01/05/2009 20:03
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το χάσαμε το βραβείο στην Eurovision

[youtube bckQisTELNU] 

Νομίζω ότι η πολιτική και πνευματική ηγεσία της χώρας, μαζί με την εκκλησιαστική (Βαρθολομαίος) πρέπει να αρχίσουν να κλαίνε από τώρα για την προβλεπόμενη ήττα του Σάκη στην Eurovision.

Το βραβείο θα πάει σίγουρα στη γερμανική συμμετοχή (Miss Kiss Kiss Bang) επειδή εξασφάλισε την σύμπραξη της διάσημης για τα στριπ τηζ της, Dita Von Teese.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Le canard avatar
    Le canard 01/05/2009 20:15:28

    Χεστήκαμε για τον Ρουβά. Αστον στις 45ρες-50ρες-55ρες Ελληνίδες. Εμείς με την Dita είμαστε.

  2. Gus avatar
    Gus 01/05/2009 20:38:13

    Ditto με τον απο πανω!
    Ποιος το χεζει το σιτεμενο το himbo???

  3. Le canard avatar
    Le canard 01/05/2009 21:03:41

    Αλλά κι αυτό το παιδάκι που εκπροσωπεί τη Γερμανία, τι φλουφλάκι είναι ρε παιδί μου!

  4. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 01/05/2009 21:05:01

    Εμένα να με συγχωρείτε, αλλά θα στηρίξω τον Σάκη. Δε λέω, ''καλή η Γερμανίς, αλλά προέχει η πατρίς'', που θα έλεγε, εάν ζούσε, ο μεγάλος Αδαμάντιος Κοραής.

  5. factorx avatar
    factorx 01/05/2009 21:08:49

    Πολλοί φίλοι μας ειδοποιούν ότι δεν μπορούν να μπουν στην σελίδα του antinews, εμείς δεν διαπιστώσαμε προβλήματα.

    Το πιο πιθανό κάποιες περιοχές να αντιμετωπίζουν προβλήματα στις γραμμές τους.

  6. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 01/05/2009 21:11:56

    Τον Σάκη Κουβά τον λιγουρεύονται είτε 13χρονα κοριτσάκια, είτε 45άρες σε κλιμακτήριο. (Και μερικοί μπετατζήδες ...)
    Εγώ προτιμώ την Παπαρίζου ως κορμί...εεεε... συγνώμη, ενοούσα φωνή.

  7. Le canard avatar
    Le canard 01/05/2009 21:13:20

    Πατρίς ο Σάκης ρε Σπατζιώτη; Χεστήκαμε και για αυτό τον κωλοδιαγωνισμό των πιο ξεφτιλισμένων τραγουδιών της υφηλίου, τη Γιουροβίζιον. Αν είναι δυνατόν. Καθόμαστε και κοιτάμε εκεί που φτύναμε κάποτε.

  8. Le canard avatar
    Le canard 01/05/2009 21:14:51

    @Strange Attractor

    Κοίταξε, δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω. Αλλά, ξέρεις τι ωραία "παιδιά" έχουν τα στριπτιζάδικα της Συγγρού; Τύφλα να χει η Παπαρίζου και οι Χουλιάρας-Ρουσόουλος που την ανέδειξαν, μπροστά τους.

  9. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 01/05/2009 21:33:42

    @7. Φίλε Le canard΄
    και βέβαια είναι ''πατρις'' ο Σάκης. Μη σου πω ότι είναι ΚΑΙ ''θρησκεία'', είναι ΚΑΙ ''οικογένεια''!
    Θα σε παρακαλούσα να μην εκφράζεσαι έτσι για έναν διαγωνισμό, στον οποίο σύσσωμο το έθνος πανηγύρισε έναν θρίαμβο ισάξιο της Μάχης του Βαλτετσίου!

