#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
15/11/2011 13:24
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Χατζηγάκης: οι "κουκουλοφόροι" του διαδικτύου φταίνε (χα χα χαααα)



Χθες, ο Σωτήρης Χατζηγάκης πει ότι «ορισμένα ακροδεξιά στοιχεία της ΝΔ με την ταμπέλα της λαϊκής δεξιάς πάνε να αλλοιώσουν την ιδεολογική ταυτότητα του κόμματος», μίλησε για τάσεις στη ΝΔ και διαγράφηκε.

Σήμερα από το πρωί άρχισε να βγαίνει στα ραδιόφωνα και να δίνει διευκρινίσεις για το ποιους εννοούσε

Μιλώντας στον ΒΗΜΑ 99,5 είπε, πρόκειται για συνεργάτες του Αντώνη Σαμαρά, με τους οποίους συμπορεύεται, κι όχι βουλευτές ή στελέχη του κόμματος.
Επιτέθηκε επίσης στους «κουκουλοφόρους του διαδικτύου» που υπονομεύουν τη νέα κυβέρνηση και οι οποίοι – όπως άφησε να εννοηθεί – έχουν σχέση με το περιβάλλον του κ. Σαμαρά.

Διαβάστε το και mot à mot, που θα έλεγε και ο Σαρκοζί:

- Σταγονίδια εννοώ αποκλειστικά ακροδεξιά σταγονίδια ορισμένους συνεργάτες του κ. Σαμαρά με τους οποίους συμπορεύεται. Δεν αφορά, και εδώ είναι η μεγάλη συκοφαντία, το ψεύδος που εκτοξεύεται ότι αφορά βουλευτές ή στελέχη. Κανέναν βουλευτή και κανένα στέλεχος. Ποτέ δεν θα μεταχειριζόμουν και θα έλεγα για κάποιον βουλευτή κάτι τέτοιο, που δεν υφίσταται στην πραγματικότητα ή για κάποιο στέλεχος.

-- Σταγονίδια είναι αυτοί που κάνουν κουμάντο σήμερα στη ΝΔ. Ποιοι είναι; Έχει καμιά δέκα-15αριά, ορισμένοι από αυτούς είναι.

Ερώτηση: Εννοείτε ως ακροδεξιό σταγονίδιο τον κ. Μιχελάκη;

- Δεν θέλω να μπω σε τέτοια ονοματολογία, αλλά είναι προφανές ποια είναι η καρδιά. Θα ξεκινήσετε από την καρδιά του ερωτήματος και από την καρδιά που προκλήθηκε η όλη κρίση.

- Αν κάνετε μια βόλτα στο Διαδίκτυο θα δείτε ότι ήδη από χθες άρχισαν τα όργανα. Θα δείτε με τι τρόπους γίνεται η υπονόμευση της σημερινής κυβέρνησης.

- Κοιτάξετε τους κουκουλοφόρους του Διαδικτύου να δείτε πώς διαβρώνουν τον κόσμο, τι λένε για μένα σήμερα. Ακόμα ξέθαψαν ένα χορό που χορέψαμε όταν γιόρταζε όλη η Ελλάδα με την Εγνατία, με τον κ. Σουφλιά και εμένα…βγήκαν χθες να δείξουν ότι εμείς είμαστε με τα συμφέροντα. Ποιοι; Εμείς που δώσαμε την ζωή μας 40 χρόνια σε αυτό τον τόπο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΗΣ 15/11/2011 13:27:24

    Βγάζει και γλώσσα ο Γκρούεζας της διαπλοκής. Ε ρε Καραμανλή κάτι τύπους που διόριζες υπουργούς...

  2. G.K. NEA MAKRI avatar
    G.K. NEA MAKRI 15/11/2011 13:32:58

    τη ζωή του για τον τόπο έδωσε ο σωτήρης ρε και δεν αναγνωρίζετε τίποτα,αλήτες..καμιά αντιστασιακή δράση έχει το παιδί ή μας ξέφυγε στο βιογραφικό?

  3. andreas gr avatar
    andreas gr 15/11/2011 13:34:07

    Mα γιατι κακαριζει τωρα.Μαλλον θα τον πονεσε δεν εξηγητε διαφορετικα.Περαστικα σας και μπρος βημα ταχυ προς την Ντορα.Ενας κουκουλοφορος.

  4. ΝΙΚΟΣ avatar
    ΝΙΚΟΣ 15/11/2011 13:35:31

    Ρε παιδιά τι κακομεταχείριση επιφυλάσσετε στον "εθνικό ευεργέτη" αυτού του τόπου που έχυσε το αίμα του ο ήρωας για μας! Αχάριστοι! Μα βαλθήκατε να γκρεμίσετε τα πολιτικά τζάκια της διαπλοκής, τους στυλοβάτες αυτού του τόπου;
    Α, ρε νεοφιλελεύθερα και μεσαιοχωρίτικα "σταγονίδια" βρεγμένη σανίδα που σας χρειάζεται!

