04/05/2009 21:07
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Φήμες ότι θα παραιτηθεί σήμερα ο Παυλίδης

Ξεκίνησε η συζήτηση στην Βουλή για την παραπομπή ή όχι του Αριστοτέλη Παυλίδη.

Όπως μας ενημερώνουν υπάρχει έντονη φημολογία ότι ο Αριστοτέλης Παυλίδης θα δηλώσει ότι παραιτείται στο τέλος της ομιλίας του. Αυτό για να «διευκολύνει» τους βουλευτές να μην ψηφίσουν με το δίλημμα των εκλογών, αλλά και για να μην μείνει στίγμα στον ίδιο και την  παράταξή του. Επειδή αν η ψηφοφορία διεξαχθεί υπο την απειλή των εκλογών, τότε θα λένε ότι αθωώθηκε λόγω εκλογών και όχι επειδή ήταν αθώος.

Η παραπομπή ή μη, του πρώην υπουργού Αιγαίου στη Δικαιοσύνη με την κατηγορία της ηθικής αυτουργίας σε εκβίαση, θα κριθεί σε μυστική ψηφοφορία που θα διεξαχθεί στις 23:00.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ariel avatar
    ariel 04/05/2009 21:12:47

    Καλησπέρα. Μυστική ψηφοφορία είπατε; Μα ο Καρατζαφ. πρώτος δήλωσε πως θα ελέγχει τους δικούς του, για να μην ξεφύγουν από την κοματική γραμμή. Από τους υπόλοιπους, ο ένας θα δείχνει το ψηφοδέλτιο στον άλλο για να νομιμοποιείται. Μπορεί βέβαια να κάνω και λάθος. Θα δείξει.

  2. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 04/05/2009 21:13:28

    Προβλεπω παραπομπη και εκλογες.

    Η ψαλλιδα κλεινει, εστω και λιγο.

    Οποιαδηποτε στιγμη στο μελλον θα ειναι κειροτερα για την ΝΔ.

    Ασε που παραπεμπωντας βουλευτη του και κανωντας εκλογες θα ειναι Καβαλα στ αλογο σε θεμα ηθικης!

  3. Raven avatar
    Raven 04/05/2009 21:21:42

    @2
    Θα μπορουσε ο κουρασμενος να το εκανε αυτο που λες ειναι δεν ηταν στα αληθεια "το νικ σου"! Αρα δεν θα γινει τιποτε απο αυτα..

  4. αντικαθεστωτικος avatar
    αντικαθεστωτικος 04/05/2009 21:29:43

    προετοιμαστείτε. αύριο προκηρύσσονται οι πρόωρες

  5. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 04/05/2009 21:43:03

    Θα πάρω μια ψαρόβαρκα μωρό μου
    θα πάρω μια ψαρόβαρκα
    να πάω να βγω στην Πάρο
    να πάω να βγω στην Πάρο.

    Θα πα να βρω τον "Μάουκα" μωρό μου
    θα πα να βρω τον "Μάουκα"
    μαζί του να καλάρω
    θα πάω να βγω στην Πάρο.

    Που έχει μες στο τσούρμο του μωρό μου
    που έχει μες στο τσούρμο του
    όλο λεβέντες νέοι
    όλο λεβέντες νέοι.

    Παρκιώτες και Τσιπιδιανοί μωρό μου
    Παρκιώτες και Τσιπιδιανοί
    κι οι άλλοι Ναουσέοι
    όλο λεβέντες νέοι

    άααχ φτιάχτηκα!

    Εγώ λοιπόν, έτσι για την πλάκα, προβλέπω μη παραπομπή δεν προκύπτουν σου ξου μου ξου. Ο τύπος θα παραιτηθέι στο παρά τσακ. Βέβαια δεν στοιχηματίζω τίποτα, ωστόσο δεν θέλω εκλογές γιατί ο Μανωλιός δεν αλλάζει και οι καιροί είναι χαλεποί.

  6. Καθρέφτης avatar
    Καθρέφτης 04/05/2009 21:47:34

    Η αλήθεια είναι ότι η εμφάνιση Καραμανλή
    στην Αργολίδα ήταν εμφάνιση εθνικών εκλογών
    και όχι ευρωεκλογών.
    Δεν αποκλείεται να κάνει ρελάνς με αβαντάζ
    την αυτο-κάθαρση και αιχμή του δόρατος πάλι την καταπολέμηση της διαφθοράς.
    Ωστόσο, εν τοιαύτη περιπτώσει,
    και φρεσκάροντας τη μνήμη για τα έργα
    και τις ημέρες του ΠΑΣΟΚ,
    δεν αποκλείεται να τις κερδίσει, οριακά.
    Οπότε, πώς δένει το σενάριο
    ότι τις κάνει για να τις χάσει;
    Πιο πιθανό είναι να γίνουν το Μάρτιο του 2010,
    όταν και θα φύγει πλέον,
    αφού θα έχει περάσει τον Κάβο(- Ντόρο).

  7. potamiotis avatar
    potamiotis 04/05/2009 21:47:52

    ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙ ΓΙΑΤΙ ΚΟΥΝΟΥΣΕ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΠΡΙΝ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ? ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΙ 300,ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Μ ΑΡΧ@Δ@Α ΓΙΑ Ν ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΚΤΡΩΜΑ ΝΟΜΟ "ΠΕΡΙ ΕΥΘΥΝΗΣ ΥΠΟΥΡΓΩΝ?"....

