23/04/2012 23:53
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Φαήλος: εμείς λέμε πως θα ζήσουμε, εσείς εξηγείστε μας πως θα πεθάνουμε



(βίντεο που ανέβασαν φίλοι του Φαήλου και πρέπει να παίξει παντού)

Σήμερα στο δελτίο της ΝΕΤ

Φ. ΚΡΑΝΙΔΙΩΤΗΣ:

Αφήνουμε το ΠΑΣΟΚ στις δυνάμεις της συμμαχίας της κατοχικής δραχμής να εξηγεί πως θα πεθάνουμε. Εμείς εξηγούμε πως θα ζήσουμε και πως θα νικήσουμε.

Έχουμε την περιστολή των δαπανών και την καταστολή της διαφθοράς. Και αναζητούσαμε πριν από μερικές εβδομάδες 100 εκατ. ευρώ που λείπανε για να μην περικοπούν οι κύριες συντάξεις.

Πολιτική βούληση δεν υπήρχε τα προηγούμενα δύο χρόνια. Υπήρχαν άλλες προτεραιότητες, επικοινωνιακές αν θέλετε.

Ε. ΧΡΙΣΤΟΦΙΛΟΠΟΥΛΟΥ:

Οι εκλογές που έρχονται είναι οι κρισιμότερες εκλογές εδώ και πολλές δεκαετίες για τη χώρα. Η διατήρηση του 13ου και 14ου μισθού ήταν μια διαπραγμάτευση που έκανε ο κ. Βενιζέλος μαζί με τον πρωθυπουργό. Τα μέτρα του κ. Σαμαρά είναι πολύ λίγο κοστολογημένα συγκεκριμένα.

Φ. ΚΡΑΝΙΔΙΩΤΗΣ: Η Ελλάδα του ’74 το Σεπτέμβρη μετά τον 2ο Αττίλα με κίνδυνο πολέμου, μοίραζε βιβλία στα παιδιά της, εσείς (κα Χριστοφιλοπούλου) σήμερα έχουμε Απρίλιο και βιβλία τα παιδιά δεν έχουν πάρει και θα λύσετε το πρόβλημα της οικονομίας;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. victoria (true) avatar
    victoria (true) 24/04/2012 00:07:23

    Α να γεια σου!!

  2. usound avatar
    usound 24/04/2012 00:08:15

    Συγγνώμη, δεν μ' αρέσει.Λάθος τού Φαήλου, αν και μου είναι συμπαθής.Πιστόλια σε προεκλογική εκστρατεία και εν καιρώ ειρήνης με απωθούν.Βρίστε με!

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ usound 24/04/2012 00:13:10

      Δε σε βρίζει κανένας φίλε μου. Αλλά αυτό πές το στα μεμέτια που έχουνε ξεσαλώσει. Σε κανέναν δεν αρέσουν τα όπλα, αλλά περισσότερο δε μας αρέσει η προοπτική να μην τα έχουμε εάν τα χρειαστούμε.

    • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
      ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ usound 24/04/2012 00:14:38

      Δίκιο ἒχεις,ἓνα G3 θά ἦταν καλύτερο!

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ usound 24/04/2012 00:25:10

      Ποια "πιστόλια" αγαπητέ;
      Εκπαίδευση κάνει ο άνθρωπος στους καταδρομείς.
      Αυτός είναι ο Φαήλος. Πολίτης Οπλίτης.

      Το βίντεο δίνει μήνυμα για ισχυρές Ένοπλες Δυνάμεις, αποτρεπτική και επιθετική δύναμη. Στρατός-Λαός ένα σώμα μια ψυχή.

      Και ποιο καιρό ειρήνης;

      Η Τουρκία είναι έτοιμη για επίθεση στη Συρία και εμείς βαυκαλιζόμαστε θάβοντας κάθε μέρα δύο τρεις Έλληνες είτε από αυτοκτονία είτε από εγκληματική δολοφονία.
      Να μην μας σκιάζουν τα πιστόλια του καταδρομέα Φαήλου, αλλά τα χιλιάδες καλάσνικοφ που είναι στα χέρια αλλόδουλων και συμμοριών.

