#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
01/09/2010 11:37
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Υποχώρησε ο Ψωμιάδης



Απέσυρε τον αδελφό του από τον συνδυασμό της περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας ο υποψήφιος της Νέας Δημοκρατίας Παναγιώτης Ψωμιάδης, μετά το χθεσινό τελεσίγραφο του προέδρου κ. Αντώνη Σαμαρά.

    Σήμερα το πρωί ο κ. Ψωμιάδης επικοινώνησε τηλεφωνικά με τον πρόεδρο της Νέας Δημοκρατίας και του είπε ότι δέχεται να μην είναι στον συνδυασμό του ο αδελφός του κ. Διονύσης Ψωμιάδης και αντιπρότεινε να μπει ο πρώην βουλευτής Θεσσαλονίκης κ. Απόστολος Τζιτζικώστας.

    Ο κ. Σαμαράς δέχθηκε, θεωρώντας, μάλιστα, ότι η επιλογή του νεαρού πρώην βουλευτή είναι καλή.

    Η Ρηγίλλης εμφανίζεται ικανοποιημένη από την εξέλιξη της υπόθεσης, καθώς όπως λένε στελέχη του κόμματος το μήνυμα κατά της οικογενειοκρατίας πέρασε θετικά. Η απόφαση της ηγεσίας, λένε, είναι ότι δεν θα υπάρχει στο στελεχιακό δυναμικό περισσότερο από ένα μέλος κάθε οικογένειας. Όσον αφορά την περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, πηγές της Ρηγίλλης, έλεγαν ότι ο κ. Ψωμιάδης ανταποκρίθηκε συνολικά στις επιθυμίες της ηγεσίας και το ψηφοδέλτιο που παρουσιάζει έχει την έγκρισή της.

Οι υποψήφιοι αντιπεριφερειάρχες για τους 7 νομούς της Κεντρικής Μακεδονίας, με το ψηφοδέλτιο Ψωμιάδη είναι:



Χαλκιδικής: Γιώργος Ιωάννης, αντινομάρχης.

Κιλκίς: Γκουντενούδης Χρήστος, αντινομάρχης.

Πέλλας: Θεοδωρίδης Θεόδωρος, νομαρχιακός σύμβουλος.

Ημαθίας: Καραπαναγιωτίδης Κωνσταντίνος, νομάρχης.

Πιερίας: Μαυρίδου Σοφία, αντινομάρχης.

Σερρών: Μωϋσιάδης Κωνσταντίνος, πρώην δήμαρχος Σερρών.

Θεσσαλονίκης: Τζιτζικώστας Απόστολος, πρώην βουλευτής.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ηλίας avatar
    Ηλίας 01/09/2010 11:39:05

    Καλή εξέλιξη.

  2. perastikos avatar
    perastikos 01/09/2010 11:41:29

    Πραγματι πολυ καλή εξελιξη!

  3. Δημήτριος Κοκκαλάκης avatar
    Δημήτριος Κοκκαλάκης 01/09/2010 11:59:30

    Αριστη εξέλιξη!

    • klausevitz avatar
      klausevitz @ Δημήτριος Κοκκαλάκης 01/09/2010 12:26:26

      κακή εξέλιξη: τελικά,η Κεντρική Μακεδονία θά
      έχει περιφεριάρχη τον κ. Παναγιώτη Ψωμιάδη..!

      • TopGunZ avatar
        TopGunZ @ klausevitz 01/09/2010 13:09:49

        Από το να έχει ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΠΑΣΟΚο βέβαια, είναι 5 σκαλιά πιο πάνω από οποιαδήποτε άποψη.

      • klausevitz avatar
        klausevitz @ klausevitz 01/09/2010 13:34:07

        για Top GunZ


        Πόρωση!

  4. giorgos avatar
    giorgos 01/09/2010 12:12:48

    μαρκογιαννακης,παπαδημητριου,γιαννοπουλος,ψωμιαδης,μειμαρακης.κινησεις ματ του σαμαρα που τον καθιστουν.αδιαμφησβητητο ηγετη της κεντροδεξιας και ανοιγουν το δρομο για τη διεκδικηση της πρωθυπουργιας.

  5. Tasos Dedes avatar
    Tasos Dedes 01/09/2010 12:24:54

    ο δρόμος είναι μακρύς...τα όνειρα είναι ωραία αλλά μην ξεχνάμε ότι δεν είναι πάντα πραγματοποιήσιμα!