  5. Αυτόνομος avatar
    Αυτόνομος 15/11/2011 13:36:01

    Δείτε γιατί θα γίνει μπάχαλο η ΝΔ:
    Βγήκε ο Κύρτσος σήμερα στον Φλας, ο οποίος Κύρτσος επιθυμεί να κατέβει με τη ΝΔ στην Β΄Αθηνών και είπε τα εξής:

    "Τι ήθελε και μίλησε αυτός ο Χατζηγάκης; Δεν του έφτανε η Αγρογή;
    Μίλησε για ακροδεξιά σταγονίδια, άρα Φ. Κρανιδιώτης, τα πήρανε εκεί στη Συγγρού, κάνανε μια σύσκεψη, τον φάγανε τον άνθρωπο.
    «Τα πήραν» στη Συγγρού με την αναφορά του σε τάσεις. Αυτό είναι εξωφρενικό.
    •Δώστε μας λίγο χρόνο, γιατί πέσανε όλα μαζί. Ο Χατζηγάκης ο οποίος δεν έχει προσφέρει και πολλά στην τελική φάση της πολιτικής του καριέρας, μετά έχουμε τον Καμμένο...."

    Ο Καμμένος θυμάται για μια καταγγελία που του είχε κάνει στην ΕΣΗΕΑ αι μετά ο Κύρτσος τον παρακαλούσε να την πάρει πίσω;

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Αυτόνομος 15/11/2011 13:41:47

      Στη Β΄ Αθηνών; Μάλλον θέλει να παίξει αλληλοσταυροδοσία με τον Κούλη.

      • Αυτόνομος avatar
        Αυτόνομος @ Αυριανιστής 15/11/2011 13:45:09

        Δες και τι έγραφε παλαιότερα η City Press του Κύρτσου για τον Χατζηγάκη, για να καταλάβεις καλύτερα τις κωλοτούμπες:

        Ολόκληρη αυτή η μεθόδευση για τις συγκεκριμένες προσλήψεις ίσως να προκαλούσε εντύπωση για το θράσος της αν δεν αποκαλύπτονταν λίγο αργότερα τα ονόματα των 270 προσληφθέντων προεκλογικά στα οποία πρωταγωνιστούν τα παιδιά γνωστών οικογενειών της πόλης των Τρικάλων, γνωστής κομματικής προέλευσης και με μεγάλη οικονομική δυνατότητα. Η ΑΓΡΟΓΗ, παρόλο που οι υπάλληλοι της πληρώνονται από τα κρατικά ταμεία, αρνείται να δώσει τα ονόματα των 270 τοποθετημένων και δίνει μόνο μια λίστα που περιλαμβάνει 340 άτομα, δηλαδή και κάποιους που προϋπήρχαν του μαζικού ρουσφετιού. Παρόλα αυτά είναι αποδεδειγμένο ότι ανάμεσα στους 270 (στην πορεία έγιναν 269 γιατί κάποιος παραιτήθηκε) φιγουράρουν ο γιος του αντιδημάρχου Γεωργίου Νάκη (άλλο του παιδί βολεύτηκε στην Θέμιδα Κατασκευαστική), ο γιος του δημάρχου Καλαμπάκας που υποστηρίζεται από τη Ν.Δ Βύρωνα Μπουτίνα, ο αδερφός της γαλάζιας δημοτικής συμβούλου Νικολέτας Μπρουζούκη, ο γιος του Διευθυντή της εφορίας Τρικάλων Αθανασίου Πουλιάνα, οι Βασιλική Κατσάρου και Στυλιανή Ζολώτα κόρες στενών συγγενών του Χατζηγάκη, ο Φώτης Αδάμος ιδιοκτήτης του γνωστού μπαρ-εστιατορίου στα Τρίκαλα Baccarat και φυσικά τα αγαπημένα παιδιά του πρώην υπουργού των οποίων οι προσλήψεις στο ελεγκτικό συνέδριο κρίθηκαν παράνομες από το ΑΣΕΠ όπως προαναφέραμε.

        • Fileleftheros tis laikis dexias avatar
          Fileleftheros tis laikis dexias @ Αυτόνομος 15/11/2011 14:52:25

          Δεν γνωρίζω το θέμα με την ΑΓΡΟΓΗ οπότε δέχομαι καλή τη πίστει αυτό που γράφεις. Για να μην αφήνουμε κενά στην έρευνά μας όμως, μήπως θα μπορούσες να βρεις τη λίστα των υπαλλήλων του Μουσείου της Ακροπόλεως τον Σεπτέμβριο του 2009; Μήπως επίσης να επιβεβαιώσεις εάν υπήρχε έστω ένας (1) εργαζόμενος του οποίου η καταγωγή δεν ήταν από τη Μεσσηνία; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

          • Τρίκαλα-07 avatar
            Τρίκαλα-07 @ Fileleftheros tis laikis dexias 15/11/2011 18:15:45

            Μόνο που από τους παραπάνω - και όχι μόνο - κανένας δεν είχε βιοποριστικό πρόβλημα . Ολοι με τρανταχτές περιουσίες "βολεύτηκαν"με μια θέση στο δημόσιο για το χαρτζιλίκι τους.Κανένας εδώ στα Τρίκαλα δεν θα αντιδρούσε αν δεν υπήρχε αυτός ο νεποτισμός υπέρ εχόντων και κατεχόντων.