      Όποιοι ενοχλούνται με τα πιστόλια, υπάρχουν και οι κατσαρόλες στα μάστερ σεφ.

      • factorx avatar
        factorx @ αλλενάκι 24/04/2012 00:35:25

        Α, ρε Αλλενάκι τεράστιο, θα σε προτείναμε για το επικοινωνιακό τημ της ΝΔ αλλά θα σε φάει κανένας ...εγκέφαλος, οπότε άστο το

        • αλλενάκι avatar
          αλλενάκι @ factorx 24/04/2012 00:46:38

          καλά είμαι εδώ που είμαι, χε χε...
          ότι πρέπει να ειπώνεται εγώ το λέω και από δώ πάντως... τώρα αν εισακούεται ή όχι, τι να κάνουμε...

          :)

        • Thomas avatar
          Thomas @ factorx 24/04/2012 00:47:09

          Και πως, θα εγκαταλήψει το τημ των γυναικών της χρυσαυγουλής?

          • αλλενάκι avatar
            αλλενάκι @ Thomas 24/04/2012 00:52:59

            έχεις καταλάβει λάθος Thomas
            την άποψή μου έγραψα μόνο όπως κάνω πάντα
            είχε σχετική ανάρτηση και σχολίασα, τπτ άλλο
            δεν είμαι σε κανένα τημ κανενός

            δεν μου χρειάζονται αυτά
            εγώ δίνω ιδέες και αφήνω να καρπίσουν αν και εφόσον έχουν ισχύ, (αυτό εννόησε και ο Φάκτορ με το σχόλιό του...)

          • Thomas avatar
            Thomas @ αλλενάκι 24/04/2012 01:03:20

            Καλά τότε να το πάρω πίσω.
            Η αλήθεια είναι ότι καμμενοφέρνεις και ρίχνεις κλεφτές ματιές στα χρυσαύγουλα:))

        • Φίλος.. avatar
          Φίλος.. @ factorx 24/04/2012 00:47:17

          Ψιλοπικραμένο σε ακούω Φάκτορα..

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ usound 24/04/2012 10:18:09

      Μια χαρά είναι το βιντεάκι. Να είχε μήπως στυλιάρια-"κοντάρια" σημαίας του ΠΑΜΕ; Γιατί τις έχουμε τις Ένοπλες Δυνάμεις;

  3. ΚΥΠΡΟΓΕΝΕΙΑ avatar
    ΚΥΠΡΟΓΕΝΕΙΑ 24/04/2012 00:12:27

    ΦΑΗΛΟ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!

  4. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 24/04/2012 00:17:51

    Πρώτον, το έφτιαξαν ανώνυμοι φίλοι και το έβγαλαν στο you tube!
    Δεύτερον, βρίσε με αλλά εμένα μου άρεσε!
    Ε, καλά παρακαλώ αν τα παιδιά από τον ΚΞορυδαλλό που το έφτιαξαν μας διαβάζουν τώρα, να μου φτιάξουν ένα να κάνω ιαπωνική ανθοτεχνία για να σου αρέσει.

  5. Όλγα avatar
    Όλγα 24/04/2012 00:21:40

    To parapolitica γιατί στηρίζει τόσο πολύ τον Καμμένο.
    Πιο πολύ δείχνει αυτόν παρά τον Σαμαρά.