  6. kargia avatar
    kargia 01/09/2010 12:33:57

    Ρε παιδιά εθελοτυφλείτε η λυσμονείτε? Ο Τζιτζικώστας δεν είναι γιός του πάλε ποτέ βουλευτή της ΝΔ και υπουργού Μακεδονίας Θράκης επί κυβερνήσεως Μητσοτάκη? Που εξοντώθηκε η οικογενειοκρατεία? Μήπως έβαλε ο Μανωλιός κάτι αλλιώς? Έλεος, τόσο μονομερής ενημέρωση ούτε ο Mega...

    • Factorx avatar
      Factorx @ kargia 01/09/2010 12:55:19

      Ε οχι και "οικογενεικοκρατία" ο τζιτσικώστας; Για συστήματα διαπλοκής μιλάμε αγαπητή μου

  7. Jack avatar
    Jack 01/09/2010 13:20:16

    Ποντιακη πονηρια!!
    Εβγαλε τον αδερφο του αλλα εβαλε αλλον γονο(που οπως και να το κανουμε και ο Τζιτζικωστας ειναι περιπτωση νεποτισμου)
    Καλη εξελιξη για το ηγετικο προφιλ του Αντωνη Σαμαρα, πολυ κακη εξελιξη για τους Θεσσαλονικεις...

  8. Νίκος Θ. avatar
    Νίκος Θ. 01/09/2010 13:35:15

    Το μόνο σχόλιο που έχω να κάνω είναι το εξής: Ο κ. Ψωμιάδης κρύφτηκε κάτω απ' το στρώμα, όμως ο νεαρός γόνος, σε αντικατάσταση του αδελφού, δεν αντιπροσωπεύει τίποτα το ιδιαίτερο δυστυχώς.

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ Νίκος Θ. 01/09/2010 16:08:20

      Από το γιόκα του Τζιτζικώστα που είναι ο απόλυτος φελλός, καλύτερος ήταν ο αδερφός Ψωμιάδη, που αν μη τι άλλο είναι άνθρωπος της πιάτσας. Πάντως η ΝΔ Θεσσαλονίκης χρειάζεται μεγάλο ξεσκαρτάρισμα. Παπαγεωργόπουλος, Ψωμιάδηδες, Τζιτζικώστες, ρεγκούζας, Σαλαγκούδης, κλπ είναι για ΑΜΕΣΗ ΑΠΟΣΥΡΣΗ και ελπίζω να το ξέρει ο Σαμαράς.

      • Jack avatar
        Jack @ ΓΙΑΝΝΗΣ 01/09/2010 17:29:32

        Συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ!!Υπαρχει μεγαλο προβλημα προσωπων στη Θεσσαλονικη!!!

      • Orestios avatar
        Orestios @ ΓΙΑΝΝΗΣ 01/09/2010 17:35:06

        Μάλλον πρόβλημα με τους γόνους υπάρχει και όχι προσώπων.

      • Jack avatar
        Jack @ ΓΙΑΝΝΗΣ 01/09/2010 19:00:35

        Οχι δεν ειναι προβλημα γονων μονο δυστυχως.. ατομα σαν τον Ρεγκουζα και τον Σαλαγκουδη εχουν "πλουσια βιογραφικα"...
        Ενα στη τυχη να παρω. Τα "τσοντοκαναλα" του Χρηστιδη (τα οποια παρεμπιπτοντως υπαρχουν ακομα!)

      • Orestios avatar
        Orestios @ ΓΙΑΝΝΗΣ 01/09/2010 19:02:18

        Οι γόνοι είναι το θέμα και η αιτία της σαπίλας.
        Πρόσωπα υπάρχουν και μάλιστα χιλιάδες φορές ικανά από όλους αυτούς τους παρασιτούντες.

      • Jack avatar
        Jack @ ΓΙΑΝΝΗΣ 01/09/2010 19:09:07

        LOL μα αυτο λεω, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ;; Δε μπορει να συνεχισει η ΝΔ να θρεφει δεινοσαυρους στη Θεσσαλονικη, ολοι αυτοι ειναι το #1 επιχειρημα και του τελευταιου ακτιβο-πρασινοφρουρου!

      • Orestios avatar
        Orestios @ ΓΙΑΝΝΗΣ 01/09/2010 19:42:02

        Μάλλον δεν κατάλαβες τζακ. Οι γόνοι και οι δεινόσαυροι με την δράση τους παρεμποδίζουν.
        Βέβαια οι πρασινοφρουροί ας κοιτάξουν τα δικά τους χάλια γιατί ούτε έναν υποψήφιο της προκοπής δεν μπορούν να βρούν. Για τους ψηφοφόρους δεν το συζητάω. Τους ψάχνουν με το δίκανο.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Νίκος Θ. 01/09/2010 19:33:57

      Με τέτοιους πολιτικούς αντίπαλους είναι να μη κυριαρχεί η Καίλή; Ακόμη και η Θώδη θα μπορούσε πολύ εύκολα. (Εδώ που τα λέμε, πιο έξυπνη είναι η Θώδη).

