#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
16/06/2011 19:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Φυγομαχία από τη λογική



Μετά την ομιλία Παπανδρέου στην Κ.Ο. του ΠΑΣΟΚ, νομίζουμε ότι αυτό που  χρειάζεται στη νέα κυβέρνηση είναι ένας... ψυχίατρος. Ίσως να αναλάβει καίριο  πόστο ο πρώην υπουργός κ. Στεφανής που είναι και καθηγητής Ψυχιατρικής. Διότι με  όσα είπε ο πρωθυπουργός θα πάνε πολλοί Έλληνες στο τρελάδικο.

Την ώρα που διαλύεται το σύμπαν, που φεύγουν ο ένας μετά τον άλλο οι πράσινοι  βουλευτές, που είναι έτοιμοι πολλοί άλλοι να το βάλουν στα πόδια, που από χθες η Ελλάδα δεν κυβερνιέται, ο πρωθυπουργός αυτής της χώρας είναι... αόρατος. Έκανε μια  ομιλία που αν την άκουγε ο πατέρας του, ούτε κλητήρα σε υπουργείο δεν θα τον έβαζε.

Έκανε μια ομιλία για να μην πει απολύτως τίποτε. Είπε ότι δε θα φυγομαχήσουν αλλά τελικά όλο αυτό το σκηνικό που στήθηκε ήταν φυγομαχία από τη λογική.

Μπορεί να ήθελε να ρίξει τους τόνους, μπορεί και να ήταν στημένο όλο το παιχνίδι για να συσπειρωθεί το ΠΑΣΟΚ. Ότι και να σημαίνει πάντως, η κυβέρνηση που θα ανακοινωθεί είναι υπό προθεσμία. Οι εκλογές θα καταφέρουν να βγάλουν το ΠΑΣΟΚ  από το αδιέξοδο. Ελπίζουμε και την Ελλάδα.

Η ομιλία

«Δεν έχουμε την πολυτέλεια να φυγομαχήσουμε», τόνισε ο πρωθυπουργός κατά τη συνεδρίαση της κοινοβουλευτικής ομάδας του  ΠΑΣΟΚ

«Είναι ώρα μάχης και εγώ και όλη η κοινοβουλευτική ομάδα είμαστε παρόντες και θα δώσουμε αυτή τη μάχη», διεμήνυσε ο κ. Παπανδρέου και πρόσθεσε: «ξέρω τον πόνο και τις δυσκολίες του κάθε βουλευτή. Μπορείτε να στηριχθείτε και πάνω μου και εγώ να στηρίξω εσάς να αλλάξουμε την Ελλάδα».

Περνάμε μια δύσκολη καμπή, τώρα είναι η ώρα που δεν πρέπει να λυγίσουμε, σημείωσε ακόμη, τονίζοντας πως έχει εμπιστοσύνη στην Κοινοβουλευτική Ομάδα του κόμματος.

Αναφερόμενος στις χθεσινές εξελίξεις, επανέλαβε πως ζήτησε η προσπάθεια που καταβάλλει η κυβέρνηση να πάρει και χαρακτηριστικά μιας κοινής εθνικής προσπάθειας και επέρριψε και πάλι την ευθύνη στην ΝΔ για την αποτυχία συνεννόησης. Όπως ανέφερε, παρά την έκκληση για εθνικό καθήκον, η ΝΔ διαχειρίστηκε την προσπάθεια με επικοινωνιακούς όρους, επισημαίνοντας μεταξύ άλλων πως τέθηκαν και δημοσίως όροι που δεν μπορούν να γίνουν δεκτοί. Ωστόσο, πρόσθεσε πως υπηρετεί και θα συνεχίσει να υπηρετεί την προσπάθεια για ευρύτερη εθνική συνεννόηση.

Ο Πρωθυπουργός επανέλαβε ότι έχουμε μπροστά μας μια δύσκολη διαπραγμάτευση για το νέο πρόγραμμα δανειοδότησης της χώρας μας, υπογραμμίζοντας την κρισιμότητα των επόμενων ημερών.

