24/02/2011 08:57
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το 70% του ελληνικού λαού θεωρεί τον κ. Νίκο Χατζηνικολάου αναξιόπιστο!!!

Με τα περισσότερα ΜΜΕ να βρίσκονται σε δραματική οικονομική κατάσταση, οι  γνωστοί τηλεοπτικοί  αστέρες που βλέπουν τα παχυλά συμβόλαιά τους να  είναι στον αέρα, την εγκυρότητα των δελτίων τους να φθίνει και το μέλλον τους αβέβαιο, άρχισαν να …αλληλοεξοντώνονται!

Έτσι το «Ποντίκι» μας παρουσιάζει μια έρευνα της RASS για να μας δείξει ποιος δημοσιογράφος είναι ο πιο «αξιόπιστος παρουσιαστής δελτίου ειδήσεων».

Τα αποτελέσματα ήταν όντως εντυπωσιακά!

Το επίζηλο τίτλο κατέκτησε ο Νίκος Χατζηνικολάου ο οποίος συγκέντρωσε το  φοβερό ποσοστό του 30% της θετικής γνώμης των τηλεθεατών!

Δηλαδή οι 7 στους 10 έλληνες που βλέπουν τηλεόραση δεν τον θεωρούν αξιόπιστο!

Μάλιστα ο κ. Χατζηνικολάου …ενθουσιάστηκε τόσο πολύ από την πρωτιά του αυτή που την ανάρτησε και στην ηλεκτρονική έκδοση της εφημερίδος του!

Όμως, δικαιολογημένα πανηγυρίζει ο κ. Χατζηνικολάου γιατί μετά απ’ αυτόν ακολουθεί το χάος!

Δεύτερος, έρχεται ο κανένας με 17, 8%, τρίτη η κα Χούκλη με 12.5% και στη συνέχεια …βάθος αμέτρητον!

Αλέξης Παπαχελάς (8,8%),

Παύλος Τσίμας (7,1%),

Όλγα Τρέμη (6,2%),

Έλλη Στάη (5,7%),

Σία Κοσιώνη (4,8%)

Γιάννης Πρετεντέρης (2,3%)

Αιμίλιος Λιάτσος με 1,9%.

Με τόσα προβλήματα που αντιμετωπίζει το ALTER αυτή ήταν όντως μια καλή είδηση για τον κ. Χατζηνικολάου. Θα του φανεί χρήσιμη, αν αναζητήσει αλλού τηλεοπτική στέγη.

Ο αντι-τηλεοπτικός



Υ.Γ. Πάντως  οι δημοσκοπήσεις δεν του βγαίνουν σε καλό του κ. Χατζηνικολάου!

Θυμάμαι τότε, όταν ακόμα έλεγε ειδήσεις στο MEGA,  παρουσίασε μια δημοσκόπηση που τον έφερε ως τον καλύτερο υποψήφιο για δήμαρχο Αθηναίων. Τσάμπα η πρωτιά! Ούτε δήμαρχος κατέβηκε, και από το MEGA έφυγε…

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. zap-zap avatar
    zap-zap 24/02/2011 09:08:15

    μ αρέσει το ποσοστό του Πρετεντέρη. Τίτλος του άρθρου σας έπρεπε να είναι 98% του κόσμου τον θεωρεί αναξιόπιστο.

  2. hifi avatar
    hifi 24/02/2011 09:31:07

    Δόξα τω Θεώ...

    Τηλεπαρουσιαστές είναι όλοι -- που ποζάρουν ως "δημοσιογράφοι".

  3. koronakis avatar
    koronakis 24/02/2011 10:05:33

    Ενας καλος δημοσιογραφος μονο και αυτος της Ντόρας!!! Τακους Σαμαρά???

  4. ΜΠΛΕ ΚΕΝΤΑΒΡΟΣ avatar
    ΜΠΛΕ ΚΕΝΤΑΒΡΟΣ 24/02/2011 10:25:29

    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟ ΓΚΑΛΟΠ ΒΑΛΑΝΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ , ΟΠΟΤΕ ΗΤΑΝ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 50%.
    ΤΟ 30% ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΑΝ ΔΕΙΤΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ 8 ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ.
    ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΑΤΑΙ ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ.

  5. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 24/02/2011 10:49:17

    Ο... Καψής; Υπό το μηδέν;

  6. Στέργιος avatar
    Στέργιος 24/02/2011 11:00:28

    Διαφωνώ με τα ποσοστά τού Λιάτσου.
    Ο καημένος ο Λιάτσος μάς πληροφορεί για το ποιος στάρλετ τα έφτιαξε με ποια ψαροτραγουδίστρια στην Αράχωβα ή στη Μύκονο, και συνήθως μάς πληροφορεί σωστά.
    Ο Λιάτσος είναι απέιρως εγκυρότερος από όλους τους υπόλοιπους στο σινάφι του, που βλέπουν φαντάσματα τού Ερντογάν να συνομιλούν με τον Καραμανλή κατά τα εγκαίνια τού Μουσείου τής Ακρόπολης.

