#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
19/02/2011 09:40
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τρία εκατομμύρια το χρόνο παίρνει η ΓΕΝΟΠ από τη ΔΕΗ!!!



Διαβάζω και ξαναδιαβάζω την είδηση και αδυνατώ να το πιστέψω:

Με 3.000.000 ευρώ το χρόνο επιδοτούνται οι  συνδικαλιστές της ΔΕΗ από τη Διοίκηση της Εταιρείας!

Το  εξοργιστικό είναι ότι ..έπαιρναν λιγότερα, αλλά αύξησε το ποσόν από ένα εκατομμύριο στα …τρία ο κ. Σιούφας!  Επειδή λέει, δούλεψαν ….παραπάνω, την περίοδο των Ολυμπιακών Αγώνων! Και έμεινε!

Το ακόμα πιο εξοργιστικό είναι ότι οι επιχορηγήσεις αυτές δίνονταν ακόμα και τις χρονιές που  η εταιρεία παρουσίαζε ζημιές!

Τότε που οι ακριβοπληρωμένοι Πρόεδροι της ΔΕΗ, αντί να περικόψουν τις σπατάλες, ζητούσαν αυξήσεις στην τιμή του ρεύματος!

Εδώ, όμως ανακύπτουν ορισμένα καίρια ερωτήματα;

Από πού ακούστηκε οι συνδικαλιστές να χρηματοδοτούνται,  με τέτοια τεράστια ποσά, από την διοίκηση της εταιρείας στην οποία εργάζονται; (αν εργάζονται;)

Δεύτερον, οι ενισχύσεις αυτές γιατί ποιο σκοπό  δίδονται;  Για να εξαγοραστεί η σιωπή τους ή για να κάνουν ασκήσεις …επαναστατικής γυμναστικής;

Τρίτον, σε ποιους και με τι κριτήρια μοιράζονται τα χρήματα αυτά;

Προσέξτε τώρα την επίσημη δικαιολογία:

Τα χρήματα τα έδινε η Διοίκηση της ΔΕΗ,  στην Διοίκηση της ΓΕΝΟΠ:

ü  «για μετακινήσεις μελών της ΓΕΝΟΠ στο εξωτερικό»,

ü  «ανάπτυξη σχέσεων εργαζομένων»

ü  « συμμετοχή τους σε ομοειδείς οργανώσεις»,

ü  «ανάπτυξη κοινωνικών προγραμμάτων»

ü  και για «προγράμματα κοινωνικού & αγροτικού τουρισμού».

Αλλα λόγια ν’ αγαπιώμαστε, δηλαδή!  Ετσι δικαιολογούνται τα πάντα!

Καλά λένε ο,τι ο συνδικαλισμός είναι το πιο προσοδοφόρο  επάγγελμα στην  Ελλάδα!  Ούτε ιδιαίτερες σπουδές χρειάζεσαι ούτε τίποτα!

Εδώ βρίσκει την απόλυτη εφαρμογή,  η ρήση του κ. Αντιπροέδρου: «μαζί τα φάγανε»!

Ακούς εκεί,  3 εκατομμύρια το χρόνο!

Κώστας Ροδινός



Υ. Ελπίζω να μη διαβάσουν την είδηση οι χιλιάδες συμπολίτες μας, που αδυνατούν να πληρώσουν τους λογαριασμούς της ΔΕΗ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 19/02/2011 09:48:51

    Οι συνδικαλιστές αυτοί, ΠΑΣΟΚ ως επι το πλείστον, από αντιπρόσωποι εργαζομένων έγιναν το τμήμα human resources της ΔΕΗ.
    Τί ξεπεσμός!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Orestios 19/02/2011 14:52:02

      Human Resources!
      Εγραψες!

  2. pikras57 avatar
    pikras57 19/02/2011 09:52:20

    ... να μια αποτελεσματική διαχρονική, διακοματική εκδοχή κυβερνητικού συνδικαλισμού!

  3. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 19/02/2011 09:55:49

    Ουτε καν τεσσερα!!

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 19/02/2011 14:32:07

      Μην το λές!
      Γιατί αυτά είναι τα ..επίσημα!

  4. pikras57 avatar
    pikras57 19/02/2011 10:08:13

    το θέμα αυτό έχει πολύ ψωμί.
    Άν γίνει ένας έλεγχος (έλεγχος όμως) για το που πήγαιναν τα λεφτά αυτά, θα βγούν ...μπαρμπαδάκια!