  6. Lichnee avatar
    Lichnee 24/04/2012 00:23:09

    Πολύ καλή δουλειά.Και ηχητικά (το Preliator είναι από τα πιο επικά κομμάτια που έχω ακούσει τα τελευταία χρόνια και ταιριάζει και στο Φαήλο αν κρίνω από τα γραφόμενα και τα λεγόμενα του) και οπτικά (άριστη επιλογή φωτογραφιών).
    Όσο για τα πιστόλια,καταδρομέας είναι ο άνθρωπος!Ανθοδέσμες θα είχε στις βολές;
    :)

  7. Κώστας avatar
    Κώστας 24/04/2012 00:27:25

    Φαήλο, καλή επιτυχία είσαι από τους άξιους της παράταξης. Δυστυχώς παραμένουν σάπια φρούτα από τα οποία έπρεπε να είχατε απαλλαγεί! Κρίμα.

  8. Νικήτας avatar
    Νικήτας 24/04/2012 00:30:32

    Στάσου στο χάος Φαήλο και με την Νίκη! Το αξίζεις. Μην ξεχάσεις το ῾῾Θόλο ελέγχω!᾽᾽
    'Ενας 208 από ΣΧ.ΑΛ. :-)

  9. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 24/04/2012 00:30:56

    Origami θά σοῦ ταίριαζε καλύτερα Φαήλο.

  10. Μπάμπης-Σητεία avatar
    Μπάμπης-Σητεία 24/04/2012 00:33:27

    ΦΑΗΛΟ,ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ..ΒΓΕΣ ΜΠΡΟΣΤΑ..ΕΙΣΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΛΑΖΑΡΙΔΗ ΤΑ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΑΣ..

  11. factorx avatar
    factorx 24/04/2012 00:36:34

    Το βίντεο αποδεικνήει για μια ακόμα φορά ότι ο απλός κόσμος της παράταξης είναι μακριά μπροστά από τα επιτελεία και τους καρεκλοκένταυρους της Συγγρου

  12. Δεξιός Ψάλτης avatar
    Δεξιός Ψάλτης 24/04/2012 00:38:10

    Εξαίρετο το βίντεο. Φαήλο ο Καλατζής σου δίνει το πτυχίο; Το μόνο που δε μου άρεσε ήταν η φωτό με τον Τρίτση.Αλλά αν ο καθένας λέει τι δεν του αρέσει δε θα έβγαινε το βίντεο.
    Όταν ακούω τον Αντώνη να λέει αυτό με Το Θεό και τα χαρακώματα ανατριχιάζω.Είναι Μεγάλος ο άνθρωπος.
    υ.γ. Είσαι καλύτερος λοχίας.Δίαιτα Φαήλο, έχεις τρέξιμο από την 7/5.

  13. chrisss avatar
    chrisss 24/04/2012 00:43:17

    Καλή επιτυχία Φαήλο, ο αγώνας σου είναι έντιμος και πατριωτικός.

  14. factorx avatar
    factorx 24/04/2012 01:06:46

    Πικραμένος είναι όποιος προσδοκά σε οφίτσια. Τσατισμένος είμαι με τις συνεχείς γκάφες

    • JKAL avatar
      JKAL @ factorx 24/04/2012 08:58:59

      Αλλά γουστάρεις να κρατάς το προνόμιο της συγκεκριμένης τσατίλας μόνο για σένα, ...μοναχοφαγά.

  15. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 24/04/2012 01:09:55

    η αλήθεια είναι ...ότι υπάρχουν πολλές αλήθειες...
    δεν θα το συνεχίσω διότι είναι ανάρτηση του Φαήλου...
    η συζήτηση όμως μπορεί να γίνει σε αντίστοιχες αναρτήσεις άλλη στιγμή...

    • Thomas avatar
      Thomas @ αλλενάκι 24/04/2012 01:17:35

      Η πλανεύτρα Αλήθεια με το μεγάλο Α.

      Φαήλο καταπληκτικ´ο το γιουτουμπάκι. Καλή επιτυχία σου εύχομαι.

  16. Μανιάτης avatar
    Μανιάτης 24/04/2012 01:18:59

    Η Παράτηξη υπρβαίνει τη ΝΔ.

  17. Aλμωπιευς avatar
    Aλμωπιευς 24/04/2012 01:20:19

    Eξαιρετικο . Δυναμη και κουραγιο .

