#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
13/10/2011 17:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Υπό παραίτηση ο Θ. Ρομπόπουλος;



Πυκνώνουν οι φήμες ότι ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ Θωμάς Ρομπόπουλος έχει παραιτηθεί λόγω του νομοσχεδίου για το ενιαίο μισθολόγιο και τις συλλογικές συμβάσεις εργασίας. Ο ίδιος δεν διέψευσε τίποτε και περιορίσθηκε να πει «θα τα πούμε τη Δευτέρα», ωστόσο η πληροφορία δόθηκε από κυβερνητική πλευρά, αλλά δεν επιβεβαιώνεται επισήμως.

Υπενθυμίζεται ότι την ίδια στάση κράτησε και για το μεσοπρόθεσμο, αλλά τελικά το ψήφισε. Ο Θ. Ρομπόπουλος είναι επιχειρηματίας στη Θεσσαλονίκη (έχει αντιπροσωπεία αυτοκινήτων) και στη θέση του θα έλθει η Μ. Ακριβοπούλου.

 

Ο κ. Ρομπόπουλος, έχει απειλήσει με παραίτηση και άλλες φορές, (πχ. μεσοπρόθεσμο)χωρίς ωστόσο να πραγματοποιήσει την "απειλή" του…

Μένει ο Αθανασιάδης…Η Λούκα κλπ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. kp8 avatar
    kp8 13/10/2011 17:52:41

    Μεγάλο κακό θα μας κάνει. Οι ψήφοι παραμένουν 154 υπέρ.

  2. xriteo avatar
    xriteo 13/10/2011 17:54:24

    χαχαχαχαχαχαχ!!!καλοοοο!Μ'αρεσε!!!!Μαλλον δεν του αγοραζουν καινουργιο καλσον,γιατι το προηγουμενο το'σκισε με το μεσοπροθεσμο.

  3. ο Μήτσος avatar
    ο Μήτσος 13/10/2011 18:11:23

    Να το δούμε και να μην το πιστέψουμε! Μην τα στρίψει όπως ο Βούρος όμως...

  4. manos avatar
    manos 13/10/2011 18:14:44

    Οχι ρε μεγάλε, μην το κάνεις.
    Σκέψου τα παιδάκια σου που θα μείνουν χωρίς παντεσπάνι.
    Σκέψου το γυμναστή της βουλής που θα μείνει χωρίς πελάτη, για να μην σου πω και για τον διατροφολόγο.
    Οχι, μην μας το κάνεις αυτό και θα ακούμε όλη νύχτα την Τρέμη και τον Πρετεντέρη να σχολιάζουν. Αυτό ειδικά δεν καταπίνεται.
    Κάτσε δικέ μου, και θα σου στείλω εγώ δύο μπιτονάκια Κρητικό λαδάκι να κάνεις παπάρες στη σαλάτα.
    Αντε ψυχή μου.

  5. ΝΕΚΚ avatar
    ΝΕΚΚ 13/10/2011 18:19:59

    Ετσι, ετσι...να την κανουμε ενας ενας με ελαφρα...Τωρα, αυτο που χρειαζεται εαν οντως ενδιαφερεσαι για τα κοινα και οχι για την παρτη σου, ειναι να καθησεις στο κομμα αλλα να κανεις εσωτερικη αντιπολιτευση. Το ψηφισες το Μνημονιο αρχικα; Δεν ηξερες ρε πολιτικε τι σημαινει ΔΝΤ; Internet δεν εχεις στο σπιτι σου να δεις τι τραβηξαν οι αλλες χωρες με το ΔΝΤ; Τωρα που παραιτηθηκες κι εσυ, αυριο θα λες οτι σηκωσες το αναστημα σου γιατι δεν αντεξες την αδικια εναντια στο λαο, κλπ;

  6. BlueSky avatar
    BlueSky 13/10/2011 18:35:09

    Θωμάς Κωλοτουμπόπουλος!!!

  7. Jimakos avatar
    Jimakos 13/10/2011 18:37:17

    Πριν απο καθε ψηφοφορια οι ανυπαρκτοι μας θυμιζουν την υπαρξη τους.

  8. Asterios avatar
    Asterios 13/10/2011 18:40:05

    ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ Η ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ? ΑΡΑ ΑΝ ΦΥΓΕΙ ΤΟΝ ΑΝΤΙΚΑΘΙΣΤΆ ΑΛΛΟΣ ΚΑΙ ΨΗΦΙΖΕΙ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΥΠΕΡ?

