29/05/2008 10:35
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το 55ο Rally Acropolis ξεκινά

Το 55 Rally Acropolis ξεκινά σήμερα στις 19.30 κάτω από τον βράχο της Ακρόπολις, όπως παλιά. Αυτό και μόνο άξιζε την συμμετοχή μας. Από αύριο το πρωί λοιπόν και μέχρι την Κυριακή το μεσημέρι (αν όλα πάνε καλά) θα μας βρίσκετε στα βουνά της Αττικής και της Βοιωτίας, όσοι από εσάς είστε το ίδιο φανατικοί με εμάς με το σπορ αυτό. Προτείνουμε τις ειδικές διαδρομές «Σχηματάρι», «Θήβα», «Αγία Τριάδα» και φυσικά την σούπερ ειδική διαδρομή στο Τατόι, την Παρασκευή το απόγευμα και την Κυριακή το μεσημέρι, όπου θα δείτε πολύ θέαμα. Συμμετέχουμε με το Mitsubishi Evo9, Νο 67, και την στήριξη της PUMA την οποία ευχαριστούμε θερμώς

Για τέσσερις λοιπόν ημέρες (μέχρι και την Κυριακή) θα έχουμε τη δυνατότητα να επικοινωνούμε μαζί σας μόνο τα βράδια. Και εφόσον βεβαίως θα έχει κάποιος από εμάς αντοχές για να το κάνει. Επειδή άλλος θα οδηγεί, άλλος θα του διαβάζει (ωχ η μέση μου) άλλος θα αλλάζει λάστιχα, άλλη θα μαγειρεύει και άλλοι θα τρέχουν από κοντά στα βουνά. Κάποιοι έχουν αναλάβει να προσέχουν το μπλογκ, αλλά μεταξύ μας δεν το πολυβλέπω. Θα ανεβάζουμε λοιπόν τα απολύτως απαραίτητα. Κι αν νομίζετε ότι πρέπει να ανέβει κάτι που δεν θα το έχουμε αντιληφθεί εμείς, σας παρακαλούμε στείλτε το με e – mail και θα το ανεβάσουμε το βράδυ. Τα ράλλυ είναι ομαδικό σπορ.



Στις φωτογραφίες: 1. περιμένοντας χθες το απόγευμα να περάσουμε τον τεχνικό έλεγχο στο Τατόι. 2. Ο Πάνος Ζήσης πετάει στο Ακρόπολις 2006.

Τους χρόνους μας θα μπορείτε να τους βλέπετε εδώ: http://www.acropolisrally.gr/el/

ΣΧΟΛΙΑ

  1. γάιδαρος avatar
    γάιδαρος 29/05/2008 10:44:49

    Factor καλή επιτυχία. Δώστου να καταλάβει.

  2. Factorx avatar
    Factorx 29/05/2008 10:53:36

    Αν και μυρίζει προβοκάτσια ασχοληθήκαμε ηδη. Αλλά δεν θα απολογηθούμε φυσικά, ειδικα σε ανωνυμο και κακόβουλο. Ευχαριστούμε παντως για την κακία

  3. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 29/05/2008 11:00:00

    Σαν παλιός ιστιοπλόος νοιώθω το άγχος και "μυρίζω" την ατμόσφαιρα. Εύχομαι επιτυχίες και προσοχή στα κόκκαλά σας. Και του χρόνου

    ΠΕΛΙΑΣ

  4. Κωνσταντίνος avatar
    Κωνσταντίνος 29/05/2008 11:10:26

    Factor
    Γιατί τον στενοχωρείς τον δειλό εεεε τον ανώνυμο ήθελα να πω. Θέλει την προσοχή μας…
    Καλές διαδρομές παιδιά και προσοχή στα σκουπίδια που ρίχνουμε στα μέρη των διαδρομών.

  5. Τακτικός Αναγνώστης avatar
    Τακτικός Αναγνώστης 29/05/2008 11:19:39

    Καλή επιτυχία και καλή επιστροφή με ακόμη μεγαλύτερες επιτυχίες στο ANTI WEBLOG. Ας γαβγίζουν τα σκυλιά, το καραβάνι προχωρά.

