27/05/2010 20:16
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τ. Μαντέλης: Στη διάθεση των δικαστικών Αρχών

«Είμαι στην Ελλάδα και θα παραμείνω στην Ελλάδα για να δώσω ανά πάσα στιγμή όλες τις εξηγήσεις που χρειάζονται οι δικαστικές Αρχές», δήλωσε o πρώην υπουργός Τάσος Μαντέλης, μετά την απαγόρευση εξόδου από τη χώρα που του επιβλήθηκε με εντολή του εισαγγελέα του Αρείου Πάγου Ι. Τέντε.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/05/2010 20:23:28

    γιατι το ξεπλυμα διαγραφεται μετα απο 15 χρονια?? προλαβαινω λετε ?? ρε τι λαμογια θρασυτατα ειναι αυτα εκει μεσα...!

    ΠΠ

    • αναγνώστης avatar
      αναγνώστης @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 28/05/2010 10:51:53

      ΕΠΙΚΡΟΤΩ ΟΛΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΓΚΡΕΜΙΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΚΕΡΑΙΕΣ ΤΩΝ ΚΑΝΑΛΙΩΝ. ΦΙΜΩΣΤΕ ΤΟΥΣ…

  2. kostasxan avatar
    kostasxan 27/05/2010 20:29:54

    Κάποιοι μάλλον έχουν αρχίσει να χάνουν τον ύπνο τους ή έχω λάθος εντύπωση; Πολύ νευρικό είδα τον κύριο Σημίτη...

  3. kostasxan avatar
    kostasxan 27/05/2010 20:31:07

    Κάποιοι μάλλον έχουν αρχίσει να χάνουν τον ύπνο τους...

  4. Θραξ Αναρμόδιος avatar
    Θραξ Αναρμόδιος 27/05/2010 20:40:32

    Δεν ζημιώνει ο νόμος περί ευθύνης υπουργών το δημόσιο συμφέρον; Σαφώς και το ζημιώνει. Και ο νόμος αυτός έχει και συντάκτες έχει και υπογραφές.

    Και τι λέει το περί δημοκρατίας εγχειρίδιο για όποιον ζημιώνει το δημόσιο συμφέρον; Τι έκαμναν στις περιπτώσεις αυτές οι πρόγονοι που έχουν και την πατέντα; Τους έφτιαχναν ανδριάντα μήπως;

    Χώρια που βέβαια ένας νόμος ο οποίος αρνείται την ισότητα των πολιτών έναντι του νόμου είναι καταφανώς αντισυνταγματικός.

    Βέβαια οι συνταγματολόγοι ξέρουν αυτοί μόνον και κανείς άλλος τι ήθελε να πει ο ποιητής και άλλα τέτοια εντελώς δημοκρατικά. Παρμένα κατευθείαν από την σφαίρα της μεταφυσικής.

    Και τα διδάσκουν και στους νέους. Στην χώρα αυτή.
    Τι τόλμη!

    Που 'σαι Δημοσθένη που πήρες το δηλητήριο και πέθανες διπλά πικραμένος. Ελα να τους καμαρώσεις τους δημοκράτες καθηγητές μας. Τους λόγιους υπερασπιστές της δημοκρατίας μας Δημόσθενες. Εχ, και να μπορούσες να τους ακούσεις...


    Θραξ Αναρμόδιος

  5. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 27/05/2010 20:44:24

    ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ εκτ ου ασφαλούς. Σε πιο σχολείο σπουδάζει o μικρός του;

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ archaeopteryx 27/05/2010 20:46:58

      Columbia, κόρη έχει νομίζω.

  6. Θραξ Αναρμόδιος avatar
    Θραξ Αναρμόδιος 27/05/2010 20:50:09

    Του έχει ασκηθεί δίωξη σε βαθμό κακουργήματος. Ποιος ξέρει από τι ώρα. Και ο άνθρωπος είναι ελεύθερος και μιλάει και στα τηλεοπτικά κανάλια.

    Είναι χώρα αυτή; Δικαιοσύνη; Αστυνομία; Τίποτε.
    Υπάρχει κάτι στο οποίο να μπορούμε να έχουμε εμπιστοσύνη;
    Μόνο στον θεό;

    Μα γιατί δεν εκτελούν το ένταλμα; Του δίνουν χρόνο να κρύψει πράγματα; Δεν καταλαβαίνω. Τι περιμένουν; Δεν τον βρίσκουν; Και οι δημοσιογράφοι πως τον βρήκαν;

    Δεν υπάρχουν ευθύνες για μια τέτοια αργοπορία-ολιγωρία;

    Θραξ Αναρμόδιος

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Θραξ Αναρμόδιος 27/05/2010 20:56:00

      σπιτι του τον βρηκαν οι δημοσιογραφοι χχαααα οι υπολοιποι τον εψαχναν στ αχυρα.

      ΠΠ

    • anonymous avatar
      anonymous @ Θραξ Αναρμόδιος 28/05/2010 00:58:39

      Θραξ

      αυτά που γράφεις δε στέκουν.

      • Θραξ Αναρμόδιος avatar
        Θραξ Αναρμόδιος @ anonymous 28/05/2010 12:10:53

        Δεν διεκδίκησα βέβαια και ποτέ δάφνες σοφού. Νομικός δεν είμαι.

        Η δουλειά μου έχει να κάνει με την λογική. Και με αυτήν οδηγό προσπαθώ να καταλάβω τι μου γίνεται. Και με όσες πληροφορίες έχω.

        Διαφώτισέ με όμως. Που να πάω να ψάξω για λογικές και πληροφορίες που να στέκουν. Ειλικρινά στο ζητώ και έντιμα.

        Θραξ Αναρμόδιος

  7. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/05/2010 21:12:15

    και ο Γεωργιου και ο Σκαρπελης και ο Τσουκρατος ολοι εξω ειναι στη διαυεση της δικαιοσυνης. τι κερδιζουμε?? Ουτε ο δωσας ουτε ο περνως ειναι φυλακη. Ουτε η Μιζενς εναγεται. Ουτε ιδρωνει κανεις. Ο Σημιτης μιλαει για την καλη κυβερνηση του η οποια εχασε πανηγυρικα απ την καλοσυνη της.

    μπαφο πινουν ολοι τους ?

    ΠΠ

  8. αναγνώστης avatar
    αναγνώστης 28/05/2010 10:43:36

    Παιδιά εγλω θα ψηφίσω Ντόρα στις επόμενες εκλογές. χιχι..