  8. ΣΚΑΙς avatar
    ΣΚΑΙς 04/05/2009 21:55:44

    Γιατί βιάζεστε? Τα σενάρια είναι 2:
    1. Νίκη ΝΔ στις ευρωεκλογές, έστω και με 1 ψήφο διαφορά. Τότε εκλογές τον Σεπτέμβρη!
    2. Ήττα ΝΔ με διαφορά μικρότερη του 2% (το πιο πιθανό σενάριο). Εκλογές το 2010 που προκαλεί ο ΓΑΠ. Είναι όμως καυτή η πατάτα γιατί στο μεταξύ τα οικονομικά έχου αρχίσει να βελτιώνονται (Θυμηθείτε τι έλεγαν τον Δεκέμβριο Σημιτηδες Παγκαλοι κλπ περί κατάρρευσης της οικονομίας και διαψευστηκαν παταγωδώς). Ακόμα και τώρα που μιλάμε μετά από τόσα το ΠΑΣΟΚ δεν έχει καμμιά δυναμική. Ο Γιώργος είναι αυτός που είναι και τον ξέρουμε όλοι. Αν το 40% των Νδκρατών γυρίσει στον Καραμανλή τότε όλα θα έχουν τελειώσει. Απόψε πάντως θα είναι η πρώτη νίκη στις μάχες μέχρι τις επόμενες εκλογές. Το λένε και οι ΦΑΚΤΟΡΕΣ ο ΚΚ θα στεφθεί, για μια ακόμα φορά, ΝΙΚΗΤΗΣ!!!

  9. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 04/05/2009 21:56:42

    καλό το Κάβο Ντόρο!!

  10. Raven avatar
    Raven 04/05/2009 22:08:12

    @ 8

    O K(ουρασμενος)Κ(ουραμπιες) μπορει να νικησει μονο στο PS ετσι οπως ειναι τωρα. Αρα μαλλον το 3ο σεναριο θα βγει...

  11. Cleine Meine avatar
    Cleine Meine 04/05/2009 22:09:21

    @ 4 άγιος,

    Μπάαα!

  12. Cleine Meine avatar
    Cleine Meine 04/05/2009 22:17:47

    @ 8 Σκάις,

    Τα σενάρια είναι 2:

    Ήττα της ΝΔ στις ευρωεκλογές, έστω και με 1 ψήφο διαφορά.
    Τότε εκλογές τον Μάη του 2011!

    2. Ήττα ΝΔ με διαφορά μικρότερη του 2%
    (το πιο πιθανό σενάριο).
    Παροχές απο τον ΚΚ και εκλογές το Μάρτη του 2010.
    Ήττα του ΠΑΣΟΚ, και διάσπασή του.
    Ακολουθεί η Τέταρτη τετραετία του καταλληλότερου...

  13. αντικαθεστωτικος avatar
    αντικαθεστωτικος 04/05/2009 22:20:20

    ο καραμανλης διακινδυνεύει ολη τη δυναστεία της ονοματαρας του και της δημορατικοτατης παραδοσεως του εαν περιμλενει μεχρι τον σεπτεμβριο....νεοι φοροι ερχονται, τα εθνικα βουλιαζουν (το χει κανονισει ο ιδιος), ο δικοματισμός καταρρέει με ταχύτητα παρολες τις - ουαου - δημοσκοπήσεις που έχουν κάνει τα ποσοστά ακορντεόν και πλέον τις ψιλοπιστεύει μόνο όποιος δεν έχει πρόσβαση σε οτιδήποτε άλλο από την τιβι και τα νταβατζηδοέντυπα, ο τουρισμός θα υποστεί μέιωση και συνακόλουθα ο επόενος χειμώνας θα είναι ο πλέον δύσκολος των τελευταίων 20 χρόνων...

    τον σεπτέμβριο ίσως να μην φτάνει το 25%. όπερ παπαπλα ΝΔ παπαλα καρμαν-αλης.

    εις αυριον.

  14. αντικαθεστωτικος avatar
    αντικαθεστωτικος 04/05/2009 22:21:46

    πονούνε μωρέ οι καραμαν-αλήδες?

  15. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 04/05/2009 22:23:26

    Ξέρετε πόσα χρήματα είχε αποσπάσει ο Κατσίκης; Ή οι αποστάτες το `65; Έτσι και τώρα. Πολλά είναι τα λεφτά που παίζονται. Πιο πολλά θα βγάλει λεφτά σήμερα ο Παυλίδης από όλες τις μίζες όλων των χρόνων που ήταν υπουργός.

  16. osaperas avatar
    osaperas 04/05/2009 22:23:44

    Είναι αλήθεια ρε παιδιά ότι ο μποντιμπιλντεράς ο Καρατζαφέρης είπε στην διάρκεια της ομιλίας του στη Βουλή ότι "οι μισοί υπουργοί της Νέας Δημοκρατίας τα παίρνουν;"

    Και δεν αντέδρασε κανείς;

  17. αντικαθεστωτικος avatar
    αντικαθεστωτικος 04/05/2009 22:26:46

    Strange Attractor

    "Ξέρετε πόσα χρήματα είχε αποσπάσει ο Κατσίκης; Ή οι αποστάτες το `65;"

    στη θέση του γέρου της δημοκρατίας ο....μαρκογιαννάκης, η όλγα, ο γκιουλέκας, ο ψωμιάδης και η ντόρα.