  6. Nick avatar
    Nick 29/05/2008 11:25:51

    Καλή επιτυχία και... τέρμα τα γκάζια. :)

  7. Suhoi avatar
    Suhoi 29/05/2008 11:54:35

    ASTA LA VICTORIA SIEMPRE!!!!!

  8. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 29/05/2008 11:56:35

    Καλή Τύχη, καλή διασκέδαση, καλό ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟ!
    Οι Ουρανοί μαζί σας!

  9. Προφήτης avatar
    Προφήτης 29/05/2008 13:13:28

    Καλή Τύχη !

    Πρώτη επαφή, πιτσιρικάς, αυτό που είχε κερδίσει ο Ζαν Λυκ Τερριέ, με το Alpine Renault.
    Ακολούθησαν τα μυθικά Stratos, Quattro, Integrale, Imprezza.
    Έχω φάει Το χώμα. Σε Γραμμένη Οξυά, Γαρδίκι, Μακρυρράχη, Συκέα, Παύλιανη, Βωξίτες, Λιδωρίκι, Αγ. Ευθυμία, Καρούτες, Καρακόλιθο.
    Τρέχοντας "μπροστά" από τους οδηγούς, για να μπεις στην ειδική πριν ξεκινήσει.
    Νομίζω ότι "μυρίζω" τα γκαζώματα, καθώς ο κριτής μετράει για να δώσει εκκίνηση.
    Ανάποδα τιμόνια και χειρόφρενα σε φουρκέτες με "φυτεμένη" πέτρα.

    Κι ο Γιούχα, ο Κάρλος, ο Κόλιν, "και τ΄ άλλα τα παιδιά", δίπλα σου, απτοί "μύθοι", που καμιά φορά σε φώναζαν να σπρώξεις όταν έβγαιναν από το δρόμο.
    Αλλά πέρα από τους σουπερσταρς η ραχοκοκκαλιά του ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ ήταν και είναι οι "ανώνυμοι" οδηγοί, με την λιτή τεχνική υποστήριξη και το μεγάλο μεράκι.

    Factor, 100Α5 περνάει, μην αφήσεις !!!

  10. Factorx avatar
    Factorx 29/05/2008 13:29:47

    Προφήτη, πρέπει να γνριζόμαστε απο τότε. Ξέρεις ποιός είναι ο δάσκαλο του Πάνου: O Pentti Airikkala. Ελά στο SP να σου τον γνωρίσω

  11. Helmut avatar
    Helmut 29/05/2008 13:48:56

    Καλή επιτυχία!

    Προσοχή μόνο προς Πάρνηθα μεριά μην σας κάνει "ντα" ο θεός της Μονοπύθμενης Οικολογίας Αλαφούζος!

  12. costass avatar
    costass 29/05/2008 13:52:43

    έρχομαι αυριο απο κονιτσα για το ραλλυ και θα σας χειροκροτησω.καλη επιτυχια!!

  13. Vass avatar
    Vass 29/05/2008 15:38:43

    Φάκτορα καλή διασκέδαση και να πεις το αίμα του EVΟ.
    Βλέπω το διπύθμενο ελικόπτερο του Skαι να κάνει υπερωρίες πάνω από το Μπάφι και τα Δερβενοχώρια.

  14. politis-gr avatar
    politis-gr 29/05/2008 16:34:08

    Παιδιά καλό τερματισμό! Και π`είσαι..,.γερόλυκε πες στον μικρό ότι το Ακρόπολις δεν είναι ...σπριντ! Συνετά και εκεί που πρέπει φυλαγμένα !
    Έχει και ειδικές για να ξεχάσει να πάρει το πόδι από το γκάζι!
    Θα είμαι πάνω στα βουνά να σας χαρώ!!!!!

  15. YiannisM avatar
    YiannisM 29/05/2008 16:53:06

    Καλή τύχη και εύχομαι να τερματίσετε..

  16. Εξάκτινος avatar
    Εξάκτινος 29/05/2008 19:10:57

    Εγω ευχομαι να κερδίσετε
    :D
    .
    .

  17. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 29/05/2008 20:40:40

    καλή επιτυχία!

  18. agrotis avatar
    agrotis 29/05/2008 21:28:09

    καλή επιτυχία !!!

  19. elena avatar
    elena 30/05/2008 11:17:16

    Να το διασκεδάσετε όσο πιο πολύ μπορείτε και να έχετε ένα καλό τερματισμό!