25/06/2009 22:31
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Φοβάται για την ζωή του ο Χριστοφοράκος


_________________________________________________________________________________________________
Φόβους για τη ζωή του πρώην γενικού διευθυντής της Siemens Ελλάς, Μιχάλη Χριστοφοράκου, σε περίπτωση που εκδοθεί στην Ελλάδα, εξέφρασαν οι συνήγοροί του, σε συνέντευξη Τύπου .

Κι αυτό επειδή δεκάδες έλληνες κορυφαίοι πολιτικοί δεν έχουν κανένα συμφέρον από ενδεχόμενη ομολογία του (!!!) εξήγησαν οι δικηγόροι και πρόσθεσαν:  «Φοβούμεθα ότι ο κ. Χριστοφοράκος δεν θα επιβιώσει της κράτησης του στην Ελλάδα».

Οι ίδιοι πρόσθεσαν ότι δεν ισχύει το επιχείρημα που χρησιμοποιούν οι ελληνικές αρχές για να αιτιολογήσουν το ένταλμα έκδοσης του, σύμφωνα με το οποίο ο κ. Χριστοφοράκος παρουσιάζει αυτοκτονικές τάσεις. Όπως είπαν ο πελάτης τους είναι υγιής, αθλητικός και ένας στοργικός πατέρας.
Τέλος, ισχυρίσθηκαν ότι είναι παράνομη τυχόν έκδοσή του στη Ελλάδα καθώς ο Χριστοφοράκος είναι γερμανός υπήκοος και τα αδικήματα για τα οποία κατηγορείται έχουν παραγράφει στη Γερμανία.

Ο Μιχάλης Χριστοφοράκος συνελήφθη τα ξημερώματα (6.40) σε σπίτι κοντά στην πόλη Ρόζενχαϊμ και οδηγήθηκε στις φύλακες του Μονάχου.

www.skai.gr/

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 25/06/2009 22:42:44

    'Αφοβα όμως έπαιζε με τα χρήματα ο εκλεκτός. Τώρα έγινε φοβικός?

  2. Orestios avatar
    Orestios 25/06/2009 22:44:13

    Πάλι σε νοσοκομείο τον βλέπω και αυτόν καθ'υπόδειξη των δικηγόρων. Τα συνηθίζουν τέτοια κόλπα.

  3. XL avatar
    XL 25/06/2009 23:23:14

    Θαυμάστε το μιχάλη στο πορτραίτο που του φιλοτέχνησε η Interpol:

    http://www.interpol.com/public/data/wanted/notices/data/2009/56/2009_15356.asp

  4. %&%&%(*&%^ avatar
    %&%&%(*&%^ 25/06/2009 23:40:30

    Υποτίθεται ότι έχει μαυρη ζώνη καράτε και τωρα έχει αυτοκτονικές τάσεις ; Σιγά μην αυτοκτονήσει χχχχχ

    Οταν ετρωγε ψαράκι την Τήνο με ουζάκια πέρυσι δεν σκεφτόταν ; ή πσιτευε ότι θα καθάριζε ο Μητσοτάκης ;

    Τα κάγκελα της φυλακης ειναι για τους ωραιους

  5. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 25/06/2009 23:48:14

    Έπρεπε να έχουμε Αμερικανικού τύπου φυλάκές.
    Απλά πράγματα.

  6. anonymous avatar
    anonymous 26/06/2009 00:56:01

    Πολυ της μοδας η αυτοκτονικες τασεις οταν κατηγορουνται για κατι τελευταια. Πρεπει και αυτος να παει στην ιδια κλινικη που πηγε και ο δικηγορος της ΓΣΕΕ επι εποχης Ζαχοπουλου. Για ποτε ξεχαστηκαν και αυτοι. Στο πιξ λαξ που λενε.

  7. anonymous avatar
    anonymous 26/06/2009 00:57:22

    Μιχαλη πες αλευρι. Η σεχτα χεστα πεστα σε γηρευει

  8. face avatar
    face 26/06/2009 11:42:04

    Re paides na kanw mia erwtisi??Rwtw autous pou vrizoun to xristoforako kai kathe xristoforako kai protrepoun kai olas tin sexta na ton katharisei! O xristoforakos ti sxesi exei me dimosio xrima??? ean den to exete katalavei auto tote i pneumatiki diaugeia edw mesa pasxei aneleita!!! diladi ean i sexta prepei na katharisei ton xristoforako TOTE TI PREPEI NA KANEI GIA AUTOUS TOU VATOPAIDIOU, TOUS KOUMPAROUS TON GERMANO kai paei legontas!!! Oloi autoi tis Siemens den exoun kamia sxesi me dimosio xrima! To xrima einai kseno, idiwtikis etairias kai kamia sxesi den exei me elliniko dimosio xrima!!! twra to giati i eeliniki kuvernisi psaxnei to xrima twn germanwn anarwtiountai akoma kai oi idioi!

  9. outis avatar
    outis 26/06/2009 13:39:42

    @ face
    Sou to exouv ndn exngnsei edw mesa 5-6 fores alla dev evvoeis va to katalabeis: Otav ladwveis gia va protimnthouv ta proiovta tns etairias sou avexartntws poiotntas kai timns, stn syvexeia auxaveis ki allo tnv timn gia va kalypseis to ladwma kai ola auta plnrwvovtai sto telos me dnmosio xrnma gia va agorastouv pavakriba evdexomevws skarta proiovta. Toso dyskolo eivai? To oti to pathntiko ladwma ek merous twv politikwv eivai bebaia poly xeirotero, eivai alntheia, alla apo kapou prepei va givei n arxn.

