#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/07/2010 13:41
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τώρα ο Γιώργος θα λύσει και το παλαιστινιακό



Υποθέτω, Γιώργο, ότι όταν ο πρωθυπουργός του Ισραήλ επισκεφθεί την Ελλάδα θα καταθέσει στεφάνι στον Άγνωστο Στρατιώτη φορώντας φουστανέλα.

Και για να μην είμαστε άδικοι μαζί σου επισκέφθηκε και άλλος Έλληνας πρωθυπουργός το Ισραήλ. Τον λένε Μητσοτάκη.

Και επειδή μου αρέσει να είμαι αντικειμενικός και να τα λέω όλα, τον είχα συνοδεύσει κι εγώ.

Τι μου είχε κάνει εντύπωση; Οι ...Βαβυλώνιοι. Αν δεν ήταν αυτοί, οι Εβραίοι δεν θα είχαν πάει εξορία στην Βαβυλώνα και δεν θα κάθονταν να γράφουν Ευαγγέλια για τον περιούσιο λαό για να μας ταλαιπωρούν σήμερα.

Κατά τα άλλα, έχουμε λύσει όλα τα δικά μας θέματα, θα λύσουμε και το Παλαιστινιακό πριν από τις διακοπές.

Ακούραστος ο Γιώργος. Αν έπαιζε ποδόσφαιρο θα ήταν κόφτης. Και όσοι νομίζετε ότι αστειεύομαι, δείτε μισθούς και συντάξεις



Ο Γιώργος επανέλαβε επίσης ότι θα ξεπεράσουμε την κρίση. Να ξέρετε αυθυποβολή θα είναι. Το λέει πολλές φορές μήπως τουλάχιστον το πιστέψει αυτός

Το κάνω και εγώ χρόνια τώρα με το λαχείο, αλλά όσο το έχω κερδίσει άλλο τόσο θα βγούμε απ’ την κρίση

Μην πω ότι αναλογικά το λαχείο έχει περισσότερες πιθανότητες. Εκτός αν παρέμβει ο Λοβέρδος και τις περιορίσει γιατί αντίκεινται στα όσα προβλέπει το μνημόνιο

Δεν μας δίνεις Ανδρέα κανένα αντίγραφο μην έχει και τίποτα προβλέψεις για την ποσότητα χαρτιού υγείας και βρεθούμε εκτεθειμένοι

Θα κάνει έφοδο καμιά τρόικα την επίμαχη στιγμή και έχω και χαλασμένη την κλειδαριά στην πόρτα του μπάνιου

Να μην χαίρεστε αλλά ν’ ανησυχείτε που όλοι λένε καλά λόγια για την οικονομία. Γιατί είναι γνωστό ότι ο νεκρός δεδικαίωται.

Να είσαι 80 χρονών με 40 βαθμούς υπό σκιά και να σου κόψουν τη σύνταξη την κονόμησες την θερμοπληξία.

Κι αν βγει να μιλήσει κι ο Μητσοτάκης περί αναγκαιότητας χτυπάς κι ένα εγκεφαλικό και έρχεται και δένει το πράγμα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ataktos avatar
    ataktos 23/07/2010 13:46:37

    γιατί ...μαύρο...χιχχι

  2. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 23/07/2010 13:49:37

    ειδατε ποσο καλα του εμαθε τα εθιμα ο Ααρρον Αβουρης?? Του εδωσε και το δαχτυλιδι, γονατισε ο ΓΑΠ "σκεπασμενος"..

    ΠΠ

    • ataktos avatar
      ataktos @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 23/07/2010 13:55:55

      χαχαχαχ.......

  3. χελιδόνι avatar
    χελιδόνι 23/07/2010 13:52:43

    Χθες ο ΓΑΠ κατά την επίσκεψή του ΄στο μουσείο του ολοκαυτώματος στο Ισραήλ, αν δεν κάνω λάθος, φορούσε ένα μαύρο καπελάκι. Συνήθως, το "καπελάκι" που φορούν σε αντίστοιχες επισκέψεις είναι λευκό.

