#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
16/12/2010 23:43
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το Mega ...Τρέμει



Πρώτο  και μέγα θέμα  απόψε  στο Mega το επεισόδιο Χατζηδάκη! Τυχαίο;  Όχι μόνο, αλλά και πολυαναμενόμενο. Από χθες Βροχή έπεφταν τα στοιχήματα στις παρέες σε δρόμους, γραφεία και καφενεία  για τη σημερινή «εργολαβία» του  Πρετεντέρη, της Ολγας του Καψή και των λοιπών  ¨δημοκρατικών δυνάμεων."  Ακόμη και εκ Βρυξελλών ορμώμενων!

Πώς θα μπορούσαν, άλλωστε, δημοσιογράφοι μεγίστου επιπέδου όπως αυτοί, να  χειριστούν διαφορετικά  μια αναπάντεχα μεγάλη διαδήλωση, και μια επιτυχημένη γενική απεργία, χωρίς ξυλοδαρμό Χατζηδάκη;

Ασφαλώς ένα τέτοιο θέμα δεν ήταν μόνο (λαχείο!)αλλά και καυτή πατάτα όπως αποδείχθηκε.

Οι επικοινωνιακοί ινστρούχτορες του μεγάλου καναλιού, των μεγάλων επιχειρηματιών και της μέγιστης κυβέρνησης του ΠΑΣΟΚ  ξέφυγαν τόσο, που συναγωνίστηκαν ο ένας τον άλλο σε εμετικές κορώνες και εκκλήσεις για  «παραδειγματική τιμωρία του απολίτιστου  αλητήριου όχλου  του χωρίς κουκούλα, παρακαλώ», όπως συμπλήρωνε έντρομη η Τρέμη.   Και  όλα αυτά τα γραφικά στο όνομα της υπεράσπισης, του Πολιτικού μας Πολιτισμού που οι ίδιοι έχουν διασύρει κατ΄εξακολούθηση και κατά συρροή, είτε αβαντάροντας ανοιχτά τις επιλογές  Παπανδρέου, είτε διασύροντας όποιον διαφωνεί δημόσια και ανοιχτά.

Τέτοιος και τόσος  φόβος τους έχει καταλάβει που όταν ακόμη και ο Γιώργος Παπακωνσταντίνου   επιχείρησε να εμφανιστεί πιο ψύχραιμος, ψελλίζοντας -άχρωμα  ασφαλώς- ότι δεν θα έπρεπε να διασύρονται όλοι όσοι διαδηλώνουν ο μαινόμενος πλέον Πρετεντέρης  του απαντά  επί λέξει: “Τελείωσε, πάμε παρακάτω κύριε Υπουργέ...”

Δηλαδή, επί το απλούστερο: Στο σπίτι μας εμείς κάνουμε κουμάντο, για να δούμε εσείς εκεί στο υπουργείο σας που κοντέψατε να χαρίσετε 24 δις ληξιπρόθεσμα χρέη, αλλά ευτυχώς δεν το κάνατε κλπ,κλπ.

Ετσι, όπως το πάνε αυτοί σε λίγο θα  υπαγορεύουν από τηλεοράσεως και έκτακτα "προεδρικά διατάγματα" ...

Και μη χειρότερα!

ΣΧΟΛΙΑ

  1. geopan avatar
    geopan 17/12/2010 00:05:02

    MEGAλη Δημοκρατία..

  2. Γιαννης avatar
    Γιαννης 17/12/2010 00:11:14

    Στο ΜΕGΑ οι προπαγανδιστες δημοσιογραφοι τρεμουν γιατι καταλαβαν οτι ο κοσμος δεν αστιευεται πλεον και οτι οι επομενοι που θα υποστουν το νομο του LYNCH θα ειναι αυτοι !

