#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
22/04/2012 16:18
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Φωτορεπορτάζ από το Ζάππειο













ΣΧΟΛΙΑ

  1. Μάνια avatar
    Μάνια 22/04/2012 16:31:25

    H φωτο με τον Καραμανλη, ολα τα λεφτα!
    Μου ελυσε πολλες απορίες γι΄ αυτα που διαδίδονται μαλλον απο επικινδυνους φαντασιοπληκτους που προφανως το κανουν ξεπιτηδες και καποιοι καλοπροαίρετοι δυστυχώς τα πιστεύουν!

    • juliet avatar
      juliet @ Μάνια 22/04/2012 16:41:52

      Μάνια,
      ο Καραμανλής ήτανε και είναι πατριώτης ,όσο για τ'αλλα ας πρόσεχε.....

      • Παύλος avatar
        Παύλος @ juliet 22/04/2012 17:21:33

        Καλή μου Juliet,
        Αν το "ας πρόσεχε" πάει στους ακατάλληλους και κάποτε επικίνδυνους συνεργάτες, ας το δεχθούμε, αλλά με την επιφύλαξη ότι δεν ήταν , σε καμία περίπτωση, το μείζον!
        Αν πάλι υπονοείς γιατί δεν κατάφερε να αντισταθεί σ'αυτούς που επιδίωξαν και πέτυχαν την εξόντωσή του,
        ας μην τον αδικούμε, γιατί το πέτυχαν μέσω αλώσεως του τάχα ώριμου λαού, που τάχα έχει και μνήμη και κρίση !!!

        • Mάνια avatar
          Mάνια @ Παύλος 22/04/2012 23:25:16

          γιατί το πέτυχαν μέσω αλώσεως του τάχα ώριμου λαού, που τάχα έχει και μνήμη και κρίση !!!"

          Nice joke Παυλε
          Δυστυχως η Τουρκοκρατια και η Πασοκοκρατια εκαναν μεγαλη ζημια!

      • Giota Germeni avatar
        Giota Germeni @ juliet 22/04/2012 19:17:48

        Ισως είναι ο μόνος πατριώτης, συμφωνώ, αλλά ακατέργαστος σαν πολιτικός.

      • Μάνια avatar
        Μάνια @ juliet 22/04/2012 23:23:17

        ΚΑμια αμφιβολία για τον Καραμανλη Juliet
        ΑΠλα διαδίδονταν διαφορα ,,,
        και η φωτο μου ελυσε την απορία για το ποιον τελικα στηρίζει ο Καραμανλης!
        ΜΑλλον οχι "καμμενα χαρτια".
        Μαλλον ολα φημες εκ του πονηρου!

    • ka avatar
      ka @ Μάνια 22/04/2012 17:39:57

      Οχι μόνο ηγέτης... αλλά άνθρωπος και πατριώτης!
      Στηρίζει τον Αντώνη γιατί πιστεύει σ' αυτόν!

      Στηρίξτε τον ΟΛΟΙ για να μην αποτελέσει παρένθεση για τη χώρα!
      Ας ενωθούμε όλοι γύρω από τον Αντώνη, όπως ακριβώς σηματοδοτεί ο ίδιος ο Καραμανλής!
      Μόνο η στήριξη ΟΛΩΝ θα αποτελέσει την πιο ισχυρή ασπίδα για τον Αντώνη.
      Κάντε ΤΩΡΑ για τον Αντώνη αυτό που δεν κάνατε για τον Καραμανλή!!!

      • Νίκος Α avatar
        Νίκος Α @ ka 22/04/2012 22:34:51

        Κάντε ΤΩΡΑ για τον Αντώνη αυτό που δεν κάνατε για τον Καραμανλή!!!
        Μπράβο.

      • Μάνια avatar
        Μάνια @ ka 22/04/2012 23:26:48

        Φιλε ΚΑ
        εγω αρρωστη μ επυρετο 40 πηγα καο ψηφισα Καραμανλη
        οταν οι Νεοδημοκρατες επιναν καφε ή εκαναν μπανια!

