#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
26/07/2013 11:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τρείς λαλούν και δυο χορεύουν

ΕΙΣΑΙ ΟΜΟΡΦΗ ΣΑΝ ΑΓΑΛΜΑ

ΣΑΝ ΤΗΝ ΠΡΙΓΚΙΠΕΣΣΑ ΤΟΥ ΚΑΡΡΑ ΠΟΥ ΕΊΝΑΙ ΤΟΥ ΜΑΛΑΜΑ…



Τώρα τι σχέση έχει ο τίτλος με το παρακάτω, είναι όση σχέση έχει ο Ρέμος με την επανάσταση! Αλλά  εδώ που τα λέμε και ο Ρέμος είναι δεύτερο συνθετικό της λέξης «βενσερέμος!». Άρα, με μερικές χιλιάδες ευρά μπορεί και σηκώνει την παντιέρα ρόζα κατά των ΑΜΕΑ.

Και δώσ’του ο σαμπανίτης να ραίνει ως μύρο τις αγνές παρθένες της Μυκόνου. Γιατί η Μύκονος μόνο παρθένες έχει. Εντάξει; Και δεν σηκώνω κουβέντα περί τούτου.

Και μιας και μιλάμε για επανάσταση, έχουμε και επαναστατική γυμναστική στο ποδόσφαιρο, με το χορό των εκατομμυρίων! Και πώς να μη δώσεις το χρήμα στα χρυσά πόδια. Γιατί το άλλο άκρο, το επάνω σ’ όλους τους παιχταράδες το ίδιο είναι. Κι αν δε με πιστεύετε διαβάστε τις δηλώσεις των απανταχού νεοαποκτηθέντων κι αν δείτε διαφορές, χέστε με:

«Η μεταγραφή μου στον …είναι μεγάλο άλμα στην καριέρα μου. Έρχομαι σε μια από τις κορυφαίες ομάδες στην Ελλάδα. Είμαι πολύ χαρούμενος που όλα πήγαν καλά. Θα δουλέψω σκληρά για να βοηθήσω τον … να πετύχει τους στόχους του, αλλά και για να δικαιώσω αυτούς που πίστεψαν στις δυνατότητές μου και το λαό της ομάδας».

Το διάβασα πενήντα φορές από πενήντα διαφορετικούς μετεγγραφέντες το ίδιο τροπάριο και το έμαθα απ’ έξω! Έρχομαι σε μια απ’ τις κορυφαίες ομάδες! Σώπα ρε παιχταρά μου!

Όταν μιλάει Έλληνας ποδοσφαιριστής  πέντε  φιλόλογοι αυτοκτονούν και δυο λέκτορες της Ελληνικής γλώσσας βγάζουν τα πτυχία απ’ τις κορνίζες και τα τρώνε!

Αυτοί λοιπόν «εις υγείαν των κορόιδων» και τα κορόιδα θα πάνε διακοπές στα μπαλκονήσια!

Και βέβαια δε μου λείπει καθόλου η παραλία. Έτσι θα αποφύγω να δω σκουπίδια, πλαστικά, αποτσίγαρα και «αφρατούλες» στις ακτές με brazil ένδυμα, που τι να πρωτοκρύψει!

Στην ουσία  τι τη θέλω τη θάλασσα, τα έχω κάνει θάλασσα μόνος μου.

Και πώς δηλαδή να πάω; Πώς να φωτογραφίσω τα πόδια μου όπως κάνουν οι νεαροί; Αφού δεν τα βλέπω! Είπα λοιπόν να κάψω μερικές θερμίδες, αλλά μετά σκέφτηκα: άσε, μην πιάσει καμιά φωτιά καλοκαιριάτικα και βρούμε και τον μπελά μας!

H φωνή βέβαια της λογικής μου λέει  ότι ήρθε καλοκαίρι και πρέπει να κόψω το φαΐ, αλλά η φωνή στο τηλέφωνο λέει "Σουβλάκια ο  Κώστας, πείτε μου". Ε, τι να κάνω;

Και μετά πήγα και πήρα κι ένα δίκιλο παγωτό και το 'φαγα όλο! Όχι γιατί μ' αρέσει το παγωτό, αλλά επειδή δεν είχα τάπερ να βάλω τις μπάμιες!

