11/02/2011 20:41
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Χατζηνικολάου και Κούλογλου εισηγητές σε ημερίδα για το διαδίκτυο στη …ΝΔ;



Διαβάσαμε σε διάφορα σάϊτ στο διαδίκτυο τα εξής:

Στις 23 του Φλεβάρη θα πραγματοποιηθεί τελικά η ημερίδα που εδώ και ημέρες προετοιμάζει ο τομεάρχης Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης της ΝΔ, με θέμα "Διαδικτυακή ενημέρωση. Το παρόν και το αύριο". Ο Σίμος Κεδίκογλου έχει προσκαλέσει, ως εισηγητές της ημερίδας, τους δημοσιογράφους Νίκο Χατζηνικολάου και Στέλιο Κούλογλου ενώ τις επόμενες ημέρες θα αρχίσει να αποστέλλει και τις προσκλήσεις.
Η ημερίδα θα γίνει στα κεντρικά της ΝΔ, στη Λεωφόρο Συγγρού και αποτελεί ακόμη μια απόδειξη του γαλάζιου ενδιαφέροντος για τη νέα τεχνολογία. Μάλιστα θα λάβει χώρα σε μια περίοδο όπου η γκρίνια στο επικοινωνιακό επιτελείο καθημερινά και αυξάνεται σχετικά με το πως, τα παραδοσιακά ΜΜΕ, χειρίζονται τα θέματα της αξιωματικής αντιπολίτευσης.

Προφανώς κάποιοι έχουν χάσει εντελώς την μπάλα, αν αυτός που το διέρρευσε δεν σπεύδει να προκαταλάβει καταστάσεις

Και επειδή δεν γνωρίζουμε (πραγματικά) τι γίνεται και τι παιχνίδι παίζει ο καθένας, πλέον, για ένα μόνο πράγμα είμαστε σίγουροι: Σε περίπτωση που θα γινει κάτι τέτοιο η ΝΔ θα ξεσηκώσει επανάσταση στο διαδίκτυο …. εναντίον της

ΣΧΟΛΙΑ

  1. cveng avatar
    cveng 11/02/2011 20:54:47

    καλα,το πιο πιθανο ειναι να ειναι ''προβοκατσια'' εκ των εσω,αλλα σε καθε περιπτωση δεν θα ειναι και η πρωτη φορα που γινεται...ας τους καλεσουν σε μια εκδηλωση,σιγα τι εγινε-αν και ειναι κοκκινο πανι κατα τη γνωμη μου κυριως ο κουλογλου-αρκει να μην τους κανουν και υπουργους μετα...μονο εγω θυμαμαι τον ρουσοπουλο?ηταν του χωρου απο παντα του και εγω μπερδευομαι?δεν νομιζω οτι ειναι θεμα με ιδιαιτερη βαρυτητα παντως...

    • κίνηση πολιτών "δεν τρώω τυρί" avatar
      κίνηση πολιτών "δεν τρώω τυρί" @ cveng 11/02/2011 21:53:22

      εμένα ο ρουσόπουλος στη νδ δε με χάλασε πάντως, και μακάρι ούτε αυτόν, ούτε τον βουλγαράκη να μην κατάφερναν να τον φάνε. τώρα άμα ήταν να δω τον κούλογλου δίδυμο με τον σαμαρά στη νδ θα έδινα κι ένα μισθό, χαλάλι. εδώ είδαμε τον καραμπελιά με το ζουράρη στο συνέδριο. κι ο χαρβαλιάς λίγο με χάλασε στην αρχή, αλλά εντάξει. η νδ δεν είναι ανάγκη να συγκεντρώσει όλους τους δεξιούς, αν ήταν έτσι θα είχαν φτιάξει μια ψυχιατρική κλινική.

