#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
29/07/2010 14:29
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Φιάσκο της κυβέρνησης: διαπραγματεύεται πάλι με τους απεργούς



Σε εξέλιξη η συνάντηση του υπουργού Υποδομών με τους ιδιοκτήτες φορτηγών και βυτιοφόρων δημόσιας χρήσης.

Λόγω της κατάστασης έξω από το υπουργείο ο Δημήτρης Ρέππας αναγκάστηκε να κάνει τη συνάντηση στο κτίριο του πρώην υπουργείου Δημοσίων Έργων στη Χαριλάου Τρικούπη.

Πρόκειται για μεγάλο φιάσκο της κυβέρνησης που χρησιμοποίησε το πιο δυνατό της μέτρο (την επιστράτευση), αλλά όταν είδε ότι οι απειλές της δεν περνάνε , κατέφυγε πάλι στις διαπραγματεύσεις.

Στο μεταξύ, οι νομαρχίες ετοιμάζονται να στείλουν στην Αστυνομία τα φύλλα πορείας για τους φορτηγατζήδες, οι οποίοι όμως δηλώνουν ότι κανείς δεν θα τα παραλάβει

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 29/07/2010 14:34:56

    Οι φορτηγατζήδες ΠΡΕΠΕΙ να αντέξουν και με διάφορες προφάσεις να καθυστερήσουν την παραλαβή.

    Στο κάτω-κάτω, ας φύγουν για διακοπές κι ας μείνουν θυροκολλημένα τα ΦΠ στις πόρτες των σπιτιών τους επί 10-15 μέρες! Αρκούν για να προκαλέσουν την πτώση της κατοχικής κυβέρνησης.

    • anetos avatar
      anetos @ Αυριανιστής 29/07/2010 15:54:55

      μηπως εχεις και βυτιοφόρο?

  2. ΓΑΠ Assasin avatar
    ΓΑΠ Assasin 29/07/2010 14:44:12

    κατεβηκε το πρωτο τανκ στην αθηνα!!!!!!

    ειναι αληθεια!!!!!!

    Ερχεται λενε κι αλλο κονβοι απο τον αυλωνα!!!!!

    • (A)θανάσης avatar
      (A)θανάσης @ ΓΑΠ Assasin 29/07/2010 14:57:48

      Η ο Καψής είσαι ή ο Χασαπόπουλος...

      • ανώνυμος avatar
        ανώνυμος @ (A)θανάσης 29/07/2010 15:10:12

        Είναι και οι δύο τρόφιμοι χαμαιτυπείου

  3. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 29/07/2010 15:00:13

    Για μιά ακόμα φορά αυτή η κυβέρνηση απέδειξε ότι είναι ΤΣΙΡΚΟ όχι όμως επιπέδου MEDRANO αλλά επιπέδου γυρολόγων πανηγυριωτών. Ο θεός να μας λυπηθεί.

  4. ανώνυμος avatar
    ανώνυμος 29/07/2010 15:09:34

    Σκίστε τα φύλλα πορείας. Δεν τους βλέπετε πόσο ψοφοδεείς είναι. Βάλτε κι άλλα αιτήματα στο τραπέζι τελειώσανε

  5. Orestios avatar
    Orestios 29/07/2010 15:20:55

    Πω πω ρεντίκολα!
    Μάλλον ξέρουν ότι δεν στέκει με βάση το Σύνταγμα η επιστράτευση.

    • Dimi avatar
      Dimi @ Orestios 29/07/2010 16:42:43

      Οrestios, H Ελλάδα σήμερα, βιώνει μιά νεοταξική χούντα ενός χαλαρής νομικής αντίληψης μπρατσαρά με το μαγιό, ο οποίος όταν δεν κολυμπάει και όταν δεν πετάει, επιδίδεται στα «sports» της απροκάλυπτης παραβίασης του Συντάγματος, του ευτελισμού των Θεσμών, της νομιμοποίησης της λαθρομετανάστευσης, της ισλαμοποίησης, της οικονομικής εξαθλίωσης και απαξίας της Ελλάδας, της διάλυσης του κοινωνικού ιστού, της ισοπέδωσης των πάντων.

      The clock is ticking. September 2010, is going to be Βoiling Hot!

  6. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 29/07/2010 15:48:56

    Δημητρη Κρεππα τον ειπαν καποιοι και ειχαν δικιο...

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 29/07/2010 16:28:55

      Κρέπα? χαχαχαχαχαχαχα

      • ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
        ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ @ Orestios 29/07/2010 16:57:44

        Ναι Δημητρη Κρεππα...

  7. Enola Gay avatar
    Enola Gay 29/07/2010 16:09:05

    μπαρουφα και η επιστρατευση.

    τρεμει η πρασινοχουντα!

    χρησιμοποιησε με την σειρα δικαστες, MEGA και ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ και τελικα την επιστρατευση.

    Ολα απετυχαν πια παταγωδως.
    Ειδικα τους δικαστες ο κοσμος τους γραφει πια στα παπαρια του οτι αποφαση και να βγαλουν.

    ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΤΩΣΗ της χουντας και αντικατασταση απο μετριοπαθή κυβέρνηση πολλών κομμάτων απο στιγμη σε στιγμη.

  8. antinor avatar
    antinor 29/07/2010 16:23:38

    ΚΛΑΝΙΑΡΙΔΕΣ ΕΙΝΑΙ,ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΕΠΙΣΤΑΤΕΥΣΗ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ,ΚΥΝΗΓΕΙΣΤΕ ΤΟΥΣ,Ο ΓΕΩΡ ΗΔΗ ΠΗΡΕ ΤΟ ΚΑΝΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΦΥΓΕ.

  9. ataktos avatar
    ataktos 29/07/2010 16:38:28

    ΟΤΑΝ .. ΤΑ ΒΡΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ... ΕΧΟΥΜΕ ΒΕΝΖΙΝΗ....ΔΕΝ ΘΑ ΈΧΩ ...ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΝΑ.. ΒΑΛΩ

  10. ΧΡΗΣΤΟΣ COMES BACK avatar
    ΧΡΗΣΤΟΣ COMES BACK 29/07/2010 17:30:04

    Προσπαθουν να ισορροπησουν σε δυο βαρκες--περι του Ρεππα/Κυβερνησης--γραφω, ομοια με τους γαμπρους που ενω συναψαν γαμο με μη εγκρινουσα με το σπιτι τους νυφη, "βαζω/βγαζουν" την βερα...Μπροστα στο σπιτι τους (οικογενεια τους), δηλωνουν "απαξια" προς την τυγχανουσα νυφη,, την οποια βεβαιως-βεβαιως σε προτερο χρονο παντρευτηκαν,, στην ατυχουσα νυφη δηλωνουν οτι δεν ηρθε ακομα η στιγμη γνωριμιας με το οικογενειακο τους περιβαλλον...Ψεμματα δεξια και αριστερα μεχρι το ΤΕΛΟΣ.Εφθασε ομως το τελος των τυχαρπαστων λαμογιων και ειναι γνωστο τοις πασει, οτι επιστροφη δεν εχει...Τους πηραν ΟΛΟΙ ΧΑΜΠΑΡΙ.

  11. ΗΡΑΚΛΗΣ avatar
    ΗΡΑΚΛΗΣ 29/07/2010 19:16:14

    http://www.youtube.com/watch?v=vIo85czn9Zc
    Αφιερωμενο στο Γιωργο
    Τωρα ποιο Γιωργο Το ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟ??? ΤΟ ΠΑΠΑΝδρεου???????
    τι Λωζανη τι Κοζανη
    ΧΟΥΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