#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/11/2010 00:03
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Φιέστα αλλοίωσης του εκλογικού μηνύματος ετοιμάζει η κυβέρνηση



Πανικόβλητοι από τα μηνύματα που παίρνουν στην κυβέρνηση ετοιμάζουν αύριο με την συνεργία δημοσκοπικών εταιρειών .... διακαναλικές φιέστες αλλοίωσης του εκλογικού μηνύματος και απογοήτευσης του κόσμου.

Δημοσιογραφικές πληροφορίες αναφέρουν ότι ο γνωστός από τις δημοσκοπήσεις του για το ΠΑΣΟΚ και τη Ντόρα κ. Φαναράς θα παρουσιάσει αύριο στα δελτία των 8 δημοσκόπηση για την ...πρόθεση ψήφου !!!.

Την ώρα δηλαδή που οι προθέσεις του εκλογικού σώματος θα έχουν ήδη κατατεθεί στην κάλπη ο κ. Φαναράς θα μας λέει την πρόθεση ψήφου που βρήκε ...χθες. Και φυσικά θα βγάζει το ΠΑΣΟΚ 15% μπροστά για να μην αναγκαστεί και κάνει εκλογές ο κ. Παπανδρέου και να πάει ο κόσμος να κοιμηθεί απογοητευμένος στα σπίτια του.

Τα σχέδια του ΠΑΣΟΚ διευκολύνει και η απόφαση να μην έχουν exit polls. Σιγά μην είναι τα λεφτά ο λόγος. Η απαγόρευση των exit polls έγινε για να έχει χρόνο το ΠΑΣΟΚ να παρουσιάσει το αποτέλεσμα όπως θέλει, αφού ελέγχει το κρατικό μηχανισμό και θα μαθαίνει πρώτο τα αποτελέσματα.

Το στήσιμο της παρουσίασης του  εκλογικού αποτελέσματος διευκολύνει και η πρωτάκουστη απόφαση να περνάνε τα αποτελέσματα πρώτα από τις νομαρχίες. Δηλαδή ο κ. Σγουρός θα έχει την δυνατότητα να δημοσιεύει πρώτα τα καλά γι αυτόν αποτελέσματα και τα κακά μετά τα μεσάνυχτα όταν ο κόσμος θα κοιμάται.

Να περιμένετε λοιπόν, αν δεν ξεσηκωθούν σύσσωμα τα κόμματα της αντιπολίτευσης να βγει ο κ. Παπανδρέου στο Ζάππειο και να πανηγυρίζει ότι είναι ο νικητής.

Ο Γιώργος σε φάση ... αναχωρητισμού

Στο μεταξύ επιμένουν οι πληροφορίες ότι ανεξαρτήτως αποτελέσματος ο κ. Παπανδρέου θα προχωρήσει σε πρόωρες γενικές εκλογές. «Ο ίδιος βρίσκεται σε φάση ...αναχωριτισμού» λένε καλά πληροφορημένες πηγές, απογοητευμένος από την συνεχή επιδείνωση της κατάστασης. Συναντά όμως ισχυρές αντιδράσεις από τους άλλους («που πας και μας αφήνεις»).

Συνεπώς η αντιπολίτευση πρέπει να είναι έτοιμη να αντιδράσει σε κάθε ενδεχόμενο. Κι εμείς πρέπει να τα περιμένουμε όλα αύριο το βράδυ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Underdog avatar
    Underdog 07/11/2010 00:31:47

    Και τι το λέτε έτσι απλά. Πάλι θα καθήσουνε οι Έλληνες σαν τις κότες; Είναι θέμα καθενός πολίτη, κάθε κόμματος να αντιδράσει.

    • A.M. avatar
      A.M. @ Underdog 07/11/2010 00:35:42

      Όλος ο καλός και πολιτισμένος και γλυκομίλητος κόσμος μαζεύτηκε εδώ σήμερα παραμονές εκλογών!

      Εντυπωσιακό!