    τους κυνηγάει βλέπετε το παρακράτος της δεξιάς

    (αντε να πείσεις τον σδύσμοιρο οτι το παιχνίδι είνα στημένο από τον ίδιο τον καραμαν-αλη)

  18. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 04/05/2009 22:27:34

    Αντιδρά κάποιος όταν τον κατηγορούν για κάτι στο οποίο είναι αθώος.

  19. Cleine Meine avatar
    Cleine Meine 04/05/2009 22:29:04

    @ 17 άγιος,

    Περίπου 5 εκατομμύρια δολλάρια.

    Ξέρεις πόσα ρούβλια μας δίναν οι Σοβιετικοί?
    4 Δις ρούβλια το χρόνο...

  20. αντικαθεστωτικος avatar
    αντικαθεστωτικος 04/05/2009 22:33:14

    @ 19Strange Attractor

    σε ποιόν τα έδιναν οι σοβιετικοί και γιατί;

  21. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 04/05/2009 22:38:07

    @20 :;;;;;; εννοείς τον Κλάιν μάιν και όχι εμένα, προφανώς.

  22. Cleine Meine avatar
    Cleine Meine 04/05/2009 22:41:28

    @ 20 άγιος,

    Τα δίναν σε κάτι αριστερούληδες
    που τους ταίζει τώρα ο Soros...

    Το γιατί, το ξέρουμε όλοι...

  23. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 04/05/2009 22:43:20

    Αληθέυει τελικά ότι η Θώδη μπουζουριάστηκε με ζουρλομανδύα;
    Σειρά τώρα έχει ο Γαλάτης (έτσι ακούγεται).

  24. osaperas avatar
    osaperas 04/05/2009 22:46:07

    @22

    Ξαναπεσ το αλλα με διαφορετικά λόγια. Δεν "δένει" έτσι όπως το χεις γράψει.

    Αυτοί που έπαιρναν ρούβλια από σοβιετικούς δεν είναι εφικτό να παίρνουν σήμερα χρήματα από το Σόρος.
    Από πρακτική άποψη το λέω.

  25. αντικαθεστωτικος avatar
    αντικαθεστωτικος 04/05/2009 22:48:08

    σωστό. τους ταιζει ο σόρος γιτί δεν τον κα΄λεσε ο καρμαν-αλης και το κακο συναοαντημα στη συνεδριση της λεσχης μπιλντμπεργκ. ενοιωσε καποια αναφυλαξια βλεπεις,

    ενω οι "πατριωτες"...καλουν τους καλους "σορος" οχι τον κακο "σορος".

    το υπαγόρευσε ο ροθτσιλντ στη συνάντηση που είχε με τον καραμαν-αλη προ ενος μηνος.

    ο ροθτσιλντ ως γνωστον μαχεται για τα εθνικα συμφεροντα που ο σορος πολεμα.
    και ολοι μαζι, στη λεχη μπιλντμπεργκ τα βαζουν με τους χοντικους που μπηκαν στην κυβερνηση για να μας πανε τα εθνικα μας θεματα δεξια!

    και να σωσουν και την κυπρο....ΑΜ ΠΩΣ

  26. αντικαθεστωτικος avatar
    αντικαθεστωτικος 04/05/2009 22:49:30

    Cleine Meine εχεις την εντυπωση οτι σε διαβαζουν ζωα?

  27. Cleine Meine avatar
    Cleine Meine 04/05/2009 22:52:06

    @ 24 οσαπέρας,

    Με τη πτώση της Σοβιετικής Ένωσης
    τους τελείωσαν τα ρούβλια,
    και άρχισε η ροή του Δολλαριου...
    Κοινώς,
    Πουλήθηκαν στους Αμερικλάνους,
    και ξεκίνησε η επάνδρωση των ΜΚΟ.

    Σαφές?

  28. αντικαθεστωτικος avatar
    αντικαθεστωτικος 04/05/2009 22:56:32

    Cleine Meine

    ενω εσεις τα παιρνετε σε ευρω απο τη ζιμενς διαχρονικα ετσι?

    πως αλλιως η λεσχη μπιλντμπεργκ θα είναι ησυχη? καπως πρεπει να πληρωθουν οι μυστικες υπηρεσιες, ο μαφιοζος-χουντικος δημ ταξης και καπως θα πρεπει αν εχει αμαυρωθει το κινημα των εκατονταδων χιλιαδων δεκεμβρη που- πλην εξαιρεσεων-ανεδειξε την αντιδραση μιας σιωπηλης πλειοψηφιας στην κατακρεουργηση της πατριδας απο τους πρωην κομμουνιστοφαγους, νυν αμερικανοφαγους που δυστυχως παραμενουν cia κινουμενοι

  29. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 04/05/2009 22:57:00

    προπαγάνδα δεκαετίας του '60 και του '85 ...

  30. αντικαθεστωτικος avatar
    αντικαθεστωτικος 04/05/2009 23:01:02

    αλλενάκι

    θα έλεγα οτι εχεις δικιο αν δεν πρεπει να σταματησει εδω η πατριδοκαπηλεια και η κατασυκοφαντηση χιλιαδων που κατεβηκαν στους δρομους τον δεκεμβρη. σορυ

  31. Cleine Meine avatar
    Cleine Meine 04/05/2009 23:01:10

    @ 28 άγιος,

    Τί εννοείς?
    Δυστυχώς, αυτές τις αρλουμπολογίες μόνο ζώα τις καταλαβαίνουν...

