17/02/2010 21:23
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τώρα φτάσανε και έξω από το πολιτικό γραφείο του Χρυσοχοϊδη

Ελεγχόμενη εκρηξη στο γραφειο του Χρυσοχοιδη έγινε πριν από λίγο στη Θηβων στο Περιστερι, από ύποπτο δέμα που είχε βρεθεί.

Στη Καμπούλ τουλάχιστον φυλάνε τα γραφεία των υπουργών.

Μέχρι στιγμής δεν έχει γίνει γνωστό εάν επρόκειτο για κάποιο μηχανισμό ή κάτι άσχετο, που δεν έχει σχέση με τρομοκρατική ενέργεια.

Σε κάθε περίπτωση ακόμα και αν πρόκειται απλά για ..φάρσα...ή για προληπτική ενέργεια των αστυνομικών αρχών..είναι ένα ακόμη δείγμα σαφούς  έλλειψης ψυχραιμίας.

Αν είναι όντως εκρηκτικός μηχανισμός... τότε είναι τραγωδία.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΜΗΤΣΟΣ avatar
    ΜΗΤΣΟΣ 17/02/2010 21:29:03

    Θυμάστε που ο Χρυσοχοϊδης είχε αποκαλέσει τον Ομπαμα μουσουλμάνο;
    Αλλάξανε τα πρακτικά της Βουλής για να μην δυσαρεστηθούν τα αφεντικά από τις ΗΠΑ.Δείτε εδώ:
    http://olympia.gr/2010/02/17/greek-minister-baptises-obama/#more-13056

    • πολίτης avatar
      πολίτης @ ΜΗΤΣΟΣ 17/02/2010 22:11:00

      ΜΗΤΣΟ, πολύ καλό, ευχαριστώ που το εντόπισες.

    • MIG-21 avatar
      MIG-21 @ ΜΗΤΣΟΣ 17/02/2010 22:23:50

      αποκλειετε να κακοχαρακτηρισουν....... ο ΠΡΟ-ΠΟ ειναι ενας καλος υπαλληλος τους..... που απλα δεν ξερει το θρησκευμα του αφεντικου του !!

    • αποκατάσταση avatar
      αποκατάσταση @ ΜΗΤΣΟΣ 18/02/2010 00:24:52

      γράφτηκε και στη περασμένη free sunday

  2. Orestios avatar
    Orestios 17/02/2010 21:31:48

    Δωράκι από τους "φίλους"

    • popolaros avatar
      popolaros @ Orestios 17/02/2010 23:36:17

      φιλικό delivery.

  3. vas avatar
    vas 17/02/2010 21:34:55

    σε πια πολιτισμένη χώρα οι ληστές αλωνίζουν,αθώοι σκοτώνονται απο λάνθασμένη αστυνομική επιχείρηση,το κέντρο είναι στο έλεος του παρακράτους και ο αρμόδιος Υπουργός άφαντος,μπουχός,τσιμουδιά .....
    αυτός δεν ήταν ο όλα τα σφάζει και όλα τα μαχαιρώνει,όλα τα ξέρει και σε 100 ημέρες όλα θα δούλευαν ρολόι?
    Παραιτήσου αγόρι μου μπας και κάνεις την αρχή και σε ακολουθήσουν και άλλοι και γλυτώσουμε

  4. Swell avatar
    Swell 17/02/2010 21:38:48

    Αρχισαν τώρα να χτυπούν και τα γραφεία των "αναρχικών;"

    • Orestios avatar
      Orestios @ Swell 17/02/2010 21:39:44

      xaxaxaxa

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ Swell 17/02/2010 21:41:44

      χαχαχα

      έτσι είναι οι "αριστερές" ομάδες καθαρίζουν πρώτα το χώρο τους

      χαχαχαχαχα

    • Orestios avatar
      Orestios @ Swell 17/02/2010 22:15:39

      "Τα βρώμικα χέρια"

      Διαβάστε το θεατρικό, για να δείτε τί κάνουν τα συντρόφια μεταξύ τους.

    • Μάρκο Τ avatar
      Μάρκο Τ @ Swell 17/02/2010 22:57:58

      Δεν είναι αναρχικός ο Χρυσοχοϊδης, είναι αντιεξουσιαστής.
      Λέτε να πάει τώρα να του κάνει επίσκεψη συμπαράστασης ο χιλιανός μαχαιροβγάλτης φίλος του που είναι άφαντος;

  5. sakis.... avatar
    sakis.... 17/02/2010 21:51:00

    εεεε τον αντιεξουσιαστη τι του μελε να παθει τις τελευταιες μερες....

