#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
09/12/2011 14:08
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Φώτης Κουβέλης, ως σανίδα σωτηρίας του ΠΑΣΟΚ!




Ο Μητσοτάκης είχε δίκιο!

Στην Ελλάδα παραέχουμε ασθενή μνήμη!

Αίφνης, ο Φώτης Κουβέλης εμφανίζεται ως  ο δημοφιλέστερος πολιτικός αρχηγός και το …κόμμα του  φλερτάρει με διψήφια ποσοστά.

Για όσους ξεχνάνε:
Ο Φώτης Κουβέλης ήταν Υπουργός Δικαιοσύνης στην Κυβέρνηση Τζαννετάκη! Ως καθ’ ύλην αρμόδιος υπουργός είχε και την ευθύνη για τις παραπομπές στο Ειδικό Δικαστήριο του Α. Παπανδρέου και των άλλων υπουργών του. Αυτό που η πασοκική προπαγάνδα αργότερα ονόμασε «βρώμικο ‘89»

Στη συνέχεια ο Φώτης Κουβέλης συγκατοίκησε διαδοχικά με τον Κωνσταντόπουλο, τη Δαμανάκη, τον Αλαβάνο, για ένα διάστημα και με τον Τσίπρα.

Από τότε ήθελε να γίνει….αρχηγός, αλλά τα κουκιά δεν έβγαιναν!

Επιτέλους τα κατάφερε!

Και τώρα μας εμφανίζεται πρόθυμος για μετεκλογική συνεργασία με το ΠΑΣΟΚ!

Αυτός που δεν  κατάφερε να συνεργαστεί με τους συντρόφους τους, με τους οποίους ήταν στο ίδιο κόμμα επί δεκαετίες,  εμφανίζεται ως υπέρμαχος των συνεργασιών με τους έως χθές πολιτικούς του αντιπάλους!

Ο ορισμός της υποκρισίας!

Ποια είναι η αλήθεια;

Όταν το σύστημα είδε ό,τι δεν τραβάει η Μπακογιάννη, ανέλαβε να προωθήσει τον Κουβέλη!

Ως γνήσιο τέκνο του συστήματος, απολαμβάνει ,  με τρόπο σκανδαλώδη, δυσανάλογο πολιτικό χρόνο για το μέγεθος του κόμματός  του.

Με διπλό σκοπό: Από τη μια να υποδέχεται τους δυσαρεστημένους ψηφοφόρους του ΠΑΣΟΚ, από την άλλη με τον μετριοπαθή (δήθεν) πολιτικό του λόγου να ψαρεύει σε θολά νερά αναποφάσιστους!

Ο Φώτης Κουβέλης προορίζεται να αποτελέσει τη σανίδα σωτηρίας του ΠΑΣΟΚ για να παρεμποδιστεί η άνοδος του Αντώνη Σαμαρά στην εξουσία.

Αδέξιος Δεξιός

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΝΑΥΤΗΣ avatar
    ΝΑΥΤΗΣ 09/12/2011 14:11:48

    Μπορείτε να μου πείτε ποιοί είναι στην φωτογραφία ? Και από πού είναι ?

    • dimitris avatar
      dimitris @ ΝΑΥΤΗΣ 09/12/2011 14:47:04

      Eκδήλωση της Μεταρρύθμισης (Θέατρο Γκλόρια 28/11/11)

      Παρουσία του εκσυγχρονιστικού μπλοκ και του πρώην πρωθυπουργού πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση της Δημοκρατικής Αριστεράς και του περιοδικού «Μεταρρύθμιση» με θέμα «Η προοδευτική απάντηση στην κρίση».


