22/08/2008 02:19
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το 34ο Φεστιβάλ της ΚΝΕ-Οδηγητή

Στην ειδική για το Φεστιβάλ ιστοσελίδα της Κ.Ν.Ε. (http://efestival.kne.gr/) έχει αναρτηθεί το πρόγραμμα του 34ου Φεστιβάλ της Οργάνωσης ,το οποίο φέτος δε λέγεται Φεστιβάλ ΚΝΕ-Οδηγητή ,αλλά Φεστιβάλ ΚΚΕ-ΚΝΕ προς τιμή των 90 χρόνων ζωής και δράσης του Κ.Κ.Ε. και των 40χρονων της Κ.Ν.Ε. Γίνεται Πέμπτη 18 με Κυριακή 21 Σεπτέμβρη στην Πανεπιστημιούπολη στα Ιλίσια . Το πρόγραμμα είναι πραγματικά πλούσιο. Από το λαϊκό και το ρεμπέτικο, το παραδοσιακό, από το αντάρτικο και το επαναστατικό τραγούδι ως έντεχνο, rock ,punk και blues. Στο χώρο θα λειτουργούν ως συνήθως πολλά περίπτερα κατά των ναρκωτικών με παρουσία πολλών Κέντρων Απεξάρτησης, περίπτερα για τις νέες τεχνολογίες, τον αθλητισμό, τους φοιτητές, τους μαθητές, τις νέες γυναίκες, τον πολιτισμό, τους νέους στρατευμένους, την εργασία καθώς και η Διεθνούπολη με αντιπροσωπείες δεκάδων ξένων αντιιμπεριαλιστικών οργανώσεων και επαναστατικών κινημάτων.

FactorX: Η τιμή του εισιτηρίου είναι 5ευρώ τη μέρα και αξίζει τον κόπο να πάμε. Εγώ πάντως θα πάω και θα κάτσω να ακούω μόνο rock, επειδή πριν από κάτι …δεκαετίες μας την είχε σπάσει άσχημα ο Φαράκος επειδή θέλαμε να βάλουμε rock στο πρόγραμμα, αλλά το θεωρούσε …αντεπαναστατικό. Ποια ήταν το δεξί του χέρι; Η …Όλγα Τρέμη. Τα θυμάσαι Σπύρο Χαλβατζή; Δεν βαριέσαι…Αν ήταν και πάλι να ξεκινήσουμε από την αρχή, πάλι τα ίδια λάθη θα κάναμε.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. mpravisimo avatar
    mpravisimo 22/08/2008 02:51:05

    ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΛΛΑΖΟΥΝ.
    ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΜΩΣ ΤΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΚΕ-ΚΝΕ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΓΕΓΟΝΟΣ... ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΚΕΙ.

  2. Aθανάσιος Ι. avatar
    Aθανάσιος Ι. 22/08/2008 02:58:47

    Factorx- ευχαριστώ για το βύσσινο .Προτιμώ το Ξυνό Νερό .O Σπύρος ακόμα προσφέρει;;;

  3. dona E avatar
    dona E 22/08/2008 06:09:33

    Δεν μπορω να καταλαβω αφου σας ειναι γνωστος ο ρολος που επαιζε η ΚΝΕ στα τελη του '70 -Φαρακος ,ροκ κτλ-τι συνεχιζετε να υποστηριζετε αυτη την υποθεση και μαλιστα στις μερες μας.Δεν ειναι σχιζοφρενικο?Και μαζοχιστικο?Ετσι θα διαμορφωθει η καινουργια αριστερα με το να ξελεμε..Αυτοι φοβοντουσαν να πλησιασουν σε συναυλιες το'79,τι punk θελουν.Νομιζετε πως αυτος ο αχταρμας περναει σημερα και δινει καλες κατευθυνσεις?

  4. kinezos avatar
    kinezos 22/08/2008 07:43:04

    ΤΟ "ΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΣ" ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΒΗΣΤΕ ΤΟ. ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΕΣΤΕ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΤΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΟΥΣ ΑΠΟΔΕΙΧΘΗΚΑΝ ΟΙ ΠΡΟΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ ΤΗΣ ΠΛΕΟΝ ΑΔΥΣΩΠΗΤΗΣ ΕΠΕΛΑΣΗΣ ΤΟΥ ΑΣΥΔΩΤΟΥ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ. ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΣΤΑ ΒΑΛΚΑΝΙΑ, ΣΤΗ ΡΩΣΙΑ, ΣΤΗΝ ΚΙΝΑ...ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΥΒΑ. ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΑΝ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΕΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ. ΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΝΑ ΠΑΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΑΠΛΟ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΤΕ.

