#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
21/06/2012 22:08
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το Antinews και οι ...φήμες



Έχουμε βαρεθεί εδώ στο Antinews να λέμε ότι δεν δίνουμε λογαριασμό σε κανέναν, χτυπάμε όσους πληγώνουν την Ελλάδα και τους πολίτες της, στηρίζουμε τον Αντώνη Σαμαρά ελπίζοντας σε κάτι καλύτερο, αλλά και ασκούμε αυστηρή κριτική σε όποιες επιλογές βλέπουμε ότι δε «βγαίνουν».

Στο κάτω – κάτω αν οι επιλογές είναι λάθος σε πρόσωπα και πολιτικές οφείλουμε να τις αναδεικνύουμε διότι το κακό θα χτυπήσει την πατρίδα κι όχι κανένα πρόσωπο συγκεκριμένο. Οι πολιτικοί έρχονται και παρέρχονται, η Ελλάδα είναι εδώ και σταθερή.

Επομένως, το να μας ταυτίζουν με πρόσωπα και πράγματα, με καταστάσεις και δήθεν συνωμοσίες, με διαπλοκές και υπόγειες διεργασίες, το μόνο που κάνουν είναι να γελοιοποιούνται.

Ούτε κομματικές θέσεις έχουμε καταλάβει, ούτε η πολιτική μας ενδιαφέρει και τα κόμματα τα έχουμε γραμμένα στις ...πίσω σελίδες μας. Απλά προσπαθούμε να είμαστε η φωνή της συνείδησης του κόσμου που μας διαβάζει και πιστεύει σε εμάς.

Μέσα από το Antinews υπήρξαν αρκετοί που έκαναν καριέρες και σήμερα είναι στα μέσα και στα έξω της εξουσίας. Ξεχασμένοι βρήκαν βήμα για να βγάλουν τα εσώψυχά τους και να δηλώσουν παρών όταν κανείς δε θυμόταν ότι υπάρχουν. Θυμηθείτε μόνο τη φράση του Κατσιφάρα για το θυρωρό.

Όταν τα μέσα ενημέρωσης της διαπλοκής, τους είχαν στην… απ’ έξω εμείς στο Antinews τους δώσαμε τη δυνατότητα να μιλούν και να εκφράζουν τις απόψεις τους, να γίνουν γνωστοί στο ευρύ κοινό.

Δε μετανιώνουμε σε καμιά περίπτωση γι’ αυτό, η πολυφωνία είναι αυτή που ανέδειξε το Antinews ως την ελεύθερη φωνή των ελεύθερων πολιορκημένων, υποστηρικτών ή όχι του Αντώνη Σαμαρά στα πέτρινα χρόνια.

Άλλο όμως αυτό κι άλλο διάφοροι πασόκοι, κι όχι μόνο, που επί χρόνια έγλειφαν το Σημίτη και τον Παπανδρέου, τώρα να θέλουν να μας εμπλέξουν σε κομματικά παιχνίδια ή να μας ταυτίζουν με πρόσωπα και καταστάσεις. Και δεν το λέμε αυτό μόνο για τις χθεσινές και σημερινές αντιδράσεις πράσινων παπαγάλων στο χθεσινό δημοσίευμά μας για τον κ. Ράπανο

Είμαστε ελεύθεροι να γράφουμε ό,τι θέλουμε, να δημοσιεύουμε τα σχόλια των αναγνωστών μας και να μην υποκύπτουμε σε πιέσεις και σε βυζαντινισμούς της κακιάς ώρας. Τους προειδοποιούμε, όμως, ότι θα μας βρίσκουν μπροστά τους κάθε φορά που θα ξεχνούν το καθήκον που καλούνται να επιτελέσουν όπου κι αν βρίσκονται.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 21/06/2012 22:12:22

    έτσι ακριβώς. Το σπουδαιότερο προτέρημα των ΑΝΤΙνέων είναι η ΑΝΕΞΑΡΤΗΣΙΑ του και αυτό πρέπει να φυλαχτεί ως κόρη οφθαλμού.