Δηλαδή στην ερώτηση: «Είσαι έτοιμος για βουτιές;», απαντώ: «Σε δέκα …κιλά θα είμαι!». Αφού αυτό με τις γκόμενες που βγάζουν φωτογραφίες ξαπλωμένες στην παραλία με την άμμο να κολλάει πάνω τους νομίζοντας πως  είναι σέξι, εγώ το λέω σνίτσελ.



Παρ’ όλα αυτά κοίταζα στο διαδίκτυο, έτσι για να περνάει η ώρα μου, για διακοπές. Ιδού:
Γύρος Γαλλίας 1650€
Γύρος Β. Ιταλίας 730€
Γύρος Πελοποννήσου 460€
…Τελικά διάλεξα γύρο με πίτα 2.20€.

Καλοκαίρι είναι αυτό. Χτυπάει στο κεφάλι. Χαλαρώνουμε δήθεν. Στιγμές χαλάρωσης στις παραλίες: χαλαρά βυζιά, χαλαροί κώλοι...χαλαρές μπουρμπουλήθρες! Λιώνουμε απ’ τη ζέστη και δεν έχουμε και κανέναν να μας γλείψει...

Με βλέπει λοιπόν και η φίλη μου Αμαλία που υποφέρω και μου λέει: «Δεν μπορώ να σε βλέπω έτσι. Πάρε το δικό μου smart, που καίει λίγο και πήγαινε καμιά βόλτα!». Τι το ήθελα;  Μου έσκασε το λάστιχο του smart. Το τσίμπησε κουνούπι.

Σκύβω να δω το λάστιχό  μπας και βρω το κουνούπι να το λιώσω, και με τη φόρα που είχα, τρόμαξα ένα περιστέρι δίπλα μου και απ’ το φόβο του χέστηκε…πάνω μου!

Α, μου ήρθε κι ο λογαριασμός της ΔΕΗ. Λογικά ο ανεμιστήρας που είχα ανοιχτό Ιούνιο και Ιούλιο, ήταν από Boeing 737...Δεν εξηγείται αλλιώς!

Παρεμπιπτόντως τα λέω αυτά με τις ευλογίες του Φάκτορα, που είναι εδώ κοντά μου για οφθαλμόλουτρα. Στη θέση του άφησε τον Βασίλη!

Μα τι λέω!!!Και δεν έχουν σφίξει ακόμα οι ζέστες!

Δαναός

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 26/07/2013 11:17:47

    Να υποθέσω οτι τις φωτογραφίες τις τράβηξε αυτοπροσώπως ο θείος Δαναός και τις επεξεργάστηκε καταλλήλως ο Φάκτορας.
    Ο Μικρός Οδυσσέας, λένε οι φήμες, ο,τι παρακολουθούσε την ....επεξεργασία ....ασκαρδαμυκτί... και απλανές βλέμμα, υποδηλούν νιρβανιαία - ντιβανιαία κατάσταση,πλήρους μέθης!!
    Και ακόμα να συνέλθει, ο δόλιος....
    Παιδί πράγμα, στην οδόν της απωλείας.....

    • Μ.Ο. avatar
      Μ.Ο. @ Κώστας Ροδινός 26/07/2013 23:42:45

      Κύριε Ροδινέ, προσέξτε γιατί είναι η εβδομάδα που κράζουμε συγγραφείς. Ως χρονογράφος θα περιμένω υπομονετικά τη σειρά μου για πλέρια δημοσιότητα...

  2. Kanaris avatar
    Kanaris 26/07/2013 11:50:46

    Προς antinews: παρακαλώ να απολυθεί άμεσα ο Μ.Ο. και την θέση του να καταλάβει παρ’ αυτά ο Δανός. Αναρτά καλύτερες φωτογραφίες, sorry, άρθρα ήθελα να πώ!

