18/10/2010 16:33
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Φυγάδεψαν τον πρωθυπουργό..μέσω Δομοκού!

ΣΧΟΛΙΑ

  1. o βουνίσιος avatar
    o βουνίσιος 18/10/2010 16:37:00

    Η ελληνική κοινωνία, ως πολιτική κοινότητα, φαίνεται ότι μέσα από την αγωνία της για το αύριο και την διστακτικότητά της ψάχνει νέους πολιτικούς δρόμους.
    Η υπαγωγή της χώρας στις ρυθμίσεις του ΔΝΤ και η φτωχοποίηση της ελληνικής κοινωνίας έχουν δημιουργήσει έναν ασφυκτικό κλοιό γύρω από κάθε πολίτη.
    Αν στην παρούσα φάση, όλοι μας, δεν αγωνιστούμε και περιοριστούμε, ανατρέχοντας σε διαστάσεις, έντονα επηρεασμένες από την προσωπική οπτική σε σχέση με το χθες και το αύριο ο κεντρικός πυρήνας των διαστάσεων της πολιτικής συγκυρίας θα ξεφύγει από το μείζον που είναι η πολιτική του μνημονίου και τα αποτελέσματά της.
    Από αυτή την άποψη, αν η δυσπιστία συνεχίσει να αφορά το σύνολο των υποψηφίων στις επικείμενες εκλογές εκ των πραγμάτων θα οδηγήσει στην παγίωση των πολιτικών εκείνων που ορίζουν αυτό που σήμερα ονομάζουμε πολιτική, οικονομική και κοινωνική κρίση
    Επιπλέον, για τις επόμενες 3 εβδομάδες η «σκυτάλη» βρίσκεται στα χέρια της κοινωνίας, το ζήτημα είναι αν θα επιλέξει να την δώσει σε αυτούς που θέλουν και μπορούν να τρέξουν για την κοινωνία ή θα επιλέξει να την πετάξει στην εξέδρα…
    η επιλογή είναι δική μας…

  2. denskerotipota avatar
    denskerotipota 18/10/2010 16:40:13

    Κοίτα φώτο δεν ξέρω αν υπάρχουν, (μπορεί να προκύψουν φωτομοντάζ) αλλά ΕΝΑ ξέρω!
    ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ σίγουρα!!!
    Το ξαναείπε...

    • zonitis avatar
      zonitis @ denskerotipota 19/10/2010 09:24:49

      Γι αυτο η κυρια απλωνει με αυτο το χαρακτηριστικο τροπο το χερι της μπροστα του; Παρεπιπτοντως μονο αυτη και αυτος γελανε, ολοι οι αλλοι ειναι σαν να δαγκωσαν λεμονι.

  3. loretta avatar
    loretta 18/10/2010 16:41:50

    ...που να τολμησει το ΓΚΑΠ...το παπουτσι θαπεφτε χαλαζι!!!

  4. Σαος avatar
    Σαος 18/10/2010 16:45:35

    Ο Τζέφρης δεν κάνει παρέα με λαϊκούς τύπους (εργάτες,αγρότες,ιδιωτικούς & δημόσιους υπαλλήλους, απλό κόσμο βρε αδερφέ)! Σαν άλλος Τσολάκογλου, περιφρονεί τον κοσμάκη, αρκεί να είναι ευχαριστημένες οι μεγάλες δυνάμεις...

  5. elsoto avatar
    elsoto 18/10/2010 17:15:11

    http://epitropesdiodiastop.blogspot.com/2010/10/blog-post_18.html

  6. t0p avatar
    t0p 18/10/2010 17:21:28

    βάλτε τον στο κανό και άντε γειά

    • anonymos avatar
      anonymos @ t0p 18/10/2010 19:58:44

      Ε οχι και αντε γεια. Θα δικαστεί εδώ.

