10/11/2013 17:34
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Φαρσοκωμωδία με την Ζωή να φωνάζει " βοήθεια - βοήθεια" (βίντεο)



Βλέποντας το βίντεο μου δημιουργήθηκε η εξής απορία: η αστυνομία είναι που κάνει ντου στον ΣΥΡΙΖΑ ή το αντίθετο;

Κατά τα άλλα, την σφοδρή αντίδραση του ΣΥΡΙΖΑ, που έφτασε μέχρι της προσωρινής αποχώρησής των βουλευτών του κόμματος από την αίθουσα, προκάλεσαν τα λεγόμενα του υπουργού Υγείας Άδωνη Γεωργιάδη με αιχμή τα χθεσινά γεγονότα στο ραδιομέγαρο της ΕΡΤ.

Αμέσως μόλις ανέβηκε στο βήμα ο κ. Γεωργιάδης σχολίασε επί λέξει: «Με τα χθεσινά γεγονότα στην ΕΡΤ και την εικόνα της κυρίας Κωνσταντοπούλου να καλεί σε βοήθεια, πιστοποιώ - έχοντας ζήσει με την κυρία συνάδελφο για περίπου πέντε μήνες στην Επιτροπή για τη λίστα Λαγκάρντ - ότι την χρειάζεται και θα πρέπει να την βοηθήσουμε. Επίσης η εικόνα της κυρίας Ραχήλ Μακρή πάνω στα κάγκελα ήταν πραγματικά πέραν πάσης προσδοκίας…».

Η αναφορά αυτή του κ. Γεωργιάδη προκάλεσε την έντονη διαμαρτυρία από τα έδρανα της αξιωματικής αντιπολίτευσης. Οι βουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ επέκριναν με σφοδρότητα τον υπουργό, κάποιοι σηκώθηκαν από τα έδρανά τους και του επέστρεψαν τα προσωπικά βέλη. Κατόπιν αποχώρησαν από την αίθουσα μέχρι της λήξης της ομιλίας του κ. Γεωργιάδη.

«Πείτε ότι θέλετε. Σας ακούμε όλη τη μέρα να μιλάτε για χούντα και για κατάλυση της Δημοκρατίας. Φτάνει. Έχετε χάσει την ψυχραιμία σας. Αφού δυο μέρες μας μιλάνε για τη χούντα της κυβερνήσεως έχουν το θράσος να μας κάνουν και μαθήματα αξιοπρέπειας. Βρείτε εσείς την αξιοπρέπεια κύριοι του ΣΥΡΙΖΑ και μετά να κάνετε μαθήματα στους άλλους», απάντησε ο υπουργός Υγείας.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 10/11/2013 17:39:10

    Η Κλάρα Μπελ είναι η προσωποποίηση της κατάντιας της κοινωνίας μας.

  2. GJ avatar
    GJ 10/11/2013 17:43:25

    Πολύ γέλιο, μπορώ να το κατεβάσω να το έχω για να γελάω? Αν και κάκιστη απόδοση ρόλων από φαρσοκωμικούς πρωταγωνιστές, βγάζουν πολύ μα πολύ γέλιο.......

  3. patriotis avatar
    patriotis 10/11/2013 17:49:26

    Γελοίοι

  4. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 10/11/2013 17:51:39

    Ὅταν ἀκοῦς τό Στρατούλη νά φωνάζει γιά ἀλληλεγγύη στούς ἀγωνιστές τοῦ Ραδιομέγαρου καί νά ἀνεβάζει τή Ραχήλ στά κάγκελα,θέτοντας τίς βάσεις γιά συμβολική σύνδεση μέ τή νύχτα τοῦ '73 στό Πολυτεχνεῖο,τότε βέβαια μπροστά σ' αὐτά ἡ Ζωή παίζει κωμωδία...
    Πῶς ἀλλάζουν ὅμως τά πράγματα,τότε ἦταν τό τάνκ τῆς ἐξουσίας ποῦ ἤθελε νά μπεῖ μέσα,τῶρα ἣ ἐξουσία εἶναι μέσα καί τό ρόλο τοῦ τάνκ τόν παίζει ἡ Ζωή μέ τό μαρκούτσι γιά κάννη,πού θέλει νά πετάξει τήν ἐξουσία ἔξω...

  5. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 10/11/2013 18:20:15

    https://www.youtube.com/watch?v=jtQKhrKxOwE

  6. Eva avatar
    Eva 10/11/2013 18:30:57

    Ντροπή...
    Διαδώστε το βίντεο.

  7. factorx avatar
    factorx 10/11/2013 18:40:15

    Άδωνις: η Ζωή θέλει βοήθεια: "Με τα χθεσινά γεγονότα στην ΕΡΤ και την εικόνα της κυρίας Κωνσταντοπούλου να καλεί σε βοήθεια, πιστοποιώ - έχοντας ζήσει με την κυρία συνάδελφο για περίπου πέντε μήνες στην Επιτροπή για τη λίστα Λαγκάρντ - ότι την χρειάζεται και θα πρέπει να την βοηθήσουμε. Επίσης η εικόνα της κυρίας Ραχήλ Μακρή πάνω στα κάγκελα ήταν πραγματικά πέραν πάσης προσδοκίας…».