        • Δημήτρης avatar
          Δημήτρης @ Αυτόνομος 15/11/2011 20:24:45

          ΓΙΑ ΠΙΟ ΑΣΕΠ ΜΙΛΑΤΕ???ΟΙ Α.Ε. ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΝΕ ΑΠΟ ΑΣΕΠ...ΕΡΓΟ ΚΑΙ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ!!!!Ο,ΤΙ ΝΑΝΑΙ ΕΙΣΤΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!!!!ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΠΑΣΟΚΟΙ ΔΙΑΛΕΞΑΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΓΡΟΓΗΣ ΝΑ ΤΟ ΣΗΚΩΣΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΤΗ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΤΟΥ ΣΑΜΑΡΑ ΤΟ ΚΑΝΑΤΕ ΣΗΜΑΙΑ!!!ΓΙΑ ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΚΙ ΑΛΛΟΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΒΑΛΑΝΕ ΚΑΤΑ ΣΥΡΡΟΗ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ!!!!
          ΒΛΕΠΩ ΠΟΛΥ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ ΕΙΣΤΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΑΤΕ...

      • ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΛΙΜΟΣ avatar
        ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΛΙΜΟΣ @ Αυριανιστής 15/11/2011 15:29:54

        Από τον καιρό που ηταν διευθυντης του ΕΛΕΥΘΕΡΟΥ ΤΥΠΟΥ θυμαμαι τον κυρτσο να παρακαλαει για να ειναι υποψηφιος. Πέρασε κοντά μια δεκαετία. Δεν βαρεθηκε τα παρακαλια?

    • fitsulas avatar
      fitsulas @ Αυτόνομος 15/11/2011 15:15:05

      Λόγια μεγάλων Κύρτσων:
      Το "η Ελλάδα στους Έλληνες" είναι ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΟΣ ΑΝΑΧΡΟΝΙΣΜΟΣ.
      Ο τύπος έχει επιλέξει στρατόπεδο εδώ και καιρό. Μόνο που τελείωσαν τα τσάμπα φράγκα και θέλει να εξαργυρώσει τις υπηρεσίες του.
      Και που αλλού θα βρουν παντεσπάνι οι νεοπατριώτες;
      Μα στην καμπούρα του μλκα έλληνα...

      • Tassos avatar
        Tassos @ fitsulas 15/11/2011 16:30:25

        Τον προσέλαβαν ως σχολιαστή στην ΝΕΤ για να υπονομεύει τον Σαμαρά.

  6. Ignoramus avatar
    Ignoramus 15/11/2011 13:44:40

    ολη η ελλαδα χορευε; τι λεει ο ανθρωπος; βρε ουστ. απορια: το αντινουσ μονο ακροδεξιο δεν μου φαινεται .κανω λαθος;

    • Eirini avatar
      Eirini @ Ignoramus 15/11/2011 14:24:31

      Αν ήμουν υπουργός και επί υπουργίας μου ολοκληρωνόταν ένα έργο σαν την Εγνατία Οδό, ΝΑΙ θα χόρευα τσάμικο!! Αν ήμουν πολίτης και η απορία μου ήταν αν το antinews είναι ακροδεξιό ή όχι θα έσκιζα τα πτυχία μου!! Αν ήμουν μάνα και έβλεπα ότι το καράβι της χώρας μου και της Ευρώπης πάει ντουγρού πάνω στα βράχια θα΄ κανα τάμα στην Παναγία για να μας βοηθήσει!!! Γιατί από τους πολιτικούς δεν περιμένω πια τίποτα!! Αν υποψιαστώ όμως ότι οι κάφροι πάνω στο καράβι είναι περισσότεροι από τους λογικούς, ούτε τάμα θα κάνω, ούτε προσευχή, ας πάει το καράβι όπου είναι να πάει επιτέλους! Στάχτη και μπούρμπερη να γίνει!! Ισως βάλουμε μυαλό!!

  7. ΜΑΝΙΑ avatar
    ΜΑΝΙΑ 15/11/2011 13:44:47

    "Κοιτάξετε τους κουκουλοφόρους του Διαδικτύου να δείτε πώς διαβρώνουν τον κόσμο, τι λένε για μένα σήμερα"
    ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΜΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΟΛΟΥΣ Η ΜΠΑΛΑ...
    ΩΣ ΚΟΥΚΟΥΛΟΦΟΡΟΣ ΤΟΥ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ...
    "να κάνει μία επανάληψη στην ιδρυτική διακήρυξη του κόμματος (δια χειρός Κων/νου Καραμανλή) γιατί είτε την έχει ξεχάσει πια, είτε την έχασε καθ' οδόν προς... άλλες γειτονιές.
    Ευτυχώς υπάρχουν ακόμα ΝΔκράτες που την θυμούνται και αυτοί, κ. Χατζηγάκη, σε αποχαιρετούν!"

  8. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 15/11/2011 13:52:26

    Να πάει μαζί με την Ντορούλα τους Κούληδες και τους Αρούληδες στην αγκαλιά της διαπλοκής των Μπομπολολαμπράκηδων και λοιπών συγγενών που έχουν βολέψει τα παιδάκια τους και σε δουλειές με πολλά ευρώπουλα μέσα στην κρίση. Έχασε μεγάλη ευκαιρία ο Σαμαράς λέγοντας ένα βροντόφωνο όχι να διαγράψει και καμιά 15ριά ακόμη τέτοιους.

  9. 3η Σεπτέμβρη avatar
    3η Σεπτέμβρη 15/11/2011 13:52:29

    Άρα σήμερα ομολογεί ότι οι δηλώσεις του στόχευαν τον κύκλο του προέδρου και καλώς τον διέγραψε.
    Να τονίσω ότι πριν δυο μέρες τον έγλυφε και έλεγε ότι έκανε πολύ σωστή κίνηση να προχωρήσει σε συγκυβέρνηση.
    Όπως και να χει δεν ενδιαφέρει κανέναν ο κ. Αγρογη. Ή μάλλον ο κύριος που διέρεε ότι ο Σαμαράς θα κατεβάσει το τέκνον του. Στο καλό....

