#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
06/08/2010 13:43
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Υπέροχος ο Χασαπόπουλος, υπέροχο και το χτένισμα της κας Χριστοφάκη



Ξεκίνησε η προεκλογική εκστρατεία του Mega για λογαριασμό της κας Χριστοφάκη Παγκάλου, για τον Δήμο Σαρωνικού με κύρια επιχειρήματα:

1) οι γονείς μου ήταν από τους πρώτους κατοίκους του Λαγονησίου

2) επισκέφθηκα το υπουργείο υγείας

3)θέλω να κάνω ποδηλατόδρομο.
Οι ερωτήσεις του κ. Χασαπόπουλου όπως πάντα αιχμηρές και σκληρές «πως θα τα καταφέρετε με τρία παιδιά;»
Εννοείται ότι στην συζήτηση προπαγάνδα δεν συμμετείχαν άλλοι συνυποψήφιοι

Πολιτικό συμπέρασμα: εξαιρετικό το χτένισμα της κυρίας , μάλλον κακοντυμένη, ύφος 38 καρδιναλίων (δυο λιγότερων από τον κ.κ. Αντιπρόεδρο της Κυβερνήσεως και σύζυγο της)

Αυτά γράφει το

http://greeksagainststupidity.blogspot.com/2010/08/blog-post_06.html

Κι εμείς θυμίζουμε
Η συγκατοίκηση ΠΑΣΟΚ-Μητσοτάκη μέσω Πάγκαλου και τα..”Καλύβια της Οργής”…

ΣΧΟΛΙΑ

  1. lpap avatar
    lpap 06/08/2010 13:55:37

    Δε γνωρίζω το διανοητικό επίπεδο της κυρίας. Καθόλου, ούτε την είδα ούτε την άκουσα. Πάντα όμως αναρωτιόμουν, ως γυναίκα, τι βρίσκει στον Πάγκαλο!!! Πόσο πια εγκεφαλικά μπορεί να την καλύπτει; Για τα υπόλοιπα δεν θα κάνω λόγο εδώ και γιατί δε γνωρίζω αλλά και γιατί δεν με αφορά. Οκ είναι έξυπνος άνθρωπος, αναμφισβήτητα, αλλά κι η μεγάλη ευστροφία δημιουργεί προβλήματα και κενά. Τι να πω!! Άβυσσος η ψυχή του κάθε ανθρώπου ανδρός και γυναικός!! Πιστεύω όμως πως παρόλη την υποστήριξη των ΜΜΕ θα αποτύχει η κυρία. Βέβαια μετά μπορεί να διεκδικήσει βουλευτική έδρα. Πολύ πιθανό!! Ωχ Θε μου σώσε μας από τους σωτήρες!!!!!Μέρα που ναι σήμερα!! Της μεταμορφώσεως!Που παραφράζεται και σε παραμορφώσεως!Είναι ένα είδος μεταμόρφωσης κι αυτό..αλλά ΓΑΠ!!

    • Dimi avatar
      Dimi @ lpap 07/08/2010 17:54:59

      @ lpap Eναι η κλασσική περίπτωση των γκα-γκα κόρτε γεροντοπαθιάρηδων της πράσινης μούχλας, που επιβεβαιώνονται με τις νέες κι ωραίες επιγονάτιες βοηθούς τους. Οι οποίες, κι αυτές με τη σειρά τους, ως υπερφίαλες femmes fatales, κι ανεξαρτήτως υπαρκτής ή ανύπαρκτης διανόησης, εκμεταλλεύονται τα γεροντοκτυπημένα σούργελα κι εξαργυρώνουν το «χρυσό» τους, γιά την κοινωνική, πολιτική και κυρίως οικονομική τους ανέλιξη, μέσω λαμπερών, κοστοβόρων και πολλά υποσχόμενων γάμων..

      Πρόκειται γιά τις συνήθεις πρασινο-γεροντολιγουριές, τις οποίες ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ! βεβαίως, ακριβοπληρώνει ο αθεράπευτα ανεκτικός Ελληνικός φορολογούμενος πληθυσμός.

      Ο εν λόγω λοιπόν γεροντοερωτίλος, όταν τη νύχτα των Ιμίων ρωτήθηκε από τον Αμερικανό ναύαρχο: «και τι θα πείτε στη κοινή γνώμη;;» αυτός απάντησε: «θα πούμε ότι την σημαία την πήρε ο αέρας».

      Γι’αυτό και μόνο, θα έπρεπε να είχε συσταθεί Ειδικό Δικαστήριο. Επειδή ο Θ. Πάγκαλος παραβίασε του Συντάγμα. Επειδή ο Θ. Πάγκαλος αποπειράθηκε να εξαπατήσει τον Ελληνικό Στρατό και τους Πολίτες. Επειδή ο Θ. Πάγκαλος εκχώρησε Ελληνικά Κυριαρχικά Δικαιώματα.