  18. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 24/04/2012 01:20:22

    Για βοήθησε λίγο. Τι είναι αυτό;

    • Lichnee avatar
      Lichnee @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 24/04/2012 01:30:27

      h*p://en.wikipedia.org/wiki/Origami
      Ιαπωνική χειροτεχνία διπλώματος χαρτιού.

      • anideos avatar
        anideos @ Lichnee 24/04/2012 01:39:36

        Αν διπλωσεις 1000 Γερανους (πουλια) θα εχεις τυχη για ολη σου τη ζωη, αν προλαβεις να τα διπλωσεις βεβαια.

      • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
        ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ Lichnee 24/04/2012 07:22:13

        Αὐτό.

  19. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 24/04/2012 01:23:27

    Ο Μανουράς είναι, ο παλήκαρος που ξέσκισε τους Τούρκους στο Αεςροδρόμιο της Λευκωσίας.
    Ο Τρίτσης ήταν φίλος μου και σπουδαίο μυαλό, πατριώτης.
    Στην φωτογραφία είμαστε μαζί σε τραπέζι, είναι ήδη Δήμαρχος, λίγο καιρό πριν πεθάνει.
    Στην φωτογραφία που βλέπεις είμαι Επιλοχίας ΥΕΑ Β' στη ΣΕΑΠ. Δίκιο έχεις!

    • anideos avatar
      anideos @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 24/04/2012 01:36:43

      ''Ο Μανουράς είναι, ο παλήκαρος που ξέσκισε τους Τούρκους στο Αεροδρόμιο της Λευκωσίας.''
      Χαιρομαι για παρτη σου, αλλα σκαω κι απο τη ζηλια.

    • ronin avatar
      ronin @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 24/04/2012 01:43:14

      Να είσαι καλά Φαήλε και καλή τύχη!!!!
      α ρε Τρίτση , τι κρίμα να φύγεις γρήγορα...

    • ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
      ΣΤΕΛΙΟΣ @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 24/04/2012 12:48:47

      Υπάρχουν και χειρότερα Φαήλο μου, έβγαλα το κομπιουτεράκι και υπολόγισα πως όταν εγώ ήμουν Λοχίας ΥΕΑ (όχι επιλοχίας!) στη Σχολή, ήμουν… μείον 41 κιλά απο σήμερα!

      Και πάλι καλή επιτυχία ,σε καμαρώνω.

    • hellasatt avatar
      hellasatt @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 24/04/2012 13:52:54

      Φαήλε τι ΕΣΣΟ είσαι; Γιατί ήμουν και εγώ στη ΣΕΑΠ επιλοχίας (86ΣΤ). Έρρωσο, καλή επιτυχία στον αγώνα σου.

      • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
        Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ hellasatt 26/04/2012 01:38:33

        90 Α ΕΣΣΟ (204).

  20. Alex avatar
    Alex 24/04/2012 01:33:58

    Εξαιρετικός, μπράβο και καλή επιτυχία, κρίμα που δεν είμαι Πειραιά να σε στηρίξω σαν αδερφό!
    Κανε ότι μπορείς να ξεκινήσει επιτελους το μαμημενο το τρενάκι...

  21. Underdog avatar
    Underdog 24/04/2012 01:37:26

    Τι πράγματα είναι αυτά; Καταδρομέας και κρατάει πιστόλι; Κάνα πιτόγυρο έπρεπε να κρατάει να στανιάρουν ψυχολογικά μερικοί. Θέλει πολύ δουλειά για να καταλάβουν μερικοί ότι ο ήλιος εξακολουθεί να βγαίνει από την Ανατολή. Το πιστόλι είδαν, το ιδεολογικό πολυβόλο δεν το έχουν πάρει ακόμη χαμπάρι Ακόμη και αν δεν υπήρχε ο Φαήλος , η Παράταξη έπρεπε να τον εφεύρει.