  10. face avatar
    face 26/06/2009 14:55:07

    @ outis:

    1. Afou mou to xoun eksigisei edw mesa tosoi polles fores mporeis na mou peis kai ena onoma apo autous pou ladwthikan???? eiste prokeite dimosio prosopo i politiko prosopo??? To rwtw auto giati egw mesa mono gia ladwmata akouw alla to poioi ladwthikan den to vlepw!!! Kai egw loipon mporw na isxuristw kalista oti oloi autoi piran ta xrimata kai ta vlana stin tsepi tous kai den ladwssan kanenan!! etsi apla kai wraia!onmata thele na akouisw apo autous pou ta piran kai oxi apo autous pou entelws thewritika ladwsan xwris apodeikseis! ean upirxan apodeikseis thaupirxan kai onomata! Oloi leme oti oloi autoi ladwsan ala ena onoma den exei apodeixtei ws apodektis ! kanena (ektos tsoukatou)

  11. face avatar
    face 26/06/2009 15:00:54

    kai paw kai ena vima parapera:

    1. Mauridis profilakisteos: Pes mou ena onoma apo autous pou thewritika exei ladwsei?? efoson o anakritis thewrei oti ladwse kapoious prepei na mas pei kai poioi einai autoi oi kapoioi alliws milame gia authairesia kai kakodikia se pliri sunthesi dioti o kathenas mporei na isxurizetai oti thelei kai egw kai esu episeis. Paw aurio kai lew oti skotwses kapoion. ean den vrethei to ptwma esu tha profulakisteis?????

    2. To idio isxuei kai me osous tis Siemens exoun profulakistei.

    3. Den isxuei omws me osous einai aksiwmatouxoi tou OTE.

  12. aline avatar
    aline 26/06/2009 15:38:32

    Διαβασα για τον αλλο, που το' σκασε για Ουραγουαη και επεστρεψε προσφατα στη Γερμανια οτι στο Αιγαιονησι οπου ειχε στησει ενα τσουρμο βιλες να πλωνει τη βρωμοαριδα του, πληρωνε στο γκαρσον της ψαροταβερνας 1000Ε πουρ μπουαρ και ετρωγε ως συνηθως αστακους, ενω δεν παρελειπε να αγοραζει οσα οσα ολους τους αστακους του νησιου για να τους πεταξει στη θαλασσα.
    Μη και κανεις γευτει τη χλυδα, που του προσεφερε το κορακισιο ραμφος της αρπαχτης. Τους αξιζουν ισοβια για τις εγκληματικες και μαφιοζικες εις βαρος του κρατους πραξεις και δρασεις τους.

  13. face avatar
    face 26/06/2009 16:59:53

    @ aline

    Ean den apodeixtei poious ladwsan tote tha athwwthoun oloi!
    Oso gia ta isovia pou les as pane oi vatopaidinoi kai oi
    Koumparoi 3 fores isovia kai eidwmen

  14. outis avatar
    outis 26/06/2009 17:19:40

    @ face 11, 12
    Oi diwxeis kai profylakiseis twv avthrwpwv tns SIEMENS givovtai kyriws me tnv katngoria tns (kakourgnmatikns) diakivnsns maurou xrnmatos, avexartnta apo to pou exei katalnxei auto. H diakivnsn maurou apodeixtnke stn dikn pou egive stn Germavia, alla eseva faivetai dev sou ftavei. Nomika, omws, ftavei kai perisseyei. O Tsoukatos eivai o movos pou exei omolognsei kati. Alla apodektes logariasmoi me (ev merei) akoma avexixviasta ovomata yparxouv mpolikoi. Eav kai otav kapote givei kai kammia dikn, isws matheutouv poly perissotera. Esy peripou les syvexeia: Epeidn dev exouv akoma dialeykavthei ta pavta, dev epitrepetai va akoumpisoume kavevav. Eav ntav etsi, kammia profylakisn stov kosmo dev tha ntav epitreptn opote kai tipota dev tha exixviazotav pote.

  15. face avatar
    face 27/06/2009 09:25:02

    @ outis

    Gia na profulakiseis kapoion afou to thes nomika to kaneis
    Gia 2 logous: eite epeidi fovasai mipws to ksanakanei eite epeidi thewreite upoptos fugeis.
    Kai isxuei gia opoiodipote kakourgima kai oxi mono gia mauro xrima.
    Poio to noima omws na profulakizeis kapoious oi opoioi tha bgoun se
    Merikous mines nomima eksw efoson I proswrini tous kratisi exei imerominia liksis en opsi mia dikis
    Pou tha ginei meta apo merika xronia ean ginei!

  16. face avatar
    face 27/06/2009 09:35:20

    Ean to elliniko kratos eixe antera as ekane poiniki diwksi stin siemens germanias afou
    Auti itan I exwn to xrima!ean omws esu peis stin upalililo sou pare mia tsanta kai
    Pigaine tin sto apenanti den einai dumaton o upalilo sou na min to kanei. Einai kat eme kai
    Asteio na tin plirwnoun oi endiamesoi kai oxi I mitriki etairia pou edine ta xrimata afou tis
    Anoikan kai oi telikoi apodektes!!