#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
16/06/2010 12:53
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Χέρι –χέρι στην Βουλή Καρατζαφέρης - Κιλτίδης



(Συμβαίνει τώρα) Στο καφενείο της Βουλής και στα διπλανά τραπέζια "συναντήθηκαν" ο Πρόεδρος του ΛΑΟΣ Γ. Καρατζαφέρης (ο οποίος δεν συνηθίζει να πηγαίνει στο καφενείο) και ο ανεξάρτητος πια Βουλευτής Κ. Κιλτίδης. Ο Καρατζαφέρης είναι περιτριγυρισμένος από βουλευτές του κόμματός του για..."κάλυψη" και συζητά με τον Κιλτίδη, ενώ δημοσιογράφοι τους φωτογραφίζουν με τα κινητά τους τηλέφωνα.

Μετά την φωτογραφία:

Αν και ο «στόχος» ήταν η φωτογραφία να τραβηχτεί στα έδρανα της Βουλής, το ραντεβού, που προφανώς είχε κλειστεί, συνέπεσε με την ολοκλήρωση των εργασιών της Ολομέλειας. Έτσι, η φωτογραφία είχε ως φόντο το εντευκτήριο της Βουλής στο οποίο έγινε τελικά και η τυχαία «συνάντηση» ανάμεσα στον Πρόεδρο του ΛΑΟΣ Γ. Καρατζαφέρη και τον ανεξάρτητο πια βουλευτή Κ. Κιλτίδη.

Στο καφενείο ο Κώστας Κιλτίδης κάθισε στο ίδιο τραπέζι με τους συναδέλφους του βουλευτές από το ΛΑΟΣ Μάκη Βορίδη, Θανάση Πλεύρη και Άδωνη Γεωργιάδη, ενώ στην παρέα προστέθηκε λίγο αργότερα και ο Παύλος Μαρκάκης από τη Μαγνησία. Ενώ λοιπόν συζητούσαν… ιδεολογικά ζητήματα, (αυτό ισχυρίστηκαν στους δημοσιογράφους), εμφανίστηκε και κάθισε μαζί τους ο Πρόεδρος του ΛΑΟΣ, Γιώργος Καρατζαφέρης. Παρήγγειλε ένα χυμό πορτοκάλι και προθυμοποιήθηκε μάλιστα να πληρώσει και το λογαριασμό. «Κερνάτε για το νέο μέλος;» τον ρώτησαν οι δημοσιογράφοι…«Ο Κώστας είναι φίλος από τα παλιά» απάντησε ο Γ. Καρατζαφέρης.

Εκείνη την ώρα περνούσαν τυχαία από το καφενείο οι βουλευτές της Ν.Δ. Σίμος Κεδίκογλου και Λευτέρης Αυγενάκης. Ο τελευταίος κοντοστάθηκε και ρώτησε τον Πρόεδρο του ΛΑΟΣ αν υπάρχει σειρά προτεραιότητας. «Είσαι ο 7ος στη λίστα» απάντησε ο Καρατζαφέρης και όλοι ξέσπασαν σε γέλια προκαλώντας την περιέργεια του υπουργού Επικρατείας Χάρη Παμπούκη, που περνούσε εκείνη την ώρα και κοντοστάθηκε και ρώτησε: «Μα, τι έχουμε εδώ; Διευρυμένη Κοινοβουλευτική Ομάδα;»…

Πάντως ο Κ. Κιλτίδης ξεκαθάρισε πως… θα τιμήσει την ιστορία του και θα παραμείνει ανεξάρτητος μέχρι το τέλος της παρούσας περιόδου της Βουλής, δηλαδή μέχρι τις εκλογές, όποτε κι αν γίνουν αυτές. Μετά, όλα είναι ανοιχτά…!

ΣΧΟΛΙΑ

  1. messinios avatar
    messinios 16/06/2010 13:00:34

    ΕΚΕΙ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΜΕ!!ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΜΑΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΠΛΑΚΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ!!ΤΟ 5% ΚΑΝΕΙ ΚΟΥΜΑΝΤΟ ΣΤΟ 33!!

  2. Il marinero avatar
    Il marinero 16/06/2010 13:05:09

    "ΧΕΡΙ, ΧΕΡΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗ!"

  3. typhoon avatar
    typhoon 16/06/2010 13:18:16

    Κάνει κουμάντο και στο 33 και στο 44. Αυτό είναι το φοβερό. Τέτοιος ΛΑΓΟΣ δεν έχει ξαναπεράσει από τη χώρα!