  2. giannis avatar
    giannis 11/02/2011 21:02:04

    Γι αυτό δεν θα μπει ποτέ τάξη στην ΕΡΤ. Γιατί κάτι πασοκικοί βρυκόλακες σαν τον Κούλογλου που τρώνε τα λεφτά μας, έχουν αν όχι την κάλυψη τουλάχιστον τη συμπάθεια μελών της ΝΔ. Αν ο Κεδίκογλου που σε κυβέρνηση της ΝΔ αναλάβει υπουργός, υπάρχει περίπτωση να διώξει τον Κούλογλου και το συνάφι του από την ΕΡΤ;
    Πολεμάμε εμείς οι ηλίθιοι το πασοκ και οι βουλευτές μας τα κάνουν πλακάκια όχι μόνο με άλλους βουλευτές αλλά και με τα σκυλιά που τρέφονται από τα αποφάγια του γιωργάκη και του Άκη και όλης της συμμορίας.
    Ο Σαμαράς συμφωνεί με αυτά;

  3. BΡΑΧΟΣ avatar
    BΡΑΧΟΣ 11/02/2011 21:16:03

    Στα καινούργια γραφεία, έχουν κάνει απολύμανση και απεντόμωση;Φάκες μπήκαν στις γωνίες;
    Πολλούς "αρουραίους" μυρίζομαι...Άκου Κούλογλου...Χα,χα,χα :lol:

    • Kennan avatar
      Kennan @ BΡΑΧΟΣ 12/02/2011 01:38:50

      Στο olympia γιατί βρίζεις το antionews; Τόσο ανόητος είσαι; Όλοι τον εξυπνο παριστάνετε και δεν ξέρετε την τύφλα σας. Η είδηση είναι σωστή; Την διέψευσε ο Κεδίκογλου; Και στο παραπολίτικα ό ίδιος της έδωσε

      • BΡΑΧΟΣ avatar
        BΡΑΧΟΣ @ Kennan 12/02/2011 13:35:27

        Ποιον έβρισα;
        Πότε έβρισα;
        Εγώ έγραψα ότι είναι ύποπτο, γιατί δεν γίνεται να είναι απλώς γελοίο.Να μου βρεις πότε έβρισα και ποιον και να ζητήσω και συγγνώμη. Το mail το έχετε. Δεν κρύφτηκα ποτέ.
        Δεν απαντώ σε χαρακτηρισμούς γιατί θα χαλάσουμε τις καρδιές μας.

        • Factorx avatar
          Factorx @ BΡΑΧΟΣ 12/02/2011 13:44:23

          Σε εμένα απαντάς; Εσύ είσαι δηλαδή ο αχαρακτήριστος που γράφει στο Olympia οτι ο Kennan είμαι εγώ; Μην νομίζεις οτι επειδή δεν μιλάω δεν ξέρω τι γίνεται.

          • BΡΑΧΟΣ avatar
            BΡΑΧΟΣ @ Factorx 12/02/2011 14:32:08

            Όχι βέβαια.
            Που τον ξέρω εγώ τον Kennan; ή τον ΠΡΟΞ;
            Εγώ είμαι ο ΒΡΑΧΟΣ.Δεν αλλάζω ούτε ψευδώνυμο ούτε mail.
            Δεν κρύβομαι ποτέ πίσω από σχόλια κανενός.
            Ότι γράφω, το γράφω εγώ και ότι έχω να πω το λέω στα ίσια.
            Δεν ξέρω τον Kennan και τον ρώτησα ποιον έβρισα να ζητήσω και συγγνώμη.Εκείνος με χαρακτήρισε ανόητο, όχι εγώ.
            Δεν συνεχίζω Φάκτορα. Το mail μου το έχετε. Αν έχεις κάτι να μου προσάψεις, ευχαρίστως να το ακούσω. Εδώ δεν "μπαίνω" ούτε για να μαλώσω, ούτε για να με μαλώνουν.

  4. Χαρίλαος avatar
    Χαρίλαος 11/02/2011 21:54:09

    Καλομελέτα κι' έρχονται!...
    Και αυτοί και... άλλοι.

    Χαρίλαος

  5. ΝΑΥΤΗΣ avatar
    ΝΑΥΤΗΣ 11/02/2011 21:56:14

    Μήπως οι "καλοί" δημοσιογράφοι βλέπουν κάτι γιά το μέλλον και ...παίρνουν θέση ? Ούτως ή άλλως οι "κονδυλοφόροι" μετακινούνται ανάλογα με τον επικρατούντα άνεμο. Και όχι μόνον αυτοί...
    Γι αυτό δεν σωζόμαστε με τίποτα να' ούμε !