  6. Orestios avatar
    Orestios 17/02/2010 22:39:06

    Μήπως βάλανε μπομπίτσα γιατί η αστυνομία έπιασε τους "μετανάστες, εργαζόμενους φουκαράδες, που σιγά μην ήρθαν για να πάρουν τα καλάζνικοφ"? (έτσι είπε πριν λίγες μέρες στη βουλή).
    Χαρακτηριστικό παράδειγμα ανθρώπου που η γλώσσα προτρέχει της λογικής. Αν έχει λογική.

  7. exomatiakaivlepo avatar
    exomatiakaivlepo 17/02/2010 22:53:53

    Ο Σαινης σήμερα είπε:
    "Θέλω να σας ενημερώσω ότι μέχρι το τέλος της άνοιξης θα έχουν ολοκληρωθεί όλες οι θεσμικές και επιχειρησιακές παρεμβάσεις για την αναδιοργάνωση και βελτίωση απόδοσης της Ελληνικής Αστυνομίας...
    Μετά τον Γιώργο μας προέκυψε και άλλος "στρατηλάτης" που ΘΑ κατατροπώσει το οργανωμένο έγκλημα.
    Θα το κατατροπώσει και εξουδετερώσει, αλλά ΟΧΙ τώρα, ΟΧΙ αμέσως, μετά την άνοιξη.
    Μετά την άνοιξη ο Σαϊνης θα έχει ετοιμάσει το νέο "Greek FBI" και μετά.. τρέμετε εγκληματίες, την "βάψατε" το μακρύ χέρι του Σαϊνη θα σας "γραπώσει"...
    Μέχρι την άνοιξη τι θα γίνει Κε υπουργέ, έχετε κάνει καμία "συμφωνία" με τους εγκληματίες, έχετε κάνει κανένα "μορατόριουμ", για πάγωμα των εγκληματικών ενεργειών;
    Άντε και το φτιάξαμε το "Greek FBI", την δουλειά της "κανονικής" αστυνομίας, πιος θα την κάνει;
    To LAPD (Lekanopedio Attikis Police Department);;

    H ANΟΙΞΗ ΜΑΣ ΕΦΤΑΣΕ ΕΜΠΡΟΣ ΒΗΜΑ ΤΑΧΥ !!!

    http://exomatiakaivlepo.blogspot.com/2010/02/blog-post_2822.html

  8. Ξυπνάτε Έλληνεεες... avatar
    Ξυπνάτε Έλληνεεες... 17/02/2010 22:55:57

    Greece loses EU voting power in blow to sovereignty

    The European Union has shown its righteous wrath by stripping Greece of its vote at a crucial meeting next month, the worst humiliation ever suffered by an EU member state.

    Telegraph.co.uk
    By Ambrose Evans-Pritchard, International Business Editor
    Published: 7:56PM GMT 16 Feb 2010

    http://www.telegraph.co.uk/finance/financetopics/financialcrisis/7252288/Greece-loses-EU-voting-power-in-blow-to-sovereignty.html

    • Orestios avatar
      Orestios @ Ξυπνάτε Έλληνεεες... 17/02/2010 23:07:43

      Ο μοναδικός Έλληνας ηγέτης που παρέδωσε αναξιοπρεπώς την εθνική κυριαρχία. Αίσχος!
      Δεν έχει κανένα λόγο να κυβερνά πια. Για ποιό λόγο να συναχίσει να είναι πρωθυπουργός? Για να φωτογραφίζεται? Οφείλει να παραιτηθεί για λόγους τιμής.

      Υ.Γ.: Δεν κοστολογείται ακόμα η τιμή. Να φωνάξουμε τη Goldman Sachs ή Sucks να μας δώσε μία?

  9. μαρικα avatar
    μαρικα 17/02/2010 23:14:51

    Ο ΓΑΠ ειπε,ειμαστε αντιεξουσιαστηκη κυβερνηση.Ειπε,χρειαζομαστε 100 ημερες
    και 3δισ ευρω για να σωσουμε την Ελλαδα.και εγω η καημενη εχω μια απορια.
    Ποσο καιρο χρειαζωνται για να παν να πνηγουν;

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ μαρικα 17/02/2010 23:19:00

      θα ξαναέλεγα για τον Καράμπελα και την Χάϊδω, αλλά...

    • popolaros avatar
      popolaros @ μαρικα 17/02/2010 23:34:55

      Το μήνυμα τους είναι επίκαιρο.
      Ή αλλάζουΝΕ ή βουλιάζουΝΕ.

  10. Orestios avatar
    Orestios 17/02/2010 23:19:39

    Πέρασαν περισσότερες από 24 ώρες που χάθηκε μια ζωή και ακόμη να παραιτηθεί?

  11. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 17/02/2010 23:38:07

    Μια φορά σου κάθεται το Joker τώρα να δεις γκίνιες.

