Υποψήφιος πρόεδρος της Ν.Δ. και ο Άδωνις Γεωργιάδης
28/09/2015 18:27
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Υποψήφιος πρόεδρος της Ν.Δ. και ο Άδωνις Γεωργιάδης

Την υποψηφιότητά του για την προεδρία της Νέας Δημοκρατίας ανακοίνωσε μέσω Twitter ο Άδωνις Γεωργιάδης.

«Θέτω τον εαυτό μου και την πορεία μου στην πολιτική στην κρίση των στελεχών, των ψηφοφόρων και των φίλων της Νέας Δημοκρατίας», έγραψε ο κ. Γεωργιάδης.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ελενα Κανελλοπούλου avatar
    Ελενα Κανελλοπούλου 28/09/2015 18:47:42

    Αυτός , ναι !

  2. Unemployed avatar
    Unemployed 28/09/2015 18:53:15

    Επιτέλους!Καθαρός και συγκροτημένος λόγος, έργα και ήθος.

  3. Ελενα Κανελλοπούλου avatar
    Ελενα Κανελλοπούλου 28/09/2015 19:09:03

    Αυτό που περισσότερο εκτιμώ στον Αδωνι , φυσικά την ιδεολογική του καθαρότητα , αλλά κυρίως ότι δεν στρογγυλεύει τα λόγια του .Απεχθάνομαι την "πολιτική ορθότητα" και την υποκρισία που κρύβει και ο Αδωνις δεν μοιάζει να κάνει χρήση αυτής της πρακτικής . Ο λόγος του είναι ευθύς και βέβαια το έχει πληρώσει αλλά αυτό μου εμπνέει εμπιστοσύνη .Και πιστεύω ότι όλοι έχουμε ανάγκη να εμπιστευθούμε κάποιον μετά από δεκαετίες κοροϊδίας αναίσχυντης .Μακάρι τα πράγματα να εξελιχθούν όπως τα περιμένω χωρίς άλλες απογοητεύσεις ....Το χρειάζεται η Ελλάδα , το χρειάζεται απεγνωσμένα ο κόσμος .

  4. roadrunner avatar
    roadrunner 28/09/2015 19:33:03

    Άξιος !

  5. Παρατηρητής avatar
    Παρατηρητής 28/09/2015 19:44:01

    Καλη επιτυχια Αδωνι. Αν μη τι αλλο η ΔΕΞΙΑ ειναι ΕΔΩ στη ΝΔ. Ειναι ΜΕΡΟΣ αυτης της παραταξης. Ειναι μερος του συλλογικου συνειδητου του λαου που την στηριζει. Και πρεπει να εκπροσωπειται στο κομμα. Γιατι οχι και να ηγηθει αυτου.

  6. deltaplus avatar
    deltaplus 28/09/2015 19:54:24

    Ειναι νεος εχει κομματικη δαστηριοτητα στην ΝΔ απο μικρος, προερχεται απο την οννεδ,εχει ξεκαθαρες θεσεις, δεν ειναι υποκριτης, και το σπουδαιοτερο ΔΟΥΛΕΥΕΙ απο μικρος, ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΑΓΟΡΑ, ΜΟΧΘΟΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ.καμμια σχεση με πολιτικους παλαιας κοπης....ΤΖΑΜΕΝΙΟΣ ΚΑΙ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟΣ.

  7. deltaplus avatar
    deltaplus 28/09/2015 19:56:38

    Λαγος του βοριδη σε καμμια περιπτωση.....ειναι ατοφιος μαλλον ειχε δωσει προτεραιοτητα στον βοριδη και εφ'οσον ο μακης δεν, τοτε μπηκε στην μαχη.

  8. ricasso avatar
    ricasso 28/09/2015 19:58:10

    Μπορεί να σπάσει τις αλυσίδες της ιδεολογικής υποταγής ακόμη κι αν χάσει !

