#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
05/05/2010 15:14
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τρεις νεκροί σε πυρπολημένη Τράπεζα



Τρία άτομα έχασαν την ζωή τους από πυρκαγιά που προκάλεσε ομάδα κουκουλοφόρων σε κτίριο που στεγάζει υποκατάστημα της Marfin Bank στο κέντρο της Αθήνας την Τετάρτη κατά τη διάρκεια πορείας κατά των μέτρων λιτότητας της κυβέρνησης, ανέφερε η πυροσβεστική υπηρεσία.

«Τρια νεκρά άτομα εντοπίστηκαν στο κτίριο στην οδό Σταδίου 23», αναφέρει η πυροσβεστική σε ανακοίνωσή της.

Σύμφωνα με πληροφορίες, η μία είναι έγκυος- και έναν άντρα, υπαλλήλους της τράπεζας Marfin, οι οποίοι εγκλωβίστηκαν από πυρκαγιά στο υποκατάστημα της οδού Σταδίου 23.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΝΤΑΝΤΟΝ avatar
    ΝΤΑΝΤΟΝ 05/05/2010 15:16:25

    http://atdhe.net/watch-bbc-news.php

  2. tzager avatar
    tzager 05/05/2010 15:17:23

    Το ΒΒC αναφέρει τρεις νεκρούς σύμφωνα με το ΕΚΑΒ.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ tzager 05/05/2010 15:33:26

      Σύμφωνα με το πυροσβεστικό σώμα.

    • maestros avatar
      maestros @ tzager 05/05/2010 16:26:12

      Όλα τα ΜΜΕ , ακόμα και τα δημοσιογραφικά σιτε είχανε κατεβάσει τα ρολά και...

      http://aliartos-city.blogspot.com/2010/05/blog-post_7244.html

  3. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 05/05/2010 15:18:45

    Τρείς είναι οι νεκροί.

  4. NTINOS avatar
    NTINOS 05/05/2010 15:19:34

    ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ.ΤΩΡΑ ΑΣ ΑΝΑΛΑΒΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΟΥΣ.
    ΤΟ ΚΚΕ ΒΓΗΚΕ ΣΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΓΥΡΟ ΝΑΙ Η ΟΧΙ;;;;ΠΡΩΤΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΑΝ ΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ
    ΜΕΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ΤΗΝ ΑΚΡΟΠΟΛΗ ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΙΤΕΘΗΚΑΝ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΘΥΜΑΤΑ.
    Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΔΥΝΗΡΗ.
    ΑΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ Μ ΕΠΟΙΟΥΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΠΟΙΥΣ Θ ΑΦΗΣΕΙ.

    • Orestios avatar
      Orestios @ NTINOS 05/05/2010 15:31:31

      Νομίζω ότι αυτά που λες δεν στέκουν.
      Τα επεισόδια τα κάνουν αντεξουσιαστές. Ξέρεις σε ποιούς είναι αρεστοί?

      • χελιδόνι avatar
        χελιδόνι @ Orestios 05/05/2010 15:44:59

        Πάκη...μίλα τώρα για τις μαύρες μέρες του Δεκέμβρη, δώσε τώρα τους κουκουλοφόρους στο λαό! Σήμερα οι ίδιοι δολοφονούν στην ψύχρα.

      • NTINOS avatar
        NTINOS @ Orestios 05/05/2010 15:56:00

        ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑ ΣΕ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΚΑΙ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΜΦΙΣΒΗΤΟΥΝΤΑΙ ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΒΙΝΤΕΟΣΚΟΠΗΜΕΝΕΣ.
        ΤΟ ΚΚΕ πάντα προσπαθει να έχει ΠΕΣΟΝΤΕΣ για την ΗΡΩΟΙΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥΣ και για ΑΛΟΘΙ στην δημιουργια εντασεων για την ΚΑΤΑΛΥΣΗ ΤΟΥ ΑΣΤΙΚΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ που αμφισβητει.
        Σήμερα ΑΤΥΧΗΣΑΝ, οι νεκροί δεν ειναι δικοι τους.
        Μπήκαμε σε ΄ενα κυκλο αιματος που πολυ φοβαμαι ΔΕΝ ΘΑ ΕΛΈΓΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΈΝΑ.
        Η πολιτική ηγεσια του τόπου παιζει με την φωτιά για ίδια συμφέροντα.
        Οποιος νομίζει οτι είμαστε ΑΣΦΑΛΕΙΣ με ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΜΕΤΩΠΟ,απο τουςξωτερικους εχθρους ΘΣ ΔΙΑΨΕΥΣΤΕΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ.

      • Orestios avatar
        Orestios @ Orestios 05/05/2010 15:58:00

        ΝΤΙΝΟ, μήπως το ΠΑΣΟΚ να κατέβαζε τον στρατό για να γλυτώσει την χώρα από τον κομουνισμό?

        Θέλεις όλα αυτά που λες να τα διασπείρω στα ξένα blogs?

    • mitsosms avatar
      mitsosms @ NTINOS 05/05/2010 16:21:05

      NTINOS, μην ψάχνεις αποδιοπομπαίους τράγους στο ΚΚΕ. Το ΠΑΜΕ περιφρουρεί πάντα τις πορείες του. Αλλού να ψάξεις για τους φταίχτες.

  5. denkserotipota avatar
    denkserotipota 05/05/2010 15:19:42

    και το skynews με ρεπορτάζ ΤΩΡΑ λέε για 3 άτομα!!!

  6. Orestios avatar
    Orestios 05/05/2010 15:21:19

    Πολύ ωραία. Εύγε κ. Χρυσοχοϊδη. Εκάνατε σωστά τη δουλειά σας.

  7. peripeton avatar
    peripeton 05/05/2010 15:25:23

    Ό,τι ακριβώς βολεύει την εξουσία. Δεν διστάζουν μπροστά σε τίποτε. Και νεκρούς ακόμη θά'χουμε για να σταματήσουν την οργή του κόσμου από να τους ανατρέψει

    • gekapsa avatar
      gekapsa @ peripeton 05/05/2010 15:36:06

      Οτι βολευει την εξουσια είναι αλήθεια. Και γιατί ήταν ανοιχτή η Μαρφιν; Και δεν είχε συστημα πυρόσβεσης; Γιατι είχαν μπλεχτει αντιεξουσιαστες στην πορεία;
      Με αυτά θα ασχολούνται για μέρες τα κανάλια
      Αντε γειααααα

      • yangoolas avatar
        yangoolas @ gekapsa 05/05/2010 16:06:45

        Γιατί να μην είσαι εσύ ένας από τους ψημένους; Θα μπορούσαν οι κληρονόμοι σου να κάνων αγωγή για αποζημίωση να κονομήσουν

      • gekapsa avatar
        gekapsa @ gekapsa 05/05/2010 16:11:34

        Το εμπαθές σου σχόλιο δείχνει πόσο αναγκαία είναι τα σκληρά μέτρα της Κυβέρνησης

      • TopGunZ avatar
        TopGunZ @ gekapsa 05/05/2010 16:19:49

        Και η ηλιθιότητά σου δείχνει πόσο σωστός είναι ο γιανγκούλας. Πλάκα έχουν αυτοί οι συστημικοί μετεωρίτες πάντως, άξια ανεψούδια του Γκαίμπελς...

      • gekapsa avatar
        gekapsa @ gekapsa 05/05/2010 17:02:42

        Καλά το σχόλιο το διαβάσατε; Ολη η Ρηγίλης έχει μυωπία;

  8. denkserotipota avatar
    denkserotipota 05/05/2010 15:30:29

    Η προβοκάτσια σε όλο της το μεγαλείο, για να φοβηθεί ο κόσμος για τα επόμενα που έρχονται.
    ΑΙΣΧΟΣ ΡΕ ΚΤΗΝΗ, ΑΙΣΧΟΣ!!!

  9. Ηλίας avatar
    Ηλίας 05/05/2010 15:31:11

    2001 20 December - President Fernando de la Rua resigns after at least 25 people die in street protests and rioting.

    από http://news.bbc.co.uk/2/hi/americas/1196005.stm

  10. LEON avatar
    LEON 05/05/2010 15:31:39

    "κουκουλοφόροι" καί ΜΑΤ κάνανε καλή δουλειά...
    Εύγε!!

    • Χρήστος Π. avatar
      Χρήστος Π. @ LEON 05/05/2010 15:38:16

      ο ίδιος ο γαπ το έιπε άλλωστε τον οκτώβρη: οι αντιεξουσιαστές στην εξουσία. εδώ στη βοστώνη, πρώτο θέμα ειναι σε όλα τα καναλια.

  11. otiprepei avatar
    otiprepei 05/05/2010 15:32:25

    HIT AND RUN τα CIA καθικακια.
    Δεν είχαν άλλο τρόπο να ελέγξουν την οργή του κόσμου οι προβοκάτορες.
    Καμιά πρεσβεία ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΕΙ?????
    ΕΚΕΙ ΕΚΕΙ ΠΡΕΠΕΙ!!!