  5. valia avatar
    valia 19/02/2011 10:25:43

    υποτιθεται οτι οι συνδικαλιστες για τα συμφεροντα των εργαζομενων.Αλλα πως μπορουν να ξερουν τα συμφεροντα του απλου εργαζομενου,οταν αυτοι εχουν γινει πιο προυχοντες απο τους προυχοντες;;;;Ντροπη!!!!!

    • Βέρα avatar
      Βέρα @ valia 19/02/2011 11:45:48

      Πες τα βρε Βαλλια!! Pikras57, δυστυχως δεν προβλεπεται να γινει τετοιος ελεγχος ποτε... Κι αμφιβαλλω αν θα κοπει καν το επιδομα ακομα κι αν κανει μπαμ στον αερα κι ο κοσμος αντιδρασει... Αλληθωρε, πιστευω πως κατεβαζαν τους διακοπτες για να εχουν λιγοτερη δουλεια οι υφισταμενοι τους (οι ιδιοι αμφιβαλλω αν δουλευουν ουτως ή αλλως) κι ετσι να το παιζουν καλα "αφεντικα"... Οσο για την απεργια, δε νομιζω πως το εχουν σκεφτει και πολυ. Απεργια για την απεργια, δουλεια να μην πηγαινουμε κι ολα καλα... Τι ξεφτυλα Θεε μου...

  6. Misha avatar
    Misha 19/02/2011 10:41:18

    Δικαίως ο κ. Δ.Σιούφας έκανε γλυπτο με τον εαυτό του στο κυνοβολείο!!!
    Αξέχαστος!!!

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Misha 19/02/2011 14:33:33

      Και μετά από δυο χρόνια Πρόεδρος Βουλής, ζήτησε την ασφάλεια του Επικρατείας γιατί προφανώς ήξερε οτι στην Καρδίτσα τον περίμεναν με ανοιχτές αγκαλιές.

  7. αλλήθωρος avatar
    αλλήθωρος 19/02/2011 10:50:29

    Όταν οι συνδικαλιστές της ΓΕΝΟΠ κατέβαζαν τους διακόπτες ταλαιπωρώντας τον κόσμο και προκαλώντας ζημιές σε μικροϊδιοκτήτες,το έκαναν για το καλό μας ή για να αυξηθεί η επιχορήγισή τους;

  8. αλλήθωρος avatar
    αλλήθωρος 19/02/2011 10:54:40

    Στην απεργία της ΓΣΕΕ-ΑΕΔΥ την 23/2,ποιόν θα εκπροσωπούν;Την διοίκηση της ΔΕΗ ή τους εργαζόμενους;

    • Misha avatar
      Misha @ αλλήθωρος 19/02/2011 11:13:31

      Aλλήθωρε

      Οι ΓΣΕΕ -ΑΔΕΔΥ ποιον θα εκπροσωπουν στην απεργία αυτή;
      Γνωστοί πρασινοφρουροί είναι όλοι, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΟΥΣ!!!
      Είναι οι μόνοι που αντιδρούν κινηματικά στη λαίλαπα του ΔΝΤ μαζί με τους συνδικαλιστές της αριστεράς.

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ αλλήθωρος 19/02/2011 14:34:06

      Τους ...εαυτούς τους!

  9. Αρματιστής avatar
    Αρματιστής 19/02/2011 11:54:31

    Αγαπητέ Κώστα καλημέρα

    Οπωσδήποτε οι επιδοτήσεις που έπαιρνε η ΓΕΝΟΠ βρίσκονται εκτός λογικής και εργασιακής και συνδικαλιστικής ηθικής. Τέτοιες επιδοτήσεις όμως, νομίζω ότι παίρνουν όλα τα σωματεία των ΔΕΚΟ και ως εκ τούτου θα πρέπει να μας προβληματίζει για ποιο λόγο αναφέρονται τώρα, ειδικά για την ΓΕΝΟΠ. Η γνώμη μου είναι ότι τα αφεντικά, οι εντολοδόχοι τους και οι παπαγάλοι, θέλουν να απαξιώσουν την ΓΕΝΟΠ και τον αγώνα που κάνει.