  10. HEVY avatar
    HEVY 01/05/2009 21:39:14

    ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΠΗΚΕ ΔΑΚΤΥΛΟΣ ΨΙΝΑΚΗ.

  11. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 01/05/2009 21:56:52

    Ή του μπήκε δάχτυλο του Ψινάκη....

  12. HEVY avatar
    HEVY 01/05/2009 22:11:14

    ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ, ΤΟΥ ΜΠΗΚΕ ΤΟΥ ΒΓΗΚΕ
    ΤΟ ΧΑΣΑΜΕ ΤΟ ΒΡΑΒΕΙΟ ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ.
    ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΙΡΑ ΤΗΣ
    ΠΑΤΡΙΔΑΣ ΜΑΣ;
    MAΣ ΒΛΕΠΩ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΣΤΟ ΑΦΓΑΝΙΣΤΑΝ
    ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ EUROVISION ΑΛΛΑ ΤΟΥΣ
    ΣΑΚΗΔΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΨΙΝΑΚΗΔΕΣ ΤΟΥΣ ΤΙΜΟΥΝ
    ΑΛΛΙΩΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΑΧΑΡΙΣΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ.

  13. kanis avatar
    kanis 01/05/2009 22:29:39

    Θυμίζει λίγο ... muppet show!

  14. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 01/05/2009 22:37:30

    Νομίζω πως ήγγικεν η ώρα να τιμήσουμε το επίπεδο της ΕΥΡΟ-ΒΙΖΙΟΝ στέλνοντας επι τέλους την Μπεζαντάκου ή έστω την Βέρα Λάμπρου.

  15. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 01/05/2009 22:43:46

    12.HEVY
    ΟΧΙ!!! Μη χάνεις τα θάρρητά σου! Το παιχνίδι παίζεται ακόμα! Αν ενεργοποιήσει τις δυνάμεις του και ο οικουμενικός Ελληνισμός, την έχουμε στο τσεπάκι μας τη πρώτη θέση! Θα δώσουμε το αίμα μας όλοι - μέχρι τελευταίας ρανίδας. ''Έλληνες είμαστε, ωρέ'', που θά 'λεγε και ο φίλτατος Strange Attractor

  16. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 01/05/2009 23:02:07

    Γειάσου Σπατζιώτη Έλληνα με κεφαλαίο το Ε!

    Άνδρες είμαστε ωρέ τσολιάδες!!!!
    Φρρρρρρρρ.......

  17. kanis avatar
    kanis 02/05/2009 00:16:22

    "Άφησε άναυδο πάλι το τηλεοπτικό κοινό. Ένας 25χρονος άνεργος για μερικά χιλιάρικα αυτοεξεφτελίστηκε μπροστά στην οικογένειά του, παραβιάζοντας μόνος του τα απόρρητα προσωπικά του δεδομένα. Έκανε πρώτη φορά έρωτα με τραβεστί, πήρε λεφτά για να κάνει sex με άντρα, προκειμένου να βρει δουλειά. Ευτυχώς στη συνέχεια παραδέχτηκε και ήταν αλήθεια,πως δεν είχε ερωτικές φαντασιώσεις και με το Γιάννη, το σύντροφο της αδελφής του.
    Το 'χουμε ξαναπεί και άλλες φορές. Είναι δυνατόν αυτό το αίσχος να παίζει στην ελληνική τηλεόραση; Φυσικά με τις ευλογίες του Εθνικού Συμβουλίου Ραδιοτηλεόρασης (ΕΣΡ)" λέει το no-news !

    ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑΚΙΑ, η ξεφτήλα για το χρήμα δεν έχει όρια;

  18. kanis avatar
    kanis 02/05/2009 00:36:06

    @18
    Φωτο απο $$$$$ τους δείχνανε; Εκεί, πέφτει το κράξιμο!