Γνωστοποίησε μάλιστα ότι είχε και πάλι την ευκαιρία να μιλήσει με τη Γερμανίδα καγκελάριο Αγκελα Μέρκελ για τη διαπραγμάτευση που γίνεται, ενώ αναφέρθηκε και στην έκκληση του Γάλλου πρόεδρου Νικολά Σαρκοζί για υπευθυνότητα και αίσθηση συμβιβασμού προκειμένου να εξευρεθεί μια λύση για την Ελλάδα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΝΤΑΝΤΟΝ avatar
    ΝΤΑΝΤΟΝ 16/06/2011 19:01:51

    Γιατί ¨κλαίνε οι ουρανοί¨ στο κέντρο της Αθήνας ;

    • madprof avatar
      madprof @ ΝΤΑΝΤΟΝ 16/06/2011 20:42:40

      Φυγομαχία από τη λογική του όλου "ηγετικού πολιτικού" προσωπικού του "κυβερνώντος" σχηματισμού (sic!), αν μου επιτρέπεις Φάκτορα στον τίτλο σου !.

  2. aganaktismenoi avatar
    aganaktismenoi 16/06/2011 19:10:25

    Προσπαθεί να μας τρελάνει τελείως ο ΓΑΠ ή μας περνά για τελείως βλάκες;



    Για μία ακόμη φορά ο Πρωθυπουργός μας δείχνει ότι κινείται μόνο επικοινωνιακά και βάση εισηγήσεων των μυστικοσυμβούλων του.
    Μετά το φιάσκο που προκάλεσε η προσπάθεια σχηματισμού κυβέρνησης εθνικής ενότητας και αφού δημιούργησε σκηνικό κρίσης πέρασε στο σχέδιο Β.
    Ήρθε σήμερα στην ΚΟ να πει ότι μπορεί να τα καταφέρει μόνος του!!! Και καλά τι τον εμποδίζει να μας σώσει;
    Μάλιστα για να μας εντυπωσιάσει περισσότερο μας είπε ότι σκοπεύει να συνεχίσει στο δρόμο της συναίνεσης και ότι δεν ενδιαφέρεται για καρέκλες.
    Δεν είπε τίποτα καινούργιο, και επανέλαβε πως Κυβέρνηση , Κοινοβουλευτική Ομάδα, και Κόμμα , δεν πρέπει να φυγομαχήσουν. Ενώ αυτός ήταν έτοιμος χθες να την κάνει για άλλες πολιτείες. Είπε ότι προσπάθησε να δώσει μορφή Εθνικής συνεργασίας στην στον αγώνα για την έξοδο από την κρίση, αλλά δεν είχε την ανταπόκριση που περίμενε από τα κόμματα της αντιπολίτευσης.
    Δηλαδή το δούλεμα πηγαίνει σύννεφο!!!
    http://aganaktismenoi-aganaktismenoi.blogspot.com/2011/06/blog-post_5960.html

  3. lichnee avatar
    lichnee 16/06/2011 19:10:25

    Τι πινει θεε μου αυτος ο ανθρωπος και βλεπει τετοια ονειρα...

  4. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 16/06/2011 19:10:35

    h--p://www.youtube.com/watch?v=a7M8E7S4RQc&feature=player_embedded

    Το έβλεπες;;

    Το έπαιξες;;

  5. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 16/06/2011 19:11:47

    Μα ποιος του γράφει τέτοιες αρλούμπες;

    • ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
      ΠΙΛΟΤΟΣ @ archaeopteryx 16/06/2011 19:22:27

      Μόνος του γράφει !!!

  6. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 16/06/2011 19:14:42

    H δικιά σου..
    Η Τίνα...
    Ο σωτήρας της αιολικής..

    • kiki avatar
      kiki @ Γιωργος Χ 16/06/2011 19:22:10

      οχι ο καινουργιος κειμενογραφος ειναι ενας πιτσιρικας , απο το γυμναστηριο βεβαιως βεβαιως, και γιος μιας χαρχαλοπασοκας, φιλης του.

