14/11/2009 19:58
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«Υπάτους αρμοστές» διορίζει η Ντόρα σε κάθε νομό.



Βαθιά ανήσυχη από τις δημοσκοπήσεις (αυριανή στο ΕΘΝΟΣ δίνει 45,3 στον Α. Σαμαρά και 41,1 στην ίδια στο ερώτημα ποιον επιθυμείτε για αρχηγό της ΝΔ) η Ντόρα Μπακογιάννη κινητοποιεί τον μηχανισμό της σε μια τελευταία προσπάθεια να ανακόψει το …»ρυάκι που έγινε ποτάμι».

Έτσι, όπως πληροφορείται το antinews στέλνει την ερχόμενη εβδομάδα προσωπικούς απεσταλμένους της σε κάθε νομό  προκειμένου να αναλάβουν την προεκλογική της εκστρατεία.

 Από όσα θυμόμαστε τέτοιο πράγμα πρώτη φορά γίνεται στην Ελλάδα. Και υπάτους αρμοστές έστελνε μόνο η Αγγλία στις υπόδουλες αποικίες της για να εκπολιτίσουν τους ιθαγενείς.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 14/11/2009 20:09:08

    Τα αποτελέσματα αφορούν στην πρόθεση ψήφου, στον πρώτο γύρο, αυτών που δήλωσαν οτι σίγουρα ή μάλλον θα ψηφίσουν.

    Τα αποτελέμστα της δημοσκόπησης της MRB για λογαρισμό του "Ελευθερου Τύπου της Κυριακής":
    Αντώνης Σαμαράς 42,9%
    Ντόρα Μπακογιάννη 35,9%
    Παναγιώτης Ψωμιάδης 13%

    Τα αποτελέσματα της MARC για το "Εθνος της Κυριακής":
    Αντώνης Σαμαράς 45,3%
    Ντόρα Μπακογιάννη 41,1%
    Παναγιώτης Ψωμιάδης 10,5%


    Τα αποτελέσματα της ALCO για το "Πρώτο Θέμα":
    Αντώνης Σαμαράς 45,7%
    Ντόρα Μπακογιάννη 39,2%
    Παναγιώτης Ψωμιάδης 11,1%

    • ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΑΜΕΛΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΑΜΕΛΗΣ @ ΓΙΑΝΝΗΣ 14/11/2009 21:39:17

      H ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΔΙΝΕΙ 43-35 ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΗ,ΚΑΙ 43-42 ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΝΙΚΗΣ. ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΕΔΙΝΕ ΠΡΙΝ 20ΗΜΕΡΕΣ
      79-6 !!!!!!!!!!!!!!! ΣΤΗΝ ΝΤΟΡΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΝΙΚΗΣ, ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΕΓΑΛΟΜΕΤΟΧΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ ΤΗΣ ΝΤΟΡΑΣ, ΕΦΟΠΛΙΣΤΗΣ ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ [ΤΟ ΧΤΥΠΑΝΕ, ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ, ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΡΙΤΣΙ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ!!!].
      ΤΟ ΡΥΑΚΙ ΕΓΙΝΕ ΠΟΤΑΜΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΥΡΙΖΕΙ ΠΙΣΩ.
      ΠΙΟ ΨΗΛΑ, ΠΙΟ ΨΗΛΑ, ΜΕ ΑΝΤΩΝΗ ΣΑΜΑΡΑ

  2. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 14/11/2009 20:13:30

    Για το δευτερο γυρο η MRB δινει 48,1 - 43,6
    Η MARC 52,8 - 45,3
    H ALCO 51,1 - 42,0
    με πρώτο τον Αντώνη και στις 3

  3. Προφήτης avatar
    Προφήτης 14/11/2009 20:14:04

    FactorX : ύπατος αρμοστής Θεσσαλίας
    Προφήτης : ύπατος αρμοστής Δωδεκανήσων

    Η Ντόρα μπορεί να στηρίζεται πάνω μας.
    Πού'σαι Φάκτορ, εγώ λοφίο δεν φοράω.

  4. loretta avatar
    loretta 14/11/2009 20:26:57

    Στον νομο μαγνησιας τι γινεται??? ξερει κανεις να μας πει?

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ loretta 14/11/2009 21:19:43

      Νάκος με Ντόρα. Ζέτα Μακρή με Σαμαρά, Σούρλας δεν γνωρίζω αλλά αυτός ειναι 70 ετων και παει για σύνταξη..