    Μήπως κάποιος μπορεί να μου εξηγήσει τον συμβολισμό και τη διαφορά του άσπρου και του μαύρου "καπέλου", που φορούν σε τέτοιες περιπτώσεις στο Ισραήλ; Επίσης, ποιά είναι η επίσημη ονομασία του;

    • thespieys avatar
      thespieys @ χελιδόνι 23/07/2010 14:24:40

      κιπάς

      • thespieys avatar
        thespieys @ thespieys 23/07/2010 14:27:23

        ή "yarmulke"

    • χελιδόνι avatar
      χελιδόνι @ χελιδόνι 23/07/2010 14:36:28

      ..ποιά όμως η διαφορά άσπρου και μαύρου ;

      • χελιδόνι avatar
        χελιδόνι @ χελιδόνι 23/07/2010 15:05:41

        O Ομπάμα γιατί φορούσε άσπρο;

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ χελιδόνι 23/07/2010 15:16:24

        Για να φαίνεται;

      • zonitis avatar
        zonitis @ χελιδόνι 23/07/2010 15:16:57

        Για αντιθεση, επειδη ειναι μαυρος. Πλακα κανω. Νομιζω οτι το μαυρο ειναι πιο επισημο και επειδη η επισκεψη του δικου μας ηταν στο μνημιο του ολοκαυτωματος, ισως να δηλωνει την θλιψη

      • zonitis avatar
        zonitis @ χελιδόνι 23/07/2010 15:25:44

        Παρατηρησα οτι και η γραβατα του ειναι στο χρωμα των λουλουδιων. Δηλωνει και αυτο κατι, η ηταν τυχαιο;

      • δρόμος avatar
        δρόμος @ χελιδόνι 23/07/2010 18:53:28

        καλά, τώρα την είδες εσύ τη μωβ γραββάτα? ολόκληρη σχολή έχει δημιουργήσει τόσον καιρό - να και μια φορά που ταίριαζε (φαίνεται ολοφύρονται για την οικονομία συνήθως)

  4. ΧΡΗΣΤΟΣ COMES BACK avatar
    ΧΡΗΣΤΟΣ COMES BACK 23/07/2010 14:04:32

    Εχει λυσει ολα τα προβληματα της κοσμοσφαιρας, και εχει ηδη περασει στην στρατοσφαιρα...Παντου διατεινεται οτι η Οικονομια βελτιωνεται ραγδαια προς το καλυτερο (το επικινδυνο ειναι οτι το πιστευει), και συνανταται με ηγετες ανα τον Κοσμο...Δεν ειμαι καθολου σιγουρος οτι οσοι τον συναντουν, δεν ευχονται--λιαν συντομως--να αλλαξει χερια η Ελληνικη Πρωθυπουργια...Καταντησε σαν τους βαρετους επισκεπτες, που καθε τρεις και λιγο, σε επισκεπτονται και σου βαρουν τα κουδουνια στο "ονομα" της φιλιας, αποβλεποντας στο κερασμα, το κουτσομπολιο και το "σπασιμο" της ωρας...Καμια διακριτικοτητα δεν εχει το "παιντι".

  5. Βυζάντιος avatar
    Βυζάντιος 23/07/2010 14:28:40

    γιαμακα ,ειναι η επισημη ονομασία.

  6. Σολιαληστής avatar
    Σολιαληστής 23/07/2010 14:33:10

    Αν πάει στην Τουρκία να βάλει και φερετζέ και στην Ισπανία να ντυθεί ταυρομάχος.

    Τελικά ο Καραγκόζης πρέπει να είναι έλληνας

    • πολίτης avatar
      πολίτης @ Σολιαληστής 23/07/2010 19:43:53

      Λάθος, αμερικανοεβραίος!

  7. Μάρκος avatar
    Μάρκος 23/07/2010 14:46:15

    Δυστυχώς Φάκτορα, κι ο Μητσοτάκης το είχε φορέσει αυτό το καθίκι στο κεφάλι. Δεν νομίζω να είναι υποχρεωτικό, εκτός κι αν η τελετή που ακολούθησε, είναι θρησκευτική. Όσοι βέβαια βλέπουν χρόνια στην TV την σειρά "Τα Φιλαράκια", ξέρουν πόσο εύκολα μετατρέπει ένας Αμερικανός-και δει αβάπτιστος-τα Χριστούγεννα σε Χανουκά...

    • zonitis avatar
      zonitis @ Μάρκος 23/07/2010 15:14:31

      Καπου διαβασα οτι ο Ερντογκαν και ο Πουτιν μονον δεν δεχτηκαν να φορεσουν αυτο το καπελακι, γι αυτο και δεν πηγαν και στο τειχος να προσευχηθουν

      • Misha avatar
        Misha @ zonitis 23/07/2010 15:22:37

        όλος ο «καλός ο κοσμος» έχει φορέσει το κεσεδάκι:

        h**p://www.loonwatch.com/tag/kippah/

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ zonitis 23/07/2010 15:28:18

        Ο Πούτιν και ο Ερντογαν είναι πρέσβεις των θρησκειών τους και των πατρίδων τους, και όχι εξωμότες.

