05/05/2010 17:19
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Υπάλληλοι της Βουλής προπηλάκισαν βουλευτές (!!!)

Προπηλακίσθηκαν από υπαλλήλους της Βουλής οι Πρωτόπαπας, Κυριάκος Μητσοτάκης, Τσόκλη και άλλοι…

Μας πήρατε στο λαιμό σας τους φώναζαν και τους απωθούσαν σπρώχνοντας.

Δεν πληρώνομαι από τις επιτροπές, φώναζε ο Κυριάκος Μητσοτάκης και οι υπάλληλοι τον έλεγαν ψεύτη γιατί το γνωρίζουν επειδή εργάζονται στη Βουλή και …ξέρουν

 Όλοι στους διαδρόμους της Βουλής θέτουν τις ευθύνες της Αστυνομίας και του Χρυσοχοΐδη.

 Διαφορετικά προσωπικά ο Γ. Παπανδρέου χρεώνεται τρείς νεκρούς τους πρώτους έξι μήνες της πρωθυπουργίας του

 Πρόεδρε δεν πάει άλλο, έλεγαν βουλευτές στον Παπανδρέου μόλις έμπαινε στη Βουλή, κάνε ανασχηματισμό του φώναξε γνωστός πράσινος υπάλληλος

 Σκυθρωπός ο Παπανδρέου

Βουλευτές εξέφραζαν απορία γιατί αφέθηκαν οι λεγόμενοι κουκουλοφόροι με τις βόμβες μολότοφ να δράσουν όπως έδρασαν και να προκαλέσουν το χαμό στην Αθήνα

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ataktos avatar
    ataktos 05/05/2010 17:26:52

    Καλά είναι δυνατών να προπηλακίσουν τα παιδιά της Μαρίκας …..αίσχος ....

    • andr3as avatar
      andr3as @ ataktos 05/05/2010 17:39:23

      τον εγγονό της Μαρίκας θές να πεις!!
      τάκα τάκα τάκα τάκα τάκα τά!!!

  2. GreenHosrses avatar
    GreenHosrses 05/05/2010 17:29:02

    Ρε ούστ και αυτοί με τους 16 μισθούς τους.

    • ataktos avatar
      ataktos @ GreenHosrses 05/05/2010 17:38:05

      Ηρέμησε τέκνο …

      • GreenHosrses avatar
        GreenHosrses @ ataktos 05/05/2010 17:46:07

        Γιατί εσένα τι σε χάλασε ο 15ος η ο 16ος;

      • ataktos avatar
        ataktos @ ataktos 05/05/2010 17:48:27

        τέρμα η ..τζάμπα υπερωρία φιλαράκο

      • GreenHosrses avatar
        GreenHosrses @ ataktos 05/05/2010 18:02:39

        τρία πουλάκια κάθονται...

    • ataktos avatar
      ataktos @ GreenHosrses 05/05/2010 18:08:34

      τώρα ...μπράβο τέκνο

    • Στέργιος avatar
      Στέργιος @ GreenHosrses 05/05/2010 18:21:28

      Νομίζεις ότι τους 16 μισθούς τούς παίρνουν οι υπάλληλοι τής Βουλής; Οι 2 από τους 16 μισθούς πληρώνονται νταβατζιλίκι στον βουλευτή που έβαλαν μέσο για να τους πάρουν στη Βουλή!

      • spartaner avatar
        spartaner @ Στέργιος 05/05/2010 19:14:05

        πραγματικά ???... πως και δεν το είχα σκεφθεί...???
        ΑΙΔΩΣ ΑΡΤΕΙΟΙ...

  3. xenitemenos21 avatar
    xenitemenos21 05/05/2010 17:42:45

    Εν τη παλαμη και ινα βοησομεν, οπερ εδει δειξαι. Δηλαδη ο παπαντρεισμος εχασε το παιχνιδι της εξουσιας μεσα σε εξι - επτα μηνες γιατι πηγε να τα βαλει με το πορτοφολι του Ελληνα και να αδειασει την τσεπη του. Μαθημα πρωτο και τελευταιο προς απαντες, ντοπιους και ξενους: Μακρυα απο την τσεπη και το βαλαντιο μας, γκεγκε?