      • loretta avatar
        loretta @ ΓΙΑΝΝΗΣ 14/11/2009 21:31:12

        Γιαννη ειναι σιγουρο για την Μακρη?

        Ο Νακος εχει βαλει λυτους και δεμενους για να φερει ολο το νομο στην θεοδωρα ...αυτη η φημη ακουγετε.

        • Aris M. avatar
          Aris M. @ loretta 14/11/2009 21:54:20

          Για Μακρη είναι σίγουρο ναι...

  5. KAISER avatar
    KAISER 14/11/2009 20:46:45

    Κάποιος Βαγγέλλης με μουστάκια ο οποίος κόπτονταν για την ''αποκατάσταση της ιστορικής αλήθειας και μόνο για αυτή χωρίς καμία ιδιοτέλεια''που βρίσκεται; ξέρει κανείς να ας πεί;

    • loretta avatar
      loretta @ KAISER 14/11/2009 20:59:19

      μπηκε στην κασα....!!

      κοιτα ο βαγγελοκουνελας αν κρινουμε απο το πως κινητε...εξετελεσε τη πρωτη αποστολη που του αναθεσε η θεοδωρα δηλ..να βρωμισει το τοπιο...μαυτο σαν δεδομενο....πιθανον να σκασει μυτη παλι να στηριξει την συντοπίτισσα του αλλα ποιος ξερει τι θα ξερασει παλι ο στομας του

      • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
        ΓΙΑΝΝΗΣ @ loretta 14/11/2009 21:18:26

        Μακαρι να ξαναβγει η Βαγγελοκουνελα μπροστα. Σε συνεργασια με τη δημαρχοκουνέλα της Αθήνας θα ανεβασουν τη διαφορά στις 15 μονάδες και βάλε...

        • ΦΏΤΙΟΣ ΑΘΑΝ. avatar
          ΦΏΤΙΟΣ ΑΘΑΝ. @ ΓΙΑΝΝΗΣ 14/11/2009 21:24:25

          Τού απηγορεύθη τό ομιλείν όπως στόν επίτιμο.

  6. Alex avatar
    Alex 14/11/2009 20:47:33

    Στα Σέρρας μας η Ντόρα έστειλε για τοπάρχη τον Θ. Μπίλλια, πολιτικό μηχανικό, μάλον απο Θεσ/νίκη.Ξέρει κανένας τίποτε γι' αυτόν;Κανα βιογραφικό ρε παιδιά για να ξέρουμε τι κεχαγιά βάλαμε πάνω από τα κεφάλια μας ;

  7. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 14/11/2009 21:17:14

    Ολη η Λακωνια (Δαβακης, νομαρχης, δημαρχοι, τοπικα στελεχη) στηριζουν Σαμαρά. Παραφωνία ο Αποστολάκος που πραγματι ειναι απεριγραπτος και απορω πώς τον εβγαλαν 2 φορες νομαρχη οι Λάκωνες.

  8. Giorgos_T avatar
    Giorgos_T 14/11/2009 21:20:11

    Δεν στελνει Υπατους Αρμοστες

    Σατραπες στελνει

    Μην ξεχναμε, ειναι Πριγκιπισσα

  9. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 14/11/2009 21:23:03

    ΓΥΝΑΙΚΕΣ, ΝΕΟΙ ΚΑΙ ΑΣΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ.... ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ..ΑΝΤΩΝΗ ΓΕΡΑ..ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΝΕΟΔΗΜΟΚΡΑΤΗ..ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΤΩΝ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΠΟΥ ΑΠΕΜΕΙΝΑΝ

  10. ΦΏΤΙΟΣ ΑΘΑΝ. avatar
    ΦΏΤΙΟΣ ΑΘΑΝ. 14/11/2009 21:27:05

    Από τό Star.gr

    Σαφές Προβάδισμα Σαμαρά Σε 5 Γκάλοπ

    Προβάδισμα από 3,5% έως 9,1% δίνουν στον Αντώνη Σαμαρά πέντε δημοσκοπήσεις που δημοσιεύονται στον κυριακάτικο Τύπο, ενώ παράλληλα δείχνουν πως η διαδοχή στη ΝΔ θα κριθεί στον δεύτερο γύρο.

