08/09/2008 14:13
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Χατζηνικολάου μαινόμενος

Προσωπική επίθεση στον κ. Μπόμπολα έκανε σήμερα από το ραδιόφωνό του ο Νίκος Χατζηνικολάου λέγοντας ότι τα δημοσιεύματα των τελευταίων εβδομάδων από το Πρώτο Θέμα εναντίον του είναι η απάντηση του εκδότη και μεγαλοεπιχειρηματία στην απόφαση του να προχωρήσει στην έκδοση εφημερίδας. Δήλωσε επίσης ότι καταθέτει μήνυση ύψους 5 εκατομμυρίων ευρώ εναντίον της εφημερίδας. Ανακοίνωσε επίσης ότι το πρώτο μεγάλο θέμα που θα καλύψει η εφημερίδα του, που θα έχει κυκλοφορήσει μέχρι τις 15 Νοεμβρίου θα είναι... τα δημόσια έργα.

Δήλωσε επίσης ότι σε περίπτωση που δεν μπορέσει να αντιμετωπίσει τις επιθέσεις εναντίον του και γενικά δει ότι δεν επιτυγχάνει και τους νέους επαγγελματικούς του στόχους δεν έχει κανένα πρόβλημα να εγκαταλείψει ακόμη και τώρα την δημοσιογραφία. Αυτό το τελευταίο πάντως εμένα μου φαίνεται σαν προαναγγελία …βουλευτικής υποψηφιότητας με τη ΝΔ.

Σε χθεσινό δημοσίευμά του το ΠΘ, που ξεχείλισε το ποτήρι, κατηγορεί τον κ. Χατζηνικολάου ότι «δέχεται και περνάει καθημερινά τη γραμμή Ρουσόπουλου». Για το ίδιο επικρίνει επίσης τους δημοσιογράφους Γιάννης Παπαγιάννη (πνευματικό και δημοσιογραφικό τέκνο του κ. Νίκου Χατζηνικολάου) Βασίλη Χιώτη (ΒΗΜΑ), Άρη Σπίνο (ΕΧΤΡΑ) και Ελένη Καλογεροπούλου.

(το σκίτσο είναι από το Πρώτο Θέμα)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. pl avatar
    pl 08/09/2008 14:22:09

    τοσα σου λειπουν? ασε μας ρε χατζηθοδωρη...

  2. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 08/09/2008 14:23:32

    Να ναι καλά η Λερναία Ύδρα !!

  3. nas avatar
    nas 08/09/2008 15:58:06

    Να τα βάλει με τον Μπόμπολα, αλλά μην ψάχνει μετά να βρεί τα... μάτια του, γιατί θα του τα πετάξει έξω το σύστημα... περί αυτού ας ρωτήσει τον Κοσκωτά -γιατί ο Πόπωτας δεν ζεί- κι ας ρωτήσει και τον Θέμο...

  4. mesas avatar
    mesas 08/09/2008 16:13:49

    προφανώς εννοείς αγωγή

  5. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 08/09/2008 17:05:46

    ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ...


    "Συστατικό στοιχείο συγκρότησης της Δεξιάς στο χώρο της νεολαίας κατά τη μεταπολίτευση υπήρξε η κατάρριψη του «μύθου του Πολυτεχνείου». Μόλις ισχυροποιήθηκε πολιτικά η ΟΝΝΕΔ, επιχείρησε τον πλήρη διαχωρισμό της από τις άλλες νεολαίες.

    Στον εορτασμό της δεκάτης επετείου (1983) τέθηκε θέμα αποχώρησης της οργάνωσης, κάτω από την πίεση του γραμματέα της μαθητικής ΜΑΚΙ Ν ί κ ο υ Χ α τ ζ η ν ι κ ο λ ά ο υ, με το επιχείρημα ότι «οι μαθητές που ψήφισαν Δεξιά κατά τις πρόσφατες εκλογές για τις μαθητικές κοινότητες και τα δεκαπενταμελή συμβούλια, δεν θέλουν ούτε ν' ακούσουν για Πολυτεχνείο» («Συναγερμός», 4/11/83). Πρόεδρος της ΟΝΝΕΔ ήταν ο («σκληρός» τότε) Βασίλης Μιχαλολιάκος και αντιπρόεδρος ο (ακροδεξιός σήμερα) Μανώλης Μανωλάκος", (Ελευθεροτυπία, "ιος", 20/11/2004) .

  6. Απορων avatar
    Απορων 08/09/2008 19:18:36

    Τωρα μπερδέψατε τις πάστες με τις κουράδες που λένε και στο χωριό μου. Ειναι δυνατον να ανηκουν στην ιδια κατηγορία ο Νικος Χ. με τον εκκεντρικο παρουσιαστή και τον σεσημασμένο εκβιαστη που οπως γραφεται τις τελευταιες ημερες εχει κανει και φυλακη;;; Ημαρτον!

  7. punisher avatar
    punisher 08/09/2008 19:25:44

    Απορία, όταν λέτε "ενημέρωση" ενοείτε αυτό το καθημερινό τσίρκο των 8?

  8. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 08/09/2008 20:27:14

    Ο Ιός όμως παραλείπει να αναφέρει ότι οταν η ΟΝΝΕΔ συμμετείχε στις αρχικές πορείες για το Πολυτεχνείο τη δεκαετία του 70 δεχόταν επιθέσεις και ξυλοδαρμούς από τους ομοιδεάτες του Ιου διάφορους αριστερούς.
    Από ένα σημείο και πέρα δεν πηγαίνεις σε γιορτή οπου είσαι ανεπιθύμητος και πολύ καλά έκανε ο Χατζηνικολάου τότε να κόψει κάθε συμμετοχή.