  7. achille nero avatar
    achille nero 24/02/2011 11:37:57

    πληρωμενες πλυντικες μηχανες εγγεφαλων.αλλα οχι για τις Ελληνικες κεφαλες !!δεν δουλευουν καθολου καλα και χανουν την αποτελεσματικοτητα τους ......καθε μερα και περισοτερο.

  8. anemos uk avatar
    anemos uk 24/02/2011 12:18:08

    Teleios lan8asmeni ayti i dimoskopisi,
    pou basizete kai ti erotiseis eginan?
    kai telos poious eksypiretei mia tetoia dimoskopisi?

  9. Γιάννης Κ. avatar
    Γιάννης Κ. 24/02/2011 13:24:02

    Ο Παπαχελάς έπρεπε να είναι πρώτος. Ακόμα και αν διαφωνεί κάποιος με τις απόψεις του, ο άνθρωπος έχει τουλάχιστον τρόπους και δεν κάνει θεατρινισμούς.

    • ΕΛΛΗΝ avatar
      ΕΛΛΗΝ @ Γιάννης Κ. 25/02/2011 00:16:00

      Μην ξεχνάς οτι είναι ο μόνος ή (απο τους ελάχιστους) που πέρασαν απο το Langley........

  10. Aggelos avatar
    Aggelos 24/02/2011 13:43:36

    ο Χατζηνικολαου ειναι ο πιο αντικειμενικος σε σχεση με τα πασοκοσκυλα του μεγκα..ξερει την καταιγιδα που ερχεται και τα λεει μια επανατατικα μία καθεστωτικα..

    μονο αλτερ βλεπω ειδησεις πια..εχει και Τραγκα..

  11. Ικαρος avatar
    Ικαρος 24/02/2011 16:02:42

    Κομματόσκυλα είναι όλοι αυτοί οι δήθεν μεγάλοι δημοσιογράφοι.Τους έχουμε μάθει και τους έχουμε σιχαθεί.Στον αγύριστο και ακόμα παραπέρα......

  12. lornion avatar
    lornion 24/02/2011 17:21:56

    επομένως δεν χρειάζεται να τους ακούτε ,μήτε να τους διαβάζετε στον τύπο.

  13. On Press avatar
    On Press 24/02/2011 18:26:53

    Καλα αυτος δεν εκβιαζε την κυβερνηση προχθες απο το ραδιοφωνο του για να κανει διευθετηση των δανιων του Αλτερ, εχει ερωτηθει κανεις πως αυτο το ποιο νεο πανελλαδικης εμβελειας καναλι εχει χρεος της ταξεως των 500 εκατομμυριων Ευρω.
    Εγω ενομιζα οτι οτι αυτος ο κυριος μεγαλο - δημοσιογραφος των βορειων προαστειων των επαυλων του χαβιαριου της χλιδης και του jet set, μαχεται για τα δικαιωματα των αδυνατων καθε μερα και οχι για τα λαμογια που συστηματικα κλεβουν το κρατος και εκβιαζουν κυβερνησεις και πολιτικους.
    Μην ξεχνατε ομως που εχει γαλουχηθει σε αυτου του ειδους τις πρακτικες, μεσα στου Λαμπρακη τα διευθαρμενα συγκροτηματα και στο Μεγαλο καναλι που κατασκευαζαν ειδησεις και εκβιαζαν καταστασεις , και κατοπιν στον Alpha επι Κοντομηνα.
    Τα σχολια δικα σας οσον αφορα το πιον και το ηθος αυτου του ανθρωπου.

  14. Αργοναύτης avatar
    Αργοναύτης 24/02/2011 19:22:13

    Ρε σεις όλοι αυτοί μέσα από τις ειδήσεις, παρουσιάζουν την μάπα τους. Όλοι τους είναι θλιβερά εγωκεντρικά άτομα.

  15. Κατερίνα Κ. avatar
    Κατερίνα Κ. 25/02/2011 19:29:32

    Ο κ. Χατζηνικολάου δεν π[ρέπει να λησμονεί ότι χάριν του ονόματος του πατέρα του, υπουργού της Ν.Δ πέτυχε ως δημοσιγράφος στα κανάλια αρχικά .
    Το αποτέλεσμα ήταν ότι τη Ν.Δ την ελεεινολογούσε και εξεθείαζε το ΠΑΣΟΚ και τον ΓΑΠ. Τώρα και αυτός ανένηψε. Πολύ αργά για δάκρυα.