29/04/2010 19:59
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Φοβούνται την πορεία και δεν ανακοινώνουν τα μέτρα

Το μοναδικό που βρίσκεται ακόμα σε διαπραγμάτευση είναι η τύχη του 14ου μισθού στον ιδιωτικό τομέα. Κλείνει αύριο το απόγευμα κι αυτό, στην τελευταία διαπραγμάτευση. ΟΙ εκπρόσωποι του ΔΝΤ της ΕΕ και της ΕΚΤ φεύγουν Σάββατο πρωί με την υπογραφή της κυβέρνησης στο κείμενο. Η κυβέρνησε δεν αναμένεται να ανακοινώσει τίποτα μέχρι τότε, επειδή φοβούνται την πορεία της Πρωτομαγιάς

ΣΧΟΛΙΑ

  1. salmonellas avatar
    salmonellas 29/04/2010 19:40:06

    Xaxaxaxaxaxaxa!
    Xixixixixixixi!

    Metanoouses Magdalines?

  2. Orestios avatar
    Orestios 29/04/2010 19:44:33

    Πρώτη φορά στη ζωή μου θα πάω σε πορεία. Χέστηκα ποιος τη διοργανώνει. Όλοι μαζί το Σάββατο. Κανείς δεν ευνοείται από την κυβέρνηση. Κυβέρνηση εχθρική για τους Έλληνες είναι πια. Λύσεις υπάρχουν στη Δημοκρατία.

    • Άργος avatar
      Άργος @ Orestios 29/04/2010 23:13:14

      Κι εγώ. Συμφωνώ ολόθερμα. Ορέστιε, να είσαι καλά.

      • Orestios avatar
        Orestios @ Άργος 29/04/2010 23:21:32

        Και να μην ξεχάσουμε να σπάσουμε στο ξύλο κάθε μαυροφορεμένο κουκουλοφόρο.

      • rage avatar
        rage @ Άργος 30/04/2010 13:04:52

        μη λες μεγάλα λόγια.. υπάρχουν πολλών ειδών κουκουλοφόροι

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ Orestios 29/04/2010 23:25:38

      Σωστός το Σάββατο πρέπει σε κάθε πόλη να γίνουν πορείες που οι διαδηλώσεις επί Γιαννίτση να μοιάζουν με χοροεσπερίδες...

  3. Γιάννης Σ. avatar
    Γιάννης Σ. 29/04/2010 20:00:10

    Δεν κερδίζουν τίποτα. Παίρνουμε 120 δις δάνεια. Τα ελάχιστα δις από κάθε μισθό, ανάλογα με το πεδίο εφαρμογής, δεν βοηθάνε τη χώρα. Γονατίζουν την αγορά. Αυτό σημαίνει απολύσεις και ανεργία. Δεν μπορεί να στηθεί ανάπτυξη έτσι.

  4. XRHSTOS avatar
    XRHSTOS 29/04/2010 20:23:24

    ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ. ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΙ ΤΕΤΑΡΤΗ.

    ΤΕΡΜΑ ΠΙΑ Η ΜΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ Η ΑΠΟΧΑΥΝΩΣΗ
    ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΧΑΡΗ
    ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΤΗΜΕΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΠΟΤΕ

    ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΒΑΖΟΥΝ ΤΟ ΠΑΣΟΚ

  5. TASSOS avatar
    TASSOS 29/04/2010 20:36:39

    Διαλύουν την χώρα. Τελείωσαν τα ψευτοδιλλήματα της αντιπολίτευσης. Πρέπει να βρούμε τρόπο να τους σταματήσουμε κυβέρνηση και τα αφεντικά τους

    • otiprepei avatar
      otiprepei @ TASSOS 29/04/2010 21:40:43

      Να σου πω και μαζικά email αμα λάχει σε Ερντογάν, κι όποιον άλλον καλοθελητή προκύψει. Του στύλ: "Μην ακούς το Γιωργάκη, θα τον διώξουμε σύντομα"
      Αμε γιατί οχι...

  6. Dimi avatar
    Dimi 29/04/2010 21:13:00

    Συζητάμε γιά την απώλεια του 13ου και 14ου μισθού. Ο 15ος και 16ος μισθος των βουλευτών και υπαλλήλων της Βουλής θα παραμείνουν ανέπαφοι?

  7. gang avatar
    gang 29/04/2010 22:14:06

    Πρεπει να τρομαξουμε αυτους που νομιζουν οτι ειμαστε απαθη προβατα.
    Να ξυπνησουμε τους φιλους μας κι ολοι μαζι να ενωσουμε τη κραυγη
    της οργης και της ελπιδας μας.
    Εξω απο κομματικες σημαιες και μαντρια η Πρωτομαγια ειναι η καταλληλοτερη
    ευκαιρια για καταλαβουμε ολοι τη δυναμη που εχει κρυψει η Ελλαδα στη ψυχη μας.
    Οι καναπεδες τελειωσαν κι οι δρομοι ανοιγουν για να υποδεχτουν την νεα
    προοπτικη.
    Αυτη την ωρα δεν εχουμε την πολυτελεια του βολεμενου θεατη.
    Η κριση ειναι εδω και μας προσκαλει.Ευτυχως ειμαστε ακομα ζωντανοι, και αποφασισμενοι να αναλαβουμε την ευθυνη για τη ζωη μας.Τη δικια μας και των παιδιων μας.
    Η ατμοσφαιρα μυριζει εκρηξη, αλλά πιο πολυ, μυριζει ελπιδα.

  8. Tassos Karras avatar
    Tassos Karras 29/04/2010 22:46:56

    Στην Ρουμάνικη Τηλεόραση πριν λίγο μας είχαν στο ίδιο επίπεδο μ΄αυτούς,ΙΔΙΑ ΧΑΛΙΑ….
    Ο ΓΑΠ κύριοι τα είχε όλα αναλύση πριν ακόμι γίνει Πρωθυπουργός με τους
    Αμερικάνους φίλους του, τα υπόλοιπα που λέμε τώρα είναι μόνο για τα νεύρα μας.

  9. NIKOS X. avatar
    NIKOS X. 30/04/2010 07:45:19

    ΟΛΟΙ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ...ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟΛΜΗΣΟΥΝ ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΗ...ΤΑ ΣΥΝΗΘΗ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΤΕΡΤΙΠΙΑ...ΘΑ ΠΑΘΟΥΝ ΠΛΑΚΑ!

  10. gEO75 avatar
    gEO75 30/04/2010 08:38:29

    Έχω να πάω σε πορεία από φοιτητής και τότε πιο πολύ πήγαινα επειδή πήγαιναν φίλοι μου (και φίλες συντρόφισσες) τη ΠΚΣ. Αλλά αύριο θέλω για πρώτη φορά να μην είμαι σε κάποια παραλία 1η Μαΐου.
    Όλοι έξω!

  11. Sceptic avatar
    Sceptic 30/04/2010 10:45:03

    Πρέπει να καταλάβουν ότι το πείραμα που κάνουν ενάντια της Ελλάδας δεν θα πρέπει να το τολμήσουν πουθενά αλλού.ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΕΙΞΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΖΩΑ!ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ Η ΚΟΡΟΙΔΙΑ!