    Το γύρο του κόσμου έκανε. Με τα μικρόφονα και τις κάμερες απο πάνω περίμεναν τα πρακτόρια.
    Να ξεβρωμίσει ο τόπος απο τους Πράκτορες τους Δημοσιόκαφρους και τους Πουλημένους πολιτικούς πρέπει. Αλλιώς δεν πρόκειται να ξεσκλαβωθούμε ποτέ στο ψευτορωμαίικο.

  12. capitaLHSTHS avatar
    capitaLHSTHS 05/05/2010 15:33:11

    Οι Πραιτωριανοι του συστηματος φαινεται να αναλαμβανουν δραση.

  13. Γιώργος avatar
    Γιώργος 05/05/2010 15:33:49

    Ποιό ζώο πήγε και έριξε βόμβα μολότοφ μέσα σε ανοικτή τράπεζα με κόσμο; Τι αλητεία είναι αυτή;; Χουντοχοίδη τι έχεις να πεις για τους φίλους σου τους αναρχικούς;;;

  14. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 05/05/2010 15:33:57

    Ψυχραιμια αδελφια!
    Ας μεινουμε ενωμενοι γιατι μπηκαμε ηδη στον εφιαλτη..
    @ NTINOS Αγαπητε δειχνει να σε μεθα το αντιΚΚΕ μενος,αλλα προσφερεις κακιστες
    υπηρεσιες στην πατριδα και το λαο μας αυτη την ωρα...
    Θα παμε με την Ελλαδα και το λαο μας και θ αφησουμε τους ξενους και τους
    πολυχρωμους υποτακτικους τους.

  15. χελιδόνι avatar
    χελιδόνι 05/05/2010 15:36:58

    Σόμπολε, καμμιά σωστή δουλειά, δεν μπορείτε να κάνετε;

    Βγάλτε κάποια ομάδα επιφυλακής, να ενημερώνει τι γίνεται.

    Οταν ακούγεται, ότι υπάρχουν αθώα θύματα εργαζομένων, όταν διαβάζουμε στο διαδίκτυο για περίεργες κινήσεις...γνωστών αγνώστων, που πάλι αλωνίζουν, τι περιμένετε, για να βρεθείτε στο φιλότιμο;
    Να ακουστούν εμβατήρια από τα ραδιόφωνα;

    • οριακός avatar
      οριακός @ χελιδόνι 05/05/2010 15:42:25

      Το ΣΚΑΙ έσπασε την απεργία

  16. KNWD avatar
    KNWD 05/05/2010 15:40:58

    Φίλε ΗΡΕΜΑ

    Αυτό που κάνεις, μας το κάνουν διαχρονικά. Διαίρει και βασίλευε
    Ετσι μας έχουν υπό έλεγχο απο το 1824

  17. smoking area avatar
    smoking area 05/05/2010 15:41:04

    Ας προσεχαν ορισμενοι...
    Αν σοβαροι(?) πολιτικοι ηγετες δεν εχουν τη σοβαροτητα και την υπευθυνοτητα που επιβαλει η κατασταση της χωρας,
    θα απαιτησουμε σοβαροτητα απ'τα φρικια???
    Καλη η μικροπολιτικη εκμεταλευση αλλα οχι οταν ο αερας μυριζει αιμα και καμμενη σαρκα...
    Λιγε ντροπη...

  18. οριακός avatar
    οριακός 05/05/2010 15:41:14

    Πώς μπορεί τώρα να περάσει η συμφωνία με το ΔΝΤ;

  19. ΣΟΦΙΑ avatar
    ΣΟΦΙΑ 05/05/2010 15:41:59

    Αχ, καημένη μου πατρίδα!!!

  20. PamizensSOK avatar
    PamizensSOK 05/05/2010 15:44:07

    Πήρατε χαμπάρι πως "αγρίεψαν" τα πράγματα εδώ μέσα και εξω ;;
    Τεχνητά, χωρίς πολύ κόπο.
    Αμολήσανε τους πρακτορισκους και κάποιοι παρασύρονται.
    Το μυαλό μας στη θέση του -τη γροθιά μας (ξανά) σφιγμένη -όλοι στο συλλαλητήριο και σήμερα και αύριο και κάθε μέρα.

  21. thespieys avatar
    thespieys 05/05/2010 15:45:23

    Λένε ότι η μία κοπελίτσα ήταν έγκυος...

  22. Orestios avatar
    Orestios 05/05/2010 15:46:18

    Τουλάχιστον το παραμύθι ότι οι Παπανδρέου νοιάζονται για την Ελλάδα έφτασε στο τέλος του. Τόσα χρόνια ψέματος καταρρέουν. Οι Παπανδρέου ποτέ δεν ενδιαφέρθηκαν για τους Έλληνες.

  23. Kostas avatar
    Kostas 05/05/2010 15:46:30

    Κάποια στιγμή επιτέλους πρέπει να τελειώνουμε με τους αντιεξουσιαστές. Οι "άνθρωποι" (αντιεξουσιαστές) είναι για ψυχιατρείο και εμείς καθόμαστε και μετράμε νεκρούς και καταστροφές.

    Αυτή τη στιγμή η χώρα βγάζει τα μάτια μόνη της.

  24. οριακός avatar
    οριακός 05/05/2010 15:47:39

    Η ΕΣΗΕΑ ανέστειλε την απεργία

    • Orestios avatar
      Orestios @ οριακός 05/05/2010 15:49:34

      Για να κατηγορεί τους διαδηλωτές? Πλήρης κινητοποίηση της προπαγάνδας.
      Να δώ τον Καμπουράκη να κατηγορεί διαδηλωτές, όταν τον Δεκ2008 επεφημούσε τους αντεξουσιαστές, και δεν θέλω τίποτε άλλο.

  25. anonymous avatar
    anonymous 05/05/2010 15:48:52

    Μιλάμε για καθάρματα, όποιοι κι αν ήταν αυτοί. Είτε ήταν (είναι) προβοκάτορες είτε αναρχικοί.

  26. denkserotipota avatar
    denkserotipota 05/05/2010 15:48:57

    τα αυτοκίνητα του κοσμάκη τι τους φταίνε ρε???????????
    μαζί τα αγόρασαν οι αλήτες???

    • peripeton avatar
      peripeton @ denkserotipota 05/05/2010 15:54:16

      Τα αυτοκινητα γενικώς κι αορίστως δεν τους φταίνε αλλά οι Πορσε, Μερσεντές κτλ κτλ που αγοράστηκαν με τα κλεμμένα πίστεψέ με, τούς φταίνε και τους παραφταίνε.

      • TopGunZ avatar
        TopGunZ @ peripeton 05/05/2010 16:23:06

        Έχουν ειδική πινακίδα? Κανά αυτοκολλητάκι "Αγοράστηκα με κλεμμένα" σαν τα παλιά "Καίω και αμόλυβδη"? Και πως ξεχωρίζεις τη Μερσεντές του σοβαρού επιχειρηματία που εργάστηκα σκληρά και την αξίζει, από το Χιουντάι του αποφοίτου δημοτικού που έπαιρνε τα χιλιαρικάκια ξυνόμενος ολημερίς στο δημόσιο? Για λίγη σοβαρότητα...

      • TopGunZ avatar
        TopGunZ @ peripeton 05/05/2010 16:24:01

        "εργάστηκε" όχι "-α"...γιατί εγώ προς το παρόν ούτε πατίνι δεν μπορώ να πάρω, άσχετα αν ξεπατώνομαι...

      • peripeton avatar
        peripeton @ peripeton 05/05/2010 16:52:13

        O επιχειρηματίας που από 35% κατέληξε να πληρώνει 24% και μέχρι το 2014 θα πληρώνει 15% φόρο με την σοβαρότητά του την αγόρασε την Μερσεντές;

      • δρόμος avatar
        δρόμος @ peripeton 05/05/2010 19:24:51

        μένω στο κέντρο, αυτό που λες δεν ισχύει: ούτε μικρά αυτοκίνητα, ούτε μαγαζιά μικροεπαγγελματιών τη γλυτώνουνε

  27. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 05/05/2010 15:49:01

    Στο παρακάτω βίντεο πατήστε παύση στο 1:43. Βλέπετε κάποιο κουκουλοφόρο οπλοφόρο ή ιδέα μου είναι;;;;
    http://news.sky.com/skynews/Home/video/Violent-Confrontations-On-The-Streets-Of-Athens-During-A-May-Day-Protest-Skys-Alex-Rossi-Reports/Video/201005115623557?lpos=video_Article_Related_Content_Region_8&lid=VIDEO_15623557_Violent_Confrontations_On_The_Streets_Of_Athens_During_A_May_Day_Protest%2C_Skys_Alex_Rossi_Reports

    • KD avatar
      KD @ Δημήτρης 05/05/2010 15:54:48

      Ontws einai koukouloforos pou oploforei..

