04/10/2009 23:40
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τσίπρας: Ο ΣΥΡΙΖΑ στάθηκε όρθιος



Είναι μικρή αλλά σημαντική η νίκη του ΣΥΡΙΖΑ στις εκλογές», δήλωσε ο πρόεδρος του ΣΥΝ, Αλέξης Τσίπρας, τονίζοντας ότι το κόμμα του πέτυχε αυτή τη νίκη παρά τα προβλήματα που αντιμετώπισε το τελευταίο διάστημα.

Τόνισε ότι η ψήφος που έλαβε ο ΣΥΡΙΖΑ είναι ψήφος συνείδησης και εμπιστοσύνης και πρόσθεσε ότι τη νίκη τη χρωστά στον κόσμο της Αριστεράς.

Ανέφερε ακόμη ότι στόχος του ΣΥΡΙΖΑ είναι να καταξιωθεί ως δύναμη αριστερής προγραμματικής αντιπολίτευσης και πρόσθεσε ότι το κόμμα του θα δώσει διαρκή μάχη στο πλευρό των αδυνάτων.

Ο Αλέξης Τσίπρας σχολιάζοντας το εκλογικό αποτέλεσμα τόνισε πως πρόκειται για «βαριά ήττα της ΝΔ, για ήττα της δεξιάς πολιτικής».

Πρόσθεσε ακόμη ότι ο ΣΥΡΙΖΑ έχει μερίδιο στην ήττα αυτή λόγω της σκληρής αντιπολίτευσης που άσκησε.

Τόνισε πως το σημαντικό δεν είναι η αλλαγή κυβέρνησης, αλλά η αλλαγή πολιτικής που θα μας κυβερνά.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΣΟΒΟΚΑΗΣ avatar
    ΣΟΒΟΚΑΗΣ 05/10/2009 11:29:52

    τι εγινε παιδιά τετοια χολή Ουτε ενα τόσο δα σχολιάκι. Αχ πονηρα δεξιούλια.

  2. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 05/10/2009 11:45:42

    ειπαμε, ο Αλεξις ηταν απο τους νικητες των εκλογων για 1 λογο. Μονος εναντιων ολων ΜΕΣΑ στο σκορπιοκόμμα του. ΓΑΠΠ δε θα γινει ποτε εσωκομματικα. Δεν εχει μελλον και αυτη ειναι προσωπικη μου αποψη. Θα βαρεθει και ο ιδιος.

    Εχει πολλη θεωρια ο ΣΥΡΙΖΑ και πολυλογια, τον αμαζευτο.

    ΠΠ

  3. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 05/10/2009 11:56:23

    Η απορία που έχω εγώ για τον Σύριζα... τι ακριβώς πρεσβεύει; Ωραίο το "άλας της γης", αλλά πόσο "άλας"; άσε που ανεβάζει και πίεση...

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ archaeopteryx 05/10/2009 12:19:37

      εδω δεν εχουν απορια οι ψηφοφοροι του(ς) !!! τι να πουμε εμεις?

      κ ετσι και γιουβετσι και πολυχρωμοι και ηπιοι και στυλατοι και με γλωσσικες παρεμβασεις στην Ελληνικη γλωσσα.

      Επρεπε να ειμαστε λιγο Αμερικη.. να εχεις δυνατοτητα να ψηφιζεις πχ Δημοκρατικους και Ρεπουμπλικανό βουλευτη !!! να βγαλουμε τον Αλεξις Υπουργο Δ Ταξεως ! και αρκετους αλλους...

      ΠΠ

  4. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 05/10/2009 12:15:39

    Ο Σύριζα κρατήθηκε, το ΚΚΕ έπεσε.

  5. ataktos avatar
    ataktos 05/10/2009 12:21:15

    Συγχαρητήρια στο Αλέξη άντεξε

  6. o Μήτσος avatar
    o Μήτσος 05/10/2009 12:32:53

    Ο Τσίπρας έδειξε ότι είναι μάγκας. Μάλλον ο Αλαβάνος τον ανέβασε για να τον χρησιμοποιείσει σαν αχυράνθρωπο που μαζεύει τους ψήφους των πιτσιρικάδων, αλλά του τη βγήκε ο μικρός κανονικά. Σε όλη την προεκλογική εκστρατία μίλαγε καλά και προσγειωμένα, και είχε και τη μαγκιά να κατέβει με σταυρό.

  7. rs avatar
    rs 05/10/2009 13:04:42

    Πολύ θετικό το οτι ο ΣΥΡΙΖΑ μπήκε στην βουλή, αλλά πλέον δεν αρκεί.
    Ο ορισμός της Αριστεράς χρειάζεται επαναπροσδιορισμό. Ειδικά τώρα μετά την απίστευτη παντοδυναμία του ΠΑΣΟΚ.

  8. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 05/10/2009 23:01:03

    Φυσικα γιατι αυτοι που την εκαψαν ηταν ντοπιοι.
    Δεν ησαν εξωγηινοι απο το υπερπεραν ουτε αερομεταφερομενες ταξιαρχιες του Σορος.Ηταν χιλιαδες αναρχικοι και αριστεριστες που ζουν στην Αθηνα και υποστηριζονται απο πολυ κοσμο που τους συμπαθει και ψηφιζει ΣΥΡΙΖΑ.