#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
09/04/2011 12:57
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Φαντάζεστε τι θα γινόταν αν οι γαλάζιοι έστελναν στον αγύριστο τον Αλογοσκούφη;



Τώρα με συγχωρείται.

Φαντάζεστε εσείς επί Κ.Κ. του νεότερου και Ν.Δ. να στέλνουν οι νεοδημοκράτες βουλευτές στον αγύριστο τον Αλογοσκούφη και τα μέσα να απεργούν ακόμη;

Υπήρχε περίπτωση να μην έσπαγε η απεργία;

Υπήρχε περίπτωση να μη ξενυχτούσαμε στην TV μέχρι να πέσει/ρίξουν την κυβέρνηση;

Καλά θα είχε γίνει το σώσε.

Θα είχαμε Link μέχρι και στην Κάτω Ραχούλα.

Θα μας έτρωγε η αγωνία μέχρι να μας ανακοινώνανε ποιόν θα αποφάσιζαν να ψηφίσουμε για νέο πρωθυπουργό.

GS



(Νοσταλγός του Rock 'N Roll...)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Υψηλάντης avatar
    Υψηλάντης 09/04/2011 13:05:08

    Πολύ σωστή παρατήρηση.Το ερώτημα παραμένει...γιατί έκλεισαν τα ΜΜΕ για τόσες ημέρες;

    • neotera avatar
      neotera @ Υψηλάντης 09/04/2011 13:31:54

      Θα το ξέρουμε τη Δευτέρα

  2. Κρητικός avatar
    Κρητικός 09/04/2011 13:15:54

    Σωστός!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  3. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 09/04/2011 13:40:14

    Έκλεισαν τα μέσα; Πότε;
    Εγώ δεν ξέρω.
    Από τα μπλογκ ενημερωνόμουν, απ τα μπλογκ ενημερώνομαι.
    Και αν θέλω ντιβιντι 10ετίας, το νοικιάζω απ το βίντεοκλαμπ.
    Φιλάκια στον Θέμο, στον Ψυχάρη, και στα άλλα παιδιά.

  4. nick avatar
    nick 09/04/2011 13:50:24

    Στο ελικόπτερο θα έχει κενές θέσεις και για τους πουλήμενους δημοσιογράφους με τα τους νταβατζήδες τους.Να ξεκουμπιστεί όλο το σύστημα ΠΑΣΟΚ.Ψεύτες,Ντροπή σας!

    • zbigniew breszinski avatar
      zbigniew breszinski @ nick 09/04/2011 14:30:25

      μια "αναρώτηση":

      γιατί όλοι μας μιλάμε για "το ελικόπτερο";
      γιατί σπέρνουμε τέτοια ηττοπάθεια;
      γιατί δηλαδή να είναι "δεδομένο" ότι θα γλυτώσουν με ελικόπτερα;
      γιατί να μην θεωρείται δεδομένο ότι ΔΕΝ ΘΑ ΓΛΥΤΩΣΟΥΝ ούτε με διαστημόπλοιο και οτι θα κυνηγηθούν μέχρι την τελευταία εσχατιά της Γης; (έστω και για να αποδοθεί δικαιοσύνη "the old way"; όπως κάνανε οι εβραίοι με τους ναζίδες) ΤΕΤΟΙΑ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΑ ΔΕΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ και ως εκ τούτου, πρέπει ΝΑ ΜΑΣ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ.

      Η περίπτωση του ελικοπτέρου είναι ένα μονο παράδειγμα, που κατ' εμέ, δείχνει πόσο χρειάζεται σιγα-σιγά να αρχίσουμε να παρατηρούμε (να ΔΟΥΜΕ επιτέλους) κάθε σκέψη που μας έρχεται στο μυαλό, κάθε πρόταση που εκστομίζουμε ή γράφουμε, και να διακρίνουμε πόσα πράγματα μέσα στον λόγο μας είναι "φυτεμένα" από το "σύστημα" (από όλα τα επίπεδα του συστήματος, ξεκινώντας από τα καθημερινά και φθάνοντας στα κόμματα και την διεθνή "πολιτική") και μας βάζουν σε συγκεκριμένα "κανάλια". Η όλη ιστορία είναι να ΒΓΟΥΜΕ από τέτοια κανάλια και να αφήσουμε το ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΝΟΥ να λειτουργήσει.

      • Σταύρος avatar
        Σταύρος @ zbigniew breszinski 09/04/2011 16:10:40

        Εσύ ...μου αρέσεις!!!

    • zbigniew breszinski avatar
      zbigniew breszinski @ nick 09/04/2011 14:39:18

      ΥΓ: τα παραπάνω τα γράφω βεβαίως και για "εμένα τον ίδιο".

    • drider avatar
      drider @ nick 09/04/2011 15:35:40

      Ούτε το καινούργιο airbus δεν τους χωράει. Βέβαια αν μαζέψουμε όλα τα λαμόγια, όχι μόνο τους πασόκους και όχι μόνο τους πολιτικούς, δεν μας φτάνει ούτε ο στόλος των εφοπλιστάδων μας για τους ξαποστείλουμε...

    • Orestios avatar
      Orestios @ nick 09/04/2011 15:58:42

      Έχετε φαγωθεί με τα ελικόπτερα.
      Τα λεφτά που σας έφαγαν και συνεχίζουν να τρώνε σας περισσεύουν και θέλετε να τους στείλετε διακοπές?
      Μην συνεχίζετε να είστε κορόιδα.
      Μην τους αφήσετε να διαφύγουν.

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 09/04/2011 13:59:22

    Ενα βιβλιο που διαβαζε το ΓΑΠ ελεγε οτι το παιδομαζωμα ηταν κοινωνικος μηχανισμος !! αχχααααα

    ΠΠ

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 09/04/2011 15:59:04

      αχαχαχαχαχαχα

  6. Εκηβόλος avatar
    Εκηβόλος 09/04/2011 14:08:02

    Ρε παιδιά τα ΝΕΑ λειτουργούν κανονικά!!! Οι ψυχάρηδες σπάνε την απεργία.

    • nai avatar
      nai @ Εκηβόλος 09/04/2011 16:23:17

      και τι γραφουν..????? ενδοκοματικη κοντρα..??? αχαχχαχαααχαχαχα

  7. Κρης avatar
    Κρης 09/04/2011 18:50:21

    καποιες ειδησεις βαζουν απο εχθες
    τα Νεα το Βημα ο Σκαι και η Καθημερινη

  8. δημης avatar
    δημης 09/04/2011 21:24:54

    ΤΟ....1984 ...ΜΕ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ !!!!!!!

  9. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 09/04/2011 22:05:06

    Μήπως την ερχόμενη εβδομάδα θα ρίξει κανόνι κάποια επιχείρηση ΜΜΕ;
    Ποιά όμως;
    Ά μπέ μπα μπλόμ....