      Το σημαντικο ειναι οτι ενωποιουν το υπουργειο Αμυνας και Εξωτερικων , παγκοσμια πρωτοτυπια , με Παπακωνσταντινου υπουργο.

      • drider avatar
        drider @ kiki 16/06/2011 19:35:38

        Μη βιαζόμαστε... Προτείνω να μην ασχολούμαστε με τον ανασχηματισμό, αλλά με τις πολιτικές που μένουν ακριβώς οι ίδιες.

      • Orestios avatar
        Orestios @ kiki 16/06/2011 20:20:58

        Ενοποίηση Εξωτερικών και Άμυνας??????????????
        Αυτά δεν γίνονται πουθενά στον κόσμο.
        Πόσοι άλλοι πειραματισμοί θα γίνουν από έναν ανίκανο?

  7. SAS avatar
    SAS 16/06/2011 19:16:49

    Μην γελάτε καθόλου , θέλει πραγματικά ψυχίατρο !!!

  8. aganaktismenoi avatar
    aganaktismenoi 16/06/2011 19:18:10

    Προσπαθεί να μας τρελάνει τελείως ο ΓΑΠ ή μας περνά για τελείως βλάκες;

  9. taxidriver avatar
    taxidriver 16/06/2011 19:22:17

    Οοοοοο πίνω μπαφους και παίζω pro

    • Γιωργος Χ avatar
      Γιωργος Χ @ taxidriver 16/06/2011 19:25:08

      h--p://www.youtube.com/watch?v=NrTyqC5PjTA

      μαμα, από το σπίτι δεν θα βγώ,
      με τον Παπακ μαζί πίνω μπάφους και παίζω προ...

  10. ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
    ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 16/06/2011 19:22:33

    Είναι πασιφανές πλέον ότι ο άνθρωπος έχει χάσει τη μπάλα.
    Θεωρώ ότι αυτό που του έχουν πει είναι να περιμένει λίγο ώστε να οργανωθεί η επόμενη μέρα και έπειτα θα τον αποδεσμεύσουν.Γιατί μόνο έτσι εξηγείται η χθεσινή κωλοτούμπα με την κυβέρνηση συνεργασίας,καθώς και η σημερινή κωλοτούμπα του Βενιζέλου ,που ενώ το πρωί βγήκε στα χαρακώματα ,το απόγευμα σημαζεύτηκε.
    Η απομάκρυνση του Παπανδρέου είναι θέμα χρόνου.......

  11. ΕΛΛΑΣ avatar
    ΕΛΛΑΣ 16/06/2011 19:25:55

    ΤΟ ΒΑΘΥ ΚΡΑΤΟΣ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΟ ΓΙΑ ΝΑ .....ΠΕΘΑΝΕΙ.ΤΟΥΣ ΕΝΩΝΟΥΝ ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ.ΑΣ ΠΑΡΕΙ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ Η ΝΔ

  12. netakias avatar
    netakias 16/06/2011 19:29:50

    Οσο τσιμπάμε, τόσο θα αμολάει....

    Το ΠΑΣΟΚ όμως έχει Πάγκο. Εχει Βάθος το..βαθύ ΠΑΣΟΚ.

    Ολο και κάποιοι θα το Σώζουν.

    Στην ΝΔ είναι ο Σαμαράς και μετά....το χάος.....

  13. nasos avatar
    nasos 16/06/2011 19:30:48

    σιγά μην διαλύονταν,αυτοί είναι Καμόρα,έχουν ανταλλάξει αίματα και γνωρίζουν ο ένας τις πομπές του άλλου

  14. mixalios avatar
    mixalios 16/06/2011 19:39:45

    Εγώ μάγκες μου δέν είδα την ομιλία του άπαιχτου.Αλλά, πρίν λίγο που γύρισα στο σπίτι, μετά από 8 ώρες αργκόν, χάρηκα πολύ να βλέπω το καλόπαιδο το νικολάκη το διαστρεβλάκη να πικάρει και να κλείνει το τηλέφωνο στο γίγαντα Μιχάλη Ιγναντίου .Και εις ανώτερα φίλε μου Μιχάλη. Αύριο μπορεί να στο κλείνει και η Ελεονώρα.
    Σας χαιρετώ γιατί με πονάν ταν μάτια μου.