      • Orestios avatar
        Orestios @ KD 05/05/2010 16:03:04

        Αντεξουσιαστές υπηρετούν την εξουσία. χο! χο!
        Ετοιμάζεται να πέσει η κυβέρνηση της Ντροπής.

      • (A)θανάσης avatar
        (A)θανάσης @ KD 05/05/2010 16:59:33

        Φωτοβολίδα ρίχνει. Δεν είναι πιστόλι.

      • Κοντη Λιζα avatar
        Κοντη Λιζα @ KD 05/05/2010 17:13:24

        Δηλαδή αν σε πετύχει στο μάτι ας πούμε δεν σου κάνει τίποτα; Λέω, γιατί τον Πέτρουλα τον χτύπησε δακρυγόνο στο μάτι άσχετα αν τον αποτελείωσαν μετά στο τμήμα...

    • thespieys avatar
      thespieys @ Δημήτρης 05/05/2010 15:57:41

      Kρότου λάμψης πρέπει να είναι, διαφορετικά...

      • kuk avatar
        kuk @ thespieys 05/05/2010 16:05:36

        Pistoli gia fotovolides einai...

      • χελιδόνι avatar
        χελιδόνι @ thespieys 05/05/2010 16:14:36

        και στοχεύει στόχο σε οριζόντια ευθεία;

  28. παπαδοπουλος τακης avatar
    παπαδοπουλος τακης 05/05/2010 15:49:49

    ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΤΩΡΑ Ο ΠΡΟΠΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΜΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΔΗΣΗ

  29. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 05/05/2010 15:52:14

    Το αίμα των αθώων θυμάτων, στα χέρια του δοσίλογου.

  30. Spiri avatar
    Spiri 05/05/2010 15:55:01

    Anarxes..mal@@kes ...roufianoi......

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ Spiri 05/05/2010 16:08:07

      Αυτοί είναι ικανοί να κάνουν αύριο συλλαλητήριο για να διαμαρτυρηθούν για τους νεκρούς που οι ίδιοι έκαψαν...

    • KNWD avatar
      KNWD @ Spiri 05/05/2010 16:16:23

      Φίλε πρόσεχε τι λες. Οι πραγματικοί αναρχικοί δεν τα κάνουν αυτά. Αυτοί που βάλανε φωτιές είναι είτε μπαχαλάκηδες, είτε προβοκάτορες. Κατά την άποψή μου μάλλον το δεύτερο

      Δες τι έγραψε σε άλλο ποστ ένας σχολιαστής
      http://www.antinews.gr/?p=43878&cpage=1#comment-440870

      Θανάσης says: 05/05/2010 at 15:08
      Δεν περίμενα ότι θα το έγραφα αυτό, αλλά: άψογη στάση των αναρχικών (όχι μπαχαλάκηδες, αναρχικοί) που βοηθάνε τον κόσμο, μοιράζουν φάρμακο για τα δακρυγόνα (μου το είπαν αλλά δε συγκράτησα το όνομα), μάσκες για το πρόσωπο, μαντίλια, δίνουν συμβουλές σε όποιον τα έχει χαμένα από τα χημικά κ.τ.λ. Μπράβο σε αυτά τα παιδιά. Τώρα για τους καταστροφείς, τι να πω, τα βλέπετε και στις οθόνες σας. Μακάρι να μην έχουμε άσχημες εξελίξεις.

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ KNWD 05/05/2010 16:35:59

        Παρεξηγήσατε. Δεν τα έχω με ανθρώπους με -οποιοαδήποτε- ιδεολογία. Με τα καθίκα τους δολοφόνους τα έχω.
        Όπως και αν λέγονται. ΕΙΝΑΙ καθάρματα. Τελεία κα παύλα.
        Δολοφόνοι. Δεν είναι άνθρωποι. Είναι υπάνθρωποι.
        Ερπετά που δεν αξίζουν ούτε να σέρνονται στη γη που πατήσανε ήρωες, για να μπορούμε όλοι να διαδηλώνουμε ειρηνικά και ελεύθερα, ότι και αν πιστεύουμε.
        Και οι αναρχικοί και οι δεξιοί και οι αριστεροί και όλοι.
        Ειρηνικά και ελεύθερα.

      • Κοντη Λιζα avatar
        Κοντη Λιζα @ KNWD 05/05/2010 17:19:39

        Φίλε άστα! Να σου διηγηθώ ιστορίες. Τον Ν. Μπαλή δεν θα τον ήξερες θεός σχωρέστον ίσως και να μην τον άκουσες ποτέ.

        Πολλές φορές τον ήπιε ο άνθρωπος γιατί το κάθε κατακάθι έβγαινε έκανε τον αναρχικό, έκανε και δυο τρεις αναρχικές μ..κιούλες όποτε έπρεπε να τον υπερασπίσει σε βάρος της δικής άποψης στο όνομα της αναρχίας.

        Βεβαίως όποτε έπιανε η αστυνομία κανένα τέτοιο, κοτούλα. Δεν ξερω δεν ήμουν εγώ, είμαι καλό παιδί κλπ.

    • Spiri avatar
      Spiri @ Spiri 05/05/2010 16:21:17

      DEN EINAI PROVOKATWRES..ALLA AMYALA KAI HLITHIA PAIDAKIA....POY DEN EXOUN AISTHISH TI KANOUN.....

      • Orestios avatar
        Orestios @ Spiri 05/05/2010 16:27:08

        Ωραία δικαιολογία βρήκες. Βαρεθήκαμε να την ακούμε. Μήπως να βγεί η Καϊλή να μας πεί ότι με το να κάψουν οι αντεξουσιαστές ανθρώπους ήθελαν κάτι να πούν.

    • Γιάννης Σ. avatar
      Γιάννης Σ. @ Spiri 05/05/2010 16:42:10

      Οι αναρχικοί είναι ειρηνιστές. ΔΕΝ είναι αναρχικοί όσοι τα σπάνε.

      • δρόμος avatar
        δρόμος @ Γιάννης Σ. 05/05/2010 21:19:16

        μάλλον σε άλλον αιώνα αναφέρεσαι

  31. παύλος avatar
    παύλος 05/05/2010 15:55:21

    ΝΑ ΣΥΛΛΗΦΘΟΥΝ ΟΙ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΑΜΕΣΑ...!!!!!!!!!!!!!

    Υποστηρίζουμε τη διαμαρτυρία του Ελληνικού λαού και ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΟΥΜΕ ΜΕΤΑ ΒΔΕΛΥΓΜΙΑΣ ΤΟΥΣ ΔΟΛΟΦΟΝΟΥΣ ΑΝΤΙΕΞΟΥΣΙΑΣΤΕΣ που για μία ακόμη φορά καπέλωσαν μία λαική διαμαρτυρία για να επιβάλλουν τις ιδεοληψίες τους.

    ΑΙΣΧΟΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΒΡΩΜΙΚΟ ΧΩΡΟ ΠΟΥ ΔΟΛΟΦΟΝΕΙ ΑΘΩΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ...!!!!

  32. anonymous avatar
    anonymous 05/05/2010 15:56:19

    Στο πολυτεχνείο είχαμε σε όλη την Αθήνα σύμφωνα με το πόρισμα τσεβά 18 νεκρούς. Σήμερα έχουμε 3.

  33. χελιδόνι avatar
    χελιδόνι 05/05/2010 15:56:43

    Πως είναι δυνατόν, να υπάρχουν εργαζόμενοι σήμερα στο αναμενόμενο κέντρο της διαδήλωσης;;;
    Επιζητούσαν θύματα;;;
    Πως θα φεύγαν οι υπάλληλοι, να πάνε σπίτια τους με τόσους διαδηλωτές γύρω γύρω;;;
    Δεν ξέραν οι εργοδότες, ότι όπου διαδήλωση κι οι μπαχαλάκηδες επί το έργον;;;

    • Κάποιος. avatar
      Κάποιος. @ χελιδόνι 05/05/2010 16:18:40

      Δεν νομίζω οι δυστυχισμένοι αυτοί συνάνθρωποί μας που πέθαναν με τόσο τραγικό τρόπο να ήθελαν οικιοθελώς να βρίσκονται κλειδωμένοι μέσα σε μια τράπεζα μια μέρα σαν την σημερινή.
      Ποιος τους αναγκασε να βρίσκονται μέσα στο κτίριο την ώρα του συλλαλητηρίου, όταν μάλιστα τον προηγούμενο Δεκέμβρη είχαμε παρόμοια συμβάντα με πυρπολήσεις τραπεζών ;

  34. Κ.Τ avatar
    Κ.Τ 05/05/2010 15:57:15

    Χυθηκε το πρωτο αιμα! Μεταφορικα αφου τρεις πεθαναν απο ασφυξια εμπρυστων, 50 μ. απο κει που πυροβοληθηκε ο Πετρουλας σε διαδηλωσι πριν 45 τοσα χρονια σε αντικυβερνητικο συλλαλητηριο. Χαος οδηγει σε ολεθρο και οι δυναστες ειτε παντα διαθετουν προβοκατορες ιδιως οταν η πολιτεια δεν εχει θεσμους και ταξη. Η ΨΥΧΡΑΙΜΗ ΑΝΤΙΔΡΑΣΙ ΜΑΣ ΚΑΙ Ο ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΕΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΤΗΣ ΑΝΤΙΠΟΛΙΤΕΥΣΗΣ ΜΟΝΟ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΣΟΒΗΣΟΥΝ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΓΙΑ ΑΠΟΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΧΑΟΥΣ ΜΕ ΑΛΛΑ ΣΥΛΛΑΛΗΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΟΥΝ ΣΕ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΗ ΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΠΛΙΑΤΣΙΚΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥΣ ΕΓΚΑΘΕΤΟΥΣ.