    • xbab avatar
      xbab @ Γιαννης 17/12/2010 12:40:10

      Γιάννη θα αστειεύεσαι...ασφαλώς.
      Κατ' αρχήν για να μην παρεξηγούμεθα είμαστε κατά της βίας σε όποια μορφή της.
      Αλλά Γιάννη μου πότε θυμάσαι εσύ άτομο να πέσει θύμα της βίας από την άλλη πλευρά;
      Ποτέ...
      Μια πλευρά μετρά θύματα, είτε με ξυλοδαρμούς, είτε με εκτελέσεις κλπ.
      Ποιός ασχολήθηκε όμως σοβαρά μ' όλες αυτές τις συμπτώσεις;

  3. Aggelos avatar
    Aggelos 17/12/2010 00:14:09

    "«παραδειγματική τιμωρία του απολίτιστου αλητήριου όχλου του χωρίς κουκούλα, παρακαλώ»,"


    ενω ο χατζηδακης μιλησε πολυ μεγαλοψυχα για αυτους που τον χτυπησαν..εκτιμησα παλι το χαρακτηρα του..

    ο Ρεππας στο αλτερ και γενικα οι πασοκες καταδικαζαν περισσοτερο την επιθεση και τους "απολιτιστους" κλπ..απο τον ιδιο το χατζηδακη που εφαγε το ξυλο,,και ενιωσε ισως καποιες τυψεις ως πολιτικος..

    ηθος απο ηθος πολιτικου διαφερει..

    φανταστητε τη θα ελεγε ο παγκαλος αν τις ετρωγε ετσι,,για τους θυτες του..

    • O Mimikos o Giatros avatar
      O Mimikos o Giatros @ Aggelos 17/12/2010 07:08:00

      Χορτασα Ξυλο.....

    • Στέργιος avatar
      Στέργιος @ Aggelos 17/12/2010 09:34:53

      "Μη βαράτε, γιατί θα δώσω εντολή ώστε και το ξύλο μαζί να το φάμε".

      • καινός avatar
        καινός @ Στέργιος 17/12/2010 19:20:12

        ααααααχαχαχαχαααα!!!!

  4. Zio avatar
    Zio 17/12/2010 00:41:38

    στην προηγούμενη είχαμε 3 νεκρούς, τώρα είχαμε ξυλοδαρμό μαζί με ασφαλίτες που εμπόδιζαν την πορεία για τη Βουλή.

    και τελικά να βρωντοφωνάζουμε "μπεεεε"

  5. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 17/12/2010 01:10:10

    Γεωργαλάδες...

  6. δρόμος avatar
    δρόμος 17/12/2010 01:14:59

    Καλά, το αποψινό δελτίο του ΜΕΓΚΑ ήταν η αποθέωση του ... αποσυντονισμού! Δεν ξέρω τι εννοείτε με στοιχήματα και τέτοια, για τον μη δημοσιογράφο παρατηρητή ο πανικός και η ασυνενοησία ήταν τόσο εμφανής, όσο ερχόταν σε αντίθεση με την απόλυτη, άνωθεν επιβεβλημένη ευπείθεια και τάξη των προηγούμενων ημερών! Ο Πρετεντέρης προσπαθούσε διαρκώς να επαναφέρει στην τάξη Όλγα και Καψή, που άρχιζαν να λένε κάτι και τους έκοβε. Αλλά το κερασάκι στην τούρτα ήταν όταν όλοι, επιτέλους μετά από ώρα ομονοούντες, την έπεσαν στον Παπακωνσταντίνου επειδή πέρυσι ο ΓΑΠ μας έλεγε πως νάτα τα λεφτά, τα 32 ανείσπρακτα δις της φοροδιαφυγής, και τελικά δεν τα εισπράξανε, άρα προεκλογικά ψέμματα λέγανε τότε, συνειδητά, γιατί ξέρανε από πριν ότι δεν είχαν ελπίδα να εισπραχθούν αυτά! Μαύρη τρομάρα λέμε, εικοσάλεπτο χάππενινγκ στην έναρξη του δελτίου .... σκέψου να γίνει και τίποτε πιό σοβαρό, τι έχουν ακόμη ν'ακούσουνε τ' αυτιά μας!