    • Μ.Ο. avatar
      Μ.Ο. @ Kanaris 26/07/2013 23:40:44

      Πάντα πίστευα και πιστεύω στα νέα παιδιά σαν τον ...Δανό, που λες και εσύ. Αρκεί να είναι συνεπή και να μην τους ανεβαίνει η πίεση με το πρώτο στραβό σχόλιο

  3. Αιρετικός avatar
    Αιρετικός 26/07/2013 11:52:03

    Χα,χα, καλό καλοκαίρι! Για αντίδωρο δροσιάς σας στέλνω http://www.youtube.com/watch?v=fO-vc4XmHr4

    • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
      ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ Αιρετικός 26/07/2013 18:19:11

      Πολύ ὡραῖο!!!

  4. JayGatsby avatar
    JayGatsby 26/07/2013 12:18:57

    Οι φωτογραφίες με τις γυμνές γυναίκες πού κολλάνε?

    Η ρώγα στην πρώτη βέβαια είναι ποίημα.

    • Αιρετικός avatar
      Αιρετικός @ JayGatsby 26/07/2013 12:21:01

      Χα,χα....Προφανώς για να αναρωτηθούμε "τι θέλει να πει ο ποιητής?"...

  5. Vrasidas avatar
    Vrasidas 26/07/2013 12:21:29

    Κι όμως είναι η τραγική αλήθεια της παράνοιας που ζούμε, όλοι μαζί. Ενας λαός κομμένος και κομματιασμένος, που δεν γνωρίζει τι ποιεί η δεξιά και τι η αριστερά. Τι αντιπροσωπεύουν και πως. Ενας λαός που δεν ζητά τίποτε περισσότερο από την αξιοπρέπειά του και το δικαίωμα στο "ευ ζην". Που βλέπει τους δικαστές ανήμπορους να αποδώσουν δικαιοσύνη, το "κράτος-πατέρας" να "αυτοκτονεί" με μιθιδρατικό τρόπο, τους Ελληνες να ντρέπονται γιατί είναι Ελληνες και τη "μεγάλη Αγία Δυτική Ρωμαϊκή Αυτοκρατορία" των Τευτόνων να τσακίζει με τις ερπύστριες των τεθωρακισμένων της οικονομίας, όλο το νότο και κυρίως την Ελλάδα. Εκεί λοιπόν μας κατάντησαν. Να τρώμε σουβλάκι και να θεωρούμε ευγνώμονες το Θεό γι΄αυτό. Ισως όμως πρέπει να καταλάβουμε πως όλα αυτά συμβαίνουν, γιατί το έθνος του Αριστοτέλη, του Σωκράτη, του Αγησίλαου, του Ιουστινιανού, του Μιχαήλ Παλαιολόγου, του Θεόδωρου Κολοκοτρώνη, του Ελευθέριου Βενιζέλου, του Χαράλαμπου Κατσιμήτρου και του Στυλιανού Καλμπουρτζή έχει παραδοθεί αμαχητί. Χωρίς σχέδιο, στρατηγική και μέλλον. Που κάποιοι πρόλαβαν καλά να τα κρύψουν τα τελευταία 8 χρόνια. Μόνο ενωμένοι και με αμοιβαίες υποχωρήσεις θα καταφέρουμε να κερδίσουμε. Αυτό είναι το μεγάλο μας όπλο και ο μεγάλος τρόμος των εχθρών μας. Γιατί καμία, μα καμία χώρα δεν θα μας σώσει. Το αντίθετο. Μόνο εμείς μπορούμε, όπως το έχουμε κάνει τόσες φορές στο παρελθόν...

  6. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 26/07/2013 12:30:37

    Χαχαχαχα!!!! Μου έφτιαξες τη διάθεση !!! Καλό καλοκαίρι δάσκαλε , με ή χωρίς '' αφρατούλες '' !!

  7. PELIAS avatar
    PELIAS 26/07/2013 12:46:11

    Μιά φωτογραφία χίλιες λέξεις, το κείμενο τι το ήθελες;

  8. Προφήτης avatar
    Προφήτης 26/07/2013 12:49:56

    Αγαπητέ φίλε, λίγο καθυστερημένα μεν, έφτασε 26 ο Ιούλιος, ξεκινάς το χορό των επηρεασμένων από το ελληνικό θέρος αναρτήσεων.
    Όπου, όπως λέει ένα άλλο άσμα "Καρδιά μου, όλα επιτρέπονται τη νύχτα..."