  35. PamizensSOK avatar
    PamizensSOK 05/05/2010 15:59:52

    Πήρατε χαμπάρι πως "αγρίεψαν" τα πράγματα ;;
    Τεχνητά, χωρίς πολύ κόπο.
    Αμολήσανε τους πρακτορισκους και κάποιοι παρασύρονται.
    Το μυαλό μας στη θέση του -τη γροθιά μας (ξανά) σφιγμένη -όλοι στο συλλαλητήριο και σήμερα και αύριο και κάθε μέρα.

  36. o aneksartitos avatar
    o aneksartitos 05/05/2010 16:03:34

    Τα νταβατζοΜΜΕ αμέσως σταμάτησαν την απεργία, θα κράξουν αγρίως τους διαδηλωτές, θα ζητήσουν από αύριο να γυρίσουν όλοι στις δουλειές, όποιος δεν τολμησει να ξανααπεργήσει ή να μιλήσει κατά του ΔΝΤ θα είναι εγκληματίας, αναρχικός, κτλ...
    Είναι τα ίδια πράσινα νταβατζοΜΜΕ που τον νοέμβρη του 2008 καλούσαν τον κόσμο να ρημάξει την αθήνα και να ρίξει τον Καραμανλή..
    Ζούμε στην απόλυτη πράσινη χούντα...

    • Orestios avatar
      Orestios @ o aneksartitos 05/05/2010 16:21:41

      Έτσι θα κάνουν.
      Τα γνωστά ΜΜΕ. Ο Καμπουράκης και ο Οικονομέας θα κατηγορούν εργαζόμενους και θα εξυμνούν την προσφορά των αντεξουσιαστών. χο! χο!

      • Kostas avatar
        Kostas @ Orestios 05/05/2010 16:43:18

        Τρεις άνθρωποι πέθαναν και εσύ από μέσα σου χαίρεσαι...
        Δεν πάμε καλά μου φαίνεται.

  37. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 05/05/2010 16:04:15

    Κρίμα 3 ...αθώες ζωές ...
    Συλλυπητήρια στις οικογένειες τους...

    ΥΓ


    Θα πρέπει το Σάββατο να γίνει μια τεράστια διαδήλωση εναντίον των ΔΕΙΛΩΝ ΤΡΑΜΠΟΥΚΩΝ ΔΟΛΟΦΟΝΩΝ που δεν είναι τίποτα άλλο πλέον από υπάλληλοι της εξουσίας ουσιαστικά.

    • χελιδόνι avatar
      χελιδόνι @ Ο Ιθαγενής 05/05/2010 16:06:01

      Της εξουσίας των κερδοσκόπων!

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ χελιδόνι 05/05/2010 16:18:26

        υπάρχει άλλη;

      • Orestios avatar
        Orestios @ χελιδόνι 05/05/2010 16:27:46

        Των αντεξουσιαστών κερδοσκόπων χελιδόνι?

      • χελιδόνι avatar
        χελιδόνι @ χελιδόνι 05/05/2010 19:01:19

        Ορέστιε
        Εχει το χρήμα χρώμα ;

      • Orestios avatar
        Orestios @ χελιδόνι 05/05/2010 19:56:45

        Πράσινο

  38. Γιάννης avatar
    Γιάννης 05/05/2010 16:05:23

    Χρειάζεται ψυχραιμία και συντονισμένη αντίδραση. Το σύστημα εξαπολύει τον παρακρατικό στρατό των μυστικών υπηρεσιών για να αποπροσανατολίσει και να τρομάξει τον κόσμο. Δεν πρέπει να τους το επιτρέψουμε. Ο πόλεμος θα είναι μακρύς και δύσκολος.
    Αλήθεια, ο θλιβερός πρωθυπουργεύων που βρίσκεται?

  39. Lewnidas avatar
    Lewnidas 05/05/2010 16:10:46

    αλητεια! αλητεια πραγματικα

  40. leon avatar
    leon 05/05/2010 16:13:56

    Ντροπη!
    Μια απο τις μεγαλυτερες πορειες την μεταπολιτευσης να αμαυρωνεται ετσι. Και φυσικα η αστυνομια να βρισκει το πατημα που θελει για να την σπασει στα δυο.

  41. matakis avatar
    matakis 05/05/2010 16:15:16

    Το ΕΚΑΒ δεν ανακοινώνει ακόμα τίποτα.

    Ας ευχηθούμε να ήταν απλά μια φήμη....

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ matakis 05/05/2010 16:18:19

      Δεν φαίνεται να είναι φήμη, δυστυχώς.
      Δολοφονία απλών εργαζομένων...
      Ντροπή και αίσχος...

  42. Παρατηρητής avatar
    Παρατηρητής 05/05/2010 16:20:13

    ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΤΕ

  43. Προφήτης avatar
    Προφήτης 05/05/2010 16:22:00

    Ποιος ωφελείται ;

    Πάντα αυτό είναι το ερώτημα που καθοδηγεί ορθά το συλλογισμό.

    Μπορεί να ήταν άτυχη στιγμή, ατύχημα, προσωπική ενέργεια.

    Αλλά πολιτικά ωφελείται η κατοχική κυβέρνηση, επειδή ανακόπτεται η διάθεση του λαού να αντισταθεί έμπρακτα στα μέτρα διαδηλώνοντας.

    ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ, ούτε ο ΣΥΡΙΖΑ ούτε το ΚΚΕ ούτε η ΝΔ έχει συμφέρον από την τραγωδία.

    Συμφέρον αποκομίζει μόνο το φαιοπράσινο μέτωπο ΠΑΣΟΚ-ΛΑΟΣ-Μητσοτάκη και οι αλλοδαποί πάτρωνές τους.

    Τώρα γίνεται αντιληπτό γιατί το ΠΑΣΟΚ ΕΣΠΕΥΣΕ να καταργήσει τον νόμο που απαγόρευε την κουκούλα.

    Οι λαϊκοί αγωνιστές δεν φοράνε.
    Οι προβοκάτορες, οι παρακρατικοί, οι δήθεν αντι-εξουσιαστές, οι ληστές, οι καταδότες, ναι.

    Ας μην καμφθεί το φρόνημα κανενός.

    Αντισταθείτε !

    • Orestios avatar
      Orestios @ Προφήτης 05/05/2010 16:29:11

      Έτσι είναι.
      Οι απόγονοι των ανθρώπων που οδήγησαν τη χώρα σε πολιτική ανωμαλία 45 χρόνια πρίν, πάλι επιχειρούν το ίδιο.

    • Κοντη Λιζα avatar
      Κοντη Λιζα @ Προφήτης 05/05/2010 17:22:06

      Γειά σου Προφήτα. Εδώ είμαι...

  44. Γιάννης Σ. avatar
    Γιάννης Σ. 05/05/2010 16:24:02

    Είναι γνωστό πως δημοσιογράφοι (αληθινοί, όχι τσιράκια του συστήματος) έχουν φωτογραφίες παρακρατικών που συμμετέχουν στις πορείες ως «αναρχικοί».

    Το διαδίκτυο προσφέρει διεξόδους. Χρειάζεται τόλμη.

  45. lmn13 avatar
    lmn13 05/05/2010 16:26:52

    Λυπάμαι για τους νεκρούς και συλλυπούμαι τις οικογένειές τους. Δεν πρέπουν
    τέτοια πράγματα σε αγώνες για την ανεξαρτησία μας.
    Λυπάμαι επίσης που είμαι μακριά από το πεδίο της μάχης αλλά άς συνεχίσουμε τον αγώνα μας σοβαρό, χωρίς θύματα,και σαπίζοντας τους κουκουλοφλώρους και τους μπαχαλάκηδες.

  46. ΠΕΤΡΟΣ ΧΑΣΑΠΗΣ avatar
    ΠΕΤΡΟΣ ΧΑΣΑΠΗΣ 05/05/2010 16:34:46

    Παραίτηση της κυβέρνησης τώρα ή Δημοψήφισμα.