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ δρόμος 17/12/2010 01:19:49

      ...επιτέλους, η Τρέμει δικαίωσε το επίθετό της!!!!!

    • anonymos avatar
      anonymos @ δρόμος 17/12/2010 08:58:45

      Εφτασε η ώρα του λαού γιαυτό τρέμουν οι ντουντούκες της κυβέρνησης . Μια λύση υπάρχει άμεση στροφή 360 μοιρών τώρα

      • Enzo avatar
        Enzo @ anonymos 17/12/2010 09:24:29

        ρε φιλε αμα κανεις στροφη 360 μοιρων στο ιδιο σημειο δεν ξαναγυρνας?

        • Xrhstos Theocharis avatar
          Xrhstos Theocharis @ Enzo 17/12/2010 09:57:08

          Μα αυτό ακριβώς εννοεί... ;)

          • Enzo avatar
            Enzo @ Xrhstos Theocharis 17/12/2010 10:32:07

            μαλλον δεν καταλαβα το χιουμορ του

          • Xrhstos Theocharis avatar
            Xrhstos Theocharis @ Enzo 20/12/2010 12:35:53

            Μα δεν είναι χιούμορ, απλά (ή απλοϊκά) "γλώττα λανθάνουσα..."

  7. factorx avatar
    factorx 17/12/2010 01:27:41

    Φοβερό. Άλλαξα τον τίτλο για πάρτη σου

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ factorx 17/12/2010 01:42:33

      αλλά και η φωτό σπάει κόκκαλα!

  8. NTINOS avatar
    NTINOS 17/12/2010 02:04:35

    Η ΑΘΗΝΑ ΚΑΙΓΕΤΑΙ .Η ΠΑΤΡΑ ΣΤΟ ΕΛΕΟΣ ΤΩΝ ΣΥΜΜΟΡΙΩΝ Ο ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΞΥΛΟΚΟΠΕΙΤΑΙ ΑΓΡΙΩΣ....ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΕΠΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΣΤΟΝ ΠΑΠΟΥΤΣΗ ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ.

    • anonymos avatar
      anonymos @ NTINOS 17/12/2010 08:59:15

      Ξέχασες την Κερατέα

    • Hase avatar
      Hase @ NTINOS 17/12/2010 10:09:38

      Η νεα μοδα απαιτει τα παπουτσια να πετιουνται στην μουρη.

      • ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
        ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ @ Hase 17/12/2010 12:32:28

        Στον απαυτό θέλει με κλωτσίες μαζί.

  9. man8os avatar
    man8os 17/12/2010 03:03:15

    Τα καναν επανω τους στο Μεγκα. Μπορεις να το δεις στην φατσα του Καψη. Σοβαρα, δεν κανω πλακα. Αλλα η ολη κατασταση δεν ειναι αστεια. Και νομιζω το καταλαβε ο Πρετεντερης. Αυτο που δεν καταλαβε, εναι οτι για την σοβαρη κατασταση ευθυνεται η κυβερνηση.

    • anonymos avatar
      anonymos @ man8os 17/12/2010 09:00:49

      Οπως είπε και η Ντόρα φταίει που η ΝΔ είναι κατά του μνημονίου Η κα μέσα στην γυάλα της παραλογίζεται σε λίγο θα είναι όλοι τους στην Ελβετία

  10. anonymos avatar
    anonymos 17/12/2010 09:02:19

    Μάρεσε το "κοπρώνυμος" μου θύμισε ένα βυζαντινό αυτοκράτορα

  11. ataktos avatar
    ataktos 17/12/2010 09:29:19

    όλα τα "παιδιά" στην πίστα
    http://amaranthuspress.blogspot.com/2010/12/blog-post_17.html