  6. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 11/02/2011 22:07:30

    Μήπως για να συμπληρωθεί το καρέ να φωνάξουμε τον Πρετεντέρη και την Τρέμη;

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ Γιώργος Γκ. 11/02/2011 22:22:44

      και τον Καψή για να συμπληρωθεί το καρέ.
      Σε αυτό το κόμμα μια ζωή εκεί που λες άντε ξυπνά σιγά σιγά (πχ από τις καλύτερες ομιλίες η σημερινή του Σαμαρά στη Βουλή) με τις μ@λ@κίες ορισμένων ξανά αρχίζουμε τα βοήθα Παναγιά μου.

  7. On Press avatar
    On Press 11/02/2011 22:14:19

    Αγαπητοί κύριοι του antinews ,

    Ηθελα να σας ρωτησω εαν είναι οντως διασταυρωμενη η είδηση απο την Νέα Δημοκρατία ή απλώς είναι φήμες που αιωρούνται σε στυλ ράδιο αρβύλα. Διότι θα υπάρξει μεγάλη αρνητικη αντίδραση απο τον κόσμο της ΝΔ εάν κουβαλήσουν αυτούς τους χχχχχχχχς.

    Περιμένω απάντηση σας διότι θέλω να κάνω μια τοποθέτηση ολοκληρωμένη επι του θέματος.

    • Factorx avatar
      Factorx @ On Press 11/02/2011 22:29:32

      Το δημοσίευμα είναι σαφές.

  8. Λευτεράκης avatar
    Λευτεράκης 11/02/2011 22:21:29

    23 Φεβρουαρίου γενική απεργία ΓΣΕΕ (σίγουρα) και ΑΔΕΔΥ αν δεν κάνω λάθος.

  9. loretta avatar
    loretta 11/02/2011 22:29:52

    υπαρχει ομως και μια λογικη που λεει οτι"Οτι θες να το "καψεις" το διαρρεεις...και το κακο σταματαει εν τη γενεσει"

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ loretta 11/02/2011 22:42:55

      ..αν αντί να σκεφτείς μετά τρέχεις να το κάψεις τότε ...πάντα ο στρατηγός άνεμος θα μας φταίει.
      Στοιχειώδης προγραμματισμός και σκέψη δεν υπάρχει;
      και άντε να πω ότι είναι για πλουραλισμό κλπ κλπ κλπ τι θα πει για το διαδίκτυο ο Κούλογλου που σκοπός είναι να παίρνει εκπομπές στην ΕΡΤ (για αυτό δεν είχε πει ότι είχε μπει στο ΔΣ ή κάνω λάθος;) και ο Χατζηνικολάου;
      Εκτός αν μπερδεύουν τα παράθυρα με τα windows οπότε μερικοί ...μπερδεύτηκαν.

  10. evan avatar
    evan 11/02/2011 22:45:57

    Λίγο θέλω να μην ξανασχοληθώ με τη ΝΔ

  11. geosid avatar
    geosid 11/02/2011 22:59:50

    παιδια,ηρεμηστε λιγακι.Σε μια ημεριδα με θεμα την Διαδικτυακη ενημερωση θα μιλησουν, δεν θα συμπεριληφθουν στα ψηφοδελτια της Ν.Δ!!!!!Μην κανουμε την τριχα, τριχια

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ geosid 11/02/2011 23:28:45

      σωστά για αυτό λέμε να καλέσουν και τον Καψή με Τρέμη και Πρετεντέρη, o ΔΟΛ εξάλλου έχει και δικτυακή παρουσία.....
      Αν διάβασες πέρα από τις γνώσεις τους στο διαδίκτυο από το Alter και την ΕΡΤ εισηγητές είναι όχι περαστικοί για ερωτήσεις.

  12. dinos avatar
    dinos 11/02/2011 23:10:28

    Μην ξεχνάμε τον ύπουλο ρόλο του Χατζηνικολάου κατά του Καραμανλή πρώτα αλλά και του Σαμαρά μετέπειτα, τις πιρουέτες με την Ντόρα κτλ. (καιρό έχει να την καλέσει). Ψάχνονται για bailout για τα καταρρέοντα media τους. Καιροσκόποι επιχειρηματίες που καλό είναι να μην παίρνουν πολύ θάρρος...

  13. man8os avatar
    man8os 11/02/2011 23:11:08

    Έλεος.
    Πρεπει να γίνουμε κυνηγοι φαντασματων? Ποιος σχδιάζει τετοια πραγματα?
    Άλλους δεν βρήκαν να καλέσουν? Τον Χατζηνικολάου που υποβολιμιαία ρίχνει την ιδέα ενιαιας κεντροδεξιάς και τον Κουλογλου?