    Μετά τους πρώτους νεκρούς που έχουμε σήμερα και την ανικανότητα της κυβέρνησης ΠΑΣΟΚ – Παπανδρέου να ελέγξει την κατάσταση, πριν καλά καλά τολμήσει να εφαρμόσει έστω και ένα από τα επαίσχυντα μέτρα που αποφάσισε σε συνεργασία με το ΔΝΤ, πιστεύουμε ότι θα πρέπει η κυβέρνηση, είτε να υποβάλει παραίτηση και να πάει σε εκλογές, είτε να κηρύξει ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ. Στη δημοκρατία δεν υπάρχουν αδιέξοδα.
    Απλά, απαιτείται δημοκρατικό αίσθημα και πολιτική ευθιξία. Αν δεν έχει, κακό του κεφαλιού της.
    Αν νομίζει ο κ. Παπανδρέου ότι μπορεί να συνεχίσει να κυβερνάει πάνω σε ανθρώπινα πτώματα και σε οικονομικά εξαθλιωμένο λαό, «πλανάται πλάνην οικτράν».
    Σήμερα είναι υπεύθυνοι οι αναρχικοί. Αύριο θα είναι οπωσδήποτε οι αστυνομικοί και τότε θα γίνει κοινωνική έκρηξη.
    http://hassapis-peter.blogspot.com/2010/05/blog-post_750.html

  47. klausevitz avatar
    klausevitz 05/05/2010 16:35:42

    Ηρεμία! Αυτή την ώρα προβοκάρονται αυτονόητοι
    κοινωνικοί αγώνες. ΑΠΟΜΟΝΩΣΤΕ τους ηλίθιους ή
    τους" στημένους".
    Ο λαός δεν έχει ανάγκη βίας για να υπερασπίσει
    το δικαίωμα του στην...ύπαρξη!
    Οι κήρυκες της έντασης άς χαμηλώσουν...θα χάσουμε
    και τα στοιχειώδη δίκαια μας!

  48. Παρατηρητής avatar
    Παρατηρητής 05/05/2010 16:36:02

    Ούτε ο ΣΥΡΙΖΑ ούτε το ΚΚΕ ούτε η ΝΔ έχει συμφέρον από την τραγωδία ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ

    • NTINOS avatar
      NTINOS @ Παρατηρητής 05/05/2010 16:37:59

      ΚΑΙ ΝΑ ΕΞΗΓΟΥΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ...ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΥΘΥΝΗ.
      ΔΙΝΟΥΝ ΛΟΓΟ ΜΟΝΟ ΣΤΟΥΣ ΘΕΟΥΣ

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ Παρατηρητής 05/05/2010 16:41:24

      Ευθύνες καταλογίζει η Ελληνική δικαιοσύνη. Κανείς άλλος.
      Ούτε εσείς, ούτε εγώ. Η Δικαιοσύνη.

  49. Ο ΑΝΩΝΥΜΟΣ avatar
    Ο ΑΝΩΝΥΜΟΣ 05/05/2010 16:38:18

    Παιδιά δεν έχει νόημα να συγκρουόμαστε μεταξύ μας. Ο αγώνας είναι κοινός όπως και οι στόχοι και τα συμφέροντα μας.
    Δεν είναι δυνατόν μερικοί ανεγκέφαλοι να αμαυρώσουν τον αγώνα χιλιάδων ελλήνων.
    Δεν πρέπει να τους αφήσουμε να χαλάσουν τον αγώνα μας. Ολοι να πενθύσουμε για τους 3 συναθρώπους που άδικα χάθηκαν. Αλλά ταυτόχρονα όλοι να ενωθούμε, να απομονώσουμε τους λίγους ανεγκέφαλους, να διασφαλίσουμε τον αγώνα μας. Μη δώσουμε κίνητρα στους 300 να σπιλώσουν τον αγώνα μας.
    Ολη η Ελλάδα στο δρόμο. Ολοι οι Ελληνες στον αγώνα.

  50. Ο ΑΝΩΝΥΜΟΣ avatar
    Ο ΑΝΩΝΥΜΟΣ 05/05/2010 16:42:47

    Να περικυκλώσουμε τη Βουλή, να μην τους αφήσουμε να βγουν.
    Στοχος μας ειναι να αποτρέψουμε την ψήφιση των μέτρων. Γιαυτό γινονται οι πορείες. Αυτό το μήνυμα πρέπει να περάσουμε και όχι να αλληλοσκοτωνόμαστε.
    Και οι αστυνομικοί μαζί μας είναι κανονικά και αυτοί θίγονται από τα μέτρα.
    Ας αγωνιστούμε ειρηνικά.
    Αυτοί που εχουν τις μολότωφ φαίνεται φαίνεται δε θίγονται από τίποτα και δεν τους ενδιαφέρει τίποτα. Εμείς οι ίδιοι πρέπει να διασφαλίσουμε τις πορείες. Ας τους απομονώσουμε.

  51. a avatar
    a 05/05/2010 16:42:53

    Ολοι εσεις που ενοχλείστε για την κριτική απέναντι στους ΚΚΕ, ΠΑΜΕ, ΣΥΡΙΖΑ, Αναρχικούς και λοιπές "δημοκρατικές δυνάμεις" μπορείτε να μας πείτε τι θα λέγατε εάν απο μία πορεία της ΝΔ βγαίναν κουκολοφόροι και έκαιγαν ανθρώπους;

    Επίσης πόσοι απο εσάς που λέτε να καεί η Βουλή κλπ δεν λέγατε πρίν απο κάποιες ώρες να καούν οι Τράπεζες; Τουλάχιστον δικαιωθήκατε εν μέρει; Εάν αύριο καεί η Βουλή και σκοτωθεί κάποιος υπάλληλος, θα ξαναγράφεται για προβοκάτσιες κλπ, δηλώνοντας την λύπη σας για τους θανάτους ;

  52. παύλος avatar
    παύλος 05/05/2010 16:44:06

    ΠΟΡΕΙΑ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΑΝΤΙΕΞΟΥΣΙΑΣΤΩΝ ΔΟΛΟΦΟΝΩΝ ΤΩΝ ΕΡΑΣΤΩΝ ΤΗΣ ΛΑΓΝΕΙΑΣ ΤΗΣ ΒΙΑΣ. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΣ ΤΟΥΣ ΦΤΥΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ.....

    • παπαδοπουλος τακης avatar
      παπαδοπουλος τακης @ παύλος 05/05/2010 16:51:05

      ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΣΑΚΙΣΟΥΜΕ ΤΑ ΚΟΚΑΛΑ ΟΠΟΥ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΤΕΛΟΣ ΣΤΟΥΣ ΧΑΦΙΕΔΕΣ

  53. Κ.Τ avatar
    Κ.Τ 05/05/2010 16:48:10

    Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΝΑ ΚΟΨΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΑΛΙΑΤΣΟΥΣ ΤΟΥ ΠΑΛΗΟΥ ΤΣΙΡΚΟΥ ΝΔ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΛΗΓΩΣΑΝ ΣΑΝ ΑΜΕΣΗ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΟ ΚΟΙΝΟ ΠΕΡΙ ΔΙΚΑΙΟΥ ΑΙΘΗΜΑ.
    ΤΟ ΣΥΛΛΑΛΗΤΗΡΙΟ ΕΞΕΦΡΑΣΕ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΛΙΤΕΡΟ ΤΡΟΠΟ ΤΗΝ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΙ ΟΛΩΝ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟ ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΟ ΣΑΠΙΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ-ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΚΑΘΕΣΤΩΣ, ΜΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΥΤΟΥ ΕΚΦΑΝΣΙ ΤΟ ΠΡΑΞΙΚΟΠΗΜΑ ΓΑΠ ΚΑΙ ΔΝΤ, ΜΕ ΕΣΧΑΤΟ ΤΙΜΗΜΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ,ΠΟΛΙΤΕΙΑΚΗ ΚΑΙ ΕΘΝΙΚΗ ΜΑΣ ΥΠΟΣΤΑΣΙ, ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΗΝ Τ ΖΩΗ 3 ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΟΣΩΝ ΘΑ ΧΑΘΟΥΝ ΑΚΟΜΑ.
    ΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΘΑΡΣΙΣ ΚΑΙ Η ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΙΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΒΙΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΗΜΟΣΙΝΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΕΔΕΙΧΘΗ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΘΕΣΤΩΣ ΠΑΗ ΝΑ ΜΕΤΑΤΟΠΙΣΗ ΤΗΝ ΟΡΓΗ ΤΟΥ ΛΑΟΥ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΣΤΟΥΣ ΑΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΤΟΥΣ ΕΝΟΧΟΥΣ ΤΟΥ ΕΜΠΡΗΣΜΟΥ, ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΑΚΤΙΚΗ ΕΚΦΟΒΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΗΛΟΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ.

    • Αγανάκτηση avatar
      Αγανάκτηση @ Κ.Τ 05/05/2010 17:03:17

      Δεν έχεις άδικο γιατί πρέπει να εκπροσωπείται μονίμως στα κανάλια η ΝΔ από τον Παυλόπουλο και τον Στυλιανίδη, δεν μπορώ να καταλάβω.