  9. Λιψ avatar
    Λιψ 28/09/2015 20:10:18

    Αν μη τι άλλο, δεν ντρέπεται να λέει ότι είναι δεξιός. Μέχρι στιγμής, μεταξύ των λοιπών υποψηφίων, τον θεωρώ τον πιο αντιπροσωπευτικό για τον συντηρητικό έλληνα ψηφοφόρο. Ακολουθεί ο Μάρκος Πανέττας, που δεν προέρχεται από τον χώρο της επαγγελματικής πολιτικής και γνωρίζει την αγορά. Κανείς από τους λοιπούς άλλους μέχρι στιγμής υποψήφιους δεν με πείθει.

  10. George N avatar
    George N 28/09/2015 20:23:41

    Τουλάχιστον αυτός είναι δεξιός! Ενδιαφέρουσα υποψηφιότητα με πολλά συν αλλά κι αρκετά μείον. Διχάζει και πολώνει κάτι που υπό κανονικές συνθήκες θα ήταν ντεσαβαντάζ αλλά σε συνθήκες κρίσης λειτουργεί υπέρ. Αδιάφορο πάντως δεν τον λες.

    • Παρατηρητής avatar
      Παρατηρητής @ George N 28/09/2015 20:45:55

      Ειναι ο καλυτερος υπο τις περιστασεις. Μονο ο ΑΣ ειναι πιο καταλληλος Να προσθεσω στο συλλογισμο σου οτι η ΝΔ παρολο του παει σχετικα καλα στον μεσαιο χωρο (τουλαχιστον 60% των ψηφων μπορουν να θεωρηθουν οτι ειναι κεντροδεξιες τουλαχιστον) χανει εξαιρετικα μεγαλο αριθμο απο δεξια σε ΑΝΕΛ και Χ.Α .( 10-12%). Ειναι το ποσοστο που λειπει για επικρατηση της δεξιας . Αυτοι οι ανθρωποι επι το πλεισοτν στραφηκαν σε αυτους (χ.α ανελ) διοτι ακριβως πλεον δεν μπορουν να ανεκτουν τα τζακια τη διαπλοκη αλλα και την δηθεν "ρετσινια" του να σε δεξιος.οι ψηφοι τους ειναι ψηφοι διαμαρτυριας παρα ψηφοι επιλογης στους εν λογω κομματικους σχηματισμους.

      • George N avatar
        George N @ Παρατηρητής 29/09/2015 07:43:42

        Οντως μπορεί να σαρώσει δεξιά αλλά πρέπει να μπορεί να συνθέσει με την φιλελευθεροποίηση της χώρας στην οικονομία. Αλλιώς θα μιλάμε για μια ακόμα παρένθεση στην καλύτερη περίπτωση. Και αυτό το έργο το έχουμε ξαναδεί και μάλιστα πρόσφατα. Μπορεί να περιορίσει ένα runaway δημόσιο που οδηγεί το ίδιο αλλά και τη χώρα στην καταστροφή? Αυτή είναι η σύνθεση που πρέπει να κάνει και η ΝΔ ως κόμμα. Ασυμβίβαστα δεξιά στα κοινωνικά, εθνικά, ασφάλεια, παιδεία αλλά φιλελεύθερα στα οικονομικά. Μέχρι τώρα στο ένα από τα δύο ή και στα δύο (συνήθως) το πάει αριστερά και όταν το σκέφτεται καταλήγει στο συμπέρασμα ότι δεν το πήγε αρκετά :-)

  11. Νικηφορος Φωκας avatar
    Νικηφορος Φωκας 28/09/2015 20:43:57

    Επιτελους ! Ενας μαχητης, ενας νεος ανθρωπος με φρεσκιες ιδεες και αυτοδημιουργητος, ενας ανθρωπος που εχει τον ιδιο κωδικα αξιων με την συντριπτικη πλειοψηφια των ψηφοφορων της ΝΔ αλλα και της πλειοψηφιας του συνολου του Ελληνικου λαου. Εμεις βαζουμε τα σπαθια μας διπλα του και του υπενθυμιζουμε οτι δεν επιτρεπεται ΟΥΤΕ ποντο οπισθοχωρηση απο τις αρχες μας , ΟΥΤΕ ψήγμα συμβιβασμού με την νεοσταλινικη αριστερα και τους κολαουζους της...που διελυσαν τα παντα στην χωρα...

