22/01/2013 12:28
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Φρουροί εκδοτών και καναλαρχών με τα χρήματα του φορολογούμενου

Απαντήσεις προς τον ελληνικό λαό θα πρέπει να δώσει το υπουργείο Δημοσίας Τάξεως που διαθέτει τουλάχιστον από δύο αστυνομικούς – τους οποίους πληρώνουν Έλληνες φορολογούμενοι – για να προστατεύουν παλαιά και νέα τζάκια εκδοτών και καναλαρχών.

Μάλιστα είναι τόσο εξόφθαλμη η παρουσία τους που και ο πιο ανυποψίαστος πολίτης μπορεί να αντιληφθεί ότι ο μισθός τους εκταμιεύεται από το ελληνικό Δημόσιο. Στο Μαρούσι δε, πλησίον των δημοσίων σχολείων όπου στεγάζεται ο όμιλος, βγάζει μάτι και το αστυνομικό αυτοκίνητο που συνοδεύει τον παρουσιαστή/εκδότη σύντομα και καναλάρχη. Λες και δεν έχει να πληρώσει ιδιωτική προστασία…

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Μεγάλες στιγμές avatar
    Μεγάλες στιγμές 22/01/2013 12:36:10

    Δεν υπάρχει Πρωθυπουργός,Υπουργός,Αρχηγός που να μην ανακοίνωσε επιστροφή των Αστυνομικών στο πεζοδρόμιο και τέλος στους φρουρούς-υπηρέτες.Και συνηθως χωρίς ουσιαστικό αποτέλεσμα.../

  2. Διηνεκης avatar
    Διηνεκης 22/01/2013 13:27:53

    Χατζι!!!!!!

  3. Προφήτης avatar
    Προφήτης 22/01/2013 14:10:31

    Ένα βράδυ είμαι στο Γκάλαξυ του Χίλτον. Παραδίπλα είναι ο Λιάγκας με τη Φαίη.
    Μετά από λίγο σηκώνονται να φύγουν. Σηκώνεται ακολουθώντας τους και ένας "μυστήριος" τύπος.

    Ο τύπος μοιάζει ζόρικο παιδί αλλά δεν έχει την πατίνα του υποκόσμου, το αλήτικο στυλ του παρανόμου. Είμαι εμφανές ότι είναι μαζί τους αλλά και ότι δεν "κολλάει", ότι δεν είναι παρέα τους.

    Με παραξενεύει. Αλλά επειδή "νους ορά και νους ακούει" και επειδή το θεωρώ τόσο απίθανο, το μυαλό μου αρνείται να κάνει τον συνειρμό και τα μάτια δεν βλέπουν το προφανές. Έπειτα από λίγο ξεχνάω το περιστατικό.

    Και μετά από λίγες μέρες πέφτω πάνω σε μια κατάσταση "φυλασσομένων δημοσίων προσώπων".
    Και είναι μέσα ...ο Λιάγκας!!!
    Ο τύπος ήταν αστυνομικός!

    Μάλιστα κυρίες και κύριοι.
    Φυλάμε το Λιάγκα.
    Και δεν θα φυλάμε καναλάρχες...Σας παρακαλώ.

    'Η δεν έχετε δει, όταν σηκώνεται ο πατήρ Ψυχάρης να φύγει από το Ντα Κάπο, δυο τύπους να σηκώνονται ταυτόχρονα και να αποχωρούν και οι τρεις με το μαύρο Τσερόκυ που ήταν παρκαρισμένο δίπλα, παράνομα, Τσακάλωφ και Πλατεία; Με τον κ. Ψυχάρη στη θέση του συνοδηγού.

  4. viva avatar
    viva 22/01/2013 14:58:20

    .....ο Δενδιας δεν υποσχεθηκε οτι θα σταματησει αυτο το φαινομενο? προφητη@ πινεις ποτο στο galaxy ? το φυσαμε βλεπω ......

  5. Ενας τριτος avatar
    Ενας τριτος 22/01/2013 15:07:07

    Στα σοβαρα κρατη ουτε που διανοουνται να διαθεσουν αστυνομικους για την φυλαξη τετοιων τυπων. Γι'αυτο υπαρχουν εταιρειες security αλλα και εκπαιδευμενοι και με αδεια επαγγελματος, ελευθεροι επαγγελματιες, σωματοφυλακες. Ελεος επιτελους με την διαθεση αστυνομικων σε ιδιωτες!

  6. Abbath avatar
    Abbath 22/01/2013 17:57:29

    Σάββατο βράδυ ο μπάρμπα-Γιώργος (ο καπετάνιος, της γνωστής οικογενείας των εφοπλιστών και πρώην πρόεδρος ομάδας) συχνάζει σε μπαρ στο Χαλάνδρι. Από έξω τον περιμένει το περιπολικό μέχρι να φύγουν. Άραγε με τόσους μπράβους που έχει το περιπολικό τι το θέλει? για να του ανοίγουν δρόμο στα φανάρια ή για μόστρα?

    ο πρώην Υπ.Προ.Πο. κος Παπουτσής την αστυνομία τι τη θέλει κάτω από το σπίτι του? Ούτε καν βουλευτής δεν είναι, πως ακριβώς τη δικαιολογεί το υπουργείο?

    Εν τέλη ακόμα και όλοι αυτοί οι αστυνομικοί γύρω από την αμερικάνικη πρεσβεία σε τι αποσκοπούν? Ένα σωρό πεζοναύτες έχει μέσα να τη φυλάνε, οι δικοί μας απ΄έξω αχρείαστοι είναι.

  7. Δημ. Κρεμμ. avatar
    Δημ. Κρεμμ. 23/01/2013 00:49:17

    Tο επίδομα τέκνου θα το παίρνεις μόνο απο τα 25.000 ευρώ και κάτω (οικογενειακό)

    Για την αστυνομική προστασία που παρέχεται δωρεάν αποδώ και αποκεί, γιατί να μην ισχύει το ίδιο κριτήριο ;