  12. Βρασίδας avatar
    Βρασίδας 17/02/2010 23:39:09

    θυμάστε το παλληκάρι που χάθηκε από τις σφαίρες των Αλβανών αστυνομικών πριν λίγα χρόνια στην Κακαβιά μέσα στο λεοφωρείο που είχε κάνει πειρατεία άλλος αλβανός;
    Μήπως έγινε καμμιά ΕΔΕ στην αστυνομία της Αλβανίας περί του θέματος;
    Μήπως οι συγγενείς του θύματος πήραν σβάρνα τα μπουρδελοκάναλα της Αλβανίας;
    Μήπως χορηγήθηκε σύνταξη ή ιθαγένεια από το Αλβανικό κράτος στους συγγενείς του;
    Μήπως ο πρόεδρος της Αλβανίας εμφανίστηκε συντετριμμένος στα κανάλια της χώρας τους;
    Μήπως κατηγόρησε τους αστυνομικούς της επιχείρησης κάποιος Αλβανός δημοσιογράφος;
    Quiz: Ποιός είναι ο καρπαζοεισπράκτορας της Ευρώπης; και πάντοτε φυσικά του φταίνε αυτοί που τον καρπαζώνουν;

    • notos avatar
      notos @ Βρασίδας 18/02/2010 10:36:10

      Το ότι η Αλβανία είναι μια χώρα τριτοκοσμική, με αντίστοιχη αστυνομία, δεν αποτελεί δικαιολογία για το δικό μας χάλι. Ένας εργαζόμενος πολίτης 25 ετώς, πατέρας βρέφους, έχασε τη ζωή του γιατί η μεγάλη των μπάτσων σχολή αποφασισε να παίξει κλέφτες και αστυνόμους σε πυκνοκατοικημένη περιοχή, χωρίς καμία ιδιαίτερη πρόνοια για τους διερχόμενους. Θα μπορούσε να είναι ο οποισδήποτε, θα μπορούσα να είμαι εγώ που συνηθίζω να επισκέπτομαι τσιπουράδικο της γειτονιάς αυτής.

      Τι νόημα ακριβώς έχει η καταδίωξη επικίνδυνων ληστών σε πυκνοκατοικημένες περιοχές; ποιος είναι ακριβώς ο σκοπός; να πάνε στη φυλακή, όπου θα κάνουν διακοπές πολυτελείας και θα οργανώνουν εγκλήματα από εκεί μέσα;;

      Όλα έχουν πιάσει πάτο σε αυτή τη χώρα, μα πάνω από όλα η λογική.

    • ._ avatar
      ._ @ Βρασίδας 18/02/2010 11:20:50

      Αν δεν κάνω λάθος ήταν το πρώτο δείγμα γραφής του χρυσοφιασκίδη, μιας και ο προκάτοχος του, ο ρωμαίος, είχε πάρει πόδι με τα γεγονότα του ματέι. Τελικά αυτή είναι η ζωή, κάποιος μπορεί να γίνει διάσημος γιατί σ' ένα μαγαζί είχαν τελειώσει τα ξυπνητήρια γερμανικής κατασκευής και το γύρισε σε κινέζικα.

      ΥΓ. Θυμάμαι σε μια παλιά εκπομπή, ότι οι αλβανοί έχουν στήσει μέχρι και στήλη στην μνήμη του λεωφορειοπειρατή και τον έχουν κάνει και δημοτικό τραγούδι.
      Τι να λέμε τώρα, γτπ η κατάσταση.

  13. μαρικα avatar
    μαρικα 17/02/2010 23:54:43

    Καλα ενταξη αρχαιε,εσυ εισαι ο Καραμπελας και εγω ειμαι η Χαιδω.Ξωκλεινα λιγο.ΣΥΓΝΩΜΗΝ

  14. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 18/02/2010 01:09:53

    Χαρά τό Αγγλικό Αδελφάτο πού ταπεινώθηκε ή Ελλάδα!
    Τήν ΕΟΚΑ,ακόμη τήν θυμούνται καί τούς πονάει,αλλά όμως,πίσω έχει ή αχλάδα τήν ουρά,πού θά πάη,θά βρεθούμε,έτσι όπως εξελίσσονται τά πράγματα, σέ αντίπαλα στρατόπεδα καί θά φάνε καλά.

    • man8os avatar
      man8os @ Kὀριννα 18/02/2010 01:31:17

      Ειναι η σειρα μας τωρα! Ολη η Ευρωπη θα βρεθει απεναντι στην Αγγλια. Θα πεσει το ατιμο Λονδινο, που θα παει. 1000 χρονια ανεγγιχτο απο ξεονυς, αλλα τωρα εχει ερθει η σειρα τους!

  15. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 18/02/2010 01:27:38

    Οι αντιεξουσιαστές και οι αντιεξουσιαστές της εξουσίας, μια ωραία παρέα!!!