      • zonitis avatar
        zonitis @ zonitis 23/07/2010 15:28:22

        Ευχαριστω Misha. Το ειχα διαβασει σε ενα γερμανικο φορουμ για τον Πουτιν, αλλα δεν το ειχα ψαξει. Τελικα λες μονον ο Ερντογκαν να μην δεχτηκε να το φορεσει; Δεν τον ειδα στο site που μου εστειλες

      • zonitis avatar
        zonitis @ zonitis 23/07/2010 15:32:33

        Αλενακι, τελικα και ο Πουτιν "καπελωθηκε". Δες τον συνδεσμο που εστειλε ο Misha

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ zonitis 23/07/2010 15:41:23

        Τώρα το πρόσεξα αλήθεια.
        Μήπως δεν ξέρει ούτε ο Πούτιν πως να κρατάει το κεράκι στην Ανάσταση...;

      • zonitis avatar
        zonitis @ zonitis 23/07/2010 15:55:52

        Σας εχω και μια φωτογραφια ακομα του Πουτιν. Πρεσεξτε την φατσα του και προπαντων την σκια του...με τι σας μοιαζει;

        Ακριβως! Με τον Ε.Τ.

        h**p://englishrussia.com/images/putin_shadows/1.jpg

      • δρόμος avatar
        δρόμος @ zonitis 23/07/2010 18:59:16

        για την προσευχή στο τείχος εντάξει, στο μουσείο δεν ήταν απαραίτητο

  8. ΧΡΗΣΤΟΣ COMES BACK avatar
    ΧΡΗΣΤΟΣ COMES BACK 23/07/2010 15:01:20

    Αυτο που φοβιζει, ειναι οταν θα σταματησει τις επισκεψεις.Οταν δηλαδη οι επικειμενοι επισκεπτομενοι θα βαζουν τους γραμματεις τους να απαντουν οπως τα τελευταια χρονια οι επιχειρηματιες της αγορας..."Δεν ειναι εδω", ξαφνικα "αρρωστησε η μανα του", πεταχτηκε "μεχρι την Τραπεζα", κοκ!!!!
    Αντε μετα να αντεξεις καθημερινα το "εξ απαλων ονυχων"!!!

  9. anonymous avatar
    anonymous 23/07/2010 15:18:10

    μαυρο κιπα ειναι το χρωμα το οποιο φερουν αρρενες εβραιοι και συμβολιζει τον ορθοξοδο ιουδαισμο (χασσιδικο)

  10. antiochos avatar
    antiochos 23/07/2010 15:20:53

    Παταγωδης διαψευση των παναθηναικων.
    Τοτε που τραγουδουσαν εν χορω το " Παπανδρεου εισαι τρελλα με την τουρκικη φανελλα ".
    Ηταν στο ματς με την Φενερ Μπαξε οπου τα μεμετια υψωσαν το τεραστιο πανο με τον μωαμεθ,κατουρουσαν τους Ελληνες που ηταν στο κατω διαζωμα,κι αυτος σαν υπεξ χασκογελουσε αγκαλια με τον Τζεμ και χαιρετουσε τους δικους μας που τον ερεναν με σπασμενα καθισματα.
    Περασαν τα χρονια κι αποδειχτηκε οτι ο branigiorgomineiko με το κιπα ειναι ετη φωτος πιο συμβατος με το οβραικο "καλυμαυχι".

  11. ΧΡΗΣΤΟΣ COMES BACK avatar
    ΧΡΗΣΤΟΣ COMES BACK 23/07/2010 15:29:38

    Φιλε Αντιοχε, ο προκατοχος του ονοματος σου ηταν ο κατακτητης αλεξανδρινος στρατηγος-και μετεπειτα Βασιλιας-, των παραλιων της Δυτικης Τουρκιας, της Συριας, της πρωην Βαβυλωνος, του σημερινου Ισραηλ, του Λιβανου και "ελαχιστως" της Τουρκικης ενδοχωρας.Ο δε Μεγας Στρατηλατης προς επηρερασμου των συνεκστρατευσαντων του φορεσε την Περσικη Χλαμιδα, για να υποδειξει στα Μακεδονικα-Ελληνικα Στρατευματα, οτι ο Ελληνισμος ειναι πνευμα και οχι συμβολα...Το προβλημα με τον ΓΑΠ, δεν ειναι οι συμβολισμοι, δυστυχως.Ειναι απλα, οτι δεν τον "κοβει" καθολου.