  14. δημης avatar
    δημης 11/02/2011 23:16:40

    "Ο Σίμος Κεδίκογλου έχει προσκαλέσει, ως εισηγητές της ημερίδας, τους δημοσιογράφους Νίκο Χατζηνικολάου και Στέλιο Κούλογλου...."
    ΓΙΑΤΙ Η ΕΚΠΛΗΞΗ ;;;;;; ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΧΕΙ ΑΫΠΝΙΕΣ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙ ΠΟΛΥ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ..........

  15. Κωνσταντίνος avatar
    Κωνσταντίνος 12/02/2011 00:37:52

    Ρε φακτορα, ο olympia.gr σε περνά γενεές 14 !!!

    Φράσεις όπως "ψεύδη και αλητείες", "η σκοπιμότητα είναι προφανής", "από που ξεκινά η λάσπη, είναι ξεκάθαρο", "δείχνει ότι κάποιοι έχουν ξεπεράσει τα όρια της αλητείας", "να αποκαλυφθούν οι συκοφάντες" ... στολίζουν το δημοσίευμά του, που παραπέμπει μάλιστα σε εσάς !!!

    • Factorx avatar
      Factorx @ Κωνσταντίνος 12/02/2011 00:48:16

      δεν μας βρίζει. χιούμορ προσπαθεί να κάνει

      • Κωνσταντίνος avatar
        Κωνσταντίνος @ Factorx 12/02/2011 00:51:52

        Για κοίτα καλύτερα τα σχόλια από κάτω ... Δεν έχω την ίδια αίσθηση.

        • Factorx avatar
          Factorx @ Κωνσταντίνος 12/02/2011 01:25:44

          σιγά μην ασχοληθώ. αν μας βρίζει το olympia, γιατι δεν τους λες την άποψή σου;

  16. ΠΑΝΟΥΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ avatar
    ΠΑΝΟΥΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 12/02/2011 01:18:37

    Εαν αυτο το θεωρουν ανοιγμα μεσαιου χωρου-loulh style τοτε δυστυχως αλλα μυαλο δεν βαζουν καποιοι κ μαλλον θα μεινουμε στην αντιπολιτευση αρκετο καιρο ακομη!!!
    ο φακτωρ κανει οτι μπορει διαδιδοντας -καιγονταS το θεμα εν τη γεννεση,το ερωτημα ομως αιωρειται........
    Ποτε επιτελους θα δωσουν σημασια κ αξια στην αποψη της βασης του κομματος!!!
    οι γελιοι επικονωνιακως θεωρουν πως κερδισαν τους δεξιους κ πανε για το κεντρο;;;;;;
    καλα το 20% σταθερο κ αμεταβλητο μυαλο δεν τους εβαλε καθολου;;;;
    ο συνειδητοποιημενος δεξιος ψηφοφορος οταν πηγαινει 8ωρα απλα κλεινει την τηλεοραση, καθοτι οι ενημερωτικες εκρηξεις οξειας πασοκιασης τεινουν να του τιναξουν τα μυαλα στον αερα, κ ερχονται τα ζωα κ του φερνουν την πασοκιαση μεσα στο σπιτι του.....
    ΑΥΤΟΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΦΤΑΙΜΕ ΝΑ ΠΟΝΑΝΕ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΜΑΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΜΕ Κ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ.
    ΓΙΑ 1 ΧΡΟΝΟ ΑΦΕΘΗΚΕ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΤΟ ΑΝΤΙNEWS ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΝΤΙΠΟΛΙΤΕΥΣΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΜΙΑ ΛΥΣΣΑΛΑΙΑ ΣΤΡΑΤΙΑ ΠΡΑΣΙΝΩΝ ΓΚΕΜΠΕΛΙΣΚΩΝ,Κ ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΕΙΠΑΜΕ ΠΩΣ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Κ Ο ΑΝΤΙΠΟΛΙΤΕΥΤΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ , ΝΑ ΣΟΥ ΟΙ ΤΡΙΚΛΟΠΟΔΙΕΣ ΕΚ ΤΩΝ ΕΣΩ!!!ΠΑΡΩΝ ΠΑΛΙ ΤΟ ΑΝΤΙΝΕWS ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙ ΤΙ;;;
    ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ;; ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΝΟΟΥΣΕ Κ Ο ΠΙΟ ΑΔΑΗΣ ;;;;;
    ΕΑΝ Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ Κ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΗ ΔΙΑΝΟΗΣΗ Κ Η ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΗΝΙΑ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ ΕΧΕΙ ΩΣ ΒΑΣΗ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΗΜΕΝΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΤΟΤΕ Ο ΓΑΠ ΑΞΙΑ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ!!!