  12. konkon avatar
    konkon 28/09/2015 20:54:00

    Ο Άδωνις είναι, κατά τη γνώμη μου, ο τέλειος εκφραστής στην πράξη της ιδεολογίας της ΝΔ, όπως καθορίστηκε στο αρχικό συνέδριο της Χαλκιδικής. Προέρχεται από τη ΝΔ και τη ΔΑΠ. Εύχομαι να είναι ο νέος αρχηγός της κεντροδεξιάς παράταξης.

  13. Προφήτης avatar
    Προφήτης 28/09/2015 21:06:50

    Άδωνι, Καλή Επιτυχία.
    Και θα σε ψηφίσω και θα σε στηρίξω όσο μπορώ.

  14. λαέρτης avatar
    λαέρτης 28/09/2015 21:12:29

    τον πάω αλλά φοβάμαι ότι δεν έχει το προφίλ ... δεν είναι θέμα ικανοτήτων ...

    • δεξιος αγωνιστης avatar
      δεξιος αγωνιστης @ λαέρτης 28/09/2015 22:17:06

      Αγαπητε/η γιατι δεν εχει το προφιλ? Απο που εκπορευεται το προφιλ,απο το ονομα,την κοινωνικη θεση,το επαγγελμα,η οσο πιο υπουλος και μπασμενος στα κολπα τοσο καλλιτερο προφιλ?Ο Αδωνις ειναι ο διπλανος μας συμμαχητης ,ατοφιος δεξιος,ειλικρηνης δεν ειναι δηθεν,καλος οικογενειαρχης,μορφωμενος,πε τυχημενος επαγγελματιας με πολλα ΕΝΣΗΜΑ,αρα ξερει καλα τον καυμο των επιχειρηματιων και ελευθερων επαγγελματιων,αγωνιστης καθαρος,αποδεκτος απο την βαση με χιλιαδες σταυρους προτιμησης ,γνωσεις σε ολα τα πολιτικα ζητηματα,με μια λεξη αγωνιστης της ζωης και της παραταξης.Αν αυτα δεν συνθετουν ενα τελειο προφιλ απορω τι το συνθετει.Συμφωνω με τους αλλους σχολιαστες.ΑΞΙΟΣ !!!!!!

      • λαέρτης avatar
        λαέρτης @ δεξιος αγωνιστης 29/09/2015 22:21:44

        (αγαπητός !!!!!!!) Φίλε μου συμφωνώ σε πολλά από αυτά που λες, όχι σε όλα αλλά σίγουρα σε πολλά !!!! Κοίτα το παρελθόν του και η ρητορική του στο ΛΑΟΣ , η σκληρή φιλομνημονιακή του στάση και η τσιριχτή του φωνή είναι σοβαρά μειονεκτήματα ... Σίγουρα συμφωνώ με όσα λέει ΣΗΜΕΡΑ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΠΟΥ ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΕΙ ΤΑ ΣΥΡΓΕΛΑ. ένας ηγέτης όμως καρφώνει χωρίς να τσιρίζει . Πρέπει να καταλάβει ότι η γνώμη του βλάκα δεν αλλάζει ΟΥΤΕ ΜΕ ΦΩΝΕΣ ΟΥΤΕ ΜΕ ΛΟΓΙΚΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΕΙΡΩΝΙΑ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΒΛΑΚΕΣ ΚΙ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙΣ ΠΛΑΚΑ κι είμαι σίγουρος ότι μπορεί να το κάνει... Εγώ για να είμαι ειλικρινής περιμένω να δω τι άλλο φρούτο όλα εμφανιστεί γιατί από αυτά που εμφανίστηκαν μάλλον πιο πολύ συμπαθώ τον άδωνι. δεν τρελαίνομαι όμως κιόλας ...

