16/04/2009 20:09
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Χαράς ευαγγέλια στον Παναθηναϊκό


_________________________________________________________________________________________________
Χαράς ευαγγέλια στον παναθηναϊκό κόσμο. Όπως αναμενόταν, το ΥΠΕΧΩΔΕ του κ. Σουφλιά εξέδωσε σήμερα το πρωί την άδεια για να ξεκινήσουν τα έργα στον Βοτανικό και να έτσι γίνει το πρώτο βήμα για την κατασκευής του νέου γηπέδου του Παναθηναϊκού στην περιοχή. Οι μπουλντόζες πρόκειται να πιάσουν δουλειά την Τρίτη του Πάσχα (21/4), αφού πρώτα παραδοθεί και τυπικά η άδεια και το εργοτάξιο από τον Δήμαρχο Αθηναίων στους ανθρώπους του Τριφυλλιού. Σύμφωνα με τις πρώτες εκτιμήσεις, οι εργασίες για τις εκσκαφές και τις αντιστηρίξεις θα διαρκέσουν περίπου τρεις μήνες.

Απομένει βέβαια η έκδοση της δεύτερης -και πιο σημαντικής-  οικοδομικής άδειας, εν αναμονή και της οριστικής απόφασης του Συμβουλίου της Επικρατείας όσον αφορά την συνταγματικότητα του νόμου της «Διπλής Ανάπλασης».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. αντί avatar
    αντί 16/04/2009 21:08:12

    Με το mall τι γίνεται;
    Φαντάζομαι η άδεια για το γήπεδο δεν έχει σχέση με το mall.

  2. ? avatar
    ? 16/04/2009 21:22:15

    Ολα για τις εκλογές!
    Τώρα η ΝΔ γλύφει τον ΠΑΟ μέσω του γηπέδου.
    Εμπρός κόσμε του ΠΑΟ! Ψηφισε ΝΔ!

  3. mikrh_loulou avatar
    mikrh_loulou 16/04/2009 21:22:50

    φυσικά και δεν έχει...είδες Βωβέ, Κακλαμάνη, Άδωνη τι ωραία που γίνεται γήπεδο χωρίς εμπορικό κέντρο και δημαρχιακό πολυχώρο? Με τις υγείες σας...

  4. ΚΚ avatar
    ΚΚ 16/04/2009 21:24:14

    Λ Ε Υ Τ Ε Ρ Ι Α

    ΣΤΟΥΣ

    ΚΟΡΜΟΡΑΝΟΥΣ


    SAVE ΓΕΝΙΚΑ.

  5. ΚΚ avatar
    ΚΚ 16/04/2009 21:31:34

    ΚΟΡΜΟΡΑΝΟΣ ΕΚ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ

    ΖΗΤΑ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

    ΛΟΓΩ ΕΞΩΣΕΩΣ.

    ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΠΕΡΙΞ ΤΗΣ

    ΟΔΟΥ ΚΟΥΜΟΥΝΔΟΥΡΟΥ.

  6. osaperas avatar
    osaperas 16/04/2009 21:42:47

    Δηλαδή τώρα όλοι στον Παναθηναϊκό (ΒΑρδινογιάννης, Γιαννακοπουλαίοι, Βγενόπουλος Πατέρας και λοιποί πολυμετοχικοί) θα έλθουν πιο κοντά;

  7. Hase avatar
    Hase 16/04/2009 21:52:04

    @ ? Says:

    Καλα εσυ νομιζεις οτι δεν πρεπει να γινεται τιποτα στην Ελλαδα. Οτι και να κανουν ειναι για τις εκλογες. Δηλαδη ρε φιλε να το κλεισουμε το μαγαζι για να σε ευχαριστησουμε. Τους κλεφτες του ΠΑΣΟΚ τους ξεχασες και προπαγανδιζεις μονο εναντια στους κλεφτες της δεξιας. Τα ιδια σκατα ειναι οι Μαντεληδες και οι Ακηδες και οι Νεονακηδες και οι Γιαννοι και οι Παυλιδηδες και οι κουμπαροι και οι Ριριδες. Αλλα και συ μαλλον φαγανιαρης εισαι για να μην βλεπεις τα οφθαλμοφανη.

  8. ? avatar
    ? 16/04/2009 22:31:24

    @7
    Προφανώς δεν καταλαβαίνεις αλλά θα εξηγήσω.
    Το ΠΑΣΟΚ εφτιαξε το Καραισκακη για να κανει τα χατιρια του Κοκκαλη και για τις ψηφους των γαβρων.
    Επισης, το ΠΑΣΟΚ εφτιαξε την Πυλαια για τον ΠΑΟΚ (Βενιζέλος στο υπ. Πολιτισμου).
    Η ΝΔ με το αρθρο 44 εσωσε τον Αρη και την ΑΕΚ.
    Τωρα, εντελως τυχαια προ των διπλων εκλογων, θυμηθηκαν οτι το γηπεδο μπορει να γινει.

    Λοιπον, φταιω εγω να ειμαι καχυποπτος?

  9. ? avatar
    ? 16/04/2009 22:34:39

    Το πιο εξοργιστικο οτι ολοι εσεις φωναζετε για τους κλεφτες της ΝΔ και του ΠΑΣΟΚ αλλα τωρα που κλεφτες ειναι οι ομαδες σας ... ολα ειναι καλα!
    Υποκρισια!