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ xenitemenos21 05/05/2010 18:00:27

      Και μην μας τα πρήζετε πολύ γιατί θα σας πάρουμε μαζί μας...
      Χε, χε

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ ΒΡΑΧΟΣ 05/05/2010 18:02:28

        Χωρίς το χε . χε .
        Με συγχωρείτε. Λάθος.

  4. Nktras avatar
    Nktras 05/05/2010 17:43:06

    Τραγική μέρα η σημερινή..Κάτι άσχετο αλλά σχετικό..Βουλευτής ΠΑΣΟΚ που διόρισε φιλικό του πρόσωπο ως Νερουλά στην Βουλή , με μισθό 2,500 χιλιαρικάκια τον μήνα, παίρνει ως μίζα κάθε μήνα τα 600ε..Αυτή είναι η συμφωνία τους και, από ότι έχω μάθει, δεν είναι ο μοναδικός που το κάνει..!

    • Giorgos avatar
      Giorgos @ Nktras 05/05/2010 18:02:35

      Το έχει πει και ο Λαζόπουλος ότι οι διορισμοί αυτοί γίνανε με μοναδικό γνώμονα τη μηνιαία πληρωμή ή την ... προπληρωμή της μίζας. Είναι τυχαίο ότι ... δεν τους αγγίζουν; Ξέρουν πολλές λεπτομέρειες οι υπάλληλοι.

      • otiprepei avatar
        otiprepei @ Giorgos 05/05/2010 20:24:21

        Ζήτω η Ελευθεροτυπία "Ε" και ο Λαζόπουλος.
        Μας περνάνε και οι δυο για πολύ μαλ...τελικά "Ε"εεεε?

    • πολίτης avatar
      πολίτης @ Nktras 05/05/2010 19:42:01

      Δεν αντέχω άλλο ρε παιδιά με αυτά που ακούω! Σε τι κόσμο ζούμε! Τι ανθρώπους βάλαμε στο κεφάλι μας! Από όλα τα κόμματα! Δεν υπάρχει ένας άνθρωπος καθαρός να μας πάει μπροστά;

  5. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 05/05/2010 17:48:56

    Καποιος ειναι ο ηθικος αυτουργος των σημερινων επεισοδιων.Ειναι αυτος που εξαπατησε εναν λαο ταζοντας του λεφτα.

    • ataktos avatar
      ataktos @ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 05/05/2010 17:51:22

      καλά πάλι το ..παπατζής....??????????

  6. nessuno avatar
    nessuno 05/05/2010 17:51:34

    Ψυχραιμία

  7. Kostas avatar
    Kostas 05/05/2010 17:58:17

    ας αναλαβει ο καθενας τις ευθυνες που του αλαλογουν σε τοσο κρισιμες στιγμες... Οσο φταινε αυτοι , τοσο φτεμε και και εμεις που γιναμε πελατες τους...Μαζι ζουμε ολοι και πρεπει να προστατευσουμε αυτη την χωρα και με λογικη να βρουμε τι θα γινει ...

  8. ΣΟΦΙΑ avatar
    ΣΟΦΙΑ 05/05/2010 18:03:58

    Ο ΓΑΠ για μια ακόμη φορά ήταν εκτός τόπου και χρόνου! Πρέπει να αλλάξουν όλα! Δεν αντέχουμε άλλο!Δεν μπορεί να υπάρξει εθνική ενότητα όσο βλέπουμε τις μούρες τους και όσο ακούμε τα ψεύτικα λόγια τους! Μας προκαλούν αηδία!Δεν το καταλαβαίνουν ότι ο ελληνικός λαός τους αποβάλλει; Να εξαφανιστούν από τη ζωή μας και τη χώρα μας!ΠΑΣΟΚ, Μητσοτάκηδες, ΛΑΟΣ . οι προδότες του λαού!!! Στο ΓΟΥΔΙ!!!

