08/04/2009 12:56
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Χάλαγε την πιάτσα ο Παυλίδης;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Πυροπαθής avatar
    Πυροπαθής 08/04/2009 13:45:19

    Έιναι γεγονός ότι ο Παυλίδης αν είναι ένοχος ,είναι για το μικρότερο από τα σκάνδαλα της ΝΔ. Απλά τον έβγαλαν στη σέντρα και τον θυσιάζουν για να μας δείξουν τάχα πόσο τίμιοι είναι και πως όλα τα βγάζουν στο φως, άρα δεν υπάρχει Βατοπέδιο, κουμπάροι, ΟΜΟΛΟΓΑ, ΚΕΔ, Ζαχόπουλος,Βουλγαράκης, Αναψυκτήριο κ.λ.π. Χώρια που και ο Μανούσης είναι της ίδιας παράταξης οπότε θα μπορούσε να είναι το όλο θέμα κατασκευασμένο. Απ' αυτους όλα να τα περιμένεις

  2. μπουγατσα με κρεμα avatar
    μπουγατσα με κρεμα 08/04/2009 13:50:15

    Μαλλον ηταν ο πιο ...αφελης η ασχετος στην αποκρυψη αλλα και στην εισπραξη.
    Ομως και γι αυτον θα ηταν ολα πιο καθαρα,αν ανοιγαν τον τραπεζικο λογαριασμο του πωλητη του διαμερισματος,γιατι θα φαινοταν εαν το κολπο ηταν μονον 100.000.- η τα διπλα,οπως λεει ο εισαγγελεας.

  3. ariel avatar
    ariel 08/04/2009 14:03:17

    Δεν ξέρω για τις 100.000 αν τις πήρε ή όχι, θα φανεί. Αλλά πιστεύει κανείς πως η αξία του διαμερίσματος ήταν 150.000? Δεν χρειάζεται να ανοίξει λογαριασμός για να φανεί η αξία. Ποτέ μα ποτέ η αντικειμενική αξία δεν είναι ίδια με την πραγματική. Αυτό επεσήμανε ο εισαγγελέας. Το ξέρουν όλοι, εγώ δε περισσότερο από όλους, λόγω επαγγέλματος.

  4. tiramola avatar
    tiramola 08/04/2009 14:32:22

    Καρά στα τούρκικα σημαίνει μαύρος...

  5. 321 avatar
    321 08/04/2009 14:38:36

    Αυτό το θλιβερό και αξιοθρήντο θέαμα της Βουλής το δράδυ της Δευτέρας, όπου κατά το ομώνυμο Θέατρο της ίδιας μέρας στο παλιό κρατικό ραδιόφωνο, είχαμε την εκφώνηση ενός έργου από μικροφώνου από ένα ηθοποιό, μπορούμε να μη το ξαναζήσουμε ποτέ?

    ΥΓ: Τα κατάπτυστα θεάματα έχουν και άλλους άξιους συντελεστές, όπως τον Πρόεδρο της Βουλής, που αφού εξήγησε ποιά θα είναι η διαδικασία, ζήτησε από το Σώμα να εξαιρεθούν οι κ.κ. Παναγιωτόπουλος και Λοβέρδος από την κατά αλφαβητική/εκλογική περιφέρεια σειρά της ψηφοφορίας, γιατί είχαν κάποια έκτακτη υποχρέωση.

    Και βέβαια το ποιά ήταν αυτή η υποχρέωση δεν μας το ανακοίνωσε.

    Απλά, με ένα zapping στο MEGA, μετά από λίγα λεπτά, και θα βλέπαμε τους δύο αυτούς γνωστούς τηλεορασάκηδες βουλευτές στην εκπομπή του Πρετεντέρη "Ανατροπή". Ωραία πράγματα!

  6. Aurora avatar
    Aurora 08/04/2009 15:24:59

    Πολλα τα λεφτα που εισπρατουν τα πολιτικα λαμογια.
    Που να τους απομεινει χρονος να κυβερνησουν αυτη την ερμη χωρα, που πεταχτηκε στην μπαντα λογω ελλειψης χρονου μεσα στη σφοδρη δινη της μεγαλης Αρπαχτης των Μαυρο/Κορακων.

  7. donaE avatar
    donaE 08/04/2009 15:46:46

    Τι ειδους θειοι ειναι αυτοι που χαριζουν σπιτια στις ανηψιες.Εμενα γιατι δεν μου ετυχε κανενας τετοιος.Ετσι αισθανεται κανεις ακομα πιο ματαιη την υπαρξη του.

  8. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 08/04/2009 16:30:26

    Πολλές φορές που συζητιούνται σημαντικότατα εθνικά ή οικονομικά θέματα στη Βουλή, αυτή είναι σχεδόν άδεια. Προχθές όμως άπαντες παρόντες άκουγαν με κατάνυξη μέχρι τα βαθιά χαράματα το παραλλήρρημα του Παυλίδη ωσάν να άκουγαν την επί του όρους ομιλία του Ιησού... Μέχρι και η Καιλή ήταν εκεί έμπλεα δέους. (Δεν πήγε στην Βανδή)
    Συμπέρασμα και να με θυμηθείτε. Κόρακας κοράκου μάτι......

  9. theo1611 avatar
    theo1611 08/04/2009 17:25:54

    Αμ το φοβερό και διακομματικό:

    Ο ανακριτής παρεβίασε το Σύνταγμα γιατί δέχτηκε τον "ατάραχο" Παυλίδη σε οικειοθελή ακρόαση!!!

    Ε ρε μπάτσοι (χαστούκια) που τους χρειάζονται, μπας και ξυπνήσουν εκεί μέσα οι ανεπάγγελτοι επαγγελματίες πολιτικοί!!!

  10. Agoudi avatar
    Agoudi 09/04/2009 00:06:12

    Ποιός από τη Κυβέρνηση τα παίρνει στο γραφείο του από τον ίδιο τον Αγούδημο, ο οποίος τον προσκαλεί στο ράντσο του στη Νότια Καλιφόρνια?

    Gerassimos Agoudimos

    5992 Amberdale Dr

    Yorba Linda, CA 92886-5949

  11. Vass avatar
    Vass 09/04/2009 00:13:42

    @Strange Attractor
    Εδώ το πας, εκεί το πας, ο νους σου πάντα στην Εύα βρίσκεται. Είναι προκλητικό ότι αγνοείς τις λοιπές καλλίπηγες επίλεκτες του λαού και μάλιστα τόσο αδιάντροπα.

  12. Vass avatar
    Vass 09/04/2009 00:16:28

    Sorry! Καλλίπυγος και μάλιστα και υψηλοκάβαλη.

  13. thanos avatar
    thanos 09/04/2009 06:24:54

    13-Vass Says:
    April 9th, 2009 at 12:13 am


    Vass ξερεις γιατι? "Οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια".

  14. Aurora avatar
    Aurora 09/04/2009 08:23:17

    φατε ματια ψαρια και κοιλια περιδρομο