    • antonis avatar
      antonis @ Μάνια 22/04/2012 18:17:21

      Καραμανλης ---- ο μονος Ελληνας πρωθυπουργος , μεχρι σημερα , που ειπε οχι στους Αμερικανους ..... Σκοπια , Κυπριακο οχι στο σχεδιο Αναν . Εφερε στην Ελλαδα τον Προεδρο της Κινας !!!!!! και τα Ελληνκα ΜΜΕ , ΤΟ ΕΞΑΦΑΝΙΣΑΝ !!!! Τι φωνες και αλλαλαγμοι , για την μεγαλη επενδυση με την COSCO !!! Ποιους ενοχλησε ;;;;; Πηγε στην Αλβανια και εκλεισε το θεμα Α Ο Ζ . ο ΓΑΠ το επνιξε , οπως επνιξε το φυσικο αεριο Μπουργκας - Αλεξανδρουπολη , με την συμφωνια Πουτιν - Καραμανλη !!!!! Αληθεια ποιους εχθρους της Χωρας μας ΕΝΟΧΛΗΣΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ;;;;;;;;;;;;;;;;;

      • Νίκος Α avatar
        Νίκος Α @ antonis 22/04/2012 22:35:55

        Κώστα Καραμανλή, πατριώτη.

      • Mάνια avatar
        Mάνια @ antonis 22/04/2012 23:27:48

        ΚΑτα βαση τους Αμερικανοεβραίους!

  2. TopGunZ avatar
    TopGunZ 22/04/2012 16:32:51

    Α, ρε Καραμανλάκο μας, γιατί άφησες όλα τα φίδια να σε υπονομεύουν. Τουλάχιστον φεύγοντας έκανες το μεγαλύτερο καλό στην παράταξη, αφήνοντας παρακαταθήκη έναν φυσικό Ηγέτη της και αρπάζοντάς την τελευταία στιγμή μέσα από τα νύχια της διαπλοκής.

    • A.D avatar
      A.D @ TopGunZ 22/04/2012 22:34:58

      Θα σας το πω όσο πιο απλά μπορώ.
      Στην πολιτική υπάρχει ένας πήχης που έχει τα εξής στοιχεία:
      Η αγάπη που σου έχουν οι πολλοί
      Τα εκλογικά αποτελέσματα που φέρνεις και καθιστάς την παράταξή σου ηγεμονεύουσα πολιτική δύναμη.
      Το ισοζύγιο της κυβερνητικής πολιτικής που άσκησες.
      Αν αυτόν τον πήχη τον υπερπηδήσεις, τότε λέγεσαι Καραμανλής, αν περάσεις από κάτω, τότε λέγεσαι ...άκος.
      Κατανοητό;

  3. Μάνος avatar
    Μάνος 22/04/2012 16:45:50

    Αν εσενα σου λυνουν αποριες οι φωτογραφιες, υπαρχει θεμα...

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ Μάνος 22/04/2012 17:09:41

      Μια φωτογραφία ίσον χίλιες λέξεις. Ειδικά στην πολιτική.

    • Μάνια avatar
      Μάνια @ Μάνος 22/04/2012 23:32:53

      Tι να κανουμε ρε ΜΑνο,
      ο πλουραλισμος των αποψεων ελεω διαδικτυου μου δημιουργησε πολλες αποριες
      Και επειδη δεν βρισκομαι σε στενους κομματικους πυρηνες, και ουτε πιστευω ευκολα οτι μου λεει ο καθενας
      ,,,προσπαθω με οτι μεσο δικο μου , με προσωπικη κριση να τις λυσω!
      Η επομενη των εκλογων θα μου τις λυσει ακομα περισσότερο!

  4. partyman avatar
    partyman 22/04/2012 16:50:42

    ωραίος ο φωτορεπόρτερ! πολύ καλές φωτός!

    αν θα μπορούσες να έκανες και κανά θαύμα να "εξαφάνιζες" (βλέπε photoshop) τους Αβραμο και μειμαράκη, θα είσουν θεός :)

    επίσης, ανέβασε και καμμία με τον απλό κόσμο ΠΟΥ ΗΤΑΝ εκεί! να φανεί και αυτή η πλευρά, όχι μονο οι κοστουμάτοι

    • Μάνια avatar
      Μάνια @ partyman 22/04/2012 23:34:14

      Σωστος! :smile:
      Κακοφωνία!

    • JKAL avatar
      JKAL @ partyman 23/04/2012 09:34:32

      Καλά ο ...καρδινάλιος είναι αμφιλεγόμενος, ο Βαγγέλης Μεϊμαράκης τι σου φταίει;

  5. Διηνεκης avatar
    Διηνεκης 22/04/2012 17:09:03

    juliet πως τα ειπε ο προεδρος δεν ειδα την ομιλια ημουν σε μια εκθεση, παμε για αυτοδυναμια

    • juliet avatar
      juliet @ Διηνεκης 22/04/2012 17:17:10

      Διηνεκη
      ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ!!!!!
      Το βράδυ θα σου δώσουμε ανταπόκριση και από Μαρούσι!!!!

