20:20:30

          :)

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ αλλενάκι 04/04/2011 20:20:59

        αχχχ να σε ρωτησω.. τωρα με το επιτοκιο ΕΚΤ στο 1,.25% και οπως εχω πει 10 μερες τωρα... θα παει 2% !!
        ποσο θα αλλαξει το Δανειο που εχουμε παρει??
        το Νεο το Επιμηνυμενο δεν το εχουμε υπογραψει ακομη....!!!
        εγω ειμαι σε αναμονη...
        ποσο θα παει το επιτοκιο της Ιρλανδιας και ποσο το δικο μας?
        Η επομενη δοση θα ερθει??
        ( ακαδημαϊκες και προβοκατόρικες ειναι οι ερωτησεις μου!!! ) πες πες πες

        ΠΠ

        • Greece Pleading avatar
          Greece Pleading @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 04/04/2011 20:22:47

          μπορει να μας το πει ο Χαζτηνικολαου με εκτακτο δελτιο χο χο χο!!!
          Στο τελος με το "κουρεμα" θα φτασουμε να πληρωσουμε διπλασιο το δανειο ετσι οπως παμε...και καλα "κουρεμα"..

  19. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 04/04/2011 20:24:42

    το δάνειο είναι με σταθερό ή με κυμαινόμενο; χα χα χαα

    είναι με κυμαινόμενο ανά ΕΒΔΟΜΑΔΑ!!! και αυτό το έχουν κάνει γαργάρα ΟΛΟΙ!!!

  20. Eagle avatar
    Eagle 04/04/2011 20:26:15

    Πράγματι ο ΝΧ είναι ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ από όλους τους αντίστοιχους αλλά αυτό δεν σημαίνει όλτι είναι και ΚΑΛΌΣ. Εχει ψηλά τον αμανέ και νομίζει ότι έχει την νομιμοποίηση να είναι πάνω από το πολιτικό σύστημα. Μας έχει ζαλίσει με την Ντόρα που μόλις βήξει την βάζει κόμβο στο site - πλησιάζοντας (ναι πλησιάζοντας) το συγκρότημα Αλαφούζου. Αν θέλει ας κατέβει στην πολιτική να δει "πόσα απίδια πιάνει" και τότε θα δούμε εάν μπορεί.

  21. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 04/04/2011 20:27:24

    στην παλια δανειακη προβλεπεται αυξηση εαν τα κρατη δανειζονται ακριβοτερα!!! δεν λεει ΠΟΣΟ !!!
    αν αυξηθει 0,25%... ποσο θα μας ερθει εμας?? +0,25%
    περισσοτερο? λιγοτερο? απο πια δοση??

    λαλαλαλαλα

    ΠΠ

    • Greece Pleading avatar
      Greece Pleading @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 04/04/2011 20:56:02

      οταν φτασει δηλαδη αισιως μισο τρις...βλεπουμε...

  22. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 04/04/2011 20:30:30

    στα ψιλά γράμματα της δανειακής σύμβασης θα είναι γραμμένο και αυτό... χα χα...

    που στην Ελλάδα δεν τα διαβάζει κανείς...

    τι να κάνουν και οι βολευτές ένα μυαλό είναι αυτό...

  23. Eagle avatar
    Eagle 04/04/2011 20:31:42

    Ο Καλαμίτσης είναι μακράν ο καλύτερος.
    Και η Μακρή η μηχανή αναπαραγωγής των πασοκικών non-papers - ξεπερνάει και τον Κωνσταντάτο.
    Οι άλλοι .......

  24. tripto avatar
    tripto 04/04/2011 20:36:58

    Πάντως έχει πει και δέκα αλήθειες. Και μέσα από τον δίαυλό του έχει στηλιτευθεί και ο Σόρρος. Δεν είναι τέλειος αλλά δεν καταλαβαίνω την σκοπιμότητα αυτού του άρθρου και θα ήθελα να μου την διευκρινήσετε ως αντινιούζ. Τώρα αν παίζει παιγνίδια, ε όλοι παίζουμε σε αυτήν την έρμη την ζωή μας. Νομίζω...

    • Striker avatar
      Striker @ tripto 04/04/2011 23:07:18

      Το θέμα με τον Χατζηνικολάου είναι το εξής - κατά τη γνώμη μου: Δεν μπορείς να εμφανίζεσαι συνεχώς σαν τιμητής του πολιτικού συστήματος και ταυτόχρονα με απολιτίκ διάθεση. Για παράδειγμα, όταν λες "όλοι οι πολιτικοί να διαπραγματευτούν σαν μια γροθιά με τους δανειστές" είναι εκ του πονηρού να παριστάνεις ότι δεν γνωρίζεις ποιοί υπονομεύουν αυτήν την προοπτική. Να μιλάς για συναινέσεις όταν η κυβέρνηση είναι στην πλευρά μιας επιεικώς άγονης υπηρεσίας των δανειστών και όλη η αντιπολίτευση από την άλλη. Και στο τέλος να λες ότι θα προκύψουν νέα πολιτικά σχήματα, προφανώς για να ποντάρεις στο κίνημα "όλοι είναι ίδιοι". Όπως έγραψε και ο Επώνυμος πιο πάνω, η αποστασιοποιημένη δημοσιογραφία που θολώνει τα νερά είναι εξίσου επικίνδυνη με την προπαγάνδα.