    • Αργόστροφος avatar
      Αργόστροφος @ λαέρτης 28/09/2015 22:39:43

      ΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΔΙΑΜΟΡΦΩΝΕΤΑΙ ΑΓΑΠΗΤΕ. ΔΕΣ ΤΟΝ ΤΣΙΠΡΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΥΠΟΥΡΓΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ..... ΕΔΩ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝΕΙ SEX SYMBOL ΤΟΝ ΜΠΑΡΟΥΦΑΚΗ! ΣΤΟ ΚΑΤΩ - ΚΑΤΩ Ο ΑΔΩΝΙΣ ΕΙΝΑΙ ΓΝΗΣΙΟΣ.

      • λαέρτης avatar
        λαέρτης @ Αργόστροφος 30/09/2015 01:25:44

        το προφίλ ναι Το παρελθόν όχι Όχι άμεσα Άσε που πρέπει και να αλλάξει στήσιμο , να τα λέει δλδ χύμα και να παραμένει ήρεμος και να παραμείνει ΚΑΙ γνήσιος δεν είναι τόσο εύκολο να πείσει μεγάλες μάζες ΤΩΡΑ

  15. sousana avatar
    sousana 28/09/2015 21:13:09

    Η αποφαση μου ηταν να μην ψηφισω στις εσωκομματικες εκλογες ομως τωρα με την ανακοινωση της υποψηφιοτητας του Γεωργιαδη θα παω.Πιστευω να δημιουργησει ενα ρευμα υπερ του οπως το 2009 με τον Σαμαρα. Η Δεξια πρεπει να παψει να ειναι ενοχικη αλλα ο συγκεκριμενος θα πρεπει εκτος απο την καθαροτητα του λογου του και την εντιμοτητα του θα πρεπει να συνθετει και να πολωνει μονο οταν ειναι απαραιτητο. Ευχομαι ολοψυχα να κερδισει.

  16. Ακριβοδίκαιος Δεξιός avatar
    Ακριβοδίκαιος Δεξιός 28/09/2015 21:14:24

    Τελείως Αντικειμενικά είναι ο μόνος που διαθέτει τον συνδυασμό παιδείας, γνώσης, κοινοβουλευτικού λόγου, μηντιακού λόγου, διαδικτυακού λόγου, αντιληπτικής ικανότητας και πάνω απ' όλα ιστορικό αυτοπρόσωπης εργασίας στους τομείς που εργάσθηκε στο παρελθόν. Θα μου πείτε, Καλά ρε φίλε, ξάδελφος ή ''βαλτός'' είσαι? Τίποτα από τα δύο Ειλικρινά. Απλά είμαι 35 χρονών και έχω βαρεθεί να ''ανέχομαι'' τις ''οικογένειες'' της Ν.Δ., που το μόνο που γνωρίζουν είναι πως να τραβούν το χαλί από Προέδρους της Ν.Δ. Άδωνις λοιπόν Κυρίες και Κύριοι!!! Φανταστείτε τον σε πανελ με τον νυν Π/Θ. Ο Άδωνις το έχει. Μπαίνει στην οποιαδήποτε αρένα και βγαίνει νικητής. Φανταστείτε τον στην ''αριστερών κατάλοιπων πολιτική αρένα'' της Νεο Ελλάδας....!!! Άδωνις!!!

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Ακριβοδίκαιος Δεξιός 28/09/2015 23:08:17

      Απόλυτα σωστός. Ένα debate με Τσίπρα θα αρκεί. Θα τον γλεντήσει τον Πινόκιο. Ή μάλλον δε θα δεχθεί ποτέ ο Τσίπρας debate με Άδωνη...

  17. Θθθ avatar
    Θθθ 28/09/2015 21:17:45

    αξιος!