    Το μεγαλύτερο προβάδισμα υπέρ του κ. Σαμαρά (9,1%) καταγράφεται στην δημοσκόπηση της Alco για το «Πρώτο Θέμα». Αναλυτικά, οι υποψήφιοι στον α’ γύρο λαμβάνουν: Σαμαράς 41,5%, Μπακογιάννη 39,2%, Ψωμιάδης 11,1%. Στον δεύτερο γύρο ο κ. Σαμαράς παίρνει 51,1% και 42% η κα. Μπακογιάννη.

    Το μικρότερο προβάδισμα (3,5%) δίνει η έρευνα του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών για την «Free Sunday». Ο κ. Σαμαράς προηγείται με 41,9% και η κα. Μπακογιάννη λαμβάνει 38,4%.

    Νίκη του Αντώνη Σαμαρά δείχνει και η δημοσκόπηση της Public Issue για την «Καθημερινή», με ποσοστό 43% και ακολουθούν η Ντόρα Μπακογιάννη με 35% και ο Παναγιώτης Ψωμιάδης με 18%. Στην παράσταση νίκης, ο κ. Σαμαράς προηγείται με 1% (43% - 42%).

    Με 7,5 μονάδες προηγείται ο υποψήφιος της ΝΔ στο γκάλοπ της Marc για το «Έθνος». Συγκεκριμένα, ο κ. Σαμαράς συγκεντρώνει 41,4%, η κα. Μπακογιάννη 38,4% και ο κ. Ψωμιάδης 13%, ενώ σε εκείνους που θα πάνε σίγουρα να ψηφίσουν ο κ. Σαμαράς λαμβάνει 45,3% και η κα. Μπακογιάννη 41,1%.

    4,5% είναι το προβάδισμα του κ. Σαμαρά στο γκάλοπ της MRB για τον «Κυριακάτικο Τύπο». Ο Αντώνης Σαμαράς συγκεντρώνει 48,1% έναντι 43,6% της συνυποψήφίας του, ενώ προηγείται και στην παράσταση νίκης με 42,7% έναντι 42%.

    Όλες οι δημοσκοπήσεις έγιναν μετά την στήριξη του Δημήτρη Αβραμόπουλου στην υποψηφιότητα Σαμαρά, την οποία οι περισσότεροι κρίνουν θετικά, ενώ η αρχηγία φαίνεται πως θα «παιχτεί» στον β’ γύρο.

  11. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 14/11/2009 21:38:08

    Το επομενο Σ/Κ ο Αντώνης θα ειναι στη Θεσσαλια και τοτε θα δουμε τί ψαρια πιανει ο Νάκος και ολοι οι παλαιοκομματικοι που τον ακολουθουν. Η Μακρη εχει μεγαλη κοντρα με Νάκο οποτε αποκλειεται να ειναι σε κοινο στρατόπεδο πιστεύω. Απο τις αμετρητες τηλεοπτικες εμφανισεις της στο MEGA εχω καταλαβει πως κλεινει υπερ Αντώνη.

  12. ΜΑΚ avatar
    ΜΑΚ 14/11/2009 22:19:24

    ΜΙΚΡΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ Η ΚΑΘΕ ΜΑΚΡΗ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΝΑΚΟΣ ή ΚΑΘΕ ΒΟΛΕΜΕΝΟΣ ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΘΕΣΗ ΜΕ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΤΗ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ή ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΤΗΣ ΗΤΤΑΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΠΙΠΕΔΟ .

    ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ Η ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΑΠΛΟΣ ΠΟΛΙΤΗΣ-ΝΕΟΔΗΜΟΚΡΑΤΗΣ , Η ΟΠΟΙΑ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΡΥΑΚΙ ΠΟΤΑΜΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΥΡΙΖΕΙ ΠΙΣΩ . ΓΙΑΤΙ Ο ΛΑΟΣ ΓΥΡΙΣΕ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟ ...

    Ο ΑΠΛΟΣ ΨΗΦΟΦΟΡΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΔΕΔΟΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΚΕΡΑΚΛΟΚΕΝΤΑΥΡΟ ΚΑΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΙΣΚΟ ....

    ΨΗΛΑ ΨΗΛΑ ΜΕ ΑΝΤΩΝΗ ΣΑΜΑΡΑ

  13. ΜΑΚ avatar
    ΜΑΚ 14/11/2009 22:22:41

    Εστειλε και χθες στην Φλώρινα όπου μιλούσε ο κ. ΨΩΜΙΑΔΗΣ κατασκόπους για να διαπιστωσει εάν αυτοί που την στηρίζουν και υπέγραψαν, θα πήγαιναν στην ομιλία του .
    Τόση ξεφτίλα .....