17/12/2008 20:18
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τραυματίας αστυνομικός από μολότοφ

Επίθεση με μολότοφ πριν από λίγο στο αστυνομικό τμήμα Παγκρατίου. Τραυματίστηκε ένας αστυνομικός. Το ασθενοφόρο δεν μπορεί να προσεγγίσει για να τον παραλάβει

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Xase avatar
    Xase 17/12/2008 20:28:35

    Ξυλοκοπηθηκε και ο ειδικος φρουρος, που ειναι συνενοχος της δολοφονιας του Αλεξανδρου απο τον δολοφονο του Αλεξανδρου. Λενε οτι ο δραστης επαθε αμοκ. Μαλλον τρελλος το παιζει για να την γλυτωσει. Τωρα στο Αλτερ

  2. fantomas avatar
    fantomas 17/12/2008 20:47:01

    Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΚΤΟΝΩΘΗΚΕ. ΣΤΟΠ.
    ΚΥΝΗΓΗΤΩ ΣΤΟΥΣ ΓΥΡΩ ΔΡΟΜΟΥΣ. ΣΤΟΠ.
    Ο ΤΡΑΥΜΑΤΙΑΣ ΜΕΤΑΦΕΡΘΗΚΕ. ΣΤΟΠ.

  3. Leo avatar
    Leo 17/12/2008 20:49:34

    http://athens.indymedia.org/local/webcast/uploads/metafiles/ertzfzlyr.jpg

  4. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 17/12/2008 21:03:16

    @fantomas: ΤΡΑΥΜΑΤΙΑΣ ΟΚ? ΣΤΟΠ.

  5. kanis avatar
    kanis 17/12/2008 21:05:54

    @3 έχει βγει και στην εσπρεσο

  6. fantomas avatar
    fantomas 17/12/2008 21:06:29

    νήπιος γέρων

    Ο ΤΡΑΥΜΑΤΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ. ΣΤΟΠ

  7. manolios avatar
    manolios 17/12/2008 21:10:16

    ΕΙΣΑΣΤΕ ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ !! στοπ !

  8. Factorx avatar
    Factorx 17/12/2008 21:13:03

    @manolios: είναι η πολλοστή φορά που το κάνεις αυτό. Για εξήγησέ μας γιατί είμαστε για γέλια;

  9. fantomas avatar
    fantomas 17/12/2008 21:13:50

    manolios

    ΤΟ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΓΕΓΟΝΟΣ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΕΙΔΗΣΗ. ΣΤΟΠ.
    ΕΑΝ ΔΕΝ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΕΦΗΜΕΡΗΔΑ ΕSPRESSO. STOP.

  10. Zidros avatar
    Zidros 17/12/2008 21:26:10

    Ego nomizw pos an xrisimopiousate ligo apo ton toso poli xrono pou exete na spatalate edo me tis gelies sas ontos anafores, H koinonia mas isos na eixe logo kalitero prosopo.

    Deste mia matia pos mas vlepoun oi 3enoi. Pos afisate liga ka8ikia koukkouloforous anarxikous na diasiroun olokliri tin ellada.

    Pos epitrepsate ena enklimatiko peristatiko na gini aformi gia na metatrapi se staxtH H A8ina.

    Efthini exete kai esis.

    NTROPH SAS!

  11. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 17/12/2008 21:31:55

    zintro - kaikame apo tin ntropi mas edo .
    Pou ides tous ANARHIKOUS sta episodia olo mishomenous BRABOUS blepoume -thelis na sou epikalesto ton Lazopoulo hthes .Iremise ligo ,min se kapsoun i proistameni sou pali ,edo dialogo kanoume an den katalabes ke enimerosi .

  12. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 17/12/2008 21:37:22

    @fantomas: ΤΡΑΥΜΑΤΙΑΣ ΟΚ? ΣΤΟΠ.

    ***

    Τι θα γίνει, ρε, παιδί μου; Θα συνεχίσει αυτή η τρέλα να κινδυνεύεουν κάθε λεπτό να σκοτωθούν νεαρά άτομα είτε αστυνομικών είτε εξεγερμένων;

    Αμα είναι να μας το πούνε, τα καθάρματα οι κυβερνώντες, να ξέρουμε τι να κάνουμε.