  32. Cleine Meine avatar
    Cleine Meine 04/05/2009 23:06:23

    @ 30 Άγιος,

    Έχεις το θράσος και μιλάς για συκοφαντίες...
    Πού ήσουν εσύ το Δεκέμβρη?
    Έκλεβες τα καταστήματα των φασιστών?

  33. αντικαθεστωτικος avatar
    αντικαθεστωτικος 04/05/2009 23:06:42

    31 strange
    μην αυτοχαρακτηριζεσαι. εννοω απλα οτι τις φημες περι σορος τις διαρρεουν οι περι της λεσχης μπιλντεμπεργκ. ποιοι είναι αυτοί?

    οοοοολοι οι "σορος" της οικουμενης, εκτος απο το "σορος" βεβαια. αυτος ειναι ο κακος, τον εχετε διορισει να χρηματοδοτει την αριστερα.

    αλλα βεβαια, οταν πρεπει να εξηγησετε εστω με ελαχιστα στοιχεια η με ελαχιστα λογικα επιχειρηματα το πως και το γιατι, "δεν καταλαβενετε", "δυσνοητα τα γραφουν".

  34. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 04/05/2009 23:07:43

    30: το σχόλιο δεν πήγαινε σε σένα προφανώς ...

  35. αντικαθεστωτικος avatar
    αντικαθεστωτικος 04/05/2009 23:09:21

    απο τις 200000 χιλιαδες κοσμου θελεις να ασχολθουμε με τους 100 που εέψαν τα καταστηματα ε? και οι υπολοιποι 199900? ο σορος ε? αλβανοι έτσι?

    αλλα με τον ροθτσιλντ και τη μπιλντεμπεργκ τα βρισκεις....αμερικανοφαγε μου εσυ....

  36. osaperas avatar
    osaperas 04/05/2009 23:10:35

    @27

    Δεν ταιριάζει χριστιανέ μου αυτό που λές. Αυτοί που (υποτίθεται ότι) έπαιρναν τα ρούβλια -σύμφωνα με τη γνωστή προπαγάνδα, εκτός και εάν εσύ ξέρεις κάτι παραπάνω -δεν μπορεί (πρακτικά)να ΄παίρνουν δολάρια σήμερα.

    Στην συντριπτική τους πλειοψηφίαα έχουν πεθάνει ή είναι με το ένα πόδι στον τάφο.

    Πάντω κάτω οι του σόρος και των ΜΚΟ είναι γνωστοί. Αυτοί λοιπόν δεν είχαν γεννηθεί ή ήταν ακόμη στις πάνες όταν "ερχόντουσαν τα ρούβλια".

  37. Cleine Meine avatar
    Cleine Meine 04/05/2009 23:12:24

    @ 36 Οσαπέρας,

    Το '89 μας τελείωσε το ρούβλι...

  38. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 04/05/2009 23:13:15

    @33 αντικαθεστωτικος Says:
    May 4th, 2009 at 11:06 pm

    31 strange
    μην αυτοχαρακτηριζεσαι. εννοω απλα οτι τις φημες περι σορος τις διαρρεουν οι περι της λεσχης μπιλντεμπεργκ. ποιοι είναι αυτοί?


    @33 αντικαθεστωτικος, πάλι με μπερδεύεις μήπως;
    Moυά Strange όχι Cleine meine

  39. Μ avatar
    Μ 04/05/2009 23:17:45

    Άσχετο.

    Παίζει να είναι και η πρώτη φορά που είδα τον Ραγκούση στην Βουλή...

    ^_^

  40. Cleine Meine avatar
    Cleine Meine 04/05/2009 23:19:23

    @ Οσαπέρας,

    Μεταξύ μας,
    Τί λές, θα παραιτηθεί ο Παυλίδης?

  41. osaperas avatar
    osaperas 04/05/2009 23:21:13

    @37
    είσαι εκτός γραμμής. ΆΛλο το πότε τελείωσε το ρούβλι και άλλο το πότε σύμφωνα με την προπαγάνδα ερχόντουσαν ρούβλια στην ελλάδα.

    Δεν υπάρχει επίσημη θεση ότι ερχόντουσαν ρούβλια το 89 -εκτός εάν εσύ έχεις δικές σου προσωπικές πληροφορίες.

  42. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 04/05/2009 23:21:29

    @40 Όλα θα κριθούν από την βαρυσήμαντη τοποθέτηση της Κιμ Κίλιαν. Αναμένομεν εξελίξεις.

  43. Cleine Meine avatar
    Cleine Meine 04/05/2009 23:22:51

    @ 41 οσαπέρας,

    Φαντάζομαι οτι εσύ πιστεύεις οτι ερχόντουσαν μέχρι το 74...

  44. Καθρέφτης avatar
    Καθρέφτης 04/05/2009 23:33:57

    Που ναι ο Δαλιανίδης να
    γυρίσει και το
    "Καλώς ήλθε το ρούβλι",
    μετά το"Καλώς ήλθε το δολλάριο!"
    Έλεος.