  15. ΚΩΣΤΑΣ οπως λεμε ΝΙΚΟΣ, ΒΑΓΓΕΛΗΣ, ΕΛΕΝΗ, ΜΑΡΙΑ, ΠΕΤΡΟΣ κλπ avatar
    ΚΩΣΤΑΣ οπως λεμε ΝΙΚΟΣ, ΒΑΓΓΕΛΗΣ, ΕΛΕΝΗ, ΜΑΡΙΑ, ΠΕΤΡΟΣ κλπ 16/06/2011 19:42:48

    Οχι ρε παιδια, απλα επειδη σημερα ειναι τα γενεθλια του ΓΑΠ ειπε να κανει ενα δωρο στον εαυτο του κ να παραμεινει λιγο ακομα στο ρολο του "εθνικου σωτηρα" οπως ο ιδιος πιστευει οτι ειναι, και μιας και σημερα οπως μαθαμε ειναι του οσιου Μνημονιου το'χε κανει ταμα να κανει κι ενα ακομα μνημονιο να τιμησει τον οσιο που τον προστατευει την ημερα που γεννηθηκε....... με λιγη φαντασια ευκολα το καταλαβαινει κανεις........ εε εε δεν νομιζετε;;;!!!!!!!!

  16. η Dimi avatar
    η Dimi 16/06/2011 19:55:00

    Στο «Ανθολόγιό του», προστέθηκε άλλη μία εκ προθέσεως απαξιωτική σοφιστεία. Ως γνήσιος εκφραστής των δανειστών, έριξε και πάλι νερό στον μύλο των αρπακτικών ορνέων, αποκαλώντας τις Ελληνικές Τράπεζες «αδύναμες και αδιαφανείς», εντελώς αδιαφορώντας γιά τα αισθήματα ανασφάλειας που προκαλεί, στον Ελληνα μικροκαταθέτη. Το άτομο, είναι πολύ επικίνδυνο. Αραγε, Ποιάς Τράπεζας το ξεπούλημα-κοψοχρονιά απεργάζεται;

    Η Πατρίδα μας σήμερα, βάλλεται από παντού. Βιώνει πολυεπίπεδα και πολυμορφικά, τον έσχατο βαθμό κατάπτωσης. Ομως εμείς, σθεναρά αντιστεκόμαστε με σύμμαχο τη Μητέρα Φύση, η οποία απεχθάνεται το χάος, το κενό, τη στασιμότητα, το απόλυτο ΤΙΠΟΤΑ. Και ο νοών νοείτω.

  17. ΓΙΑΝΝΑ avatar
    ΓΙΑΝΝΑ 16/06/2011 19:58:08

    Αφιερώνω στο ΓΑΠ το τραγούδι της Έλλης Κοκκίνου:"Πες μας τι πίνεις εσύ και δε μας δίνεις". Φοβάμαι ότι στο τέλος θα μας ρίξει όλους στα σκληρά μ' αυτά που ακούμε να μας λέει.

  18. Βασίλης Χ. avatar
    Βασίλης Χ. 16/06/2011 19:59:16

    Κορυφαία πασοκική λογική: Αυτοσυγχαίρεται ο Γιωργάκης γιατί κατάφερε (;) να γλιτώσει από την κυβερνητική κρίση που... μόνος του δημιούργησε!!! Η χώρα μπορεί να ήταν επί ένα 24ωρο πρακτικά "στον αέρα", τα σπρεντ μπορεί να πήγαν στο Θεό και το Χρηματιστήριο στα Τάρταρα, μπορεί να γίναμε για μια ακόμη φορά διεθνώς ρεντίκολο, αλλά τίποτε από όλα αυτά δεν έχει σημασία αφού ο Γιωργάκης διέσωσε την καρέκλα του - που ο ίδιος ήταν πρόθυμος να θυσιάσει :-Ρ. Ένα είναι σίγουρο, με την πασοκάρα δε θα πλήξουμε ποτέ. Από κρίση σε κρίση κι από πανωλεθρίαμβο σε πανωλεθρίαμβο μας πάει!!!

