05/05/2010 18:48
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Υπάρχει κυβέρνηση;

Δημοσιογραφικές πληροφορίες αναφέρουν ότι καλούνται αστυνομικές δυνάμεις από την επαρχία.

Επίσης οι αρχηγοί των Επιτελείων μετέβησαν στο Πεντάγωνο.

Η κατάσταση περιγράφεται με αυτό που γράφει ακόμα και το http://www.in.gr: Συγκλονισμένοι, σοκαρισμένοι, αλλά και πανικοβλημένοι στην κυβέρνηση ως προς τι μπορεί να ακολουθήσει.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 05/05/2010 18:52:37

    H κυβέρνηση έχει χάσει τη δεδηλωμένη.
    Ο πρωθυπουργός δεν τολμά να φέρει στη Βουλή το νομοσχέδιο.
    Κρύβεται πίσω από τον ΠτΔ.
    Το σύστημα ΠΑΣΟΚ κινητοποιεί όλους τους πόρους.
    Πανικός στην κυβέρνηση.

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ Orestios 06/05/2010 00:49:46

      θέλεις να πεις ότι φοβάται το ίδιο κι ο Σαμαράς ? μήπως δηλαδή δεν περάσει το νομοσχέδιο ερχόμενο στη Βουλή ? αν όχι, τότε γιατί "παίζει" στην παγίδα της απειλούμενης νομιμότητας ?

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ Orestios 06/05/2010 00:50:47

      ή... μήπως δέχεται ευθεία απειλή ?

      • Orestios avatar
        Orestios @ δρόμος 06/05/2010 02:11:43

        Ποιά παγίδα? Αυτά είναι στο μυαλό του GAP μόνο.
        Ο Σαμαράς δήλωσε ΟΧΙ.
        Τώρα οι άλλοι έχουν πανικοβληθεί γιατί τα κουκιά δεν φτάνουν.
        Είναι 151 όσοι υποστηρίζουν το νομοσχέδιο?
        Αυτό δεν το ρωτά κανείς.
        Γιατί?

  2. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 05/05/2010 18:52:56

    Μην ξεχνάτε και τι είχε "συμβουλεύσει" ο ομογάλακτός τους, νεοφιλελεύθερος Στέφανος Μάνος, το Δεκέμβρη.

    "Να επέμβει ο Στρατός", είχε πει...

    • Orestios avatar
      Orestios @ Αυριανιστής 05/05/2010 19:43:52

      Και ο Τέλλογλου πρόσφτατα με αναστολή συνταγματικών ελευθεριών.
      Το σχέδιο του GAP όμως δεν μπορεί να περάσει ούτε με 151 βουλευτές.
      Το ΠΑΣΟΚ έχει διαλυθεί.

  3. PANAYIOTIS avatar
    PANAYIOTIS 05/05/2010 18:53:15

    Τι θα ακολουθήσει;...Αργεντινή και χειρότερα!

    • Αγανάκτηση avatar
      Αγανάκτηση @ PANAYIOTIS 05/05/2010 18:58:08

      Το 2012...

  4. ΒΡΑΧΟΣ avatar
    ΒΡΑΧΟΣ 05/05/2010 18:57:42

    Παρακαλώ ψυχραιμία. Αν αυτοί έχουν χάσει την δική τους εμείς οφείλουμε να διατηρήσουμε την δική μας.

    • Αγανάκτηση avatar
      Αγανάκτηση @ ΒΡΑΧΟΣ 05/05/2010 18:59:04

      Σωστά. Μπορεί να είναι όλα αυτά μούσια. Το ελπίζω δηλαδή γιατί αλλιώς...

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ ΒΡΑΧΟΣ 05/05/2010 19:01:47

      Και πάνω από όλα. Όχι βιασύνες και όχι βιαστικά συμπεράσματα.

  5. σερτης avatar
    σερτης 05/05/2010 19:02:20

    πραγματικά θέλει ψυχραιμία.
    ο τσολακογλου τα χει χαμένα.Είναι επικύνδινος και το ξέρουμε.Ψυχραιμία.....όχι για τν τσολακογλου αλλά για εμάς

  6. Spiri avatar
    Spiri 05/05/2010 19:03:41

    A K I V E R N I S I A EXOUME....

  7. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 05/05/2010 19:04:36

    Μην τσιμπάτε, αυτό θέλουν, ο πανικός οδηγεί στη συσπείρωση γύρω από την εκάστοτε εξουσία.