    ΑΝ ΤΩΡΑ Η ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΤΟ ΡΟΛΟ ΤΟΥ ΠΡΟΣΤΑΤΗ ΤΩΝ ΕΡΓΑΣΙΑΚΩΝ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ, ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΕΙΜΑΙ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΤΟΥ 2008, ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΣΥΔΩΤΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΠΑΤΑΕΙ ΟΛΟΕΝΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΑΚΗ ΓΙΑ ΕΝΑ ΞΕΡΟΚΟΜΜΑΤΟ. ΟΤΑΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΡΓΗΘΕΙ ΤΑ ΩΡΑΡΙΑ, ΟΤΑΝ ΟΙ ΜΙΣΘΟΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ, ΟΤΑΝ ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΧΑΣΟΥΜΕ ΠΩΣ ΖΕΙ Ο ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ...ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ ΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ. ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΑΙΤΗΜΑΤΑ.

    ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΜΑΘΑΙΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΥΡΙΟ ΑΡΘΡΟ (ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΚΟΜΜΑΤΙΚΑ ΔΡΩΜΕΝΑ) ΟΤΙ Η ΠΡΩΗΝ κα.ΓΟΥΛΑΝΔΡΗ ΗΤΑΝ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΚΝΕ???? ΧΑΧΑΧΑ. ΤΕΤΟΙΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟ...ΣΑΣ ΤΟΝ ΧΑΡΙΖΩ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ.

    ΧΑΙΡΕΣΤΙΣΜΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ "ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΗ" ΚΙΝΑ.

  5. Αθανάσιος Ι. avatar
    Αθανάσιος Ι. 22/08/2008 09:11:22

    factorx- Αυτός ο «ασφυκτικός εναγκαλισμός» η «μεγάλη αγάπη» στα 90 χρόνια της Αλέκας ,Σπύρου, Μαιλη κλπ με την νεολαία –μήπως είναι τα παιδία τους ,δεν σε βάζει σε υποψίες ότι πρόκειται για ιδιωτική επιχείρηση δίχως δικαίωμα έλεγχου με μόνοι εσωτερική .Είναι το ίδιο με τα χρόνια του 70 κάλος η κακός που εσύ ,τόσα αλλά παιδια συμμετείχαν σε πολίτικες οργανώσεις ,συζητήσεις ,πολιτισμό ,παντός όχι σε ναρκωτικά ,αλκοολούχες φιέστες και ιδιωτικά μπαράκια ,ομαδικά σεξ πάρτη κλπ .Ότι κάποιοι απ αυτούς(εννοώ τα πρωτοκλασάτα) βρέθηκαν καπατσοι και μπαγαμπόντηδες κάπως έτσι δεν έγινε και στο ΠΑΣΟΚ ,Ν.Δ. ….Μην τα ισοπεδώνουμε όλα άλλοι καιροί άλλα πράγματα . .επιτέλους και οι σημερινοί νέοι 25-35 χρονών γέρασαν ,ας πάρουν πρωτοβουλίες για οργανώσεις , εργασία ,πολιτισμό και ας ξεκουμπωθούν από τους γονείς τους .Ας γίνει αυτό αυτοσκοπός της ζωής τους αυτό και πράξει .Ειναι η ευχει μου.

  6. Αθανάσιος Ι. avatar
    Αθανάσιος Ι. 22/08/2008 09:22:35

    το λεει ο ΜΠΟΤΗΛΑ εδω καθε μερα απο εξω ,τοσοι και τοσοι που ειδαν ,εζησαν .
    Και λαθει θα γινουν ,και δρασει θα υπαρχει ,κατι τελος παντων .
    ΟΧΙ σε αυτην την αδρανεια και ισοπαιδωσει απο τα ΜΜΕ (του καθε ΒΗΜΑΤΟΣ,ΕΘΝΟΣ,ΕΣΠΕΣΣΟ ,ΝΕΩΝ κλπ),"ιδιοτικη"ΤΒ ,ΣΕΞ ιντερνετ

  7. mpravisimo avatar
    mpravisimo 22/08/2008 11:38:56

    ΤΟ ΟΤΙ ΣΤΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΟΤΑΝ ΡΟΚ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΟΜΟΡΦΟ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΙΚΟ.ΟΥΤΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΣΗΜΕΡΑ Η ΚΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΚΕ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΟΙΚΟΛΟΜΟΡΦΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΤΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΤΟΥΣ.