  12. antiochos avatar
    antiochos 23/07/2010 15:33:33

    ΧΡΗΣΤΟΣ COMES BACK
    Μιλαμε για τον Αντιοχο τον Β τον Επιφανη βεβαιως.
    Μακαρι να ηταν το μοναδικο προβλημα το γεγονος οτι δεν του κοβει καθολου.
    Χαιρετω σε.

    • Misha avatar
      Misha @ antiochos 23/07/2010 15:54:54

      Δ΄είναι ο επιφανής, αυτός που ρήμαξε τον Α Ναό και έσφαξε τους Μακκαβαίους.

  13. H pena tis orghs avatar
    H pena tis orghs 23/07/2010 15:50:41

    Αυτόν τον άνθρωπο έχω αρχίσει να τον λατρεύω. Είναι παντού και πουθένα σε όλα τα μήκη και πλάτη του πλανήτη, έχει αφήσει την διαχείριση της χώρας σε ξένους οίκους τραπεζών και δεν τον πιάνει φαγούρα, έχει αφήσει ένα ολόκληρο κόμμα που τον χειροκροτούσε να τρώγετε και να μην δίνει σημασία, όλα τα Μ.Μ.Ε τον στηρίζουν μετά μανίας κι ένας ολόκληρος λαός τον κοιτάει αποβλακωμένος και προσπαθεί να καταλάβει μα τι κάνει ο άνθρωπος. Χαχαχαχαχα. Τρελανέ τους όλους ρε ΓΑΠ! Χαχαχαχα. Αν κι δεξιός μου αρέσουν οι άνθρωποι που δεν πουλάνε απλά τρέλα αλλά την μοιράζουν. :P:P:P:P:P:P ΓΑΠ ο Περιπλανόμενος Ηγέτης. Σε μια τετραετία σίγουρα θα κάνει παγκόσμιο ρεκόρ στην κατηγορία "Ηγέτης κράτους με τα περισσότερα ταξίδια στο κόσμο."

  14. antiochos avatar
    antiochos 23/07/2010 15:58:08

    Στην απογνωση μας για την αποβλακωση και την απαθεια αυτου του λαου μηπως πρεπει να ξαναδουμε το θεμα των συχνων αεροψεκασμων;

  15. ΧΡΗΣΤΟΣ COMES BACK avatar
    ΧΡΗΣΤΟΣ COMES BACK 23/07/2010 16:02:12

    Δυστυχως φιλε Αντιοχε, το μυαλο ειναι η απαρχη των παντων.Δεν πιστευω οτι "δολιως" μας εσυρε στο ΔΝΤ.Απλα εκ μεγιστης βλακειας και ετερης εμπιστοσυνης του στους συμβουλατορες-οικονομολογους που μας "εκατσε στο σβερκο", αφου αναληψεως εξουσιας εκ μερους του, μας κατεστρεψε συνοπτικα.Δηλαδη αδυνατω να πιστεψω, οτι και ο κατα τα λοιπα συμπαθης σε μενα και εχων κοινη καταγωγη ΥΠΟΙΚ.κ.κ.Παπακωνσταντινου, οτι "σκοπιμως" αναφεροταν σε "Τιτανικους" και τοιαυτα...Σε ενα πλεγμα απειρου βλακειας και δοτικοτητας ζουσε ολο το περιβαλλον (για το ακρως φιλικο ΓΡΑΦΩ, ΤΟΥ ΓΑΠ), ετσι ωστε να πιστευουν οτι δεικνυοντες συμπεριφορα "καλοπαιδου" και "συνετου" μαθητου, θα επιλυσουν τα προβληματα της χωρας.Αυτοι δεν φταινε.Εμεις που οπως πολλες φορες στο αυτο φιλοξενο site εγραψα καθ'ολοκληριαν ευθυνομαστε, αφου τους πιστευουμε.
    Δηλαδη ο Καραμανλης, που ολοι σημερα (και οχι μονο) ζητουν μετα μανιας ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ, ηταν με το συμπαθειο μαλ....ς., που αφου ξεσπασματος της κρισης βγηκε ΠΡΩΤΟΣ ΑΝΑ ΤΗ ΥΦΥΛΙΩ και εγγυηθηκε 100.000 ευρω γαι ολους τους καταθετες??Τοτε η Μερκελ ειχε βαρεσει "μπιελα"...Εκ των πραγματων ομως,καθοσον ουδεμια συνδρομη της εζητηθη, εκανε την "παπια", οπως και ολο το ανυποψιαστο τραπεζικο συστημα που ειχε τα spreads μολις στις 130 μοναδες βασης...
    Τιποτα αλλο δεν ειναι φιλε Αντιοχε, οταν ομιλουμε/γραφουμε για ανικανοτητα.Τα "λοιπα" περιττευουν.