    • Χρήστος Π. avatar
      Χρήστος Π. @ Ο Ιθαγενής 05/05/2010 19:16:52

      ή την στήνει στα 6 μέτρα

  8. Αγανάκτηση avatar
    Αγανάκτηση 05/05/2010 19:05:41

    Σε λίγο θα βγει και ο Πατακός να βγάλει διάγγελμα για να μας πεί ότι τώρα δικαιώθηκε...

    • pizza avatar
      pizza @ Αγανάκτηση 06/05/2010 01:42:30

      Ψεματα?

  9. Nktras avatar
    Nktras 05/05/2010 19:11:23

    Ο στρατός - εν Αθήναις- έχει τεθεί σε επιφυλακή , αν κάτι συμβεί,θα βγει στους δρόμους· πληροφορία από φίλο αξιωματικό.

    • Αγανάκτηση avatar
      Αγανάκτηση @ Nktras 05/05/2010 19:15:41

      Με τι θα βγει, με τα τόμπσον του '47;...

      • Nick avatar
        Nick @ Αγανάκτηση 05/05/2010 19:26:52

        Μην ανυσηχείς. Ο Αυλώνας έχει μπόλικα G3. Άλλο εάν οι κληρωτοί δεν ξέρουν να τα χρησιμοποιούν.

      • yangoolas avatar
        yangoolas @ Αγανάκτηση 05/05/2010 19:36:26

        θα φωνάξει τους ...Αγγλους

      • δρόμος avatar
        δρόμος @ Αγανάκτηση 06/05/2010 00:52:28

        όχι, με στολές, όπως προχθές στο Μοναστηράκι

    • Orestios avatar
      Orestios @ Nktras 05/05/2010 19:17:48

      Τέλεια.
      Έρχεται η ανωμαλία.
      Τσαουσέσκου θα γίνει το GAP?

    • koinos_nous avatar
      koinos_nous @ Nktras 05/05/2010 19:34:51

      μπορεις να μην διαδιδεις ανοησιες?

    • καινός avatar
      καινός @ Nktras 05/05/2010 20:06:12

      FUD....

      Ελπίζω να το έγραψες μόνο εδώ που δεν τα χάβουμε.

      • KNWD avatar
        KNWD @ καινός 05/05/2010 20:28:30

        ο Nktras έχει δίκιο και εσείς κάνετε λάθος

        Έκτακτα μέτρα στις στρατιωτικές μονάδες της Αττικής
        http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=25233&catid=3

  10. Πλούταρχος Λευκαδίτης avatar
    Πλούταρχος Λευκαδίτης 05/05/2010 19:17:15

    Θέλω με τη σειρά μου να εκφράσω τη λύπη μου, που τρία νέα παιδιά, εργαζόμενοι σε δύσκολες συνθήκες, βρήκαν έναν τέτοιο απάνθρωπο θάνατο. Πραγματικά θλίβομαι και πονάει η ψυχή μου.
    Αναφορικά με τον ανεκδιήγητο Αυτοπροσδιοριζόμενο: Όταν σπέρνεις ανέμους, θερίζεις θύελλες. Η πληροφορία περί παραίτησής του και ταυτόχρονης ανάληψης των Καθηκόντων του από τον Αδελφό Νικόλαο εξετάζεται προς το παρόν ως ανακριβής!

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ Πλούταρχος Λευκαδίτης 05/05/2010 19:39:02

      Υπάρχει η πληροφορία και για τον Αντρίκο...
      Εμπρός Ανδρέα για μιά Ελλάδα νέα...
      Αν δεν ήμουν τόσο σκασμένος μπορεί και να γελούσα.

  11. anonymous avatar
    anonymous 05/05/2010 19:20:21

    oλα τα μηνυματα που εξεπεμπε η κυβερνηση απο την αρχη που εξελεγη προμηνυαν αυταρχικο καθεστως

  12. Δαναός avatar
    Δαναός 05/05/2010 19:23:37

    Και μη ξεχνάτε...κάποιοι έχουν ρίξει ήδη την ιδέα για αναστολή άρθρων του Συντάγματος.

  13. Alkimos avatar
    Alkimos 05/05/2010 19:25:37

    Είναι ολοφάνερη η στημένη προβοκάτσια: Κάποιοι κύκλοι επιδιώκουν να κάνουν την Ελλάδα Αργεντινή! Χρησιμοποιείται η μέθοδος που έχει περιγραφεί στην ταινία «Το Κύμα (Die Welle)», ή αλλιώς της «χιονοστιβάδας»… Χρειάζεται μεγάλη προσοχή. Τέτοιοι κύκλοι μπορούν εύκολα να μετατρέψουν τα δίκαια αιτήματα σε …εγκληματικές πράξεις. Ο θυμός, η αγανάκτηση και η απόγνωση, μπορούν εύκολα να γίνουν χειραγωγήσιμη δυναμική, αλλά να χρησιμοποιηθεί από λάθους ανθρώπους προς τη λάθος κατεύθυνση.

