#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
08/05/2010 11:29
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τρεις και ο Χατζηπετρής...

Η Ντόρα των μεγάλων  αντιφάσεων



Πάντα είχα την απορία πως γίνεται η κυρία Μπακογιάννη παρά τις αμέτρητες παρουσίες της σε ραδιόφωνο και τηλεόραση να  καταφέρνει να πείσει τόσο λίγους.

Πάντα ήμουνα ιδιαίτερα διστακτικός απέναντι της χωρίς να μπορώ να προσδιορίσω τον λόγο.

Ο πολιτικός της λόγος πρωτόλειος θυμίζοντας μαθήματα χρηστομάθειας. Επαναλαμβανόμενες μονότονες  γενικές αρχές,  όπως οι πολιτικοί πρέπει να λέμε την αλήθεια, να είμαστε έντιμοι, να λειτουργούμε συλλογικά, να είμαστε αποτελεσματικοί και να μας ενδιαφέρει το γενικό και όχι το προσωπικό  συμφέρον και τα λοιπά.

Μου θυμίζει φίλους που δίνουν σε κοινωνικές συναναστροφές συμβουλές στους άλλους για το πώς πρέπει να είναι μια ευτυχισμένη οικογένεια και αυτή έχουν ταράξει την γυναίκα τους στο κέρατο και στο μπινελίκι.

Καθαρές κουβέντες εντάξει αλλά ακόμα έχουμε ερωτηματικά για την φιλική σχέση με τον Χριστοφοράκο.  Σε τόσες δεκάδες ώρες συνεντεύξεων δεν έπρεπε να μας είχαν λυθεί οι απορίες.

Συλλογικότητα όταν η ένωση ελλήνων διπλωματών σε επίσημες ανακοινώσεις τους σας κατηγορούν  ότι το υπουργείο εξωτερικών επί ημερών σας διοικούνταν από μια στενή κάστα συνεργατών και συγγενών.

Κατόπιν εορτής σκληρή κριτική στην κυβέρνηση Καραμανλή,

«Δεν τα έλεγα επειδή είχαμε 151 βουλευτές και θα έπεφτε η Κυβέρνηση».

Όχι Ντόρα δεν τα έλεγες γιατί συγκυβερνούσες. Διόριζες υπουργούς, υφυπουργούς, άπειρα στελέχη στην κρατική μηχανή γιατί ήθελες να ελέγξεις την ώρα της διαδοχής το συνέδριο. Στην ουσία με τον Σουφλιά είχατε μεγαλύτερη δύναμη από τον Καραμανλή τον οποίο με φιλότιμες προσπάθειες ξαποστείλατε.

Μας προσβάλεις όταν λες ότι είσαι περισσότερη νεοδημοκράτισα από τους άλλους.

Μας εξαγριώνεις όταν δεν αποδέχεσαι το αποτέλεσμα μια καθαρής ανοικτής λαικής ψηφοφορίας και αμφισβητείς από την πρώτη στιγμή την επιλογή μας.

Μας βουρλίζεις όταν λες πως αγαπάς την πατρίδα περισσότερο από εμάς και για αυτό ψήφισες την συμφωνία με το ΔΝΤ.  Ηρωική έξοδο έψαχνες.

Μας θυμώνει όταν λες ότι ζήτησες από άλλους βουλευτές να μην σε ακολουθήσουν. Τρεις και ο Χατζηπετρής ήταν τους άφησες για να συνεχίσουν το πριόνισμα.

Τι σημαίνει δεν έχω αποφασίσει αν θα κάνω κόμμα. Άμα έχεις εμπιστοσύνη στις δυνάμεις σου και  πιστεύεις ότι αυτά που πρεσβεύεις έχουν απήχηση κάνεις τώρα κόμμα και δεν περιμένεις. Η πολιτική δεν είναι πρόσκληση φίλων για έξοδο. Τώρα βαριέμαι αλλά πηγαίνετε εσείς και άμα αλλάξω γνώμη περνάω για ένα ποτό.

Μεγάλη παίκτες δεν είναι αυτοί που κάνουν μόνο μεγάλη σταδιοδρομία αλλά και αυτοί που ξέρουν πότε να αποχωρήσουν  για να μην σέρνονται στο γήπεδο. Είναι όσοι κρεμάνε μόνοι τους την φανέλα και δεν βολοδέρνουν προκαλώντας άλλες φορές τον οίκτο και άλλες το γέλιο.