    Είναι πλέον ή βέβαιο, ότι αν ιδιωτικοποιηθεί η ΔΕΗ, η ΓΕΝΟΠ θα πάψει να έχει δυνατότητες και λόγο. Και ασφαλώς, πολλούς από εμάς, μας ενοχλούσε η δύναμη των «συντεχνιών». Προσπαθώ όμως να φανταστώ, πως θα είναι μια κοινωνία χωρίς δυνατότητα να υψώσει μια φωνή, φωνούλα έστω, διαμαρτυρίας. Δεν νομίζω όμως, ότι αυτό θα ήταν υγιεινό για την κοινωνία.

    Όμως όλη η κουβέντα γίνεται για το πάπλωμα. Τα συμφέροντα και οι αγορές ζητούν να πουληθεί η ΔΕΗ, η ΕΥΔΑΠ, οι αυτοκινητόδρομοι και ότι άλλο διαθέτει το κράτος. Ζητούν να πουληθεί η ΑΤΕ. Ζητούν να φέρουν αέρα για να αγοράσουν επιχειρήσεις που κάθε μήνα (βρέξει χιονίσει) στα ταμεία τους μπαίνει ζεστό χρήμα. Θέλουν τους δρόμους, διότι κάθε μέρα πέφτει ζεστό χρήμα,. Θέλουν την ΑΤΕ γιατί στο χαρτοφυλάκιο της διαθέτει ακίνητη περιουσία και επειδή έχει υποθηκευμένη μεγάλο μέρος της αγροτικής γης. Θέλουν τον ΟΠΑΠ διότι πάντοτε θα έχει σίγουρα κέρδη και πολύ μεγάλα μάλιστα.

    Εμείς τι θέλουμε; Θέλουμε να ιδιωτικοποιηθεί η ΔΕΗ, η ΕΥΔΑΠ και κάποιες άλλες επιχειρήσεις κοινής ωφέλειας, που είναι ζωτικές για την κοινωνία για τους ανθρώπους, για την ίδια τη ζωή; Πρέπει να ιδιωτικοποιούνται αυτές οι επιχειρήσεις; Πρέπει να πωλούνται, να χαρίζονται στην ουσία, επιχειρήσεις και έργα για τα οποία ο Ελληνικός λαός έχει ξοδέψει τεράστια ποσά; Πρέπει να γίνει τσιμέντο το Ελληνικό; Και αν γίνουν όλα αυτά, στο τέλος θα μειώσουμε το χρέος;

    Εγώ πιστεύω όχι και για αυτό τάσσομαι με όσους αντιστέκονται στην εκποίηση της πατρίδας. Τάσσομαι με τη ΓΕΝΟΠ και είμαι αντίθετος απέναντι με αυτούς που απαξιώνουν τον αγώνα τους. Θέλω η ΔΕΗ, η ΕΥΔΑΠ, ο ΟΠΑΠ, το Ελληνικό, η ΕΓΝΑΤΙΑ να μείνουν στο κράτος και υπό κρατικό έλεγχο. Και οι επιχειρήσεις κοινής ωφέλειας, δεν πρέπει να αντιμετωπίζονται σαν καζίνο ή εργοστάσιο που παράγει αυτοκίνητα και θα πρέπει να φέρει κέρδη. Οι επιχειρήσεις κοινής ωφέλειας υπάρχουν για το καλό των πολιτών και θα πρέπει να αποφέρουν ένα λογικό κέρδος προκειμένου να μπορούν να αναπτύσσονται.

    Ένας οικονομικός αναλυτής, καλεσμένος σήμερα στο πρωϊνάδικο του ΜΕΓΚΑ, έλεγε ότι: «το χρέος σήμερα είναι 345 δις. Το 2015 θα είναι 395 δις. Ακόμη όμως και αν πουληθεί δημόσια περιουσία 50 δις και το πρόγραμμα του μνημονίου τρέξει όπως προβλέπεται, τότε το 2015 το χρέος θα είναι και πάλι 345 δις».
    Αυτά για να μην φαντασιωνόμαστε. Όχι ασφαλώς εσύ.

    • καινός avatar
      καινός @ Αρματιστής 19/02/2011 14:26:40

      +1 και μπράβο.