  19. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 16/06/2011 20:00:14

    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΝ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΝΑ ΠΕΣΕΙ. ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΣΟΠΡΟΘΕΣΜΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΣΥΝΑΙΝΕΣΕΙ ΚΑΙ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΤΟΤΕ ..ΑΞΙΟΣ Ο ΜΙΣΘΟΣ ΤΟΥ!!

  20. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 16/06/2011 20:06:36

    ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΑ ..ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΝΤΑ ΘΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΤΕ ΟΤΙ ΓΙΑ ΚΑΘΕ -ΣΤΑΘΕΡΟ -ΒΗΜΑ ΑΡΝΗΣΗΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΒΗΜΑ ΥΠΟΧΩΡΗΣΗΣ ΤΗΣ ΤΡΟΙΚΑ. ΠΧ ΚΑΤΙ ΕΙΠΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΟΤΙ ΑΠΟΣΥΝΔΕΟΥΝ ΤΗΝ ΔΟΣΗ ΤΟΥ ΔΑΝΕΙΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΣΟΠΡΟΘΕΣΜΟ, Η ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ;

  21. A.M. avatar
    A.M. 16/06/2011 20:07:11

    GAP said:
    «Αναλάβαμε την χώρα στο χείλος του γκρεμού.»

    Και την ρίξατε στα τάρταρα όργια!
    Έ όργια!

  22. LEWNIDAS avatar
    LEWNIDAS 16/06/2011 20:12:49

    πραγματικα αυτος θελει να φυγει με ελικοπτερο

  23. Αρράκις الراقص avatar
    Αρράκις الراقص 16/06/2011 20:15:30

    MEGA τώρα:
    "Πιο ισχυρός σήμερα από ότι χθες ο πρωθυπουργός"
    ε ήμαρτον...
    Ένας πρωθυπουργός παραιτημένος διά τηλεφώνου, ισχυρός;
    Που αμφισβητείται ευθέως, ισχυρός;
    Μας εμπαίζουν εν ψυχρώ!

    • EtsiMareSei avatar
      EtsiMareSei @ Αρράκις الراقص 16/06/2011 23:20:48

      Θαύμα,θαύμα, φωνάζουν τα παπαγαλάκια!
      Ισχυροποιήθηκε ο παραιτημένος απο πρωθυπουργός,αναστήθηκε σχεδόν μόνος του!
      Εκεί στα εκδοτικά συγκροτήματα αποχαύνωσης,ας λάβουν υπόψη τους ένα παλιό γνωμικό που λέει οτι,.. κάθε θαύμα κρατάει για 3 ημέρες!

  24. arlecchino avatar
    arlecchino 16/06/2011 20:20:06

    Έχει πάρει όλα τα βραβεία παπAρίων!!!

  25. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 16/06/2011 20:20:42

    Παπαδοπουλος, Φλωριδης, Σημιτης, Γιαννος, Χριστοδουλακης .... σε νεο κομμα, με ολιγη απο Θοδωρα, Μανο ?

    Πολιτικοαπωθητικοι !!

    μακαρι να μαζευτουν ολοι σε ενα μαντρι να ξερουμε που να φλυταρουμε.

    Θελω να κυβερνηθω εκσυγχρονιστικα !... να βλεπω Σημιτη πρωτο πλανο και Τσουκρατο μεσα σε μαυρες σακουλες τυπου ( Μιζα Εκπληξη ) τσααα

    Η Βασουλα τι θα γινει?? θα παει Εθνικο Αστεροσκοπειο να κοζαρει τα ουφο?