Aris.A

ΣΧΟΛΙΑ

  1. WB avatar
    WB 08/05/2010 11:43:13

    Την τσέπη της αγαπά... Και τα περί κόμματος είναι για να μην σταματήσει η ροή χρημάτων προς το ταμείο. Και κάτι άλλο. Οι εξαρτώμενοι έχουν ξεσαλώσει από προχθές. (Μεταξύ άλλων εκπομπή MEGA με Μητρόπουλο Σιδηροκαστρίτη και παρέα). Δεν πήραν τα μηνύματα του λαού. Τα ΜΜΕ δεν βγάζουν αρχηγούς. Αν έβγαζαν θα είχαμε σήμερα τον Βενιζέλο πρωθυπουργό και την Μπακογιάννη αρχηγό της αξιωματικής αντιπολίτευσης..... Μπρρρρρρρρ....

  2. ΒΡΑΧΟΣ avatar
    ΒΡΑΧΟΣ 08/05/2010 11:50:19

    Καλημέρα.
    Μία παράμετρο που δεν την αναφέρετε: Ποτέ, νομίζω, δεν της έχει πάρει συνέντευξη, σοβαρός δημοσιογράφος. Ποτέ. Γιατί οι δημοσιογράφοι της διαπλοκής και σοβαροί δεν είναι και δεν είμαι καθόλου βέβαιος, ότι είναι και δημοσιογράφοι.
    Αν της έπαιρνε συνέντευξη δημοσιογράφος που είχε σωστά προετοιμαστεί από πριν, που είχε κάνει σωστή έρευνα, που είχε κάνει πραγματικό ρεπορτάζ, που είχε ελέγξει τις πηγές του, που δεν είχε κάνει ρεπορτάζ απο κινητό(?), που δεν ενεργεί σαν όργανο του εργοδότη του και που ήταν πραγματικά ανεξάρτητος και είχε την πραγματική διάθεση να την στριμώξει και να της κάνει δύσκολες ερωτήσεις, πολιτικού περιεχομένου, και να μην πετάει "ατάκες" τηλεοπτικής και ραδιοφωνικής γελοιότητας, θα την είχε κάνει να φαίνεται σαν παιδούλα νηπιαγωγείου απέναντι στον Αϊνστάϊν...
    Εφιάλτης...Αλλά είπαμε. Ποιος έχασε τον δημοσιογράφο για να τον βρουν τα κανάλια της διαπλοκής;

    • Bloody_Ophelia avatar
      Bloody_Ophelia @ ΒΡΑΧΟΣ 08/05/2010 12:13:37

      Ενδεχομένως και να είναι έτσι. Ενδεχομένως το ίδιο να ισχύει και για τον Πρόεδρο. Εκτός αν ο θλιβερός Τριανταφυλλόπουλος και η ομοίως θλιβερή " Ελεύθερη Ώρα" λογίζονται ως σοβαρή, ανεξάρτητη, αδέσμευτη δημοσιογραφία. Μάκης ως άλλος Σουλτσμπέργκερ.. ρε παιδιά για τω θεώ.. είπαμε..

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ Bloody_Ophelia 08/05/2010 12:37:26

        Είναι ακριβώς έτσι, πιστεύω.
        Θα σας συνιστούσα να βλέπατε την ταινία που ένας δημοσιογράφος-πραγματικός-πήρε συνέντευξη από τον Νίξον. Φρόστ λεγόταν. Ταινία βέβαια , αλλά δείχνει και μερικά πράγματα, περί δημοσιογραφίας...
        Όσο για τον δημοσιογράφο της κλειδαρότρυπας, συμφωνώ και επαυξάνω.Δυσφορία στα όρια εμέτου.

  3. mara avatar
    mara 08/05/2010 11:55:02

    Επιεικώς θλιβερή, η εμφάνιση της χθές στο mega.
    Μέχρι και ο Ντερμπεντέρης την έκανε ρεζίλι....
    Λίγο να την δυσκολέψει κάποιος χάνει τον μπούσουλα... (Μαθήματα ο Καρατζαφέρης της έχει κάνει? Ότι λέει κάθε μεσημέρι ο "υπερ...πατριώτης" στο μητσοτακοκάναλο, τα ίδια ακριβώς έλεγε και αυτή. Εκτός και αν είναι συμμαθητές στην ίδια τάξη που διδάσκει ο μπαμπάκας...)