  45. αντικαθεστωτικος avatar
    αντικαθεστωτικος 04/05/2009 23:36:38

    ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΕΛΙΑΜΕΠ - ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΕΣ

    Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά τα Υπουργεία Εξωτερικών και Εθνικής Άμυνας για τη συνεχή υποστήριξή τους και τα Ιδρύματα Α.Γ. Λεβέντη και Σταύρος Σ. Νιάρχος, των οποίων η υποστήριξη υπήρξε καθοριστική για την αγορά των γραφείων μας, ενώ σημαντική ήταν και βοήθεια του Κοινωφελούς Ιδρύματος Αλέξανδρος Σ. Ωνάσης, της Α.Ε. Τσιμέντων ΤΙΤΑΝ, της S&B Βιομηχανικά Ορυκτά Α.Ε., του Ιδρύματος Λίλιαν Βουδούρη, της Τράπεζας της Ελλάδος, του OTE A.E. και του Ομίλου Ευθυμιάδη στη Θεσσαλονίκη


    ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΕΣ (ΞΕΝΟΙ)

    • Rockefeller Foundation,
    New York
    • Royal Ministry of Foreign
    Affairs, Oslo
    • Soros Foundation - Hungary,
    Budapest
    • Soros Foundation - Latvia, Riga


    ΕΛΙΑΜΕΠ - ΔΣ

    Γενικός Γραμματέας
    Αλέξης Παπαχελάς, Διευθυντής Εφημερίδας “Η Καθημερινή”, Αθήνα

    Ταμίας
    Παναγής Βουρλούμης, Πρόεδρος Διοικητικού Συμβουλίου, Διευθύνων Σύμβουλος ΟΤΕ Α.Ε., Αθήνα

    Μέλη

    Γεώργιος Αντωνετσής, Πτέραρχος ε.α.
    Γιώργος Δαυίδ, Πρόεδρος, Δ.Σ., Coca Cola 3Ε, Αθήνα


    ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΙΟΝ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΕΙ Ο ΣΟΡΟΣ?

    ΜΑΘΕ!
    ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΞΕΡΝΑ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ.

  46. αντικαθεστωτικος avatar
    αντικαθεστωτικος 04/05/2009 23:37:48

    ΤΑ ΑΝΩΤΕΡΩ ΓΙΑ ΤΟΝ CLEINE MEINE (ΚΑΤΑ ΤΟ KATA TO JUDEN RAUS) ΚΑΙ ΤΟΝ OSAPERAS (ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙ)

  47. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 04/05/2009 23:39:44

    Χάνετε!

    Να δείτε τον Πρετεντέρη, ίδιος Τράγκας, να λέει ότι άλλο η κοινή γνώμη και άλλο η απόφαση για παραπομπή. Καθαρός θα την βγάλει ο τεώς "Υπουργός";

  48. Cleine Meine avatar
    Cleine Meine 04/05/2009 23:42:05

    @ 45 Άγιος,

    Η αρχή του τέλους της κοινωνίας του marketing και η αφύπνιση του Δυτικού ανθρώπου θα γίνει μέσα από την ανατροπή του σάπιου συστήματος μέσω της ταξικής πάλης που επαγγέλλεται ο ΣΥΡΙΖΑ.
    Η ενσωμάτωση των λαθρομεταναστών στον κοινωνικό ιστό της χώρας είναι το απαραίτητο βήμα μιας νέας ηθικής και πολυπολιτισμικής θεώρησης των πραγμάτων.

    Η μεγάλη αλλαγή θα γίνει μέσα στα μυαλά των ανθρώπων πρώτα, και μετά θα μιλήσουμε για σοβαρές κοινωνικές αλλαγές. Οι αγώνες για την οικολογία αλλά και τα δικαιώματα των μειονοτήτων σε συνδυασμό με την αρχή της αυτοδιάθεσης των λαών μπορούν να αφυπνίσουν τα ναρκωμένα από την υπερκατανάλωση δυτικά μυαλά.
    Η εξέγερση των νέων σε συνδυασμό με νέες μορφές πάλης -όπως το αντάρτικο πόλεων- ενάντια στους νταβατζήδες της πατρίδας μας σηματοδοτούν την έναρξη μιας ευρύτατης αντιπαράθεσης του λαού ενάντια στους δυνάστες του.

    Τον σημαντικό ρόλο της ενημέρωσης του λαού ως προς τις πραγματικές αιτίες της κρίσης αλλά και των καπιταλιστικών πολέμων ανά τον κόσμο, έχουν αναλάβει ομάδες αυτόνομων πολιτών με αγωνιστικό παρελθόν και προοδευτικό έργο σήμερα συμμετέχοντας σε διάφορα μπλόγκς με την συμβολή των προοδευτικών μη Κυβερνητικών οργανώσεων που δραστηριοποιούνται σε πολλές περιοχές του πλανήτη.

  49. αντικαθεστωτικος avatar
    αντικαθεστωτικος 04/05/2009 23:42:56

    ποιός είναι ο ταμιάς του ελιαμεπ που διαχειρίζεται τα κονδύλια του Υπ εθνικής αμύνης ΚΑΙ του ΣΟΡΟΣ?

    Ο ΚΎΡΙΟΣ ΞΕΠΟΥΛΗΜΑ ΤΟΥ ΟΤΕ. Ο ΚΥΡΙΟΣ ΖΙΜΕΝΣ. Ο ΚΥΡΙΟΣ ΚΟΚΚΑΛΗΣ. Ο ΚΥΡΙΟΣ ΣΤΑΖΙ. Ο ΚΥΡΙΟΣ ΔΙΑΦΘΟΡΑ.

    ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΒΓΗΚΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΗ.

    ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΚΥΡΙΟΙ ΛΑΤΡΕΙΣ ΤΟΥ ΣΟΡΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΜΟΝΟ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΙΣ ΤΣΕΠΕΣ ΚΑΙ ΤΗ ΜΠΙΛΝΤΕΜΠΕΡΓΚ.