    ΠΟΎ ΘΑ ΠΑΕΙ ΑΥΤΗ Η ΔΟΥΛΕΙΑ;

    ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΕΜΟ;;;

    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΣΤΗΝ ΝΔ ΝΑ ΦΟΡΑΕΙ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ;

    ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ; ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΜΙΑ;

    ΟΙ ΚΟΥΜΠΑΡΟΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΙΣ ΚΟΥΜΠΑΡΕΣ;

    ΧΑΛΑΣΕ, ΡΕ, Ο ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ ΠΙΛΟΤΟΣ, ΧΑΛΑΣΕ!!!

    Τελικά, όσο τρώνε τις πέτρες και τις μολότοφ οι μπάτσοι, προσφέροντας προστασία στους πολιτικούς, οι τελευταίοι δεν πρόκειται, ΠΟΤΈ, να κάνουν κάτι... Οπότε, λογική μου;

    ΥΓ. Το ΠΑΣΟΚ το θεωρώ ανύπαρκτο. Δεν περιμένω τίποτα από αυτούς. Αυτοί έχουν την Ευθύνη, εξ άλλου, που έδωσαν δικαίωμα στην πεινασμένη και άξεστη Δεξιά να πάρει την εξουσία και να κυβερνάει πέντε χρόνια με την εξής απλούστατη, -μέχρι και για Ζορό, και Παπακώστα, και Μαγγίνα, και Ντινόπουλο, και Τσιτουρίδη, και Μιχαλολιάκο, και Βουλγαράκη, και Ραγκούζα, και Ζαγορίτη, και Παναγιωτόπουλο, και ΤΖΙΜΑ ("new kid in town"!)και όλους τους βαψομαλλιάδες:

    "Μη μιλάτε! Σκασμός! Εσείς κλέβατε πιο πολλά! Άρα, εμείς ua είμαστε καλύτεροι, μέχρι να κλέψουμε όσα και εσείς. Μετά, ελάτε να τα πούμε. Σουτ! επενδυτές σοσιαλιστές δισεκατομμυριούχοι. "Χρη-μα-τι-στή-ρι-ο", ρε, "και τα σκυλιά δεμένα". Εκεί, φαλεςκού, να υποφέρετε την αυθεντία τού Αντώναρου. Χα! νούμερα!.."

  13. fantomas avatar
    fantomas 17/12/2008 21:43:26

    "νήπιος γέρων

    Η ΑΥΤΟΔΙΚΙΑ ΑΜΦΟΤΕΡΩΝ ΤΩΝ ΜΕΡΩΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΦΑΣΙΣΜΟΣ
    ΣΤΙΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΔΙΕΞΟΔΑ.
    ΚΑΙ ΤΗΝ ΛΥΣΗ ΘΑ ΤΗΝ ΔΩΣΕΙ Η ΙΣΣΟΡΟΠΙΑ.

  14. άσε ρε avatar
    άσε ρε 17/12/2008 21:43:27

    @ zidros:
    ζώ στο εξωτερικό εδώ και έξι χρόνια και σε πληροφορώ ότι οι υγιώς σκεπτόμενοι άνθρωποι (είτε είναι "ξένοι" είτε όχι) γίνανε κομματάκι πιο αισιόδοξοι με τα γεγονότα στην Ελλάδα (άσχετα με το αν καταδικάζεις ακραίες πράξεις βανδαλισμού ή όχι).

    Ο κόσμος αντιδράει και αυτό είναι καλό σημάδι, πως να το κάνουμε δλδ.