    ΤΟ "ΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΣ" ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΞΑΛΕΙΦΕΤΑΙ.ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ Ο,ΤΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ,ΣΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ,ΣΤΗ ΦΤΩΧΕΙΑ ,ΤΗΝ ΑΝΕΧΕΙΑ...ΚΑΙ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΣΤΑ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΑ ΚΡΑΤΗ.

    ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΒΑ ΛΙΓΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΑΣ. ΔΥΟ ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΤΗΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗΣ ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ.ΕΚΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ,ΟΙ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΝΤΑΙ.

    ΤΕΛΟΣ ΘΕΩΡΩ ΝΤΡΟΠΗ ΝΑ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ Η ΚΝΕ. ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΑΦΩΝΙΕΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ.ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΝΕΑΝΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΠΟΥ ΞΕΠΕΡΑΣΕ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ.

    ΥΓ. ΑΣ ΠΑΨΕΙ ΠΙΑ Η ΜΙΖΕΡΙΑ. ΤΟ 34ο ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΚΕ-ΚΝΕ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΖΩΝΤΑΝΟ,ΑΝΑΝΕΩΤΙΚΟ ,ΝΕΑΝΙΚΟ,ΠΟΙΟΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.
    ΑΣ ΠΑΨΕΙ ΠΙΑ Η ΚΡΙΤΙΚΗ-ΧΑΡΑΚΙΡΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΤΗΣ ΚΝΕ.

  8. Αθανάσιος Ι. avatar
    Αθανάσιος Ι. 22/08/2008 11:59:12

    οταν λες -ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΚΕ-ΚΝΕ -σαν να λες τουρουλου.

  9. Factorx avatar
    Factorx 22/08/2008 11:59:39

    @dona E. Παρακαλώ πολύ, μην μας προσβάλεις. Δεν υποστηρίζουμε ούτε το ΚΚΕ, ουτε την ΚΝΕ,ούτε φυσικά την Αλέκα. Προς Θεού. Δεν μπορούμε όμως να μην αναφερθούμε σε μια σημαντική πολιτική εκδηλωση που αφορά ένα μεγάλο κομμάτι του λαού και όταν μάλιστα έχουμε χύσει τόνους ιδρώτα για να καθιερωθεί παλαιότερα.

  10. dona E avatar
    dona E 22/08/2008 12:24:10

    Factorx@ Εχεις δικιο.Δεν ειχα τετοια προθεση αλλα ορισμενα πραγματα δεν ξεχνιουνται.

  11. Factorx avatar
    Factorx 22/08/2008 13:14:13

    @dona E:Τιποτα δεν ξεχνιέται και όλα εδω πληρώνονται. Εμείς όμως δεν είμαστε σαν μερικούς μερικούς που δεν αντέχουν την παραμικρή κριτική σκέψη και όπως έλεγε και ο Βολταίρος θα υπερασπιστούμε μέχρι τέλους το δικαίωμά τους να λένε την άποψή τους. Είναι κι αυτό μια πολύ καλή εκδίκηση.

  12. ΠΕΑ ΚΥΑΝΕΑ avatar
    ΠΕΑ ΚΥΑΝΕΑ 22/08/2008 13:37:08

    Γραφικός χαβαλές. Μόνο αυτή η φράση συνοψίζει επακριβώς τα ψευτοφεστιβάλ τύπου ΚΝΕ.

  13. Εξάκτινος avatar
    Εξάκτινος 22/08/2008 14:02:16

    Έχετε τεράστια πλάκα οι διάφοροι ''Δημοκράτες'' δεξιοί, αριστεροί, αριστερίζοντες, φασίζοντες και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο. Βγαίνει ο τέως στην τηλεόραση? Κακώς βγήκε έπρεπε να κοπεί φωνάζουν οι μεν. Βγαίνει ανάρτηση για την ΚΝΕ κακώς βγήκε έπρεπε να κοπεί φωνάζουν οι δε. Κάνει δήλωση κανένας παπάς κακώς την προβάλετε και κακώς την κάνει φωνάζουν οι θιγόμενοι. Λοιπόν και τα δύο είναι μορφές λογοκρισίας και δεν έχουν καμιά θέση σε μια δημοκρατική κοινωνία. Καλώς βγαίνει ότι βγαίνει, καλώς βγαίνουν οι αντικρουόμενες απόψεις καλώς βγαίνουν όλες οι απόψεις και καταστάσεις και ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματά του.