  22. κύριος Χ avatar
    κύριος Χ 24/04/2012 02:30:29

    Δεν θα ψηφίσω Ν.Δ. Ο ΑΣ είναι εν δυνάμει άξιος και πιστεύω ηθικός ηγέτης αλλά έχει μαζέψει πολύ σαβούρα και πάλι στο κόμμα του. Κληρονόμοι, πολιτικάντηδες, δημοσιογράφοι της πλάκας, φθαρμένοι ανίκανοι πρώην υπουργοί και μερικά ρέστα. Δεν θέλω να δω υπουργό Άδωνη Γεωργιάδη, Κεφαλογιάννη Όλγα, Μιλτιάδη Βαρβιτσιώτη κτλ. Αλλά εσύ ρε μπαγάσα Φαήλο έχεις κάτι αυθεντικό. Σε πιστεύουμε πολύς κόσμος και εκτός Ν.Δ. Όταν τελειώσουν οι εκλογές και βγεις, γιατί θα βγεις πετώντας, και σταματήσουν τα κομματικά ποιήματα που λέτε αναγκαστικά όλοι οι υποψήφιοι δείξε μας κάτι να πιστέψουμε και εμείς οι άπιστοι. Ας βρεθούν και κανά δυο ανάλογοι στα άλλα κόμματα και ας προχωρήσουμε μπροστά όλοι μαζί.

  23. Α avatar
    Α 24/04/2012 06:39:28

    Φαήλο το βίντεο είναι λίγο ... κιτσάτο.
    Φτάνει ρε συ με τις σπαθάρες , τις χατζάρες κλπ. Κούλαρε λίγο...
    Οι φίλοι που θέλουν να σε βοηθήσουν πραγματικά, να μην εμφανίζουν τέτοιες δουλειές...
    Υ.Γ. Σε συμπαθώ, αλλά αυτές οι δουλειές θέλουν άλλη αισθητική.

    • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
      Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ Α 24/04/2012 08:15:08

      Δεν κάνω λογοκρισία στους εχθρούς, εκτός αν βρίζουν και είναι τρολ, και θα κάνω στους φίλους;
      Υποθέτω τι εννοείς αλλά δεν πρώτα απ' όλα δεν είναι "δουλειά" αυτό που κάνω και χαίρομαι που όσοι βοηθάνε δεν το κάνουν κι αυτοί σαν "δουλειά"... Φαντάζομαι αν πόζαρα με το σακκάκι στους ώμους, και καλά ανέμελος, με γραβάτες με σε παλ χρώματα, να χαϊδεύω στο κεφάλι παιδάκι από το Μπαγκλαντές, ξύριζα και το μούσι κλπ, η αισθητική θα ήταν πλήρως εναρμονισμένη με το πολιτικό μάρκετινγκ.
      Ε, λοιπόν επειδή εγώ δεν είμαι γενικός "εναρμονισμένος" ¨και δεν λέω στρογγυλά μεσαιοχωρίτικα λογάκια, ορθώς με αποδίδει το "κιτσάτο" κατ' εσέ βιντεάκι που έφτιαξαν οι άγνωστοι ανυπότακτοι Γαλάτες για το κέφι τους.
      Κι έχεις δίκιο, φτάνει πια με τις χατζάρες. Ανεπαρκείς. MAG 7,62 χρειάζεται.

      • Α avatar
        Α @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 24/04/2012 08:28:37

        Μην με παρεξηγείς, κι΄εγώ το καλό σου θέλω και μάλιστα κάνω αγώνα για σένα χωρίς να το ξέρεις.
        Αλλά έχω άλλη οπτική, όχι επί της ουσίας, αλλά μόνο στην εικόνα.
        Τι να κάνουμε γούστα είναι αυτά.
        ή αλλιώς: περί ορέξεως κολοκυθόπιττα.