  4. O Chazos tou choriou avatar
    O Chazos tou choriou 16/06/2010 13:19:12

    Qui se ressemble s assemble.... Lele oi Galates.... As paei stin efchi tou Theou (Kati to oxi toso aigouro ekei pou dialexe)

  5. nandia avatar
    nandia 16/06/2010 14:35:35

    Χέρι- χέρι είναι πολλοί της Νέας Δημοκρατίας με το Πασόκ εδώ και πολλά χρόνια. Δεν είναι τυχαίο ότι πολλοί πρών Βουλευτές της Νέας Δημοκρατίας δουλέουν στον Ιδιωτικό τομέα με επιχειρηματίες του ΠΑΣΟΚ!!!!
    Χέρι- χέρι στην Πολιτική, στον έρωτα, και στις business!!!!Ο Αντώνης Σαμαράς πρέπει να τους τσακίσει.

  6. anonymous avatar
    anonymous 16/06/2010 15:01:17

    Ο Καρατζαφέρης με τον Κιλτίδη είναι της ίδιας ιδεολογικής συνομοταξίας. Είναι μάλιστα και φίλοι.

  7. loretta avatar
    loretta 16/06/2010 15:14:18

    Γλιτσ γλιτσ γλιτσ...!!

    ολα τα γλιτσερα μαζι σταζουν απο γλοιωδια...απορω πως δεν ξερνανε οσοι τους βλεπουν.

  8. gatomavros or mavrogatos avatar
    gatomavros or mavrogatos 16/06/2010 17:34:00

    ΤΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΛΛΑΖΕΙ !!!

    Με ωραία δοκιμασμένα πρόσωπα: http://gataros.blogspot.com/2010/06/blog-post_922.html

  9. πολίτης avatar
    πολίτης 16/06/2010 19:10:23

    Ό,τι μαζεύει σε βουλυετές το χάνει σε ποσοστά. Έχει μείνει κανείς να τον ψηφίζει άραγε;

  10. κρις avatar
    κρις 16/06/2010 19:35:11

    ιδεολογία ψινάκης...και εις ανώτερα

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ κρις 16/06/2010 19:50:45

      Και Μανωλίδου βεβαίως βεβαίως που την θέλει και υποψήφια ο πρώην μάνατζερ μοντέλων και νυν πατριδοκάπηλος Καραγκιοζοφέρης..

      • dexioteros avatar
        dexioteros @ ΓΙΑΝΝΗΣ 17/06/2010 03:01:39

        Ετσι μιλάμε αλλά μας τσιμπάει βουλευτές και αυξάνεται

  11. anonymous avatar
    anonymous 16/06/2010 19:42:23

    Η ΝΔ πλήγωσε πάρα πολλούς δικούς της. Πολλοί εξ αυτών ψήφισαν Καρατζαφέρη και δε θα επιστρέψουν πίσω στη ΝΔ έστω κι αν δεν ψηφίσουν Καρατζαφέρη.

    Εγώ δεν επιστρέφω στη ΝΔ αν δεν καθαρίσει δια παντός το δήμαρχο της περιοχής μου που προαλείφεται και για το νέο δήμο.

    Όταν μας εξευτέλιζαν χωρίς λόγο να τα σκέφτονταν αυτά.

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ anonymous 16/06/2010 19:49:22

      Είναι στο χέρι της τοπικής κοινωνίας να αποφασίσει για τον κάθε υποψήφιο δήμαρχο. Ως μέλος της ΝΔ απάντησα στην επιστολή που έλαβα από τα κεντρικά και πρότεινα τον υποψήφιο της αρεσκείας μου. Αν το κάνουν ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ αυτό, τις επόμενες ημέρες, θα ξεκαθαρίσει το τοπίο και θα αναδειχθούν οι εκλεκτοί της βάσης. Αν μένουμε αδρανείς στον καναπέ, δεν πρόκειται να διορθωθούν όλα με αυτόματο πιλότο, όσο ικανός και άξιος κι αν είναι ο Σαμαράς. Θέλει την έμπρακτη βοήθεια και στήριξή μας.

    • loretta avatar
      loretta @ anonymous 16/06/2010 20:29:17

      Πες τα βρε Γιαννη γιατι βαρεθηκα τους καναπετζιδες και τους τηλεορασακιδες...!!