  6. Το όνομα του Ρόδου avatar
    Το όνομα του Ρόδου 22/04/2012 18:09:27

    Το χειροκρότημα του καραμανλή ήταν όλα τα λεφτά.

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ Το όνομα του Ρόδου 22/04/2012 18:37:43

      Και η έκφραση του προσώπου του που συνόδευε το χειροκρότημα..ειλικρινής, καλοπροαίρετη!
      Ο Πρόεδρος εξαιρετικός, όπως και σε όλες του τις ομιλίες!

      • Νίκος Α avatar
        Νίκος Α @ ΕΥΑ 22/04/2012 22:38:36

        "Και η έκφραση του προσώπου του που συνόδευε το χειροκρότημα..ειλικρινής, καλοπροαίρετη!"
        Τίποτα δεν ξεφεύγει από τους συναγωνιστές.

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ ΕΥΑ 22/04/2012 23:33:26

        DA, Νίκο Α..
        Πίστη κι ελπίδα χωρίς ομόνοια κι ενότητα δε φέρνουν αποτελέσματα..
        Και συμφωνώ DA, ο Πρόεδρος καταλαβαίνει πολλά αλλά, προς το παρόν, λέει λίγα..προς το παρόν!

  7. hagan avatar
    hagan 22/04/2012 18:22:34

    Η σύζυγος του προέδρου είναι αξιοπρεπέστατη φυσιογνωμία,μια Κυρία με Κ κεφαλαίο.Όποιος από την 'παρέα' μας έχει διαύλους επικοινωνίας με το κόμμα,ας τους μεταφέρει πως όσο περισσότερο εμφανίζεται,τόσο κερδίζει πόντους ο κ.Σαμαράς.Καλή δύναμη σε όλους.

    • partyman avatar
      partyman @ hagan 22/04/2012 20:23:19

      σωστή παρατήρηση βρε φίλε.. ήθελα να το γράψω και εγώ και το ξέχασα

      • Χαλκιδέος avatar
        Χαλκιδέος @ partyman 23/04/2012 01:49:27

        Α, του προέδρου είναι η σεμνή κυρία που κάθεται δίπλα στον Καραμανλή; Κι εγώ νόμιζα ότι ήταν του Αβραμόπουλου! Πράγματι, εξαιρετική παρουσία.

  8. ΒΟΥΚΕΦΑΛΑΣ avatar
    ΒΟΥΚΕΦΑΛΑΣ 22/04/2012 18:51:07

    Κάποια σημεία και από μένα:
    1) Καραμανλής = Εγγύηση ενότητας.
    2) Ομιλία Σαμαρά= Μνημείο Πατριωτικού λόγου, αισιοδοξίας και φιλελεύθερης ιδεολογίας. Καμία σχέση με ψευτοαριστερά φληναφήματα και νεοφιλελεύθερες ονειρώξεις .
    3) Κάποιοι που δηλώνουν μη Δεξιοί - Κεντροδεξιοί και μη ΝεοΔημοκράτες, αλλά απλώς ακόλουθοι- οπαδοί μόνο του Σαμαρά, θα πρέπει να εξηγήσουν στον εαυτό τους τι κάνουν σε αυτό το κόμμα. Θυμίζω ότι και στο παρελθόν αρκετοί αριστεροί (π.χ Θανάσης Κανελλόπουλος, Βούλτεψης, κ.λ.π) διέβηκαν το Ρουβίκωνα αλλά είχαν το θάρρος να το παραδεχτούν. Για την ιστορία και μόνο ο Σαμαράς είπε : "πρέπει να κινηθούμε με βάση την ιδεολογία μας. Πρέπει να μπει τέρμα στην αριστερή ιδεολογία που στιγμάτισε τον επιχειρηματία. Πρέπει να στηθεί ξανά στα πόδια της η μεσαία τάξη".