    ΝΤΡΟΠΗ ΣΕ ΣΕΝΑ! λοιπόν

  15. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 17/12/2008 21:45:44

    @ νήπιος γέρων
    Kαι τι μπορεί να γίνει;Πως θα ελεγχθούν οι "αντιεξουσιαστές';

  16. KaryID avatar
    KaryID 17/12/2008 21:51:07

    Ευτυχώς που υπάρχει ο Νήπιος που ξέρει να βάζει τα πράγματα στη θέση τους:
    "Τι θα γίνει, ρε, παιδί μου; Θα συνεχίσει αυτή η τρέλα να κινδυνεύεουν κάθε λεπτό να σκοτωθούν νεαρά άτομα είτε αστυνομικών είτε εξεγερμένων;"

  17. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 17/12/2008 21:55:20

    Φυσικά και θα συνεχίσουν.Ποιος μπορεί να το σταματήσει;Aλλωστε γιατί να σταματήσουν.Επανάσταση δε θέλετε όλοι;

  18. tiramola avatar
    tiramola 17/12/2008 22:00:45

    Για να αποφυγεις τετοια "φαινομενα" ψυχραιμια ή τουλαχιστον να τα ελαχιστοποιησεις θα επρεπε να ειχες εφαρμοσμενο στην πραξη και οχι στα λογια ενα κρατος δικαιου και αξιοκρατιας το οποιο οπως γνωριζεις οχι μονο δεν υπαρχει , οχι μονο ειναι τοσο σκαστες περιπτωσεις "απαλλαγης" επωνυμων και καταληψης θεσεων ημετερων αλλα τιθεται και θεμα δημοκρατιας και μη εφαρμογης του Συνταγματος...

  19. tiramola avatar
    tiramola 17/12/2008 22:06:20

    Η "επανασταση" ή καλυτερα η κοινωνικη βαρβαροτητα ειναι δεδομενο οτι θα κανει την εμφανιση της συντομα...
    Η αυξηση των ανισοτητων που παραγεται απο τις πασεις φυσεως "αγορες" δημιουργει διαφθορα...
    Απο αγορα προιοντων μεχρι αγορα συνειδησεων...

  20. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 17/12/2008 22:08:34

    Θα έπρεπε και να μη θεοποιείς τις επαναστάσεις,τις εξεγέρσεις,να μη θεωρείς φυισολογικές τις καταλήψεις,το κλείσιμο δρόμων ,τα μπουκαρίσματα ,τα σπασίματα κλπ.
    Ζούμε σε μία χώρα όπου το ακροδεξιό κόμμα έχει σύνθημα "Ρήξη και Ανατροπή" αν είναι δυνατόν.
    Σύνθημα Νόμος και Τάξη τότε ποιος έχει;

  21. tiramola avatar
    tiramola 17/12/2008 22:12:05

    Αυτα ειναι...λεπτομεριες ψυχραιμια...
    Κρατος δικαιου + κρατος προνιας = κοινωνικη συνοχη = ευτυχια = δημιουργια.
    Αλλος με πολλα αλλος με λιγοτερα αλλα ολοι ισοι απεναντι στους νομους και με ψηλα το κεφαλι!

  22. tiramola avatar
    tiramola 17/12/2008 22:13:11

    Οταν λοιπον δεν μπορεις να εξασφαλισεις αυτα τα ελαχιστα...τι συζηταμε...

  23. KaryID avatar
    KaryID 17/12/2008 22:14:07

    Εμείς τι θέλαμε ή τι δεν θέλαμε λίγη σημασία έχει πια. Η επανάσταση, εξέγερση, όπως θέλεις πέστο δεν μας ρώτησε και μας έχει ήδη χτυπήσει την πόρτα.
    Ηγέτη ικανό για αποφάσεις και όχι για σπασμωδικές κινήσεις βλέπεις πουθενά;

  24. tiramola avatar
    tiramola 17/12/2008 22:16:45

    Αν ρωτας εμενα πιστευω στον Παπανδρεου και θα τον ψηφισω.
    Δεν δικαιουμε και γω μια mea culpa?

  25. KaryID avatar
    KaryID 17/12/2008 22:23:07

    @tiramola: ρωτώ αυτόν που αναρωτήθηκε "επανάσταση δεν θέλετε όλοι;"
    Ο Παπανδρέου αν μη τι άλλο αυτή τη στιγμή είναι τουλάχιστον μια συμπαθής επιλογή.