      Που είσασταν όλοι εσείς κρυμένοι τόσον καιρό;;;

  2. astris avatar
    astris 07/11/2010 02:04:53

    Μακάρι να ψιφίσει ο κόσμος (που στο σύνολό του είναι αγανακτησμένος από το μνημόνιο) αντιμνημονιακά, να πάμε σε εκλογές και να βγάλει ο λαός αυτόν που επιθυμεί να τον κυβερνά. Τι πιό απλό!

  3. zackii avatar
    zackii 07/11/2010 07:22:15

    Ότι και να γίνει ο ΓΑΠ πάει σε εκλογές. Ο λόγος δεν είναι ότι δεν θα βγει ο Σγουρός. Απλά ξέρει ότι έχουμε φαλίρει, και θέλει να μοιραστεί την ευθύνη με άλλους. Ξέρει επίσης ότι τα μέτρα που θα απαιτήσει τώρα το ΔΝΤ είναι τέτοια που δεν θα συγκρατήσει το ξέσπασμα του κόσμου ούτε με 300 Τρέμη και 2000 Καψήδες. Θα πρέπει να φύγει με υποβρύχιο..νύχτα.

  4. anonymos avatar
    anonymos 07/11/2010 08:25:50

    ελπιζω να μην εχουμε ενα νεο 2000 με αλλοιωση αποτελεσματων

  5. δημητρης avatar
    δημητρης 07/11/2010 08:49:37

    Το 2000 φιλε δεν υπηρξε αλλοιωση αποτελεσματος. Απλως κατοπιν εντολης της Πρεσβειας του αφεντικου διεταχθη ο ΚΚ να βγαλει τον σκασμο διοτι εχασε(!) και θα βγει στις επομενες εκλογες πρωθυπουργος. Ηταν η μασα των Ολυμπιακων με τον Σημιτη και επρεπε να κονομισουνε οι εταιριες τους.

  6. I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ avatar
    I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ 07/11/2010 10:30:06

    "Φιέστα αλλοίωσης του εκλογικού μηνύματος ετοιμάζει η κυβέρνηση"

    Ξέρεις τι είναι να ξεκινάς για φιέστα και να σου βγαίνει χέστα;

  7. N. KOFAS avatar
    N. KOFAS 07/11/2010 10:54:36

    Τι έγινε παιδιά δεν σας βγαίνουν τα κουκιά και τώρα το ρίξαμε στη προβοκάτσια. Θυμάστε το μέγα υπουργό Πάκη που έβγαζε τα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ αποτεέσματα μετα τις 2 τα μεσάνυχτα. Σταματάτε τις μαλακίες γιατί ο κόσμος έχει μνήμη.

    • Tassos avatar
      Tassos @ N. KOFAS 07/11/2010 15:01:03

      Εμ ,έχει. Δεν έχει? Και θα θυμηθεί τις παπάτζες του "παιντιού" και θα του ρίξει φούμο. Χοντρό φούμο. Προ των πυλών ο Σαμαράς...

  8. Michal V. avatar
    Michal V. 07/11/2010 11:24:19

    Η Ν.Δ. πότε θα βάλει μυαλό να αντιδράσει σθεναρά στις αλλοιώσεις των εκλογικών αποτελεσμάτων από τους πασόκους; Το 2000 ψήφισαν, για πέντε χιλιάρικα, όλοι οι αερομεταφερόμενοι από Κύπρο κυρίως, από όλη την ανατολική Ευρώπη και δεν ξέρω από πού αλλού. Οι περισσότεροι δε γνώριζαν ούτε μια λέξη Ελληνικά, ούτε ήξεραν πού να πάνε ,ούτε τι να κάνουν. Είχαν όμως τους ινστρούχτορες να τους οδηγούνε σαν τις γαλοπούλες με το καλάμι, στα επιλεγμένα εκλογικά τμήματα.
    Τώρα με την καθόλα αντισυνταγματική και κυρίως αντιπατριωτική Ελληνοποίηση Αφγανών, Πακιστανών. Σομαλών και άλλων μουσουλμανικής προέλευσης "ελληνοποιηθέντων", τι θα προκύψει από τις κάλπες;
    Ο αλήστου μνήμης Κουτσόγιωγας τους άφησε ιερή παρακαταθήκη πώς να μαγειρεύουν τα εκλογικά αποτελέσματα και οι περισσότεροι αποδείχτηκαν άριστοι μαθητές του.
    " Έλληνες γρηγορείτε: Οι καιροί ου μενετοι".