    4) Καλό επίσης θα είναι αυτοί που ονειρεύονται το τέλος της ΝΔ και τον μετασχηματισμό της σε ένα πριβέ απόκομμα του 15% , να την κάνουν με μικρά πηδηματάκια. Αν παρ ελπίδα όμως το επιχειρήσουν με εξωκαταστατικές και πραξικοπηματικές διαδικασίες, να γνωρίζουν ότι θα βρουν μπροστά τους όλους όσους το 2009 έτρεξαν για αναστήσουν το κόμμα. Μόνο η βάση και οι εκλεγμένοι από αυτήν σύνεδροι έχουν τη δύναμη και δημοκρατική νομιμοποίηση να κάνουν θεσμικές αλλαγές.
    5)Τις τελευταίες 15 μέρες ας επικεντρωθούμε όλοι σε αυτά που μας ενώνουν και στη γνωστοποίηση σε όλους των θέσεων του κόμματος . Ας γίνει εν τέλει ένα μορατόριουμ και αν δεν μπορούν κάποιοι να συνδράμουν προς αυτό καλύτερα ας μην κάνουν τίποτα. Άλλωστε 15 μέρες σιγής ποτέ δεν πείραξαν κανένα. Ο νοών νοεί το.

  9. Βόρειος avatar
    Βόρειος 22/04/2012 19:42:49

    Μία φωτογραφία, χίλιες λέξεις.
    Ευτυχώς ακόμη και με την παρουσία του, ο Ηγέτης της παράταξης, έδωσε το μήνυμά του.

  10. Παύλος avatar
    Παύλος 22/04/2012 20:06:14

    Θα με ενδιέφερε πάντως Γιώτα, να μας έδινες κάποιον (περίπου) ορισμό του ...κατεργασμένου !

  11. Παύλος avatar
    Παύλος 22/04/2012 20:10:16

    ΠΟΥΚΕΦΑΛΑ συμφωνώ και επαυξάνω !

  12. Γιαδικιάρογλου avatar
    Γιαδικιάρογλου 22/04/2012 20:21:06

    Mα γιατί αγχωθήκατε; Πάντα ο Καραμανλής είχε αριστες σχέσεις με τον Σαμαρά. Οι αντίθετοι ισχυρισμοί είναι εκ του πονηρού. Μιλάμε για δύο αντρες με μπέσα , φιλότιμο και λεβεντιά. Δηλαδή Ελληνες .

    • Νίκος Α avatar
      Νίκος Α @ Γιαδικιάρογλου 22/04/2012 22:41:11

      "Μιλάμε για δύο άντρες με μπέσα , φιλότιμο και λεβεντιά. Δηλαδή Ελληνες ."
      Χαίρομαι που βγαίνει η καλή πλευρά της παράταξής μας.
      Άθροιση και όχι διαίρεση δυνάμεων.

  13. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 22/04/2012 23:07:37

    Ακριβώς Εύα!!! Ειλικρινής ικανοποίηση! Ο δε Α.Σ., πέρα από την άψογη παρουσίαση και την ηγετική εμφάνιση , είναι άνθρωπος που καταλαβαίνει πολύ περισσότερα απ'όσα λέει και κάνει . Εχει κατά νου , σχέδιο και στόχο, που με μουλαρίσιο πείσμα και τεράστια υπομονή, (χαρακτηριστικά όσων έχουν πίστη, πάθος και η υπέρβαση που έκαναν , χαράχτηκε στην ψυχή τους ),το παραγματοποιεί βήμα - βήμα......

  14. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 23/04/2012 01:47:58

    Εγώ τον Καραμανλή τον ψήφισα και με τα 4 και τις 2 φορές που κατέβηκε με την ΝΔ γιατί τον εκτιμώ πολύ. Τώρα, γιατί αποφάσισε να πηδήξει από το καράβι, τι να πω; Ίσως κάποτε, στα γεράματά του, να αποφασίσει να μιλήσει (ίσως μέσα από ένα βιβλίο;) και να μας τα εξηγήσει όλα. Εδώ ο Κινέζος (λέγε Σημίτη) έβγαλε βιβλίο για τα Ίμια στο οποίο για την τότε κατάντια μας φταίξαν όλοι οι άλλοι πλην αυτού!

  15. Aris avatar
    Aris 23/04/2012 02:41:44

    Με Κώστα Πρόεδρο και Αντώνη πρωθυπουργό η Ελλάδα μπορεί να αλλάξει... Όπως Πούτιν με Μεντβέντεφ, αλλά σε ελληνική εκδοχή.

  16. Dexi Extrem avatar
    Dexi Extrem 23/04/2012 09:20:28

    Καραμανλή κάνε δήλωση για να τονώσεις τη συσπείρωση.