#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/06/2012 21:07
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Υπουργός την ημέρα της ορκωμοσίας του έκανε το πρώτο ρουσφέτι!!!



Την ημέρα της ορκωμοσίας, προτού καν ορκιστεί, υπουργός έστειλε τον οδηγό του σε αρμόδιο διευθυντή του ΣΔΟΕ για να ζητήσει ρουσφέτι. Τουτέστιν, να σβήσουν πρόστιμο που είχε επιβληθεί σε πρατήριο βενζίνης  ύψους 15.000 ευρώ.

Κρίνουμε ως πολύ σοβαρό το περιστατικό επειδή δείχνει τη νοοτροπία που δεν απέβαλαν ορισμένοι και από την οποία ... κινδυνεύουν κυρίως και η νέα κυβέρνηση και ο νέος πρωθυπουργός

Ο εν λόγω  υπουργός είναι γνωστός για την υπερκινητικότητά του, αλλά και για το πάθος του να βγαίνει φωτογραφίες

ΣΧΟΛΙΑ

  1. TopGunZ avatar
    TopGunZ 23/06/2012 21:14:15

    Καλορίζικος ρε! Αν ισχύει, βλέπω τον Σαμαρά να βγαίνει Δευτέρα με patch στο μάτι και γιαταγάνι στο χέρι, να καταλάβουν μερικοί γιατί είχε σαν theme το "He 's a pirate"...

    • ΚΥΠΡΟΓΕΝΕΙΑ avatar
      ΚΥΠΡΟΓΕΝΕΙΑ @ TopGunZ 23/06/2012 22:27:45

      Aυτά θα πρέπει να κοπούν.Δεν έχουμε την όρεξη να κατηγορούν τον Σαμαρά για απαράδεκτες συμπεριφορές άλλων.

      ΤΟΠ: http://www.youtube.com/watch?v=s17XDrKuqc4

  2. airman avatar
    airman 23/06/2012 21:18:46

    Μάλλον είναι εκτός τόπου και χρόνου!
    Ακόμα και η επιλογή να στείλει τον οδηγό του σε Διευθυντή, δείχνει την νοοτροπία του σε ότι αφορά τόσο το σκοπό όσο και τον τρόπο άσκησης εξουσίας!
    Υ.Γ. Βρε ποιος να 'ναι, βρε ποιος να 'ναι!

  3. IOANNIS avatar
    IOANNIS 23/06/2012 21:28:42

    ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΣ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ?ΜΗΠΩΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΥΠΕΡΚΙΝΗΤΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΟΝΤΟΣ?

  4. GO avatar
    GO 23/06/2012 21:33:39

    Ονόματα Κύριοι, ονόματα!
    Αν ο Σαμαράς τον ξέρει και "μόλις τον βλέπει τον αποφεύγει", γιατί τον έκανε Υπουργό;

  5. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 23/06/2012 21:51:25

    Αυτά , πρέπει να κόβονται επί τόπου, γιατί αλλιώς η φθορά , στον Α.Σ. θα σκάσει. Ονόματα κύριοι, ονόματα!

  6. Ανδρέας avatar
    Ανδρέας 23/06/2012 21:51:31

    Υπάρχει περίπτωση να μην τον έστειλε ο υπουργός, αλλά λίγο να ...αυτοσχεδίασε ο οδηγός του?

  7. anonymous avatar
    anonymous 23/06/2012 22:35:00

    Παιδιά να μη βάζουμε τα χέρια μας να βγάζουμε τα μάτια μας. Τα ίδια έγιναν και με τον Τσιτουρίδη. Τον έβγαλαν ουκ ολίγες φορές στη σέντρα άτομα από το ίδιο το κόμμα και μέσα σε λίγους μήνες είχαν εξωθήσει σε παραίτηση πάνω από 30 άτομα. Έτσι πέρασε το μήνυμα στην κοινωνία ότι η ΝΔ είναι σάπια.