  8. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 10/11/2013 18:42:45

    Φοβερό το "Κλάρα Μπελ" πάντως , ήθελα να'ξερα ποιός το πρωτοσκέφτηκε!

  9. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 10/11/2013 18:44:45

    Ακούω το Imagine του Λένον και με πιάνει το αναρχοκομμουνιστικό μου...
    Λίγο μετά βλέπω το βίντεο με την Ζωζώ στα κάγκελα και συνέρχομαι....

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Strange Attractor 10/11/2013 21:36:33

      Καταπληκτικός!

  10. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 10/11/2013 19:46:33

    Μετά το "εδώ Στρατούλης, με σκοτώνει η Χρυσή Αυγή¨, έχουμε άλλο ένα βουλευτή του Σύριζα να πέφτει θύμα δολοφονικής απόπειρας από το δεξιό παρακράτος....Η οπερετική ελληνική Αριστερά σε πλήρη δράση!

  11. Κωστας ΜΠ avatar
    Κωστας ΜΠ 10/11/2013 20:02:52

    -"Eίσαι υπαίτιος για εσχάτη προδοσία"....;
    - "Είστε όλοι επίορκοι, να παρέμβει εισαγγελέας για να αναγνωρίσω τους επίορκους"
    - "Αυτη τη στιγμή ξυλοκοπείται κόσμος"...;;;!!!!
    - "Υπειρετείτε τους ανθρώπους που κυβερνάνε παράνομα μια χώρα"....

    Ο Καλφαγιάννης, η γυρολόγος του Δημοσίου Μακρή και η κακομαθημένη υστερική κόρη του δικηγόρου του Αλαφούζου και πρώην προέδρου ΠΑΕ είναι η απάντηση σε κάθε ψηφοφόρο του Σύριζα: να ντρέπονται για τις επιλογές τους.

  12. Σιωπηλός avatar
    Σιωπηλός 10/11/2013 20:13:57

    Πέρνουν φόρα, τρέχουν, χτυπούν το κεφάλι τους στο τείχος των αστυνομικών και μετά κλαψουρίζουν για την αστυνομική βία.

    Ό,τι πιο γελοίο, υποκριτικό και επικίνδυνο έχει ξεβράσει η πολιτική μετά την μεταπολίτευση, συνωστίζεται στο σύριζα. Διότι οσμίζονται την εξουσία όπως τα τσακάλια οσμίζονται το αίμα. Με την οσμή (αλλιώς τη βρώμα τους - πολιτικά πάντα) θα μείνουν.

  13. Γεώργιος Τ. avatar
    Γεώργιος Τ. 10/11/2013 21:35:40

    Ο μόνος ταιριαστός χαρακτηρισμός. Και μιλάει για επίορκους αυτή που τη μία στιγμή ορκίζεται στο σύνταγμα και μετά θέλει να το καταλύσει.

  14. Γεώργιος Τ. avatar
    Γεώργιος Τ. 10/11/2013 21:36:08

    +1000

  15. Ηλίας Κατσής avatar
    Ηλίας Κατσής 10/11/2013 21:51:59

    Αδικείται η Ραχήλ και ο Στρατούλης που δίνει οδηγίες, κατασκοπευτικά, πίσω από ανασηκωμένο πέτο

    • Eva avatar
      Eva @ Ηλίας Κατσής 11/11/2013 07:47:43

      Απίστευτο!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • Eva avatar
      Eva @ Ηλίας Κατσής 11/11/2013 07:54:51

      Οι λιγούρηδες των ΜΜΕ που τότε με το πουλί έκαναν φίρμα τη Μακρή.
      Όπως κάνουν φίρμα τον πάσα ένα που προκαλεί προκειμένου να γίνει το ονοματάκι του γνωστό.
      Και κάποιοι όχι μπλούζα με πουλί θα βάλουν, αλλά και φτερά προκειμένου να γίνουν γνωστοί.

  16. victoria (true) avatar
    victoria (true) 11/11/2013 00:33:57

    Δεν ξέρεις να κλάψεις ή να γελάσεις.

  17. Georan avatar
    Georan 11/11/2013 11:11:27

    Καραγκιόζηδες για κλάματα, στην καλύτερη περίπτωση...
    Βοήθεια δεν χρειάζεται η Ζωίτσα μόνο... Κυρίως την χρειάζεται αυτό το παιδάκι των 15μελών και των καταλήψεων, που έκανε 19 εξάμηνα να βγάλει μια σχολή, που δεν δούλεψε 1 ώρα στη ζωή του και τώρα θέλει να κυβερνήσει την Ελλάδα!

    • Πλάνη εικαστική avatar
      Πλάνη εικαστική @ Georan 11/11/2013 11:32:46

      ''...που δεν δούλεψε 1 ώρα στη ζωή του.''
      Άλλο επιχείρημα. Αυτό περιγράφει απλά, όλους τους μέλλοντες Πρωθυπουργούς!