  19. HEVY avatar
    HEVY 02/05/2009 00:46:43

    ΠΑΙΔΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΞΕΦΥΓΑΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.
    ΙΕΡΟΣΥΛΙΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ

    S A K I S

  20. Το πνεύμα του Μάη avatar
    Το πνεύμα του Μάη 02/05/2009 00:57:32

    Από φωνή, μ..νί, από μ..νί, φωνάρα !

  21. γάιδαρος avatar
    γάιδαρος 02/05/2009 00:58:41

    Ο μόνος τρόπος να ανακάμψουμε μετά την προβλέπομενη εθνική ήττα είναι να επαναλειτουργήσει η Θεολογική σχολή της Χάλκης με Δντή σπουδών τον Εφραίμ.

  22. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 02/05/2009 01:01:40

    @17 Ίσως η καλύτερη και πιο καλτ εκπομπή αυτή την εποχή στην τιβι. Εσύ βλέπε αν θες τα χαζοχαρούμενα σήριαλ στο μεγάλο κανάλι.
    Εμείς προτιμούμε τις εκπομπές που αποφλοιώνουν τον καθωσπρεπισμό και ακτινοσκοπούν την ανθρώπινη φύση. Και μιλάω σοβαρά.
    Προτείνω δε να επανέλθει "το ερωτοδικείο" και "το ζευγάρι της χρονιάς" και να ξαναδούμε τις ομηρικές μάχες μεταξύ του Μιστερ Εθνικά μπούτια και του Εθνικού μας σταρ. Αυτή είναι τηλεόραση.

  23. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 02/05/2009 01:09:49

    Προς το παρόν βλέπουμε τα αποσπάσματα από τις θρυλικές εκπομπές που ανέφερα παραπάνω στο youtube και χαίρονται οι κεφαλές μας!

  24. kanis avatar
    kanis 02/05/2009 01:10:30

    @Strange Attractor 23

    Aπόψε, λυπήθηκα τη μάνα αυτού του άνεργου, που πραγματικά ξεφτιλίστηκε, για τα λεφτά, που του είπαν, πως κέρδισε.
    Για τις εκπομπες που αναφέρεσαι, δεν μπορώ, να απαντήσω, γιατί δεν τις έχω δει ποτέ.
    Κι ο Πρετεντέρης πιστεύει ότι εκπροσωπεί "εκπομπές που αποφλοιώνουν τον καθωσπρεπισμό και ακτινοσκοπούν την ανθρώπινη φύση. Και μιλάω σοβαρά." Επιλογές είναι αυτές.
    Προφανώς ανήκουμε σε "διαφορετικές συμμορίες", όπως έλεγε κι η Ελένη Βλάχου Sr.

  25. HEVY avatar
    HEVY 02/05/2009 01:23:56

    Η ΑΤΟΜΙΚΗ ΞΕΥΤΙΛΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΟ.
    Η ΕΘΝΙΚΗ ΞΕΥΤΙΛΑ ΕΧΕΙ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ.

  26. kanis avatar
    kanis 02/05/2009 01:26:20

    @ΗΕVY

    ..το θέμα είναι ΠΟΙΟΣ εισπράττει τα εκατομμύρια!

  27. Προφήτης avatar
    Προφήτης 02/05/2009 02:38:49

    Πρωτομαγιά με σύνθημα “Νομιμοποίηση όλων των μεταναστών”.

    Γύρω στο 2015, εκτιμάται από τον ΟΗΕ, ο αριθμός των λαθρομεταναστών στην Ελλάδα θα φθάσει τα 4 εκατ.
    4 εκατ. ανεξέλεγκτοι αλλοδαποί, με 9 εκατ. γηράσκον ελληνικό στοιχείο.

    Τη χάσαμε τη χώρα …

  28. Saloniciano avatar
    Saloniciano 02/05/2009 15:51:43

    @12

    Δεν έχει Γιουροβίζιον στο Αφγανιστάν;

    Μα καλά, και πώς ζούνε εκεί οι άνθρωποι;

  29. Ratca avatar