#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
09/02/2011 15:11
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τώρα απαγορεύουν και τις συναθροίσεις!!!

[caption id="attachment_84678" align="alignnone" width="600" caption="Αστυνομοκρατία επί χούντας"][/caption]

Μετά την απόφαση της Αστυνομικής Διεύθυνσης Σερρών για την απαγόρευση της συγκέντρωσης των αγροτών στον Προμαχώνα η ίδια αστυνομική διεύθυνση απαγορεύει τώρα και κάθε "απόπειρα πραγματοποίησης συνάθροισης" ;;;;;



Δηλαδή ούτε οι γιαγιάδες με τα εγκόνια στο καρότσι θα μπορούν να βγουν για σουαρέ!!!

Στρατιωτικός Νόμος!!!

Επί Δημοκρατικής Σοσιαλιστικής κυβέρνησης Γεωργίου Παπανδρέου του Β’

Ενημέρωση 16:16

Το θέμα έφερε στην Βουλή ο κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος της ΝΔ

Κύριε Πρόεδρε, κυρίες και κύριοι συνάδελφοι,

Η απόφαση του Ταξίαρχου της Αστυνομικής Διεύθυνσης Σερρών  περί απαγόρευσης κίνησης γεωργικών μηχανημάτων στον Προμαχώνας και στην πέριξ περιοχή, καθώς επίσης και η απαγόρευση κάθε δημόσιας-υπαίθριας συνάθροισης ή πορείας επί του εθνικού δικτύου στην παραπάνω περιοχή, είναι αφαίρεση στοιχειωδών Συνταγματικών ελευθεριών.

Θυμίζει άλλες εποχές.

Τις εποχές, είτε της Χούντας, είτε τις πρακτικές του μακαρίτη του Αρκουδέα με τη ζάχαρη στα ρεζερβουάρ των τρακτέρ.

Η απόφαση δεν είναι απόφαση ενός Ταξίαρχου άλλης εποχής, η απόφαση αυτή είναι επί Πρωθυπουργίας Γιώργου Παπανδρέου και Υπουργού Προστασίας του Πολίτη, Χρήστου Παπουτσή.

Κύριοι της Κυβέρνησης, δέσατε τη χώρα με το Μνημόνιο και τώρα αφαιρούνται από τους πολίτες κατοχυρωμένα Συνταγματικά δικαιώματα.

Η Ν.Δ. απαιτεί από τον Υπουργό Προστασίας του Πολίτη, κ. Παπουτσή, να έρθει σήμερα στη Βουλή και να λογοδοτήσει.

Κύριοι της Κυβέρνησης, έχετε παρεκτραπεί. Είστε επικίνδυνοι σε ολισθηρό δρόμο. Μετά το σημερινό, ποια είναι η επόμενη κίνησή σας;

Και η απάντηση του ΠΑΣΟΚ

Η απόφαση δεν παραβιάζει καμία ελευθερία αλλά αντιθέτως τη διασφαλίζει… ήταν απάντηση από τον κοινοβουλευτικό εκπρόσωπο του ΠΑΣΟΚ Μανώλη Μπετενιώτη ο οποίος επίσης ισχυρίστηκε πως «Εμείς εκφράζουμε το λαό. Δεν εκφράζουμε καμία συντεχνία…»









ΣΧΟΛΙΑ

  1. STATHIS avatar
    STATHIS 09/02/2011 15:19:41

    Άμα αντί για "συναθροίσεις" αρχίσουν οι "επιθετικές τακτικές ενέργειες" των υπό πολιορκεία ΠΟΛΙΤΩΝ ......... τότε ΠΟΛΛΟΙ Θ'ΑΝΑΘΕΩΡΗΣΟΥΝ ΤΗ ΣΤΑΣΗ ΤΟΥΣ και ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΘΥΜΟΤΑΝ ΤΟΝ ΟΡΚΟ ΤΟΥΣ κατά την ΑΣΚΗΣΗ ΤΩΝ ΚΑΘΗΚΩΝΤΩΝ ΤΟΥΣ .