  4. νεόπτωχος avatar
    νεόπτωχος 08/05/2010 12:13:50

    Ντόρα Μπακογιάννη.
    Παιδί πρωθυπουργού, γόνος παλιού πολιτικού τζακιού, κολλητή με μεγαλο-επιχειρηματίες, διασυνδέσεις με την υπερδύναμη, ταλέντο στο ψέμμα, μανούλα στη δημιουργία ομάδων και βέβαια, αγαπημένη των καναλαρχών.
    Με άλλα λόγια, Γιωργάκης .
    Μας αξίζει.

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ νεόπτωχος 08/05/2010 12:17:13

      Το τελευταίο ερευνάται, κολλητός μου πιστεύει ότι πρόκειται για τον ίδιο τον Κωνσταντίνο Μητσοτάκη, ο οποίος μεταμφιέζεται σε "κόρη" του για να μας μπαστακωθεί για καμιά 50αριά χρόνια ακόμα.

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ νεόπτωχος 08/05/2010 21:18:37

      ορκίζεσαι;

  5. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 08/05/2010 12:17:11

    Tην Δευτέρα,θα μας την σερβίρει (ποιός άλλος;;;;;)ο Χατζηλαλάκης,μετά το βραδυνό δελτίο.Σαν βαλεριάνα ένα πράγμα,γιά να εμπεδώσουμε οριστικά το 'όξω π..στη απ'την παράγκα' και να κοιμηθούμε ήσυχοι και λυτρωμένοι.Ο .....Χατζηλαλάκης !!!!Το αγλάισμα της αντικειμενικής δημοσιογραφίας.Το Αττικόν άλας !Ο Χατζηλαλάκης,που τον άκουγα χθές απ'το ραδιόφωνο(Καλά ντέ,μην βαράτε όλοι μαζύ.Ο.Κ.είμαι μαζόχα),να κοπανιέται που κάποιος άλλος συνάδελφός του,τόλμησε και μίλησε γιά τον 'κουρασμένο',χωρίς ν'αναφερθεί στην πρωτογενή πηγή.Μην μου χολοσκάτε κύριε βλαχομπαρόκ !!!Μην σεκλετίζεσθε!Το εμπεδώσαμε:Εσείς πρωτομιλήσατε γιά τον 'κουρασμένο' πρωθυπουργό.Εχετε επαξίως την πατέντα του όρου και δικαιούσθε να καρπωθείτε τα επίχειρα,από ότι αυτό προκάλεσε.Αξιος ο μισθός σας ώ ευεργέτα της Ελλάδας.Ν'άστε βέβαιος,ότι εμείς οι ιθαγενείς συντηρητικοί,δεν θα σας αδικήσουμε ποτέ. Γιατί ποτέ δεν θα ξεχάσουμε τον καταλυτικό σας ρόλο στην τύχη του ΚΚ,του Β΄.
    ΥΓ:Αν ποτέ σας, μας απαντήσετε στο δρόμο και δείτε να κρατάμε σακούλα,κάλλιο ν'απομακρυνθείτε.Γιατί ΑΥΤΗ η σακούλα,θ'άναι γιά σας κύριε.Και πολύ φοβάμι, πως δεν θα περιέχει ροδοπέταλα.

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 08/05/2010 12:40:12

      Δεν είναι δημοσιογράφος ο Χατζηλαλάκης. Παρουσιαστής ειδήσεων και εκπομπών προσπαθεί να είναι.
      Α, και εκδότης...

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ ΒΡΑΧΟΣ 08/05/2010 12:42:08

        Συμπληρώνω: Δεν κυκλοφορεί στο δρόμο περπατώντας. Οδηγεί την Πόρσε και ενίοτε δεν βγαίνει και από την μπροστινή πόρτα του μαγαζιού , γιατί φοβάται μην του την γδάρουν...

      • ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
        ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ @ ΒΡΑΧΟΣ 08/05/2010 16:39:46

        ΒΡΑΧΟΣ,μην περιμένεις να διαφωνήσω.Συμφωνώ κι επαυξάνω.Το βλαχαδερό με τ'ακριβά αμάξια και την ....DEAL NEWS.
        nancy,και να θέλω να ξεχάσω τον Απέθαντο,δεν μπορώ.Εδώ στράβωσε και το κοντάρι του Αη-Γιώργη με δαύτον.

    • nancy avatar
      nancy @ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 08/05/2010 13:23:34

      Τον Απέθαντο ξεχάσατε Σπάρτακε. Εκεί χρειαζόμαστε τον Αγιο Γεώργιο.

  6. DrNo avatar
    DrNo 08/05/2010 12:34:24

    Η Ντόρα είναι μια θλιβερή μορφή. Ξεπερασμένη από την εποχή μας, έχει μείνει ακόμη στον ξύλινο κλισέ πολιτικό λόγο που πείθει μόνο αγράμματους βοσκούς, μερικές νοικοκυρές χωρίς προσβαση στο ιντερνετ και το στρατό των διορισμένων στο Δημόσιο από την οικογένειά της.
    Χωρίς ούτε καν μέτριες πανεπιστημιακές σπουδές, χωρίς επαγγελματική εμπειρία (πλην του γραφειου του μπαμπά της) , με αστεία ψευτοξενική προφορά- γαλλική όταν λέει Μιτεράν, βλαχοτεξανική οταν λέει George Bush κοκ, προσπαθεί να καλύψει την έλλειψη μόρφωσης που την διατρέχει.

    Το σύστημα Μητσοτάκη , που αρχίζει από την κατοχή με τους υπάλληλους ληστές Γρυλλάκηδες που με απειλή όπλων έπαιρναν χωράφια στην Κρήτη , για να τα μεταπωλήσει ο Μητσοτάκης στις ΗΠΑ, συνεχίζεται με ευρεία αρχαιοκαπηλεία και καταπάτηση δημοσίων εκτάσεων και ολοκληρώνεται με το περίφημο 10% (που ποτέ δεν διαψευστηκε) στις δημόσιες προμηθειες επι Κυβερνησεως 90-93.
    Πολιτικά έμειναν επί 60 χρόνια προσκολλημένοι υπηρέτες της Αμερικανικής εξωτ. πολιτικής, μέχρι και στις μέρες μας όπου με αποκυρύφωμα την άρνηση ελληνορωσικής προσεγγισης και την ανευ όρων αποδοχή του σχεδίου Ανάν, έδειξαν οτι δεν προτιθενται θα αλλάξουν ποτέ.
    Ο φιλικός κύκλος τους ήταν πάντοτε οι κρατικοδίαιτοι μεγαλοεπιχειρηματίες, από ΜοτορΟιλ έως Ζιμενς και ποτέ κανονικοί άνθρωποι.
    Όλα αυτά τους οδήγησαν σε πρωτοφανή κοινωνική απομόνωση , με αποτέλεσμα να απολαμβάνουν τις καλοκαιρινές διακοπές τους στο Μαράθι υπό τη φύλαξη 20 ενόπλων φρουρών ημερησίως.

    Από την ανσκόπηση αυτή ένα συμπέρασμα προκύπτει:
    Περισσότερα κοινά με το ΠΑΣΟΚ και την οικογένεια Παπανδρεου έχει η Ντόρα, παρά με τη ΝΔ και τον Καραμανλισμό. Ήταν πάντοτε ξένο σώμα στην παραδοσιακή δεξιά η οποία έχει αξίες όπως φιλοπατρία, φιλότιμο κ.α.

    Ο φυσικός της χώρος είναι το νεοφιλελεύθερο και φιλοαμερικάνικο ΠΑΣΟΚ. Αν δεν δημιουργησει κόμμα, είναι βέβαιο οτι εκεί θα προσχωρήσει.

    Η ιστορία όμως έχει ξεπεράσει τους Αμερικάνους , που έγιναν υπερδύναμη πάνω στο πτωμα της κατεστραμμενης Ευρώπης, αλλά σήμερα τυπώνουν χρήμα για να μην πτωχευσουν. Η Ευρώπη δεν είναι όπως πριν 30 χρόνια και οι Ρώσοι είναι Ευρωπαίοι και οχι κλειστό σοβιέτ. Οι πολιτικές μορφές του παρελθόντος, τύπου Ντόρας , δεν έχουν πολιτικό μέλλον, όσο κι αν φωτογραφίζονται κάζουαλ-δηθεν δίπλα στη νεολαία στο φεισμπουκ.