      Στο πάνελ βρίσκονται ο πρόεδρος της Δημοκρατικής Αριστεράς, Φώτης Κουβέλης και οι πρώην υπουργοί, κ.κ. Νίκος Χριστοδουλάκης και Νίκος Μπίστης αλλά και το ιστορικό στέλεχος Παρασκευάς Αυγερινός

    • Τιγράνης avatar
      Τιγράνης @ ΝΑΥΤΗΣ 09/12/2011 15:09:23

      Ναύτη, πληροφορίες για την παράσταση μπορείς να βρεις στο Πασοκόραμα του Νοεμβρίου (κυκλοφορεί μόνο σε επιλεγμένα περίπτερα, με δώρο γιγαντοαφίσα με την παραπάνω φωτογραφία):

      ΔΗΑΡΙ

      Επιθεώρηση

      Σκηνοθεσία: Κώστας Σημίτης

      Ερμηνεύουν: Κουβέλης, Οικονόμου, Γιομπαζολιάς, Πασβαντίδης, Γαλανός, Μπίστης, Χριστοδουλάκης, Αυγερινός, Δρυς, Κοντογιαννόπουλος, Βουδούρης.

      Θέατρο Γκλόρια
      Ιπποκράτους 7, Κέντρο

      Κριτική: 5/5

      Πηγή: Πασοκόραμα (τ. Νοέμβριος 2011)

      • juliet avatar
        juliet @ Τιγράνης 09/12/2011 15:16:20

        Tιγράνη
        Δηλ. λάθος πληροφορίες έδωσα ;το έργο είναι του Δαναού ,αυτοί για πρόβα πήγανε ...να δούνε άν τους χωράει η πίστα ,αν τα φωνητικά είναι εντάξει και να πάιζουνε καλά στο γυαλί ..επεισόδιο ΄παίζουνε απο το σήριαλ ''Το Πασοκ και τα τεκνά''

        • Τιγράνης avatar
          Τιγράνης @ juliet 09/12/2011 15:48:09

          Ε τότε juliet έχουμε να κάνουμε με άθλια προπαγάνδα του Πασοκοράματος!

          • juliet avatar
            juliet @ Τιγράνης 09/12/2011 16:05:10

            Κρατάνε την υπόθεση μυστική για να έχει ενδιαφέρον η συνέχεια.....η αποκάλυψη στους ''Φακέλλους''.
            Δεν λείπει κάτι; από τον πίνακα; μια γυναίκα βρε παιδιά.....ας είναι και ψηλή και άχαρη.Αντε ...όλα μαύρα γύρω ,ας μη τους κάνουμε τη χάρη να μας πάρει από κάτω.

        • Κώστας Ροδινός avatar
          Κώστας Ροδινός @ juliet 09/12/2011 15:58:59

          και αυτό έργο Δαναού;
          Είπαμε πολυγραφότατος, αλλά όχι και έτσι!
          Οι τίτλοι πάντως ευφάνταστοι!

  2. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 09/12/2011 14:19:37

    To "Θέατρο Γκλόρια" έχει σχέση;

    • juliet avatar
      juliet @ Κώστας Ροδινός 09/12/2011 14:46:49

      Κύριε Ροδινέ ,
      το έργο λέγεται ''ο Τζακ και η φασολιά'',εννοώ στο ''Θέατρο Γκλόρια''.

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ juliet 09/12/2011 14:52:56

        Δεν σου ξεφεύγει τίποτα!
        Το έργο ποιός το έγραψε;
        Ο Δαναός;

        • juliet avatar
          juliet @ Κώστας Ροδινός 09/12/2011 15:04:26

          Το άλλο έγραψε τη βραδινή παράσταση ''Θα σε κάνω βασίλισσα'' .

  3. romios avatar
    romios 09/12/2011 14:23:19

    Γιατί κατηγορείτε τους Έλληνες για ασθενή μνήμη, αφού παρακάτω το λέτε ότι "το σύστημα" παίζει το χαρτί Κουβέλη; Πιστεύει κανείς τις δημοσκοπήσεις; Πού είναι όλοι αυτοί οι οπαδοί του Κουβέλη και δεν τους βλέπουμε στην πραγματική ζωή; Ο ίδιος ο Κουβέλης αμφιβάλλω αν πιστεύει ότι θα πάρει τα πσοσοστά που του χαρίζουν οι δημοσκοπήσεις.