      Αντί όλων αυτών όμως, ορισμένοι ανεγκέφαλοι τον ξαναψήφισαν και ξαναέστειλαν στο Κοινοβούλιο. Γιά να μάς υβρίζει (μάς αποκαλεί τους φηφοφόρους «μερίδες των 400 γραμμαρίων»!) και μονίμως να κοιμάται στά έδρανα, υπό την επήρεια βαρειάς κρασοκατάνυξης. Φρίκη!..

      Κι όπως λέει η λαϊκή παροιμία: “Oταν γεράσουν τα μουλάρια σπάνε τα σαμάρια.»

      Να τον θυμόμαστε καλά στις επόμενες εκλογές, αυτόν και το νεοταξικό συνάφι του..

      η Dimi

  2. anonymous avatar
    anonymous 06/08/2010 13:55:58

    Εάν οι Έλληνες πολίτες,ψηφίσουμε και εκλέξουμε δήμαρχο αυτό το πράμα υπακούοντας στα ΜΜΕ, ότι και να μας κάνει το ΔΝΤ μας αξίζει.

    • Bodinus1576 avatar
      Bodinus1576 @ anonymous 06/08/2010 14:21:50

      Εδώ εκλέξανε και στηρίζουνε τον Πάγκαλο και τον Βενιζέλο, που ο καθένας τους τρώει για δέκα και βγαίνουν και λένε ότι πρέπει να σφίξουμε το ζωνάρι. Ο δε Βενιζέλος απήτησε από το κεντρικό δελτίο της Reichstag- ε, συγγνώμη του ΜΕΓΚΑ ήθελα να πω- να δείξει ο κόσμος στρατιωτική πειθαρχία και να υπομείνει τις στερήσεις.

  3. Orestios avatar
    Orestios 06/08/2010 14:51:36

    Τα ίδια έλεγαν και για το GAP. Θυμάστε? Πως έχει ωραίο χαμόγελο.

    Και τί αποδείχθηκε εκ των υστέρων? Ένας κοινός ψεύτης που οργάνωσε την κλοπή του εισοδήματος των Ελλήνων προς όφελος της Τραπεζικής μαφίας.

    Ε, λοιπόν, κάτι ανάλογο είναι και η κυρία αυτή.
    Το απόλυτο κενό, τύπου GAP, που θα την φέρει σε όσους την εκλέξουν εκ των υστέρων.

  4. Orestios avatar
    Orestios 06/08/2010 14:52:20

    Η ευθύνη προώθησης τέτοιων κενοτήτων βαραίνει τους δημοσιογράφους και τους καθιστά υπόλογους εξαπάτησης.

  5. Hase avatar
    Hase 06/08/2010 14:57:35

    Το ωραιο που ειπε ηταν πως δεν εχει την υποστηριξη του αντρα της (αυτος ειναι δημοτης ελευσινας ειπε). Αυτο που δεν μας ειπε ειναι τι περγαμηνες εχει ωστε να διεκδικει θεση δημαρχου, τι γραμματικες γνωσεις εχει, τι εχει κανει τελος παντων μεχρι τωρα.
    Απο αλεξιπτωτιστες αλλο τιποτα στο ΠΑΣΟΚ.
    Για το προσωπικο που αναφερεται ο lpap, ε τι να πω. Αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου.
    Οσο για τον Χασαποπουλο, μια ζωη ξεφτιλας ειναι.

  6. ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ 06/08/2010 15:04:37

    Και επανέρχομαι με κίνδυνο να καταντήσω γραφικός.
    Το πραγματικό πρόσωπο του καθεστώτος του ΠΑΣΟΚ (ΔΝΤ,ξενοκρατία,ΗΠΑ ΚΤΛ..) είναι τα συγκροτήματα τύπου. Αν δεν παταχθούν οι σφήκες που κατακλέβουν το λαό, ΝΔ τέλος.
    Η δικτατορία των ΜΜΕ από εχθρική παρέα έγινε επικίνδυνη κυβέρνηση. Ο Σαμαράς ήταν και είναι μόνος χωρίς κανέναν φίλο στο καθεστώς αυτό. Και δεν μοιάζει να έχει στον κόρφο του κανένα από τα φίδια του διεθνούς κατεστημένου, όπως είχε ο Καραμανλής. Οπότε η δουλειά του Σαμαρά και της ΝΔ είναι δύσκολη..