    • pizza avatar
      pizza @ ΣΟΦΙΑ 06/05/2010 01:31:23

      Στη Γιαρο

  9. xenitemenos21 avatar
    xenitemenos21 05/05/2010 18:05:18

    Για τους υπαλληλους της Βουλης υπαρχει ενα απλο ερωτημα: Γιατι γκαριζουν? Ειναι ιδιοι, ολοφτυστοι, μ' αυτους που τους εμπασαν στο αβατο του ετσιθελισμου για να εχουν 16 μισθους εναντι των 14 που ειχαν ως τωρα ολοι οι υπολοιποι Ελληνες. Με αυτη την ιστορια των 16 μισθων αποκαλυφθηκε οτι και οι βουλευταδες μας επαιρναν, σαν να ηταν εργαζομενοι, δωρα Χριστουγεννων και Πασχα και επιδομα αδειας και τωρα βρηκαν τη "μηχανη" με την αυξηση του αριθμου των επιτροπων για να αυξησουν το συνολικο εισοδημα τους που ελεγε οτι τους το περιεκοψε ο γερμανοτραφης Πετσανλικος!

  10. Ελληνας avatar
    Ελληνας 05/05/2010 18:08:54

    τον καημένο τον Πρωτόπαππα γιατί τον χτυπήσατε καλέ? Συνδικαλιστής ήταν και προάσπιζε τα εργασιακά σας συμφέροντα. Επίσης την κυρία Τσόκλη την κοσμογυρισμένη, γιατί καλέ? Με την πλάτη του μπαμπά και της φιλίας με την οικογένεια παπανδρέου έγινε και αυτή βουλευτής επικρατείας αφού πρώτα εργάσθηκε κάτω από τις ασφαλείς φτερούγες της ΕΡΤ κάνοντας τον γύρω του κόσμου με τα δικά ΜΑΣ τα λεφτά. Για τον Κυριάκο τί να πώ? Είναι ο γιός του μπαμπά του...

    • otiprepei avatar
      otiprepei @ Ελληνας 05/05/2010 20:27:10

      Η τσό(κ)λη ποιά είναι? Μήπως αυτή η αχώνευτη με τον άντρα βουλευτή που κάνει 27/7 365/year διακοπές με τις πλάτες του Ελληνικού λαού ανα την υφήλιο δήθεν γυρίζωντας ντοκυμανταίρ?
      Την έκαναν ΚΑΙ βουλευτή αυτήνα?

  11. theagpar avatar
    theagpar 05/05/2010 18:09:49

    Για πολλα σουτια και οι μεν και οι δε......

  12. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 05/05/2010 18:12:04

    Μα και τον Πρωτόπαππα;;;;;;;;;Δεν το πιστεύω !!!! Εναν τόσο σοβαρό κι αξιοπρεπή πολιτικό;;;;;Είναι εξωφρενικό. Εξάλλου,ο άνθρωπος,είχε πληρώσει έγκαιρα τα σπασμένα.Πρίν κάτι χρόνια στην Πάτρα,με το γιαούρτωμα.

    • nancy avatar
      nancy @ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 05/05/2010 18:45:52

      Τί μου θυμίσατε Σπάρτακε! Το αξέχαστο γιαούρτωμα καποιου μεγαλολα.. δημοσιογράφου στην "Ε" πριν κάτι χρόνια. Εκτοτε επήλθε η λήθη. Αντε στην υγειά του.

  13. Ο ΑΝΩΝΥΜΟΣ avatar
    Ο ΑΝΩΝΥΜΟΣ 05/05/2010 18:12:53

    Ακουσατε τον Κο Πετσάλνικο που διέκοψε τη συνεδρίαση για να ξεκουραστούν και λίγο "οι συνάδελφοι εργαζόμενοι στη Βουλή"?
    Ειχε αραγε προϋηγηθεί το προαναφερθέν συμβάν?
    Φαντάζεστε να αρχίσουν να μιλάνε οι υπάλληλοι της Βουλής?

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ Ο ΑΝΩΝΥΜΟΣ 05/05/2010 18:21:47

      Τι να πουν; Οι μισοί είναι αδέλφια και οι άλλοι μισοί ξαδέλφια τους. Κόρακας κοράκου μάτι βγάζει;

  14. Νίκος avatar
    Νίκος 05/05/2010 18:23:45

    "Βουλευτές εξέφραζαν απορία γιατί αφέθηκαν οι λεγόμενοι κουκουλοφόροι με τις βόμβες μολότοφ να δράσουν όπως έδρασαν και να προκαλέσουν το χαμό στην Αθήνα...".