  18. dexi_half avatar
    dexi_half 28/09/2015 21:29:22

    Με αυτόν ή τον Βορίδη, έχει μέλλον η ΝΔ

  19. giorgos avatar
    giorgos 28/09/2015 22:05:00

    Άξιος! Δεν θα βοηθήσει μόνο τη ΝΔ αλλά όλη την Ελλάδα. Πρέπει να οργανωθούμε για να βγει πρόεδρος!

  20. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 28/09/2015 22:23:38

    Η δεξιά κατεβαίνει στον αγώνα . Όλοι εμείς που αντιπαθούμε τα τζάκια , την ενοχική στάση , το στρογγυλεμένο λόγο και δεν ντρεπόμαστε για την ιδεολογία μας ή το παρελθόν μας , επιβάλλεται να τον στηρίξουμε . Καλή επιτυχία !!

  21. Αργόστροφος avatar
    Αργόστροφος 28/09/2015 22:31:20

    ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΞΕΘΕΣΕ ΤΟΝ ΣΑΜΑΡΑ ΚΑΙ ΕΡΓΑΤΙΚΟΣ ΗΤΑΝΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΣΑΜΑΡΑ ΚΡΑΤΗΣΕ ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΗ & ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΗ ΣΤΑΣΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥ, ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ''ΕΥΕΡΓΕΤΗΜΕΝΟΙ ΑΓΝΩΜΟΝΕΣ''..... ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΑΔΩΝΙ!

  22. amarilis avatar
    amarilis 28/09/2015 23:04:16

    Καθαρός, διεκδικητικός και μαχητικότατος. Καλή επιτυχία!

  23. Fotini avatar
    Fotini 28/09/2015 23:08:23

    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! ῞Ενας ὑποψήφιος πού δέν νοιώθει ἐνοχές νά δηλώνη ΔΕΞΙΟΣ! Παιδί ἐργατικό ἀπό τά σπλάχνα τῆς κοινωνίας. Μαζί σου ΑΔΩΝΗ, διῶξε τά παιδιά τοῦ κομματικοῦ σωλῆνα. ᾿Αφοῦ δέν θέλησε ὁ ΑΣ νά ξαναβάλη ὑποψηφιότητα, τουλάχιστον τόν ἀντιπροσωπεύεις ἐπάξια. Εἶδα τά ξυνισμένα μοῦτρα τῆς ὄλγας πού δέν σ ἄφηνε νά τελειώνης τίς σκέψεις σου, ξυδάκι ὄλγα καί σια!!!

  24. Γεώργιος Τ. avatar
    Γεώργιος Τ. 28/09/2015 23:11:33

    Μακράν ο καλύτερος των υποψηφίων. Δεν αρέσει στους Καραμανλικούς και τους Μητσοτακικούς όμως και φοβάμαι συμμαχίες εναντίον του...

  25. Chris Komninos avatar
    Chris Komninos 28/09/2015 23:12:34

    Είναι ο εκπρόσωπος της Δεξιάς Πτέρυγας. Αυτόματα παίρνει τη ψήφο εμού και της οικογενείας μου. Εξ' άλλου το αξίζει κιόλας ... Προχώρα παλικάρι μου you never walk alone !

  26. δεξιος αγωνιστης avatar
    δεξιος αγωνιστης 28/09/2015 23:13:05

    Συμπληρωνοντας το προηγουμενο σχολιο μου,παραθετω αλλες δυο αρετες του Αδωνη.Δεν ειναι αχαριστος προς αυτον που τον τιμησε δινοντας του θεση στο κομμα και στην κυβερνηση,ενω αλλοι ειδαμε πως συμπεριφερθησαν. Επισης στις τελευταιες εκλογες κρατησε σωστη σταση εναντι του μεταβατικου οπου κι αν τον καλεσαν τηλεοπτικα ,και με ενωτικο λογο.Αυτα πιστευω συνθετουν εναν παραγοντα μιας ειληκρηνους προσωπικοτητας που αξιζει να αξιοποιηθει πολιτικα.