  7. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 06/08/2010 15:23:40

    Εδώ κάνανε με το ζόρι την άλλη την ανύπαρκτη τη Φώφη, σουπερ πολιτικό στέλεχος,μέχρι και υπερνομάρχη!
    Ή μήπως αμφιβάλλει κανείς ότι και η Μιμή θα πήγαινε για πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ!!!! αν δεν πέθαινε ο Αντρέας;
    Και μένα αν με πάρει το σύστημα και τα ΜΜΕ, θα με κάνει Μπράντ Πιτ.
    Δεν βλέπετε τα τάλεντ σόους στο τιβί; Κάπως έτσι είναι και η πολιτική μας.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Strange Attractor 06/08/2010 15:25:16

      Η οικογενειοκρατεία είναι κυρίαρχη, ειδικά σε σοσιαλιστικά καθεστώτα.

  8. trellakias avatar
    trellakias 06/08/2010 17:16:28

    Το θέμα είναι πως στην περιοχή πολιτεύεται ως δήμαρχος ένας εξαιρετικός άνθρωπος και πολύ γνωστός στην τοπική αυτοδιοίκηση ο κ. Φιλίππου, που ασχολήτε με την κοινότητα και τον μετέπειτα δήμο από το 1986, είναι από τον Μάρτιο του 2003 Πρόεδρος της Τοπικής Ένωσης Δήμων και Κοινοτήτων Νομού Αττικής (ΤΕΔΚΝΑ). Όλα αυτά τα χρόνια ήταν φίλα προσκήμενος στο πασοκ, και πολύ καλός φίλος με κορυφαία στελέχη, και με το πάγκαλο, που μένει στην περιοχή. Μην το ξεχάσουμε το όνομα αυτό!

    • Ανδρέας avatar
      Ανδρέας @ trellakias 06/08/2010 21:15:18

      τα πόδια είναι σαν τα αλεξίπτωτα... τα ανοιχτά επιβιώνουν! (σόρρυ για το θράσσος αλλα δεν αντεχω να βλέπω "ογκόλιθους" της επιστήμης και της αγοράς να μου τους παρουσιάζουν ως μεσσίες!)

  9. Βασίλης avatar
    Βασίλης 06/08/2010 20:38:26

    Όσοι ψηφίσουν την κυρία να τη χαίρονται και να χαίρονται και τη ψήφο τους και την επιλογή τους.
    Και όπως είπε κάποιος παραπάνω, αν τη βγάλουν και δήμαρχο, είναι και άξιοι κάθε ΔΝΤ

  10. Βασίλης avatar
    Βασίλης 06/08/2010 20:41:16

    Τώρα για το Χασαπόπουλο, αυτό το αγλάϊσμα της δημοσιογραφίας, τι να πούμε. Ο λεβέντης προωθεί την πολιτική του ΠΑΣΟΚ χωρίς καμιά αναστολή. Άξιος ο μισθός του.

  11. lpap avatar
    lpap 06/08/2010 21:05:08

    Ε, όχι!! Μην την αδικούμε την κοπέλα!! Ήμαρτον!! Όμορφη είναι, συμπαθέστατη..και πολύ του πάει!!

  12. μικές avatar
    μικές 06/08/2010 21:17:42

    ρε γαμώτο, ο μοναχούλης έχει δίκιο:
    έπαιρναν τα κανάλια κάθε μέρα συνέντευξη στην νατάσα!
    Ρε μοναχούλη, τόσα χρόνια μόνο πασόκες συζύγους (με εξαίρεση τη Δάφνη) βλέπω στα κοσμικά... μήπως λόγω μοναχισμού δεν μπορούσες να δεις τβ? ? ?

  13. Hase avatar
    Hase 06/08/2010 21:23:41

    Ρε παιδια με την Τσεκου τι εγινε τελικα;;

    • anonymous avatar
      anonymous @ Hase 06/08/2010 21:31:48

      Με την Τσέκου έγινε ότι έγινε με όλες τις αλητείες που ξεκίνησε το ΠΑΣΟΚ. Τις ξεκινάνε και όταν δεν τους βγαίνει το θάβουν.

      Υπενθυμίζω τα δυο τελευταία κατορθώματά τους:
      1) Greek statistics. Αφού διέσυραν τη χώρα και μας έκοψαν τη χρηματοδότηση το έκαναν γαργάρα τόσο στην Ελλάδα όσο και στο Ευρωπαϊκό κοινοβούλιο γιατί οι στατιστικές ήταν καθαρές. Στον έρημο τον Κοντοπυράκη που τους είπε απατεώνες δεν απάντησε κανείς.
      2) Οι απολύσεις στην Αγρογή και ο Πάγκαλος. Μόλις του έβγαλαν τα της κόρης του στη φόρα μαζεύτηκε στα τέσσερά του.