    ΜΗ ΒΑΖΕΤΕ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΗ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΑΣ. ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ

  50. osaperas avatar
    osaperas 04/05/2009 23:45:05

    @46

    1. μην ταραζεσαι γιατι χανεις το δικιο σου.

    2. μην βιαζεσαι γιατι σαν νέος δεν εχεις προλάβει να τους μάθεις όλους και όλα

  51. αντικαθεστωτικος avatar
    αντικαθεστωτικος 04/05/2009 23:46:44

    48 JUDEN RAUS

    δεν έχεις τίποτε άλλο για τον σόρος? μη μου πεις, έχω ιδιαίτερο θράσος, έτσι?

    αστο.

  52. αντικαθεστωτικος avatar
    αντικαθεστωτικος 04/05/2009 23:48:29

    osaperas.

    μιλάω με στοιχεία για τον "σορος". σε ακούω. πως συνδέεται με τον δεκέμβρη. στοιχεία θέλω και λογικά επιχειρήματα.

    δεν είναι δυνατόν να μας κοπανάνε οτι ο σόρος πολεμά τους διοργανωτές και τους θιασώτες της λέσχης μπίλντεμπεργκ

  53. Factorx avatar
    Factorx 04/05/2009 23:49:51

    Τελικά δεν παραιτήθηκε ο Παυλίδης. «Ψηφίστε ό,τι θέλετε. Είμαι έτοιμος για όλα, ζητώ μόνο δικαιοσύνη» είπε στην Βουλής πριν αρχίσει η κρίσιμη μυστική ψηφοφορία.

    Αλλα πολυ που σας νοιάζει. καλύτερα

  54. osaperas avatar
    osaperas 04/05/2009 23:52:35

    @52

    μια άλλη φορα το ξανασυζηταμε το θεμα. εχουμε κουρασει απόψε τους υπόλοιπους σχολιαστες. έτσι κι αλλιως το θεμα θα ξαναέλθει για συζητηση και εγω εδω θα είμαι.

    Απόψε η νυχτα ειναι του ..παυλίδη

  55. αντικαθεστωτικος avatar
    αντικαθεστωτικος 04/05/2009 23:53:39

    ΘΕΛΕΤ ΚΙ ΑΛΛΟ? ΠΑΡΤΕ ΚΙ ΑΛΛΟ


    ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΗ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ 3-5-2009

    ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΛΕΣΧΗΣ ΜΠΙΛΝΤΕΜΠΕΡΓΚ

    Από ελληνικής πλευράς αναμένεται να συμμετάσχει ο επικεφαλής του ομίλου της Coca-Cola στην Eλλάδα Γιώργος Δαυίδ, καθώς έχει συμμετάσχει και σε παλαιότερες συγκλήσεις της Λέσχης Μπίλντερμπεργκ. Προσκλήσεις έχουν λάβει ακόμη ο Λουκάς Τσούκαλης, επικεφαλής του Ελληνικού Ιδρύματος Άμυνας και Εξωτερικής Πολιτικής (ΕΛΙΑΜΕΠ), ο διοικητής της Εθνικής Τράπεζας Τάκης Αράπογλου και ο διοικητής του OTE Παναγής Bουρλούμης.

    ΠΟΙΟΥΣ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΕΙ Ο ΣΟΡΟΣ?
    ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΚΕΚΛΗΜΕΝΟΥΣ ΤΗΣ ΛΕΣΧΗΣ ΜΠΙΛΝΤΕΜΠΕΡΓΚ ΠΟΥ ΣΥΝΕΔΡΙΑΕΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΥΛΟΓΙΕΣ ΤΟΥ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ

  56. Factorx avatar
    Factorx 04/05/2009 23:56:18

    @αντικαθεστωτικος: δηλαδή τι να κάνει η κυβέρνηση; να πει απαγορευω στην Μπίλντεμπεργκ να συνεδριάσει; Πολύ στη δημαγωγία δεν το ρίξαμε;

  57. Καθρέφτης avatar
    Καθρέφτης 04/05/2009 23:57:06

    archaeopteryx,
    βλέπουμε ΑΝΑΤΡΟΠΗ -
    δεν χάνουμε με την καμία
    τόση μαζεμένη πολιτική...σοφία
    Σκέτο κομμωτήριο, απόψε!

  58. Μ avatar
    Μ 05/05/2009 00:00:23

    Μαρία Σπυράκη:
    "Η κυβέρνηση έχει βγει ήδη πολύ λαβωμένη από αυτή την ιστορία γιατί αναγκάστηκε να πάει σε εξεταστική επιτροπή για πρώην υπουργό της".

    Πόσα θες ρε γραφείο Τύπου του Δήμα που θα σε βάλει αύριο μεθαύριο και ο Γιωργάκης στο Προεδρικό, για να μας τρελάνεις;;

    Δεν πάει για εξεταστική, στην πυρά.
    Πάει για εξεταστική, πάλι στην πυρά.

    Σα δε ντρέπεστε...

  59. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 05/05/2009 00:00:58

    όσο για την Λέσχη...

    Τα μέλη που αναφέρατε είναι φιλαράκια από το παρελθόν, που την βρίσκουν με το "κύρος" και τα βαρύγδουπα. Την καλύτερη ιδέα την είχε σχολιαστής, χτές προχτές. Να κανουμε μια Λέσχη, να βρούμε κανένα χρήμα και να φωνάξουμε τον ...[δεν βάζω όνομα] για ομιλητή. Χαμός!