    Αυτά τα θέματα πρέπει να λύνονται εσωτερικά. Τον καλείς και του λες ότι πρέπει να κόψει αυτού του είδους τις ενέργειες και στον επόμενο ανασχηματισμό τον στέλνεις σπίτι του.

    • Δεν έχει σημασία avatar
      Δεν έχει σημασία @ anonymous 23/06/2012 22:55:48

      Όχι μεγάλε, δεν πάει έτσι. Αν θέλουμε να υπάρχει έστω και μια ελπίδα να βγούμε από την κρίση, τέρμα τα τσατσιλίκια. Αν ήθελα υπουργό που να στέλνει τον οδηγό του να"καθαρίσει" με το ΣΔΟΕ, τότε θα ψήφιζα ΠΑΣΟΚ που έχουν και τεχνογνωσία.

      • anonymous avatar
        anonymous @ Δεν έχει σημασία 24/06/2012 00:07:46

        Και ποιος σου είπε ότι εγώ υποστηρίζω τα τσατσιλίκια; Με τον επικοινωνιακό χειρισμό δε συμφωνώ. Επιμένω: Αυτά τα θέματα κρίνονται εσωκομματικά. Τον καλείς του τα χώνεις και τον ανασχηματίζεις.

        • Iωάννης33 avatar
          Iωάννης33 @ anonymous 24/06/2012 09:06:23

          Τα επικοινωνιακά μας οδήγησαν στο θράσος και στην αλαζονεία κάποιων.Τον καλείς και τον διώχνεις.Ούτε ανασχηματισμός,ούτε παραίτηση για προσωπικούς λόγους...Απόλυση!!

          • Kostas avatar
            Kostas @ Iωάννης33 25/06/2012 12:45:11

            Σωστόόόόός + 10000000000000.
            Ας μελετήσουν τα χαρακτηριστικά του ηγέτη. Ο Μ.Αλέξανδρος δεν δίστασε να θανατώσει το φίλο και σωτήρα του. Όσο για το τέως, ξεχάσαμε εύκολα τους "κουμπάρους" και τη ζημιά που έκανε στη ΝΔ σε μια κρίσιμη στιγμή για την αξιοπιστία του ΚΚ

  8. kostis avatar
    kostis 23/06/2012 22:35:49

    μια απο τις εντολες του πρωθυπουργου ηταν τα μελη της κυβερνησης να μην βγαινουν στα καναλια χωρις σοβαρο λογο.. Σημερα το πρωι ειδα τουλαχιστον δυο χωρις λογο και αιτια να τσακωνονται με διαφορους συριζαιους και αλλους μαιντανους των παραθυρων. αντι να ειναι στο υπουργειο τους και να ανοιξουν κανενα φακελο για να ενημερωθουν. Νικολοπουλος στον Αυτια στον Σκαι και Ιωαννιδης στην ΕΤ3. Θλιβερη εικονα και για τους δυο που εκθετουν το Προεδρο που την ιδια ωρα ετοιμαζοταν να μπει στο χειρουργειο.. Ντροπη τους..

  9. AXAIOS avatar
    AXAIOS 24/06/2012 00:04:10

    ...!!!

  10. nikos avatar
    nikos 24/06/2012 00:04:34

    Κάποιοι πρέπει να αντιληφθούν ότι οι εκλογές τελείωσαν. Αφήστε το ΣΥΡΙΖΑ. Το άρθρο ΣΩΣΤΟΤΑΤΑ κατακρίνει συμπεριφορά Έλληνα υπουργού. Αλλά δεν υπάρχει πλέον. Αυτές οι συμπεριφορές είναι για το πυρ το εξωτερικό. Φτάνει πια! Αν τέτοια πράματα δεν παταχθουν ΑΜΕΣΑ, δεν θα υπάρχει μέλλον