    • Ταραχή avatar
      Ταραχή @ Asterios 13/10/2011 23:46:49

      Όχι που θα καταψήφιζε και να γινόταν η αιτία να χρεοκοπήσει η πατρίδα.Φυσικά θα παραιτηθεί και θα πάρει άλλη κότα τη θέση του. Έτσι και ήρωας γίνεται και έχει και μούρη να πουλάει πάλι αυτοκίνητα στο πόπολο.

  9. ORIMA avatar
    ORIMA 13/10/2011 18:48:43

    Όπως και να λέγεται, όποιος και νά' ναι, αν τα έχει ας τα δείξει. Αλλιώς, ... ας πάρει τα δικά μας.

  10. papado avatar
    papado 13/10/2011 18:49:18

    Το έχω ξαναπεί αλλά θα το ξαναπώ....Τα Πασόκια δεν το κάνουν για την ψυχή της μάνας τους....
    Πουλάνε την Ελλάδα αλλά όχι χωρίς αμοιβή....Βάζω στοίχημα οτι έχουν καθαρίσει μέχρι για τα τρισεγγονα τους....

    • Jimakos avatar
      Jimakos @ papado 13/10/2011 18:54:47

      Δεν περιμεναν το ΔΝΤ για να τα οικονομησουν, το εχουν κανει απο πολυ πιο πριν. Γι αυτο και το 20%+ στις δημοσκοπησεις.

    • manos avatar
      manos @ papado 13/10/2011 18:57:53

      papado,

      Εχεις δίκιο σε αυτό που λες. Εξασφάλισαν την θέση τους στην παγκόσμια διακυβέρνηση.
      Και πιστεύω ότι όταν το παίζουν αντάρτες, μάλλον το κάνουν για να ζητήσουν και άλλες παροχές.
      Απλά γελοίοι.

      • anaconda avatar
        anaconda @ manos 13/10/2011 19:56:59

        Ποιά παγκόσμια διακυβέρνηση Mano?

        Στα Ηνωμένα Έθνη ούτε καταδέχονται να τους μιλήσουν!
        Οι Κινέζοι φωνάζουν για το μπάχαλο που έχουν δημιουργήσει στην Ελλάδα!

        Απλά, οι άνθρωποι νομίζουν ότι με την υπόδουλη συμπεριφορά τους θα κερδίσουν σεβασμό και θέση, στο παγκόσμιο σύστημα.

        Ιστορικά όλοι αυτοί οι γλυώδεις τύποι, χάθηκαν απο την πολιτική.

  11. Johnnie avatar
    Johnnie 13/10/2011 19:06:26

    Συγνώμη ρε παιδιά, αλλά για παραίτηση μιλάμε και όχι για αποστασιοποίηση,το οποίο σημαίνει ότι ο επόμενος θα το ρίξει βουρ για να μας σώσει........όχι άλλο σώσιμο, πήραμε πήραμε!!!

    • φωνη avatar
      φωνη @ Johnnie 13/10/2011 19:16:43

      Ε βέβαια! Πόντιος Πιλάτος. Νίπτει τας χείρας του, αλλά δεν ξεβρωμίζουν.
      Μιλάμε για υποκριτική αποποίηση ευθύνης. Να αναλάβουν τις ευθύνες τους και όχι να αποποιούνται αυτών.

  12. Κώστας Τ avatar
    Κώστας Τ 13/10/2011 19:08:58

    Παντελώς Ανύπαρκτος,προκαλεί τρικυμία εν ποτηρίω!!!

  13. XARILAOS avatar
    XARILAOS 13/10/2011 19:21:59

    ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΦΕΥΓΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ 153333 ΦΟΒΑΣΕΕΕΕΕΕΕΕ ΑΝΤΡΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑ ΟΛΑΑΑ ΣΑΑΑΑΑΣΣΣΣΣΣΣΣ ΠΟΥΛΑΤΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ
    ΠΟΥ ΟΙ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ ΣΑΣ ΕΦΤΥΣΑΝ ΑΙΜΑ ΝΑ ΤΗΝ ΦΤΙΑΞΟΥΝ

  14. manos avatar
    manos 13/10/2011 19:44:04

    Τώρα λέει ότι θα το σκεφτεί το Σαββατοκύριακο και θα αποφασίσει τη Δευτέρα.
    Η είδηση από το site parapolitika.