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ 3η Σεπτέμβρη 15/11/2011 14:25:24

      Πλάκα-πλάκα, με βάση την τελευταία πρόταση που γράφεις, εγώ σκέφτομαι το... καημένο το τέκνον.

      Λίγο το 'χεις, να 'χεις μεγαλώσει ως Royal Crown Prince και ο μόνος σου προορισμός σ' αυτή τη ζήση να είναι να διαδεχθείς τον... ελέω Θεού μεγαλοτσιφλικά ψήφων μπαμπάκα σου; Κάπως σαν τους δικούς μας έκπτωτους πρίγκηπες θα αισθάνεται τώρα, και -μη έχοντας μάθει να κάνει κάτι πιο... παρακατιανό- θα πρέπει να συνεχίσει να ροκανίζει την πατρική περιουσία χωρίς ελπίδα διαδοχής. Αχ, άτιμη ζωή, άλλους τους ανεβάζεις στα ουράνια κι άλλους τους ρίχνεις στα τάρταρα...

  10. Θέμις avatar
    Θέμις 15/11/2011 13:53:34

    Κάτι από Alexis δεν θυμίζει; Τυχαίο, δεν γνωρίζω...
    Επίσης, δεν είχα αντιληφθεί ποτέ πόσο μεγάλη πολιτική ισχύ έχουν οι αναρτήσεις και τα σχόλιά μας. Αλλά αφού έτσι είναι, ποιον θα "φάμε" μετά τον Χατζηγάκη; (χα χα)

  11. Κ. Βέρος avatar
    Κ. Βέρος 15/11/2011 14:25:09

    O Σουφλιάς , ο Χατζηγάκης , ο Σούρλας και ο Κατσαρός (αυτός που παρίστανε τον εισαγγελέα στο ειδικό δικαστήριο του Ανδρέα Παπανδρέου) είναι ότι χειρότερο πέρασε από τη Νέα Δημοκρατία. Ποιό είναι το κοινό τους χαρακτηριστικό; Αυτό που έχουν όλοι οι Σαρακατσαναίοι. Πρώτα η πάρτη τους και μετά η φάρα. Όλοι οι άλλοι γι' αυτούς να πάνε να πνιγούν. Στην περιοχή της Λάρισας , των Τρικάλων και του Βόλου στην πενταετία Καραμανλή έχουν διορίσει όλο το Σαρακατσαναίικο. Μήπως θυμάστε τον καφετζή του Χατζηγάκη και τον άλλο με το bar "Bacara" στα Τρίκαλα που τους διόρισε στην Αγρογή και παίρνανε το μισθό χωρίς να πατάνε και όντας άγνωστοι στους υπόλοιπους της Αγρογής; Θυμάστε μήπως στις εκλογές του 2000 όταν ο Σουφλιάς ήταν διαγραμμένος από τον Καραμανλή που όλο το Σαρακατσαναίικο ψήφιζε ΠΑΣΟΚ; (τα ποσοστά των κομμάτων στα εκλογικά τμήματα επιρροής των παραπάνω υπάρχουν ακόμα).

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ Κ. Βέρος 15/11/2011 17:22:58

      Ο Χατζηγάκης δεν είναι Σαρακατσάνος. Αλλά και όλα τα υπόλοιπα που λες για το ήθος των Σαρακατσάνων είναι ψεύδη και κάνει μπαμ η εμπάθειά σου.


      ΥΓ: Προφανώς ο Καραϊσκάκης, ο Δίπλας, ο Λεπενιώτης, ο μακεδονομάχος Κώστας Γαρέφης (όλοι τους Σαρακατσάνοι) βάζανε πρώτα την πάρτη τους, μετά την φάρα και τελευταία την Ελλάδα, ε;

      Άντε μη φορτώσω περαιτέρω...

    • Τρίκαλα-07 avatar
      Τρίκαλα-07 @ Κ. Βέρος 15/11/2011 18:28:11

      1.Ο Χατζηγάκης είναι Βλάχος και όχι Σαρακατσάνος
      2.Σαρακατσάνοι να ψηφίσουν ΠΑΣΟΚ; Ανέκδοτο
      3. Ο Σουφλιας δεν εξέφραζε παρά μικρό ποσοστό Σαρακατσαναίων . Νάκος και Πρίντζος (Μαγνησία) και Κατσαρός (Λάρισα) ήταν οι κύριοι εκφραστές.
      4. Οι Σαρακατσάνοι για το Σουφλιά έχουν την άποψη πως "έχει την τιμή στο γόνα (γόνατο)"

    • περήφανος δεξιός avatar
      περήφανος δεξιός @ Κ. Βέρος 15/11/2011 21:52:28

      Oντως ο χατζηγακης ειναι βλαχος..εδω στη λαρισα ακουμε σουφλια και βγαζουμε αφρους..οταν τον διεγραψε ο καραμανλης εβγαλε με τον μηχανισμο του δημαρχο και νομαρχη πασοκ..και το 2000 στο πασοκ τα εριξε..μεγα λαθος του καραμανλη να τον φερει πισω..εκανε πολυ κακο ως υπουγος πεχωδε..