    ο Μπενυ?? βγαινει ή μπαινει βαθυτερα? τι ειναι αυτο το "περιβαλλον Μπενυ? κατι σαν τα δαχτυλιδια του Κρονου?? ( βραχοι, πετρες και παγος ) τι?
    ΥΠΟΙΚ? μηπως στη θεση του " αυτουνου ", εχουν και τα ιδια κυβικα, δε θ αλλαξει και την καρεκλα!

    Αυτο ο Λοβερμαν ο κλαψονιανιαρης.... θελει να γινει ΓΑΠ? ειναι στα καλα του?
    Τι μυρισε μεσα στα νοσοκομεια?? εχει ποτισει το κουστουμι χλωροφορμιο ?
    Λεω να κανει βολτες στα νερκοτομεια.... εκει θα βρει τον Πρασινο Προοδευτικο και Εκσυγχρονιστικο εαυτο του.

    ρε ΠΑΣΟΚΟΙ μη μου σκοτιζετε τον εκσυγχρονιστη μεσα μου.

    ΠΠ

  26. Penelope avatar
    Penelope 16/06/2011 20:44:54

    Ο κύριος Παπανδρέου θεωρεί τον εαυτό του σωτήρα της χώρας και θα συνεχίσει ακάθεκτος το έργο του, σε πείσμα του ελληνικού λαού που μαζεύεται κάθε μέρα και διαμαρτύρεται στο Σύνταγμα!
    Αυτό το λαό δεν τον λαμβάνει καθόλου υπ' όψη: όπως δεν λαμβάνει υπ' όψη ότι η οικονομική πολιτική που ακολουθεί, καταρακώνει τη χώρα όλο και περισσότερο. Πάντως, το σχέδιο υποδούλωσης της χώρας που εφαρμόζει το ΠΑΣΟΚ, συνεχίζεται, οι ΠΑΣΟΚτζήδες είναι όλοι στις θέσεις τους, και είναι όλα μιά χαρά !!

    • Berlousconication avatar
      Berlousconication @ Penelope 16/06/2011 21:54:34

      Στο λαό δεν αναφέρεται ποτέ...

  27. Orestios avatar
    Orestios 16/06/2011 21:08:08

    Να δούμε πως θα ισορροπήσει τις τάσεις με πιο μικρό κυβερνητικό σχήμα.
    Πώς να μαζέψει 150 βουλευτές?????
    Πρέπει να κάνει 150 Υπουργεία.

  28. camus avatar
    camus 16/06/2011 21:32:44

    Bλέποντας τον να συλλαβίζει σκέφτηκα πόσο άδικο είναι να με κυβερνά.Βλέποντας τους από κάτω να χειροκροτούν τον πατερούλη Στάλιν, νοστάλγησα έναν Μπέρια που μετά τους έστελνε για αναμόρφωση Σιβηρία μεριά!

  29. δημης avatar
    δημης 16/06/2011 21:41:11

    ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ...ΕΔΩΣΕ ΠΟΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΑ...59 ΤΟΥ ΜΑΧΗ...

  30. ΔημΒας avatar
    ΔημΒας 17/06/2011 08:33:34

    Ποια λογική; Μιλάμε πλέον με όρους ψυχιατρικής.
    Στην αρχή λέγαμε ότι το παιδί είναι χαζό. Μετά είδαμε ότι έχει και άλλα ελαττώματα (μεγαλομανής, φιγουρατζής και ψευταράς). Τώρα αποδεικνύεται ότι είναι αλλού κι' αλλού με έντονα στοιχεία παράνοιας. Το άτομο είναι απόλυτα επικίνδυνο.
    Όσο για την Κοινοβουλευτική του Ομάδα; Έξω λιονταράκια και μέσα πάπιες, κότες και άλλα πτηνά...
    Κότσια είχαν μόνον αυτοί που διαφώνησαν και έφυγαν. Όλοι οι άλλοι θα χαρακτηριστούν ιστορικά ως ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ και ΜΑΦΙΟΖΟΙ.

  31. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 17/06/2011 10:24:29

    Mακράν ο καλύτερος εν ζωή ελληνας κωμικός που διαθέτουμε....