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Αγανάκτηση 05/05/2010 17:05:18

        Γιατί αυτούς επιλέγουν να καλούνε τα κανάλια

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ Αγανάκτηση 05/05/2010 17:09:27

        Δεν πάνε μόνοι τους. Τους καλούν!..

  54. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 05/05/2010 16:48:58

    Οσοι έσπερναν ανέμους όλα αυτά τα χρόνια, σήμερα θερίζουν θύελλες...
    Αλλοίμονο σ' αυτούς που χάθηκαν και στις οικογένειες τους.
    Τα κανάλια, που μόλις μυρίστηκαν αίμα, έσπασαν την απεργία, θα έχουν άπειρες εικόνες για το βράδυ για να καλύψουν το άδειο τους πρόγραμμα.
    Η συζήτηση για τα οικονομικά μέτρα θα περάσει σε δεύτερη μοίρα.

  55. Παρατηρητής avatar
    Παρατηρητής 05/05/2010 16:50:03

    ΑΥΤΟΣ Ο ΛΑΟΣ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΣΤΗΝ ΕΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΑΣ ΑΦΗΝΑΝΕ ΝΑ ΠΤΩΧΕΥΣΟΥΜΕ.

  56. Σοφία avatar
    Σοφία 05/05/2010 16:52:07

    Καθάρματα, δολοφόνοι...

  57. Ο ΑΝΩΝΥΜΟΣ avatar
    Ο ΑΝΩΝΥΜΟΣ 05/05/2010 17:07:30

    Αυτήν τη στιγμή καίγεται ο 4ος οροφος τους ΥΠΟΙΚ που είναι οι φακέλοι των φοροφυγάντων επιχειρηματιών. Μην ξεχνάμε πως ο Κος Βγενόπουλος έχει ταχθει ανοιχτά κατά εναντίον επιλογών και τακτικών της κυβέρνησης.
    Μήπως δεν πρέπει να τρωμε αμασητα ότι μας πλασάρουν?
    Μήπως οι συγκεκριμένοι κουκουλοφοροι εξυπηρετούν κάποιους σκοπούς και ενεργούν βάσει εντολών.
    Ειναι ακραία αυτά που σκέφτομαι?????
    Ναι αλλά ειναι και ακραία αυτά που ζω..
    Πως να δεχτώ όλα αυτά ως συμπτώσεις?????????

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ Ο ΑΝΩΝΥΜΟΣ 05/05/2010 17:10:08

      Ακραίες συμπτώσεις...

      • Ο ΑΝΩΝΥΜΟΣ avatar
        Ο ΑΝΩΝΥΜΟΣ @ ΒΡΑΧΟΣ 05/05/2010 17:12:14

        συμφωνώ ότι είναι ακραίες. μια απορία εξέφρασα, που μολις μου γεννήθηκε.
        Μακαρι να κανω λάθος.

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ ΒΡΑΧΟΣ 05/05/2010 17:20:59

        Δεν πρόσεξες τις τελίτσες...
        Συμφωνούμε.

  58. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 05/05/2010 17:13:22

    Αξιότιμοι κύριοι ...'δημοσιογράφοι-αστέρες',είσθε ακόμα κλεισμένοι στα πολυτελή σας γραφεία;;;Αντε τελειώνετε, γιατί εναγωνίως αναμένουμε το (συμπτωματικά βεβαίως-βεβαίως)κοινό ανακοινωθέν σας.Ναί,ναί,καταλαβαίνω τον βαρύ κι ασήκωτο νταλκά σας,που αυτή τη φορά δεν μπορείτε να τ'αποδώσετε στην κακιά δεξιά.Δεν ανησυχώ όμως.Είμαι βέβαιος,ότι όλο και κάτι νόστιμο θα σοφιστείτε γιά να σερβιρισθεί από τις INOX κουζίνες σας στο πόπολο.Ευτυχώς,που τα πολυτελή σας Cherokee και Cayenne,γλύτωσαν το φόκο.

    Ηταν καλά κρυμένα στα φυλασσόμενα υπόγεια γκαράζ των βοθροκάναλων-εργοδοτών σας.
    ΥΓ:Γιά το απαραίτητο δάκρυ στις οθόνες,γιά τους άτυχους τηγανισμένους,είμαι βέβαιος ότι διαθέτετε πλειάδα μαστόρων υποκριτών συναδέλφων σας.
    ΟΣΟ γιά σένα Jeff,αδύνατους τους κόβω τους ώμους σου.Γι αυτό,κύτταξε καλό μου να φορτώσεις τους αδικοχαμένους σε άλλες πλάτες.Ξέρεις εσύ !!!
    Και κατάλληλλο μηχανισμό έχεις και καλολαδωμένο. Σαράντα χρόνια φούρναρης είσαι.

  59. Κ.Τ avatar
    Κ.Τ 05/05/2010 17:23:59

    Το καθεστως εποφελειται για να επεκταθη το χαος και να κρυφτη πισω απο τη γενικη συγχυση. Οι ΔΟΥ ηταν υποστελεχομενες και τωρα θα απογυμνωθουν με τις 1000 και πλεον αναφερθεισες βεβιασμενες συνταξιοδοτησεις των αρχαιοτερων και εμπειροτερων, ενας ακομα φαυλος κυκλος οικονομικης μασ καταστροφης, πλην φακελλων που λεγεται οτι τωρα και οχι τυχαια πυρπολουνται

  60. netakias.wordpress.com avatar
    netakias.wordpress.com 05/05/2010 17:57:43

    ΑΚΟΥΣΑ ΣΤΟΝ ALHPA (ΣΤΙΣ 17:10) ΟΤΙ ΘΑ ΠΙΕΣΟΥΝ ΤΟΝ ΣΑΜΑΡΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΠΙΣΩ ΤΟ ΟΧΙ

    • ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
      ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ @ netakias.wordpress.com 05/05/2010 18:05:42

      Στον ΑΛΦΑ;;;;Αποκλείεται!!!Μα,αυτό είναι σοβαρό κανάλι.Εχει άλλωστε βάλλει και το χεράκι του ο άσπιλος Κοντομηνάς!!!!

    • Orestios avatar
      Orestios @ netakias.wordpress.com 05/05/2010 18:09:04

      Το σύστημα έχει πανικοβληθεί. Σήμερα σκότωσε ανθρώπους.
      Τώρα πιέζει τον Σαμαρά. Μα το ΠΑΣΟΚ έχει κοινοβουλευτική πλειοψηφία.
      Ή μήπως δεν έχει?
      Μήπως το ΠΑΣΟΚ διαλύεται?

  61. ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΩΤΟΥΛΑΣ avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΩΤΟΥΛΑΣ 05/05/2010 18:03:23

    ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ, ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΗ ΔΥΣΗ.

    ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΕΣ, ΑΚΡΟΑΡΙΣΤΕΡΟΙ, ΤΡΟΤΣΚΙΣΤΕΣ, ΑΝΑΡΧΙΚΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΚΟΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΣΤΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΝΑ ΤΙΘΕΝΤΑΙ Ε Κ Τ Ο Σ Ν Ο Μ Ο Υ

  62. Νίκος avatar
    Νίκος 05/05/2010 18:05:06

    Εως οτου διευκρινιστει πως πεθαναν, πρεπει να περιμενουμε.
    μπορουμε ομως να πουμε οτι αν οντως τους φονευσαν κουκουλοφοροι, τοτε περασαν στο επομενο σταδιο που σκοπο εχει οχι μονο να μας διχασει αλλα αλλα και να μας οδηγησει σε πραξεις αυτοδικιας οι οποιες θα ακυρωσουν ολα οσα θελουμε ως λαος, την εθνικη μας αξιοπρεπεια.

    • Σοφία avatar
      Σοφία @ Νίκος 05/05/2010 18:27:17

      Το τρωκτικό γράφει πως μεταφέρονται οι σοροί τωρα.