  11. Factorx avatar
    Factorx 24/06/2012 00:33:24

    Το όνομα δεν έχει τόση σημασία ότι το να καταλάβει ο συγκεκριμένος υπουργός και άλλοι ενδεχομένως ... επιρρεπείς συνάδελφοί του ότι στην εποχή του διαδικτύου όλα αποκαλύπτονται. Κατά τα άλλα για πρώτη φορά δεν θα το παραδώσουμε στην χλεύη και οι ενδιαφερόμενοι είναι εύκολο και να τον εντοπίσουν και να τον συνετίσουν από τα στοιχεία του δημοσιεύματος

    • @NPetropoulos avatar
      @NPetropoulos @ Factorx 24/06/2012 08:56:44

      καλά....για πρώτη και τελευταία φορά....μέχρι την επόμενη..

    • νους υγιης avatar
      νους υγιης @ Factorx 24/06/2012 11:33:02

      "συγκεκριμένος υπουργός και άλλοι ενδεχομένως … επιρρεπείς συνάδελφοί του ότι στην εποχή του διαδικτύου όλα αποκαλύπτονται"
      δηλαδη κυριε φακτορα οι Ελληνες τα τραβηξαμε ολα αυτα, ολο αυτο το διαστημα, για να δημιουργηθει μια κυβερνηση απο τους ιδιους???
      για ποιον ακριβως λογο τη στιγμη που ο πρωθυπουργος δεν ηταν δεσμευμενος απο καποια κομματικη ιεραρχια και μπορουσε να διαλεξει ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΑΞΙΟ για υπουργικο θωκο, επελεξε αυτον αλλα και καποιους "...επιρρεπεις"???
      εαν προσπαθουμε απο τωρα να κρυψουμε τη σκονη κατω απο το χαλι και δεν "παραδωσουμε στη χλευη" τοτε ... καληνυχτα μας

      • Factorx avatar
        Factorx @ νους υγιης 24/06/2012 12:30:29

        Παριοστάνεις τον έξυπνο σ΄εμένα που το έβγαλα; Λίγη αυτοσυγκράτηση δεν βλάπτει. Και ποιος σου είπε οτι είναι νεοδημοκράτης;

  12. achaios avatar
    achaios 24/06/2012 00:57:29

    Είναι απορίας άξιο τώρα που το διακύβευμα είναι ιδιαίτερα υψηλό και οι απαιτήσεις αλλά και οι προσδοκίες επίσης υψηλές πως ο Αντώνης Σαμαράς ένας αληθινός ηγέτης να εμπιστεύεται τόσο κοντούς ανθρώπους τόσο στο ανάστημα όσο και στο ηθικό ανάστημα

  13. achaios avatar
    achaios 24/06/2012 01:03:09

    Απαιτείται περισσότερος στο λειτούργημα του υπουργού

  14. Νίκος avatar
    Νίκος 24/06/2012 07:22:33

    Μηδενική ανοχή, μην ξεχνιούνται κάποιοι στην κυβέρνηση. Μήπως όμως δεν ξεχνιούνται, απλά δεν μπορούν να λειτουργήσουν αλλιώς, έτσι έχουν μάθει και για αυτό το λόγο δεν έχουν θέση στην πρώτη κυβέρνηση της νέας μεταπολίτευσης;Λέω, μήπως;

  15. Iωάννης33 avatar
    Iωάννης33 24/06/2012 09:03:05

    Με τέτοιες συμπεριφορές θα έχουμε πάλι γρήγορα εκλογές.
    Δυστυχώς είναι το πιο τρανό παράδειγμα οτι τίποτα δεν άλλαξε σε μυαλά και συμπεριφορές.Πρόεδρε,μην τους αφήνεις να μηδενίζουν τις ελπίδες μας.Στείλτον σπίτι του και όλοι θα χειροκροτήσουν.Να ξεκινάς κάθε Υπουργικό με κίτρινες κάρτες και οι κόκκινες να μην αργούν