  2. TopGunZ avatar
    TopGunZ 21/06/2012 22:17:41

    Που να γινόταν κι ο Δαναός υπουργός δηλαδή, χαχα!

    • Διηνεκης avatar
      Διηνεκης @ TopGunZ 21/06/2012 22:33:20

      Ο Δαναος υπουργος,ας εμπαινε και ενας αριανος στην κυβερνηση δεν πειραζε

  3. man8os avatar
    man8os 21/06/2012 22:18:38

    Κατι πρεπει να γινει με τα ΜΜΕ τα οποια δεν τηρουν την δεοντολογια

  4. ΔΗΜΗΤΡΗΣ avatar
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ 21/06/2012 23:16:51

    Μπήκε ένας αριανός στην κυβέρνηση μην το ξεχνάς. Εκτός αν πιστεύεις ότι ο Ιωαννίδης είναι γάβρος. χαχαχαχα

  5. TopGunZ avatar
    TopGunZ 21/06/2012 23:25:06

    Ο Δαναός δεν παίρνει συμβατικές ανθρώπινες ταμπέλες, είναι ιδέα... περισσότερο από ότι μερικοί νομίζουνε...

  6. Aφροδίτη avatar
    Aφροδίτη 21/06/2012 23:43:49

    Μα η μαγεία του antinews είναι πως δεν έχει τσίμπλες στα μάτια του και βουλοκέρι στα αυτιά του! Γι αυτό μ' αρέσει!
    Όσον αφορά στο γεγονός πως κάποιοι "πάτησαν" το σκαλοπάτι του και τους έμαθε και ο περιπτεράς της γειτονιάς, πέραν του θυρωρού, δεν πειράζει. Έτσι συντελούνται τα «θαύματα»! Όσοι έχουν ειδικό βάρος θα πάνε στον "πάτο" ως είθισται και αυτό το λέει και ο νόμος της φυσικής και όσοι είναι φελλοί θα επιπλεύσουν επίσης ως είθισται, γιατί συνήθως έχουν και άλλα σπανιότατα προσόντα! Του κοχλία ή της βδέλλας!

    • Factorx avatar
      Factorx @ Aφροδίτη 22/06/2012 00:18:54

      Φιλιά πολλά (αθώα)

  7. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 21/06/2012 23:46:21

    Ελα βρε Φάκτορα μην ασχολείσαι μαζί τους.
    Τα ανεξάρτητα και αδέσμευτα Μέσα Μαζικής Εξαπάτησης έχουν άποψη ίση με τα σαλιγκάρια...μέχρι εκεί που φτάνουν τα σάλια τους και αυτό άμα δουλεύει το ωτοκιού....για να μην υπάρξουν παρερμηνείες

    Σε τελική ανάλυση εγώ κάνω χάζι την πίκρα τους...πόσες ήττες έχουν δεχτεί από τα πληκτρολόγια τα παράθυρα τα τελευταία χρόνια; Σχέδιο ΑΝΑΝ, Πρόεδρος ΝΔ, Πώληση Τ Ταμιευτηρίου ...για να θυμηθούμε μόνο μερικά που πόνεσαν.

    • Factorx avatar
      Factorx @ Ο Ιθαγενής 22/06/2012 00:18:28

      αμα δώσεις θάρρος στον χωριάτη φίλε ....

  8. Κώστας ΜΠ avatar
    Κώστας ΜΠ 22/06/2012 00:15:57

    Η δουλειά κάθε ανθρώπου που σέβεται τη δουλειά του είναι η αντιπολίτευση. Με την ιδεολογική/πολιτική έννοια του όρου και όχι με την κομματική.
    Υπό αυτήν την έννοια άριστα πράτει το Antinews και ασκεί αμέσως, με το καλημέρα σας, κριτική. Άριστα! Τιμά τους αναγνώστες του.
    Χίλιες φορές μια "άδικη" κριτική παρά συμπεριφορές που μας αηδίασαν χρόνια τώρα από γνώστα συγκροτήματα και "έγκυρες-σοβαρές" εφημερίδες που κατέληξαν να υμνούν τον...Καρατζαφέρη.