  24. kas avatar
    kas 24/04/2012 07:30:24

    Φαήλο...δεν διακρίνω καλά το μηχανάκι. Υπήρξες ποτέ μέλος του ΗOG; και να ναι ποιά εποχή;

    • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
      Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ kas 24/04/2012 08:19:08

      Springer CVO του 2009. Τυπικά είμαι μέλος από το 2007, με το προηγούμενο εργαλείο, Super Glide Custom, αλλά δεν έχω ασχοληθεί κυρίως λόγω έλλειψης χρόνου. "I ride alone", που λένε οι Γιάνκηδες. Καμμιά Κυριακή, Εθνική, Αττική Οδό, Λαύριο, τσιγάρο στο Ναό του Ποσειδώνα στο Σούνιο, αγναντεύοντας το πέλαγος για το πανί του Θησέα κι επιστροφή από την άλλη μεριά, από παραλιακή.

      • kas avatar
        kas @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 24/04/2012 10:11:56

        ok boy

        είσαι πιό νέος...δεν σε πρόλαβα

        heritage springer softail...αυτό το πηρούνι σε τρελλαίνει λέμε

  25. Μίμης avatar
    Μίμης 24/04/2012 08:01:42

    Ελα ρε φίλε. Τι μου θυμισες (αν και είσαι παλιότερος..) Επιλοχίας βήτα σημαίνει μαχητής, αλλά και διαβαστερός, σωστός στρατιώτης (θυμίζω ... "εμείς θα πολεμήσουμε στην πρώτη τη γραμμή.."). Σε ποιο λόχο Φαήλο; Σου εύχομαι καλό κουράγιο και καλή επιτυχία.

    • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
      Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ Μίμης 24/04/2012 08:22:20

      Στο λόχο των Αλφάδων. Τι τραβήξανε οι έρμοι...

  26. Ιωάννης33 avatar
    Ιωάννης33 24/04/2012 08:21:16

    Καλημέρα, είσαι αρσενικός,αυτό οφείλουμε να στο αναγνωρίσουμε.Μπορεί να μην συμφωνώ με αρκετές απο τις αναρτήσεις και τα συμπεράσματα.Μπορεί να δηλώνω πρώτα ΝΔ και μετά Σαμαράς,αλλά μέσα απο την καρδιά μου εύχομαι να τα καταφέρετε.Αλλαξε τα όλα εκεί μέσα και μην χαριστείς σε κανέναν!

  27. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 24/04/2012 08:50:36

    Καλημέρα Φαήλε, "Ας τους να λένε" που λέει και ένα τραγούδι. Πολύ ωραίο το βίντεο. Καλή Επιτυχία!

  28. Διηνεκης avatar
    Διηνεκης 24/04/2012 08:55:27

    Μεγαλε 40 αλαμανές για δώρο θα σου στείλω

  29. Δημήτρης Σκαμπαρδώνης avatar
    Δημήτρης Σκαμπαρδώνης 24/04/2012 09:51:45

    Γνωρίζω οτι η εκπαίδευση των ΛΟΚ ,δίνει ταυτότητα συγκροτημένου ατόμου για μια ζωή.Και η ΝΔ χρειάζεται τέτοια ατομα. Προχώρα παληκάρι μου μπροστά και καλή επιτυχία.

  30. πολιτης avatar
    πολιτης 24/04/2012 09:58:45

    πρεπει να σταματησουν οι περιφερομενοι τα καναλια να εχουν απολογητικο κι αμυντικο υφος και λογο.πρεπει να υποστηριξουν το εργο του καραμανλη και να μην φερονται λες και εκανε τα αισχη...αν ειναι δυνατον το πασοκ να εκφερει λογο λες και ηταν στην αντιπολιτευση και η νδ να τραυλιζει και να υποδυεται τον ολιβερ τουιστ.
    να βαλουν τα πραγματα στην θεση τους οσο ειναι ακομη καιρος (εστω και στο παρα πεντε).
    δεν ειναι δυνατον να ανεχονται να μιλανε τα πασοκια ακομη για το ελλειμα του 2009 με απολυτα νουμερα κι οχι με ποσοστα επι του αεπ και να διαστρεβλωνουν την πραγματικοτητα, να μην εχουν σε καθημερινη βαση λογο για την μαιμου εξεταστικη της ελστατ και να μην σηκωνουν το θεμα τσοχατζοπουλου.
    ο κοσμος εχει απηυδησει με τους δανδηδες της εθνικης συνενοησης και της αυτοκριτικης.
    ο ταυρος πρεπει να πιστει απο τα κερατα κι οχι απο την ουρα............