  16. Αετιδευς avatar
    Αετιδευς 24/06/2012 10:49:18

    Αν ο Σαμαρας ειχε φροντισει να πληροφορηθει τον βιο και την πολιτεια καποιων απο το περασμα τους σε υπουργεια, οπου διεσυραν οχι μονο την παραταξη και το κομμα αλλα και την υπουργικη ιδιοτητα ως θεσμο, θα ειχε τουλαχιστον αποφυγει την απογοητευση που σκορπισαν καποιες επιλογες του. Και ελπιζω να μη βαυκαλιζεται με την ιδεα οτι μπορει να διοθωθουν οι αδιορθωτοι. Θα ηταν ελπιδοφορο δειγμα γραφης εαν ερευνουσε το περιστατικο και σε περιπτωση που επιβεβαιωνοταν να εκπαραθυρωνε τον δραστη χωρις καμμια χρονοτριβη.

  17. achaios avatar
    achaios 24/06/2012 11:05:09

    Πρόεδρε, είμαι ένας απ' αυτούς που σε πίστευα, σε πιστεύω και θα σε πιστεύω πάντα, ακόμα και στα <>σου.Όμως ΓΙΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑΤΙ τέτοιες επιλογές ιδιαίτερα τούτη τη δύσκολη περίσταση.Αυτή την απορία πιστεψέ με δεν την έχω μόνο εγώ,την έχουν πολλοί ακόμα. Δεν είχε άλλα στελέχοι η μεγάλη μας παράταξη?Κάνω την πρόβλεψη ότι αυτά που έχουμε δει μέχρι τώρα είναι τίποτα μπροστά σ' αυτάπου έχουμε να δούμε από τον συγκεκριμένο <>.Ο Καραμανλής γιατί δεν τον χρησιμοποίησε πουθενά? Τυχαίο? Δε νομίζω.ΓΙΑΤΙ Πρόεδρε να τον χρεωθείς εσύ. Τι πραγματικά συμβαίνει?

  18. Λάμπρος avatar
    Λάμπρος 24/06/2012 11:48:45

    Ο ΣΥΡΙΖΑ φταίει είναι φανερό.... Οι συνιστώσες του κυρίως.

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ Λάμπρος 24/06/2012 12:21:52

      Πληροφορίες πως η βιομηχανία παραγωγής ξυδιού καταγράφει παγκοσμίως τεράστιες τάσεις ανάπτυξης λόγω υπερκατανάλωσης του προιόντος στον ευρύτερο Ελλαδικό χώρο είναι υπό διερεύνηση.

  19. akenaton avatar
    akenaton 24/06/2012 12:13:08

    http://www.laikoyra.gr/2012/06/22/%CE%AD%CF%84%CE%BF%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CE%B9-%CE%BF%CE%B9-%CE%B7%CE%BC%CE%B1%CE%B8%CE%B9%CF%8E%CF%84%CE%B5%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B8%CE%AD%CF%83%CE%B7-%CE%B4%CE%B9%CE%BF%CE%B9%CE%BA%CE%B7%CF%84/

    Aρχίζει το "γιουρούσι; Ελπίζω το δημοσίευμα να μην είναι αληθινό. Δεν τολμώ να πιστέψω οτι την πρώτη μέρα της υπουργείας του ο Υπουργός Υγείας άρχισε να τηλεφωνεί σε "ημέτερους" για να μοιράσει θέσεις !!!! Ειδικά οι θέσεις των Διοικητών Νοσοκομείων θα ΠΡΕΠΕΙ για πρώτη φορά να είναι αξιοκρατικά δοσμένες. Δόξα τω θεώ έχουμε αρκετούς επιστήμονες στη χώρα μας με τα τυπικά και ουσιαστικά προσόντα. Νισάφι πια !!!