  60. Καθρέφτης avatar
    Καθρέφτης 05/05/2009 00:04:06

    Tandem, omnia rumores erant?

  61. Cleine Meine avatar
    Cleine Meine 05/05/2009 00:05:27

    @ 56 Factor,

    Δηλαδή τι να κάνει η κυβέρνηση; να πει απαγορευω στην Μπίλντεμπεργκ να συνεδριάσει;

    Αυτό, θα το κάνει ο Αλαβάνος...

  62. αντικαθεστωτικος avatar
    αντικαθεστωτικος 05/05/2009 00:07:14

    Factorx

    εαν τον πολεμούσε η λέσχη; φυσικά και ΝΑΙ!!!

    αυτος που συντρωγει με τον ροθτσίλτ πολεμάται απο τον σόρος? αυτοί που χρηματοδοτούνται απο τον Σορος και συνεργάζονται με τον καραμανάλη στον ΟΤΕ και στο ξεπούλημα του τον πολεμούν μέσω δεκεμβριανών?

    αυτοι που συνδιαχειρίζπνται τα λεφτά του σόρος και του ΥΠΕΘΑ πολεμούν τον καραμαναλη??????

  63. Factorx avatar
    Factorx 05/05/2009 00:20:11

    @62 αντικαθεστωτικος: τι ασυναρτησίες είναι αυτές που γράφει; σε παρακαλώ. σκέψου πριν γράψεις. Απαντησε μου σε αυτό που σε ρωτησα προηγουμένως

  64. Προφήτης avatar
    Προφήτης 05/05/2009 00:20:11

    @45.
    Τι θες ρε κερχελέ; Νομιμοποίηση όλων των λαθρομεταναστών;
    Να τους πάρεις στο σπίτι σου.
    Και το σπίτι σου έξω απ' την Ελλάδα. Τράβα στην Αμερική.

  65. Cleine Meine avatar
    Cleine Meine 05/05/2009 00:22:07

    @ 62 Χαραλάμπη,

    Καλά, μή κάνεις έτσι...
    Όλοι το ξέρουμε οτι
    ο Soros στηρίζει τον Καραμανλή.
    Απλά σε πιέσαμε λίγο
    για να μας το υπενθυμίσεις...

  66. Cleine Meine avatar
    Cleine Meine 05/05/2009 00:23:43

    @ 64 Προφήτης,

    Το # 45 το έγραψα για να εκφράσω τις σκέψεις του Χαραλάμπη...

  67. Cleine Meine avatar
    Cleine Meine 05/05/2009 00:25:17

    @ Άκυρο, το # 48 ήταν...

  68. αντικαθεστωτικος avatar
    αντικαθεστωτικος 05/05/2009 00:31:16

    και να μην μπορεί να αρνηθεί, η σπορά φημών περι σόρος δεν στέκει απο τη στιγμή που συνεγάζεται ΣΤΕΝΟΤΑΤΑ με συνδιαχειριστές των χρηματοδοτήσεων του.

    64. οταν λείπουν οι αποδείξεις περι του αντιθέτου για τον σόρος, πλακώνουν οι μετανάστες και επέρχεται ισορροπία?
    οχι ρε μπουχέσα, δεν θέλω νομιμοποίηση ΟΛΩΝ των μεταναστών. δεν γουστάρω ομως να βλέπω και τα νεοναζι να υποδυονται τον λεντρωο πατριωτη μεσω των εκπομπων κουςκους το μεσημερι ενω είναι παιδια του μητσοτάκη. ουτε και τους καναλαρχες που τους διαφημιζουν

    65 JUDEN RAUS
    υπερβάλλεις δεν είπα οτι τον στηρίζει. είπα οτι οι εκατοντάδες χιλιάδες του δεκέμβρη τον μισούν όσο και το άθλιο κατεστημένο που σε εκφράζει

  69. αντικαθεστωτικος avatar
    αντικαθεστωτικος 05/05/2009 00:33:03

    και να μην μπορεί να αρνηθεί, η σπορά φημών περι σόρος δεν στέκει απο τη στιγμή που συνεγάζεται ΣΤΕΝΟΤΑΤΑ με συνδιαχειριστές των χρηματοδοτήσεων του.

    για τον φακτωρ αυτό

  70. αντικαθεστωτικος avatar
    αντικαθεστωτικος 05/05/2009 00:34:22

    αυτά για απόψε καλά μου παιδιά.

    από αύριο εκλογάς. καλημέρα σας (juden raus μη βλεπεις όνειρα για κρεματόρια - δεν αρέσουν στη λαμπίρη)

  71. Cleine Meine avatar
    Cleine Meine 05/05/2009 00:35:08

    @ 69 αντικα-θεστωτικός,

    Πώς συνεγάζεται δηλαδή?

  72. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 05/05/2009 00:35:34

    @66
    Ποιανού Χαραλάμπη; Του Μπάμπη ή του Λάμπη;

  73. αντικαθεστωτικος avatar
    αντικαθεστωτικος 05/05/2009 00:37:03

    71 juden raus πώς συνεργάζεται με τον βουρλούμη? απο το δημοτικό θα αρχίσουμε?

  74. Cleine Meine avatar
    Cleine Meine 05/05/2009 00:38:08

    @ Σπατζιώτη,

    Του γνωστού παλιού Χαραλάμπη.
    Που γράφει και ώς άγιος με άλλη Ι.Ρ.
    Έχει και άλλο ένα ψευδώνυμο
    το οποίο
    ΔΕΝ θα αποκαλύψω...