      • η γλωσσού avatar
        η γλωσσού @ περήφανος δεξιός 17/11/2011 08:36:15

        στην τσέπη του έκανε κακό; Για ρωτήστε και λαρισαίους συμβολαιογράφους;

  12. vardarskian avatar
    vardarskian 15/11/2011 14:27:47

    δεν προλαβαίνω να μαζεύω περγαμηνές δυο χρόνια τώρα που σχολιάζω στο antinews!

  13. Avanti avatar
    Avanti 15/11/2011 14:29:01

    Εδωσε τη ζωή του ο Χατζηγάκης 40 χρόνια τώρα, και να που φθάσαμε..... Ελεος κύριε Χατζηγάκη , μη προσπαθείτε άλλο, φτάνει! Αφήστε να προσπαθήσει και κανένας άλλος. Αν θυμάμαι καλά ήταν υπουργός και επί Μητσοτάκη?

  14. papadopoulos takis avatar
    papadopoulos takis 15/11/2011 14:37:15

    "Αν κάνετε μια βόλτα στο Διαδίκτυο θα δείτε ότι ήδη από χθες άρχισαν τα όργανα. Θα δείτε με τι τρόπους γίνεται η υπονόμευση της σημερινής κυβέρνησης"
    ρε factor μεχρι τωρα λεγαν για την goldman sachs οτι ανεβαζει και κατεβαζει κυβερνησεις αφου μπορεις και εσυ με για σου και χαρα σου.η αληθεια τσουζει δεν εισαι σαν του εκδοτες που τους μπουκουναν

  15. Lewnidas avatar
    Lewnidas 15/11/2011 14:39:01

    τι κλαέι more! την συνταξούλα θα την πάρει. θέλει να το παίξει και πολιτικο κεφαλαιο το απολίθωμα. αλλα τσίπα καθόλου. την αγρογή gargaraaaaaa! ο αμόλυντος πολιτικός. a ρε σταγονίδια σάλιου που θέλετε στα μούτρα!

    για σου κωστάκη γενναίε με την πολιτική ποιότητα που πορεύτηκες (τον έκανες και υπουργό πανάθεμα σε)

  16. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 15/11/2011 14:54:14

    Ἐγὼ ἔχω βάλει πλερέζες ποὺ ἔφυγε ὁ Χατζηγάκης.

    Χωρὶς τὸν Μέγα Χατζηγάκη, ποιός θὰ μᾶς ὁδηγήσει στὴ νέα μεταπολίτευση; Ποιός θὰ ἀναμορφώσει τὸ πολιτικὸ σκηνικό, ἀφοῦ αὐτὸς ὁ πολιτικὸς τεραστίου διαμετρήματος ποὺ ἔχει δώσει 40 χρόνια στὴν παρτίδα ἔεε πατρίδα (τὴν πατρίδα τὴν ρώτησε;) θὰ μποροῦσε νὰ γίνει καταλύτης -ΚΑΤΑΛΥΤΗΣ ΛΕΓΩ- γιὰ τὴν ἀναγέννηση.

    Ἦταν καμάρι τῆς αὐγῆς καὶ καβαλάρης ὄμορφος, τώρα μιὰ χούφτα χιόνι.

    Ἡ ἐνδονεοδημοκρατικὴ Carthago, delenda est. Καὶ ὄχι μόνο τὰ "μεγαλοστελέχη", ἐπιτέλους. Ἡ νοοτροπία τῶν στελεχῶν σὲ ὅλες τὶς βαθμίδες εἶναι ἀπαγορευτικὴ γιὰ τὴν ἀνάδειξη τοῦ κόμματος τοῦ ΑΣ ὡς πόλου τοῦ αὔριο- τὴν καταδικάζει νὰ εἶναι ἀπομεινάρι τοῦ χθές. Φυσικά, δὲν περιμένουμε ἀπὸ τὸν... Χατζηγάκη νὰ τὸ πάρει χαμπάρι αὐτό. Τὸ περιμένουμε ὅμως ἀπὸ τὸν ΑΣ.

    Ερώτηση: Εννοείτε ως ακροδεξιό σταγονίδιο τον κ. Μιχελάκη;

    - Δεν θέλω να μπω σε τέτοια ονοματολογία, αλλά είναι προφανές ποια είναι η καρδιά. Θα ξεκινήσετε από την καρδιά του ερωτήματος και από την καρδιά που προκλήθηκε η όλη κρίση.

    Οὔτε νὰ τὸν κατονομάσει δὲν μπορεῖ... Ὁ "Βόλντεμορτ" θά'ναι.

  17. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 15/11/2011 15:12:36

    Λίγη ΝΤΡΟΠΗ δεν θα έβλαπτε.Τι δηλώσεις είναι αυτές;Γνωρίζει ποιοι γράφουν εδώ;Υπάρχουν άνθρωποι που αφενός έχουν βάλει τα στήθια τους,εναντίον του πασοκικού καθεστώτος,σ'εποχές και περιόδους που άλλοι σιωπούσαν,αφετέρου έχουν αδικηθεί από τη πασοκική λαίλαπα...Λίγος σεβασμός σε ανθρώπους που αφενός δεν γνωρίζει αφετέρου έχουν γαλουχηθεί και κινηθεί με γνώμονα τα δημοκρατικά-καραμανλικά πολιτικά φιλελεύθερα ιδεώδη!!!ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΤΑ ΕΡΗΜΑ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΑΣ!!!