    • takis kastro avatar
      takis kastro @ akenaton 26/06/2012 14:00:52

      τελικά κάποιοι ανωθρωποι είναι αδιόρθωτοι
      μας παραμύθιαζαν με την σωτηρία της χώρας,τον κακό σύριζα ,το ξιπασμένο πασόκ καί ενα σωρό τετοια ,καί πριν αλέκτωρ λαλήσει ,τα ιδια
      γαμ...τους ρε σαμαρά ,αυτοί κατέστρεψαν την ελλάδα σκίστους τούς ξεφτίλες οσο ειναι καιρος γιατι θα το κανουμε εμείς

  20. Νίκος avatar
    Νίκος 24/06/2012 12:30:30

    http://et.diavgeia.gov.gr/f/minedu/ada/4%CE%91%CE%A399-%CE%95%CE%A3%CE%94

    • GO avatar
      GO @ Νίκος 24/06/2012 12:52:44

      Απαιτείται άμεση διευκρίνηση. Τώρα!!!

  21. GO avatar
    GO 24/06/2012 13:08:25

    Από όποιο κόμμα κι αν είναι, θα έπρεπε να αποκαλυφθεί, για να μην τους παίρνει όλους η μπάλα.
    Εκτός κι αν το αναφέρουμε για να σφίγγουν προληπτικά οι κ@@@ι.

    • Factorx avatar
      Factorx @ GO 24/06/2012 13:53:41

      Είδες ότι αν σκέφεται κανείς πριν μπει στο πληκτρολόγιο και πυροβολήσει ότι τα βρίσκει όλα;

  22. Steve avatar
    Steve 24/06/2012 13:11:56

    Καλό θα ήταν η είδηση να μην είναι μισή αλλά ολοκληρωμένη η έχοντας και το όνομα.Έτσι θα είναι πλήρης και τεκμηριωμένη η είδηση,και τότε τα λέμε.Μην τον προστατεύεται αυτόν που έκανε αυτό όλα στο φώς

    • Factorx avatar
      Factorx @ Steve 24/06/2012 13:51:26

      Σε λίγο θα μας πεις και οτι δεν γράφουμε εμείς την είδηση αλλά άλλος

  23. fwteinh avatar
    fwteinh 24/06/2012 14:34:46

    γιατί παίρνουμε ως δεδομένο το ότι το πρόστιμο καταλογίστηκε δίκαια?είμαστε σίγουροι ότι οι υπάλληλοι του δημοσίου έκαναν καλά και σωστά τη δουλειά τους? "Κρίνουμε ως πολύ σοβαρό το περιστατικό επειδή δείχνει τη νοοτροπία που δεν απέβαλαν ορισμένοι¨, που το ξέρετε ότι η νοοτροπία των υπαλλήλων που καταλόγισαν το πρόστιμο δεν είναι αυτή που πρέπει να αποβληθεί?

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ fwteinh 24/06/2012 15:32:09

      Και ο τρόπος επανόρθωσης του (όποιου) λάθους (αν υπάρχει) εκ μέρους του υπαλλήλου είναι "στέλνω τον οδηγό μου και καθαρίζει;".
      Δεν υπάρχει άλλη οδός νομιμότητας;
      Τα εννοείς αυτά που γράφεις; Αν τα εννοείς, πες μας αν θέλεις προσωπικά ευρωπαϊκή ή αφρικανική Ελλάδα.

      • fwteinh avatar
        fwteinh @ ΒΙΣ 25/06/2012 14:32:51

        έχεις δίκιο ως προς την οδό νομιμότητας αλλά και αυτοί που βεβαίωσαν το πρόστιμο, είναι αρκετά πιθανό να ήταν και αυτοί "οδηγοί" κάποιου άλλου. Πριν κατακεραυνώσουμε κάποιον πρέπει να έχουμε όλα τα στοιχεία. Απλώς θεώρησα το δημοσίευμα εντελώς μονόπλευρο και για αυτό το σχολίασα.