  27. Χρήστος avatar
    Χρήστος 29/09/2015 00:04:31

    Με διαφορά το καλύτερο στέλεχος την ΝΔ αυτήν τη στιγμή. Αν βγει αυτός αρχηγός θα συνεχιστεί η σωστή πορεία της ΝΔ που ξεκίνησε απο το 2009.

  28. Μιχαηλ avatar
    Μιχαηλ 29/09/2015 00:58:39

    Μακάρι να τα καταφέρει! Το λεω συνέχεια αν η ΝΔ είχε καμία δεκαριά σαν τον Αδωνι δεν θα χε αντίπαλο, Αδωνι σε υποστηριζω απο τότε που κατεβηκες ακόμα και όταν αλλαξες κόμμα ηρθαμε όλοι μαζί σου! Εύχομαι να βοηθήσει η παραταξη να γίνει σοβαρη δεξια χωρίς αγκυλώσεις, και να εκκολαψουμε τις ιδεες μας στον κόσμο που απέχει!

  29. doctorpetros avatar
    doctorpetros 29/09/2015 02:37:02

    Η ΝΔ μπορεί να ελπίζει ότι θα ξεφύγει από την πολιτική απαξίωση. Αδωνη μπροστά! .

  30. Ίδας avatar
    Ίδας 29/09/2015 02:53:46

    Θα τον στηρίξω με όλες μου τις δυνάμεις!

  31. Παράξενος avatar
    Παράξενος 29/09/2015 08:13:23

    Είχα διαβάσει ένα άρθρο του Άδωνι όπου εξηγούσε γιατί ήταν αντισυνταγματικός ο νόμος που έβγαλαν οι αριστεροί για να μη στενοχωριέται στη φυλακή το παλικάρι ο Ρωμανός. Από τις ελάχιστες φορές που ένας πολιτικός είχε επιχειρηματολογία με λογικούς συνειρμούς και νομικές γνώσεις. Ένας φίλος μου είπε ότι με τον Άδωνι θα μειωθεί η εμβέλεια της ΝΔ. Ίσως, τουλάχιστον στην αρχή. Όμως και με διευρυμένη εμβέλεια τι έγινε; Μας κυβερνάνε οι τρελοί του σύριζα. Η ΝΔ πρέπει να γίνει δεξιό κόμμα αλλιώς δε θα υπάρχει αντίλογος στο σύριζα. Αυτό έχει σημασία πρωτίστως. Να υπάρξει αντίσταση στον παραλογισμό. Δεν ξέρω αν ο Άδωνις μπορεί να το κάνει αυτό στο βαθμό και στη διάρκεια που χρειάζεται. Θα δεχτεί ισχυρές πιέσεις από το ίδιο το κόμμα του, αφού ουκ ολίγα στελέχη της ΝΔ έχουν χάσει το μυαλό τους από τη μεταμοντέρνα θολούρα που εισήγαγε στην Ελλάδα η αριστερά. Επίσης θα πιεστεί πάρα πολύ από έξω: ο Αλέξης έχει το οκ Γερμανών και Αμερικανών, ο καθένας τους τον στηρίζει γιατί είναι πρόθυμος να υποταχθεί πλήρως η Ελλάδα στις ξένες δυνάμεις. Πάντως από αυτούς που έχω ακούσει για υποψήφιους στη ΝΔ ο Άδωνις νομίζω ότι είναι ο καλύτερος.

  32. Gn avatar
    Gn 29/09/2015 08:42:01

    Στηρίζουμε Άδωνι!