  7. Κομοτηνη avatar
    Κομοτηνη 08/05/2010 12:58:01

    η Ντόρα θέλει οπωσδήποτε να έχει με το μέρος της την μειονότητα της Θράκης
    Τα μάτια σας ορθάνοιχτα

  8. LEWNIDAS avatar
    LEWNIDAS 08/05/2010 13:07:50

    αρχισαν τα γκαλοπ και οι δημοσκοπησεις! αδερφια να το ξερετε εισαστε στατιστικο σφαλμα, μειοψηφια αλλα θελει ο κοσμος.

  9. fileleutheros avatar
    fileleutheros 08/05/2010 13:14:13

    Αγαπητε DrNo, αφου εισαι τοσο γνωστης των πεπραγμενων της οικογενειας Μητσοτακη και του περιγυρου της(Γρυλλάκηδες), τοσο ωστε να προβαίνεις σε ονομαστικες καταγγελειες, το αντρικιο θα ηταν να τις κάνεις υπογράφοντας με το πραγματικό σου όνομα...αλλά είσαι και εσύ ένας κοινός συκοφάντης, ξόανο, φερέφωνο όλης αυτής της ιδεολογίας που μας έχει οδηγήσει εδω που είμαστε αυτές τις μέρες..το μόνο που ξέρεις να κανεις είναι να συκοφαντείς, αμα όντως έχεις αποδείξεις να πας να προσφύγεις σε ένδικα μέσα μπας και καποιος απο το αντι-Μητσοτακικο περιβάλλον σε βολέψει πουθενα. Υ.Γ. Προσπάθησε να γίνεις παραγωγικός γιατι οι εποχεσ τις συκοφαντίας και του γλειψίματος τ ε λ ε ι ώ σ α ν ε !!

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ fileleutheros 08/05/2010 13:53:15

      Συγνώμη κύριε, ξεχάσατε ένα Νεο- μπροστά στο ψευδώνυμό σας...

    • LEWNIDAS avatar
      LEWNIDAS @ fileleutheros 08/05/2010 15:47:43

      αντι να μας πει τι δεν κανει ο συγγραφεας δεν μας λεει τι εχει κανει η ντοριτσα και ο μπαμπας της. οσο για τον ρολο του πατερα της στην αντισταση υπαρχουν πολλες ιστοριες.

    • DrNo avatar
      DrNo @ fileleutheros 08/05/2010 15:54:42

      Λέγομαι Επαμεινώνδας (Νώντας) Ευσταθίου. Και λοιπόν; Πάλι ανώνυμος είμαι αφού δεν με ξέρουν ούτε οι γείτονες των πολυκατοικιών που μένω στο Χαλάνδρι. Μια που ανέφερες Γρυλλάκηδες επιβεβαιώνω πως ήταν λήσταρχοι του βουνού και πρωτοπαλίκαρα του Μητσοτάκη στην Κατοχή. Η Αμερικανική βάση στη Σούδα έγινε σε οικόπεδα που αγοράστηκαν από το Μητσοτάκη για ένα κομμάτι ψωμί και με την απειλή όπλου και μεταπωλήθηκαν στους Αμερικάνους με τεράστιο κέρδος.

      Η "φιλελευθερη" οικογενεια Μητσοτάκη είχε αρχίσει τη μαφία πολύ παλιότερα, από εποχής Ελ. Βενιζέλου, οταν έκλεβαν τη Ρωσική βοήθεια (σιτάρι), την φυλαγαν σε δικές τους αποθήκες στα Χανιά και την πουλούσαν στο Ελληνικό κράτος!!!

      Ισως να καταλαβαίνεις τώρα και το λόγο που κανένα μέλος της οικογένειας Μητσοτάκη, δεν είναι ποτέ υποψήφιος Βουλευτής στην Κρήτη που τόσο αγαπάνε...

  10. xenitemenos21 avatar
    xenitemenos21 08/05/2010 15:01:06

    fileleutheros at 13:44, οταν αξιωνεις απο καποιον να πει το ονομα του, πρεπει προηγουμενως να υπογραψεις με το πραγματικο σου ονομα. Ετσι δεν ειναι το σωστο και το πρεπον?