  4. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 09/12/2011 14:31:52

    Από τη φωτογραφία λείπει ο Χατζησωκράτης, εξέχων κάτοικος στο ΔΗ.ΑΡΙ της "αριστεράς". Αυτός ο γίγας, ο ογκόλιθος της πολιτικής σκέψης, που -όταν ο ΓΑΠ από το Καστελλόριζο υποδούλωσε την Ελλάδα στο ΔΝΤ- βγήκε να ανακράξει "ευτυχώς που ήρθε το ΔΝΤ, να βάλει μια τάξη σ' αυτή τη χώρα"!

  5. Θοδωρής avatar
    Θοδωρής 09/12/2011 14:41:40

    Εμάς δεν μας ενδιαφέρει τι κάνει ο Κουβέλης και το νέο δεκανίκι του ΠΑΣΟΚ εμάς μας ενδιαφέρει τι κάνει η ΝΔ και δεν πάει πάνω από 21% . Αυτά να βλέπουν όσοι θεωρούν ότι είναι οι ηγέτες του κόμματος και να προβληματίζονται. Το πάνε για συγκυβέρνηση ή για εκλογές σε 2 χρόνια ;

  6. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 09/12/2011 14:55:55

    Και φυσικά να μην ξεχάσουμε και τον ημιμαθή ραδιοφωνατζή που πολύ θα ήθελε να ψήφιζε "ναι" στην κυβέρνηση Παπαδήμιου, αλλά λόγω "ισορροπιών" ο καημένος "αναγκάστηκε" να απόσχει. Αν υπήρχε το Νοέμβρη του '73, θα συνιστούσε "σωφροσύνη" και θα έλεγε "πριν απορρίψουμε τη χούντα, ας δούμε πρώτα αν λειτουργεί".

  7. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 09/12/2011 15:31:15

    Ο Φώτης έχει γεννηθεί για μεγαλεία..σεις δεν το καταλαβαίνετε...

    • juliet avatar
      juliet @ ΕΥΑ 09/12/2011 16:10:16

      Αγαπητή Εύα,Παρθένος το ζώδιο .....χαιρετώ.

    • Ισχόμαχος avatar
      Ισχόμαχος @ ΕΥΑ 10/12/2011 21:58:56

      Ο κουβέλης με το γήρας απέκτησε την σοφία που χρειάζεται για να γίνει σανίδα του πιο άθλιου Πασοκικού και Ανθελληνικού συστήματος. Ο λόγος του αφασικός σχεδόν ανιακός ίδιος ο ΓΑΠ, αν και ο κουβελής (κλίνεται κατά το κουρελής) ξέρει ελληνικά- ο ΓΑΠ 60 χρόνια και δεν τα κατάφερε -προτιμά να το παίζει πυθία. Έχει και παιδιά να αποκαταστήσει, μόνον αυτός θα είναι δεινόσαυρος των βουλευτικών χλυδάτων προνομίων τα κοριτσάκια του θα μείνουν στην απέξω?

  8. δημητρης avatar
    δημητρης 09/12/2011 15:36:42

    Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΩΣ ΦΑΡΣΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΣ ΝΕΡΑΣ ΚΥΡΚΑΙΝΑΣ-ΚΟΥΒΕΛΗ=ΔΗΘΕΝ!!
    ΚΟΙΜΩΜΕΝΟΣ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΣΤΙΓΜΗ ΟΤΑΝ ΤΟ ΣΤΣΤΗΜΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

  9. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 09/12/2011 16:45:02

    Καλησπέρα juliet!!! Τι λέει η Κ. Πατέρα επ' αυτού; η Παγιατάκη; η Άση Μπίλιου; Δεν είναι δυνατόν, όλο και κανένας ''ανάδρομος'' θα παίζει...

  10. danaos avatar
    danaos 09/12/2011 16:46:30

    Στη φασολιά είχα τη σκηνοθεσία.Στο άλλο που έγραψα και πρωταγωνιστούσα, η juliet θυμάται το μισό τίτλο.Ολόκληρος ήταν: "Θα σε κάνω βασίλισσα άμα παίξεις την πίπιζα".