    • zonitis avatar
      zonitis @ ΧΡΗΣΤΟΣ COMES BACK 23/07/2010 16:33:56

      Χρηστο, σιουρδος; Κι εγω το ιδιο. Για τον ερασιτεχνη οικονομολογο Παπακωνσταντινου πιστευω οτι σκοπιμως εκανε οτι εκανε, για να μπουμε με ταχυτητες φωτος στο ΔΝΤ και να ειμαστε υπο επιτηρηση. Δυστυχως!
      Τα Καλοκαιρια ανεβαινε στα χωρια μας για τα πανηγυρια που γινονται αυτον τον καιρο. Φετος λες να το τολμησει; Γιαουρτια δεν εχουμε πολλα, αλλα πολλους κυνηγους. Αλατι στο φυσιγγι και φσταου....

  16. Dimi avatar
    Dimi 23/07/2010 16:11:31

    «Σιωνισμός και Εθνικές Τραγωδίες» Αποσπάσματα από την μονογραφία του Ι.Θ. Χαραλαμπόπουλου, Εκδόσεις Απολλώνειο Φως 2002:

    «Το Κεντρικό Ισραηλιτικό Συμβούλιο (Κ.Ι.Σ.) λειτουργεί στη χώρα μας κάτω από συνθήκες τέτοιες, που προσβάλλουν βάναυσα την Εθνική μας αξιοπρέπεια.
    Συνιστά «κράτος εν κράτει» μέσα στην καρδιά της Ελλάδας και αυτό συμβαίνει όχι απλά με την ανοχή αλλά με την υπόθαλψη του πολιτικού καταστημένου.

    Εάν αναλογισθεί κανείς ότι το Κ.Ι.Σ. αποτελεί τον πυρήνα των ευρισκόμενων στην Ελλάδα σιωνιστών, καθώς σύμφωνα με δήλωση μεταστάντος προέδρου του Ι. Λόβιγγερ (Περιοδικό «Χρονικά», Ιανουάριος 1985) «Ο εν Ελλάδι εβραϊσμός υπήρξε ανέκαθεν σιωνιστικός», σε συσχετισμό με τη δήλωση του ιδίου ότι «ο σιωνισμός συνιστά ένα εθνικοαπελευθερωτικό κίνημα», διαφαίνεται ευκρινώς η επικινδυνότητα της εβραϊκής παρουσίας στον ελλαδικό χώρο.

    Ήδη από το 1946, ανασυστάθηκε το Κεντρικό Ισραηλιτικό Συμβούλιο, με αρχική του αξίωση να μεταβληθεί ο Αστικός Κώδικας. Η αλλαγή του αυτή, είχε ως βασικό στόχο τη ψήφιση ειδικού νόμου, βάσει του οποίου οι περιουσίες των αποθανόντων εβραίων, χωρίς συγγενείς, περιέρχονταν στο Κ.Ι.Σ. χωρίς μάλιστα αυτό να υποχρεούται να πληρώσει φόρο κληρονομιάς.

    ΤΟ Κ.Ι.Σ. ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΝΑ ΕΙΣΠΡΑΤΤΕΙ ΦΟΡΟΥΣ, ΓΙΑ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΧΡΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΒΡΑΙΟΥΣ ΠΟΥ ΔΙΑΜΕΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, ΑΝΤΙ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ.

    Εάν μάλιστα αναλογισθούμε ότι το Κ.Ι.Σ. έχει αυθαίρετα απαγορεύσει ΜΕ ΑΛΥΣΙΔΕΣ τη διέλευση των Ελλήνων από την οδό Μελιδόνη στον Κεραμεικό, όπου στεγάζεται η Συναγωγή και άλλα εβραϊκά διοικητικά κτίρια, σε έναν χώρο όπου βρίσκονται ερείπια του αρχαίου νεκροταφείου του Κεραμεικού, δημιουργούνται πολλά εύλογα ερωτηματικά, αναφορικά με τη ταυτότητα αυτών που κατέχουν πραγματικά τα ηνία της εξουσίας στην Ελλάδα.