  26. βαγγελης avatar
    βαγγελης 17/12/2008 22:34:00

    εσυ(εγω κλπ) θα εχεις δικαιωμα για ενα (ακομα;) mea culpa... το θεμα ειναι πως καποια στιγμη θα μας παρουν με τις ντοματες τα νεογνα.....τα βρεφη....

  27. tiramola avatar
    tiramola 17/12/2008 22:39:56

    Δεν θελω αυτοδυναμια , θελω 4-5 υπουργους ΣΥΡΙΖΑ.
    Μετα το mea culpa αν υπαρξει θα αρχισω και γω να πετω ντοματες...
    Παντως ο Παπανδρεου τον ειχε προειδοποιησει οτι θα τους παρουν ολους με τις πετρες...

  28. osaperas avatar
    osaperas 17/12/2008 22:40:05

    @26
    Μας έχουν ήδη πάρει

  29. KaryID avatar
    KaryID 17/12/2008 22:44:02

    Με τις φημολογούμενες νέες επιλογές δεν θα φτάσουν οι πέτρες. Θα χρειαστεί να κάνουν και εισαγωγή.

  30. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 17/12/2008 23:28:42

    Φαινεται οτι μερικοι, θελουν ολεμο,στην πραξη, ασχετα αν το λενε με τα λογια.
    Αλλα αν ειναι ετσι, να ξερουμε κι εμεις για να λαβουμε τα μετρα μας.
    Ο πολεμος, ειναι και απο τις δυο μεριες, οχι μονο απο τη μια.
    Δεν μπορει να προσπαθουνε να καψουνε ζωντανο καποιον, επειδη φοραει την ιδια στολη με τον χωροφυλακα που ειναι στη φυλακη.
    Αν τους ντουφεκιζε ενας αλλος,τι θα κανατε μωρε χαζοβιοληδες;
    Η οταν χτυπανε οι μεν, ειναι δολοφονια, ενω οταν χτυπανε οι δε, ειναι αμυνα, η εκδικηση, η δεν ξερω τι αλλο.

  31. οκτώ avatar
    οκτώ 17/12/2008 23:51:07

    @30
    Όπως λέει ο zouglas, ο χωροφύλακας που είναι στην φυλακή φρίκαρε και άρχισε να βαράει στον άλλο χωροφύλακα ( ξέρεις, τους έχουνε βάλει στο ίδιο κελί για να μην απειλείται κανένα 15χρονο από τις άλλες πτέρυγες ).
    Βλέπει λέει δαίμονες, και ζήτησε παπά για κατ’ οίκον συζήτηση.
    Βέβαια για να το λέει ο zouglas, κάτι θα ξέρει για το Ι5 που του ετοιμάζουν.

  32. popolaros avatar
    popolaros 18/12/2008 12:24:39

    14. άσε ρε Says:

    Γίνανε ποιό αισιόδοξοι οι ξένοι με τα γεγονότα στην Ελλάδα;;

    Θαυμάσια.
    Θα πρότεινα να καιγόταν η χώρα που ζείς πρώτα, για να νιώσουμε και εμείς λίγο αισιόδοξοι.

  33. ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΠΑΜ ΠΑΛΗΣ avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΠΑΜ ΠΑΛΗΣ 25/12/2008 19:12:12

    δεστε καλα την φωτο και ουρλιαξετε ολοι μαζι μπατσοι γουρουνια δολοφονοι βαλτε και τον τσιπρα με τον αλαβανο να ριχνουν περισσοτερη βενζινη και απολαυστε το θεαμα εναι υπεροχοοοοοοο ενας μπατσος καιγεται
    Αισχος τιποτα αλλο πολυ θα ηθελα να ηταν ο αδελφος καποιου "δημοκρατη" που λυνει τα προβληματα με τις βομβες και τις καταστροφες.
    Πολυ θα ηθελα να ηταν ο αδελφος σου ο πατερας σου αχρειε νεοελληνα .........
    Η φωτο τα λεει ολα εγω δεν ειδα κανενα διαδηλωτη μασκοφορο στην κατασταση αυτη
    ΘΟΛΟΚΟΥΛΤΟΥΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ!!!!!