    • Factorx avatar
      Factorx @ ΠΑΝΟΥΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 12/02/2011 13:47:34

      Αγαπητέ, συμφωνω, αλλά αυτά να τα πεις σους φίλους σχολιαστές που θέλουν επανάσταση εδω΄και τώρα. Με ποιό κόμμα;

  17. Βανζελ Παπαντό avatar
    Βανζελ Παπαντό 12/02/2011 01:58:16

    Χαιρετίζουμε τις ρηξικέλευθες πρωτοβουλίες του κ. Κεδίκογλου. Μπράβο!

  18. spiros avatar
    spiros 12/02/2011 07:39:02

    Ούτε να το σκεφτεί δεν έπρεπε. Είναι άπολύτως αντίθετο με την φιλοσοφία της ΝΔ και του Αρχηγού της Αντώνη Σαμαρά. Δεν επιτρέπουμε σε κανέναν τομεάρχηξ να κάνει τα δικά του παιχνιδάκια και να προσέχει πολύ γιάτί οι εκλογές στην Εύβοια πλησιάζουν.

  19. juliet avatar
    juliet 12/02/2011 09:09:27

    ο κ.Κεδίκογλου ας πάει σε άλλο χώρο να εφαρμόσει τις ριζοσπαστικές του ιδέες και ας τους καλεί να αναλύει οτι γουστάρει.Πρόεδρε, κάνε τους στην άκρη, ο απλός άνθρωπος περίμενει, μη του παίρνεις το όνειρο οτι μπορεί να αγωνιστεί μεν αλλά να επιβοιώσει με μια ακέραια πατρίδα......

  20. Olympia avatar
    Olympia 12/02/2011 10:58:31

    Κωνσταντίνε, όταν κάποιοι παμπόνηροι μπαίνουν ξημερώματα και αραδιάζουν 10 σχόλια, θεωρείς ότι είναι "έργο του Ολυμπία"; Όπως μπαίνουν νύχτα, έτσι φεύγουν νύχτα. Όσο για την άποψη του Ολυμπία για το Antinews, μπες στους συνδέσμους και θα την δεις. Εκτός αν είσαι από αυτούς που περιφέρονται πονεμένοι για το 2,3% που σας δίνουν οι δημοσκοπήσεις.

    • Κουλουβράχατος avatar
      Κουλουβράχατος @ Olympia 12/02/2011 11:41:15

      Οι παμπόνηροι μπαίνουν πάντα και παντού. Το θέμα είναι ότι ένας σωστός Blogger επιμελείται την σελίδα του και δεν επιτρέπει τα προσβλητικά και χυδαία σχόλια για κανέναν πόσο μάλλον για συνάδελφο.
      Εκτός κι αν το ζητούμενο ήταν αυτό.
      Όλα τα άλλα είναι εκ του πονηρού.

  21. ΠΟΛΙΤΗΣ avatar
    ΠΟΛΙΤΗΣ 12/02/2011 12:30:38

    ΤΩΡΑ ΣΩΘΗΚΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΒΑΨΩΜΑΛΛΙΑ ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΣΟΚΟΥΛΟΓΛΟΥ.ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΩΡΕ ΑΓΩΝΙΖΟΜΑΣΤΕ.ΑΜΑ ΔΕΝ ΣΥΝΕΛΘΕΤΕ ΕΞΟΥΣΙΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΤΕ.

  22. Misha avatar
    Misha 12/02/2011 20:34:59

    38000 το επεισόδιο παιρνει ο Κούλογλου (κάποια μάλιστα είναι επαναλήψεις παλαιότερων που σημαίνει 0 έξοδα παραγωγής) από τον ΓΑΠ.
    Καλέστε τον να σας φωτίσει πώς παζαρεύεται και πώς πιάνει καλή τιμή στις αγορές η συνείδηση