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Αρματιστής 19/02/2011 14:41:01

      Αρματιστή,
      ένας από τους λόγους που η οικονομία μας έφτασε στα χάλια αυτά είναι και οι κρατικοδίαιτο επαγγελματίες συνδικαλιστές.
      Που ελέγχουν τις ΔΕΚΟ και επιδίδονται σε ασκήσεις επαναστατικής γυμναστικής ανάλογα με το ποιό κόμμα κυβερνάει.
      Τρέφω απεριόριστο σεβασμό για τους ανιδιοτελείς συνδικαλιστές, και ξέρω πολλούς τέτοιους που αγωνίζονται πραγματικά ενάντια σε ποικίλες αυθαιρεσίες.
      Απεχθάνομαι, όμως, τα κομματόσκυλα που χρησιμοποιούν τον συνδικαλισμό, τους συναδέλφους τους και τις εταιρείες του δημοσίου για να κάνουν τα προσωπικά τους παιχνίδια και στη συνέχεια να μεταπηδήσουν στη Βουλή.

      Ούτε και τους έχω καμιά εμπιστοσύνη οτι θα αντιταχθούν δήθεν στην ιδιωτικοποίηση.
      Κατά τη γνώμη μου δεν αποτελούν καμιά γραμμή άμυνας.
      Μάλλον Κερκόπορτες ...φυλάνε.

      • Αρματιστής avatar
        Αρματιστής @ Κώστας Ροδινός 19/02/2011 15:13:55

        Επέτρεψε μου Κώστα να έχω μια διαφορετική άποψη.

        Θα το πω λίγο διαφορετικά. Ιππέυουμε ένα άλογο (έχω εκπαιδευτεί και στην ιππασία αφού είμαι του ιππικού) και δεν μπορούμε να καλπάσουμε και κατηγρούμε τη σέλα, αγνόοντας ότι το άλογο είναι γέρικο. Έτσι και για τα χάλια της οικονομίας, κατηγορούμε την ΓΕΝΟΠ και ηθελημένα αγνοούμε ότι υπάρχει κράτος σύνταγμα κυβέρνηση υπουργοί βουλή δικαιοσύνη κόμματα διοίκηση της ΔΕΗ.

        Κατηγορούμε την ΓΕΝΟΠ και κρύβουμε τις αμαρτίες όλων των άλλων, που κατά το σύνταγμα είναι οι υπεύθυνοι για την απαξίωση της χώρας και τη διάλυση της οικονομίας.

        Όσο αφορά τις ενισχύσεις που έλαβε η ΓΕΝΟΠ, άλλοι της ενέκριναν και της έδωσαν. Άλλοι είναι υπεύθυνοι που δεν έγινε έλεγχος για το που διατέθηκαν τα χρήματα. Για το ότι η ΓΕΝΟΠ και οι άλλες συντεχνίες έχουν γίνει κράτος εν κράτει, δεν ευθύνονται αυτές, αλλά οι κυβερνήσεις και τα κόμματα που τις υποθάλπουν τις χρησιμοποιούν.

        Άλλο όμως να κόψουν το κώλο στις συντεχνίες και άλλο να χρησιμοποιούν τις "μικρές αμαρτίες" των συντεχνιών ως προκάλυμα για να ξεπουλήσουν τις επιχειρήσεις κοινής ωφέλειας.

  10. άσχετος avatar
    άσχετος 19/02/2011 11:55:49

    Aς αρχίσουν οι χοροί...
    σας αγαπάω όλους !

  11. ο Μήτσος avatar
    ο Μήτσος 19/02/2011 11:55:57

    Αφού τα κονομήσουνε οι μάγκες οι συνδικαλιστές από τη ΔΕΗ ασχολούνται και με την πολιτική, γίνονται δήμαρχοι, βουλευτές και αυγατίζουν τα κέρδη ακόμα περισσότερο. Καλά τα ανέκδοτα με τον μυθικό "έξυπνο έλληνα" που τους φηφίζει...