    Μα, αυτοι δεν ξεκινησαν τον ..."λαϊκο" αγωνα που ανεβασε στην εξουσια τον Τσολακογλου ΙΙ;

    • otiprepei avatar
      otiprepei @ Νίκος 05/05/2010 20:30:04

      Ποιός ξέρει πάλι πόσα "καυτά" video έχει στη διάθεση του και εκβιάζει τους πολιτικούς ταγούς το τοπικό κυβερνείο της Ουάσιγκτον...
      Οσο εμείς πεθαίνουμε στους δρόμους, αυτοί είναι ασφαλείς...

  15. Dimirtris avatar
    Dimirtris 05/05/2010 18:28:00

    Πάμε διαδήλωση άυριο;Μήπως και καταλάβουν και ξεκουμπιστούν όλοι;
    http://ksipnistere.blogspot.com/2010/05/blog-post_4948.html

    • otiprepei avatar
      otiprepei @ Dimirtris 05/05/2010 20:33:59

      Να πάμε στη διαδήλωση κι εμείς αλλά για να κάνουμε τη κατάσταση λίγο ποιό ανθρώπινη να πάρουμε μαζί μας και μερικά πιστόλια να πυροβολήσουμε στο κρόταφο τους ελεύθερους επαγγελματίες του Κέντρου, όσους απέμειναν δηλαδή, γιατί είναι κρίμα να τους αφήσουμε να υπομένουν βασανιστικά τη οριστική χρεωκοπία τους μέχρι στο τέλος αυτοί να αυτοκτονήσουν απο μόνοι τους.

  16. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 05/05/2010 18:29:50

    Εταξε αυξησεις σε μισθους και συνταξεις δεν τα εδωσε.
    Εταξε μια ασφαλη πολη δεν το καταφερε.
    ΕΕΕ ΩΩΩ Παρε τις βαλιτσες σου και φυγε απ εδω.

  17. ΑΡΚΑΣ avatar
    ΑΡΚΑΣ 05/05/2010 18:30:33

    Μην βαράτε τους βουλευτές. Να βαράτε αυτούς που τους στέλνουν με τη ψήφο τους επανειλλημένως στη Βουλή. Αυτοί θέλουν το πιο πολύ ξύλο...

    • spartaner avatar
      spartaner @ ΑΡΚΑΣ 05/05/2010 19:19:13

      ΑΡΚΑΣ...Εχεις απόλυτο δίκαιο...Ελα ντέ που όταν πάμε στο καθρέφτη εμείς οι ψηφοφόροι βλέπουμε τους εαυτούς μας.. σαν τους πιό τέλειους, ηθικότατους, νομοταγείς, ευγενικούς..αλάνθαστους πολίτες του κόσμου... Και έχουμε και τους βένετους γαλάζιους και πράσινους και σαν μ...που είμαστε κουνάμε και σημαίες......Τώρα μας έστειλαν το λογαριασμό... και διηγόμαστε σαν .....ΠΕΡΑΣΜΕΝΑ ΜΕΓΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΔΙΗΓΩΝΤΑΣ ΤΑ ΝΑ ΚΛΑΙΣ....

    • pizza avatar
      pizza @ ΑΡΚΑΣ 06/05/2010 01:38:12

      Σωστος! Παντα δεν φταει ο δικος μας. Ο δικος μας ειναι καλος. Οι αλλοι ειναι που φταινε.

  18. Ο ΑΝΩΝΥΜΟΣ avatar
    Ο ΑΝΩΝΥΜΟΣ 05/05/2010 18:43:17

    Συμπέρασμα όταν οι πολιτικοί λένε "ΔΕΝ" εννοούν "ΘΑ" και όταν λένε "ΘΑ" εννοούν "ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ".

    "παναθεμα σε ρε χοντρέ της πιο μεγάλης ήττας,
    που φόρτωσες στην πλάτη μας το γιο της Μαργαρίτας".

