21/06/2011 19:38
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τώρα λένε ότι οι Βρυξέλλες δεν απαιτούσαν την "υπογραφή" της ΝΔ !!!

Κάποιος μας δουλεύει!

Εδώ και μέρες ο κ. Παπανδρέου και η κυβέρνησή του είχαν βαλθεί να μας πείσουν ότι ήταν απαίτηση της ΕΕ να ψηφιστεί το Μεσοπρόθεσμο και από την Αντιπολίτευση. Για τον  Αντώνη Σαμαρά γινόταν όλη η φασαρία για να είμαστε ακριβείς.

 

Και έρχεται σήμερα ο Αντιπρόεδρος Βενιζέλος και δηλώνει ότι δεν ετέθη ως προϋπόθεση η ψήφιση του Μεσοπρόθεσμο, αλλά και των εφαρμοστικών νόμων,  από τη Ν.Δ.!

 

Ο κ. Βενιζέλος επικοινώνησε, σήμερα το πρωί, τηλεφωνικά με τον Αρχηγό της Αξιωματικής Αντιπολίτευσης. Ο Αντιπρόεδρος της κυβέρνησης είπε στον κ. Σαμαρά ότι προφανώς δεν έχει τεθεί, ως προϋπόθεση, η θετική ψήφος της Αντιπολίτευσης στο μεσοπρόθεσμο και τον εφαρμοστικό νόμο.

 

Είναι προφανές ότι κάποιος δεν μας λέει την αλήθεια!

 

Αν έχει δίκιο, ο Πρωθυπουργός, τότε μάλλον ο Αντιπρόεδρός του τον εξέθεσε!

Εκτός και αν άρχισε νωρίς η υπονόμευση…

 

Αν έχει δίκιο ο κ. Βενιζέλος, τότε αποδεικνύεται για μια ακόμα φορά ότι ο πρωθυπουργός είναι ένας αδίστακτος δημαγωγός.

 

Υποχρεούται απόψε κιόλας να ξεκαθαρίσει τη θέση του!

Όφις Ιοβόλος



(Εκτός βεβαίως και αν η σταθερή άρνηση του Σαμαρά συνιστά ήττα για την Ευρώπη και ανέλαβε ο Βενιζέλος να πει όσα δεν λέγονται)

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Δημήτριος Κοκκαλάκης avatar
    Δημήτριος Κοκκαλάκης 21/06/2011 19:44:38

    Κάποιος μας δουλεύει, διότι η Νέα Δημοκρατία ανέχεται το δούλεμα.

  2. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 21/06/2011 19:52:02

    Αγορασε τον Προλογο απο τα νεα αφεντικα του, και μας τον πουλαει κ αυτος σε ΧΟΝΤΡΙΚΗ... Συναινεση...!!

    Δε μασαω μια/καμια/ναδα.

    Ο Μπεννυ εγινε "αυτοφοράκιας" των Δανειστων με Πρασινες Τουμπες, με σκοπο να "μας" καλοπιασει.

    3 μηνες οι Δανειστες Πιεζουν μεχρι και γαι ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ στο Μνημονιο ΙΙ, σε λαιβ συνεντευξεις, σε γραπτες συνεντευξεις.....

    24 Mαιου Ασσ Πρεσσ
    The European Union has increased pressure on Greece to find cross-party support for a midterm austerity program that will go two years beyond the current government's term, arguing that political bickering could derail Greece's fiscal efforts.

    22 Mαιου Γιουνκερ
    - “The government and opposition should declare conjointly their commitment to reform agreements with the EU,”
    - “I fully appreciate that where parliament’s budgetary sovereignty is affected, elected representatives want to take part in the decision,”!!!

    ΟΥΣΤ

    ΠΠ

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 21/06/2011 20:04:36

      Ολι ρεν,

      "We expect that the efforts of a bipartisan agreement to support the utility of the EU and IMF continue to be," Rehn said in a statement on Friday in Brussels. "An agreement must be found quickly. Time is running out."......!!!
      "Rehn warned!!!!!. "The magnitude of this challenge is a test for Greek society as a whole and therefore requires a contribution of all parties and all citizens."

      Μπεννυ ασε τις τουμπες και τα Πρασινα παρακαλια... σας εχει γραψει η Ιστορια !