  12. opws avatar
    opws 19/02/2011 12:27:09

    Μπορει να εχει και την θετικη πλευρα το οτι εχουν και διαχειριζονται κουμπαρα.Εστω και σαν σεναριο εχει τη δυναμικη του.Πρασινοι ειναι αλλα δεν εχουμε αλλους να τραβηξουν το καροτσι.Με την υποθεση οτι εχουν ωριμασει και δεν ειναι αγγουροι εσωτερικα---πρασινοι δηλαδη---μπορουν να κανουν την ανατροπη.Πως?Ειναι το πλεον δυνατο σωματειο και με μηχανισμο στα χερια τους,τον διακοπτη.Αν πιστευαν αυτα που γραφουν στις προκυρηξεις τους περι του δικαιου αγωνα τους για το συμφερον του λαου και της ελλαδας--σε ταξικη και εθνικη κατευθυνση δηλαδη--,θα μπορουσαν να σπασουν τον κουμπαρα και να πληρωσουν το ρευμα του απεργου στα μ.μ.μεταφορας π.χ.εφοσον συμφωνουν στον αγωνα τους.Παραλληλα σαν ατμομηχανη-σωματειο που ειναι,μπορουν να τραβηξουν τον οτε σε αυτη την κατευθυνση,την ευδαπ,τους φαρμακοποιους κλπ.Λετε η ομεοτε να μην εχει κουμπαρα?Αυτοι θα μπορουσαν να πληρωνουν τα τηλεφωνα του απεργου.Η σε αλλη περιπτωση ,φανταστειτε τους δασκαλους να απεργουν,να συμφωνεις στα αιτηματα τους,τι εμποδιζει τοτε τις οικογενειες των μαθητων,να υιοθετησουν οικονομικα την οικογενεια του δασκαλου των παιδιων τους,οσο αυτος θα κανει απεργια.Με αυτη τη λογικη ποια κυβερνηση θα μπορουσε να αντεξει αυτη την αλληλεγγυη μεταξυ των εργαζομενων?Απουσιαζει βεβαια η αλληλεγγυη για την κατα κοσμο εφαρμογη του παραπανω,μπορει σε καποιους να φανταζουν κουμουνιστικα ή ανοητα,αλλα εχουν σφιξει οι κ@λοι σε παρα πολυ κοσμο και πρεπει καποια στιγμη να προχωρησουμε σε αυτοοργανωση ή αυτοαμυνα με τετοιους τροπους.Ισως ειναι και καλο που εχουν κουμπαρα....

  13. ataktos avatar
    ataktos 19/02/2011 13:39:20

    και αυτά είναι .. μόνο τα..... επίσημα

  14. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 19/02/2011 13:50:29

    Το βρώμικο αυτό συνδικάτο θα έπρεπε ήδη να έχει διαλυθεί και η ηγεσία του και πολλά άλλα στελέχη να έχουν προφυλακισθεί. Για παράβαση της συνδικαλιστικής νομοθεσίας, σύσταση συμμορίας, εκβιασμούς, καταχρήσεις και απάτες. Επίσης, οι διοικήσεις της ΔΕΗ πρέπει να κληθούν να απολογηθούν και πιθανότατα να παραπεμθούν για συνέργεια στις παρανομίες, παράνομη και παράτυπη εκχώρηση δικαιωμάτων συνδιοίκησης στους συνδικαλιστές και ύποπτες συναλλαγές με την συνδικαλιστική ηγεσία.

    Πρέπει επίσης να γίνει κατανοητό στο ευρύ κοινό ότι η χαμηλή οριακή τιμή της κιλοβατώρας και η υψηλή τιμή πώλησης στον ΔΕΣΜΗΕ λόγω ΑΠΕ αποφέρει υπερκέρδη την ΔΕΗ κι έτσι τρώνε ΔΕΗ (και τα ρετιρέ της) και πράσινοι επιδοτούμενοι καλά και πληρώνουν τα κορόϊδα.

  15. ataktos avatar
    ataktos 19/02/2011 13:59:06

    πάντως η υποκρισία δεν έχει ώρια σε αυτών τον τόπο .. τώρα ήρθε η ώρα της ΓΕΝΟΠ .. Αίσχος!!!!

  16. panatha avatar
    panatha 19/02/2011 14:29:29

    Eυκαιρια να ξεφορτωθουμε την ενεργεια ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΛΙΓΝΙΤΗ ΜΑΣ.
    Εμπρος καλοι μου δημοσιογραφοι,μακρυα χερακια του ΔΝΤ.
    Μαζι με τα ξερα να καψουμε και τα λιγα χλωρα που απεμειναν.