  19. χελιδόνι avatar
    χελιδόνι 05/05/2010 18:45:22

    Οταν, η πολιτική βούληση αναλίσκεται σε πολυδάπανες επιτροπές (για τον φορολογούμενο που τις πληρώνει)για να ανακαλύψει ποιοί πολιτικοί τα "έλαβαν" και στο τέλος να τους αθωώνει γιατί παραγράφηκαν τα αδικήματα, τότε επόμενο είναι, να έχουμε τέτοια φαινόμενα.

    Τους λεμονοστίφτες πίσω και στο μπαλαούρο γρήγορα, προς συναιτισμό και παραδειγματισμό....

  20. a avatar
    a 05/05/2010 19:08:49

    Οι υπάλληλοι της Βουλής γιατί προπηλάκισαν τους βουλευτές ; Επειδή τους υποχρέωσαν να γίνουν υπάλληλοι της Βουλής ή γιατι τους έδωσαν μόνο 16 μισθούς ;
    Κλαίνε οι χήρες κλαίνε και οι παντρεμένες .

    • Tassos avatar
      Tassos @ a 05/05/2010 19:15:45

      Πες τα ρε φιλε. Πρώτους αυτούς έπρεπε να παραδώσουν στους αναρχικούς για να προλάβουν να διαφύγουν οι βουλευτές.

  21. ΝΑΟΥΣΑΙΟΣ avatar
    ΝΑΟΥΣΑΙΟΣ 05/05/2010 19:33:22

    Λύθηκε η γλώσσα τους μόλις κατάλαβαν ότι ο λαός είναι έτοιμος να μπουκάρει στη βουλή. Κλάσανε μέντες όλοι του Καρατζαφύρερ πρώτου.
    Τώρα δεν έγινε. Όμως την επόμενη φορά;

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ ΝΑΟΥΣΑΙΟΣ 05/05/2010 20:34:35

      με την επόμενη δόση των μέτρων, θα μπουν οι ίδιοι οι αστυνομικοί...ελπίζω μόνο ως Δημοκράτης να μπουν με εισαγγελέα...

  22. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 05/05/2010 20:32:56

    Αγαπητέ Γιώργο,

    ΕΣΥ ΠΡΩΤΟΣ να δώσεις το παράδειγμα και να κλείσεις στη φυλακή δύο τουλάχιστον από τους εκατό περίπου που γνωρίζω και γνωρίζεις. ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΑ σου αναφέρω τους εξής

    1. ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΗ πρώην ΥΠΟΥΡΓΟ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΜΥΝΑΣ ( που δεν έχει υπηρετήσει ούτε τη θητεία του και πριν μπει στο κόμμα ήταν ανεπάγγελτος ) τώρα όμως διαμένει σε υπερπολυτές σπίτι στην ακριβότερη περιοχή της Αθήνας στην οδό Διον.Αρεοπαγίτου. Για ρώτα τον πού τα βρήκε τα λεφτά ?

    2. ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΗ πρώην ΥΦΥΠΟΥΡΓΟ πώς έχτισε υπερπολυτελή τριώροφη βίλλα στην Πεντέλη ? κι αυτόν τον θυμάμαι να μην έχει ούτε τσιγάρα να καπνίσει. Για ρώτα τον πού τα βρήκε τα λεφτά?

    Υστερόγραφο

    ΔΙΩΞΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ, νυν κολλητό σου ΥΦΥΠΟΥΡΓΟ που κυριολεκτικά δεν είχε παπούτσια να φορέσει και πριν τον πλούσιο γάμο του όταν ήταν υφυπουργός ΑΓΟΡΑΣΕ ΔΥΟ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΑ ένα στην Πατρ. Ιωακείμ και δεύτερο στην Ζαλοκώστα στο Κολωνάκι.

    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΚΡΙΣΙΕΣ, από αυτούς να πάρεις τα λεφτά κι ΟΧΙ από τους ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΥΣ που αυτή τη στιγμή τους παίρνεις τον κόπο μιας ολόκληρης ζωής.

    ΑΥΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ.