    Το Κ.Ι.Σ. πέραν του γεγονότος ότι μπορεί να δέχεται περιουσίες εβραίων και να φορολογεί αυτούς, υποκαθιστώντας το ελλαδικό κράτος, γεγονός πρωτοφανές, είναι παράλληλα απαλλαγμένο και το ίδιο από την καταβολή φόρων, όσον αφορά τη διαχείριση των πόρων του.

    Επιπλέον το Κ.Ι.Σ. δεν καταβάλλει κανέναν φόρο στο ελλαδικό κράτος για την απόκτηση, δωρεά, αγορά, οποιασδήποτε κινητής ή ακίνητης περιουσίας, ενώ παράλληλα δικαιούται να εισάγει αδασμολόγητα προϊόντα προς εβραϊκή χρήση.

    Κατ’ επέκταση, το Κ.Ι.Σ. έχει συγκροτήσει όπως προκύπτει από τον εσωτερικό του κανονισμό, έναν αυτάρκη και αυτοδιοικούμενο οργανισμό που επεκτείνεται σε όλους τους νομοθετικούς, αστυνομικούς, δικαστικούς, διοικητικούς, θρησκευτικούς, εκπαιδευτικούς, οικονομικούς, κ.α. τομείς, υποδομή η οποία απαιτείται για τη λειτουργία ενός ανεξάρτητου κράτους. Τα προνόμια τα οποία έχουν παραχωρηθεί από το ελληνικό κράτος στο Κ.Ι.Σ. είναι παράνομα και αντισυνταγματικά.

    Μπορεί κανείς να φανταστεί να λειτουργεί στο Ισραήλ «Κεντρικό Ελληνικό Συμβούλιο», το οποίο να αποτελεί Νομικό Πρόσωπο Δημοσίου Δικαίου του Ισραηλινού κράτους και οι εν Ισραήλ ευρισκόμενοι και διαμένοντες Έλληνες να υπάγονται απευθείας στο Συμβούλιο αυτό, παρακάμπτοντας πλήρως το Ισραηλινό κράτος;

    Θα μπορούσε μάλιστα να υποστηριχθεί, χωρίς κανένα απολύτως ίχνος υπερβολής, ότι οι κατά τόπους ισραηλινές κοινότητες στην Ελλάδα, αποτελούν αυτοδιοικούμενες κοινότητες, υπαγόμενες σε μία «ομοσπονδιακή κυβέρνηση» - διοίκηση, αυτή του Κ.Ι.Σ. ασκώντας κατ’ ουσίαν διοίκηση κρατικής εξουσίας.

    Και μόνο η προκλητική, παράνομη και καταχρηστική λειτουργία του Κ.Ι.Σ. εντός της ελλαδικής επικράτειας, καταδεικνύει το βαθμό της υποδουλώσεως του ελλαδικού κράτους και των οργάνων του στον σιωνισμό, αφού οι εβραίοι έχουν προνόμια τα οποία ουδείς έτερος ξένος και πρωτίστως ουδείς Έλλην πολίτης, Έλλην από απόψεως βιολογικής- φυλετικής, ψυχικής, έχει.»..

    ***

    Ο Μineiko-Bilderberg, ο οποίος «όταν δεν πετάει κολυμπάει», ως ηλικοκαμμένος Αμις (σε αντίθεση με τους χλωμούς Λιούμπαβιτς), με την μαύρη κάπα, την μαύρη γιαμάκα, την «μωβ φερετρί» γραβάτα, σε ανατριχιαστικό background σκυφτός να καταθέτει στεφάνι, φαντάζει σαν να βγήκε από την κόλαση. Είναι αυτός, που προσωρινά «διαχειρίζεται» τις τύχες του άτυχου Ελληνισμού, σήμερα..

    Φανταστείτε Αδέλφια, σε επίσκεψή του στην Αθήνα τον εβραίο Νετανιάχου, να φοράει φουστανέλλα κι αλυσίδα με τον Σταυρό, γιά να καταθέσει στεφάνι στον Αγνωστο Στρατιώτη!..