  14. xxx avatar
    xxx 22/08/2008 14:11:45

    Το ΚΚΕ έιναι εναντίον της επιχειρηματικότητας αλλά έχει επιχειρήσεις.

    Το ΚΚΕ είναι εναντίον της ευρωπαικής ένωσης αλλά αγωνίζεται να εκλέξει όσους περισσότερους μπορεί στην ευρωβουλή.

    Το ΚΚΕ είναι εναντίον του κεφαλαίου αλλά όπως δήλωσε η αλέκα δεν θα επιτρέψει κανένα έλεγχο στα δικά του κεφάλαια και απο που προέρχονται.

    Το ΚΚΕ καλεί ευθέως σε απειθαρχία δηλαδή να εφάρμοζουμε μόνο ότι μας βολεύει και να απειθαρχούμε στα υπόλοιπα.Αυτό ονομάζεται πορεία προς το σοσιαλισμό.

    Το ΚΚΕ κλείνει τα μάτια στις δικτατορίες κίνας, κουβας κλπ επειδή είναι "σοσιαλιστικές" οπότε η σοσιαλιστική φίμωση και το σοσιαλιστικό κυνηγητό των αντιφρονούντων δικαιολογείται γιατί έχει ιερό σκοπό.

    Τρέξτε χαιβάνια στα φεστιβάλ..

  15. Αθανάσιος Ι. avatar
    Αθανάσιος Ι. 22/08/2008 14:22:31

    anonymous 1.09 - Αι αι Ξεψάρωσαν και τα ψόφια κοράκια .

  16. mpravisimo avatar
    mpravisimo 22/08/2008 16:39:55

    ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!! ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ. ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΓΕΡΜΑΝΟΤΣΟΛΙΑΔΕΣ ΓΕΜΙΣΕ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟ anti weblog??? ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ...

    ΝΑΙ ΡΕ .ΘΑ ΜΑΣΤΕ ΣΤΟ 34ο ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΚΕ ΚΝΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΠΟΙΟΤΙΚΟ,ΘΑ ΜΑΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΚΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΣΤΡΑΒΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΘΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ, ΘΑ ΜΑΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΥΤΕ ΜΙΖΕΡΟΙ ΟΥΤΕ ΧΑΖΟΧΑΡΟΥΜΕΝΟΙ.

    ΥΓ.ΜΕ ΤΟΝ ΟΡΟ ΓΕΡΜΑΝΟΤΣΟΛΙΑΔΕΣ ΚΑΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. ΟΙ ΑΝΤΙΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΦΑΣΙΣΤΑΚΙΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ...

    ΘΑ ΜΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΤΟ ΠΙΟ ΜΑΖΙΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ ΤΟ ΚΚΕ ΚΑΙ Η ΚΝΕ .ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ.
    ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟ blog ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΡΤΗΣΗ!

  17. Factorx avatar
    Factorx 22/08/2008 17:13:15

    @mpravisimo: Τελικά είσαι απαράδεκτος. Στέλνεις με email τήν ειδηση για το φεστιβαλ , την ανεβάζω (δική μου επιλογή) και τωρα βριζεις "γερμανοτσολιάδες" όσους διαφωνούν. Ντροπή. θα στείλω αυτα που γραφεις στον γραμματεα της ΚΟΒας σου να σε διαγραψουν επειδή ούτε ζύμωση δεν ξέρεις να κάνεις. Και τελικά έχουν δικαιο οι υπολοιποι. Κανένας συναισθηματισμος

  18. Factorx avatar
    Factorx 22/08/2008 17:14:34

    @Anonymous 13. εσύ είσαι πολύ ....για να σου απαντήσω

  19. mpravisimo avatar
    mpravisimo 22/08/2008 17:37:13

    Factorx
    ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΟ ΥΓ. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΩ ΕΤΣΙ ΟΠΟΙΟΝ ΔΙΑΦΩΝΕΙ.Η ΔΙΑΦΩΝΙΕΣ ΣΕΒΑΣΤΕΣ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΡΤΗΣΗ. ΤΟ "ΓΕΡΜΑΝΟΤΣΟΛΙΑΔΕΣ" ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΑΠΟΣΥΡΩ ΑΠΥΘΥΝΕΤΑΙ ΣΤΟ "ΔΟΞΑ ΣΤΟΥΣ ΧΙΤΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΤΑΓΜΑΤΑΣΦΑΛΙΤΕΣ"