  11. Tassos avatar
    Tassos 08/05/2010 15:31:44

    Ρε παιδιά παίρνετε σοβαρά άνθρωπο σαν την Ντόρα που 20 χρονών ψήφιζε Μαοϊκούς (κατά δήλωσή της)? Είχα άδικο που όταν κάποιος Ντοράκιας με ρώτησε "τί σου έχουν κάνει οι Μητσοτάκηδες και τους κυνηγάς τοσο πολύ?" απάντησα "τίποτα, τους μισώ ανιδιοτελώς".

  12. GreenHorses avatar
    GreenHorses 08/05/2010 17:03:07

    Όλα αυτά που λέει η Θοδώρα τον αδερφό της δεν τον συμπεριλαμβάνουν?

  13. Κομοτηνη avatar
    Κομοτηνη 08/05/2010 18:18:29

    http://patridografies.blogspot.com/2010/05/blog-post_3124.html

    η στιγμή του ναι
    με μια άλλη ματιά

  14. akatanomastos avatar
    akatanomastos 08/05/2010 19:29:51

    Εμενα με ρωτησες κα.Ντορα αν συμφωνουσα που πηγες και ψηφισες υπερ???
    Τον απλο ΝΔμοκρατη τον ρωτησες???Σου ειπε ΝΑΙ???Σε ψηφισα στις εσωκομματικες ωτροπη σου.Αν πιστευεις οτι θα σε ακολουθησει ο απλος λαος κανεις λαθος.
    Αλλα ξεχασα εσυ εχει λυμμενο το οικονομικο σου προβλημα,εχεις απο πισω τη siemens. Εμενα με ρωτησες αν εχω στεγαστικο και εχω να το πληρωσω??
    Αλλα οταν σε ρωτησαν αν ειχες αρει χαμπαρι τιποτα για το ελλειμμα κοτα,δεν ειχες καταλαβει τιποτα???Εσυ ρε Ντορα που εισαι γατα με πεταλα???Καλα ο ΓΑΠ δεν το ειχε παρει χαμπαρι επι ΠΑΣΟΚ δεν περιμενα κατι καλυτερο αλλα εσυ ρε Ντορα???Τραβα τωρα πισω απο το "λάος" γιατι οπως λεει και ο τσιπρας "λαός" δεν θα γινει με τιποτα αυτο το κομμα και μη μιλλας παλι δευτερη θα ερθεις.

    • ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
      ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ @ akatanomastos 08/05/2010 19:48:52

      akatonomastos,αυτό να δώ και τι στον κόσμο.Ντορούλα,Ελσα,Κιλτίδη,Γιακουμάτο και λοιπούς πικραμένους,κάτω από την μαγική μπαγκέτα του Καρατζαφέρη,να τραγουδούν δακρύζοντες το πότε θα κάνει ξαστεριά.

      • akatanomastos avatar
        akatanomastos @ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 09/05/2010 21:13:33

        xaxaxxax σωστοοοοος

  15. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 08/05/2010 21:16:21

    άσε που στις εκλογές, με πήρε ένα πουλάκι από μονοεδρική, και μου είπε ότι του είχες στείλει μαντάτο να μην πολυπροσπαθήσει να βγάλει τον υποψήφιο του ΚΚ, γιατί «θα ερχόσουν εσύ στα πράγματα». Στην μονοεδρική αυτή, αντί ΝΔ, βγήκε Πασόκ.

    Λεπτομέρειες...

    • ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
      ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ @ archaeopteryx 08/05/2010 21:48:25

      Και δεν είναι η πρώτη φορά που έγινε κάτι τέτοιο.Βοά η πιάτσα,με τα καμώματα της οικογένειας,επί αρχηγίας Εβερτ.Μιλάμε γιά εκατοντάδες τηλέφωνα κι εκβιασμούς.

  16. eliot avatar
    eliot 09/05/2010 09:06:58

    apo oti diavasa apo tous filous parapanw h dorita einai mono gia kovei maidano twra pws yparxei sto proskhnio tosa xronia.mallon giati oi feloi epipleoun..twra an synexhsh na yparxei poios 8a ftaei????mhpws telika o lokos mas...