    «Πορεύεσθε απ' εμού οι κατηραμένοι εις το πυρ το αιώνιον το ετοιμασμένον τω διαβόλω και τοις αγγέλοις αυτού» (Mατθ. 25,41)

  17. antiochos avatar
    antiochos 23/07/2010 16:25:44

    ΧΡΗΣΤΟΣ COMES BACK
    Σεβομαι την αποψη σου.Διαφωνω ομως οριζοντιως και καθετως.
    Misha
    Ευχαριστω για τη διορθωση.Παντα γρηγορος και εγκυρος.

  18. Κάποιος που σκέφτεται... avatar
    Κάποιος που σκέφτεται... 23/07/2010 17:22:54

    Εντάξει όλα αυτά, αλλά για διαβάστε και αυτό που μας αφορά ως λαό ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΑΜΕΣΑ (όχι βέβαια ότι δεν ξερνάμε από τα καμώματα του George με τους Σιωνιστές δολοφόνους, αλλά έχει και χειρότερα το πράγμα...) και τα ξαναλέμε...

    http://www2.rizospastis.gr/page.do?publDate=22/7/2010&id=12348&pageNo=3&direction=1

    • Misha avatar
      Misha @ Κάποιος που σκέφτεται... 23/07/2010 19:31:17

      !!!!!!!!!!!!

  19. Στέργιος avatar
    Στέργιος 23/07/2010 18:22:53

    Λοιπόν, επειδή ο αντισημιτισμός σας έχει βαρέσει πολλούς στο κεφάλι...

    Το κιπά (ή γιαρμούλκε, στα γερμανοεβραϊκά), το καπελλάκι που φοράει ένας μη Εβραίος άνδρας που εισέρχεται σε συναγωγή ή σε νεκροταφείο ή σε τόπο ιερό για τους Εβραίους, ΔΕΝ αποτελεί δήλωση πίστης, ούτε υποταγής στην εβραϊκή θρησκεία. Αποτελεί, απλούστατα, ένδειξη σεβασμού στους κανόνες ένδυσης και συμπεριφοράς στους συγκεκριμένους χώρους.

    Είναι ακριβώς το ίδιο όπως όταν βγάζουμε τα παπούτσια μας όταν επισκεπτόμαστε τζαμί ή ινδουιστικό ναό. Είναι ακριβώς το ίδιο όπως όταν καλύπτουμε τους ώμους και φοράμε παντελόνια ή φούστες κάτω από το γόνατο όταν επισκεπτόμαστε τα μοναστήρια μας.

    Για τους Εβραίους, το κιπά είναι η υπενθύμιση ότι υπάρχει κάποιος πάνω από τον άνθρωπο, ο Θεός. Είναι σύμβολο ταπεινοφροσύνης. Το κιπά συνήθως είναι μαύρο και υφασμάτινο, αλλά μπορεί να έχει οποιοδήποτε χρώμα και να είναι φτιαγμένο από οποιοδήποτε υλικό. Ακόμη κι ένα χωνί από εφημερίδα μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν κιπά. Πολλοί μικροί Εβραίοι, κυρίως στο Ισραήλ και στις ΗΠΑ, φορούν κιπά με χρώματα και σχέδια. Έχω δει παιδάκι να φοράει κιπά με το σήμα των Ρόλινγκ Στόουνς! Ακόμη, αν κάποιος φοράει καπέλλο, ΔΕΝ χρειάζεται να φορέσει κιπά κατά την επίσκεψη σε εβραϊκούς ιερούς χώρους.

    Άρα, δεν τίθεται θέμα να φορέσει φουστανέλλα ο Ισραηλινός πρωθυπουργός όταν θα καταθέτει στεφάνι στο μνημείο τού Αγνώστου Στρατιώτη. Εμένα πιο πολύ με απασχολεί η επίσκεψη Παπανδρέου, αλλά και Καραμανλή όταν ήταν πρωθυπουργός, στο μαυσωλείο τού Ατατούρκ και η κατάθεση στεφάνων εκ μέρους τους στον τάφο τού μεγαλύτερου φονιά Ελλήνων όλων των εποχών.
    Φαντάζεστε τον πρωθυπουργό τού Ισραήλ να καταθέτει στεφάνι στον τάφο τού Χίτλερ;
    Αντίθετα με τους πουλημένους πολιτικούς μας, ο Ερντογάν ΔΕΝ κατέθεσε στεφάνι στο μνημείο τού Αγνώστου Στρατιώτη.