  18. ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΘΩΜΑΣ avatar
    ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΘΩΜΑΣ 15/11/2011 15:15:39

    προφανως κι επειδη μας παιρνει η μπαλα ολους, ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ κ.ΧΑΤΖΗΓΑΚΗ που σας απεστειλα επιστολη με την οποια σας καλουσα να καταψηφισετε την κυβερνηση. Τερμα ο μυθος της πολυσυλλεκτικοτητας, για την πατριδα πλεον πρεπει τα κομματα να γινουν μπετον-αρμε, γι'αυτο και στην ΝΔ δεν εχουν καμια θεση τα νεοφιλελευθερα σταγονιδια της διαπλοκης

  19. SABONIS avatar
    SABONIS 15/11/2011 15:19:34

    Στο χρονοντούλαπο και αυτός μαζί με τους υπόλοιπους. Διώξτε τους δεινόσαυρους από την ΝΔ.

  20. ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΘΩΜΑΣ avatar
    ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΘΩΜΑΣ 15/11/2011 15:20:15

    επειδη προφανως μας παιρνει ολους η μπαλα, ειμαι ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ κ. Χατζηγακη που σας εστειλα επιστολη με την οποια σας καλουσα να καταψηφισετε την δοτη κυβερνηση. Τερμα ο μυθος της πολυσυλλεκτικοτητας στα κομματα. Τα πατριωτικα κομματα πρεπει να ειναι μπετον αρμε. Γι'αυτο τα νεοφιλελευθερα σταγονιδια της διαπλοκης δεν εχουν καμια θεση στην ΝΔ

  21. ΝΙΚΟΣ Π avatar
    ΝΙΚΟΣ Π 15/11/2011 15:21:31

    40 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΕ ΟΤΙ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΟΡΓΑΝΑ ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΠΟΡΕΙΣ Ν'ΑΠΕΥΘΥΝΘΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΘΕΙΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΚΑΠΕΛΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ .ΑΥΤΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΨΙΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΜΕ ΑΡΧΕΣ ΗΘΟΣ ΚΑΙ ΑΝΑΣΤΗΜΑ ΑΝΑΛΟΓΟ ΤΟΥ "ΧΑΤΖΗΚΑΤΙ¨".

  22. ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΛΙΜΟΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΛΙΜΟΣ 15/11/2011 15:34:13

    Στο βιβλιο-ημερολογιο ΩΡΕΣ ΕΥΘΥΝΗΣ (1980-81) ο αειμνηστος Γεωργιος Ραλλης τον κατηγορει ως υπονομευτη της ηγεσίας της ΝΔ και της τότε κυβέρνησης της ΝΔ (της τελευταίας πριν το 81). Φανταστείτε..Πριν 30 χρόνια..Υπονόμευε από τότε...

  23. Μποτίλια στο Πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο Πέλαγος 15/11/2011 16:10:24

    Από τις δηλώσεις Χατζηγάκη καθίσταται ορατό, ότι οι Πλεύρης, Βορίδης, Μπακογιάννη, Βενιζέλος, Κουβέλης, Καρατζαφέρης, Πάγκαλος, Χατζηγάκης και λοιποί θα αποτελέσουν προσεχώς τον συνασπισμένο σκληρό πυρήνα της "κεντροδεξιάς".
    Οι FactorX, Φαήλος, Σαμαράς, Strange, l´ami du peuple, λόγω χηρείας του αντίστοιχου χώρου πρόκειται να αποτελέσουν μελλοντικώς την άκρα δεξιά. Για αυτό ονομάστηκα "Μποτίλια" φίλε Σωτήρη για να χωράνε όλα τα σταγονίδια μέσα μου και η φιλολογία περί ανωνυμίας κομμένη. Πως θα ονομαστεί το εν λόγω κοκτέιλ; Σπυράκλα με λένε ρε μπούφο και όχι Μολότωφ. Γκέκε; (που λέει κι ο Φαήλος).

  24. Κώστας avatar
    Κώστας 15/11/2011 16:10:39

    Koυκουλοφόροι του διαδικτύου ε;
    Σωτήρη Χατζηγάκη, Άρχοντα του Παλαιοκομματισμού και Πρωτομάστορα του Ρουσφετιού και της Αναξιοκρατίας , σου έχω νέα. Με ένα απλό ψάξιμο στο google βρίσκει κανείς και υπενθυμίζει τα κατορθώματά σου. Λόγου χάρη βάζεις "Αγρογή" και βρίσκεις τα εξής ενδιαφέροντα:

    -Πώς έδωσες δικαίωμα με το πάθος σου για αναξιοκρατία και ρουσφέτια στο ΠΑΣΟΚ να κατηγορεί την κυβέρνηση Καραμανλή με στοιχεία:
    "Η ΑΓΡΟΓΗ είχε αρχικά μισθολόγιο ύψους 450.000 ευρώ και με το που ανέλαβε ο κ. Χατζηγάκης το υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης, έφτασε τα...

    9,5 εκατ. ευρώ. Στα 1,050 εκατ. ευρώ ανέρχονταν οι μισθοί 70 εξαφανισμένων υπαλλήλων στο αγροτικό κανάλι του υπουργείου.