    ΣΤΑΘΗΣ Β. ΠΑΝΑΓΟΥΛΗΣ

    από mediasoup

    • otiprepei avatar
      otiprepei @ Ο Ιθαγενής 05/05/2010 20:38:05

      Όταν ο συμπαθής Στάθης Παναγούλης φτάσει στο, "και βρες 2 μέτρα σχοινί να κρεμαστεις πριν σε πιάσουμε εμείς" στείλτε μου e-mail.

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ otiprepei 05/05/2010 20:42:16

        Το αντέγραψα και το ανάρτησα απλά για να λέτε σε όλους τους φίλους σας που είναι ΠΑΣΟΚ να διαβάσουν:

        πρώτα τις δηλώσεις Προβόπουλου
        έπειτα την επιστολή Παναγούλη

        και αν επιμείνουν το μνημόνιο.

        Αν επιμένουν απλά θα επιβεβαιώσουν τον Αϊνστάιν.

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ Ο Ιθαγενής 05/05/2010 21:15:26

      Τα σπαέι...
      Για να δούμε...

  23. Panos avatar
    Panos 06/05/2010 15:13:46

    Το επίθετο Μητσοτακης ίσως προκαταβαλει κάποιους αρνητικά. Ωστόσο ο νεώτερος της οικογένειας είναι εκείνος που ζήτησε την αναθεώρηση τν ποινικήσ ευθύνης των υπουργών, την μείωση των βουλευτών από 300 σε 200 κ τέλος την κατάργηση του 15 κ 16 μισθού των υπαλλήλων της βουλής. Ίσως για το τελευταίο λόγο τον έχουν αχτι οι υπάλληλοι του Κοινοβουλιου.
    Για τν Πρωτοπαπα τι να πει κανείς, άνθρωπος του συστήματος και πρώην εργατοπατερασ. Δεν είναι όλοι ίδιοι, ο Κυριακος ο Μητσοτάκης ανηκεί στην νέα γενιά των πολιτκων κ έχει κ παρουσια κ παράγει κ έργο.

  24. leo papaioannou avatar
    leo papaioannou 06/05/2010 18:23:13

    Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί τόσος λόγος για το επισόδειο!!! Οι υπάλληλοι της βουλής θορυβήθηκαν μόλις άκουσαν την πρόταση του Κυριάκου περί περικοπής του 15 και του 16 μισθού τους'ακούσαμε δηλαδή από χείλη βουλευτικά αυτό που μέρες τώρα συζητάμε ενοχλημένοι τόσοι και τόσοι Έλληνες.. ότι δηλαδή στην προσπάθεια ανάκαμψης της ελληνικής οικονομίας επιβάλεται (εδώ που μας φτάσανε) να συνδράμουμε όλοι και πολύ περισσότερο οι ''ευνοημένοι'' μισθολογικά!
    Οι εξελίξεις άγγιξαν λοιπόν με μια καθυστέρηση τους υπαλλήλους της βουλής οι οποίοι δεν περίμεναν από τολμηρά χείλη βουλευτού να χάσουν την..προστασία της αυλής!!!
    Αν δε λάβουμε υπ' όψη τις επίσης τολμηρές προτάσεις του Μητσοτάκη για μείωση των βουλευτών καιγια την αναθεώρηση του νόμου περί ευθύνης υπουργών.. πρέπει να περιμένει πολλά και από υψηλότερες βαθμίδες της πυραμίδας!!!

  25. nikos vergetis avatar
    nikos vergetis 06/05/2010 19:51:26

    Επιτέλους ακούσαμε απόψεις που αφουγκράζονται το δημόσιο αίσθημα ....Συγχαρητήρια στον Κ.Μητσοτάκη για την πρόταση του να δημοσιεύονται στο διαδίκτυο το «πόθεν έσχες» των Βουλευτών από τη στιγμή που μπήκαν στη Βουλή έως σήμερα αλλά και για την πρότασή να μειωθούν οι βουλευτές από 300 σε 200 (το επιτρέπει το Σύνταγμα)....

    Πολλές φορές είναι αρκετά δύσκολο να βάλλεσαι κατά του “επαγγέλματός σου”και για αυτό του αξίζουν συγχαρητήρια..αν και προσωπικά δεν τον ψηφίζω...