  15. Θοδωρής avatar
    Θοδωρής 13/10/2011 19:45:22

    Θέλω να δω όλους αυτούς τους πολιτικούς άντρες (που λέει ο λόγος) όταν το καθεστώς που υπηρετούν θα έχει γίνει συντρίμια.
    Θα παρακαλάνε γονατιστοί τον λαό να τους επιτρέψει να υπάρχουν.

  16. Orestios avatar
    Orestios 13/10/2011 20:00:56

    Να μιλήσει με τον Βούρο ώστε να του δώσει κουπόνια ευκαιριών

    • juliet avatar
      juliet @ Orestios 13/10/2011 20:50:32

      Mαλλον θα κάνει πρόβα το μονόπρακτο και ο Βούρος έχει πείρα .....,για τις τελευταίες ατάκες .

      • Orestios avatar
        Orestios @ juliet 13/10/2011 22:06:55

        Παίζει κι αυτό

  17. mx avatar
    mx 13/10/2011 20:03:01

    Πρώτα γέμισαν την βουλή αχυρανθρώπους και μετά έφεραν την χώρα ενώπιον της οριστικής λύσης....... όπως λέει και αυτός που κάνει τον prime minister.
    ότι αντέξει ο Ελληνας θα αποτελεσει προκριμα για εφαρμογη γενικοτερα εντος της ευρωπαικης ενωσης.
    Αυτα για να μην εχει κανεις αυταπατες περι καταψηφισης....

  18. mx avatar
    mx 13/10/2011 20:06:09

    " οριστική λύση "
    πιο πολύ σαν πρόγραμμα ελέγχου του παγκοσμίου πληθυσμού ακούγεται....

  19. liotsos avatar
    liotsos 13/10/2011 20:34:38

    Την προηγουμενη φορα, τοτε με το μεσοπροθεσμο, μετα τις απειλες και το παζαρι εξασφαλισε τραπεζικη χρηματοδοτηση για την επιχειρηση του. Ισως και παλι να εχει ταμειακες δυσκολιες και δυσκολευεται να ψηφισει...

  20. Cesar avatar
    Cesar 13/10/2011 20:46:33

    Μάλλον χρειάζεται και άλλο δάνειο για τις επιχειρήσεις του. Για ψάξτε το ποσό του δανείου που πήρε στην προηγούμενη "άρνησή" του. Μάλιστα καλύτερα θα ήταν να ερευνηθεί γιατί έδωσε γή και ύδωρ για να βγεί βουλευτής.

  21. danaos. avatar
    danaos. 13/10/2011 22:19:10

    Άλλος ένας που παραιτείται, που δεν ψηφίζει, που μετά ψηφίζει και δεν παραιτείται!!!

  22. Ρόμπας avatar
    Ρόμπας 13/10/2011 23:55:05

    Γκερέκου έχασε, Γκερέκο βρήκε το Πασόκ.
    Τον ωραίο Μπρούμελ έχασε, τον ζεν πρεμιέ Ρομπόπουλο βρήκε το Πασόκ
    Και όλα αυτά στο πρόσωπο του Ρομπόπουλο.
    Λυπάμαι, λυπάμαι και δακρύζω που θα φύγει αυτός ο γίγαντας της πολιτικής από τη βουλή. (Όσο υπάρχουν τέτοιοι και όμοιοί του εκει μέσα θα τη γράφω με μικρό βου)
    Ποιος τώρα θα υποστηρίζει με ανάλογη ευφράδεια και τολμηρό λόγο τα δίκια του Λαού μας;
    Αδειάζει η βουλή χωρίς την παρουσία του, φτωχαίνει το δημιουργικό έργο του Πασόκ. Ελληνες ξεσηκωθείτε, τρέξτε, τρέξτε να τον ικετεύσουμε μην τυχόν και φύγει.
    Τι θα απογίνουμε Αλεξανδρινέ χωρίς........τους σπιθαμιαίους; Τι θα απογίνουμε χωρίς τους μοιραίους και άβουλους;
    ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΤΑΧΑΤΕΣ ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΙ ΕΚΛΕΞΑΜΕ ΘΕΕ ΜΟΥ!!!!!!

  23. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 14/10/2011 00:52:33

    Αψογος