    οι νεροβραστοι στο σπιτι τους......

  31. ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
    ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 24/04/2012 10:26:15

    ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΦΑΗΛΟ.ΕΘΕΛΟΝΤΗΣ ΚΑΤΑΔΡΟΜΕΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΣ ,ΚΑΛΟ ΕΙΔΟΣ ,ΛΙΓΟ ΣΠΑΝΙΟ.
    ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ.ΑΠΟ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ.
    ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΩΡΑ ΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ ΣΤΗ ΒΟΡΕΙΑ ΕΥΡΩΠΗ ΛΟΓΩ ΑΝΕΡΓΙΑΣ.
    ΕΦΥΓΕ ΠΡΟ ΜΗΝΩΝ ΜΕ ΒΑΡΙΑ ΚΑΡΔΙΑ.
    ΤΟΝ ΑΝΤΩΝΗ ΣΑΜΑΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ .ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΜΑΣ ΕΛΠΙΔΑ.

  32. Greco21 avatar
    Greco21 24/04/2012 10:50:23

    Φαήλο για την στρατιωτική θητεία έχεις κάνει προτάσεις; Πάει ο ανθός της νεολαίας μας στον στρατό με το κινητό τηλέφωνο επ' ώμου και ψάχνει για βίσμα. 12 μήνες αχρηστείας, σφουγγαρίστρας. Λόχοι χωρίς ομοψυχία. Πότε πιστεύεις ότι η θητεία πρέπει να εκσυχρονιστεί. Πιστεύω ότι 12 μήνες είναι πολλοί. Τα στρατόπεδα ακόμα περισσότερα και οι περισσότερες σκοπιές αχρείαστες. Η θητεία είναι πλέον "χάσιμο χρόνου" (εάν εξαιρέσουμε κάποιες ιδιαίτερες μονάδες) που δεν προσφέρει κανένα εφόδιο στην ζωή του στρατεύσιμου και ανεπαρκή υπηρεσία στην χώρα. Το να κάνει συσίτια για τους φτωχούς είναι κοινωνικό έργο, πρέπει να γίνεται αλλά δεν είναι η κύρια δραστηριότητα των Ενόπλων Δυνάμεων. Δεν έχουμε εξασφαλήσει το αξιόμαχο. Επίσης θεωρώ ότι οι ΕΠΟΠ, ΟΒΑ ήταν οι μεγαλύτερες αποτυχίες. Για την Β' Πειραιά μερικά λόγια πότε θα εκθέσεις στο Antinews?

  33. Βολταρεν avatar
    Βολταρεν 24/04/2012 14:19:15

    Κυριε Κρανιδιωτη,
    δε ψηφιζω πειραια.Δε θα ψηφισω ΝΔ(ουτε και καποιο απο τα μεγαλα κομματα).Αν ομως ψηφιζα πειραια θα σε ψηφιζα διοτι διαβαζοντας ολα τα αρθρα σου εδω και καιρο δε φαινεσαι ψευτικος σαν τους αλλους τους πλαστικους με τα ψευτικα χαμογελα.Σε εχω πετυχει και πεντεξι φορες στο δρομο και μου εχεις φανει φυσιολογικος.Σαν ολους τους ανθρωπους.Ουτε μποντιγκαρνταδες ουτε τουπε ουτε τιποτα.Καλη σου επιτυχια και οταν βγεις(γιατι θα βγεις) ,και μπεις στο κοινοβουλιο,να μην ξεχασεις τις αρχες σου και να τολμησεις να συγκρουστεις αν δεν συμφωνεις,οπως κανεις τωρα που δε μασας τα λογια σου.