    ΒΑΣΙΚΗ ΑΡΧΗ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΣΚΟΥΝΤΕΣ "ΕΞΟΥΣΙΑ" είναι να ΤΗΡΟΥΝ ΤΟ - ΠΝΕΥΜΑ- ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ -ΓΡΑΜΜΑ- ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ..... ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΟΡΚΟΥ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑΝ .!!!!!



    *Μιά άποψη.-

  2. butcher avatar
    butcher 09/02/2011 15:39:45

    Νομιζω οτι στο : ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ
    η 1 (β) παραγραφος δεν χρειαζοταν.
    Αλλα συνηθως οι διαταγες της αστυνομιας ειναι οι ιδιες με παλαιοτερες .
    Απλα αλλαζουν την ημερομηνια και την υπογραφη..

    Δεν νομιζω εχει και καμμια σημασια επι της ουσιας εννοω.

    Και να την παρελειπαν το αποτελεσμα ιδιο θα ηταν.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ butcher 09/02/2011 18:59:29

      Τόση δημοκρατία είχαμε να ζήσουμε από την εποχή της χούντας!

      Να τοποθετηθεί ο Ρέππας πάραυτα, ως αντιστασιακός που ήταν (λέμε τώρα).

      • kiki avatar
        kiki @ Strange Attractor 09/02/2011 20:49:18

        @ strange,
        υπαρχει επιστολη του δημοσιευμενη στα "ΝΕΑ" το 1973, οπου ως προεδρος του συλλογου των φοιτητων της Οδοντιατρικης σχολης της Αθηνας, αντιτιθεται στις εκλογες για την αναδειξη προεδρειων στους φοιτητικους συλλογους , που ειχαν εξαγγειλει τοτε με τον δηθεν εκδημοκρατισμο της χουντας. Ο πιο σκληρος χουντικος φοιτητικος συλλογος ηταν της Οδοντιατρικης.
        αυτα για την αντισταση.
        Τι νομιζουν μονο αυτοι εχουν φακελους.

  3. factorx avatar
    factorx 09/02/2011 15:50:50

    Σέρρες - Συνεχίζουν τις κινητοποιήσεις τους οι αγρότες, σε αντίθεση με τους παραγωγούς από άλλους νομούς της Μακεδονίας και της Θεσσαλίας

    Την απόφαση να πάνε στο μεθοριακό σταθμό του Προμαχώνα, έστω και με τα πόδια, πήραν οι παραγωγοί - μέλη των αδέσμευτων αγροτικών συλλόγων του νομού Σερρών, κατά τη γενική συνέλευση που πραγματοποίησαν, πάνω στον εθνικό δρόμο προς Προμαχώνα και πριν τη από γέφυρα του Πετριτσίου, όπου και έχουν παραταγμένα τα τρακτέρ τους από την περασμένη Δευτέρα.

 Χτες βράδυ οι αγρότες είχαν ζητήσει από τον αστυνομικό διευθυντή Σερρών, Δημήτρη Τσώτα, να τους επιτραπεί να παραταχθούν στο σημείο με τα τρακτέρ τους, χωρίς να κλείσουν τη μεθόριο στον Προμαχώνα.

 Το αίτημά τους δεν έγινε αποδεκτό και σήμερα ο ταξίαρχος τους κοινοποίησε ότι απαγορεύεται η κίνηση και στάθμευση των γεωργικών οχημάτων σ’ όλους τους δρόμους που οδηγούν προς το μεθοριακό σταθμό.

 Επίσης, ο κ. Τσώτας ανέφερε πως «σε ισχύ τέθηκε και η απαγόρευση κάθε δημόσιας, υπαίθριας συνάθροισης ή πορείας, επί του οδικού δικτύου, ενώ η πραγματοποίηση ή απόπειρα πραγματοποίησης συνάθροισης ή πορείας στις συγκεκριμένες περιοχές, θα αντιμετωπίζεται με κάθε νόμιμο μέσο».

