#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
06/06/2011 09:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τώρα τους φταίνε τα ΜΜΕ!!!



Με μια πρωτοφανούς σφοδρότητος ανακοίνωση, η κυβέρνηση επιτίθεται εναντίον των ΜΜΕ! Τα καταγγέλλει, συλλήβδην, για «παραπληροφόρηση» και ότι «δηλητηριάζουν» την κοινή γνώμη με ….ανύπαρκτες πληροφορίες! Και ποιες είναι αυτές οι πληροφορίες; Οι αναφορές για ξένους επιτρόπους και οι «ανιστόρητες αναφορές περί κατοχής στην Ελλάδα»!!!

Η κυβερνητική ανακοίνωση έχει ως εξής:

«Η κυβέρνηση καταγγέλλει με τον πλέον κατηγορηματικό τρόπο, την επικίνδυνη παραπληροφόρηση Μέσων Ενημέρωσης τα οποία δηλητηριάζουν την κοινή γνώμη, είτε με ανύπαρκτες "πληροφορίες" για "ξένους Επιτρόπους - Ανθύπατους στα υπουργεία"», είτε με ανοίκειες και ανιστόρητες εκφράσεις περί "κατοχής" στην Ελλάδα.  Με τη συμβολή, με τις θυσίες του Ελληνικού λαού, δίνουμε εδώ και πολλούς μήνες έναν τιτάνιο αγώνα για να σώσουμε την Ελλάδα από την χρεοκοπία, για να διαφυλάξουμε την εθνική μας αξιοπρέπεια.  Αγώνα στον οποίο οφείλουν εν πολλοίς την επιβίωσή τους και τα Μέσα Ενημέρωσης, καθώς η κατάρρευση της χώρας θα σήμαινε και τη δική τους κατάρρευση. Αρκετά πια λοιπόν με την ανευθυνότητα. Τα ψέματα τελείωσαν και όλοι καλούνται πλέον να αναλάβουν τις ευθύνες τους. 
Η παραπληροφόρηση και η διαμόρφωση κλίματος σύγχυσης, είτε εδράζεται είτε όχι σε σκοπιμότητες, στρέφεται τελικώς εναντίον του δημοσίου.»

Είναι προφανές ότι έχουν χάσει την ψυχραιμία τους!

Η ανακοίνωση αυτή είναι για  καλοκαιρινή επιθεώρηση στο…Δελφινάριο!

Ο κ. Παπανδρέου, εκλεκτός των ΜΜΕ έως πρόσφατα, ανακάλυψε ξαφνικά ότι τα ΜΜΕ …παραπληροφορούν τον κόσμο;

Καλά σε ποια χώρα ζούσε μέχρι τώρα;

Και ο ίδιος τι έκανε όταν έλεγε ότι ¨λεφτά υπάρχουν»; Μας ενημέρωνε ….υπεύθυνα; Μας έλεγε αλήθεια;

Όταν ο κ. Παπακωνσταντίνου έλεγε πέρυσι ότι δεν θα πάρει άλλα μέτρα, και έκτοτε έχει ξεχάσει πόσα μέτρα ανακοίνωσε, μας ενημέρωνε …υπεύθυνα;

Ο κ. Παπανδρέου και η κυβέρνηση μας κυβερνούν 20 μήνες με ψέματα. Δεν γνωρίζει η αριστερά τους τι ποιεί η δεξιά τους.

Λένε κάτι τη μια μέρα και το αλλάζουν την επομένη.

Τωρα τους φταίνε τα ΜΜΕ; Κανένας δεν είπε ότι τα ΜΜΕ είναι άγγελοι, αλλά τώρα το ανακάλυψαν;

Ο κ. Παπανδρέου αντί να εμφανίζεται ως  Σωτήρας και να  πυροβολεί τους κομιστές των ειδήσεων, ας σοβαρευτεί επιτέλους και ας βάλει τάξη στην ..παιδική χαρά που κυβερνάει τη χώρα.

Αδέξιος Δεξιός

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Νίκος Παπαδημητρίου avatar
    Νίκος Παπαδημητρίου 06/06/2011 09:11:03

    εδώ η Ντόρα είπε τις προάλλες πως το ΠΑΣΟΚ και η ΝΔ (!!!) λένε ψέματα στο λαό..... Ήταν η ίδια τόσα χρόνια στην εξωκοινοβουλευτική Αριστερά και μας είχε διαφύγει όλων μας;

    Άμα είσαι ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑ των ΜΜΕ, ακόμα κι αν το ΜΜΕ απλώς πει την άποψη του αντιπάλου σου, οι νύχτες σου γεμίζουν εφιάλτες. Χωρίς αυτά, είσαι ένα τίποτα, κάτι σαν τις χαζοτραγουδίστριες. Και ειδικά οι νύχτες του ΓΑΠ, θρεμμένες χρόνια τώρα με ροζοπράσινα όνειρα, ''όταν μεγαλώσω θα γίνω πρωθυπουργός'', δεν θα είναι ποτέ οι ίδιες.

  2. Νίκος Παπαδημητρίου avatar
    Νίκος Παπαδημητρίου 06/06/2011 09:11:54

    Όπου να'ναι έρχεται και η δήλωσή του περί ''ξένων κέντρων''.

    Θα στοιχημάτιζα κιόλας, αν εβρισκα έστω έναν που θα στοιχημάτιζε περί του αντιθέτου.

  3. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 06/06/2011 09:19:31

    Αδέξιε Δεξιέ, είναι μέρος του σχεδιου τους. Μ' αυτό τον τρόπο κατευθύνουν τις βολές από τον εαυτό τους στα ΜΜΕ. Όλα θα τα δοκιμάσουν. Και θα γίνονται όλο και πιο επικίνδυνοι. Η δολοφονία των 4 σ την Μαρφίν το έδειξε καθαρά με τι καθεστώς έχουμε να κάνουμε.