    Ο κ. Καρχιμάκης κατηγόρησε τον κ. Χατζηγάκη ότι έδωσε στο πλαίσιο του προγράμματος μεταποίησης σε έναν μόνο φορέα 55 εκατ. ευρώ. Και άφησε αιχμές για τον πρώην υφυπουργό Αγροτικής Ανάπτυξης επί υπουργίας Χατζηγάκη Μιχ. Παπαδόπουλο, ότι για την ανακαίνιση του γραφείου του εμβαδού 25-30 τ.μ. δαπανήθηκαν 150.000 ευρώ, και ότι μόνο για την επίπλωση του γραφείου αυτού δαπανήθηκαν 71.000 ευρώ. Στην εκπομπή παρενέβη ο κ. Παπαδόπουλος ο οποίος δήλωσε ότι δεν ήταν δικό του το γραφείο αλλά το γραφείο υπουργού.

    Οι καταιγιστικές αποκαλύψεις του κ. Καρχιμάκη, παρόντος του κ. Χατζηγάκη στην εκπομπή, συνεχίστηκαν με τον υφυπουργό Αγροτικής Ανάπτυξης να δηλώνει ότι διαπιστώθηκε πως η πρώην διευθύνουσα σύμβουλος της ΑΓΡΟΓΗ κ. Αδαμόπουλου που είχε μισθό 5.000 ευρώ, το 2007 ανέθεσε στον... εαυτό της την αξιολόγηση ακινήτου στην Πιερία και έλαβε ως αμοιβή 73.000

    ευρώ. Υποστήριξε ακόμη ότι διευθυντής των ΕΛΓΑ βρέθηκε να παίρνει μισθό 10.000 ευρώ. "
    http://www.tanea.gr/ellada/article/?aid=4583248

    -"Ο τοπικός Τύπος των Τρικάλων έκανε τότε λόγο για «ανύπαρκτες προσλήψεις», αφού δεν ακολουθήθηκε καμία διαδικασία, και ανέφερε ότι οι περισσότεροι από τους προσληφθέντες είτε προέρχονταν από την εκλογική περιφέρεια του υπουργού κ. Χατζηγάκη είτε ήταν συγγενείς στελεχών τού τότε κυβερνώντος κόμματος. Αλλά και οι ίδιοι οι προσληφθέντες ανησυχούσαν γιατί η απόφαση της πρόσληψής τους υπήρχε περίπτωση να μην προλάβει να δημοσιευθεί στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως, αφού ήδη είχαν προκηρυχθεί οι εθνικές εκλογές..."
    http://www.tovima.gr/politics/article/?aid=341584

    -Μέχρι και για την ανακαίνιση του γραφείου σου σε έβγαλε πρόγραμμα το ΠΑΣΟΚ και για τα αίσχη σου με τις δεκάδες κινητά, σταγονίδιο του παλαιοκομματισμού :
    "Ιδιαίτερα αναλυτικός και περιγραφικός ο λόγος του κ. Καρχιμάκη για το γραφείο το οποίο χρησιμοποιεί και που στοίχισε ένα μυθικό ποσό για την ανακαίνισή του επί γαλάζιας ηγεσίας:

    «Η ανακαίνιση του γραφείου του υφυπουργού, μόλις 25-30 τετραγωνικών μέτρων, κόστισε 150.000 ευρώ! Μόνο για την επίπλωση, το κόστος έφτασε τα 71.000 ευρώ!».

    Για δύο γυάλινες και πέντε ξύλινες (εσωτερικές πάντα) πόρτες, η δαπάνη προμήθειας ανερχόταν στο ποσό των 6.100 ευρώ, ενώ των εργασιών ανέβαζε κατά πολύ το συνολικό κόστος. Ακολουθούν ξύλινα δάπεδα, χωρίσματα, επενδύσεις στους χώρους των γραφείων και πολλά άλλα. Μόνο μία «παραγγελία» για το γραφείο του υπουργού (21-1-2009) δεν έγινε δεκτή, αφού η Διεύθυνση Διοικητικού (με έκθεση) διατύπωσε εγγράφως τις αντιρρήσεις της. Τι αφορούσε; Την τοποθέτηση στο υπουργικό γραφείο (στα παράθυρα) φιμέ και αλεξίσφαιρων τζαμιών!
    Ακριβό... χόμπι αποδεικνύεται αυτό των χρηστών κινητής αλλά και σταθερής τηλεφωνίας. «70 κινητά τηλέφωνα χρησιμοποιούσαν στο υπουργείο. Ο κ. Χατζηγάκης είχε 30 κινητά που μοίρασε σε ψηφοφόρους του, που έκαναν τεράστιους λογαριασμούς έως και 11.700 ευρώ», δήλωσε ο κ. Καρχιμάκης, προσθέτοντας και άλλα νούμερα ανεβάζοντας το κοντέρ της αποκάλυψης: «20 εκατ. ευρώ κόστιζε στο υπουργείο η σταθερή τηλεφωνία του. Ακόμα και για ροζ τηλέφωνα, γραμμές 090, τηλεπαιχνίδια πλήρωνε το υπουργείο!»...

    Χρεώσεις
    Σε έγγραφο με ημερομηνία 8-11-05, η Διεύθυνση Διοικητικού προειδοποιεί: «Παρατηρήθηκε ότι χρεώνονται διάφορες τηλεφωνικές συνδέσεις (εκτός τηλεφωνικού κέντρου) με προσωπικές κλήσεις μεγάλης χρονικής διάρκειας, επίσης με κλήσεις προς γραμμές 090 τηλεπαιχνίδια, τηλεκληρώσεις κ.λπ. Που στο σύνολό τους δεν πρέπει να βαρύνουν την υπηρεσία».