 Από την πλευρά τους οι νομικοί εκπρόσωποι των αγροτών τόνισαν πως θα εξετάσουν όλα τα ενδεχόμενα σχετικά με την απόφαση του αστυνομικού διευθυντή, ενώ άφησαν ανοιχτό το ενδεχόμενο να προχωρήσουν ακόμη και σε μηνύσεις κατά παντός υπευθύνου.

 Στο μεταξύ, τη "λύση" των μπλόκων τους αποφάσισαν οι αγρότες στις υπόλοιπες περιοχές Θεσσαλίας και Μακεδονίας, δίνοντας έτσι τέρμα στις κινητοποιήσεις τους.

    • Ηλίας avatar
      Ηλίας @ factorx 09/02/2011 16:33:03

      Να κινηθεί νομικά κατά του ταξιάρχου η νδ. Μυαλό θέλει;

      • panikos avatar
        panikos @ Ηλίας 09/02/2011 18:40:58

        Τι φταίει ο καημένος ο Ταξίαρχος.'Ετσι του είπαν ,έτσι απ0φάσισε.

        • loretta avatar
          loretta @ panikos 09/02/2011 19:59:14

          ο ΤΑΞΙΑΡΧΟΣ να εδινε την ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΤΟΥ ΑΝ ΕΙΧΕ ΤΣΙΠΑ!!!

          • fantomas avatar
            fantomas @ loretta 09/02/2011 20:36:21

            χρειαζετε αρετη και τολμη η ελευθερια.

  4. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 09/02/2011 16:00:21

    Είναι θέμα χρόνου να δείξουν το φασιστικό πρόσωπο του πράσινου σοσιαληστικού μανδύα. Όσο πιο γρήγορα, τόσο καλύτερα. Πριν να έχουμε διαλυθεί ψυχικά.

    Θα βάλει το δίλημμα "εκλογές" ο ΓΑΠ. Εντολές εκτελεί. Δεν έχει τον έλεγχο, υποψιάζομαι ότι ποτέ δεν τον είχε.

  5. factorx avatar
    factorx 09/02/2011 16:07:10

    O Κοινοβουλευτικόe Εκπρόσωπο της Νέας Δημοκρατίας Κ. Μαρκόπουλος ανέδειξε πριν απο λίγο το θέμα στην Βουλή.

    Παρουσίασε το έγγραφο με το οποίο απαγορεύεται η συνάθροιση αγροτών η κίνηση και η στάθμευση αγροτικών μηχανημάτων επί της εθνικής οδού στις Σέρρες.
    Δεν το υπογράφει ο…Στρατηγός Ζαγοριανάκος (όπως μπορεί να καταλάβατε…) αλλά κάποιος άλλος Ταξίαρχος σήμερα της Ελληνικής Αστυνομίας Δημήτριος Τσώτας…

    Επί Δημοκρατικής Σοσιαλιστικής κυβέρνησης Γεωργίου Παπανδρέου του Β’


    Πολύ καλά κάνει η κυβέρνηση διότι έτσι θα αντιμετωπίσει τις κινητοποιήσεις των αγροτών…σχολίασε ενώπιον των δημοσιογράφων ο κοινοβουλευτικός συντάκτης του MEGA Δημήτρης Τάκης…!!!

    Δεν γνωρίζω αν κόλλησε το ιό «πρετεντέρης καψής» που κυκλοφορεί στο κανάλι του, αλλά ξεπέρασε κάθε όριο…

  6. Zio avatar
    Zio 09/02/2011 16:20:13

    Μετά από τις αλλαγές που έγιναν στα λεξικά μας σε λέξεις όπως πτώχευση=αναδιάρθρωση κλπ, έχουμε νέες αλλαγές όπως αντίδραση = κίνημα ανυπακοής.
    Το καθεστώς με τους τσάτσους του προελαύνει μια χαρά.