  34. thanasis avatar
    thanasis 24/04/2012 16:38:27

    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Η ΛΑΙΚΗ ΔΕΞΙΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑΝ
    ΕΚΠΡΟΣΩΠΟ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ. Ο ΦΑΗΛΟΣ ΚΡΑ
    ΝΙΔΙΩΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΜΕ ΑΥΤΟΝ
    ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ Ο ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΝΕΟΔΗΜΟ
    ΚΡΑΤΗς

  35. ENIALIOS avatar
    ENIALIOS 24/04/2012 17:16:53

    ΚΡΑΤΑ ΓΕΡΑ ΦΑΗΛΟ
    ΣΤΑ ΟΠΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ

  36. roadrunner avatar
    roadrunner 24/04/2012 23:41:06

    κ. Κρανιδιώτη, αν και βλέπω ότι οι προλαλήσαντες ασχολήθηκαν αποκλειστικά με το βίντεο, εγώ θα μείνω στα όσα είπατε στη ΝΕΤ. Και θα σας δώσω συγχαρητήρια που θυμηθήκατε τουλάχιστον εσείς, ότι το ΠΑΣΟΚ είναι αυτό που άσκησε εξουσία (όχι η Νέα Δημοκρατία) εδώ και 2,5 χρόνια, το ΠΑΣΟΚ είναι αυτό που τα έκανε μαντάρα στην Παιδεία και όχι μόνο. Μπράβο σας, που αναφερθήκατε τόσο εύστοχα στο φιάσκο των βιβλίων και αποδείξατε την ακαταλληλότητα της κ. Χριστοφιλοπούλου και της λοιπής πολιτικής ηγεσίας.
    Θα μου επιτρέψετε όμως, να εκφράσω την ταπεινή προσωπική μου άποψη, πως το φιάσκο των βιβλίων δεν ήταν θέμα ανικανότητας τους, δεν ήταν απλά θέμα ανημποριάς.. Η έλλειψη χρημάτων, οι τεχνικές δυσκολίες, οι διαδικαστικές καθυστερήσεις που επικαλέστηκαν δεν ήταν η αιτία του φιάσκου, αλλά οι επιφανειακές τους δικαιολογίες.
    Για μένα, ήταν πολιτική απόφαση του ΠΑΣΟΚ η όλη ιστορία. Ήταν πολιτική απόφαση και ύπουλος σχεδιασμός τους, να μεταλαμπαδευθεί η μιζέρια, η ένδεια, η ηττοπάθεια, η απαισιοδοξία και ο φόβος στα παιδιά μας, στους μικρούς μαθητές, στο αύριο της Ελλάδας. Έτσι, φοβισμένη και ηττοπαθή θέλουν τη νέα γενιά μας και πιστέψτε με, μετά από τη φετινή σχολική χρονιά, τα κατάφεραν καλά. Με την διαρκή κοροϊδία, «σήμερα, αύριο, τον Οκτώβρη, το Φλεβάρη θα φτάσουν τα βιβλία», θέλησαν να κάμψουν το ηθικό των παιδιών μας. Αυτό είναι ανήθικο και εγκληματικό. Είναι χτύπημα κάτω από τη μέση στο Έθνος.
    Εκτός από τους χαμηλοσυνταξιούχους, προσοχή πολύ στην Παιδεία, στα παιδιά μας.

    «Κανένα παιδί χωρίς βιβλία, κανένα ελληνόπουλο χωρίς ελπίδα»

    είναι ένα σύνθημα που πρέπει να συμπεριληφθεί οπωσδήποτε προεκλογικά από το κόμμα και φυσικά να υλοποιηθεί μετεκλογικά.

    Καλή επιτυχία, εύχομαι να είστε βουλευτής της επόμενης Βουλή (δυστυχώς και εγώ ψηφίζω εκτός)