  12. nick avatar
    nick 17/12/2010 10:03:10

    Πείραξε λέει κάποιους δημοσιογράφους το περιεχόμενο της ανακοίνωσης της ΝΔ που μιλούσε για προβοκάτσια.
    Εκ του αποτελέσματος φαίνεται ότι η επίθεση ήταν προβοκάτσια. Καραμπινάτη προβοκάτσια.
    Γιατί δε μπορεί να απομονώνεται μόνο αυτό το γεγονός και ουσιαστικά να αποκρύπτονται όλα τα άλλα (μέγεθος συγκεντώσεων, γενικευμένα επεισόδια).
    Έτσι θα παρουσίαζαν τα κανάλια, επεισόδια ανάλογου μεγέθους αν κυβερνούσε η ΝΔ; Φυσικά όχι. Θα είχαμε έκτακτα δελτία (παρά την απεργία των δημοσιογράφων), οι κάμερες θα έκαναν ζουμ στους φλεγόμενους κάδους, όλοι θα μίλαγαν περί κοινωνικής επανάστασης, περί απελπισμένων νέων ανθρώπων που αγωνιούν για το μέλλον τους. Τα δελτία θα ήταν μονοθεματικά. Από τις 20.00 μέχρι τις 21.00 όλοι θα ούρλιαζαν εναντίον της κυβέρνησης. Μην πάτε μακριά. Σκεφθείτε το Δεκέμβρη του 2008. Έτσι ακριβώς κάλυψαν τότε τα γεγονότα, καλώντας ουσιαστικά το κόσμο να κατεβεί στους δρόμους γαι να επιτείνει το χάος.
    Είναι ίσως η πρώτη φορά που ακούστηκαν τόσο καλά λόγια από όλους τους δημοσιογράφους για στέλεχος της ΝΔ. Πρωτοφανές δεδομένο για την πρασινίζουσα αντικειμένικότητά τους. Αλλά είχαν το λόγο τους. Ήθελαν να στρέψουν αλλού το ενδιαφέρον. Αλήθεια, αυτός δεν είναι ο ΟΡΙΣΜΟΣ της προβοκάτσιας;

    • giannisss avatar
      giannisss @ nick 17/12/2010 12:13:15

      Την είδα τη συγκέντρωση , η συντριπτική πλειοψηφία των συμμετεχόντων ήταν προβοκάτορες πρασινοφρουροί που δήθεν φώναζαν συνθήματα και έκαναν δήθεν επεισόδια.
      Αυτοί θέλουν εκτροπή γι'αυτό χτύπησαν το Χατζηδάκη.

  13. frixos avatar
    frixos 17/12/2010 10:10:15

    Ως πότε όμως θα τις "τρώει" γενικώς η ίδια παράταξη; Ε;

  14. frixos avatar
    frixos 17/12/2010 10:12:08

    Υ.Γ. Αλήθεια εκείνο με την απόσυρση της αυτεπάγγελτης δίωξης εισαγγελέα σε περίπτωση μη καταβολής του φόρου για τις τηλεοπτικές διαφημίσεις ακούσατε τίποτα;

  15. ΝΑΥΤΗΣ avatar
    ΝΑΥΤΗΣ 17/12/2010 10:29:51

    Ο κόσμος όλος τα βλέπει αυτά και αηδειαζει. Γιατί οι πουλημενοι πολιτικοί όλων των κομμάτων οταν πανε εκεί δεν τους ξεμπροστιαζουν, δεν τους τα λένε χύμα , όπως τα λένε στις " ΚΑΤ ιδίαν " συνομιλίες; Φοβούνται προφανώς ότι θα αποκλειστούν. Μα στο Τέλος , αν αντιδρούν στους πληρωμενους κονδυλοφορους, δεν θα υπάρχουν πολιτικοί για να κληθούν. Άρα δεν θέλουν να τους αποκαλύψουν, γι Αυτο και ο λαός να τους φτυνεί όπου τους βρίσκει μπροστά του, ΟΛΟΥΣ. Πρέπει να φοβηθουν όλες οι ΕΞΟΥΣΙΕΣ για να αποφασίσουν να καταλάβουν ότι υπάρχουν για τον λαό και Όχι ο λαός γι αυτούς... ΟΡΓΗ ΚΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ μας έχει καταλάβει ...