  7. factorx avatar
    factorx 09/02/2011 16:36:36

    Η απόφαση δεν παραβιάζει καμία ελευθερία αλλά αντιθέτως τη διασφαλίζει… ήταν απάντηση από τον κοινοβουλευτικό εκπρόσωπο του ΠΑΣΟΚ Μανώλη Μπετενιώτη ο οποίος επίσης ισχυρίστηκε πως «Εμείς εκφράζουμε το λαό. Δεν εκφράζουμε καμία συντεχνία…»

    Οι αγρότες γνωρίζουν πολύ καλά ποιοί στέκονται δίπλα τους με υπευθυνότητα. Εμείς λέμε την αλήθεια και εκείνοι κρίνουν ποιοι λένε την αλήθεια…σχολίασε και ο υφυπουργός Υγείας Μιχ. Τιμοσίδης

    Τι κρίμα…

    Όμως, έπεσαν οι μάσκες και αποκαλύφθηκε που είχαν κρυφτεί και σε ποιό κόμμα οι Χουντικοί…και οι νοοτροπίες τους !!!

    • STATHIS avatar
      STATHIS @ factorx 09/02/2011 16:39:37

      "ΤΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ ΖΕΙ" ......σα να λέμε !!!!!
      Ή μάλλον θα το ΞΑΝΑΖΗΣΟΥΜΕ (επί το ορθότερον) !!!!!!!!!!



      *Μιά άποψη.-

    • ΠΗΛΕΑΣ avatar
      ΠΗΛΕΑΣ @ factorx 09/02/2011 17:48:57

      Αυτό που είπες, για άλλο σκοπό το είπες, αλλά είναι αλήθεια: Ο λαϊκισμός της πρώϊμης ΝΔ της κόστισε μέρος της κατά παράδοση εκλογικής πελατείας της, αλλά δεν έπαψε και να την ταλαιπωρεί ακόμη.
      Θυμίζοντας τον Φρύνιχο, που οι Αθηναίοι τιμώρησαν "ως αναμνήσαντα οικεία κακά", αλλά και την λαϊκή ρήση "στην αυλή του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σκοινί" θα'λεγα να μην επιμένουμε για αποχουντοποίηση το 2011.
      Παρεμπιπτόντως, θύμισέ μου: τι στάση κράτησαν οι Φάκτορες του Antinews στην προπέρσινη Χειμερινή Σύναξη των Αγροτών;

      • STATHIS avatar
        STATHIS @ ΠΗΛΕΑΣ 09/02/2011 17:55:15

        Δια τα του factorx ...απευθύνσου στον ίδιο !!!!!

        Κατά τα λοιπά Η ΑΠΟΧΟΥΝΤΟΠΟΙΗΣΗ έρχεται ......... ΣΤΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΤΗΣ ΔΙΑΣΤΑΣΗ , όμως !!!!!


        *Μιά άποψη.-

      • factorx avatar
        factorx @ ΠΗΛΕΑΣ 09/02/2011 19:14:29

        Για θθμισές μας εσυ Πηλέα

        • ΠΗΛΕΑΣ avatar
          ΠΗΛΕΑΣ @ factorx 09/02/2011 22:32:27

          Το σχόλιο-ερώτημά μου αφορά εξ' ολοκλήρου στο 4:36 του Φάκτορα.
          Δεν γνωρίζω τι στάση κρατήθηκε, διότι τότε δεν γνώριζα καν την ύπαρξη (άν υπήρχε) του Antinews. Θα εύρισκα σωστό να ήταν αντίστοιχη, αν και ΔΕΝ συμφωνώ (και τότε και τώρα και πάντα) με τις εκβιαστικές του συνόλου μορφές διεκδικήσεων. Ειδικά όταν οι εκβιαστές δεν διακυβεύουν τίποτα.
          Τα λοιπά, ως έχουν γραφεί.