  7. kiki avatar
    kiki 18/10/2010 17:33:48

    Μεθαυριο ερχεται στην Ελλαδα ο ερντογαν,μαζι με μια τεραστια συνοδεια υπουργων,για το συνεδριο του αντρικου,οπου θα συμφωνηθουν τα παντα,δηλαδη οι παραχωρησεις μας στο αιγαιο,τα πετρελαια και οτι αλλο ενδιαφερει την φιλη και γειτονα τουρκια.
    Θα παρακαλουσα την ευρισκομενη σε υπνωση Ν.Δ.,ως κυριαρχο κομμα της αντιπολιτευσης,και ολα τα υπολοιπα κομματα της αριστερας και της ευρυτερης αριστερας,ολες τις αντιμνημονιακες δυναμεις,να καλεσουν τον κοσμο σε μια σιωπηλη διαμαρτυρια εξω απο την Βουλη,ωστε να δειξουμε την θεληση μας οτι εμεις την πατριδα μας δεν την πουλαμε,και να δειξουμε και στην κυβερνηση Τσολακογλου,οτι το τελος της ειναι κοντα, και στο Γουδι,αν παραδωσει εστω και ενα μετρο γης.
    Αν η απαντηση που θα μας δωσει η ΝΔ,ειναι οι εκλογες,και εκει να δειτε,τοτε με αυτην την συστηματικη σταση αρνησης δεν θα μας δειτε εμας.
    Και αντε το μνυμοσηνο ,αλλα εδω παιζεται ο τοπος μας ,και δεν παιζουμε εμις με αυτον.αφηστε τις εσωτερικες μπουρδες περι Μητσοτακηδων,και Καρατζφερηδων,και αλλα μαλλιοτραβηγματα και κοιταξτε να μαζεψετε τον κοσμο για τα εθνικα θεματα,γιατι μεχρι να παρετε μπρος ,θα μεινουμε οι μισοι.
    Επισης και το αλλο αστερι τεως δικο σας τεως Πασοκ,τεως κατι,δινει διαλεξη στην Πλακα στις 18 το απογευμα,για την σπουδαιοτητα της ενταξης της Τουρκιας στην ΕΕ,και ποσο σημαντικη ειναι.Αλλος σε διατεταγμενη υπηρεσια.

    • 11888 avatar
      11888 @ kiki 18/10/2010 17:48:34

      Τα πετρελαια του Αιγαιου πρεπει να μεινουν εκει που ειναι.Μπορουμε και χωρις αυτα.Δε μπορω να φανταστω το μεγεθος της καταστροφης στην κλειστη θαλασσα του Αιγαιου σε μια ενδεχομενη διαρροη.

      • anonymos avatar
        anonymos @ 11888 18/10/2010 19:59:41

        Η διαρροή είναι το πρόβλημα ή τα πετρελαια μας?

  8. Misha avatar
    Misha 18/10/2010 18:10:38

    Ο Κομιστής δημοσιεύει πως η φρουρά του ΓΑΠ ενισχύθηκε σημαντικά το τελευταίο διάστημα, όπως και τα μέτρα ασφαλείας συνολικά με ενδεικτική την εγκατάλειψη του σχεδίου για τα μικρά , οικολογικά οχήματα και την επαναφορά των βαρέων τεθωρακισμένων λιμουζινών.


    Τι φοβάται ο Τσολάκογλου άραγε;

    • anonymos avatar
      anonymos @ Misha 18/10/2010 20:03:08

      Παρήγγειλε και για τα αδέρφια του ο Κουισλιγκ?

  9. tony avatar
    tony 18/10/2010 18:38:23

    Ξαφνικά ο χώρος κατακλύζεται από ενστολες δυνάμεις της Αστυνομίας,δυνάμεις της κρατικής ασφάλειας που σε λίγο πλαισιώνονται από πάνοπλους άνδρες της επίλεκτης ΟΠΚΕ........................
    Να δείτε τι θα γίνει, όταν όλοι αυτοί οι πάνοπλοι, θα πάνε στην τράπεζα και δεν θα βρουν μισθό.
    Κρίμα που δεν θα υπάρχει ηλεκτρικό για να το δούμε live

  10. Y. avatar
    Y. 18/10/2010 19:16:12

    Προσωπικά άλλο πιάνω από την ανάρτηση, και το σχολιάζω
    (...πριν ένα μήνα)
    ...δεν πληρώνουμε τίποτα. Τράπεζες, ΔΕΗ, ΟΥΘ, Ούλεν, Μούλεν, ΟΤΕ & άλλοι πάροχοι, κλπ, κλπ.
    Καθολική αντίσταση ΟΛΩΝ των πολιτών, δια της μη πληρωμής ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ λογ/σμών...
    (...και χθεσινό)
    Εξέγερση, ανταρσία στη πληρωμή των φόρων (tax rebellion)

  11. anonymos avatar
    anonymos 18/10/2010 20:01:49

    Σιγα γιαυτούς πάντα θα υπάρχουν. Τους μπράβους τους πληρώνουν μέχρι τέλους.

  12. Γιαννης Αερας avatar
    Γιαννης Αερας 18/10/2010 21:37:59

    Χρησιμοποιειστε τις καλπες των ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ σαν ΚΑΛΠΕΣ ΓΙΑ ΨΗΦΟ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ, δειτε το πως εδω http://wp.me/pUPWv-1mY