    • danaos avatar
      danaos @ danaos 09/12/2011 16:48:02

      Στην παραπάνω φωτό φαίνεται ο Κουβέλης να προλογίζει το έργο μου!!!

  11. juliet avatar
    juliet 09/12/2011 16:57:42

    Μπράβο μεγαλεία!!!!!!συγγνώμη για την παράλειψη αλλά δεν ήξερα την προτίμηση στο συγκεκριμμένο όργανο.Πάντως δεν έχεις παράπονο ,είδες διαφήμιση που σου έκανα να σκάσουν μερικοί -μερικοί ....

  12. Γενίτσαρος Πανεπιστημίου avatar
    Γενίτσαρος Πανεπιστημίου 09/12/2011 17:11:17

    To 9% που θα πάρει το ΠΑΣΟΚ μαζί με το 2% του Κουβέλη, εμένα αν το αθροίσω, δεν μου βγάζει κυβέρνηση.

  13. danaos avatar
    danaos 09/12/2011 17:13:21

    Έτσι είναι οι φίλοι, όχι σαν το Ροδινό που κοντεύει να σκάσει από το κακό του, όπως φαίνεται και στη φωτογραφία (δεύτερος από δεξιά), στη βαθυστόχαστη ανάλυση του Προέδρου!

    • juliet avatar
      juliet @ danaos 09/12/2011 17:47:10

      Υπονοείς κάτι; τι Ροδινός -τι Αυγερινός;χιχιχι,βρήκαμε τον Ροδινό!!!!!!!!!!!!!

  14. φωνη avatar
    φωνη 09/12/2011 17:49:08

    Έχουν πρόβλημα γιατί αυτή τη στιγμή έχουν καταρρεύσει όλα. Η κρίση έχει ξεγυμνώσει όλες τις πολιτικές δυνάμεις (πλην του Σαμαρά)
    - Το ΠΑΣΟΚ
    Δεν γνωρίζει κανείς, αυτή τη στιγμή, τι είναι το ΠΑΣΟΚ ούτε καν ιδεολογικά.
    Δεν έχει αρχηγό και μέχρι να αποκτήσει θα περάσει και έναν εμφύλιο με την ανάλογη φθορά.
    Αποδείχτηκε εντελώς ανίκανο να δώσει πολιτικές λύσεις. Προκάλεσε την κρίση, δεν μπόρεσε να τη διαχειριστεί και όσο ασκεί πολιτική αντί να βρίσκει λύσεις στα προβλήματα προκαλεί συνεχώς νέα προβλήματα.

    -Η αριστερά (ΚΚΕ,ΣΥΡΙΖΑ) συνεχίζουν να σέρνουν το πτώμα μιας ιδεολογίας που τους εμποδίζει να δώσουν πολιτικές λύσεις στο σήμερα. Έχουμε επίθεση στο κοινό νόμισμα (ευρώ), ευρωπαϊκή κρίση με αφορμή το δημόσιο χρέος και έλλειμμα. Η αριστερά διαφωνεί με το ευρώ, με την ΕΕ και μάλλον θα την ικανοποιήσει η διάλυση της. Για την ελληνική οικονομία δεν έχουν να προτείνουν τίποτα διαφορετικό από τον κρατισμό, αλλά αυτό είναι το πρόβλημα. Για μένα βρίσκονται και σε ιδεολογική σύγχυση, γιατί εμφανίζονται ως οι δήθεν υπερασπιστές της ιδιωτικής περιουσίας και ιδιοκτησίας (χαράτσι ακινήτων). Πολύ απλά η Παπαρήγα γιατί παριστάνει ότι θέλει να προστατέψει την ιδιοκτησία μας τη στιγμή που αν κυβερνήσει δε θα έχει κανείς μας ιδιοκτησία;

    -Το ΛΑΟΣ είναι κατασκευασμένο κόμμα από τα πάνω και διατηρείται αυστηρά σε θερμοκρασία μιντιακού περιβάλλοντος. Με τόσες κωλοτούμπες μη ξοδεύουμε το σάλιο μας να αναζητούμε την ιδεολογία τους και τις πολιτικές τους προτάσεις.