  10. Hase avatar
    Hase 16/04/2009 22:46:16

    Ποιες ειναι οι ομαδες μας φιλε;; Για πες μου να μαθω καιγω.Δεν εισαι μονο καχυποπτος εισαι και ανοητος. Κατηγορεις συνεχεια χωρις λογο μονο και μονο για να κανεις την προπαγανδα σου. Αν εχεις επιχειρηματα βγαλτα να τα διαβασουμε. Απο τις αερολογιες σου εχουμε χορτασει. Ποιοι ειμαστε ολοι εμεις;; Νομιζεις πως υπαρχουν κλικες και συμμοριες εδω μεσα; Συζητηση κανουμε και προσπαθουμε να την κανουμε καλα. Και προπαντων δεν εχουμε παρωπιδες οπως εσυ.

  11. ? avatar
    ? 17/04/2009 00:00:07

    Ειναι αερολογια οτι δεν υπαρχουν αποδειξεις οτι η λεωφορος δεν ανηκει στον ΠΑΟ και συνεπως δεν υπαρχει νοημα στο σχεδιο της διπλης αναπλασης?

    Δεν ειπε η Μπακογιαννη οτι η λεωφορος ανηκει στο δημο ετσι και αλλιως?

    Ειναι τυχαιο οτι το ΣτΕ τωρα καταλαβε οτι εκανε λαθος που δεν συμφωνουσε πριν?

  12. ? avatar
    ? 17/04/2009 00:02:35

    Οσο για το αν υπαρχουν συμμοριες εδω μεσα ... εγω δεν ειπα κατι τετοιο ... γιατι τσιμπιεσαι εσυ?

    Εγω ειπα για τις ομαδες σας εννοωντας οτι ολοι κλεινουν τα ματια οταν ευνοειται η ομαδα τους. Τοσο δυσκολο ειναι?

    Μηπως να υπαρχει ως προυποθεση συμμετοχης εδω οι χρηστες να εχουν τελειωσει το δημοτικο?

  13. αντί avatar
    αντί 17/04/2009 00:03:26

    Αφού ο Βωβός έχει δηλώσει πως δεν θα χτίσει γήπεδο χωρίς mall, πως θα ξεκινήσουν τα έργα;

  14. Hase avatar
    Hase 17/04/2009 10:12:41

    @12 ? Says:

    Στο πρωτο σου σχολιο γραφεις "Ολα για τις εκλογές!"
    Επομενως ολα τα υπολοιπα μετα που παρουσιαζεις σαν δικαιολογιες, γαι τις ομαδες και τα γηπεδα ειναι για "ναχαμε να λεγαμε".
    Οσο για το αν κανεις ειναι του δημοτικου η του πανεπιστημιου ουδολως με ενδιαφερει. Αυτα που γραφει σχολιαζω. Τα γραπτα μενουν.

  15. ? avatar
    ? 17/04/2009 10:28:21

    @ 14
    Συγνωμη αλλα μονο καποιος με μορφωση του δημοτικου θα δυσκολευοταν να καταλαβει οτι τα κομματα κανουν χατιρια στις ομαδες αποβλεποντας σε εκλογικα οφελη.
    Ας μεινει αυτο το γραπτο.

  16. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 17/04/2009 10:28:28

    Αληθεια,υπαρχουν ανθρωποι εδω μεσα,που μιλανε για το κωλοσφαιρο,και καταναλωνουν χρονο,για εταιριες ,(τις ποδοσφαιρικες εννοω),που διαχειριζονται λεφτα,χρησιμοποιωντας τα κτητικα, μου,σου,του;
    Τι πα να πει ομαδα "μου";
    Τι διαολο,τοσο χαχολοι εισαστε;
    Αμα σας αρεσει η μπαλα,παρτε τη,και πατε καπου να κλωτσησετε να σας περασει η καψουρα.
    Τα ειδωλα,τι τα θελετε;

  17. ? avatar
    ? 17/04/2009 10:44:28

    @ 16
    Δεν εχει καθολου αδικο ... αλλα πως εξηγεις αυτους που πλακωνονται στα γηπεδα?
    Υπαρχουν καποιοι που παιρνουν πολυ σοβαρα το κωλοσφαιρο.
    Η Θυρα 7 καποτε ειχε κανει εκπομπη προτεινοντας ποιους να ψηφισουν οι γαβροι στις δημοτικες εκλογες. Ενα απλο παραδειγμα.

  18. leon avatar
    leon 17/04/2009 11:04:06

    μια ερωτηση...
    Τα εργα ΑΝΤΙΣΤΗΡΙΞΗΣ τι ακριβως ειναι?
    Και αν ειναι αυτο που καταλαβαινω, δεν θα πρεπει πρωτα να γινουν εργα στηριξης και μετα αντιστηριξης?

  19. Hase avatar
    Hase 17/04/2009 12:26:06

    @16 Προβοκατωρ. Says
    Μην μιλας στον πληθυντικο φιλε μου, ενας μιλήσε για ομαδες εδω μεσα. Και εξακολουθει να μιλαει.