  16. Giorgos_T avatar
    Giorgos_T 17/12/2010 10:31:40

    Υπάρχει και μια άλλη εξήγηση: Πιθανώς πολλοί μεγαλοδημοσιογράφοι φοβούνται πως θα είναι οι επόμενοι που θα φαν το ξύλο...

  17. NTINOS avatar
    NTINOS 17/12/2010 11:28:42

    ΚΥΡΙΕ ΠΑΠΟΥΤΣΗ ΟΛΙΓΗ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΕΙ.ΤΟ 1981 ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΛΘΕΙ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΤΕ.
    Ενεργοποίηση των Ενόπλων Δυνάμεων στην προσπάθεια ανακοπής της λαθρομετανάστευσης προαναγγέλλει με συνέντευξή του στην «Κ» ο υπουργός Προστασίας του Πολίτη, Χρήστος Παπουτσής, τονίζοντας ότι το πρόβλημα είναι «ξεκάθαρα ευρωπαϊκό ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ;;;;;
    ΑΥΤΑ ΝΑ ΤΑ ΠΕΙΤΕ ΣΤΟΥΣ ΠΑΤΡΙΝΟΥΣ ΣΤΟΥΣ ΑΘΗΝΑΙΟΥΣ ΤΗΣ ΚΥΨΕΛΗΣ ΚΑΙ ΑΧΑΡΝΩΝ ΚΑΙ ΤΡΑΒΑ ΚΟΡΔΕΛΛΑ .
    ΤΟ ΔΟΥΛΕΜΑ ΜΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΑ ΚΟΛΠΑΚΙΑ ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΕΙ ΠΙΑ ΟΥΤΕ ΣΤΙΣ ΛΑΙΚΕΣ.

  18. ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ avatar
    ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ 17/12/2010 11:35:41

    σας βρήκα το video που ζητήσατε στην αρχη βέβαια έχει και το καρατζαφέρη αλλά δυστυχώς δεν μπορούσα να το φτιάξω ούτως ωστε να στείλω μόνον την επιμαχη ομιλία του ΚΕΦΑΛΟΓΙΑΝΝΗ
    http://ksipnistere.blogspot.com/2010/12/blog-post_405.html

    • Αλήθεια avatar
      Αλήθεια @ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ 17/12/2010 12:20:02

      Είπανε κι άλλα. Υπήρξε κόντρα μεταξύ Κεφαλογιάννη, Καρατζαφέρη, γιατί ο δεύτερος έσπευσε να υπερασπιστεί την κυβέρνηση ότι δεν είναι μόνο δικό της το χρέος, αλλά μισό μισό με την ΝΔ.
      Ο Κεφαλογιάννης του έδωσε προς ενημέρωση την εισήγησή του, όπου τεκμηριώνει την άποψη, ότι το χρέος είναι παιδί του ΠΑΣΟΚ, και ζήτησε μία συγνώμη, ενώ αν βρει ενα ευρώ διαφορά σ΄ αυτά που καταθέτει, θα παραιτηθεί από βουλευτής.
      Πάμπολες φορές έχει προκαλέσει τον Παπακωνσταντίνου να διαψεύσει αυτά τα στοιχεία. Ο ΠΑΠ αυτό που κάνει είναι να φεύγει από την αίθουσα χωρίς να απαντά.

  19. Tassos avatar
    Tassos 17/12/2010 11:53:42

    Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι Ο ΜΟΝΟΣ δημοσιογράφος που αποδομεί τον Γιωργάκη σε όλη την Ελληνική τηλεόραση είναι ο Πρετεντέρης.

    • Nτινα (Ναντια)Μαρκοπουλου(Γηραια) avatar
      Nτινα (Ναντια)Μαρκοπουλου(Γηραια) @ Tassos 17/12/2010 14:06:56

      Μα και βεβαια. Αυτος ηταν με τον Βενιζελο, οταν ο ΓΑΠ πηγαινε για αρχηγος του ΠΑΣΟΚ.

