#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
05/03/2010 19:18
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τσίπρας: Μόνο ο Καρατζαφέρης και ο Μητσοτάκης στήριξαν τα μέτρα



Έντονη ήταν η κριτική του Αλέξη Τσίπρα, στη Βουλή, ο οποίος είπε ότι τα μέτρα δεν στηρίζουν ούτε οι βουλευτές του ΠΑΣΟΚ, παρά μόνον ο Γιώργος Καρατζαφέρης και ο επίτιμος πρόεδρος της ΝΔ Κωνσταντίνος Μητσοτάκης.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 05/03/2010 19:22:16

    Ήρθε δεύτερος το είπαμε στα αντινέα εδώ και μέρες.

  2. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 05/03/2010 19:30:47

    Ο Λεωνίιιιδας, που είναι ο Λεωνίιιιδας?
    Ανησυχώ!
    Κανένα γεύμα, κανένα βιβλίο για τη δημοκρατική συστράτευση?!!

  3. Orestios avatar
    Orestios 05/03/2010 19:34:34

    Ο λεωνίιιιιιιδας? Έβαλε λυτούς και δεμένους να του κλείσουν date με τον πόδι-πόδι με το βόδι. Σκέφτεται νέο δείπνο με φιλική συμμετοχή ΛΑΟΣ.

  4. Λάκωνας avatar
    Λάκωνας 05/03/2010 19:48:41

    οι συνασπιΡΟΖ εκτός από δεκανίκι καμιά φορά λειτούργουν κ ως λαγοί αλλά ακόμα κ έτσι καθυστερημένοι είναι πάλι...

    υγ λέτε ο τσούπρας να διαβάζει αντι...;

  5. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 05/03/2010 20:41:32

    Ήταν ηλίου φαεινότερον, το τί θα στήριζε ο Καρατζαφέρης μετά την 29η Νοεμβρίου. Ακόμα δεν έχουμε δει το έργο ολόκληρο! Θα συμπλέει αρμονικότατα με την κυβέρνηση σε ό,τι θα διαφωνεί κάθετα ο Αντώνης Σαμαράς. Είναι η ηθική συμπαράσταση προς την πληγείσα "οικογένειά" του. Ήθελα να ήξερα, δεν έχει κανείς να προβάλει εκείνες τις "σκληρές" δηλώσεις του κατά της τότε υπουργού εξωτερικών, μπας και πάρουμε και κανένα όσκαρ εξαιρετικού ταλέντου ηθοποιΐας λαγού;

  6. Μάρκο Τ avatar
    Μάρκο Τ 05/03/2010 20:47:59

    O Tσίπρας, με τις προσβολές που κάνει στο μνημείο του Αγνώστου Στρατιώτη, μάλλον υπέρ της Κυβέρνησης λειτουργεί, αφού απαξιώνει τις διαμαρτυρίες του κόσμου για τα μέτρα.

  7. ΚΟΥΡΚΟΥΜΠΙΝΙ avatar
    ΚΟΥΡΚΟΥΜΠΙΝΙ 05/03/2010 21:05:14

    Απ'ότι βλέπω δεν κόπτεται κανείς ιδιαίτερα για τις δηλώσεις ή πράξεις Τσίπρα...αυτό δείχνει υγεία.

  8. GK avatar
    GK 05/03/2010 21:30:05

    ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΟΙ.....

  9. Γ.Μ.Π. avatar
    Γ.Μ.Π. 05/03/2010 21:42:18

    Ο Τσίπρας και πολλοί άλλοι (αρχηγοί κομμάτων και μη) που δεν έχουν δουλέψει ούτε μία μέρα στη ζωή τους έχουν μειωμένο καταλογισμό. Τα μέτρα είναι σκληρά, αλλά μετά από το μπάχαλο που ξεκίνησε το 80 και δυστυχώς συνεχίστηκε μέχρι πρόσφατα, ήταν αναπόφευκτα. Επιτέλους ο πατριωτισμός δεν είναι μόνο οι εύκολες εθνικιστικές κορώνες. Πατριωτισμός είναι η έμπρακτη αγάπη για την πατρίδα που σημαίνει χρήμα στο ταμείο και άμεσα!! Και αυτό προφανώς δεν είναι οικονομική πολιτική, αλλά κατάσταση εκτάκτου ανάγκης και κανένας Έλληνας δεν δικαιούται να κάνει πως δεν καταλαβάίνει!!!!!

  10. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 05/03/2010 21:51:24

    Οι Γερμανοτσολιαδες δηλαδη.. που ειναι η απορια??

    Η Θοδωρα εκανε καμια δηλωση?? Ο Σαμαρας που ηταν σημερα??? ΕΛΕΟΣ

    ΠΠ

  11. pizza avatar
    pizza 06/03/2010 01:17:44

    Εδω ο κοσμος χανεται και ο Τσιπρας χτενιζεται

  12. thouthou avatar
    thouthou 06/03/2010 01:27:03

    Αν είχε να μας κάνει και καμιά πρόταση ο Τσίπρας, εδώ είμαστε να την ακούσουμε... Ο αριστερισμός είναι καλό σπορ, αλλά μάλλον χάνει όταν βγαίνει η Τζούλια στα περίπτερα... Αθέμιτος ανταγωνισμός...
    Φιλοκαλούμεν άνευ άραγε;;;;

    • redteam avatar
      redteam @ thouthou 06/03/2010 01:35:57

      Οταν κάνεις αντιπολίτευση ειδικά αυτή την ώρα των σκληρών (νεοφιλελεύθερων όπως λέγονται και το υιοθετώ) μέτρων της κυβέρνησης του ΠΑΣΟΚ κρίνεσαι από τη στάση που κρατάς. Μπορεί να σε πρόδωσε ο φίλος σου ο Καρατζαφύρερ, γιατί στηρίζει τον Γιωργάκη, αλλά τουλάχιστον μην αναφέρεσαι στον ΣΥΡΙΖΑ για προτάσεις. Ενα κλικ στο σαιτ ή του ΣΥΝ ή του ΣΥΡΙΖΑ θα σου έλυνε το πρόβλημα.

    • Λάκωνας avatar
      Λάκωνας @ thouthou 06/03/2010 02:51:11

      κάνε κ εσύ ρε κοκκινομαδίτη ενα κλίκ στα βλέφαρά σου μπάς κ καταλάβεις οτι οι συνασπιρόζ εκτός απο τσικό του pashock αποτελούν ένα συνοθήλευμα κρατικοδίαιτων νεόπλουτων δηθενηστών-μηδενηστών με μοναδικό σκοπό ύπαρξης την δημιουργία δεξαμενής ψηφοφόρων που δηλώνουν παραπονούμενοι με την εκάστοτε ηγεσία των σοσιαΛΗΣΤΩΝ έτσι ώστε να αποτρέψουν πιθανή προσέγγισή τους από άλλα κόμματα... ότι ακριβώς θα έκανε κ ο καρατζαρπάχτρας αν στην ηγεσία της νδ ήταν τώρα η εκλεκτή των καβατζωμένων

  13. ΜΑΚΕΔΝΟΣ avatar