  4. Y. avatar
    Y. 06/06/2011 09:43:44

    Καμιά ψυχραιμία δεν έχουν χάσει. Γράφουν την υφηγεσία τους, αυτή που άρχισε να γράφει ο Γκέμπελς, και δε πρόλαβε να τελειώσει ο Γεωργαλάς

  5. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 06/06/2011 10:01:26

    Είναι τόσο στόκος ο άνθρωπος που νόμιζε ότι θα τον αφήσουν στο απυρόβλητο. Τούς έκανε την δουλειά εσωτερικά και εξωτερικά και τώρα του τραβάνε το χαλί κάτω απο τα πόδια.

  6. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 06/06/2011 10:15:36

    Θα ασχοληθω με σχετικα αρθρα ΜΟΝΟ οταν δω πρωτοσελιδο σε ΕΘΝΟΣ,
    " κ Πρωθυπουργε τα κανατε ρόϊδο"... ετσι sic

    ΠΠ

  7. Κώστας avatar
    Κώστας 06/06/2011 10:15:40

    Το σχόλιο προ ημερών Άσχετος ή Αδίσταχτος είναι πάντα στην επικαιρότητα.
    Είμαι περίεργος να δώ όλα τα ΠΑΣΟΚΟκάναλα πως θα αντιδράσουν, εκτος να είναι όλοι παλι μέσα στο βρώμικο παιχνίδι.

  8. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 06/06/2011 10:21:56

    Ακουω οτι η ΜΟΝΗ λυση ειναι η Πολιτικη ( μαχη στην Ευρωπη !... )
    Απο τα ΜΜΕ το ακουω !! χαχαχαχαααα τι ηλιθιος κοσμος !
    Οταν σε κυβερνουν οι Τοκογλυφοι μονο με ιδεες/θεσεις που αρεσουν στ αυτια τους θα υλοποιησουν ! οσο ακουνε "πολιτικες λυσεις" χαιρονται και ειναι ηρεμοι !
    αα ρε κατακαημενοι δημοσιογραφοι.. βολεμενοι και ζορισμενοι...

    Ο Λαος χθες και καθε μερα, εδειξε οτι ειναι πολυ καλα πληροφορημενος !!! οχια απο εσας !!!! δε μασαει... οσο επειμενετε να στηριζετε τα αδιαξοδα θα τρωτε μουτζες μαζι με τους αλλους !

    ΠΠ

  9. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 06/06/2011 10:59:47

    Οντως τα ΜΜΕ τον τελευταίο ένα χρόνο ήταν εναντίον τους,ειδικά το μέγκα κάθε μέρα σκληρή αντιπολίτευση τους έκανε με πρωτομάστορα το παπαγαλάκι που το λένε Ιορδάνη....

  10. Theoprovlitos avatar
    Theoprovlitos 06/06/2011 11:51:55

    Εκτος από τον Mitsotakis-Skai.
    Σημερα ο Πορτοσαλτε εδωσε ρεστα. Αφου φορτωσε στον κοσμακη εμμεσως το καψιμο της Μαρφιν κανοντας παραλληλισμό εν συνεχεια εδιξε την γνωστη διαφημιση του "κυβερνητικου εργου" και εκανε σχολι του τυπου ότι γιατι δεν εξηγουν στον κοσμο (λαουτζικο) τι ποσα από το δανειο θα πανε για την πληρωμη των συνταξεων και των μισθων τους...

  11. man8os avatar
    man8os 06/06/2011 12:13:08

    Ειναι επικυνδινοι και αδισταχτοι. Προεδρε ζητα εκλογες, μην τους αφηνεις να καταστρεφουν αλλο τη χωρα και να ληστευουν τους πολιτες!

  12. Χρήστος avatar
    Χρήστος 06/06/2011 12:28:25

    Αφου το ακουσα και αυτο δεν εχουν μεινει και πολλα να με εκπληξουν πια απ' το ΠΑΣΟΚ. Θα περιμεναν μαλλον στο ΠΑΣΟΚ τα ΝΕΑ, ΕΘΝΟΣ, ΜΕΓΚΑ και λοιποι να εχουν αρχισει να περνανε και υποσυνειδητα μηνυματα για το ποσο σωτηριο ειναι το ΠΑΣΟΚ και οχι να μενουν σε απλη προπαγανδα και τσαντιστηκαν φαινεται στα κεντρικα.

  13. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 06/06/2011 12:47:08

    ΒΗΜΑ
    Βοηθεια Μαμουθ(υπογραμμισμενα!),,,,,, και στο βαθος εκλογες
    ΕΘΝΟΣ
    Ψηφος σε ολα,,,,, αλλιως εκλογες και στο βαθος χρεοκοπια !

    ΠΠ

  14. δημης avatar
    δημης 06/06/2011 13:23:41

    ΚΑΛΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΦΤΑΙΝΕ ΤΑ ΜΜΕ.....
    -ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΑ ΘΑ ΥΠΗΡΧΑΝ;;;;;;;;;;;
    ΕΔΩ ΑΝΤΙ ΤΟ...ΜΑΝΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΓΕΝΝΗΣΕΣ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΤΟ...ΜΜΕ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΓΕΝΝΗΣΕΣ -ΜΕ ΣΤΗΡΙΞΕΣ-ΜΕ ΕΠΕΒΑΛΕΣ......

  15. αεροπόρος avatar
    αεροπόρος 06/06/2011 16:30:35

    Μην παρασύρεστε τον ΠΑΣΟΚ ξέρει πολύ καλά το ρόλο του. Κάποιο Παιχνίδι παίζετε πάλι.