  75. Cleine Meine avatar
    Cleine Meine 05/05/2009 00:39:28

    Εκτός απο το αντικαθεστωτικός...

  76. αντικαθεστωτικος avatar
    αντικαθεστωτικος 05/05/2009 00:40:52

    έτσι ετσι. οταν σε στριμωχνουν στη γωνια γίνεσαι...τριανταφυλλόπουλος. και ώς το ξέρεις εσυ 74 οτι έχω αλλάξει αυτά τα ψευδώνυμα? και τα ip? μόνο όσοι έχουν πρόσβαση στα στοιχεια του site μπορούν να το δουν...ετσι δεν ειναι φακτωρ?

  77. αντικαθεστωτικος avatar
    αντικαθεστωτικος 05/05/2009 00:41:54

    εισαι διαχειριστης του site cleine meine?

  78. Cleine Meine avatar
    Cleine Meine 05/05/2009 00:43:26

    @ 77,

    Δεν είμαι.

    Με γνωρίζεις με το άλλο μου Nick.

  79. αντικαθεστωτικος avatar
    αντικαθεστωτικος 05/05/2009 00:44:57

    αν δεν εισαι πως ξερεις οτι εχω κι αλλο ip?

  80. Factorx avatar
    Factorx 05/05/2009 00:50:51

    @αντικαθεστωτικος.

    1. σου το ξαναείπα αγαπητε. Σε προβοκατόρικες ερωτήσεις δεν απαντώ. Το ξέρεις οτι μόνο εγω γνωρίζω τα IP κι αυτό δεν λέει τίποτα. Τι θα κάνω, θα παρω άδεια εισαγγελέα για να βάλω να βρουν ποιος γράφει; Για ποιο λόγο; Βάζω μοντερέσιον και δεν μπαίνει όποιος δεν θέλω. Αυτα για την σπέκουλα που πας να κάνεις

    2. Η συζήτησή σου ειναι με τον cleine. εμένα γιατί με μπερδεύεις;

    3. αν θες να εισαι τόσο εντάξει οσο ισχυρίζεσαι γιατι δεν λες στους άλλους σχολιαστες όλα τα ψευδώνυμα που χρησιμοποιείς;

    ΄4. Αυτα αποτελούν και τελευταία προειδοποίηση. ενα ψευδώνυμο στο εξής. δεν θα παίζουμε τον παπά.

  81. ... avatar
    ... 05/05/2009 00:51:32

    βάλτε καληνύχτα ελλάδα με καρατζαφέρη να γουστάρουμε...

  82. Cleine Meine avatar
    Cleine Meine 05/05/2009 00:52:22

    Καμμία σχέση.

    Το ξέρεις πολύ καλά ότι δεν σπέρνω.
    Το όνομα Ντικέι σου λέει κάτι?

  83. Spiros avatar
    Spiros 05/05/2009 00:53:42

    146Nai
    144 Oxi
    3 paron
    5 leuka
    !!!!????
    plaka exei

  84. Cleine Meine avatar
    Cleine Meine 05/05/2009 00:55:10

    @ 83,

    Άρα όλα καλώς...

  85. Spiros avatar
    Spiros 05/05/2009 01:00:10

    Good night - and good luck
    Na tous xairomaste

  86. Cleine Meine avatar
    Cleine Meine 05/05/2009 01:05:10

    Χαραλάμπη,

    Αφού μπορείς να γράφεις πολύ καλύτερα,

    Γιατί δεν το κάνεις?

  87. Καθρέφτης avatar
    Καθρέφτης 05/05/2009 01:05:57

    Δεν παραιτήθηκε,
    δεν παραπέμφθηκε,
    μου θύμισε την κωμωδία του Ντάριο Φο
    "Δεν πληρώνω - Δεν πληρώνω!".
    Όχι θα κάτσει να (τα )σκάσει!

  88. alkinoos avatar
    alkinoos 05/05/2009 01:46:41

    ΣΕΜΝΑΑΑΑΑΑΑΑ ΚΑΙ ΤΑΠΕΙΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΒΡΕ ΟΥΣΤ ποτε εκανε καλο η δεξια να κανει και τωρα ολο βια και νοθεια παρηγαγε σε αυτη τη χωρα.Εχουνε το θαρρος να λενε και τη λεξη ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ οι δοσιλογοι

  89. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 05/05/2009 11:05:07

    Άσχετο:

    Ενισχυμένα κέρδη κατά 532 εκατ. ευρώ και καθαρή θέση κατά 1,22 δισ. ευρώ εξασφάλισε για τις τράπεζες η εφαρμογή της αναπροσαρμογής του ΔΛΠ 39 κατά την προηγούμενη χρήση, αποφεύγοντας έτσι τις υψηλές ζημιές που θα επέφερε η αποτίμηση κινητών αξιών του χαρτοφυλακίου τους σε τρέχουσες τιμές. (από την Ναυτεμπορική)

    Πλασματικά κατά τα παραπάνω νούμερα είναι τα αποτελέσματα των τραπεζών το 2008. Τρέχω να αγοράσω μετοχές... Και λέμε για χειραγώγηση...

  90. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 05/05/2009 11:06:08

    ωχ λάθος μέρος... πάνω πάνω ήθελα να το βάλω...

  91. Decay avatar