    Ο μόνος που έχει, μέσα σε αυτό το σκηνικό κατάρρευσης, καθαρή, σύγχρονη ιδεολογία (κοινωνικός φιλελευθερισμός) που μετουσιώνεται σε ρεαλιστικές πολιτικές προτάσεις που απαντούν στα σημερινά ζητήματα και με ξεκάθαρες επιδιώξεις και θέσεις για τη σχέση μας με την Ευρώπη είναι η ΝΔ του Α.Σαμαρά.

    Γιαυτό είπα έχουν πρόβλημα όσοι βλέπουν οτι ο Σαμαράς είναι ο δικαιωματικός ηγέτης αυτή τη στιγμή, αλλά βγάζουν σπυράκια στην ιδέα. Και προσπαθούν τώρα να κατασκευάσουν από τα πάνω διάφορους σχηματισμούς (οπως έκαναν με ΔΗΣΥ,ΔΗΜΑΡ και περιμένουμε και συνέχεια) χωρίς ιδεολογία, χωρίς αναφορές στην κοινωνία, για να τους επιβάλλουν στην κοινωνία και όχι για να την εκφράσουν. Αποκλειστικός τους σκοπός να επιβιώσει η διαπλοκή και η σαπίλα της μεταπολιτευτικής περιόδου, από αυτό το τσουνάμι αλλαγών αυτής της μεταβατικής περιόδου, ευελπιστώντας να έχουν ρόλο στη νέα εποχή.

  15. ΜΠΑΜΠΗΣ avatar
    ΜΠΑΜΠΗΣ 09/12/2011 18:08:50

    ΟΙ ΜΕΙΛΙΧΙΟΙ ΚΟΥΒΕΛΗΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑΤΖΕΣ ΣΥΝΔΑΙΤΥΜΟΝΕΣ ΤΟΥ ΘΙΑΣΟΥ ΤΟΥ ΓΚΛΟΡΙΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΑΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ ΤΙ ΑΛΛΟ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΣΤΟ ΤΟΠΟ ΜΑΣ......
    ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑ Η ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ.
    ΕΔΩ ΠΟΥ ΦΘΑΣΑΜΕ ΣΑΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΗΘΙΚΑ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΔΕΝ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΟΥΣΑΝ.
    ΣΤΗ ΘΕΩΡΙΑ ΜΕΡΙΚΟΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΟΜΩΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ................

    • Σοφια avatar
      Σοφια @ ΜΠΑΜΠΗΣ 10/12/2011 10:57:24

      αποπροσανατολισμος και παπαρολογια!!!δεν ειναι προσφορα αυτη στον τοπο?????!!!

  16. zap-zap avatar
    zap-zap 09/12/2011 18:42:16

    και η "πραότητά τους' ένας μύθος είναι για όσους τους ξέρουν καλά...

  17. danaos avatar
    danaos 09/12/2011 19:32:52

    Τιγράνη μου μη στεναχωριέσαι. Έχω καταθέσει πνευματικά δικαιώματα!

  18. Απλή σκέψη avatar
    Απλή σκέψη 09/12/2011 19:36:27

    Πως το παίρνει αυτό το ποσοστό ο Κουβέλης; Μάλλον δεν ρωτήσανε στη δημοσκόπηση τους Θεσσαλονικείς που τον γιουχάρανε κανονικά έξω από ταβέρνα!
    Από που κι΄ως που κάποιος που τον γιουχάρουν, παίρνει εκλογικό ποσοστό 9,5%;
    Όλες οι δημοσκοπήσεις τους είναι σικέ, θέλουν να καθοδηγήσουν την κοινή γνώμη με παλιά κόλπα.
    Αλλά οι περιστάσεις τώρα είναι διαφορετικές και ο κόσμος δεν μασάει.
    Αυτό που φοβούνται, αυτό θα πάθουν.
    Ο Σαμαράς θα είναι πρωθυπουργός, με αυτοδυναμία και ποσοστό που δεν έχει καμμία σχέση με τις στημένες δημοσκοπήσεις του συστήματος.
    Μου θυμίζουν τις άλλες στημένες δημοσκοπήσεις, που έβγαζαν πρόεδρο της ΝΔ ... την Ντόρα!