  9. _Mara_ avatar
    _Mara_ 26/07/2013 12:59:38

    Χα... χα!!!
    Δεν παίζεσαι...

  10. Ιαπετός avatar
    Ιαπετός 26/07/2013 13:06:42

    Είναι πρόβλημα καταγωγής φίλτατε Δαναέ.

    Γιά παράδειγμα, ένας μακρινός πρόγονός σου ο Δαναός Αγαμέμνονας, γνωστός καί ώς Ατρείδης, άλλοτε Πελοπίδης και άλλοτε Τανταλίδης, βασιλιάς του Άργους στήν ιλιάδα και μερικές φορές των Μυκηνών καί αναφερόμενος καί ώς βασιλιάς της χώρας των Λακεδαιμονίων με πρωτεύουσα τις Αμύκλες πήγε καί παντρεύτηκε τήν Κλυταιμνήστρα.
    Η Κλυταιμνήστρα, αδελφή της Ελένης, κόρη και αυτή της Λήδας και του Τυνδάρεου, είχε αρχικά παντρευτεί τον Τάνταλο, το γιο του Θυέστη, ο Αγαμέμνονας όμως σκότωσε τον Τάνταλο και ταυτόχρονα και ένα νεογέννητο, γιο του Τάνταλου και της Κλυταιμνήστρας. Έπειτα από αυτή τη διπλή δολοφονία και το γάμο με τον Αγαμέμνονα, που η Κλυταιμνήστρα τον δέχτηκε με βαριά καρδιά, οι Διόσκουροι Κάστορας και Πολυδεύκης, τα αδέλφια της Κλυταιμνήστρας, καταδίωξαν τον Αγαμέμνονα, ο οποίος βρήκε άσυλο κοντά στον πεθερό του Τυνδάρεο. Στο τέλος ο Κάστορας και ο Πολυδεύκης συγκατένευσαν να συμφιλιωθούν με τον Αγαμέμνονα. Μύλος δηλαδή.

    Θυσίασε τήν κόρη του Ιφιγένεια, πλακώθηκε μέ τόν αγαπητικό τού Πάτροκλου Αχιλλέα γιά τήν Βρισηίδα και πήρε στο μερίδιό του την κόρη του Πρίαμου Κασσάνδρα, τήν μάντισσα.
    Τον Αγαμέμνονα τόν δολοφονεί ο Αίγισθος ο εραστής της γυναίκας του Κλυταιμνήστρας, μέ τήν ίδια να συμμετέχει στη δολοφονία και να σκοτώνει επίσης την Κασσάνδρα. Ο Πίνδαρος προσθέτει ότι μέσα στο μίσος για το σόϊ του άντρα της ήθελε να σκοτώσει και τον Ορέστη, τόν ίδιο της τόν γιό, ο οποίος καί τήν σφάζει στό τέλος.

    Καί υπάρχουν ακόμα «καλοθελητές» πού ισχυρίζονται ότι χάσαμε τό DNA μας.
    Οι Ρωμαίοι (ετεροθαλή αδέρφια μας) μέ τό τετράγωνο μυαλό τους μάς γνώριζαν καλύτερα. Μάς μισούσαν γιά αυτό πού είμαστε, γραικύλους μάς ανέβαζαν, γραικύλους μάς κατέβαζαν καί μάς μιμούνταν μέ άπειρη ζήλια γιά αυτό πού είμαστε καί γιά αυτό πού δέν μπορούσαν οι ίδιοι νά γίνουν.
    Αυτοί κυκλοφόρησαν καί τήν περίφημη ρήση «Φοβού τους Δαναούς και δώρα φέροντας». Οχι καί τόσο άδικα.

    Έλεος πιά. Δέν βαρέθηκαν νά μάς ζορίζουν οι μπάσταρδοι κληρονόμοι τής Ρωμαϊκής αυτοκρατορίας καί εμείς τούς εαυτούς μας;
    Δέν πρόκειται νά γίνουμε τελικά ποτέ ευρωπ(έ)οι,
    εμείς,
    οι απόγονοι τού Δαναού.

    • Δαναός avatar
      Δαναός @ Ιαπετός 26/07/2013 18:03:06

      "Είναι πρόβλημα καταγωγής φίλτατε Δαναέ". Όπως τα λες.