      Συμπέρασμα: Τα ΜΜΕ δεν είναι απλά αναξιόπιστα, δεν είναι απλά διεφθαρμένα αλλά πλέον ο ρόλος τους είναι διαλυτικός του κράτους. Όλοι αυτοί θα έπρεπε να είναι όχι απλά φυλακή αλλά να έχουν καταδικαστεί σε καταναγκαστικά έργα.

  14. anonymous avatar
    anonymous 06/08/2010 21:33:25

    Να βγάλετε εκείνη τη φωτό με τη Χίλαρι. Είχε πάει ντυμένη στην πένα να μην την πούνε και γύφτισσα. Κατάλαβες η μικροαστή με τα λεφτά; (νεόπλουτους τους λένε)

  15. ΝΙΚΟΣ ΖΕΡΒΟΣ avatar
    ΝΙΚΟΣ ΖΕΡΒΟΣ 06/08/2010 23:33:14

    Η κα Πάγκαλου είναι όντως όμορφη!! τώρα αντιλαμβανόμαστε γιατί ταίριαξε το ζευγάρι!!! είχε όμως και πολιτικές φιλοδοξίες!! μαθήτευσε δίπλα στο σύζυγο!! Φανταστείτε τώρα αν κερδίσει!! βέβαια χωρίς βοήθεια!! με ίσους όρους?? απέναντι στους "αντιπάλους" της?? πόσο "μπροστά" θα πάει ο νέος Δήμος!!!

  16. ΑΡΚΑΣ avatar
    ΑΡΚΑΣ 07/08/2010 01:01:33

    Όπως έιχε πει ο χοντρός της κάποτε είναι μία κυρία Τίποτα!

    Από μικρό κοριτσάκι που κάναμε μπάνιο στον Άγιο Νικόλαο και πίναμε ποτάκια στην Ουτοπία... εντάξει για χαβαλέ και πλακίτσες καλή είναι για δήμαρχος δεν της δίνω ούτε ακυρωμένη φωτοτυπία να υπογράψει....

  17. Vicky avatar
    Vicky 07/08/2010 07:58:41

    Βρε παιδιά, δε περνάει η μέρα της γυναίκας. Ε, προκειμένου ο κος Αντιπρόεδρος να γλυτώσει από τη συζυγική μουρμούρα, είπε να προσπαθήσει να της δώσει ένα Δήμο, να περνάει και η μέρα της. Το θέμα όμως είναι ότι αυτή μπορεί να θέλει, οι πολίτες όμως της περιοχής θέλουν ???

  18. Κικη avatar
    Κικη 07/08/2010 11:19:03

    Η κυρια ειναι μπλεγμενη εμμεσως σε σκανδαλα,αφου ο εργοληπτης πατερας της και κατασκευαστης ,παρανομωντας κατασκευασαν στην αιγιαλιτιδα ζωνη ξενοδοχειο,τουΜαρκαντωνακη νομιζω ο οποιος αν βγει το νουμερο του νουμερου,δεν θα αναγκαστει να καταδαφισει το αυθαιρετο,και θα συνεχισει τις παρανομιες και για αλλες κατασκευες ,παντα με εργολαβο τον πεθερουλη του ογκολιθου Παγκαλου,γιαυτο και την κατεβαζουν στις εκλογες,με τον Καλλικρατη ο δημαρχος εχει τις αδειες της πολεοδομιας και αυτος αποφασιζει τι ειναι νομιμο και που και γιατι.Ναι βαριοταν ,μονο κονομα ειναι ολα.Ο ογκολιθος δεν αρκειται στα κουμπαριλικια με τον Κοκκαλη,δεν αρκειται στις φιλιες με τον Ψυχαρη,τοσα παιδια εχει νομιμα,και μη ,να μην τα αποκαταστησει,Βουλγαρακης στο χοντρο.

  19. Mabel avatar
    Mabel 06/11/2010 21:10:55

    Πωω πωω! τέτοια αιχμηρά σχόλια έκανε στη γυναίκα ο Χασαπόπουλος;; δεν της χαρίστηκε καθόλου βρε παιδί μου... αλλά... κι αυτή είχε επιχειρήματα!! αμ δεν γίνεσαι αντιπρεζιντεντέσα αν δεν έχεις κάτι από Χίλαρι μέσα σου (ένα γουώτερ γκέιτ, ένα ίμια γκέιτ..)
    Και μην μου πείτε για οικογενειοκρατεία! ότι επειδή είναι σύζυγος Παγκάλου... αυτά τα λένε οι κακοπροαίρετοι που ζηλεύουν! το είπε εξάλλου το κορίτσι "μένω από μικρή στην περιοχή", αυτό από μόνο του συνιστά προεκλογικό επιχείρημα. Πάντως, έμαθα ότι έχει και τη στήριξη του κυρίου Μητσοτάκη, άντε βρε, καλή της επιτυχία...