#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/07/2011 11:16
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Φωτιά στα πράσινα μπατζάκια τους



Το ΓΑΠ και το Μπέννυ οι 2 ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΕΣ είναι ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ ΕΜΠΡΗΣΤΕΣ της Ελλάδας.

Βάζουν τη ΦΩΤΙΑ και ΘΕΛΟΥΝ να μας ΠΕΙΣΟΥΝ ότι θα την ελέγξουν...

Όταν φυσάει 15 μποφόρ CCC από Αγορές και όταν παρόμοια ΦΩΤΙΑ δεν έχει ΞΑΝΑΜΠΕΙ πουθενά στον κόσμο !!!

ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΤΟΥΣ;

Καθόμαστε και τους ακούμε ακόμα;;

Πως θα σβήσουν την ΑΝΕΞΕΛΕΧΤΗ ΦΩΤΙΑ; Έχουν πυρπολήσει την Πατρίδα και κάνουν δηλώσεις-αφρό Πυρόσβεσης ! Καταλαβαίνουμε ΠΟΣΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ;

Με Πράσινες δηλώσεις και Πράσινα προφίλ σε Γερμανικά περιοδικά ΔΕΝ ΣΒΗΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΦΩΤΙΕΣ !

Μας λένε ότι οι Αγορές το και το... Τι λέτε ρε μάγκες!!! σοβαρά;; Γίνατε και Αγορές; ΠΑΣΟΚΟΙ για κάθε χρήση; Είσαστε οι Αγορές;; Είσαστε Επενδυτές - Πελάτες των Αγορών; Πως βγαίνετε με περισσό θράσος και προβλέπετε τις αντιδράσεις των Αγορών από την επιλεκτική ανοησία ΣΑΣ ;

Έχετε συνεννοηθεί με τις ΦΛΟΓΕΣ ;  Θα κάψετε 10 στρέμματα για 2 βδομάδες και μετά θα σβήσετε γιατί έτσι πιστεύει το ΠΑΣΟΚ ;

Το Μεσοπρόθεσμο και τον Εφαρμοστικό τον ψηφίσατε ΕΚΒΙΑΣΤΙΚΑ για να μην πτωχεύσουμε ( να μην πάρει φωτιά η Χώρα ), να μην κατεβάσουμε τα ρολά του ΠΑΠΑΚι και για να έχουμε $$ να πληρώσουμε μισθούς και συντάξεις του ΓΑΠ. ΤΟ ΞΕΧΑΣΑΤΕ ;;;

Οι 153 ( μείον οι 2 ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΕΣ ), έχετε να δηλώσετε ΣΗΜΕΡΑ ;;; Γουστάρετε την ΑΝΕΥΘΥΝΗ και ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ πυρπόληση  του Δάσους και σας αρκούν οι διαβεβαιώσεις του ΠΑΝΑΣΧΕΤΟΥ Μπέννυ ( μαζί με τι Γερμανικό προφίλ ) ότι όλα θα πάνε καλά σε 15 μέρες ;

ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ;; ΝΑΙ ή OXI ;;

Αλήθεια το ΠΑΠΑΚΙ τι λέει για όλα αυτά ;; δεν θα τον βρει  ένας ματσουκοφόρος να τον ρωτήσει;

Ο Θόδωρας γιατί δεν μιλάει καθόλου;; είναι μπουκωμένος;

Ζηλεύει τον Μπέννυ που έγινε πελάτης των Γερμανικών μίντια;

ΠΠ (πυρ πυρ)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 14/07/2011 11:18:48

    Τhe greek ruling political clan accelerates the passive default leverage.

  2. ΝΤΑΝΤΟΝ avatar
    ΝΤΑΝΤΟΝ 14/07/2011 12:08:34

    Ας σχολιάσουμε και αυτή την είδηση :

    Είναι παραπλανητική , ¨εμπαθείς¨ , ή σχολιάζει μια ¨εν δυνάμει πραγματικότητα¨ ;

    Η Κοινότητα του ¨Antinews¨ έχει δείξει σε πολλές περιπτώσεις πνεύμα ¨ανεξαρτησίας¨ στην σκέψη , ανεξάρτητα από τις ιδιαίτερες πολιτικό-ιδεολογικές και κομματικές προτιμήσεις :

    ΙΔΟΥ ΠΟΙΟΙ ΘΑ ΞΕΠΟΥΛΗΣΟΥΝ ΤΗ ΧΩΡΑ!

    ΞΕΚΙΝΗΣΕ Η 'ΣΥΓΚΥΒΕΡΝΗΣΗ' ΠΑΣΟΚ - ΝΔ - ΛΑΟΣ!

    ΣΥΜΦΩΝΗΣΑΝ ΑΠΟ ΚΟΙΝΟΥ ΣΤΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΤΟΥ ΤΑΜΕΙΟΥ ΕΚΠΟΙΗΣΗΣ ΤΗΣ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ!

    Αναδημοσίευση :

    http://gregordergrieche.blogspot.com/2011/07/blog-post_1760.html
    Από :

    http://www.iskra.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=3988:2011-07-08-17-34-05&catid=82:kommata&Itemid=199

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ ΝΤΑΝΤΟΝ 14/07/2011 13:06:37

      και δεν εγινε και η προβλεπομενη απο τον Εφαρμοστικο νομο ΚΛΗΡΩΣΗ των 2 !
      Εγινε παρανομη ΑΝΑΘΕΣΗ θεσεων σε συγκεκριμενα προσωπα
      ( παλια μου τεχνη κοσκινο !.. )

      Αρα το ΤΑΜΕΙΟ TREUHAND ΕΛΛΑΔΑ S.A. λειτουργει ΠΑ ΡΑ ΝΟ ΜΑ !