  9. χελιδόνι avatar
    χελιδόνι 01/09/2010 13:37:39

    Ποντιακή πονηριά΄πελοπονησσιακού τύπου...το "παίζουμε" κομματική πειθαρχία, όπως η μικρή καγαθή ελσίτσα!

  10. http://neotera.wordpress.com avatar
    http://neotera.wordpress.com 01/09/2010 14:02:43

    Η επικοινωνιακή ζημιά πάντως έχει γίνει...

  11. FRESCO avatar
    FRESCO 01/09/2010 14:04:01

    Πονηρή (επικοινωνιακή) ανταλλαγή. Να κλείσουν και τα στόματα, το δε πόπολο πλήρες και ευχαριστημένο.

  12. Vass avatar
    Vass 01/09/2010 15:27:27

    Οι Μακεδόνες θα συνεχίσουν να έχουν τον περιφερειάρχη που τους αξίζει. Είτε καβάλα στο άλογο, είτε ντυμένος ζορό, είτε πάνω στο τρομπολίνο, ο Πανίκας θα συνεχίζει να παράγει τηλεοτπικό προϊόν. Κρίμα που δεν επέμεινε στην υποψηφιότητα του αδελφού του ώστε να ξεκαθαρίσει -έστω και με αυτό τον τρόπο- η πολιτική από έναν ακόμη Καραγκιόζη,

  13. ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ 01/09/2010 16:20:24

    Κι εγώ δεν ξέρω σίγουρα αν ήταν καλύτερα να επέμενε. Όποια όμως και να ήταν η εξέλιξη ο Αντώνης έγινε και πάλι Σαμαράς. Μπράβο Πρόεδρε!!

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ 01/09/2010 19:43:47

      Συμφωνώ. Η πυγμή του Σαμαρά είναι η πυγμή όλων μας που τον στηρίζουμε ενωμένοι.

  14. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 01/09/2010 19:17:31

    Ναι, και ο ΓΑΠ γόνος (μαρίδα) είναι.

  15. παπαδοπαιδι avatar
    παπαδοπαιδι 01/09/2010 19:26:23

    χα χα χα .απο εκει που τον εβριζαν 2 μερες τωρα " αμορφωτο,καραγκιοζη και γραφικο"...τωρα ολα καλα.αυτο ειναι πολιτικη σκεψη...ΔΝΤ και λιγο ειναι

    • (A)θανάσης avatar
      (A)θανάσης @ παπαδοπαιδι 01/09/2010 21:28:40

      Ποιός σου είπε ότι έπαψε να είναι αμόρφωτος, καραγκιόζης και γραφικός? Σου είπε ψέμματα...

  16. kotoula avatar
    kotoula 01/09/2010 20:41:32

    οτι και να γινει εμεις οι Ελληναρες δε βαζουμε μυαλο. Νεους ανθρωπους δε στηριζουμε δεν τους εμπιστευομαστε και συνεχιζουμε να ψηφιζουμε οποιον γνωρισαμε απο τα καναλια, τραγουδιστη, ηθοποιο κλπ και δε συνειδητοποιούμε οτι η επιλογή μας στην ψηφο είναι σα την επιλογη γιατρού, Μας αξίζει λοιπόν να μας χειρουργεί ένας διακοσμητής και να μας βγάζει τα δόντια ο φούρναρης .. Δεν έχω τίποτε με τα επαγγέλματα σύγκριση κάνω ..

  17. takis avatar
    takis 01/09/2010 21:44:43

    ειναι κριμα για τη μακεδονια να τη καπηλευεται μια κοτα λυρατη.δεν ειναι δυνατον αυτοι οι θεσσαλονικεις να μη θελουν να δουν μπροστα τους και να θελουν τυπους γραφικους και πανηγυρτζιδες.χρειαζεται τεχνοκρατης με οραμα που θα κανει τη θεσσαλονικη πραγματικη ευρωπαικη πολη.

  18. Στέργιος avatar
    Στέργιος 02/09/2010 00:28:13

    Πες τα ρε Τάκη. πες τα.

    Δεν αντέχω άλλο τηλεκαραγκιόζη, παιδιά!

    Δεν αντέχω άλλη κοροϊδία.

    Φτάνει πια η μαφία τού ποντιακού λόμπι.

    Εγώ πάντως, ΔΕΝ θα ψηφίσω Ψωμιάδη. Και στον δεύτερο γύρο θα ψηφίσω αυτόν που θα βρεθεί απέναντι στον λαϊκιστή νεάντερταλ, όποιος κι αν είναι αυτός.