  17. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 19/02/2011 17:19:59

    Νομίζω ότι εσύ πέφτεις στην παγίδα, και των νεοφιλελεύθερων, και των διεφθαρμένων συνδικαλιστών ταυτόχρονα. Η παραπάνω μεταφορά με το άλογο και τον αναβάτη ήταν επίσης ατυχής. Αν σε υγιές άλογο βάλεις σέλα για ελέφαντα και εκεί πάνω κάθεται και τρωγοπίνει ολόκληρη κουστωδία, είναι επόμενο ότι το άλογό σου θα έχει πρόβλημα στην κίνησή του. Το προφανές είναι να πετάξεις αυτή την ευρύχωρη και πανάκριβη σέλα και τον εσμό που συμποσιάζεται και να την αντικαταστήσεις με μία συμβατή με το άλογο. Οι νεοφιλελεύθεροι θέλουν να πετάξουν το άλογο μαζί με την σέλα. Εσύ μάλλον θέλεις να κρατήσεις την σέλα, αλλά ακόμη και καθαρόαιμο κούρσας να πάρεις, δεν πρόκειται να καλπάσει.

    Και κάτι άλλο. Παρατήρησε τις φυσιογνωμίες και την εκφορά του λόγου αυτών των χρυσοπληρωμένων συνδικαλιστών και των σφουγγοκωλάρων τους. Είναι χυδαίος και προκλητικός και δηλωτικός αποθρασυμένων ανθρώπων αισχίστης υποστάθμης. Εκτός από θέμα νομιμότητος και ηθικής, είναι και θέμα αισθητικής.

    • Professor Moriarty avatar
      Professor Moriarty @ Professor Moriarty 19/02/2011 17:20:47

      Προς τον αρματιστή ήταν το παραπάνω σχόλιο

      • Αρματιστής avatar
        Αρματιστής @ Professor Moriarty 19/02/2011 18:37:20

        Καθηγητά μένεις στο παράδειγμα και αγνοείς όλα τα άλλα. Τις ευθύνες των κατά το σύνταγμα υπευθύνων. Αυτές τις αγνοούμε. Έτσι μας είναι πιο βολικό να κτυπάμε το σαμάρι και όχι το άλογο... αντιστροφή του "ατυχούς" παραδείγματος...

        Όσο για το τι εκπροσωπουν οι συνδικαλιστές της ΓΕΝΟΠ και την εκφορά του λόγου τους, μου τη δίνει αφάνταστα. Λόγω μάλιστα της προελευσής μου από το στρατό και μάλιστα από το πιο απαιτητικό όπλο και μάλιστα το πιο σκληρό όσο αφορά την πειθαρχία (μακριά από μαύρους λένε οι φαντάροι), αλλά και της ιδιοσυγκρασίας μου, μου είναι ανυπόφορο να ακούω απειλές από βολεμένους προς το κοινωνικό σύνολο.

        Θεωρώ όμως και υποκριτικό, να θέλουμε να ξεπουλήσουμε την ΔΕΗ για να μετατρέψουμε τη ΓΕΝΟΠ σε Ίλη Αρμάτων, ή να θέλουμε να κόψουμε το κεφάλι επειδή πονάει το δόντι.

        Κατά τα άλλα συνεχίζει να παραμένει το ερωτημά μου προς τους διαχειριστές του ιστολογίου αναφορικά με την ανάρτηση των σχολίων μου μετά από ώρες και για ποιο λόγο δεν αναρτήθηκε ένα άλλο, μολονότι στάλθηκε από τις 1400 περίπου........

  18. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 19/02/2011 22:11:21

    Πρόταση σε όσους αδυνατούν να πληρώσουν τον λογ/σμό της ΔΕΗ :
    Στείλτε με συστημένη επιστολή τον λογ/σμό σας στη ΓΕΝΟΠ/ΔΕΗ με την αμετάκλητη εντολή να τον εξοφλήσουν. Αλλωστε τα χρήματα αυτά τα έπαιρναν για την προώθηση κοινωνικών προγραμμάτων,έτσι δεν είναι; Α ρε Σιούφα αυτά διαβάζει ο κόσμος και γι'αυτό σιχαίνεται τους πάντες και τα πάντα.

  19. giannis avatar
    giannis 20/02/2011 17:48:39

    Αυτοί, επειδή είναι τα σπλάχνα του πασοκ και επειδή το πασοκ δεν μπορει να
    τα βάλει με τα σπλάχνα του, πρέπει να τους αναλάβουν οι κουκουλοφόροι.