  19. NIK THE GREEK avatar
    NIK THE GREEK 09/12/2011 20:35:05

    Τι Μοσιαλος τι Κουβελης ,ενα πραμα να ουμε,αληθεια μιας κι ειπαμε Μοσιαλος εκεινον τον νεο κυβερνητικο εκπροσωπο τον Καψη τον πηρε το ματι σας τον ακουσε τ αυτι σας?

    • Σοφια Ζουρνα avatar
      Σοφια Ζουρνα @ NIK THE GREEK 10/12/2011 10:55:18

      τον ειδαμε χτες πρωτη μουρη διπλα στον Παπαδημο!(ο Παπαδημος ειναι ο πρωθυπουργος,για οσους δεν το εχουν χωνεψει ακομα...)

  20. stefano avatar
    stefano 09/12/2011 22:36:51

    Πρός ΑΠΛΗ ΣΚΕΨΗ.....Να σου θυμήσω, και τη στημένη δημοσκόπηση που η ντόρα με τον περιφερειάρχη που στήριζε στη Κρήτη !!!!που το 3% δημοσκοπικά τελικά στην κάλπη ήταν 18,8% και παραλίγο να πάει την περειφέρεια σε δεύτερη κυριακή........Να τα λέμε όλα πιά!!!!Οχι μόνο προπαγάνδα!

  21. Απλή σκέψη avatar
    Απλή σκέψη 10/12/2011 01:25:29

    ΄Ωρες ειναι να μας πεις οτι ο Σαμαράς είναι το ¨αγαπημένο παιδί¨ του συστήματος!
    Eπίσης, προπαγάνδα δεν κάνουμε εμείς από εδω μέσα, (γιατί δεν έχουμε τίποτε να κερδίσουμε), αλλά δεν τρώμε και κουτόχορτο!

  22. δημης avatar
    δημης 10/12/2011 20:05:42

    ΠΑΝΤΩΣ.... "ΩΡΑΙΑ" ΠΑΝΕ ΝΑ ΤΟ...ΣΤΗΣΟΥΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΙΣ ΚΑΛΠΕΣ (ΚΑΛΑ...ΟΤΑΝ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ....) ΤΟ...ΝΕΚΡΟ ΚΟΥΦΑΡΙ (ΔΙΑΒΑΖΕ ΠΑΣΟΚ)...
    ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ..ΜΟΡΦΗ SUPER MARKET...ΔΙΑΛΕΓΕΤΕ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΤΕ..
    -"ΑΝΤΙΜΝΗΜΟΝΙΑΚΟΣ" ΠΑΣΟΚ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ...ΣΤΑΥΡΟ ΕΚΕΙ...
    -ΠΑΛΙΟ ΠΑΣΟΚ.....ΣΤΑΥΡΟ ΕΚΕΙ.....
    -ΑΝΤΙΠΑΠΑΝΔΡΕΪΚΟ ΠΑΣΟΚ ΣΤΑΥΡΟ ΕΚΕΙ...
    -....
    -....
    ΝΑ ΘΥΜΗΘΟΥΜΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΜΑΚΑΡΙΤΗ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΟΥΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ...ΙΔΡΥΤΗ...
    "ΑΝ ΦΤΙΑΧΝΑΜΕ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΜΕ ΟΣΑ ΕΧΕΙ ΠΕΙ Ο...ΑΠ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΙΤΛΟ "ΔΙΑΛΕΓΕΤΕ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΤΕ"... ΣΤΟ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ ΤΟΥ ΟΠΟΙΟΥ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΟΤΑΝ ΣΕ ΠΟΙΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΝΑ ΠΑΕΙ Ο ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΣ (ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟ ΤΟΥ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ .."
    ΕΤΣΙ ΜΕΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ......
    ΑΥΤΑ ΕΧΟΥΝ ΣΤΑ ΜΥΑΛΑ ΤΟΥΣ....ΑΛΛΟΙΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΟΜΩΣ.....