    • kiki avatar
      kiki @ factorx 09/02/2011 19:07:25

      @ Faktora,
      Ετσι ειναι ακριβως, πολλα στελεχη του ΠΑΣΟΚ, προυπηρξαν χουντικοι.
      Η βαση της χουντας που την κρατησε ησυχη επι μια επταετια ηταν το ονομαζομενο " λουμπεν προλεταριατο" , το οποιο με την μεταπολιτευση βρηκε στεγη στο Σοσιαλιστικο Κινημα του Αντρεα.
      Χαρακτηριστικα αυτης της μεριδας, βαθεια αντικομμουνιστες, αποκτωντας εξουσια βγαλαν εκτος απο απειρα χρηματα , αρα ανεβηκαν ταξικα, νεοπλουτοι, και μια γνησια φασιστικη συμπεριφορα και φοβουμενοι οτι μπορει να χασουν την εξουσια, μετατρεπονται σε μικρους δικτατορισκους, καθεις εκαστος υπουργος.
      Το υφος που μιλανε, ο τονος, η εκφορα του λογου, σε παραπεμπουν σε αναλογα πρωτυπα του ιταλικου Φασισμου.

  8. S.T. avatar
    S.T. 09/02/2011 16:37:32

    Ρε, αυτοί έχουν βάλει σκοπό να μας πείσουν, ότι η χούντα ήταν περισσότερο δημοκρατική, ένα απλό "κρυλόγημα" σε σχέση με την σημερινή "δημοκρατική πνευμονία"!

    Μετά την συμμεροχική δημοκρατία, τώρα η Υπαγορευμένη Δημοκρατία (dictate-dictatorship) !!!

    Αἰδώς Ἀργεῖοι !

    • S.T. avatar
      S.T. @ S.T. 09/02/2011 16:38:26

      Ρε, αυτοί έχουν βάλει σκοπό να μας πείσουν, ότι η χούντα ήταν περισσότερο δημοκρατική, ένα απλό “κρυλόγημα” σε σχέση με την σημερινή “δημοκρατική πνευμονία”!

      Μετά την συμμετοχική δημοκρατία, τώρα η Υπαγορευμένη Δημοκρατία (dictate-dictatorship) !!!

      Αἰδώς Ἀργεῖοι !

  9. man8os avatar
    man8os 09/02/2011 16:45:48

    Επισης καλο θα ηταν να πανε καποιοι βουλευτες να εμψυχωσουν τους αγροτες στα χωρια τους.
    Να αψηφησουν το στρατιωτικο νομο που φαινεται να σχεδιαζει να επιβαλλει η κυβερνηση.

  10. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 09/02/2011 16:52:33

    Εχθρός του καθεστώτος δεν είναι ούτε οι εκατοντάδες χιλιάδες αλλοδαπών εισβολέων που απαιτούν από το κράτος να προσαρμόσει τη λειτουργία του στα συμφέροντά τους, με τις ευλογίες των 'προοδευτικών', ούτε οι χιλιάδες κακοποιοί που κλέβουν, ληστεύουν, βιάζουν και σκοτώνουν κάθε μήνα. Είναι ο Έλληνας πολίτης που αντιδρά στην εξαθλίωσή του. Αυτά τα μέτρα είναι μόνο η αρχή. Είναι αδύνατο να εφαρμόσουν αυτά που έχουν σχεδιάσει χωρίς εκτεταμένη καταστολή.

    • STATHIS avatar
      STATHIS @ Δημήτρης 09/02/2011 16:54:58

      +700000600000500000004000000300002000100

    • Δημήτρης avatar
      Δημήτρης @ Δημήτρης 09/02/2011 16:56:24

      Κι αυτό γιατί το κράτος ελέγχεται εδώ και δεκαετίες από ένα πολιτικό σύστημα που το χρησιμοποιεί για να απομυζά την ελληνική κοινωνία. Αν δεν κατεδαφιστεί αυτό το σύστημα θα μας αφανίσουν. Προς το παρόν, σημασία έχει να φύγει ο ΓΑΠ από την εξουσία.