  24. STEFAN avatar
    STEFAN 24/06/2012 19:48:49

    Ο Δημητριος ο μεγαλοπρεπής είναι ?

  25. dimitris avatar
    dimitris 24/06/2012 20:04:15

    ΤΟ ΚΑΘΕ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΞΟΥΣΙΑΣ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΤΗ ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΤΟΥ
    Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΑΣ ΓΝΩΡΙΖΙ ΟΤΙ ΤΑ ΜΕΣΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΘΑ ΕΣΤΙΑΣΟΥΝ ΜΟΝΟΘΕΜΑΤΙΚΑ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟΥ ΤΥΠΟΥ ΚΡΟΥΣΜΑΤΑ
    ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΣ ΕΜΠΛΟΚΕΣ ΤΩΝ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΛΟΒΕΡΔΟΥ ΘΑΒΟΝΤΑΝ ΕΠΙΜΕΛΩΣ.
    ΣΚΟΠΟΣ ΤΗΣ ΔΙΑΠΛΟΚΗΣ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ Η ΠΑΡΑΤΑΞΗ ΝΑ ΟΔΗΓΗΘΕΙ ΣΤΗ ΧΛΕΥΗ
    ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΕΞΟΥΣΙΑΣ ΑΝΑΛΟΓΟ ΥΛΙΚΟ ΘΑ
    ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΝΤΟΤΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΣΚΟΠΕΥΕΙ ΜΟΝΟΘΕΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΦΩΤΙΣΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΤΥΧΕΣ ΤΟΥ

  26. aggelosview avatar
    aggelosview 24/06/2012 20:24:37

    Πανέξυπνος ο υπουργός!! Στο στέλεχος του ΣΔΟΕ, που έχει τοποθετηθεί από το ΠΑΣΟΚ, ζήτησε ρουσφέτι!!! ΘΕΟΣ!!!!

  27. Νικολαος Τζαβάρας avatar
    Νικολαος Τζαβάρας 24/06/2012 22:37:45

    Η σωστή δημοσιογραφία επιβάλει να αποκαλύψετε το όνομα του και αν δεν το κάνετε σημαίνει ότι τον καλύπτεται.

  28. Factorx avatar
    Factorx 24/06/2012 23:00:14

    1. δεν τον "καλύπτεται" - τον ¨καλύπτετε"
    2. Αν γράψουμε τό όνομα θα μπούμε σε μια διελκυστίνδα δηλώσεων και αντιδηλώσεων και τρέχα γύρευε. Ενω τώρα το μήνυμα είναι σαφές προς όλους. 'Επειτα δεν μας ενδιαφέρει να ριχθεί στον Καιάδα ένας συγκεκριμένος υπουργός, αλλά να προλάβουμε καταστάσεις επειδή ΟΛΟΙ θα κάνουν το ίδιο. Αν υπάρχει λοιπόν το βλέμμα του διαδικτύου τότε θα συγκρατηθούν άπαντες