  25. dosilhthos avatar
    dosilhthos 04/04/2011 21:17:39

    Γκόλια ζείς...αν και σου εκλεισαν το στομα...και αυτος...ο στυλοβατης του συστήματος ζει και νουθετει...Γιά όλους αυτους τους πουλημένους κονδυλοφόρος πρεπει να υπαρξει μέριμνα για μεταβαση στο Γουδί. Ειναι χειρότεροι και απο τους πιο διεφθαρμενους πολιτικους.

  26. Κατερίνα Κ. avatar
    Κατερίνα Κ. 04/04/2011 22:06:08

    Καιρός να αποσυρθεί και το δημοσιογραφικό κατεστημένο. Αρκετά μας κούρασε. Εξάλλου από τη σωστή ενημέρωση που έκανε αυτά τα χρόνια μας έφεραν και αυτοί, στη σημερινή κατάσταση.

  27. δημης avatar
    δημης 04/04/2011 23:52:24

    ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛIΩΣ PRESIDENT (ΑΠΟ ΤΟΥΛΙΓΟΥΣ) ΤΗΣ ΕΡΓΟΛΑΒΙΚΗΣ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗΣ,,,

  28. irida avatar
    irida 05/04/2011 09:27:55

    Θυμάμαι πως όταν ετοιμαζόταν η έκδοση της real ο Χ. έλεγε διαρκώς πως θα ξεκινήσει με αποκαλύψεις κλπ που αφορούν τα δημόσια έργα και τις συμβάσεις. Ασφαλώς ακόμα προβαίνει σε αυτές τις αποκαλύψεις. Τι τα θέτε η δημοσιογραφια και σε αυτή τη χώρα ήταν πάντα η ελιτ που στήριζε ο κάθε είδους σύστημα. Αν ειχα να επιλέξω μεταξύ ενός πολιτικού κι ενός δημοσιογράφου ποιον να τιμωρήσω πρώτα θε επέλεγα το δημοσιογράφο μια και χωρίς αυτόν ο πολιτικός δεν θα μπορούσε να σταθεί ούτε λεπτό όρθιος. Πάντως ο Χ. έστω και για ξεκάρφωμα θυμάται πότε πότε να κάνει και καμια ερώτηση της προκοπής. Σε αντιθεση με όλους τους άλλους που δεν θυμούνται ποτέ. Πάντως στην Ελλάδα τα πάντα θέλουν γκρέμισμα και χτισιμο ξανά. Θα συμφωνήσω με τον Αλαφούζο που είπε πως ρχεται τσουνάμι και στα ΜΜΕ και δεν θα μείνει όρθιο κολυμπηθρόξυλο(η εκφραση δική μου). Ώρα να τελειώνουν τα πάντα. Το να μείνουμε χωρίς αυτού του είδους την ενημέρωση είναι το ιδανικότερο!!

  29. Stripper avatar
    Stripper 05/04/2011 13:18:37

    Ποιό συγρατημένος εμφανίστηκε σήμερα ο Ν. Χατζηνικολάου στην εκπομπή του:

    Προσωπικά είμαι κατά των κυβερνήσεων συνεργασίας. Η πείρα στην Ελλάδα είναι μαύρη και αράχνη.
    Ας τολμήσουν όμως είτε το ΠΑΣΟΚ που στο διάστημα που του μένει και είτε η Ν.Δ. με προτάσεις που δείχνουν ότι έχει το πολιτικό θάρρος, ότι δεν παίζει με τους όρους του παλαιού πολιτικού συστήματος, ότι δεν είναι στη λογική του «τα λεφτά» υπάρχουν και του χαϊδέματος των ψηφοφόρων αλλά στη λογική των λύσεων που θα φέρουν την ανάκαμψη.
    Είναι όντως καλή η πρωτοβουλία του Α. Σαμαρά και της Ν.Δ. να καταθέσει σχέδιο νόμου για τον έλεγχο του πόθεν έσχες όλων όσοι διατέλεσαν υπουργοί από το 1974 μέχρι σήμερα. Αν κρίνω από αυτά που έλεγε ο Π. Ευθυμίου αρκετοί πιστεύουν ότι το νομοσχέδιο πρέπει να το ψηφίσει και το ΠΑΣΟΚ.

  30. Βυρων avatar
    Βυρων 05/04/2011 14:55:59

    δεν ξερω αν ενδιαφέρει κανέναν εδώ, αλλά ο Χατζνικολαου με το συνεταίρο του έχουν φεσώσει την ελληνική κοινωνία με τα 500 εκατ συσωρρευμένων χρεών του Αλτερ. Δεν θα τα πληρώσει το κράτος, ούτε γενικά οι τράπεζες . Εμείς θα τα πληρώσουμε, μεσω των τραπεζών, του προϋπολγισμού κλπ. Ποιον ενδιαφέρουν , θα μου πείτε, αυτά..