    • Δημήτρης avatar
      Δημήτρης @ Δημήτρης 09/02/2011 17:09:42

      2η συμπλήρωση:

      Αν και δεν είχαν όλοι οι πολιτικοί τις ίδιες επιδιώξεις, ωστόσο κανείς τους δεν κατάφερε, ακόμη κι όταν το ήθελε, να αλλάξει τη συνολική λειτουργία του συστήματος. Και δεν είναι τυχαίο που το σύστημα αυτό, στο οποίο πρωταγωνίστησε, ιδίως ιδεολογικά, το ΠΑΣΟΚ, προσπαθεί να επιβιώσει ενοχοποιώντας την ελληνική κοινωνία για τα δεινά που το ίδιο της έχει προκαλέσει. Και μην ξεχνάμε το εξής: αν το πολίτευμά μας ήταν όντως αντιπροσωπευτικό, αν το πολιτικό σύστημα εργαζόταν για το δημόσιο συμφέρον και την πραγμάτωση της συλλογικής βούλησης (γιατί δεν υπάρχουν μόνο ατομικά συμφέροντα), τότε ο πολίτης δε θα χρειαζόταν να προσεγγίζει ως ιδιώτης το πολιτικό σύστημα, για το δικό του όφελος μόνο. Θα εξυπηρετούσε τις ανάγκες του συλλογικά, μαζί με τους άλλους, μέσα από διαφανείς μηχανισμούς που θα λειτουργούσαν για την ικανοποίηση δημόσιων, δηλαδή κοινών, μοιραζόμενων, αναγκών. Αυτό το αποκρύπτουν οι κάθε λογής 'Πάγκαλοι' που θέλουν να μας πείσουν ότι είμαστε άθλιοι και, επομένως, άξιοι της τύχης μας.
      Οι επόμενες βουλευτικές εκλογές είναι κομβικές. Αν ξαναβγεί πρώτο το ΠΑΣΟΚ θα τους πείσουμε ότι είμαστε όντως άξιοι της τύχης μας.

  11. ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. 09/02/2011 17:21:38

    ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ,ΑΛΛΑ ΔΗΚΤΑΚΤΟΡΕΣ ΜΕ ΔΗΜΟΚΤΑΤΙΚΟ ΜΑΝΔΙΑ. ΤΟΤΕ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΗΚΑΙΟΛΟΓΟΥΣΕ ΤΗΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΤΩΝ ΣΥΝΑΘΡΙΣΕΩΝ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ??? ΤΟΤΕ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΓΑΥΓΙΖΑΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΟΤΙ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΛΑΟΣ ΠΕΙΝΟΥΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΟΣΤΕ ΑΝ ΠΕΙΝΑΣΕΙ Ο ΛΑΟΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΦΩΝΑΞΕΙ ΝΑ ΤΩΝ ΣΩΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΧΟΥΝΤΙΚΟΥΣ!!!.ΔΥΣΤΗΧΟΣ ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΕ!!! ΜΑΣ ΗΡΘΑΝ ΣΑΝ ΕΘΝΟΣΩΤΗΡΕΣ ΑΛΛΑ Ο ΛΑΟΣ ΠΕΙΝΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΕΓΙΝΑΝ ΠΛΟΥΣΙΟΙ,ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ.ΤΩΡΑ ΟΙ ΠΡΑΙΤΩΓΙΑΝΟΙ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΝ ΑΠΑΓΩΡΕΥΣΕΙΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ Ο ΛΑΟΣ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ,ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΓΡΑΜΜΕΝΟΥΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΕΧΡΙ ΚΑΤΩ.Η ΜΕΡΕΣ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΡΙΜΕΝΕΣ ,ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΗ ΝΑ ΦΥΓΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ,ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΗ???.

  12. ΘΗΣΕΑΣ avatar
    ΘΗΣΕΑΣ 09/02/2011 17:39:14

    ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΣΤΟ ΚΟΛΩΝΑΚΙ Ο ΒΑΡΥΓΔΟΥΠΟΣ
    ΣΟΣΙΑληστης ΚΑΣΤΑΝΙΔΗΣ ΕΦΑΓΕ ΜΕΓΑΛΟ ΚΡΑΞΙΜΟ ΑΠΟ ΟΔΗΓΟΥΣ ΚΑΙ
    ΠΕΖΟΥΣ... Δε βλεπουν το τσουναμι που ερχεται....ω ρε γελια

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ ΘΗΣΕΑΣ 09/02/2011 18:24:15

      Τσαμπατζήδες υβριστές... αλλά που θα πάει, θα φορολογούνται σε λίγο οι ύβρεις για να μας κοπεί ο βήχας, των κοπριτών...