      και δεν μιλαει ΚΑΝΕΙΣ !! ( παλι ) μαμω τις κληρωτιδες εχουμε !! χαχαχααα

      Κομποστοποιηση.

      ΠΠ

    • madprof avatar
      madprof @ ΝΤΑΝΤΟΝ 14/07/2011 13:21:16

      ΝΤΑΝΤΟΝ ξέχασες την Ντορούλα της "δημοκρατικής" ξευτίλας, καλοπροαίρετα και όχι εσκεμμένα θέλω να πιστεύω!

      • ΝΤΑΝΤΟΝ avatar
        ΝΤΑΝΤΟΝ @ madprof 14/07/2011 14:44:02

        ¨Τρελέ μου καθηγητή¨ ( madprof ) , αναδημοσίευσα αυτούσια τον τίτλο μιας ξένης προς εμένα δημοσίευσης. Και αναδημοσίευσα κυρίως για την ουσία - το περιεχόμενο του δημοσιεύματος... ( στο οποίο δεν πείρες θέση ) .

        Για μένα βέβαια και η ¨Θεό - δώρα¨ είναι μέσα στο παιχνίδι και η κάθε Μιράντα Ξαφά ... , αλλά θα ήταν προβληματικό να είναι και κάποιοι άλλοι που μάχονται το μνημόνιο και τους διεθνείς εντολοδότες... Εκεί εστιάζεται το ερώτημα , ο προβληματισμός μου , η απορία μου εάν θέλεις. Ζήτησα την γνώμη επ΄ αυτού των φίλων αναγνωστών και δεν την πείρα ( μέχρι τώρα ) .

  3. o βουνίσιος avatar
    o βουνίσιος 14/07/2011 12:17:20

    Eχεις δίκιο ΠΠ σε περίπτωση που οι οίκοι αξιολόγησης βάλουν την Ελλάδα σε καθεστώς επιλεκτικής χρεοκοπίας τα προβλήματα ρευστότητας που θα δημιουργήσει η εξέλιξη στο τραπεζικό σύστημα θα ενεργοποιήσουν τον μηχανισμό έκτακτης παροχής ρευστότητας (Emergency Liquidity Assistance), όπως προβλέπεται από την συνθήκη τη Λισαβόνας
    Τα χρήματα που θα δοθούν για όσο διάστημα βρισκόμαστε σε καθεστώς χρεοκοπίας ποιος θα τα χρεωθεί;
    Δεν θα εγγραφούν στο έλλειμμα του κρατικού προϋπολογισμού;
    ως γεγονός δεν θα δημιουργήσει προϋποθέσεις για περισσότερα προβλήματα;

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ o βουνίσιος 14/07/2011 12:41:51

      βουνισε,
      η ΕΚΤ θα σταματησει τη χρηματοδοτηση των Ελληνικων Τραπεζων, αλπα δε θα δεχεται τα Ομολογα ως εγγυηση. οι 2 εμπρηστες το γνωριζουν !

      Ανεξελεγχτο Ντομινο εγγραφων liabilites.

      Καλα εγω δε θα μασουσα..... θα επαιρνα μια καλη γομολαστιχα απο τις παλιες με το μπλε γρεζι... και .... θα εφευγε και το χαρτι μαζι τρεχοντας να ξαναγινει δεντρο.

      ΠΠ

      • o βουνίσιος avatar
        o βουνίσιος @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 14/07/2011 12:53:01

        @ ππ,
        όταν η Κεντρική Τράπεζα της Ιρλανδίας ενεργοποίησε τον ΕLA για να στηρίξει το τραπεζικό σύστημα το έλλειμμα της Ιρλανδίας έφτασε στο 32%, το ίδιο θα γίνει κ εδώ.

        • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
          ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ o βουνίσιος 14/07/2011 12:57:57

          δεν γνωριζα το νουμερο !! αλλα ετσι θα γινει ! ετσι και χειροτερα
          διοτι εδω εχουμε ΠΑΣΟΚ..
          αλλο το πατριωτικο πρασινο της Ιρλανδιας και αλλο το πρασινο του ΠΑΣΟΚ.

          ΠΠ

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 14/07/2011 12:37:49

    Τελικα την 5η δοση την πηραμε???

    ΠΠ

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 14/07/2011 12:56:16

    Υπαρχει και μια αλλη διασταση του ΕΜΠΡΗΣΜΟΥ της Πατριδας απο τους 2 ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΕΣ.

    Επιλεκτικη Χρεοκοπια των Μισθωτων και Συνταξιουχων !

    Το ΠΑΣΟΚ ΕΠΕΛΕΞΕ να ΣΩΣΕΙ τις Τραπεζες και ΕΠΕΛΕΞΕ να ΜΗΝ ΣΩΣΕΙ την ΠΑΡΤΙΔΑ.
    Πρασινες Επιλογες ! Οπως εγραψα εδω:
    http://www.antinews.gr/2011/06/28/109148/

    και για υπενθυμηση....

    http://www.antinews.gr/2011/06/27/108872/

    http://www.antinews.gr/2011/06/26/108768/

    http://www.antinews.gr/2011/05/27/102987/

    ΠΠ