  20. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 17/12/2010 12:15:37

    Ειδικά όταν σηκώνει τη φωνή και τη σκληραίνει γίνεται απεχθέστατη φράου Χέλγκα.

    Μα καλά, δεν σκέπτεται τον άντρα της που θα τη βλέπει έτσι σα μέγαιρα;

    • ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
      ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ @ αλλενάκι 17/12/2010 12:35:27

      Άβυσσος τα γούστα του ανθρώπου.(για μαζόχα τον κόβω πάντως)

  21. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 17/12/2010 12:17:13

    Όλες τους είναι σαδιστικές εξουσιαστικές περσόνες.

  22. KARBONAROS avatar
    KARBONAROS 17/12/2010 12:32:28

    Η κρίση είναι μεγάλη ,συστημική δεν ξεπερνιέται με γιατροσόφια,στην Ευρώπη έχουν βγεί τα μεγάλα μαχαίρια "αλληλεγγύη και πράσινα άλογα"..
    Έχουμε πολλά να δούμε και να ακούσουμε μέχρι να ξυπνήσουν οι ραγιάδες όπου γης..τα μεγκαλοπαπαγαλάκια παραμιλάνε τους έχει λούσει κρύος ιδρώτας αισθάνονται την οργή του κόσμου ...πίσω έχει η αχλάδα την ουρά...

  23. ΕΝΑΣ avatar
    ΕΝΑΣ 17/12/2010 12:49:43

    Ο εργατολογος κ.Μητροπουλος σε πρωινη εκπομπη ανεφερε πως δημοσιογραφοι(???) τα παιρνουν απο το ΔΝΤ και την κυβερνηση για να λενε πως εαν δεν υπηρχε δντ θα πτωχευαμε,θα γινοταν σταση πληρωμων και τρομοκρατουν τον κοσμο με σκοπο να μην αντιδρα.Το καλο πλεον ειναι πως οι περισσοτεροι που βλεπουν μεγκα,το κανουν για να γελασουνε και να σπασουνε πλακα με αυτους τους ρουφιανους,

    • Nτινα (Ναντια)Μαρκοπουλου(Γηραια) avatar
      Nτινα (Ναντια)Μαρκοπουλου(Γηραια) @ ΕΝΑΣ 17/12/2010 14:19:02

      Τον εργατολογο κ. Μητροπουλο τον γνωρισα οταν πριν το 2οο9 εβγαινε στο Αλτερ στην εκπομπη του κ. Αυτια, ζητωντας συνεχως παροχες απο την κυβερνηση .
      Την μια το επιδομα θερμανσης, υστερα τα χρηματα για τους αγροτες , αργοτερα τα χρηματα για τους τριτεκνους κ.λ.π.
      Με απαιτηση χωρις να κανει πισω.
      Τον ακουγα και τον παρατηρουσα εμοιαζε σανπροστατης των εργαζομενων. Με εκεινο το φιλικο και ευγενικο προφιλ.
      Μετα τις εκλογες του 2009 αρχισε στην ιδια εκπομπη να υποστηριζει οτι εκανε το ΠΑΣΟΚ, οπως οταν κοπηκαν οι συνταξεις να λεει " δεν πειραζει και το λιγο να δωσει η κυβερνηση καλο ειναι"
      Τοτε αρχισα να σκεφτωμαι
      "Μα καλα ουτε 3 μηνες δεν περασαν , αυτος πως κατεβηκε τοσο στις απαιτησεις του??"

      Αργοτερα λιγο πριν τις περιφεριακες εκλογες, οταν δεν τα βρηκε με το ΠΑΣΟΚ μαλλον και κατεβηκε με οποιον αλλον μπορεσε, αρχισε να κατηγορει το ΠΑΣΟΚ.

      Τελικα κ. Μητροπολε, τι ακριβως ειστε?

      • man8os avatar
        man8os @ Nτινα (Ναντια)Μαρκοπουλου(Γηραια) 17/12/2010 23:36:35

        Καιροσκοπος

  24. ARISTOMENIS VIGILANT avatar