  33. Νικήτας avatar
    Νικήτας 29/09/2015 08:51:31

    Αυτός μάλιστα. Είναι νέος , δεξιός ορίτζιναλ και Έλληνας στην πράξη. Μορφωτικά είναι σε πάρα πολύ υψηλό επίπεδο και απεναντι του ο τσίπρας δεν μπορεί να σταθεί ούτε δευτερόλεπτο . Μιλάει τα ελληνικά του τόπου μας και είναι η εγγύηση πως τα παιδιά μας θα τα μάθουν αν ποτέ μας κυβερνήσει Έχει αφήσει μόνο έργο απο τα υπουργεία που πέρασε και καλά λόγια για την παρουσία του. Είναι μαχητικός και αδυσώπητος όταν η περίσταση το απαιτήσει χωρίς να χάνει το χιούμορ του. Είναι επικοινωνιακός και χαίρει εκτιμήσεως απο πολλούς πολίτες για την αλήθεια που τον διακρίνει. Κάνει τα λάθη του αλλά τουλάχιστον τα παραδέχεται και πάει μπροστά . Αναμφίβολα έξυπνος και με όμορφη γυναίκα που έχει την δική της προσωπικότητα είναι εξαιρετικά συμπαθής και μάνα . Σε σχέση με τον Βορίδη είναι υπέρτερος και η παρουσία του στην μάχη είναι ένας λόγος να πάω να ψηφίσω αν ψηφίσει η βάση και όχι τα συνέδρια. Ειρήστω εν παρόδω αν δεν συνεχιστεί η παράδοση που έφερε τον Αντώνη στην αρχηγία , δηλαδή δεν ψηφίσει η βάση , έχετε γειά βρυσούλες. Τέλος οι διεθνείς περιστάσεις με την φωτιά στην μέση ανατολή και στην τουρκία απαιτούν ηγέτες μαχητές που είναι άντρες και δεν φοβούνται σαν και αυτόνε Του εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία

  34. Ρηνα avatar
    Ρηνα 29/09/2015 08:59:17

    Στη Β Αθηνών που ψηφίζουμε πάντα του βάζαμε σταυρό οικογενειακως. Γιατι; γιατί δεν ήταν κοιμισμένος όπως οι περισσότεροι που όταν εξασφαλίσουν το βουλευτιλικι το γυριζουν στο γλεντι, παντα ενημερωμενος και κυριως μαχητικος. Κοινως καμμια σχεση με τους γλυκαναλατους φλουφληδες των σαλονιων που έχουμε επάρκεια στη ΝΔ. Λίγο να διορθώσει την άρθρωση του γιατί μιλάει γρήγορα και χάνει μερικά σύμφωνα. ...Απέναντι στο θράσος των αριστερών που παρλάρουν συνέχεια φωνάζοντας και είναι ενημερωμένοι μόνο στα τσιπουραδικα, ο Άδωνις που είναι μαχητικός και καθόλου τεμπέλης, ενημερωμένος και λαλιστατος, είναι ο,τι χρειάζεται η ΝΔ αυτά τα χρόνια. ΥΓ Εντυπωσιακή η αναφορά του χθες στην τηλεόραση ότι αναγκάστηκε να πάει σε άλλο κόμμα και να έλθει ως μεταγραφή στη ΝΔ γιατί το εντός της κατεστημένο δεν θα τον ανεδειχνε ποτέ και θα καταντουσε κειμενογράφος.......

  35. Fileleutheros avatar
    Fileleutheros 29/09/2015 09:04:55

    Άδωνι γερά!

  36. Λένα Κασαμπαλίδου avatar
    Λένα Κασαμπαλίδου 29/09/2015 09:54:56

    Αν δεν είναι αυτός αρχηγός, τελειώνει η σχέση μου με τη Νέα Δημοκρατία. Ο μόνος ΙΚΑΝΟΣ.

    • bankrun avatar
      bankrun @ Λένα Κασαμπαλίδου 29/09/2015 13:25:33

      Αμήν και πότε. Αυτό περιμέναμε όλοι. Επιτέλους.

  37. Eva avatar
    Eva 29/09/2015 10:51:58

    Θα φερει κοσμο στη ΝΔ.

  38. θεσσαλος avatar
    θεσσαλος 29/09/2015 12:04:54

    στηριζουμε οικογενειακα ανοιχτα αδωνι..ο μονος αξιος και ικανος..η δεξια χρειαζεται επιτελους εκπροσωπηση..αναμενουμε νεα για συντονισμο και δραση!