    ΓΙΑΥΤΟ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ.
    ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΜΙΖΕΡΙΑ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ...

    factrorx: το έσβησα, δεν το είχα δει. Εμ βεβαια οταν παιδιά χιτών είναι στελεχάρες της ΝΔ τις περιμένεις;

  20. Εν@ς avatar
    Εν@ς 22/08/2008 21:02:18

    Η επαναστατικοτητα, η ριζοσπαστικοτητα και η ελευθερη σκέψη των ΚΝΑΤ τελείωνε και τελειώνει μαντρωμένη σε ιδεολογικούς φράκτες πασαλειμένη με μουσικές σάλτσες.

    Γι αύτους που τούς εκφράζει η αντιδραστικότητα τους με το καλό να στηρίξουν το "πτώμα σου λαέ". Γι αυτούς που το πανυγηράκι τους φέρνει ξανά νεανικά σκιρτίματα στην καρδιά ας ξεθάψουν το αμπέχωνο και καλά κουμουνΗστικά σουβλάκια.

    Οι υπολοιποι απλά θα συνεχίσουμε να δηλώνουμε σκεπτόμενοι και να γραφουμε ακόμα στους τοιχους πως..."Χωρις γραμμή ο Κνίτης δεν γαμεί".

    Υ.Γ Αυτό το "Σοσιαλισμός" ρε σύντροφοι τι το θέλατε. Καλά τον θάψατε δεκαετίες πριν. Θέλετε να σας μαζεύουν για "σκύλευση νεκρού" ;

  21. Μποτίλια στο Πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο Πέλαγος 22/08/2008 23:50:53

    Εύχομαι στα παιδιά κάθε επιτυχία, έστω και σαν αντίπαλος. Είναι καλά φιλαράκια, κάθε άλλο παρά το κακό μας θέλει η νεολαία.
    Δεν ξέρω κατά πόσο η επανάσταση μπορεί να αντέξει τη ροκ εξέγερση. Γνωρίζω όμως ότι μετά από κάποια ροκ κοντσέρτα παρά λίγο να γίνει η σοσιαλιστική επανάσταση. Ας θυμηθούμε την πρεμιέρα του Γούντστοκ στο κινηματογράφο Παλάς το 1972. Και την προβολή του "Φράουλες και Αίμα" το 1971. Δεν μπορώ να ξεχωρίσω τι ήχησε πιο γλυκά στην καρδιά μου: Η κιθάρα του Χέντριξ ή οι τζαμαρίες σε κάποια κρατικά εκθεσιακά περίπτερα...
    Αυτά ονομάζονται οι "ρίζες της νομικής".

    Για το φίλο τον Αθανάσιο που ευγενικά με ανέφερε:
    "Μπλουζάκια ότι πάρετε ένα τάλληρο
    μέσα από το πανέρι, τραγουδώ
    μια μποτίλια έριξα στο Φάλληρο
    που αντί για χάρτη έχει ένα ανθό"

    Και μια διευκρίνηση:
    Κάποιοι, όταν μιλάνε για ροκ, εννοούνε κάθε τι που είναι ροκ. Αναλώνεται γρήγορα αλλά μένει για πάντα.

    Καλή επιτυχία παιδιά. Δεν χρειάζονται στενοχώριες. Γλεντήστε το.

  22. george avatar
    george 24/08/2008 13:02:25

    ΩΡΑΙΑ !

  23. Antrew avatar
    Antrew 18/10/2009 21:07:49

    Το φεστιβάλ της ΚΝΕ,έχει μείνει απόλυτα στην ιστορία.Για την ακρίβεια έχει μείνει στην κατάψηξη και αντικατοπτρίζει τις παγ(ι)ωμένες και αντιδραστικές στάσεις του κόμματος.Η δείψα για εξουσία και επιβολή απο την πλευρά των κομματικών στελεχών και βουλευτών έχουν διαφθήρει ανεπανόρθωτα και και τις ψυχές και την νοοτροπία των νέων παιδιών και υποστηρικτών του κκε,που σαν άλλα πιονάκια υποχείρια παίζουν και κινιούνται στην σκακιέρα του φανατισμού,οπαδισμού καθιστώντας το κόμμα ως της ζωής τους τον σκοπό και νόημα.Τουλάχιστων,περιορίστε την φασιστονοοτροπία σας στα καλά περιφραγμένα μυαλά σας.Κάτω ο κρατισμός!Ζήτω η Αναρχία!