  11. Αυγουστος avatar
    Αυγουστος 26/07/2013 13:26:34

    Εξερετικο ευστοχο και τονωτιο. Να γραφεις συχνοτερα.

  12. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 26/07/2013 13:35:10

    2.20 ο Γύρος πίτα; Ακριβά τον πλήρωσες. Δεν έπεσαν ακόμα οι τιμές εκεί στη Χαλκιδική; Ή μήπως έχετε θολώσει με αυτά που βλέπετε στις παραλίες;

  13. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 26/07/2013 14:14:32

    Χα, χα, χα! Τώρα εξηγείται γιατί στην Ελλάδα είναι ΟΛΟΙ ζαλισμένοι. Χα, χα, χα!
    Καταπληκτικό Δάσκαλε.

  14. roadrunner avatar
    roadrunner 26/07/2013 14:22:04

    Ωραίος ....

  15. ΑπυθιΑ avatar
    ΑπυθιΑ 26/07/2013 14:44:12

    Εγώ αυτή τη στιγμή είμαι στο θεΙκό Πόρτο Κατσίκι της Λευκάδας, νερά πεντακάθαρα, καταγάλανα και είμαι σίγουρη πως αν υπάρχει Παράδεισος, θα μοιάζει με τους Εγκρεμνούς της! Γύρω μου κορμιά γυμνασμένα, κορμιά παραιτημένα, όπως ακριβώς και οι ψυχές των ανθρώπων. Νούς υγιής εν σώματι υγιή, που έλεγαν και οι πάνσοφοι αρχαίοι παππούδες που όλα μας τα είπαν.... Καλή μας Ανάσταση! Αυτό εύχομαι.

  16. Agrofylakas avatar
    Agrofylakas 26/07/2013 14:49:14

    Fair is fair, shake it and around a bit! Κατάληξη ενός πραγματικά Εγγλέζικου ανέκδοτου.
    Στην περίπτωση μας, πότε θα βάλεις και κανένα ολόγυμνο άνδρα για να μην μας πουν ότι παραμελούμε και το γυναικείο θεάρεστο κοινό.
    Προς θεού όμως, όχι εις βάρος του καλού σου παρελθόντος.

    • ΑπυθιΑ avatar
      ΑπυθιΑ @ Agrofylakas 26/07/2013 14:54:44

      Πόσο δίκιο έχετε αγαπητέ Αγροφύλακα! Το ανδρικό γυμνό των αγαλμάτων, σα να μην υπάρχει! Σκανδαλώδης πια η απουσία του...

  17. η Dimi avatar
    η Dimi 26/07/2013 14:55:24

    Αυτό ήταν το αγαπημένο τραγούδι
    της λατρευτής μου μητέρας
    http://bit.ly/15Q1jmx

  18. Ελευθεριάδου Βούλα avatar
    Ελευθεριάδου Βούλα 26/07/2013 15:06:53

    καλό καλοκαίρι σ όλη την ηρωική ομάδα του Antinews!

  19. Δαναός avatar
    Δαναός 26/07/2013 15:45:47

    Και για να μην υπάρχουν υπονοούμενα, την καρέκλα στην πρώτη φωτογραφία την προσέφερε ευγενέστατα ο Φάκτορας και τη μηχανή στη δεύτερη ο Strange Attractor.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Δαναός 26/07/2013 15:59:27

      Πες και ότι τα μοντέλα είναι ανεψούδες σου.... γερό μπισμπίκη.

  20. Δαναός avatar
    Δαναός 26/07/2013 16:02:43

    Μαθήτριές μου Strange. Ξεχνάς.

    • Θόδωρος 17.06.2013? avatar
      Θόδωρος 17.06.2013? @ Δαναός 26/07/2013 17:51:26

      Πόσο παν τα δίδακτρα σ' αυτήν την τάξη, Δάσκαλε?

      Υ.Γ. Συχνογυρίζω την Χαλκιδική τώρα το καλοκαίρι. Αν φοράτε τα μπλουζάκια Antinews, θα 'ρθω να σας γνωρίσω από κοντά!

      Προτιμάτε το ένα σκέλος συγκεκριμένα ή "ανάμεσα"?