      Το χαλί που στρωνεις ειναι Ιπταμενο ! χαχαχα γι αυτο και....
      το φαποδιαστημοπλοιο εχει ειδη προσγειωθει Πλατεια απο τις 18.00 τοπικη.

      ΠΠ

  3. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 21/06/2011 20:09:33

    Οπως σημειωσα χτες,
    το δωρακι-αντιδωρο του Μπαροζο, ειναι η μεγαλυτερη Σταχτη που εχουμε ακουσει !

    Φιλας χερι, παιρνεις αντιδωρο !! ρε ρε εισαστε στα καλα σας????

    Οι Ελληνες φιλουν το χερι του παππου, και του Ιερεα της Εκκλησιας μας.

    Χειροφιλημα σε χαρτογιακα ο Ελληνας ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ !!! να παρετε το αντιδωρο και τα 2 δις εργα ΕΣΠΑ και να τα βαλετε στο "μπλεντερ" ! ΝΑΙ ??

    ΠΠ

    οπου μπλεντερ = γιου νοου, μπακ ντορ, ολα τα αλεθω ! ( περασα μοντερεισιον? )

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 21/06/2011 20:19:51

    Ειμαι πολυ αγχωμενος.
    Οι Δανειστες δεν μας εχουν εμπιστοσυνη !!
    Οι ΠΑΣΟΚΟΙ βολευονται απο τον ΕΚΒΙΑΣΜΟ !!! ειναι μεγαλες φαφαλες !
    Παιζουν.... ΕΚΒΙΑΣΜΟ ΕΕ, να μαντρωσουν Κ.Ο.
    δλδ
    χαιρονται που οι Χαρτογιακαδες εκβιαζουν τη Χωρα τους !!!!!

    ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΣΟΚ !!!
    "Βαζουν" ή και Χαιρονται οταν αλλοι Εκβιαζουν, για να εχουν οι ιδιοι Πολιτικο Οφελος !
    Επενδυουν στη Χρεοκωπια για παρτη τους !

    ΠΟΙΟΣ ΔΙΑΦΩΝΕΙ ????

    ( θα σας ζαλισω, αλλα λογω της ημερααας... )

    ΠΠ

  5. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 21/06/2011 20:23:22

    ΄΄Ο ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΡΧΗΓΟΥΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΚΟΜΜΑΤΩΝ ΚΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΝ ΕΠΙΤΑΧΥΝΣΗ ΤΗΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΣ ΨΗΦΙΣΗΣ ΚΛΠ ΚΛΠ΄΄ ΕΤΣΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ Ο ΣΤΡΑΒΕΛΑΚΗΣ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑΤΑ..

    ΥΓ: ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΚΑΛΟΠ ΤΗΣ GPO, ΑΝ ΙΣΧΥΟΥΝ, ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΄΄ΚΛΑΙΝ΄ΟΙ ΡΕΓΓΕΣ΄΄

  6. Kennan avatar
    Kennan 22/06/2011 19:46:57

    Ο γερμανός υπουργός Οικονομικών Βόλφγκανγκ Σόιμπλε δήλωσε ότι η ΕΕ είναι έτοιμη να διαχειριστεί ακόμη και απόρριψη του Μεσοπρόθεσμου Προγράμματος από την Ελλάδα.
    Συγκεκριμένα ο γερμανός υπουργός Οικονομικών δήλωσε μετά το πέρας της συνόδου του Eurogroup στο Λουξεμβούργο ότι η ΕΕ είναι έτοιμη να διαχειριστεί κάθε απόφαση του ελληνικού Κοινοβουλίου αναφορικά με το Μεσοπρόθεσμο Πρόγραμμα.
    «Η απόφαση εξαρτάται από την Ελλάδα την ίδια. Εμείς σεβόμαστε κάθε απόφαση. Η συμβουλή μας είναι να ακολουθήσει η Ελλάδα το μονοπάτι που συμφωνήσαμε, αλλά θα σεβαστούμε κάθε άλλη απόφαση που θα πάρει. Είμαστε προετοιμασμένοι για όλα», δήλωσε χαρακτηριστικά ο γερμανός υπουργός Οικονομικών.

    http://www.tovima.gr/finance/article/?aid=407235