    • Κάποιος που σκέφτεται... avatar
      Κάποιος που σκέφτεται... @ Στέργιος 23/07/2010 18:52:12

      Εντάξει, Στέργιο, μην ανησυχείς, καταλάβαμε ότι δεν είσαι αντισημίτης. Ούτε εγώ είμαι, αλλά εδώ μιλάμε για τον έλληνα(;;;) πρωθυπουργό και κάθε κίνησή του έχει σημειολογικό χαρακτήρα. Μεταξύ των τούρκων "αντιζήλων" της ελληνικής αστικής τάξης για την "αγάπη" του "μεγάλου υπερατλαντικού αδελφού" και των σιωνιστών φονιάδων του Παλαιστινιακού λαού, εγώ δεν έχω καμία προτίμηση...

    • μαρκος avatar
      μαρκος @ Στέργιος 23/07/2010 18:56:28

      ?!

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ Στέργιος 23/07/2010 19:23:49

      Στέργιε, το Μουσείο Ολοκαυτώματος δεν είναι ιερός χώρος. Ένας χώρος μνήμης είναι, ωραίος ο σεβασμός στους νεκρούς, αλλά μην το παρακάνουμε. Είναι ακριβώς το αντίστοιχο του Άγνωστου Στρατιώτη.

      Πήγα στο αντίστοιχο μουσείο στο Παρίσι. Κανείς δεν φόραγε κιπά. Στο Ισραήλ είναι πιό ιερές οι μνήμες?

      Καλή διπλωματία, και επωφελής για τη χώρα μας, είναι όταν ασκείται σοβαρά, χωρίς τα γνωστά δήθεν του Γιωργάκη. Σιγά να μη μασήσουν οι ισραηλινοί με τα καμώματά του.

  20. μαρκος avatar
    μαρκος 23/07/2010 18:54:10

    Αν ήμουν εβραίος, έτσι θα έσκυβα;;;
    Τώρα θα μου πεις αυτός ξεπούλησε τα πάντα, έριξε στον Καιάδα όλη την Ελλάδα, το σκύψιμο και τα αμερικάνικα σε πείραξε;
    Η μήπως τα είπε στα εβραϊκά;

    Και μην πεις: άξιο παλικάρι που κατάφερε να τα κάνει όλα αυτά.
    Έτοιμα τα βρήκε, δούλεψαν σαράντα χρόνια πιο μπροστά άλλοι σαράντα κλέφτες, Τούτος όμως θα πάρει την δόξα!!!

    Μισή – μισή με τον Πάγκαλο. Το άλλο ΜΕΓΑΛΟ μυαλό, την ΜΕΓΑΛΗ ψυχή της Ελλάδας!!!

    Με τέτοιους ηγέτες πονάει ρε Μανολιό, η Ελλάδα;;

  21. δρόμος avatar
    δρόμος 23/07/2010 19:14:24

    άσχετο, αναληθές, και τουλάχιστον περίεργο να τα λες ΕΣΥ αυτά

  22. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 23/07/2010 19:25:11

    ???

  23. ataktos avatar
    ataktos 23/07/2010 19:30:59

    μαλα@@@ ήμουν που το 1986 στην Σαλλονικη ΔΕΗ ..υπέγραψα την άδεια ..και σε μια εβδομάδα έφαγα σουτ τα τσογλάνια με κατεύθυνση την Πτολεμαΐδα .. μεταξύ μας ...καλό μου έκανε ..

  24. hercules avatar
    hercules 23/07/2010 22:01:31

    Πες τε μου πωα το 1940 ο πατερας του εφυγε συνοδευομενος απο τον Υπουργο Μανιαδακη του Μεταξα το 1967 συνοδευομενος απο τον Πατακο Ολο αυτο μαζι 11888 τυχαιο ;;;; Δε νομιζω .... Η τυχη ομως καποτε τελειωνει και ο λακος με τα αγγουρια ειναι ανοιχτος

  25. εμπρός avatar
    εμπρός 03/06/2012 15:44:38

    Ρεεε!!!sto Beniz;elo ανήκει το ΠΑΣΟΚ, εσείς ακόμα με το Γιωργάκι ασχολείστε ?
    Αυτός είναι κακό παρελθόν. ανήκει στην ιστορία ..εκείνο το ραντεβού με την ιστορία που έλεγε ο μπαμπάκας του..
    τελικά εκείνος πήγε με τη Δήμητρα γιατί η ιστορία τον έστησε.