      • Δαναός avatar
        Δαναός @ Θόδωρος 17.06.2013? 26/07/2013 18:00:34

        Καλώς να ορίσετε. Στο μυχό του Τορωναίου βέβαια. Δυστυχώς τα δίδακτρα τσούζουν, αλλά κάτι θα κάνουμε αν κάντε tattoo με λογότυπο του antinews στο μέτωπο.

        • Θόδωρος 17.06.2013? avatar
          Θόδωρος 17.06.2013? @ Δαναός 26/07/2013 18:27:24

          Χα, χα, χα! Ωραία τα λες, Διδάσκαλε! Κολλημένοι antinewistas είμαστε να φαινόμαστε κιόλας..

          Στον μυχό του Τορωναίου παραθέριζα μικρός στα παραθεριστικά συγκροτήματα της Γερακινής.
          Kennen wir uns?

  21. Aφροδίτη avatar
    Aφροδίτη 26/07/2013 16:19:49

    Δαναέ μου, αφού διάλεξες το γύρο με πίτα, είσαι σε καλό δρόμο! Βλέπεις τί κάνει το ελληνικό καλοκαίρι, στην πανέμορφη Χαλκιδική με διαλεχτή παρέα; Γιατί πρέπει να υπάρχει πιστεύω ακόμα ο "γύρος του θανάτου", που όλως παραδόξως ερχότανε στα παζάρια μας εκείνα τα υπέροχα χρόνια και εκεί τρώγαμε τις δραχμούλες μας, που μαζεύαμε πενηνταράκι-πενηνταράκι, όλο το καλοκαίρι! Τώρα ούτε ωραία είναι τα χρόνια μας, ούτε δυνάμεθα να μαζέψουμε τίποτα, όχι για διασκέδαση αλλά ούτε για μια ώρα δύσκολη! Να περνάτε καλά και να γεμίσετε καλά τις μπαταρίες σας!!!

  22. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 26/07/2013 18:00:38

    Δάσκαλε,δέν μπορῶ νά μήν παρατηρήσω ὅτι,τό κορίτσι στή 2 μπορεῖ τό μοτοσακό της νά ἔχει ξεμείνει ἀπό ὑγρά,ἀλλά ἐκείνη ἀπό προφύλαξη στό κεφάλι σκίζει...
    Καλό καλοκαίρι στῆς Χαλκιδικῆς τά μπαλκονήσια..

    • GO avatar
      GO @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 26/07/2013 20:42:51

      Ναι; Την κακοκαιρία δεν την βλέπεις που δεν έχει το κορίτσι να ρίξει ένα ρούχο επάνω του;
      Άντε να χαθείτε κωλοχαρακτήρες όλοι σας, δεν μ' αφήνετε να αποτοξινωθώ, αντινιουσικά, ένα εικοσαήμερο. Με παρασύρετε και δεν μ' αφήνετε να αφοσιωθώ στα ούζα, τις μπύρες και τις μαργαρίτες.
      Να το ξέρετε, ότι δεν θα τρέχω εγώ να ψάχνω για πνευμονολόγο. Να πάει ο Δαναός που είναι ο αυτουργός, είναι και ωκύπους, ισάξιος του Μυρμιδόνα! Αμέ!!!

      • Δαναός avatar
        Δαναός @ GO 26/07/2013 22:59:13

        Ωπα! Ταράξαμε τους κύκλους σας; Θα επανορθώσουμε. Το επόμενο που θα γράψω θα έχει σχέση με κατάνυξη!Θα βοηθήσει κι ο

        • Δαναός avatar
          Δαναός @ Δαναός 26/07/2013 23:00:08

          Ωπα! Ταράξαμε τους κύκλους σας; Θα επανορθώσουμε. Το επόμενο που θα γράψω θα έχει σχέση με κατάνυξη!Θα βοηθήσει κι ο Κυθήριος μη σου πω κι ο Μητραλέξης!

          • GO avatar
            GO @ Δαναός 26/07/2013 23:14:41

            Τέλος Κύριοι, τέλος!
            Μείνετε εσείς στα θεωρητικά σας κι εγώ στην πρακτική άσκηση.
            Ραντεβού στα γουναράδικα.
            Ωχ, ωχ!!! Rendez-vous μετά τον Δεκαπενταύγουστο, s’il vous plaît!!!
            Γεια χαρά. Να περνάτε καλά.