  14. Βρασίδας avatar
    Βρασίδας 05/05/2010 19:27:12

    ΝΑ ΠΑΤΑΙΤΗΘΕΙ Ο ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ.
    ΤΩΡΑ.
    Και να αποδοθούν ευθύνες όπου αναλογούν. ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ και ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ
    Να διαταχθούν ΕΔΕ και να τεθούν σε διαθεσιμότητα όσοι έδειξαν υπερβάλλοντα ζήλο.
    Ως συνήθως δηλαδή.

    • anonymous avatar
      anonymous @ Βρασίδας 05/05/2010 23:53:42

      Ένα μέρος των ευθυνών φέρει και η τράπεζα. Δεν έθεσε το ερώτημα τι θα γίνει αν μας την πέσουν και άφησε εκτεθειμένους τους υπαλλήλους της.

      • pizza avatar
        pizza @ anonymous 06/05/2010 01:54:41

        Καλα ρε ανωνυμε, τωρα θα ριξομε και ευθυνη στην τραπεζα?

  15. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 05/05/2010 19:37:28

    Εχουμε κυβερνηση Ανδρουτσοπουλου.

  16. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 05/05/2010 20:16:36

    τανκς! γουστάρω και εμβατήρια στο ράδιο. Θα αναρωτιόμαστε ποιός έκανε το πραξικόπημα. Θα οργανωθούμε σε αντιστασιακές μονάδες. Τακ τακ εσύ τακ τακ εγώ. Μόνο που τώρα δεν πάω πια σχολείο και δεν είναι Μεγάλη Παρασκευή. Χαχαχαχαχα.

    • anonymous avatar
      anonymous @ archaeopteryx 05/05/2010 23:51:42

      Αυτά τη χούντας τα έφερε ο παππούς του. Τα σημερινά θα τα φέρει ο εγγονός.

  17. parsifal avatar
    parsifal 05/05/2010 20:31:38

    Εάν κληθούν αι Ενοπλαι Δυνάμεις θα πράξουν το καθήκον των !

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ parsifal 05/05/2010 21:12:47

      Να αναλάβει η Ιερα Σύνοδος με μεταβατικό πρωθυπουργό τον Κώστα Πρέκα.

  18. πολίτης avatar
    πολίτης 05/05/2010 20:39:08

    Παιδιά, τί γίνεται στην Αθήνα αυτή τη στιγμή; Ηρέμησαν καθόλου τα πράγματα;

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ πολίτης 06/05/2010 00:11:06

      Ακούγονται ερπύστριες, ποδοβολητά, παραγγέλματα, ο ήχος της μπότας του λοχία... Α, είναι απ τη διπλανή τηλεόραση. Παίζει πολεμικό.

  19. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 05/05/2010 20:49:10

    Να δουμε ποσες φορες θα μας αλεσει αυτος ο βρωμικος μυλος του Λονδινου..
    Θα υπαρξουν επιτελους αντρες να απομονωσουν τα θλιβερα ενεργουμενα του
    μυλωνα σε ΟΛΑ τα κομματα;

  20. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 05/05/2010 21:40:45

    Οταν στριμωχθεί το θεριό,γίνεται πιό επικίνδυνο.Τότε,τα γύρω θεριά τρέχουν να βοηθήσουν κι αν δεν τα καταφέρουν, σπεύδουν να πιούν κι αυτά μιά σταγόνα από το αίμα του.Ετσι και το βλαχαδερό wanna be Patrick Poivre D'Arvor σήμερα,σε διατεταγμένη υπηρεσία, έγλειφε εμετικά τον Πέτρο Ευθυμίου και προβοκάριζε προκλητικά τον Νίκο Δένδια.Ο κατήφορτός του προβλέψιμος και η γλοιώδης διαδρομή του στο γυαλί,τερματίζεται ενδόξως.Εμπρός στον δρόμο που χάραξε ο Εισαγγελάτος.Οπως έχουμε ξαναπεί,μιά ζωή δεύτερος.Αντε με το καλό και στο λουκέτο της Deal News,τώρα που χορτάσαμε από χτενάκια,καθρεφτάκια και Νταλαρίστικες κλάψες.

  21. δρόμος avatar
    δρόμος 06/05/2010 01:06:59

    μόλις άκουσα στον Σκάι ότι εγκρίθηκε κατά πλειοψηφία στην επιτροπή της Βουλής ο νόμος για τα μέτρα - το ξέρατε? έχω χάσει επεισόδια ?