  63. ANENTAXTOS ARISTEROS avatar
    ANENTAXTOS ARISTEROS 05/05/2010 18:10:45

    ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΜΑΡΤΥΡΕΣ ΤΟΥ ΠΙΟ ΚΑΛΟΣΤΗΜΕΝΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΤΗΣ ΜΕΤΑΠΟΛΙΤΕΥΣΗΣ..ΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΖΟΤΑΝ 36 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΑΝΕΜΟ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑΣ ΠΟΥ ΕΠΝΕΥΕ ΣΤΗ ΧΩΡΑ,ΜΕ ΤΙΣ ΟΓΚΩΔΕΙΣ ΔΙΑΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ,ΤΟ ΠΟΛΥΥΠΟΣΧΟΜΕΝΟ ΝΕΟΙΔΡΥΘΕΝ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΤΗ ΝΔ ΤΟΥ 55%,ΤΗΝ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΗ ΔΗΛΑΔΗ ΕΝΑΣΧΟΛΗΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ,ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΓΑΜΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΛΜΑ.ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΩΝ ΑΠΛΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ.ΣΤΗ ΧΡΟΙΑ ΤΗΣ ΦΩΝΗΣ ΤΟΥΣ.ΚΟΥΜΠΩΜΕΝΟΙ ΟΛΟΙ ΑΝΑΡΩΤΙΟΥΝΤΑΙ ΠΟΥ ΒΑΔΙΖΟΥΜΕ.ΛΕΓΑΝΕ ΠΟΛΛΟΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΟΤΙ Ο ΕΧΘΡΟΣ ΗΤΑΝ ΑΟΡΑΤΟΣ..ΟΤΙ ΣΤΗ ΔΙΚΤΑΤΟΡΙΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΑΜΕ.ΗΤΑΝ ΤΟΤΕ Η ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΤΟΥ ΝΑ ΜΙΛΑΣ,ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ,ΝΑ ΠΡΑΤΤΕΙΣ..ΗΤΑΝ ΤΟΤΕ Η ΦΑΣΙΖΟΥΣΑ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΖΕ ΣΕ ΚΑΘΕ ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ(ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΩΣ ΤΟΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ)Ο ΦΑΝΕΡΟΣ ΕΧΘΡΟΣ ΚΑΘΕ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΑ ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΥ ΠΟΛΙΤΗ..ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ,Ο ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΧΩΡΑ ΜΑΣ,ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΜΑΣ(ΝΑΙ,ΜΗ ΦΟΒΑΣΤΕ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΤΕ..ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΑΣ)ΕΙΝΑΙ Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΥΠΟΔΟΥΛΩΣΗ ΠΟΥ ΔΙΑΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΜΕΤΡΑ ΤΗΣ ΝΕΟΣΥΣΤΑΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ.ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΣΥΝΘΗΜΑ «ΜΑΡΚΕΖΙΝΗ ΜΑΣΚΑΡΑ»ΠΟΥ ΦΩΝΑΖΑΝ ΟΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΣΤΙΣ ΔΙΑΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΑ ΤΑΡΑΓΜΕΝΑ ΙΟΥΛΙΑΝΑ ΤΟ 1965 ΔΙΝΕΙ ΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΣΤΟ «ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΜΑΣΚΑΡΑ».ΟΙ ΑΥΞΗΣΕΙΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΛΗΘΩΡΙΣΜΟ ΕΓΙΝΑΝ ΠΕΡΙΚΟΠΕΣ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΔΟΜΑΤΩΝ.Η ΤΡΟΜΟΛΑΓΝΙΑ ΤΗΣ ΧΡΕΩΚΟΠΙΑΣ ΔΙΑΧΕΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΑΠΟ ΤΑ ΦΕΡΕΦΩΝΑ-ΜΕΣΑ ΜΑΖΙΚΗΣ ΑΠΟΧΑΥΝΩΣΗΣ.ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΜΕΝΟΥΣ ΚΟΝΔΥΛΟΦΟΡΟΥΣ ΤΟΥ ΝΕΟΠΑΣΟΚ.ΤΟ ΤΡΙΠΤΥΧΟ ΤΗΣ 3ΗΣ ΤΟΥ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΤΟ 1974«ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΣΙΑ,ΛΑΙΚΗ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗ»ΕΧΕΙ ΠΟΔΟΠΑΤΗΘΕΙ ΠΛΗΡΩΣ ΚΑΙ ΔΙΝΕΙ ΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΙΜΠΕΡΙΑΛΙΣΜΟ ΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΝΤ.ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΤΑ ΔΑΝΕΙΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΑΣΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΟΥΝ ΛΗΣΤΡΙΚΕΣ ΔΙΑΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΠΙΤΟΚΙΑ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΡΕΟΥΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ.ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΙΛΙΚΤΑ.ΚΑΙ Ο ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΕΙ ΥΠΟΛΟΓΟΣ ΓΙ ΑΥΤΑ.ΓΙΑΤΙ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΝΑ ΣΥΖΥΤΗΣΗ ΤΗΝ ΠΑΡΟΧΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΑΠΟ ΤΗ ΡΩΣΙΑ,ΤΗΝ ΚΙΝΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΡΑΒΕΣ?ΠΟΙΟΣ ΤΟΝ ΕΜΠΟΔΙΖΕΙ?ΑΡΝΗΘΗΚΕ Η ΟΧΙ ΠΙΘΑΝΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΛΙΒΥΗ ΤΟΥ ΚΑΝΤΑΦΙ,ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΙΛΟΥ ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ?ΕΙΠΕ ΟΧΙ ΣΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΠΟΥ ΕΤΟΙΜΑΖΑΝ ΟΙ ΡΩΣΟΙ ΓΙΑ ΠΑΡΟΧΗ 50 ΕΚΑΤ.ΕΥΡΩ ΜΕ ΕΠΙΤΟΚΙΟ 2%?ΓΙΑΤΙ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΕΠΙΜΟΝΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥΣ?ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΦΙΛΟΣ.ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΡΥΨΕ ΠΟΤΕ..ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΗΛΩΝΕΙ ΚΑΙ ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ ΞΥΠΝΑ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΕ ΜΟΝΟ ΓΝΩΜΟΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΗ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΗ ΕΞΑΡΤΗΣΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΕΓΓΟΝΩΝ ΜΑΣ.ΗΡΘΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΦΑΝΟΥΝ ΞΕΚΑΘΑΡΑ,ΑΤΑΛΑΝΤΕΥΤΑ ΟΙ ΔΙΑΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΚΟΜΜΑΤΩΝ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΜΕΡΙΑ ΟΣΟΙ ΛΕΝΕ ΝΑΙ ΣΤΟ ΔΝΤ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΟΙ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΧΟΥΝΤΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ.ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΜΕΡΙΑ ΟΣΟΙ ΔΙΑΒΛΕΠΟΥΝ ΤΗΝ ΔΙΑΛΥΣΗ ΚΑΘΕ ΕΝΑΠΟΜΕΙΝΑΝΤΟΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ 13ΟΥ ΚΑΙ 14ΟΥ ΜΙΣΘΟΥ ΤΟΣΟ ΣΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΟΣΟ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΔΗΜΟΣΙΟ ΤΟΜΕΑ.ΟΣΟΙ ΛΕΝΕ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗ ΤΩΝ ΑΠΟΛΥΣΕΩΝ ,ΣΤΗΝ ΜΕΙΩΣΗ ΤΩΝ ΜΙΣΘΩΝ ΚΑΙ ΣΤIΣ ΣΥΝΤΑΞΕΙΣ ΠΕΙΝΑΣ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΟΙ ΟΣΟΙ ΩΧΑΔΕΛΦΙΣΤΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΟ ΜΑΝΑ ΕΞ ΟΥΡΑΝΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΕΣΣΙΑ ΓΙΩΡΓΟ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ,ΟΣΟΙ ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΚΟΜΜΑΤΙΚΑ ΔΕΣΜΙΟΙ Σ ΟΛΟ ΤΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΦΑΣΜΑ ΚΑΙ ΣΚΕΠΤΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΗΣ ΤΣΕΠΗΣ ΤΟΥΣ.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΙΔΕΟΛΟΓΙΚΟΣ ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ .ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ..ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΑΡΝΟΥΝΤΑΙ ΤΗΝ ΚΟΙΝΗ ΔΡΑΣΗ ΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ΑΝΕΦΕΛΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΝΑΡΧΙΚΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΡΘΕΙ ΠΟΤΕ ΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΝΤΟΛΗ ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ-ΔΙΚΤΑΤΟΡΑ,ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΥΠΟΛΟΓΟΙ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ.ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΕΝΔΟΙΑΣΜΟ ΘΑ ΘΕΩΡΗΘΟΥΝ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΤΩΝ ΟΝΕΙΡΩΝ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ ΣΤΥΛΟΒΑΤΕΣ ΤΟΥ ΣΑΠΙΟΥ ΣΗΜΕΡΙΝΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ.

  64. ΝΑΟΥΣΑΙΟΣ avatar
    ΝΑΟΥΣΑΙΟΣ 05/05/2010 18:54:06

    Ιδιοκτήτης της Μαρφίν δεν είναι ο Βγενόπουλος;
    Αυτός που ρωτούσε τι γίνανε τα 50.000.000;
    Λέτε ο Υπουργός να τα επιστρέψει τώρα που οι άγνωστοι (;) του κάψανε το δικό του δάσος;
    Κάτι συμπτώσεις!!!

