#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/06/2012 19:05
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το antinews στη νέα εποχή



Κι αφού τέλειωσαν οι εκλογές κι αφού έγινε Πρωθυπουργός ο Αντώνης Σαμαράς, « τώρα τι θα κάνετε εσείς στο antinews;», με ρώτησε κάποιος γνωστός.

Επειδή λοιπόν εμείς του antinews δεν είμαστε τρόφιμοι κανενός κόμματος, ούτε όψιμοι παρατρεχάμενοι της Συγγρού, ούτε δίνουμε λογαριασμό σε κανέναν, θα κάνουμε αυτό που ξέρουμε να κάνουμε. Να στηρίζουμε τα θετικά της κυβέρνησης και να είμαστε απέναντι σε λανθασμένους χειρισμούς. Κι επειδή αυτό το έχουμε αποδείξει γιατί δεν είμαστε με τα διαπλεκόμενα και εξαρτημένα ΜΜΕ, ας μην επικαλεστώ άρθρα και σχόλια που τα ξέρετε γιατί θα διαβάζετε δυο μέρες, θα συνεχίσουμε να δίνουμε τον αγώνα μας, για το καλό αυτού του τόπου, για την ανεξαρτησία της πατρίδας, για την ανακούφιση του φτωχού και δοκιμαζόμενου λαού που τόσες θυσίες έχει κάνει, για την ασφάλειά του, για τους άνεργους νέους μας,… με όλη μας τη δύναμη.
Δε θα αφήσουμε ήσυχο κανέναν είτε είναι πρωθυπουργός, είτε είναι υπουργός, είτε βουλευτής. Το μετερίζι αυτό ελεύθερης γνώμης, θα συνεχίσει να δίνει τον αγώνα του συνεχώς, χωρίς δεσμεύσεις, με γνώμονα το καλύτερο αύριο που ανήκει στα παιδιά μας. Δε θα χαριστούμε σε κανέναν, κυβέρνηση και αντιπολίτευση.
Κι ας μη νομίζουν εκεί στο ασφαλές απυρόβλητο της αντιπολίτευσης, ότι θα κάνουν ό,τι θέλουν. Τα ψέματα κύριοι που βγάλατε την ουρά σας απ΄έξω για να αποποιηθείτε τις ευθύνες σας, τέλος. ​Τα επαναστατικά σας πυροτεχνήματα σβήνουν. Τα κεφάλια μέσα και στη δουλειά σας κι εσείς.
Μ’ αυτά τα λίγα φίλε που με ρώτησες τι θα κάνουμε σου δίνω το στίγμα της πορείας μας για να μην κάνεις αφελείς ερωτήσεις και να μην έχεις αμφιβολίες. Κι αν θες έλα κι εσύ στην παρέα μας!
Δαναός

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Νίκος avatar
    Νίκος 23/06/2012 19:26:17

    Μαζί και 'γώ

  2. Νίκος avatar
    Νίκος 23/06/2012 19:31:50

    Αν και με λογοκρίνατε, σας πάω. Μαζί σας στο δύσκολο αγώνα από εδώ και πέρα. Τα λέμε.

  3. TopGunZ avatar
    TopGunZ 23/06/2012 19:35:02

    Το είπα παλιότερα. Όσο ο Σαμαράς έκανε τον αγώνα για να επανέλθει η σταθερότητα και η αξιοπιστία του πολιτικού συστήματος ήμασταν πλάι του, όμως τώρα ήρθε η ώρα να βρεθούμε απέναντί του. Όχι φυσικά λόγω αντιπαλότητας, αλλά για να μας κοιτάζει στα μάτια και να παίρνει κουράγιο ενθυμούμενος την ευθύνη που πήρε όταν τον εμπιστευτήκαμε. Και φυσικά για να βλέπουμε τι γίνεται πίσω από την πλάτη του και να τον προειδοποιούμε...

  4. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 23/06/2012 19:55:54

    Το να στηρίξουμε τον Σαμαρά στα δύσκολα ήταν εύκολο.
    Τώρα όμως αρχίζουν για εμάς τα δύσκολα.

    • Β.Κ.Σ. avatar
      Β.Κ.Σ. @ Strange Attractor 23/06/2012 22:52:18

      Στρέιντζ τα δύσκολα για μας ήταν από το Νοέμβρη και μετά... Προσωπικά με είχε πνίξει η οργή που τελικά έγινε το χατήρι της Αννούλας της διαμαντοπουλίτσας να τον βάλουνε στο κάδρο.
      Τώρα απλώς θα κάνουμε το χρέος μας! Θα τον προφυλλάσουμε! Από δω μέσα που ξέρουμε πως μιας διαβάζει και επειδή δεν θα προλαβαίνει θα έχει βάλει ένα μάτι να τον αναπληρώνει, θα του λέμε όλα όσα μαθαίνουμε για τις διολισθήσεις που εκόντες άκοντες θα του στήνουν καθημερινά...
      Θα είμαστε το ραντάρ του στην κοινωνία... Του το χρωστάμε!

  5. Δαναός avatar
    Δαναός 23/06/2012 23:57:43

    Β.Κ.Σ. έτσι είναι. Δεν κάνουμε καλό με το να χαϊδεύουμε αυτιά. Χαράξαμε μια γραμμή, θα την ακολουθήσουμε. Και όποιος προσπαθήσει να υπονομεύσει την προσπάθεια αυτή θα το θυμάται.

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ Δαναός 24/06/2012 00:00:04

      Συμφωνώ κι εγώ. Για να δουλέψουν απρόσκοπτα τα γρανάζια πρέπει όλοι να είμαστε άγρυπνοι φρουροί ενάντια στα κακώς κείμενα και γρήγοροι αγγελιαφόροι του παλμού της κοινωνίας.

      • Iωάννης33 avatar
        Iωάννης33 @ TopGunZ 24/06/2012 08:47:23

        Είναι μεγάλη η απόσταση της κοινωνίας απο τους Υπουργούς.Και πρέπει να γίνετε άλλη μια φορά η γέφυρα που θα τα ενώνει

        • TopGunZ avatar
          TopGunZ @ Iωάννης33 24/06/2012 10:09:10

          Όλοι μαζί θα γίνουμε αγαπητέ. Ο καθένας μας ξεχωριστά και όλοι μαζί.

  6. Iωάννης33 avatar
    Iωάννης33 24/06/2012 08:43:59

    Keep walking...

  7. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 24/06/2012 09:24:13

    Δαναέ, η σαφέστερη διατύπωση ανεξαρτησίας των ΑΝΤΙνέων. Αβίαστα, όλοι συμφωνούμε.

  8. Δαναός avatar
    Δαναός 24/06/2012 10:42:04

    Καλημέρα Ιωάννη, Νίκο.Εδώ είμαστε για να τα λέμε! “Ὁ ἔχων ῶτα ἀκούειν... ἀκουέτω!”

  9. Γιώργος msn avatar
    Γιώργος msn 24/06/2012 11:17:08

    Και σας είχα παρεξηγήσεi, δεν το κρύβω...
    Αποστομώθηκα.
    Καλημέρα και καλή συνέχεια στο Antinews!

  10. Aφροδίτη avatar
    Aφροδίτη 24/06/2012 12:08:15

    Καλημέρα σε όλους! Και ποιός θα μπορούσε να διαφωνήσει μαζί σου Δαναέ;
    Στην παρέα λοιπόν, στην παρέα της αγωνίας για τον τόπο και της καλοπροαίρετης κριτικής! Ειδάλλως δεν διαφέρεις από αυτό που στηλίτευες, νομίζω.