  39. Διογένης avatar
    Διογένης 29/09/2015 14:54:29

    Πάμε γερά με Άδωνι! Όλοι Άδωνι, για να γυρίσει οριστικά σελίδα αυτή η παράταξη, να γυρίσει οριστικά σελίδα αυτός ο τόπος, να φύγει το παλιό του Τσίπρα και όλων των άλλων εντός της ΝΔ που ζέχνει. Να συνεχίσουμε και να ολοκληρώσουμε αυτό που ξεκίνησε στις 29 Νόεμβρίου 2009. Ο σεμνός Άδωνις μπορεί να μην έχει αρχηγικό προφίλ και να μην δείχνει να έχει βεληνεκές για αρχηγός, ακόμη. Σίγουρα δεν είναι Σαμαράς. Αλλά αυτό δεν σημαίνει τίποτε. Είναι μακράν και αδιαμφισβήτητα ο καλύτερος, ο μόνος που μπορεί να μας εκφράσει. Όσοι έχουν αντιρρήσεις για τον Άδωνι, ας βάλουν πιο πριν το μυαλό τους να δουλέψει: Ποιος άλλος;

  40. Pier avatar
    Pier 29/09/2015 17:08:04

    Η τελευταία ελπίδα της Ελλάδος για να επικρατήσει η λογική, η ευταξία και να γίνει επιτέλους ένα κανονικό κράτος... Ένας άνθρωπος που έχει ένσημα εδώ και 25 χρόνια και δεν προέρχεται από κανένα τζάκι και μηχανισμό... Μόνο γι' αυτόν θα πάω να ψηφίσω και να στηρίξω με όλη μου την ψυχή... Άδωνι Γεωργιάδη προχώρα και μη μασάς! Ακόμα και να χάσεις αυτή τη μάχη, θα έχεις κάνει ένα σημαντικό βήμα στο να ακουστεί και να καθιερωθεί επιτέλους η φωνή της δεξιάς-η φωνή της λογικής... ΑΞΙΟΣ!

  41. victoria (true) avatar
    victoria (true) 29/09/2015 17:12:53

    Θετική γνώμη. Με μαγκώνει η λάσπη που θα του ρίξουν. Πάντως έχει επιχειρήματα. Να μην τα φωνάζει μόνο θα ήθελα :-), για τη δική του αξιοπιστία, και όλων μας, αλλά βέβαια δεν είναι και νορμάλ οι καιροί... Μακάρι να είναι θετική εξέλιξη για τη ΝΔ.

  42. Νεος avatar
    Νεος 29/09/2015 22:13:11

    τωρα εδεσε η σουπα

  43. θάνος avatar
    θάνος 30/09/2015 00:26:31

    μπραβο Αδωνι!! ειμαι απλο μελος της ΝΔ και θα σε ψηφισω με ολη μου την καρδια

  44. ΙΑΣΩΝ avatar
    ΙΑΣΩΝ 30/09/2015 07:27:08

    Άξιος

  45. Naruto avatar
    Naruto 30/09/2015 08:45:15

    Τίμιος , εργατικός και γνήσιος δεξιός , υστερεί μόνο σαν παρουσία , δεν έχει την "γοητεία " του Αλέξη . Πρέπει να μάθει να μιλά πιο αργά και καθαρά .

  46. Γιάννης Ο. avatar
    Γιάννης Ο. 30/09/2015 10:12:47

    Των οικιών ημών εμπιπραμένων ...υμείς Άδωνιν!!! Θα συλλέξει τις πενήντα υπογραφές της υποψηφιότητάς του; Δύσκολα.

  47. Jon Londrezps avatar
    Jon Londrezps 30/09/2015 10:20:09

    Καλή τύχη Άδωνι. Μαζί σου.

  48. Κροταλος avatar
    Κροταλος 30/09/2015 12:21:15

    Αξιος

  49. ΝΙΚΟΣ avatar