  9. vangelis avatar
    vangelis 07/11/2010 12:15:40

    οι ...πασοκοι με την ανοχή των ΜΜΕ γαντζώνονται στην εξουσία!!!
    ...και κάτι ακόμα μπορεί κανείς να μας πληροφορήσει που ψηφίζει σήμερα ο πρόεδρος της δημοκρατίας;

    • Michal V. avatar
      Michal V. @ vangelis 07/11/2010 12:34:13

      Ο Πρόεδρος της Δημηκρτίας ψήφισε ήδη στα Γιάννινα.

  10. soulis avatar
    soulis 07/11/2010 13:15:35

    Σε αυτην την κατασταση που βρισκομαστε σημερα , να βγουν και να μας πουν κερδισε το πασοκ με 15% διαφορα θα ειναι πραγματικα χοντρο. 2 περιπτωσεις υπαρχει να γινει αυτο. Επισημα δικτατορια ή οντως να εχουν χασει με ολη την ενια την επαφη με την Ελληνικη πργματικοτητα. Οπως και να εχει, αν ειναι ετοιμοι να κανουν τετοιες δηλωσεις, ας ειναι ετοιμοι και για τις συνεπειες των δηλωσεων αυτων.

  11. TASSOS avatar
    TASSOS 07/11/2010 13:40:54

    Σύντροφε Κόφα, Ο ΠΑΚΗΣ ήταν ανεπαρκέστατος αλλά εξυπηρετούσε- παρόλη την ανεπάρκεια του - την χώρα. Δεν είχε τραπεζίτες για αφεντικά. Ψήφισε -ΠΡΟΦΑΝΩΣ- ότι θέλεις αλλά την θολούρα σου κράτησε την για σένα.

  12. v4v avatar
    v4v 07/11/2010 14:06:37

    Η γκεμπελική φαιοπράσινη προπαγάνδα παραληρεί από χθες το βράδυ. Προ ολίγου διαπίστωσα ότι κάποια (γνωστά και μη εξαιρετέα) blogs επικαλούνται ακόμη και ... exit polls! Αλλά ως γνωστόν exit polls δεν γίνονται. Κάποιες τηλεφωνικές έρευνες γίνονται και μάλιστα με ηχογραφημένες ερωτήσεις!
    Το ακόμη φαιδρότερο είναι πως ούτε κι έτσι τους προκύπτει Κικίλιας 3ος. Τον φέρνουν λοιπόν να πηγαίνει πόντο πόντο με τον Σγουρό, γύρω στο 25%. Τον δε Δημαρά να προηγείται - λέει - με πάνω από 30%!!! Μας λένε δηλαδή ότι οι δύο Πασόκοι παίρνουν πάνω από 55%, λες κι εδώ στην Αττική, γίναμε Κρήτη και δεν το έχουμε καταλάβει...
    Τη λεπτομέρεια, ότι οι υπόλοιποι 7 ( Παφίλης, Μητρόπουλος, Αλαβάνος, Γεωργιάδης, Ψαριανός, Διάκος, Χάγιος) δήθεν δεν φτάνουν όλοι μαζί ούτε... 20%, την αφήνω ασχολίαστη.
    Τί πετυχαίνουν μ' όλα αυτά; Να μας θυμώσουν ακόμη περισσότερο. Κι όσους από μας δεν ψηφίσαμε Κικίλια ήδη, να το κάνουμε την άλλη Κυριακή, χωρίς καμία αμφιβολία, χωρίς κανένα δισταγμό. Για πολλούς λόγους. Αν και ένας (και μόνο) είναι αρκετός: Να τους πάρουμε με τις... πέτρες! Κι αυτούς και τα βαποράκια τους!

    • Misha avatar
      Misha @ v4v 07/11/2010 14:19:51

      exit polls γίνονται αλλά δεν χρηματοδοτούνται από τα κανάλια.
      Το λέω με βεβαιότητα γιατι το είδα με τα μάτια μου εκεί που ψήφισα.