          • Κυθηριος avatar
            Κυθηριος @ GO 27/07/2013 05:04:11

            Να περνάς καλά βρε Go!!

          • Κυθηριος avatar
            Κυθηριος @ Δαναός 27/07/2013 05:00:23

            Να περνάς καλά Δαναε μου,και μην ξεχαστείς,πλησιάζει ο Δεκαπενταύγουστος!

  23. Δαναός avatar
    Δαναός 26/07/2013 18:37:48

    Ακριβώς εκεί.

    • Θόδωρος 17.06.2013? avatar
      Θόδωρος 17.06.2013? @ Δαναός 26/07/2013 19:00:25

      Καλά να περάσετε, Δαναέ, εσύ και η εκλεκτή παρέα σου.
      Όλοι χρειαζόμαστε μάλλον ένα διάλειμμα -έστω και μικρό- να ξελαμπικάρουμε.

  24. tak avatar
    tak 26/07/2013 20:36:51

    Δαναέ μου τι ψάχνεις να βρεις;
    Δαναούς εκ ... Τσοτυλίου ή μη.
    Πάει κι αυτό το γένος, μας ευνουχίζουν -με τη θέλησή μας και την ανοχή των κυβερνήσεών μας οι απόγονοι του Αλάριχου και του Θευδέριχου και των άλλων μαϊντανών εκ των στεπών, άρτι (ναι, ιστορικά άρτι...) μετακινηθέντων δια πυρός και σιδήρου στην Ευρώπη!
    Μέχρι και στην πανέμορφη φίλη σου "επιδαψιλεύσαμε" το όνομα "Αμαλία". λες και δεν μπορούσαμε να την πούμε Νεφέλη, Ηώ ή και Διώνη, που θα της πήγαινε και γάντι!
    Τι να πούμε και τι να μη πούμε...
    Καημένοι εν πνεύματι (και αίματι) πρόγονοι!
    Πού να φαντασθείτε τι σόι γαϊδάρους «αφήσατε» να αλωνίζουν πίσω σας!
    Εκεί που εσείς χτίζατε χρυσελεφάντινα, έχει μείνει μόνο η ελεφαντίαση!
    Και τα γκαρίσματα των οιονεί γαϊδάρων!
    Δαναέ μου χαίρε και υγίαινε και ... αγνάντευε τη θάλασσα!

  25. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 26/07/2013 22:49:44

    Βρέ τό κακόμοιρο,ἀπό ἀποτοξίνωση σέ ἀποτοξίνωση σέ τραβᾶμε..,ἀπό τή μιά ὀφθαλμοποσίες κι ἀπ' τήν ἄλλη τά οὐζόλουτρα...

  26. Δαναός avatar
    Δαναός 27/07/2013 00:00:10

    Η ευχή μας είναι: "Καλά τέτοια στα τέτοια σου!" Δηλαδή, καλά ούζα στα χείλη σου, καλά καρπούζια στο στόμα σου... και συνεχίζονται οι ευχές! Καλά να περνάς!

  27. Φωτεινή avatar
    Φωτεινή 27/07/2013 01:39:17

    Καλές διακοπές! ῾Υπέροχη ἡ Χαλκιδική μας. ῏Ηταν Αὐγουστος τοῦ 83 ὅταν ὁ σύζυγος μου κι ἐγώ κάναμε τόν γῦρο τῆς ῾Ελλάδας. Καί ἐνῶ περπατούσαμε παραλιακά, μᾶς βρῆκε τέτοια μπόρα πού θἄ μοῦ μείνει ἀξέχαστη! Πάντως στήν Κρήτη δέν βρέχει καλοκαίρι, χιχιχι. :lol:

    ΥΓ. Δαναέ πάρτε μαζί σας καί ἕνα laptop, ἵσως τό χρειαστεῖτε, don't leave home without it! :D

  28. η Dimi avatar
    η Dimi 27/07/2013 16:55:35

    Από σώματα γεμίσαμε, χορτάσαμε. Aπό ψυχές αδειάσαμε.