  29. κωστας avatar
    κωστας 25/06/2012 13:17:47

    Tελεικα ποιος ειναι αυτος ο υπουργος ; θα μας πει καποιος

  30. mars avatar
    mars 25/06/2012 17:32:11

    απο την στιγμη που νομικος μηχανισμος να κοπουνε αυτα δεν υπαρχει, ο μονη ελπιδα να σταματησουνε ειναι να γινουνε γνωστα και να φοβαται ο καθε υπουργος την δημοσιοποιηση του ονοματος του , απλα για να μειωθουνε τα περιστατικα (δεν πιστευω οτι θα ητανε αρκετο για να σταματησουνε)
    Θα προτιμουσα χιλιες φορες τετοια ειδηση να μην εβγαινε προς τα εξω καθολου χωρις δημοσιοποιηση ονοματος.. Γιατι να αλλαξει κατι απο την στιγμη που κανενας δεν εκτιθεται δεν υπαρχει περιπτωση, Το μονο που βλεπω εγω να καταφερνουνε τετοιες ειδησεις ειναι να ενημερουνε τους απαντες οτι τα ρουσφετια συνεχιζονται (αρα οσοι εχετε πολιτικο τριγυρω σας και θεληση, συνεχιστε να ζητατε χαρες, περνανε ακομα αυτα...) και αφετερου οι πολιτικοι να αισθανονται περισσοτερη ασφαλεια, μιας και τους διαβεβαιωνουμε πως δεν υπαρχει φοβος να πεις το ονομα τους. Το λιγοτερο που μπορει να κανει ο καθενας μας ειναι να αλλαξει η σταση και να μην εχουμε αυτον τον ηλιθιο φοβο του "καρφιου" που το μαθαινουμε απο το σχολειο ακομα, που στην ουσια ειναι να μεταφραζεις την αδυναμια σου και τον φοβο σου για τους ισχυροτερους σε θεμα τιμης ή να βρισκεις αλλους λογους να συγκαλυψεις. Δυστυχως αυτο δεν το λεω μονο για αυτο το αρθρο αλλα πραγματικα υπαρχει παντου.

  31. Χρήστος avatar
    Χρήστος 25/06/2012 17:36:47

    Επίσης είναι πρόβλημα, το ότι ο Διευθυντής μπορεί να σβήσει απλά ένα πρόστιμο έτσι απλά, χωρίς αιτιολογία.

  32. achaios avatar
    achaios 25/06/2012 21:45:14

    Αγαπητέ φίλε factorx είμαι της άποψης ότι τέτοια δημοσιεύματα όχι μόνο δεν πρέπει να αποφεύγεις να γράφεις, αλλά αντίθετα επιβάλεται να μας τα προσφέρεις, πολύ πιο πυκνά μάλιστα.Βέβαια ελοχεύει ο κίνδυνος να δοθεί λάθος εντύπωση και η υποψία να κατευθηνθεί επίσης προς λάθος κατεύθηνση.Εν προκειμένω όμως τα στοιχεία που εσύ δίνεις αλλά και όπως προκύπτουν και άπό τα σχόλεια φωτογρφίζουν θα έλεγα το συγκεκριμένο άτομο.Όταν λέμε υπερκινητικός, όταν λέμε ότι ρίχνει αγκωνιά στο δόξα πατρί στον οποιοδήποτε βρίσκεται δίπλα στον Πρόεδρο την ώρα που θα ανάψουν τα flash και τον ξαπλώνει κάτω,όταν λέμε ότι είναι κοντός, δεν υπάρχει ουσιαστικά κανένας κίνδυνος παραξήγησης.Το χειρότερο όμως είναι ον λόγω υπουργός-υφυπουργός έχει καλύψει όλες τις δημόσιες θέσεις διοικητών,
    διευθυντών κλπ όχι μόνο στην εκλογική του περφέρεια αλλά και στους όμορους
    νομούς.

  33. αηνέρμος avatar
    αηνέρμος 04/07/2012 15:44:57

    Εδώ μας έχουν ξεσκίσει στις μειώσεις συντάξεων και μισθώνγια να καλυφθεί η μαύρη τρύπα και αυτοί τα ίδια Παντελάκη μου τα ίδια Παντελή μου,να πάει στο σπίτι του αμέσως και αν δεν μπορεί ο Σαμαράς να τον στείλει να φύγει και ο ίδιος να δούμε τι διάβολο θα γίνει σε τούτο τον τόπο,μυαλό δε βάζει κανένας.

  34. αηνέρμος avatar
    αηνέρμος 04/07/2012 15:50:42

    Αν αληθεύει ότι ζήτησε ρουσφέτι από πασοκτζή τότε είναι ανίκανος να υπουργεύσει και επικίνδυνος,αυθορεί και παραχρήμα(κλωτσηδόν) να πάει σπίτι του.