  65. παν avatar
    παν 05/05/2010 19:00:31

    Μα είναι δυνατόν να καούν οι άνθρωποι στα καλά καθούμενα...δε πάνε να κάνουν καμμιά άλλη δουλειά οι καρεκλοκένταυροι που μας φυλάνε...ας πάνε στα τσακίδια καλύτερα!!! έλεος δλδ Θεέ..έλεος
    Αυτή η χούντα είναι χειρότερη κατα πολύ απο του Παπαδόπουλου & σια...ποιος το περίμενε ότι τα Παπαντρεόπουλα απο παπου μέχρι εγγονό θα κάνανε την Ελλάδα ένα μάτσο σκατά....

  66. χελιδόνι avatar
    χελιδόνι 05/05/2010 19:05:19

    Καλά, έξοδο κινδύνου, δεν είχε το υποκατάστημα της Τράπεζας με τα αθώα θύματα;

    Πως έδωσε η πολεοδομία άδεια λειτουργίας;

  67. Ακυρος avatar
    Ακυρος 05/05/2010 20:52:02

    Τσόλια, χερόβολα, εγκληματίες, τσογλάνια, σαπρόφυτα, αλήτες, ξενόδουλα ρεμάλια, ηλίθια βρωμιάρικα μυαλά, σάπια ανήθικα καθίκια, θρεμμένα μέσα στην αριστεράντζα που κυριάρχησε ως "ηττημένη" τάχα και εξέθρεψε την βία, ερήμωσε και εξαθλίωσε την χώρα, της φόρτωσε βάρη δυσανάλογα με τις αντοχές και τις δυνατότητές της, την μαγάρισε και της "χάρισε"
    την κατάθλιψη και τον φόβο!

    Αν δεν γίνει μια πανελλήνια κίνηση να ξεμαγαριστεί πρώτα πρώτα από τα πλοκάμια του φόβου και μετά από την φόβο της αλήθειας αυτός ο τόπος, κανένας δρόμος δεν θα ανοιγεί στην ανάπτυξη του και την ευημερία των Ελλήνων, ιθαγενών και υπηκόων!
    Οι "καουμπόυδες" και τα σπιρούνια τους, θα ματώνουν τα κορμιά τους!
    Ντυμένοι μασκαράδες σε μια διαρκή ολέθρια Αποκριά!
    Φορώντας την κουκούλα και κρατώντας τα ...ανακυκλώσιμα μπουκάλια μπύρας ή κοκα κόλας που συλλέγουν!
    Mε τις βαριοπούλες τους, με την βενζίνα για τις εντριβές τους, με τις σπουδές τους στην ...Ανωτάτη Μακελλευτική!

    Απαντήστε στους αλήτες, βγάλτε τους πρώτα απ΄ όλα την προβιά που οι λέξεις και οι έννοιες τους χάρισαν!

    Όλοι αυτοί που τους "γέννησαν" και τους "έθρεψαν στο κόρφο τους", πιστεύοντας ότι ήταν ...αυγά τους και όχι φιδογενιά, ας βγουν πρώτοι να πουν τί είναι επαναστάτης, τί είναι αγώνας, τί είναι ελευθερία, τί είναι ηρωισμός και ΠΡΠΠΑΝΤΩΝ
    τί δουλεία και χειραγώγηση!

    Αλλά ΠΟΥ!!!!
    Στην Εκάλη και στα βόρεια ή νότια Προάστια που είναι αραγμένοι, σιγά μη τους νοιάζει πια!
    Τα φιδάκια τους μεγάλωσαν, γίναν οχιές και γεμίσαν το τόπο!

  68. Ακυρος avatar
    Ακυρος 05/05/2010 21:00:55

    Οι προβατοΚράτορες!

    Ειναι σαν τα γουμαράγκαθα! Κατάλληλα να τα τρώνε τα γαϊδούρια, απωθητικά για τους ανυποψίαστους.
    Φύονται οπου γουστάρουν! Με το έτσι θέλω! Καίνε, ρημάζουν, ενίοτε δε και σκοτώνουν! Είτε υπαλλήλους πολυκαταστημάτων παλιότερα, ειτε πρόσφυγες Αφγανούς προσφάτως , είτε υπαλλήλους τραπεζών σήμερα. Εις περιπτώσεις δε και κανα μπάτσο γουρούνο δολοφόνο!(... Η δολοφονία του Νεκτάριου Σάββα εκτός από τους αστυνομικούς στόχευσε και τους μάρτυρες τρομοκρατικών επιθέσεων. Λίγες μέρες μετά αθωώθηκε ο Ελα. Ολως τυχαίως πάλι!)
    Μετά βέβαια, σαν τους Ινδιάνους, χορεύουν και τραγουδούν!Παιάνες για τα θύματά τους και τις μανάδες τους!
    πχ (http://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=1071432#1071432)
    Οταν καμια φορά τα προβοτοΚρατοράκια συλλαμβάνονται, τότε είναι δάκτυλος της ΑσφΕλειας, σχέδιο των ουφο και συνεπώς, με την ετυμηγορία του Λακη του ΑεροπαΓήτου και του Μάκη του Τιμωρού, απολύονται ως αθώοι!
    Ενα ολόκληρο σύστημα τους προστατευει και τους αγιάζει.
    Ολες αυτές τι μέρες ετοίμαζαν κανάλια, ραδιόφωνα, πάνελ, μάκηδες, τατιάνες, αυτιάδες, το Κολοσσαίο! Απαξίωναν το σύστημα που υπηρέτησαν, υπέθαλψαν, υποστήριξαν, στήριξαν ιδεολογικά και ηθικα!
    Οχι δεν ήταν ομαδική ψυχοθεραπεία να κατευναστεί η οργή, όπως σε μια στιγμή πίστεψα! Το αίμα ήταν απλά, φυσικο επακόλουθο, το ζητούμενο, ώστε να πάρει το δρόμο του και άντε να το μαζέψεις!
    Μη ψάχνετε πάντα το φαλακρό βουβάλι από πίσω !
    Μπείτε και διαβάστε τις ιδέες και τα πιστεύω τους στα στέκια τους!
    Αφου τους ξέρετε και εννοείτε ότι είναι ο κρατικός στρατός, γιατι αγαπητοι ΠΑΜίτες τους περιθάλπετε;
    Γιατί τρέχετε να τους σώσετε; γιατί δεν τους τσουβαλιάζετε; Με τα παλουκια σας, με το πλήθος σας, με τη γεναιότητά σας;!
    Απλά δεν τους επιτρέπετε να εισχωρήσουν στην σφιχτή παλουκοφόρο πορεία σας. Αλλά παρακολουθείτε απαθείς και "εισπράτετε", χωρίς να καταδικάζετε ουσιαστικά την ιδεολογική βάση της συμπεριφοράς τους, την οποία η θεωρία σας υπηρετεί και στηρίζει.
    Οσο για το θέμα των 17 στο νοσοκομείο που ,τότε, το ΠΑΜΕ κατήγγειλε και εδειρε ανηλεώς, γιατί δεν εδωσε τα ονόματά τους; μήπως ήταν παιδιά τους; τα φιδάκια τους; πνευματικά ή φυσικά;
    ...Οπως πχ,με το Ρεσάλτο του Κερατσινίου;
    με τις 300 φιάλες κοκακόλας και μπυρας για ανακύκλωση, με τις βαριοπούλες ώς ντεκόρ και τα 10 μπιτόνια κηροζίνη για την ...κεροσάν!
    ...Οπως στην απελευθέρωση των παιδιών ενός κοκοράκη με αλογοουρίτσα που εκγλωβίστηκαν μετά από ...αντιστασιακές ενέργειες,
    ... οπως στη περίπτωση των ...απαλλοτριωτών τραπεζών και λοιπών άλλων γεγονότων;
    Ναι είναι γνωστοί οι άγνωστοι. Γνωστοί και οι καλλιεργητές τους, γνωστοί και φύλακές τους!
    Αν έχετε διαφορετική άποψη και δεν ανέχεστε την υπαρξή τους, εκεί είστε, περισσότεροι είστε, πιάστε τους και ξεμπροστιάστε τους!
    Μην καλύπτετε τους ΔΟΛΟΦΟΝΟΥΣ, προπάντων, αφού λέτε πως δεν σας ανήκουν!
    Σταθείτε απέναντί τους και καταδικάστε τους!
    Αν άλλη φορά τους αφήσετε να δράσουν, ειστε συνένοχοι!!!!

  69. Κώστας avatar
    Κώστας 05/05/2010 21:36:47

    Πολιτικοί της δεκάρας:

    Δεν θέλω δηλώσεις .
    Δεν θέλω κανάλια.
    Δεν θέλω συλλυπητήρια.

    Θέλω να μην σας ακούω.
    Θέλω να μην σας βλέπω.
    Θέλω να μην κλάψω και άλλο .

    30 χρόνια που σας θυμάμαι τα ίδια λέτε και τίποτα δεν κάνετε !
    Παίζετε με την ψυχή μου . Την κουρελιάσατε .
    Θέλω να τη συμμαζέψω.

    Θέλω χωρίς την παρουσία σας, να θρηνήσω τους νεκρούς!