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΘΗΣΕΑΣ 09/02/2011 18:37:49

      Πολύ καλά του κάνανε.

      • loretta avatar
        loretta @ Orestios 09/02/2011 19:49:18

        ειναι που εχουμε ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΗ πρωθυπουργο....που ειναι ο τιραμολας οεο??

        να μας μιλησει για το ποσο δημοκρατης ειναι ο ΓΑΠ??

        • Orestios avatar
          Orestios @ loretta 09/02/2011 22:14:17

          Ο τιραμόλας ζεί ακόμη στον καιρό που το ΠΑΣΟΚ ήταν αντιπολίτευση. 'Ασ' τον, αρχίζει και λασκάρει έτσι κι αλλιώς.

  13. Orestios avatar
    Orestios 09/02/2011 18:01:32

    Σοσιαλισμό έχουμε.
    Τα Σοσιαλιστικά καθεστώτα πάντα στο όνομα του λαού έκαναν τα μεγαλύτερα εγκλήματα.
    Η ιστορία είναι γεμάτη από Σοσιαλιστικά καθάρματα που επικαλούμενα τον λαό έσφαζαν και δολοφονούσαν κόσμο περιορίζοντας τις ελευθερίες.
    Ελπίζω όταν αποφασίσουμε να αποκαταστήσουμε την Δημοκρατία να απαλλαχθούμε οριστικά από τα Σοσιαλιστικά καθάρματα.

  14. Alter ego avatar
    Alter ego 09/02/2011 18:05:10

    Για φανταστείτε τον ΓΑΠ, να συμπαρίσταται και να ....σκουπίζει με το μαντήλι τα δάκρυά του ! Δεν σας χαλαρώνει αυτή η εικόνα ;

  15. ξυπνήστε παιδιά, φτάσαμε! avatar
    ξυπνήστε παιδιά, φτάσαμε! 09/02/2011 18:30:58

    αυτοί που πέταξαν γιαούρτι στον αλαβάνο εντοπίστηκαν και πάνε στα δικαστήρια. αυτός που κοπανούσε το κεφάλι του χατζηδάκη πισώπλατα; όταν αυτοί που μας εκπροσωπούν στο κοινοβούλιο τρώνε ξύλο και δε μιλάνε και δε νοιάζεται κανείς, τί σημαίνει αυτό για εμάς;

  16. ΓΙΩΡΓΟΣ avatar
    ΓΙΩΡΓΟΣ 09/02/2011 19:41:11

    ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΗ ΕΚΤΡΟΠΗ ΑΠΟ ΤΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΤΟΥ ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ Δ.Ν.Τ. ΣΑΦΕΣΤΑΤΗ ΠΑΡΑΒΙΑΣΗ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΩΝ ΔΙΑΤΑΞΕΩΝ. ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΔΙΚΑΙΩΣ Η ΚΑΤΟΧΙΚΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΧΟΥΝΤΑ. Η ΠΙΟ ΑΝΙΚΑΝΗ Η ΠΙΟ ΥΠΟΤΕΛΗΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΠΙΟ ΑΝΤΙΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ Η ΕΛΛΑΔΑ.

  17. ΕΛΛΑΣ avatar
    ΕΛΛΑΣ 09/02/2011 21:38:58

    ΜΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΤΕ ΠΑΙΔΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΕΤΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΡΙΠΗ.

  18. thanasis avatar
    thanasis 10/02/2011 19:03:00

    μου ξαναρχονται ενα ενα χρονια δοξασμενα νατανε η μεταπολιτευση
    να ερθη μια βραδια.