    Οσο για τα κινητά τηλέφωνα, αυτά δεν χρησιμοποιούνταν σε μεγάλο αριθμό, μόνο από συνεργάτες του τότε υπουργού, αλλά, σύμφωνα με τα στοιχεία που έχει στα χέρια του ο κ. Καρχιμάκης, και από συνεργάτες υφυπουργών και γενικών γραμματέων.

    Και στο αγροτικό κανάλι; Οι καταγγελίες και τα έγγραφα που παρουσιάζει ο υφυπουργός Αγροτικής Ανάπτυξης δεν επιδέχονται... εύκολα αμφισβήτηση. Από τα πρακτικά του Διοικητικού Συμβουλίου φαίνεται ότι το αγροτικό κανάλι -όπως είπε ο κ. Καρχιμάκης- πλήρωνε κάθε μήνα σε μισθούς 1.050.000 ευρώ για 70 «εξαφανισμένους» υπαλλήλους!"
    http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=22767&subid=2&pubid=19240957

    Άντε σπίτι να κοκκινήσεις από ντοπή για τις πομπές σου και άσε τη Νέα Δημοκρατία ήσυχη.

    • Tassos avatar
      Tassos @ Κώστας 15/11/2011 22:04:43

      Μπράβο και πάλι. Τον ξεβράκωσες τον άτιμο!

  25. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 15/11/2011 18:04:39

    Προσωπικά δεν με αγγίζει καθώς λόγω καράφλας η κουκούλα αχνοφεγγίζει.

    ΥΓ

    δεν θα κρίνω αν η διαγραφή είναι σωστή ή λάθος αλλά αν ο κύριος Χατζηγάκης έκανε δύο χρόνια για να ανακαλύψει την ύπαρξη ή μη σταγονιδίων ...στο καλό.
    Αν δε η διαφορετική άποψη, η διαφωνία βρε αδερφέ, είναι σταγονίδια ...άντε γεια.
    Εξάλλου ως χατζής μπορεί να βρει ιερό μέρος προσκυνήματος.


    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν εκλέγονται οι υποψήφιοι βουλευτές από την βάση όπως ο Πρόεδρος...θα είχαμε γλιτώσει από κληρονόμους και ταξιθέτες.

  26. ΝΙΨΟΝΑΝΟΜΗΜΑΤΑΜΗΜΟΝΑΝΟΨΙΝ avatar
    ΝΙΨΟΝΑΝΟΜΗΜΑΤΑΜΗΜΟΝΑΝΟΨΙΝ 15/11/2011 18:11:51

    Άστο παππούλη, μην το παιδεύεις. Ο λαός λέει . Καλά τα βόλεψες τόσα χρόνια, άντε τώρα να χαρείς τους .

  27. Balafara Hunter avatar
    Balafara Hunter 15/11/2011 18:37:08

    Μην "πιτσιλάτε" τον Σωτήρη!!!

    • Tassos avatar
      Tassos @ Balafara Hunter 15/11/2011 22:06:06

      :-)

  28. Ραβινος avatar
    Ραβινος 15/11/2011 19:10:56

    Χαιρε θρασος απυθμενο Σωτηρη της ρεμουλας και της αγρογης !Οι κουκουλοφοροι του διαδικτυου σε χαιρετουν !Αληθεια το Γουδι εχει ακομη θεσεις για κατι σαν τον Σωτηρη !

  29. NIKOS avatar
    NIKOS 15/11/2011 20:01:12

    Ο Καραμανλής αυτή την σαπίλα έπρεπε να καθαρίσει . Και τώρα βγαίνουν και ομιλούν

  30. chrisss avatar
    chrisss 15/11/2011 20:35:01

    Δίκιο έχει ο άνθρωπος!σε λίγο θα μας πείτε ότι ο Σουφλιάς είχε πάρε δώσε με την διαπλοκή και τους μπετατζήδες..άπαπαπα χοχοχο..ντροπή σας ρε!το μόνο επιμελητήριο που ελέγχει το πασοκ είναι το ΤΕΕ, εξαιτίας του σαρακατσάνου..

  31. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 15/11/2011 21:38:40

    Ποιός σου ζήτησε κ Χατζηγάκη να δώσεις 40 χρόνια από τη ζωή σου για μας;
    Και το'κανες αυτό για τη ψυχή των γονιών σου;Δεν σου έχει περάσει ακόμα η ζοχάδα για την πρόβλεψη αλλά και την υποστήριξή σου για να γίνει η Ντόρα αρχηγός και σου χαλάσαμε τη σούπα;

  32. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 15/11/2011 23:35:32

    Ούτε θα τα βαρεθεί. Είναι χαϊλίκι το βουλευτηλίκι...

  33. Θύμιος avatar
    Θύμιος 16/11/2011 13:35:23

    χρειάζετε ο Μάνος,
    όχι ο Μπόμπολας.
    σε θέση Πάγκαλου & Παπακωνσταντίνου
    ενάντια στον Κόκκαλη.
    Μην “βρίζετε” πολύ τον Μάνο, γιατί μπορεί να χρειαστεί.
    Οι γονείς, Μάνου και Σαμαρά, ως συνάδελφοι, κάποιες κοινωνικές σχέσεις θα είχαν. Έχει πρόγονο θύμα του Άουσβιτς. Και έχει εκφραστεί και αρνητικά, ή πάντως, σε κάθε περίπτωση κριτικά, για τα πεπραγμένα Σουφλιά.